دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور عمان بوده و همه ساله در لیست تاییدیه وزارت علوم ایران نیز قرار می گیرد ، این دانشگاه ، تحقق وعده ای است كه سلطان قابوس بن سعید در دهمین سالگرد روز ملی عمان در سال ۱۹۸۰ساخت آن را اعلام كرد ، ساخت و ساز این دانشگاه در سال ۱۹۸۲ آغاز و اولین دانشجویان نیز در سال ۱۹۸۶ در آن مشغول به تحصیل شدند در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی این دانشگاه خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید.

عمان کشوری در شبه جزیره عربستان ، با پایتختی شهر مسقط و زبان رسمی عربی می باشد ، نظام آموزشی این کشور بسیار نوپا بوده و دولت در تلاش است تا جهت ارتقاء نظام آموزشی خود از دانشگاه های مطرح کشورهای اروپایی ، آمریکا و استرالیا نمایندگی اخذ نموده و دانشجویان و جوانان کشور را با متد پیشرفته و هم تراز کشورهای سطح بالای جهان از نظر علمی آشنا سازد.

دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ دانشجو دارد و برنامه های تحصیلی مختلفی را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می کند ، این دانشگاه با ۷ هدف اصلی همکاری ، تعهد ، تعالی ، حرفه ای گری ، انصاف ، اعتبار و کمال گرایی کار خود را آغاز و پا به عرصه علم و تربیت هرچه بهتر علاقه مندان به تحصیل نهاده است.

پیشتر در همین سایت در خصوص تحصیل در کشور عمان مطالب جامعی ارائه شده که بسیاری از سوالات شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور خصوصا در رشته های علوم پزشکی را پاسخ می دهد ؛ در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در عمان در خصوص هزینه ها ، بورسیه ها ، اعتبار دانشگاه ها و بهترین شهر های این کشور برای تحصیل مطالب مفیدی ارائه شده است.

فهرست مطالب
دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

ویدیویی که مشاهده میکنید اطلاعات کاملی را در مورد دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان که باید بدانید بیان کرده است. شما میتوانید برای صرفه جویی در زمان خود از ویدیو و پادکست زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم بود، با مشاورین ما در میان بگذارید.

پادکست دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

زبان دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان در تمامی دروس به زبان انگلیسی و عربی ارائه می گردد و زبان انگلیسی در اصل یک پیش نیاز برای دانشجویان غیر عرب زبان است که خواهان تحصیل در تمامی رشته هایی هستند که در دانشگاه سلطان قابوس ارائه می شود ، دانشجویان برای تعیین میزان تسلط خود به زبان انگلیسی باید در یکی از دو آزمون آیلتس و یا تافل حداقل نمره قبولی را اخذ نمایند.

باید توجه داشت که نمرات آزمون های زبان مربوطه به مدت دو سال از تاریخ برگزاری آزمون تا تاریخ ارائه به دانشگاه معتبر در نظر گرفته می شوند و در صورتی که متقاضی قادر به ارائه در خواست در این مدت زمان و ارائه مدرک زبان خود به دانشگاه نباشد باید دوباره در آزمون های زبان شرکت به عمل آورد.

البته این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان به دانشجویانی که نتوانند حداقل مهارت درخواست شده را ارائه دهند ، این فرصت را می دهد که دوره های زبان انگلیسی را در این دانشگاه بگذرانند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی عمان را با راهنمایی گام به گام مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به آسانی به دست آورید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشکده های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

دانشکده های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس مطابق با دستورالعمل های سلطنتی ، با پنج دانشکده پزشکی ، مهندسی ، کشاورزی ، آموزش و علوم کار خود را آغاز کرد ، بعلاوه دانشکده هنر در سال 1987 به دانشکده های این دانشگاه اضافه گردید.

پس از آن کالج تجارت و اقتصاد در این دانشگاه در سال 1993 تاسیس شد ، دانشکده حقوق نیز در سال 2006 به این دانشگاه پیوست و سرانجام کالج پرستاری در سال 2008 تاسیس و مشغول به کار شد.

این دانشگاه در ابتدا با 5 دانشکده و اکنون با 9 دانشکده به کار خود ادامه می دهد.

همچنین در این دانشگاه دو مجموعه ورزشی کاملا مجزا که یکی مختص دانشجویان آقا و دیگری مختص دانشجویان خانم است ، نیز وجود دارد ، هر یک از این مجموعه ها به طور مستقل شامل ، استخر شنا ، زمین های دو و میدانی ، استادیوم های روباز ، زمین های والیبال ، سالن های ورزشی سرپوشیده ، زمین های فوتبال و زمین های اسکواش می شود.

دانشکده های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه سلطان قابوس

کمک هزینه تحصیلی برای همه دانشجویان خارج از کشور در هر کجای دنیا ، یک کمک مالی برای گذران زندگی آن ها محسوب می شود و می تواند از فشار های مالی و کاری آ نها در خارج از کشور بکاهد ، به همین خاطر امر بورسیه شدن در دانشگاه ها از اهمیت بسیار زیادی نزد متقاضیان برخوردار است.

دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان بورسیه های خود را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی چه عمانی و چه بین المللی ارائه می دهد و ملیت متقاضیان اهمیتی در اخذ بورس مربوطه ندارد.

در این قسمت به تعدادی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه سلطان قابوس به برخی دانشجویان ارائه میکند می پردازیم.پ

بورس های دانشگاهی

در این نوع بورسیه تحصیلی ، دانشجویانی که در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه هستند بودجه ای را به خود تخصیص می دهند ، این بورسیه معافیت از شهریه یا کمک هزینه ماهیانه و یا هر دو را تحت پوشش قرار می دهد ، کمک هزینه ماهیانه برای دانشجویان دکترا 1000 دلار و برای کارشناسی ارشد 650 دلار می باشد.

بورس های حامیان مالی

بودجه های پشتیبانی شده از طرف ادارت ، موسسات ، شرکت ها و غیره که جدای از منابع مالی دانشگاه می باشد به دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه اختصاص می یابد ، آنها معافیت از شهریه یا کمک هزینه ماهیانه یا هر دو را تحت پوشش قرار می دهند.

پشتیبانی مالی از پروژه های تحقیقاتی دانشجویان دکتری

کمک های مالی اعطا شده از سمت دانشگاه و استادان راهنما به پروژه های تحقیقاتی دانشجویان دکتری برای تأمین نیازهای مالی لازم در جهت تکمیل پروژه های تحقیقاتی اعطا می گردد.

پشتیبانی مالی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای کنفرانس ها

حمایت مالی هستند که از طرف دانشگاه فقط برای پوشش هزینه های ارائه مقاله در یک کنفرانس علمی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد.

تا اینجای مطلب اگر به تحصیل در کشورهای آسیایی علاقه مند شدید می توانید به کشور چین هم فکر کنید ، چین با تنوع بالایی که رشته ها و دانشگاه دارد می تواند بورسیه های تحصیلی جذابی را نیز به شما ارائه دهد ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را بخوانید.

تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سلطان قابوس

تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سلطان قابوس

شما برای تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سلطان قابوس باید یک رزومه علمی قوی داشته باشید ، علاوه بر رزومه باید تمامی مدارک تحصیلی قبلی خود همچون مدرک دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام داشتن معدل بالا ، مقالات معتبر علمی و ISI و دعوت ‌نامه از طرف یکی از اساتید این دانشگاه به ‌عنوان استاد راهنما برای تحصیل در این موسسه و انجام پروژه مشترک را داشته باشید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه مدرک زبان آیلتس 7 است ، مدت‌زمان دوره دکتری در این دانشگاه حدود 2 الی 4 سال بوده و بر اساس رشته تحصیلی مربوطه متغیر است.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان همانطور که گفتیم بورسیه ای است که این دانشگاه در مقطع دکتری به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دانشگاه سلطان قابوس تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری را در رشته هایی نظیر بیوشیمی ، اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی ، فیزیولوژی ، بالینی ، ژنتیک ، زیست شناسی ، علوم زمینی ، ریاضیات ، فیزیک ، آمار ، شیمی ، علوم کامپیوتر ، علوم کشاورزی ، علوم غذایی و تغذیه انسان ، مدیریت خاک و آب ، علوم دریایی و شیلات و بسیاری رشته های دیگر که شما می توانید با مشاوره با کارشناسان و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی از آن ها اطلاع و اگاهی یابید به دانشجویان ارائه می دهد.

اگر مایلید در عمان تحصیل کنید و آینده خود را در این کشور آسیایی بدانید، مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید

شرایط پزشکی در دانشگاه سلطان قابوس

دپارتمان پزشکی بزرگترین دپارتمان موجود در دانشگاه سلطان قابوس است که هم اکنون 1500 نفر در تمامی گرایشات در مقطع پزشکی و کارشناسی ارشد این دانشگاه در حال تحصیل می باشند ، در این موسسه آموزش پزشکی در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر با هدف آموزش پزشکان مجرب و دلسوز و با سواد به بهترین و کامل ترین شکل زیر نظر استادانی کار ازموده شکل می گیرد ، شرایط پزشکی در دانشگاه سلطان قابوس دارای 3 مرحله است که 6 سال به طول می انجامد.

متقاضیان در رشته پزشکی می توانند در گرایشاتی نظیر میکروبیولوژی و ایمنی شناسی ، خون شناسی ، آناتومی انسانی و بالینی ، آموزش پزشکی و انفورماتیک ، پزشکی ، زنان و زایمان ، بینایی سنجی ، پاتولوژی ، داروسازی بالینی ، فیزیولوژی ، رادیولوژی و تصویربرداری مولکولی ، جراحی و بسیاری گرایشات دیگر به تحصیل بپردازند.

اگر می خواهید در رشته پزشکی در این دانشگاه مشغول شوید باید بدانید که کار کردن حین تحصیل برای دانشجویان پزشکی امکان پذیر نمی باشد ، تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه سلطان قابوس سالانه مقدار زیادی هزینه را در بر میگیرد که یکی از مسائل قبل از ثبت نام و انجام امور مهاجرتی اطلاع از میزان هزینه برای تحصیل در هر گرایش مورد نظر می باشد ، از طرفی باید تمامی هزینه های تحصیلی خود را به صورت سالانه و مستقیم به حساب دانشگاه ارائه دهید.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در عمان بیشتر به این جزییات پرداخته شده ، حتما مقاله مربوطه را مرور کنید.

شرایط دندانپزشکی در دانشگاه سلطان قابوس عمان

شما برای تحصیل دندان‌پزشکی در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان نیاز به گذراندن یک دوره یک‌ساله مقدماتی در دروس پایه همچون زبان انگلیسی ، ریاضیات ، شیمی و زیست‌شناسی دارید و باید در تمامی این دروس نیز نمره قبولی را دریافت کنید.

همچنین برای ورود به این رشته نمره مدرک آیلتس ۶ مورد نیاز بوده و شرکت در کلاس‌های زبان پیش دوره پزشکی که توسط دانشگاه ارائه می گردد نیز بسیار مهم است اما الزامی نیست ، شما برای ورود به دوره دندان‌ این دانشگاه باید شرایط دندانپزشکی در دانشگاه سلطان قابوس عمان را داشته باشید:

 • داشتن مدرک دیپلم
 • داشتن حداقل نمره B زبان انگلیسی
 • داشتن نمره C در دروس شیمی و زیست‌شناسی
 • شرکت در آزمون ورودی و قبولی در این آزمون
شرایط دندانپزشکی در دانشگاه سلطان قابوس عمان

دپارتمان دندانپزشکی و جراحی فک و صورت این دانشگاه شامل آموزش و تدریس دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می شود ، تحصیل رشته دندان پزشکی در این دپارتمان شش سال به طول می انجامد و برای اخذ تخصص نیز این دپارتمان گرایش های مختلفی را ارائه می دهد ، دندانپزشکی کودکان و پروتزهای دندانی رشته های بسیار پر طرفدار این دانشگاه می باشند که از بازار کاری خوبی در خود کشور عمان نیز برخوردار می باشند.

رشته پرستاری در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

دروس رشته پرستاری در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان به زبان انگلیسی ارائه می گردند و بهتر است دانشجویان مهارت زبانی لازم و کافی جهت تحصیل پرستاری را دارا باشند ، برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری باید متقاضیان حتما دیپلم تجربی را داشته و ارائه نمایند ، همچنین نمرات نهایی دبیرستان متقاضیان برای پذیرش در این دانشگاه مورد توجه خاصی قرار میگیرد.

رشته پرستاری در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه میگردد که به ترتیب تحصیل در هر مقطع به مدت 4 ،2 و 3 سال به طول می انجامد ، دروس رشته پرستاری در این موسسه به صورت تئوری و عملی یا کارآموزی در کلینیک ها و بیمارستان های کشور عمان ارائه می گردند.

کلیه دانشجویان موظف هستند که یک دوره کارآموزی یک ساله را قبل از شروع به کار و دریافت مجوز پزشکی خود و یا انجام دوره های تخصصی پزشکی در بیمارستان بگذرانند، این دوره ها پس از فارغ التحصیلی و زیر نظر وزارت بهداشت عمان انجام می شود، آموزش های تخصصی پزشکی نیز زیر نظر هیئت تخصصی پزشکی عمان انجام می شود.

ذکر این موضوع نیز حائز اهمیت بوده که امکان کاریابی در کشور عمان برای پرستاران فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور در سطح بالایی قرار دارد ، زیرا کشور عمان با کمبود پرستار روبرو بوده و نرخ بیکاری در این کشور نیز در سطح پایینی قرار دارد.

برای تحصیل پرستاری می توانید به روسیه هم بروید دانشگاه های معتبر روسیه به خصوص در رشته پزشکی در جهان شناخته شده هستند ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید و اطلاعات خوبی در مورد این کشور کسب کنید.

رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

برای شرکت در رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس مانند دیگر رشته های پزشکی این دانشگاه باید در آزمون ورودی آن ثبت نام کنید و نمره قبولی را بدست آورید ، تحصیل در این رشته به مدت ۵ سال به طول می انجامد. متقاضیانی که در عمان کار می کنند ، باید یک مرخصی نامه برای ۵ سال از کارفرمای خود ارائه دهند تا از سمت دانشگاه برای تحصیل در این رشته پذیرفته شوند.

رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

البته مرخصی نامه برای تمامی رشته های پزشکی در صورت شاغل بودن متقاضیان لازم می باشد ، همچنین برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد خود از دانشگاه سلطان قابوس و یا هر دانشگاهی که قبلا تحصیل کرده اند را ارائه نمایند.

متقاضیان برای تحصیل در این رشته باید مدارک زیر را هنگام ثبت نام به دانشگاه ارائه نمایند:

 • دانشجویان و متقاضیان باید نامه ای را از طرف حامی مالی خود ارائه دهند که این نامه خود تائیدیه ای جهت ادامه تحصیل دانشجویان در عمان می باشد.
 • تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند و نمره آزمون زبان انگلیسی آنان باید معادل IELTS 6،5 باشد.
 • متقاضیان باید از حمایت مالی کافی برخوردار باشند تا در کل دوره اقامت خود بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند.
 • ارائه گواهی تحصیل و گواهی دیپلم 12 ساله
 • ارائه پاسپورت معتبر و کپی آن
 • ارائه نامه عدم سوپیشنه

رشته های پیراپزشکی در دانشگاه سلطان قابوس عمان

دانشگاه سلطان قابوس عمان هم اکنون جزو هزار دانشگاه برتر جهان و یکی از دانشگاه های برتر حوزه خلیج فارس و آسیا می باشد ، همانطور که قبلا اشاره کردیم رشته های پزشکی و زیر شاخه های مربوط به آن در این دانشگاه بیشترین میزان دانشجو را پذیرا می باشند ، همچنین اساتید معتبر و آزموده ای به تعلیم و تربیت این دانشجویان می پردازند.

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های پیراپزشکی در دانشگاه سلطان قابوس عمان نیازمند به نمره تافل بالای 79 یا ایلتس 6 به بالا می باشند ، همچنین مدت زمان 2 سال را برای تحصیل در این مقطع نیاز است ، حال اینکه در مقطع دکتری رشته های پیرا پزشکی به نمره تافل حداقل 90 یا ایلتس 6،5 نیاز است و مدت زمان تحصیل برای این رشته ها در این مقطع 4 سال می باشد.

در رابطه با بازار کار در عمان هم می توان گفت که، دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده باشند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواستشان برای اشتغال در مراکز و موسسات وجود دارد.

خوابگاه های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

خوابگاه های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

استفاده از خوابگاه در عمان به میزان هزینه تحصیل در عمان کمک شایانی می کند ، خوابگاه های دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان به تمامی دانشجویانی که خواهان اقامت در خوابگاه باشند این امکانات را ارائه می دهد ، نیمی از دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه دانشجویی در عمان مستقر هستند و این دانشگاه اقامتگاه های دانشجویی را به دانشجویان ارائه می کند که ماهانه حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ دلار هزینه دارد.

خوابگاه‌های دانشگاه‌ سلطان قابوس عمان از تسهیلات و امکانات درجه یک برخوردار هستند، چنانچه که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی عمان شوید می توانید اقامت در این خوابگا ها را هم به طور رایگان به خود اختصاص دهید ، همه خوابگاه‌های این دانشگاه دارای سیستم تهویه مناسب و کمد لباس و همینطور سرویس بهداشتی استاندارد هستند ، خوابگاه دارای کتابخانه بوده و همینطور دارای بخش‌های مشخصی برای یادگیری دروس مشخص است.

خوابگاه ها به دو بخش مردانه و زنانه تقسیم شده و کاملا مجزا از هم بوده و تمامی امکانات به طور جدا برای هر کدام در دسترس می باشد ، سیستم اینترنتی برای همه خوابگاه‌های مردانه و زنانه فراهم شده است.

کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. به منظور کسب اطلاعات و و اقدام جهت تحصیل در کشور های خارجی، شما ابتدا باید پذیرش دانشگاهی یا یک مرکز علمی در آن کشور را داشته باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه پذیرش های کشورهای مختلف را میبینید، و بعد از آن درخواست ویزای تحصیلی به سفارت آن کشور ارسال می شود.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را در تمامی امور مهاجرتی به مشتریانمان ارائه دهیم پس کافی است یکبار با ما در تماس باشید.

پخش ویدیو

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه پزشکی سلطان قابوس

فرودگاه بین المللی مسقط روزانه پذیرای تعداد بسیاری پرواز و مسافر از تمام نقاط جهان می باشد ، همچنین این شهر از لحاظ زمینی ۵ ساعت با شهر دبی فاصله دارد ، این موضوع جابه جایی را برای دانشجویان بین المللی بسیار اسان کرده است ، در این شهر وسائل نقلیه نظیر تاکسی و اتوبوس به تعداد کافی و در همه جای شهر موجود می باشد که امر حمل و نقل را بسیار اسان نموده است.

وسائل نقلیه برای دانشجویان در محیط دانشگاه به صورت مناسب و کافی تدارک دیده شده است ، در درون محیط دانشگاه تاکسی های سفید و نارنجی رنگی وجود دارند که می توانند دانشجویان را به فرودگاه ، مراکز تجاری و یا هرکجای شهر انتقال دهند.

هزینه کرایه تاکسی به دو صورت محاسبه میگردد یکی اینکه شما ماشین را دربست کرایه میکنید و اتومبیل کاملا در اختیار خودتان هست و دیگری اینکه اتومبیل را با چند نفر دیگر شریک شده و با هم جابه جا می شوید که هزینه در این صورت بسیار کمتر از حالت دربست می باشد.

همچنین اتوبوس هایی درون دانشگاه قرار دارند که برای مردان و زنان به طور مجزا تدارک دیده شده اند ، این اتوبوس ها دانشجویان را در محیط دانشگاه و ما بین ساختمان ها جا به جا میکنند همچنین ون هایی نیزدر نظر گرفته شده اند که آرم دانشگاه سلطان قابوس بر روی آن ها نصب شده و دانشجویان را ما بین بیمارستان سلطان قابوس و درمانگاه فامکو جابه جا میکنند.

دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان در شهر مسقط در استان مسقط ، دانشگاه سلطان قابوس در مرکز این شهر واقع شده است ، مسقط به عنوان بزرگ‎ترین شهرِ استانی این کشور شناخته می شود ، این شهرساحلی که در یک طرف آن دریای عمان و در سمت دیگرش رشته کوه حجر و اخضر قرار دارند با وجود آنکه در شبه جزیره عربستان واقع شده اما آب و هوای دلپذیر و طبیعت بسیار دیدنی دارد.

جمعیت این شهر بندری حدود ۱ میلیون و پانصد هزار نفر در سال ۲۰۱۹ تخمین زده شده است ، مردم این شهر از خونگرم ترین مردم عرب زبان حوزه خلیج فارس هستند که به میهمان نوازی مشهورند.

در مسقط خبری از مترو نیست ، بلکه می‌توان از اتوبوس و تاکسی برای تردد در سطح شهر استفاده کرد ، خوشبختانه به بسیاری از قسمت‌های شهر می‌توان از طریق اتوبوس دسترسی داشت ، ایستگاه‌های اتوبوس در مسقط با لوگوی Mwasalat که به رنگ سفید و قرمز است شناخته می‌شوند.

شرایط دیگر کشورها را برای تحصیل پزشکی و پیراپزشکی، در مقالات زیر بررسی کرده ایم، شما هم مطالعه کنید

شهریه رشته های مختلف دانشگاه سلطان قابوس عمان

هزینه تحصیل از مهم ترین چالش های مورد بررسی در مهاجرت تحصیلی است ، بنابراین شما باید در ابتدا از هزینه های دانشگاه مورد نظرتان مطلع شوید و سپس نسبت اخذ پذیرش در دانشگاه مربوطه خود اقدام نمایید ، در میان شهریه رشته های مختلف دانشگاه سلطان قابوس عمان ، رشته های پزشکی و دندان پزشکی بیش ترین هزینه ها را شامل می شوند ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه کشور عمان به تناسب رشته ای که انتخاب می کنید بین ۵ هزار تا ۱۵ هزار دلار در سال می باشد.

همچنین تحصیل در دانشکده های علوم این دانشگاه که شامل برخی رشته های پزشکی و علوم بهداشتی ، مهندسی ، علوم ، کشاورزی و علوم دریایی ، پرستاری می شود سالانه در مقطع کارشناسی ارشد ۸هزار دلار و در مقطع دکتر ۱۸ هزار دلار می باشد.

تحصیل در دانشکده های انسانی این دانشگاه نیز که شامل رشته های هنر و علوم اجتماعی ، آموزش ، حقوق ، اقتصاد و علوم سیاسی است سالانه در مقطع کارشناسی ارشد ۷ هزار دلار و در مقطع دکتری ۱۷ هزار دلار هزینه را در بر می گیرد ، هزینه تحصیل کلاس های زبان انگلیسی برای هر ترم هزار دلار مازاد بر هزینه ها را شامل می شود.

در رابطه با پرداخت شهریه در این دانشگاه خوب است توجه داشته باشید که:

 • پرداخت هزینه شهریه بر اساس هر ساعت واحد درسی در همان ترم می باشد.
 • در صورتی که دانشجو در مدت زمان دوره تحصیلی موفق به تمام کردن دوره نشود ، به ازای هر ترم تحصیلی باید ۱۳۰ دلار اضافه پرداخت کند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان پرداختیم ، برای درج سوالات خود در این زمینه از باکس دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید ، مشاوران ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

سوالات پر تکرار دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه کشور عمان به تناسب رشته ای که انتخاب می کنید بین 5 هزار تا 15 هزار دلار در سال می باشد.

در این دانشگاه تمامی دروس به زبان انگلیسی و عربی ارائه می گردد و زبان انگلیسی در اصل یک پیش نیاز برای دانشجویان غیر عرب زبان است که خواهان تحصیل در تمامی رشته هایی هستند

کمک هزینه ماهیانه برای دانشجویان دکترا 1000 دلار و برای کارشناسی ارشد 650 دلار می باشد.

شما برای تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه‌ باید یک رزومه علمی قوی داشته باشید ، علاوه بر رزومه باید تمامی مدارک تحصیلی قبلی خود همچون مدرک دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام داشتن معدل بالا ، مقالات معتبر علمی و ISI و دعوت ‌نامه از طرف یکی از اساتید این دانشگاه به ‌عنوان استاد راهنما برای تحصیل در این موسسه و انجام پروژه مشترک را داشته باشید

دانشگاه سلطان قابوس تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری را در رشته هایی نظیر بیوشیمی ، اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی ، فیزیولوژی ، بالینی ، ژنتیک ، زیست شناسی ، علوم زمینی ، ریاضیات ، فیزیک ، آمار ، شیمی ، علوم کامپیوتر ، علوم کشاورزی ، علوم غذایی و تغذیه انسان ، مدیریت خاک و آب ، علوم دریایی و شیلات و بسیاری رشته های دیگر ارائه می دهد.

خیر ، کار کردن حین تحصیل برای دانشجویان پزشکی امکان پذیر نمی باشد

شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و دریافت مشاوره جهت اخذ پذیرش در دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان و اقامت در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید ، مشاوران و کارشناسان ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز آماده ارائه بهترین راهنمایی ها به شما هستند ، همچنین مطالعه مقالات سایت می تواند در این زمینه به شما کمک کند ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را بخوانید ، ترکیه هم دارای دانشگاه هایی کم هزینه و معتبر در سطح جهان است.

در این قسمت دیدگاه متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

6 دیدگاه در “دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان

 1. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان ادریس گفت:

  سلام
  ایا دانشگاه سلطان قابوس عمان در مقطع کارشناسی پرستاری دانشجوی خارجی هم میگیره؟
  با تشکر

  1. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بله
   با تشکر از سوال شما

 2. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان محمد قهری گفت:

  سلام
  آیا برای تدریس در حوزه ی قارچ شناسی پزشکی با مدرک PhD امکان همکاری با دانشکده پزشکی دانشگاه سلطان قابوس برای اینجانب که استادیار بازنشسته هستم وجود دارد؟

  1. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   درخواست همکاری خود را با دانشگاه مربوطه باید مطرح و مکاتبه کنید.

   با تشکر از سوال شما

  2. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان فیروزه قبول گفت:

   سلام آیا دانشگاه سلطان قابوس مورد تایید وزارت بهداشت و علوم پزشکی ایران هستش ؟

   1. دانشگاه پزشکی سلطان قابوس عمان مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

    با سلام
    بله تنها دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در عمان است .
    با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (23 امتیاز)