تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه یکی از گزینه های موجود برای تحصیل در این کشور است که دانشجویان ایرانی اطلاعات چندانی در مورد شرایط تحصیل در آن ندارند ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه خواهیم پرداخت.

گفتار درمانی در دنیای امروز نقش به سزایی ایفا می کند ، گفتار درمانی حرفه ای هیجان انگیز و متنوع است ، گفتار درمانگر به عنوان یک فرد حرفه ای در زمینه پزشکی تعریف می شود ، با تحصیل در این رشته توانایی این را کسب خواهید کرد تا به بهبود مراقبت و زندگی افراد کمک کنید.

فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی دانشگاه های ترکیه حمایت و مراقبت از کودکان و بزرگسالانی را که دربرقراری ارتباط ، خوردن ، نوشیدن و بلع مشکل دارند ارائه می دهند ؛ آن ها به افرادی که به دلایل فیزیکی یا روانی مشکل صحبت کردن و برقراری ارتباط دارند کمک خواهند کرد ؛ بیماران شامل کودکانی است که تکلم آنها کند است تا افراد مسن که توانایی صحبت کردن آنها به دلیل بیماری یا جراحت مختل شده است.

اگر به تحصیل رشته های علوم پزشکی و رشته های پیراپزشکی علاقه دارید ، می تواند با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه ، اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه بدست آورید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

ورود به رشته گفتار درمانی در دانشگاه های ترکیه با مقطع کارشناسی آغاز می شود ، تحصیل در این مقطع تحصیلی 4 سال طول می کشد و از الزامات پذیرش در این رشته می توان به اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم و شرکت در آزمون ورودی اشاره کرد.

ویدیو و پادکستی که در ادامه می بینید، حاوی اطلاعات خلاصه و مفیدی از کل متن این مقاله است، ببینید و بشنوید، در صورتی که سوالی هم داشتید با ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی ترکیه

آموزش در رشته گفتار درمانی با مطالعات بالینی اجباری و عملی و همچنین دروس انتخابی شروع می شود ، امروزه گفتار و زبان درمانی یکی از پرطرفدارترین و رقابتی ترین حرفه ها در جهان است.

ترکیه یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل دانشجویان ایرانی است که می تواند آغاز مسیر آن ها برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی باشد ، چرا که دانشگاه های این کشور اغلب در بین برترین دانشگاه های جهان طبقه بندی شده اند ، در این بخش از مقاله تعدادی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را معرفی می کنیم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید اجازه اقامت بلند مدت ترکیه را با راهنمایی گام به گام کارشناسان رجبی به راحتی بدست آورید!


کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل رشته گفتار درمانی در دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو یک دانشگاه دولتی در اسکی شهیر ترکیه است ، دانشکده علوم ارتباطات آن بهترین در ترکیه و یکی از بهترین ها در اروپا محسوب می شود ؛ رشته گفتار درمانی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده علوم بهداشت این دانشگاه است.

پایه گذاری گروه گفتار و زبان درمانی بر اساس تأسیس مرکز آموزشی ، پژوهشی و کاربردی اختلالات زبان و گفتار در سال 1999 و تأسیس برنامه کارشناسی ارشد گفتار و درمان وابسته به گروه زبان وگفتار است.

تا کنون 94 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و 6 نفر در مقطع دکتری تخصصی گفتار و زبان درمانی فارغ التحصیل شده اند.

تحصیل رشته گفتار درمانی در دانشگاه آنادولو

این حرفه شامل رشته های مستقل بین رشته ای و چند رشته ای مکمل مانند علوم بیوپزشکی ، زبان شناسی بالینی ، روان‌شناسی ، روان‌شناسی عصبی شناختی و علوم تربیتی خاص می باشد

از آنجایی که تقریبا تمام مواد درسی به زبان انگلیسی است ، دپارتمان گفتار و زبان درمانی تحصیل زبان انگلیسی را به مدت یک سال در دانشکده زبان ‌های خارجی برای دانشجویان مفید می‌داند ، هرچند اجباری نمی باشد.

تحصیل گفتار درمانی در دانشگاه اسکدار

دانشگاه اسکدار که توسط بنیاد ارزش های انسانی و سلامت روان تأسیس شده است ، اولین دانشگاه موضوعی ترکیه در زمینه بهداشت رفتاری و علوم است ؛ این دانشگاه دارای دانشکده های مهندسی و علوم طبیعی ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، علوم بهداشت ، ارتباطات ، پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

دپارتمان گفتار و زبان درمانی در دانشگاه اسکدار با هدف تربیت زبان و گفتار درمانگرانی است که دارای اخلاق حرفه ای و استقلال ، دانش ، مسئولیت پذیری و مهارت های تمرین حرفه ای هستند و زیر ساخت های لازم برای انجام حرفه خود را دارند ، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه پیشگیری ، تشخیص و توانبخشی اختلالات زبان ، گفتار ، صدا و بلع فعالیت می کنند.

در این دانشگاه رشته های دیگری مانند پرستاری هم ارائه می شود ، برای دریافت اطلاعات کامل تر به مقاله تحصیل رشته پرستاری در ترکیه مراجعه نمایید.

رشته گفتار درمانی در دانشگاه مدیپول استانبول

رشته گفتار درمانی در دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول استانبول یک دانشگاه خصوصی در استانبول ترکیه است ، این موسسه توسط بنیاد تحقیقات و بهداشت آموزش ترکیه در سال 2009 تاسیس شد ، این دانشگاه از 12 دانشکده ، 5 موسسه و 4 دانشکده فنی و حرفه ای تشکیل شده است.

هدف دپارتمان گفتار درمانی این دانشگاه تربیت متخصصان گفتار و زبان درمانی است که پیشرفت های علمی و پیشرفت های فناوری را دنبال کرده و این دانش را با عملکرد بالینی خود ، با آگاهی از اخلاق و ارزش های شغلی و اشتیاق به همکاری در حین انجام حرفه خود با بالاترین سطح از شایستگی برای افزایش کیفیت زندگی مشتریان خود ادغام کنند.

این برنامه با تمرکز بر روی عملکرد بالینی ارائه شده از طریق برنامه های کاربردی عملی و تمرین بالینی ارائه شده در کلاس ها و آزمایشگاه های بالینی طراحی شده است ، فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی عنوان ” گفتار و زبان درمانگر” را دریافت می کنند.

مطالعه مقالات زیر اطلاعات خوبی را در مورد شرایط تحصیل و اقامت در ترکیه به شما می دهد

هزینه تحصیل گفتار درمانی در ترکیه

دانشگاه های ترکیه بر اساس رشته ، مقطع تحصیلی و زبان تحصیل هزینه تحصیل دانشجویان خود را تعیین می کنند ، هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه بین 2000 تا 3200 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در ترکیه

برای پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی ترکیه قبولی در آزمون ورودی یا YOS الزامی است ، این آزمون به دانشجویان امکان می دهد در رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، روانشناسی ، داروسازی ، مهندسی مکانیک ، معماری و غیره در ترکیه تحصیل کنند.

در بیشتر موارد آزمون YOS شامل 80 سوال است ، اکثر 45 سوال در آزمون به اصطلاح سوالات IQ ( سوالات توانایی عمومی ، سوالات هوش ) هستند ؛ 35 سوال باقی مانده از ریاضی است.

نکته جالب توجه برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه این است که برای پذیرش در این دانشگاه ها شرکت در آزمون ورودی نیاز نیست.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های ترکیه

مقطع کارشناسی تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه شامل 240 واحد درسی است که گذراندن آن 4 سال طول می کشد ، در طول این دوره دانشجویان ملزم به گذراندن دروس تئوری و عملی می باشند و چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های ترکیه به شرح زیر است.

سال اول :

جنبه های زبانی ارتباطات انسانی ، آناتومی پایه ، فیزیولوژی پایه ، فونتیک شمرده ، مقدمه ای بر اختلالات ارتباطی ، زبانی و گفتاری ؛ روانشناسی ، زبان ترکی 1 ، تاریخ ترکیه ، زبان انگلیسی 1 ، فرهنگ دانشگاه 1 ؛ علم گفتار و آواشناسی آکوستیک ؛ نوروآناتومی و نوروفیزیولوژی گفتار و زبان ؛ روانشناسی مثبت و مهارت های ارتباطی ؛ علوم شنوایی ، زبان شناسی بالینی ، زبان ترکی 2 ، زبان انگلیسی 2 ، فرهنگ دانشگاه 2

سال دوم :

شنوایی شناسی برای درمانگران گفتار و زبان ؛ منتطقه انتخابی 1 ، مقدمه ای بر علوم اعصاب شناختی ، آمار زیستی ؛ روش های تحقیق در علوم سلامت ؛ روانشناسی زبان ، بیان و اختلال واجی ، کارآفرینی و فرهنگ پروژه ؛ عصبی زبانی ، ارزیابی بالینی در گفتار و زبان درمانی ، روانشناسی یادگیری ، تمرین بالینی

سال سوم :

اختلال زبان عصبی اکتسابی ، اختلالات زبانی دوران کودکی یک مداخله اولیه ، اختلالات صدا ارزیابی و درمان ، اختلالات گفتار حرکتی: دیس آرتری و آپراکسی ، گفتار و زبان درمانی با موارد شکاف کام ، اختلالات بلع : ارزیابی و درمان ، اخلاق حرفه ای ، دروس انتخابی ، تمرین بالینی

سال چهارم :

پروژه کارشناسی ، مهارت های بالینی و تمرین انترنی ، تمرین بالینی : اختلال صدا ، اختلال فونولوژی ، اختلال روانی ، اختلال بلع ، اختلال اکتسابی زبان ، اتویسم ، اختلال موتور گفتار

چارت درسی تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه بسیار به روز و جامع است ، برای دریافت اطلاعات کامل در این خصوص به مقاله تحصیل رشته داروسازی در ترکیه مراجعه کنید.

کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همواره در تلاش هستند تا آنچه را از طریق تجربه کسب کرده اند و آنچه را به صورت علمی می دانند تلفیق کرده و شما را در مسیر مهاجرت راهنمایی کنند.

ویدیویی که مشاهده می کنید حاصل تجربه ما و اعتماد شما عزیزان در امور مهاجرتی است، اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های دنیا برای هموطنانمان.

زبان تحصیل گفتار درمانی در ترکیه

زبان ترکی یکی از زبان های رایج در دنیا است که 88 میلیون نفر در جهان به این زبان سخن می گویند ، برای پذیرش و تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه تسلط به این زبان الزامی است چرا کهزبان تحصیل گفتار درمانی در ترکیه، ترکی برگزار می شود ، برای اثبات تسلط به زبان ترکی نتیجه آزمون تومر مورد نیاز است.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در ترکیه

ترکیه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور است ، نقاط قوت تحصیل در این کشور بی شمار است با این وجود تحصیل در این کشور بدون مشکل نیست ، آشنایی با این مشکلات سبب می شود بهتر تصمیم گرفته و انتخاب دقیق تری داشته باشید، لذا در ادامه مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در ترکیه را مرور می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در ترکیه

مزایای تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

  • هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های دولتی ترکیه مقرون به صرفه است
  • دانشگاه های ترکیه هر ساله در بین دانشگاه های معتبر جهان رتبه بندی می شوند.
  • فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی از دانشگاه های ترکیه فرصت های شغلی خوبی در سراسر جهان دارند.

معایب تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

  • پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه ملزم به شرکت و قبولی در آزمون ورودی است.
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه بالا است.
  • زبان تحصیل در رشته گفتار درمانی ترکی است.
  • دانشجویان محصل در رشته گفتار درمانی بایستی هم به زبان ترکی و هم انگلیسی مسلط باشند.

رشته گفتار درمانی را می توانید در دیگر دانشگاه های برتر دنیا نیز مطالعه کنید، برخی را در ادامه آورده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در ترکیه

آسیب شناسی گفتار و زبان یکی از ترجیح داده شده ترین مسیر های شغلی در حوزه علوم بهداشتی در سراسر جهان است ، اگرچه این رشته در ترکیه جدید است ، اما در میان مشاغلی با بالاترین نرخ فرصت های شغلی قرار دارد ، فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی می توانند در درجه اول در بیمارستان های دولتی و خصوصی ، دانشگاه ها و موسسات آموزش ی، مراکز درمانی / توانبخشی و آموزش ویژه ، بهداشت عمومی ، موسسات بهداشتی پیشگیرانه و حفاظتی و همچنین انتخاب مطب خصوصی استخدام شوند.

فردی که به عنوان آسیب شناس گفتار و زبان در ترکیه کار می کند به طور معمول حدود 12900لیره در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 6200 تا 20300 لیره متغیر است واین نمونه ای از بازار کار و درآمد گفتار درمانی در ترکیه است.

اگر برای کار به ترکیه می روید یا می خواهید بعد از تحصیل ، در ترکیه مشغول کار شوید ، به اطلاعات بیشتری نیازمندید ، مقاله کار در ترکیه در این زمینه راهنمای شما خواهد بود.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را در این محتوا بررسی کردند ، از بخش دیدگاه استفاده کرده و با ما در تماس باشید ، کارشناسان مجرب ما پاسخگوی سوالات درج شده در این بخش هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه

هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های ترکیه بین 2000 تا 3200 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

دانشگاه آنادولو یک دانشگاه دولتی در اسکی شهیر ترکیه است ، دانشکده علوم ارتباطات آن بهترین در ترکیه و یکی از بهترین ها در اروپا محسوب می شود ؛ رشته گفتار درمانی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده علوم بهداشت این دانشگاه است.

برای پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی ترکیه قبولی در آزمون ورودی یا YOS الزمانی است ، این آزمون به دانشجویان امکان می دهد در رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، روانشناسی ، داروسازی ، مهندسی مکانیک ، معماری و غیره در ترکیه تحصیل کنند.

برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته گفتار درمانی تسلط به زبان ترکی الزامی است چرا که این رشته تحصیلی به زبان ترکی برگزار می شود ، برای اثبات تسلط به زبان ترکی نتیجه آزمون تومر مورد نیاز است.

فردی که به عنوان آسیب شناس گفتار و زبان در ترکیه کار می کند به طور معمول حدود 12900لیره در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 6200 تا 20300 لیره متغیر است.

در این مقاله ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی کلیات تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات تحصیل در این کشور با دفاتر شرکت در دفتر شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به ترکیه را بخوانید و با تمام روش های قانونی ورود و اخذ اقامت دائم ، آشنا شوید.

در این قسمت بیان دیدگاه مشتریان شرکت رجبی درباره نتایج پرونده های مهاجرتی را می شنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post