بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

بسیاری از علاقمندان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی خواهان تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه های برتر هستند که به دلیل عدم آگاهی در انتخاب مکان مناسب با دشواری هایی روبرو هستند . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با بررسی شرایط تحصیل در کشور های اروپایی ، آمریکایی و آسیایی به معرفی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان خواهند پرداخت .

ملاک بررسی این کشور ها هزینه تحصیل ، فرصت های شغلی پس از اتمام دوره تحصیل ، سهولت اخذ ویزای تحصیلی ، امکان دریافت مجوز اقامت دائم ، زبان تحصیل در کشور مربوطه و غیره می باشد .

اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و دریافت ویزای دانشجویی در سال های اخیر به یک مسئله بزرگ و یک روند استرس زا برای ایرانیان تبدیل شده است که در صورت افزایش آگاهی از مدارک و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کار به سهولت انجام خواهد شد . البته باید توجه داشت که تمام مدارک مورد نیاز مانند شناسنامه ، اخرین مدرک تحصیلی ، گواهی تسلط به زبان انگلیسی و غیره به دقت ارائه شوند .

بررسی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر هستند ، اما بعضی از آنها در مورد نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی و چگونگی آغاز این فرآیند آگاهی ندارند .

عوامل متعددی وجود دارد که سبب برتری برخی از کشور ها برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور می شود که از این میان می توان به هزینه تحصیل در دانشگاه ، هزینه های زندگی ، زبان محلی ، رتبه بندی دانشگاه ، الزام ارائه مدرک آیلتس و تافل ، دسترسی به ویزا و امکان فرصت های شغلی و مهاجرت اشاره کرد .

در این مقاله ما لیستی از بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان را که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند تهیه کرده ایم و امیدواریم که مطالعه این مقاله سبب ساده سازی اولین گام تحصیل در خارج از کشور شود .

در هنگام انتخاب دانشگاه محل تحصیل در خارج از کشور باید از مورد تایید وزارت علوم و فناوری بودن آن اطمینان حاصل کرد تا پس از اتمام دوره تحصیل و برگشت به ایران بدون هر گونه مشکل در بازار کار مشغول به کار شد . الزامات تحصیل در هر دانشگاه خاص خود است که فرد باید قبل از هر گونه اقدام از آن ها آگاهی یابد .

تحصیل ایرانیان در کانادا

کانادا به علت فرصت های نوآورانه و فراوان تحقیقاتی و امکان مهاجرت به عنوان سرزمین امکانات و فرصت ها شناخته می شود . دانشجویان ایرانی به سبب بالا بودن احتمال دریافت مجوز اقامت دائم و مجوز شهروندی در کانادا پس از اتمام تحصیل جذب این کشور می شوند .

با این حال ، برای تحصیل در کانادا مزایای دیگری وجود دارد که فرد می تواند به عنوان دانشجویان بین المللی از آنها بهره مند شوند که از این میان می توان به جامعه چند فرهنگی ، کیفیت بالای زندگی ، استاندارد های علمی بالا و آموزش عالی بالا اشاره کرد .

تحصیل ایرانیان در کانادا

تحصیل ایرانیان در کشور استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین و بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان است . اگر فرد تصمیم به تحصیل در استرالیا را دارد ، می تواند از مدارک تحصیلی قوی ، کیفیت بالای زندگی ، فرصت های شغلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور بهره مند شود .

با این حال ، آنچه باعث می شود استرالیا مقصد ایده آل برای دانشجویان ایرانی است ، فرصت زندگی در جامعه چند فرهنگی و فرصتی برای درخواست اقامت دائم از طریق تحصیل در این کشور است .

از آنجایی که استرالیا به مشاغل خاص اقامت دائمی اعطا می کند ، پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های این کشور دانشجویان فرصت بالایی برای یافتن شغل و دریافت مجوز اقامت دائم این کشور را دارا هستند .

کشور مالزی برای تحصیل ایرانی ها

مالزی به دلایل مختلفی در طول چند سال گذشته هزاران دانشجوی ایرانی را جذب خود کرده است . مالزی یکی از ساده ترین و بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان است که به دلیل سیاست های ویزایی آسان خود در بین ایرانیان محبوبیت دارد .

همچنین شعبه های زیادی از دانشگاه های برتر دانشگاه U.S استرالیا و U.K. مانند دانشگاه ناتینگهام در مالزی وجود دارد که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد .

دروس در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی ارائه می شوند و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های مالزی درخواست می دهند . دلیل سوم هزینه کم زندگی در این کشور است .

همچنین دلایل دیگری برای ایرانیان برای تحصیل در مالزی وجود دارد که از این میان می توان به جمعیت انگلیسی زبان ، چند فرهنگی بودن ملت مالزی ، مسلمان بودن مردم این کشور آب و هوای گرمسیری و طبیعت زیبای این کشور اشاره کرد .

تحصیل ایرانی ها در کشور انگلستان

انگلستان یکی از کشور های برتر برای جذب دانشجویان بین المللی به دلیل جامعه چند فرهنگی ، دانشگاه های برتر و جمعیت انگلیسی زبان بومی است .

انگلستان در میان دانشجویان ایرانی به دلیل وجود جمعیت بزرگ ایرانی و جوامع اسلامی محبوب است به همین دلیل بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان است .

دانشجوی محصل در این کشور می تواند قصابی ها و رستوران هایی را در هر گوشه ای از انگلستان پیدا کند که به روش اسلامی ذبح و طباخی می کنند .

دانشجویان ایرانی با تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه های انگلستان امکان تحصیل در دانشگاه های برتر جهان و فرصتی برای توسعه مهارت های انگلیسی خود را خواهند داشت .

آلمان کشوری مناسب برای تحصیل ایرانیان

آلمان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی خود در بین دانشجویان بین المللی به خوبی شناخته شده است . تحصیل در خارج از کشور و در کشور آلمان دارای مزایای زیادی برای دانشجویان ایرانی است ، اما مزیت منحصر به فرد تحصیل در این کشور تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی است .

بسیاری از ایرانی ها در آلمان زندگی می کنند و دانشجوی محصل در این کشور می تواند به راحتی با جامعه ایرانی ارتباط برقرار کند بدین صورت بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان ، آلمان است .

آن ها به راحتی می توانند رستوران ها و فروشگاه های فارسی را در تقریبا در هر شهر آلمان پیدا کنند ، به همین دلیل دانشجویان محصل در آلمان کمتر دچار غم و اندوه غربت می شوند .

با این حال ، به منظور تحصیل در آلمان ، تسلط به زبان آلمانی الزامی است ، زیرا بیشتر برنامه ها و رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی تدریس می شوند .

تحصیل رایگان ایرانی ها در کشور نروژ

تحصیل رایگان ایرانی ها در کشور نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی رتبه بندی می شود و این کشور یک مکان عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای ایرانیان است .

نروژ یک کشور گران و پر هزینه است ؛ با این حال ، تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه های نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می توانند از آموزش عالی با کیفیت بالا و کیفیت زندگی عالی بهره مند شوند .

اکثر نروژی ها به زبان انگلیسی تسلط دارند . برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی در این کشور ارائه می شوند ، اما دوره های کارشناسی نیاز به مهارت در زبان نروژی دارند . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی با بررسی کشور های مختلف و شرایط تحصیل در اروپا و شرایط ویزای تحصیلی اروپا و بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان را معرفی کردند . شما می توانید بهترین مشاوره ها را در دفاتر تهران و شیراز موسسه کسب نمائید .

Rate this post

2 دیدگاه در “بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

  1. Amirreza گفت:

    هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های کانادا؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه