info@rajaby.com

راه ارتباط با ما

٠٢١٩١٠٠٢٥٢٥

تماس بگیرید

تحصیل در خارج از کشور شرایط و مزایا و معایب زیادی دارد که در اینجا آن ها را به طور خلاصه شرح می دهیم و شما می توانید برای هرگونه اطلاعات از ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی کمک بگیرید .

همواره انگیزه های متفاوتی برای مهاجرت به خارج از کشور توسط افراد وجود دارد که متناسب با زندگی و شخصیت هر فرد این هدف متفاوت است .

همواره افراد برای داشتن زندگی بهتر و پیشرفت به دیگر کشورها مهاجرت می کنند . با وجود تبلیغات فراوان هر کشور باید بسیار با دقت عمل کرد تا منجر به رفتن مسیر اشتباه نشود .

باید بدانید که اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورها می تواند از مقاطع پایین شروع شده و تا دانشگاه ادامه یابد . مدارس ، موسسات آموزشی در کشورهای مختلف همواره تلاش می کنند تا با بالا بردن امکانات خود دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را جذب نمایند .

شرایط تحصیل در خارج از کشور

شرایط ورود به دانشگاه های هر کشور طبیعتا متفاوت و مطابق با قوانین آن کشور انجام می گیرد . کشورهای اروپایی شرایطی متفاوت با کشورها آمریکا و کانادا دارند و هر ساله قوانین جدیدی به آن افزوده می شود و یا حذف می شود که قبل از هرگونه اقدام باید آنها را به طور دقیق بررسی کرد .

شرایط ورود به دانشگاه ها از یک قاعده کلی پیروی می کند و برای تحصیل در هر مقطع باید قوانین خاصی را رعایت کرد . دریافت اقامت دائم از طریق تحصیل از همان ابتدا امکان پذیر نمی باشد و فرد باید چند سال به تحصیل و کار در کشور مقصد مشغول شود تا بتواند به اقامت برسد .

اهداف تحصیل در کشورهای خارجی

آنچه که در بالا به طور خلاصه گفته شد می تواند برای هرکشوری که قصد رفتن به آن را دارید متفاوت باشد . مهاجرت نه تنها فرد بلکه خانواده و حتی کشور فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و گاها با مهاجرت برخی افراد کشور دچار یک کمبود در یک زمینه خاص می شود و یا برعکس آن نیز امکان پذیر است که یک فرد با رفتن و تحصیل در خارج از کشور باعث سود و پیشرفت در یک زمینه علمی در کشور خود بشود .

مهاجرت یک تغییر بزرگ در زندگی است که تمام جنبه های زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، پس بهتر است که با صرف وقت کافی ابتدا به خوبی تمام جنبه های آن را بررسی کرده و سپس تصمیم بگیرید .

هدف برخی از افراد از مهاجرت رسیدن به اقامت و شغل مناسب در یک کشور از طریق تحصیل به عنوان یکی از روش های قانونی مهاجرت است که باید علاوه بر شرایط تحصیلی شرایط کار و میزان مهاجر پذیر بودن آن کشور را نیز در نظر بگیرند .

ولی برخی می خواهند پس از اتمام تحصیلات خود به کشور بازگردند و در همین جا به کار مشغول شوند که در این صورت باید در انتخاب دانشگاه کاملا دقت نمایند و دانشگاه هایی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت را انتخاب نمایند .

اهداف تحصیل در کشورهای خارجی

در مجموع مهاجرت با هدف تحصیلی مانند بقیه روش ها دارای مزایا و معایب بسیاری است که جنبه های مختلف زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد .

هر فرد در هنگام مهاجرت باید با آگاهی تمام از همه ی مزایا و شاید صدمه های احتمالی تصمیم بگیرد و سپس اقدام نماید . در ادامه به برخی از مزایا و معایب مهاجرت به طور کلی اشاره میکنیم .

مزایای تحصیل در خارج از کشور

در نگاه اول پدیده مهاجرت یک امر خوب و دلپذیر به نظر می رسد و تمام افراد آن را یک تغییر مفید و مثبت تعبیر می کنند .

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاهی بهتر و داتشن آینده شغلی روشن تر و بهبود شرایط زندگی خود به دیگر کشورها مهاجرت می کنند .

چنانچه به تنهایی به کشوری دیگر مهاجرت می کنید اولین تغییر مثبت این امر تجربه زندگی مستقل به دور از خانواده است که مسئولیت تمام زندگی را فقط باید خودتان به عهده داشته باشید و علاوه بر مسائل درسی باید به اداره امور زندگی نیز دقت کنید و در واقع به معنای واقعی مستقل می شوید .

این تغییر یک تغییر مثبت در زندگی شما است زیرا شما را برای قدم های بزرگتر و مراحل بعدی زندگی آماده می سازد .

با زندگی و تحصیل در کشوری که شرایطی متفاوتی با کشور خودتان دارد با مردم دیگر کشورها و فرهنگ های مختلف آشنا می شوید و درک جدیدی از تمام جنبه های زندگی پیدا می کنید .

شما برای تحصیل در خارج از کشور و زندگی در هر کشوری به جز کشور خودتان باید یک زبان دیگر را یاد بگیرید تا بتوانید در جامعه کشور مقصد به تحصیل ، کار و زندگی مشغول شوید .

معایب تحصیل در خارج از کشور

اولین مشکلی که ممکن است برای شخص مهاجر به وجود بیاید عدم تسلط کافی به زبان و محدودیت در ارتباط با جامعه و مشکلات تحصیلی است .

برای برخی از افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتوانند زبان را به خوبی یاد بگیرند و به راحتی با مردم و محیط تحصیل خود ارتباط برقرار کنند .

البته امروزه بسیاری از کشورها زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی و یا دوم خود انتخاب کرده اند و شما می توانید با یادیگری این زبان به بسیاری از کشورها در هنگام تحصیل سفر کنید . از دیگر معایب مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور می تواند فشار و مشکل در تامین هزینه های مالی باشد .

از دیگر معایب تحصیل در خارج از کشور می تواند جدایی از خانواده و دوستان باشد که این امر برای خانم ها سخت تر است و ممکن است فشارهای روحی زیادی را برای چند ماه اول زندگی در کشور دیگر به آنها وارد سازد .

برای برخی افراد نیز تفاوت های فرهنگی و اعتقادی در محیط تحصیل و یا جامعه می تواند تغییر عجیبی باشد که فرد را دچار دوگانگی کند و پس از مدتی زندگی و آشنایی با محیط برطرف می شود .

هزینه زندگی در خارج از کشور

هزینه زندگی در خارج از کشور

هزینه زندگی در یک کشور دیگر می تواند با هزینه های زندگی در کشور مبدا بسیار متفاوت باشد و مجبور شوید برای تامین هزینه های اساسی در برخی موارد صرفه جویی کنید و در ساعاتی که در دانشگاه به تحصیل مشغول نیستید کارهای پاره وقت انجام دهید . تامین مخارج تحصیلی در واقع در بسیاری از موارد دغدغه اصلی فرد برای زندگی در دیگر کشورها است .

این روزها موسسات زیادی برای انجام کارهای مهاجرتی فعالیت می کنند که بسیاری از آنها اصلا قابل اطمینان نمی باشند و نمی توان از طریق آنها به هدف دلخواه خود رسید . برای تحصیل در خارج از کشور باید از یک موسسه کاملا قانونی و مطمئن اقدام کرد .

شما می توانید با تماس با ما در موسسه مهرآفرین رجبی از تمام زوایای پنهان تحصیل در خارج از کشور آگاه شوید و سپس تصمیم گیری نمایید . کارشناسان ما آماده یاری رساندن به شما در کلیه امور مربوط به خارج از کشور و روش های قانونی مهاجرت از جمله سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشند .

 

مطالب مرتبط با تحصیل در خارج

مطالب مرتبط با مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP