تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا ، مخاطبان زیادی دارد زیرا این رشته پس از پزشکی ارزش و اعتبار بالایی دارد ، دارندگان مدرک فیزیوتراپی هم در آمریکا و هم در دیگر نقاط جهان کار و زندگی ایده آلی خواهند داشت ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا را مرور کنیم.

همچنین در کنار این محتوا به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا هم مراجعه کرده و اطلاعات به روز و کاملی در این زمینه کسب نمایید.

فیزیوتراپی در واقع یک شاخه خاص از پزشکی است که سلامت و رفاه افراد را به روش های علمی مورد بررسی قرار می دهد و باعث ارتقاء کیفیت بیماران پس از اتفاقات ناخواسته می شود ، این علم روش های مراقبت از بیمار و توانمند سازی آن ها برای کمک به معالجه خود را آموزش می دهد.

به عنوان یک فیزیوتراپیست ، شما فقط یک درمانگر نیستید ، بلکه یک مربی نیز هستید – هر جلسه مستلزم آموزش به بیمار است که چگونه در بهبودی خود شرکت فعالی داشته باشد- در برخی موارد ، بسته به جایی که می‌خواهید شغل خود را ادامه دهید ، ممکن است درگیر مدیریت خدمات و تحقیق باشید.

با این حال ، قبل از داشتن یک حرفه پردرآمد و پر ارزش به عنوان یک فیزیوتراپ در ایالات متحده ، ابتدا باید از شرایط تحصیل این رشته در این کشور اطلاعات داشته باشید.

پریمدیکال فیزیوتراپی در آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا همانند دیگر رشته ها در قالب دوره های آموزشی لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا دنبال می شود و مدت زمان تکمیل دوره لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 سال است.

توجه داشته باشید که برنامه های مرتبطی مانند مدرک درمانگر ورزش و توانبخشی وجود دارد که نباید با مدرک فیزیوتراپی اشتباه گرفته شود.

برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا الزاما دوره ای به نام دوره پریمدیکال فیزیوتراپی در آمریکا که برای تمامی دانشگاه ها مشترک باشد ، نمی خواهد اما دانشجویان باید یک دوره لیسانس سه تا چهارساله در یک رشته مرتبط را مطالعه کرده باشند.

برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه آیووا پیش نیاز هایی دارد که در زمان پذیرش باید آن ها را برآورده کرده باشید (مراجعه به بخش بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا).

برای آشنایی بیشتر شما در زیر شرایط مشترک پذیرش رشته فیزیوتراپی در آمریکا آورده شده است:

 • نمرات آیلتس/تافل 6 تا 7
 • دوره لیسانس سه تا چهار ساله در یک رشته مرتبط
 • میانگین معدل حداقل سه در مقیاس چهار امتیازی (حداقل 65-70٪ و بالاتر موثر است.)
 • نمرات GRE 290 یا بیشتر، بسته به موسسه
 • SOP بیانیه هدف

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا

برای کسب مدرک یا گواهینامه خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما می توانید از بین مدارس، کالج ها و دانشگاه های برتر در ایالات متحده آمریکا که در بهترین برنامه های فیزیوتراپی تخصص دارند ، یک مورد را انتخاب کنید.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا

تحصیل در آمریکا دانشجویان بین المللی را با مدارس و برنامه های ایالات متحده مرتبط می کند ، پس همین حالا ماجراجویی آموزشی در ایالات متحده را از طریق مطالعه بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا شروع کنید.

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

برنامه فیزیوتراپی دانشگاه واشنگتن یک برنامه تمام وقت و سه ساله است ، برنامه فیزیوتراپی این دانشگاه کلاس درس و یادگیری بالینی را ترکیب می کند تا دانشجویان را برای رهبری حرفه ای در آینده آماده کند ، هیئت علمی محترم این برنامه به دلیل تسلط گسترده خود بر شرایط عصبی عضلانی و ارتوپدی و همچنین دانش عمیق طبقه بندی اختلالات حرکتی ، شناخته شده است.

برنامه فیزیوتراپی دانشگاه واشنگتن که در سال 1942 تأسیس شد ، از بزرگان و اساتید این بخش در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس می توان دایان بکز ، کی بوهنر ام اس ، دنی باورز ، کوری برانت ، جنیفر براون ، کوینا کمپبل ، الکس کار ، سارا کریستیا و کرین کراس را نام برد.

پذیرش فیزیوتراپی دانشگاه واشنگتن سنت لوئیس

الزامات برنامه به اینصورت است که متقاضیان باید ریز نمرات کارشناسی را در هر کالج رسمی ای که به اتمام رسانده اند ارائه دهند ، سه توصیه نامه که حداقل یکی باید از یک مربی در دوره کالجی که با او درسی را گذرانده اند ، ارائه دهند.

همچنین متقاضیان باید معدل تجمعی 3.0 در علوم ، ترکیبی از ریاضی و علوم و دروس پیش نیاز ، لیستی از تمام دوره های فعلی برای تکمیل قبل از ثبت نام را ارائه کنند ، نمره GRE الزامی نیست و در تصمیم گیری پذیرش این دانشگاه لحاظ نمی شود.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دلاور

یکی از بزرگترین برنامه ها در کالج علوم بهداشت دانشگاه دلاور ، برنامه D.P.T این دانشگاه است که یک برنامه آموزشی گسترده آموزش فیزیوتراپیست بر اساس قوانین دانشگاه است.

اعضای هیئت علمی برنامه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دلاور یا D.P.T بر این باورند که دانشگاه محیط مناسبی برای آموزش و آماده سازی فیزیوتراپیست های آینده است ، World Report و US News نیز برنامه دکترای فیزیوتراپی این دانشگاه را به عنوان بهترین برنامه در کشور رتبه بندی کردند.

از بزرگان این کالج می توان دارسی رایسمن (رییس دانشکده) ، آنجانا بات ، دیوید ایباگ ، میشل لوبو ، سوزان مورتون ، هیوسوب کیم ، گریگوری هیکس و جاکلین مگان سایونز را نام برد.

پذیرش فیزیوتراپی از دانشگاه دلاور

دانشجویان برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا در دانشگاه دلاور در مرحله اول باید دارای یک مدرک لیسانس معتبر ، از یک کالج ایالات متحده باشند ، هم چنین باید دارای نمرات GRE کلامی و حداقل درصد 50 یا بالاتر در این آزمون باشند و نمرات باید قبل از بررسی کمیته پذیرش به دفتر پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه دلاور ارسال شود.

اما قابل ذکر است که بالاترین نمرات زبانی و کمی GRE متقاضی برای دانشگاه مهم است ، حتی اگر نمرات آزمون در تاریخ های مختلف به دست آمده باشد ، اما باید توجه کرد نمرات GRE بیشتر از پنج سال برای پذیرش پذیرفته نخواهد شد.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیووا

دپارتمان فیزیوتراپی و علوم توانبخشی دانشگاه آیووا یک تجربه یادگیری متفاوت را به دانشجویان خود ارائه می دهد ، برنامه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیووا سعی می کند بهترین منابع را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا بتوانند در تحقیق ، خدمات بالینی و تدریس هماهنگی مناسب را برقرار کنند.

این بخش در کالج پزشکی کارور واقع شده است ، بخش درمان های توانبخشی یک بخش منحصر به فرد در بیمارستان ها و کلینیک های دانشگاه آیووا است ، دپارتمان فیزیوتراپی و علوم توانبخشی مدارکی مانند D.P.T ، MA و Ph.D ارائه می دهد.

دکترای فیزیوتراپی یا مدرک D.P.T به عنوان یک برنامه بالینی حرفه ای در ماه جولای هر سال حدود 40 دانشجو می پذیرد ، این برنامه برنامه درسی 2 و نیم ساله است و شامل 35 هفته تجربه آموزش بالینی (تمام وقت) است.

در صورتی که داوطلبان برنامه درسی را به صورت قابل قبول تکمیل کنند ، آن ها مجاز خواهند بود در آزمون صدور مجوز ملی که توسط دولت اداره می شود شرکت کنند.

از بزرگان و اساتید این بخش می توان شارلوت بیلی ، مارسی بکر ، دارن کیسی ، روث چیمنتی ، لورا آ. فری لاو و امی کیمبال را نام برد.

پذیرش فیزیوتراپی دانشگاه آیووا

پذیرش و تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا دانشگاه آیووا در برنامه دکترای فیزیوتراپی (D.P.T) مشروط به تکمیل مدرک لیسانس و کلیه کار های دوره پیش نیاز از یک کالج یا دانشگاه معتبر منطقه ای ایالات متحده است ، افراد باید اکثر الزامات دوره علوم را تکمیل کرده باشند و نمرات GRE را قبل از پایان مهلت درخواست داشته باشند.

فقط داوطلبانی که پیش از شروع کلاس در ماه ژوئیه مدرک لیسانس خود را کسب کرده باشند یا مدرک لیسانس خود را کسب کنند برای پذیرش در نظر گرفته می شوند.

الزامات دوره بصورت زیر است و پیش نیاز های زیر باید قبل از ثبت نام در برنامه تکمیل شود :

 • علوم بیولوژیکی : یک دوره مقدماتی کامل در اصول زیست شناسی عمومی یا جانورشناسی و کار دروس پیشرفته در زیست شناسی یا جانورشناسی (که یک دوره مقدماتی برای آن پیش نیاز است.)
 • فیزیولوژی : یک دوره فیزیولوژی انسانی سیستمیک
 • آناتومی : آناتومی انسان یا مهره داران ، ترجیحاً با یک جزء آزمایشگاهی

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا برای کارشناسی ارشد

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا برای کارشناسی ارشد در زیر آورده شده است:

 • دانشگاه پیتسبورگ- این دپارتمان کارشناسی ارشد فیزیوتراپی را برای داوطلبان ارائه می دهد.
 • دانشگاه دلاور- گروه فیزیوتراپی در کالج علوم بهداشت ، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی را ارائه می دهد.
 • دانشگاه کالیفرنیای جنوبی- برنامه های متعددی را در رشته هایی مانند فیزیوتراپی، فیزیوتراپی کودکان، فیزیوتراپی عصبی، فیزیوتراپی ارتوپدی و غیره ارائه می دهد.
 • دانشگاه واشنگتن، سنت لوئیس- این موسسه فوق لیسانس را در فیزیوتراپی ارائه می دهد.
 • دانشگاه ایالتی سن خوزه ، کالیفرنیا- دوره های کارشناسی ارشد در فیزیوتراپی و ماژول های آموزش عملی وجود دارد.
 • دانشگاه وست چستر پنسیلوانیا- این موسسه در سال 1871 تاسیس شد و برنامه های متعددی از جمله فیزیوتراپی را ارائه می دهد.

خوب است بدانید ، رشته داروسازی نیز یکی از رشته های تاپ در زمینه های پزشکی در آمریکا است که در برترین دانشگاه های این کشور ارائه می شود ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در آمریکا را بخوانید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آمریکا

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا ، اغلب از طریق بودجه دولتی ، محلی و فدرال به دست می آید ، در زیر به شهریه بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی اشاره شده است:

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آمریکا

شهریه و هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی آمریکا برای دانشجویان ورودی ترم پاییز 2021 در دانشگاه سنت لوئیس به شرح زیر است:

 • 21،602 دلار در هر ترم تحصیلی (برای پنج ترم)
 • 3،532 تا 5،298 دلار در هر بخش آموزش بالینی (برای چهار بخش)
 • 23،000 دلار در سال برای هزینه های متغیر تخمینی (مانند هزینه های زندگی، کتاب و غیره)

نرخ شهریه دپارتمان فیزیوتراپی دانشگاه دلاور برای سال تحصیلی 2022-23 ، 1250 دلار ($1,250/credit hour) برای هر ساعت واحد درسی است ، با این حال ، به دلیل کمک هزینه تحصیلی رئیس دانشکده علوم بهداشت ، نرخ شهریه دانشجویان کمتر از نرخ شهریه فارغ التحصیلان UD منتشر شده است و شهریه نهایی دانشجو برای این برنامه 1051 دلار است.

شهریه تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا در دانشگاه آیووا برای دریافت مدرک D.P.T ، 63،632 دلار برای دانشجویان مقیم آیووا و 122،259 دلار برای دانشجویان غیر مقیم آیووا ، در هر سال است و در صورت پذیرش در برنامه D.P.T، 600 دلار پیش پرداخت لازم است که این هزینه قابل استرداد نیست.

برای تحصیل فوق لیسانس فیزیوتراپی در آمریکا تخمین هزینه دقیق دشوار است ، اما برای تحصیل در دانشگاه های پیشرو باید حدود 40000 دلار آمریکا بودجه داشته باشید.

اگر هزینه های تحصیل این رشته در آمریکا برای شما زیاد است یا اخذ پذیرش برایتان دشوار ، به دانشگاه های اروپایی معتبر و نامی فکر کنید ، تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان را می توانید با هزینه های بسیار پایین تجربه کنید ؛ مقاله لینک شده را بخوانید.

چارت درسی رشته فیزیوتراپی در آمریکا

چارت درسی تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا در این بخش به تفکیک ترم ها شرح داده شده است؛ هر سال درسی شامل ترم های پاییز ، بهار و جلسه تابستان است.

چارت درسی سال اول فیزیوتراپی در آمریکا

در جلسه تابستان سال اول فیزیوتراپی آمریکا ، مقدمه ای بر تمرین فیزیوتراپی شامل توسعه حرفه ای فیزیوتراپیست ها ، تکامل حرفه ، تجزیه و تحلیل نقش فعلی در مراقبت های بهداشتی و سلامت عمومی با توجه به چالش های سلامت اجتماعی ، اصطلاحات مدیریت بیمار از جمله اصطلاحات پزشکی و زبان مورد استفاده در راهنمای عمل فیزیوتراپیست مطالعه می شود.

مفاهیم مدل‌ های توانمندسازی و مدل‌های ناتوانی ، از جمله طبقه‌بندی بین‌المللی عملکرد ، ناتوانی و مدل سلامت سازمان جهانی بهداشت در مدل زیست‌روانی و اجتماعی سلامت و مقدمه ای بر اصول عمل مبتنی بر شواهد ، اصول فیزیوتراپی 1 و ارتقاء سلامت نیز از دیگر دروس سال اول در جلسه تابستان می باشد.

در چارت درسی سال اول فیزیوتراپی در آمریکا در ترم پاییز ، آناتومی انسان ، اصول فیزیوتراپی 2 ، حرکت شناسی و پاتومکانیک و یادگیری مبتنی بر مورد ، عصب آناتومی عملکردی ، عوامل فیزیکی درمانی ، آموزش بالینی یکپارچه در فیزیوتراپی 2 ، آموزش مبتنی بر مورد 2 است.

چارت درسی سال دوم فیزیوتراپی آمریکا

چارت درسی سال دوم فیزیوتراپی آمریکا در جلسه تابستانی شامل عناوین درسی مدیریت فیزیوتراپی 1 ، موضوعات منتخب در تمرین فیزیوتراپی ، فارماکولوژی برای فیزیوتراپیست ها ، جنبه های روانی اجتماعی مراقبت از بیمار ، مدیریت فیزیوتراپی سیستم و آموزش بین حرفه ای 2 است.

چارت درسی ترم پاییز سال دوم فیزیوتراپی کودکان شامل دروس زیر است:

آمادگی برای تمرین فیزیوتراپی در محیط های اطفال با استفاده از تمرین بین رشته ای خانواده محور ، توسعه طبیعی و غیر طبیعی ، ارزیابی استاندارد ، تنظیمات ارائه خدمات ، مداخلات ، استراتژی های مدیریتی خاص برای اطفال ، اصول تنظیم ژنتیکی با فعالیت بدنی ، کنترل وضعیت و تعادل ، اسپاستیسیته و یادگیری حرکتی در افراد مبتلا به اختلالات حاد و مزمن در سیستم عصبی ، گسترش و مشارکت جامعه و تحقیق انتقادی نیز از درس هم ترم پاییز هستند.

درس های ترم بهار سال دوم هم شامل مدیریت فیزیوتراپی 2 ، تمرین عملکردی پیشرونده ، رادیولوژی و تصویربرداری برای فیزیوتراپیست ها ، تشخیص افتراقی در فیزیوتراپی ؛ آموزش بالینی یکپارچه در فیزیوتراپی 4 شامل دو هفته تجربه بالینی تمام وقت در کلینیک های فیزیوتراپی تحت راهنمایی فیزیوتراپیست است.

درمان اسکلتی عضلانی 3 ، رویکرد حل مسئله برای ارزیابی و مدیریت بیماران مبتلا به شرایط اسکلتی عضلانی ؛ درمان عصبی عضلانی ، گسترش جامعه و تعامل 2 نیز از دروس ترم بهار فیزیوتراپی آمریکا است.

چارت درسی جلسه تابستانی و پاییز سال سوم فیزیوتراپی آمریکا

چارت درسی جلسه تابستانی و پاییز سال سوم فیزیوتراپی آمریکا شامل ترمینال آموزش بالینی در فیزیوتراپی 1 ، 2 و 3 : نه هفته ، تجربه آموزش بالینی تمام وقت ، بین تنظیمات مختلف تقسیم شده است ، توسعه صلاحیت در معاینه مستقل ، ارزیابی و درمان بیماران تحت نظارت هیئت علمی بالینی.

اصول و روش های یادگیری در یک محیط بالینی اعمال می شود ، دانشجویان با استفاده از یک مورد بالینی از دوره پایانی کارآموزی خود ، گزارش موردی را با تمرکز تمرین مبتنی بر شواهد می نویسند و ارائه می دهند.

آنچه در این بخش نامبرده شده است عناوین درسی هستند که هر کدام از این عناوین خود از واحد های زیادی تشکیل شده است ، بنابراین اگر می خواهید از تمامی جزییات این درس ها اطلاع پیدا کنید ، مشاوران موسسه رجبی اطلاعات کاملتر را در اختیار شما قرار خواهند داد.

آزمون ورودی دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا

دانشگاه های آمریکا برای پذیرش دانشجویان در رشته فیزیوتراپی ، آزمون ورودی ندارند و دانشجویان می توانند با دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر از کالج های معتبر ایالات متحده با برآورده کردن شرایط پذیرش دانشگاه ها وارد دوره انتخابی خود برای تحصیل شوند و البته قابل ذکر است که برخی از دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی ، نتایج آزمون GRE را از متقاضیان درخواست می کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های فیزیوتراپی آمریکا

آزمون GRE ، آزمونی است که با هدف سنجش توانایی تحصیلی افراد متقاضی تحصیل در مراکز علمی معتبر است ، این آزمون سه موضوع مهارتی محاسبات ریاضی (احتمالات ، جبر و هندسه) ، درک مطلب و مقاله نویسی را تحت آزمایش قرار می دهد و این آزمون نیز هر هفته در شهر های مختلف برگزار می گردد.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در آمریکا

دلایل زیادی برای انتخاب رشته فیزیوتراپی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد ، اما ممکن است معایب و چالش هایی هم وجود داشته باشند ، مشاوران موسسه رجبی در این بخش به ذکر مزایا و معایب تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا اشاره کرده اند تا بدین وسیله در انتخاب آگاهانه تر شما تاثیر گذار بوده باشند.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در آمریکا

مزایا:

 • شغل فیزیوتراپیست در ایالات متحده بسیار پردرآمد است، با حقوق متوسط جذاب
 • تقاضا برای فیزیوتراپیست ها و متخصصان آموزش دیده و ماهر در بخش های توانبخشی، سلامت روان و درمان افزایش یافته است.
 • تحصیل در اینجا به معنای دسترسی به بهترین کالج ها برای کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در ایالات متحده است که بسیاری از آنها در سطح جهانی تحسین شده اند.
 • گزارش فوربس همچنین مشخص کرده است که چگونه فیزیوتراپیست ها در ایالات متحده بالاترین میزان رضایت شغلی را تجربه می کنند.
 • برنامه درسی نوآورانه و جدید ، با فرصت های تحقیقاتی عالی

تحصیل رشته پرستاری در آمریکا هم مزایای بسیاری دارد که می توانید با مطالعه مقاله مرتبط ، اطلاعات مفید و به روزی را در این زمینه کسب کنید.

معایب:

 • میزان تقاضای رشته فیزیوتراپی زیاد و رقابت سنگین است.
 • شرایط پذیرش دانشگاه های آمریکایی برای فیزیوتراپی سخت است.
 • مدرک هر دانشگاهی برای ورود به بازار کار فیزیوتراپی آمریکا معتبر نیست.

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در آمریکا

برای تبدیل شدن به یک فیزیوتراپیست در آمریکا ، تکمیل هر برنامه فیزیوتراپی کافی نیست؛ بلکه شما باید برنامه ای را انتخاب کنید که توسط کمیسیون اعتباربخشی در آموزش فیزیوتراپی (CAPTE) معتبر باشد.

کار با مدرک لیسانس برای یک دانشجو بین المللی شاید کمی چالش برانگیز باشد و بهتر است که مدرک سطح بالاتری داشته باشید ، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در ایالات متحده فرصت های شغلی مفیدی را ارائه می دهد زیرا این کشور شاهد تقاضای بالایی برای فیزیوتراپیست های ماهر است.

بخش بزرگ فیزیوتراپیست بودن این است که شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی در ایالات متحده وجود دارند که می‌توانید برای کار به آنها مراجعه کنید.

شما می توانید در مؤسساتی که در زمینه پیشگیری و مدیریت درد و اختلالات جسمی یا ناتوانی های ناشی از صدمات یا شرایط پزشکی تخصص دارند، استخدام شوید ، یا در بیمارستان یا مرکز توانبخشی کار کنید ، همچنین می توانید تخصص خود را در یک کلینیک چند رشته ای یا مرکز مراقبت مداوم ، سالن‌های بدنسازی و حتی باشگاه‌های سلامت ارائه دهید.

در حالی که شما می توانید به عنوان فیزیوتراپ در یک مرکز ، شرکت یا سازمان کار کنید ، این امکان نیز برای شما وجود دارد که پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه فوق لیسانس فیزیوتراپی ، رئیس خود شوید؛ به عنوان مثال ، شما می توانید یک مرکز آبگرم ، مرکز توانبخشی و یا مرکز تفریحی باز کنید.

برای دریافت اطلاعات جامع در زمینه مهاجرت کاری به امریکا و قوانین حاکم بر بازار این کشور ، حتما پیش از هر تصمیمی مقاله کار در آمریکا را بخوانید و با مشاوران ما مشورت نمایید.

واجد شرایط بودن برای تحصیلات تکمیلی فیزیوتراپی آمریکا

برای واجد شرایط بودن برای تحصیلات تکمیلی فیزیوتراپی آمریکا ، به مدرک لیسانس و نمره زبان نیاز دارید؛ برخی از موسسات اهمیتی نمی‌دهند که چه رشته یا رشته‌ای را برای مدرک کارشناسی خود خوانده‌اید ، در حالی که برخی دیگر نیاز دارند مدرک کارشناسی شما در زمینه‌ای مرتبط با صنعت مراقبت‌های بهداشتی مانند پرستاری ، تغذیه ، زیست‌شناسی ، آناتومی یا علوم ورزشی باشد.

اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در ایالات متحده از شما می‌خواهند که در طول سال‌های کارشناسی ، تعدادی دوره پیش‌نیاز مربوط به علوم و سلامت انسان داشته باشید تا بتوانید واجد شرایط باشید و تحصیل و آموزش خود را به عنوان فیزیوتراپ شروع کنید.

حقوق شما به عنوان یک فیزیوتراپ در آمریکا طبق براوردهای سال 2022 به طور متوسط 80000 دلار در سال است اما این مبلغ با عوامل مختلفی مانند محل کار ، تعداد سال هایی که در صنعت مراقبت های بهداشتی سپری کرده اید و سطح تخصص شما تغییر می کند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی و تحلیل کردیم ، سوالات و ابهامات خود را در بخش دیدگاه درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا چقدر است؟

شهریه و هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی آمریکا برای دانشجویان ورودی ترم پاییز 2021 در دانشگاه سنت لوئیس به شرح زیر است:
21،602 دلار در هر ترم تحصیلی (برای پنج ترم)
3،532 تا 5،298 دلار در هر بخش آموزش بالینی (برای چهار بخش)
23،000 دلار در سال برای هزینه های متغیر تخمینی (مانند هزینه های زندگی، کتاب و غیره)

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا کدام است؟

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، دانشگاه دلاور و دانشگاه آیووا

آزمون ورودی رشته فیزیوتراپی در آمریکا چیست؟

دانشگاه های آمریکا برای پذیرش دانشجویان در رشته فیزیوتراپی ، آزمون ورودی ندارند و دانشجویان می توانند با دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر از کالج های معتبر ایالات متحده با برآورده کردن شرایط پذیرش دانشگاه ها وارد دوره انتخابی خود برای تحصیل شوند و البته قابل ذکر است که برخی از دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی ، نتایج آزمون GRE را از متقاضیان درخواست می کنند.

معایب تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا چیست؟

میزان تقاضای رشته فیزیوتراپی زیاد و رقابت سنگین است.
شرایط پذیرش دانشگاه های آمریکایی برای فیزیوتراپی سخت است.
مدرک هر دانشگاهی برای ورود به بازار کار فیزیوتراپی آمریکا معتبر نیست.

درآمد یه فیزیوتراپیست در آمریکا چقدر است؟

حقوق شما به عنوان یک فیزیوتراپ در آمریکا طبق براوردهای سال 2022 به طور متوسط 80000 دلار در سال است اما این مبلغ با عوامل مختلفی مانند محل کار ، تعداد سال هایی که در صنعت مراقبت های بهداشتی سپری کرده اید و سطح تخصص شما تغییر می کند.

اگر مایل هستید اطلاعات کامل تری از تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا داشته باشید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، آنها در دفاتر شیراز و تهران پاسخگوی شما عزیزان هستند ، همچنین اگر تمایل به مهاجرت قانونی به آمریکا دارید ، مقاله مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا را بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *