تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور با هدف های مختلف صورت می پذیرد اما اغلب دانشجویان تلاش می کنند تا با دریافت مدرک تحصیل خود از کشوری برجسته به فرصت شغلی ایده آلی رسیده و آسایش و رفاه را برای خود و خانوده شان فراهم سازند.

انتخاب یک کشور به عنوان مقصد تحصیلی ، انتخابی حساس و در عین حال پر ریسک است ، به نحوی که به واسطه آن می توان یا به موفقیت رسید و یا ضررهای جبران ناپذیری را متحمل شد.

البته فراموش نکنید که اگر از جمله افرادی هستید که می خواهید با هدف تحصیل به کشوری دیگر وارد شده و در آن ماندگار شوید ، انتخاب خود را با دقت هرچه تمام تر انجام دهید چرا که در این صورت شما در حال مهاجرت به کشوری دیگر هستید که برای همیشه زندگی تان را عوض خواهد کرد.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با سابقه درخشان در کلیه امور مهاجرتی از جمله تحصیل در خارج از کشور تمامی مطالب مهم و ضروری را که هر فرد علاقه مند به مهاجرت تحصیلی باید بداند ، جمع آوری نموده و همیشه و همه جا پاسخگو و همراه شما در کلیه امور مهاجرتی خواهند بود.

برای دسترسی بهتر و راحت تر به بخش های مختلف مقاله میتوانید از لینک های کنارضفحه بر روی موضوع مورد نظرتان کلیک کرده و مستقیما همان مطلب را مطالعه کنید.

دلائل انتخاب تحصیل در خارج از کشور

در انتخاب مقصد تحصیلی فاکتورهای متعددی تاثیرگذار هستند و شرایط فردی نقش اصلی را در آنها ایفا می کند ، رشته و مقطع تحصیلی ، سطح تسلط به زبان های خارجی ، توانایی مالی ، علاقه و پشتکار و هم چنین رزومه تحصیلی را می توان از مهم ترین این عامل ها دانست.

در سال های گذشته معمولا تقاضای تحصیل در خارج از کشور در دوره های تحصیلات تکمیلی همچون کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر مشاهده می شد اما امروزه این تقاضا شامل اکثر دوره های تحصیلی حتی دوران مدرسه و قبل از دیپلم نیز شده و بسیاری از خانواده ها با هدف ساختن آینده ای روشن ، فرزندانشان را راهی سایر کشورها می نمایند.

مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور به هر یک از دلایلی همچون علاقه به تحصیل ، یافتن شغل بهتر ، ارتقا شغلی و غیره صورت پذیرد نیازمند کسب اطلاعات در تمامی جوانب است.

فرصت بهره مندی از بورسیه و تحصیل به صورت رایگان ، میزان شهریه ، هزینه های زندگی ، زبان تحصیل و زبان رایج میان مردم کشور موردنظر ، شرایط اقامتی و کار هم در دوران تحصیل و هم پس از فارغ التحصیلی و عوامل متعدد فراوان دیگر همه موارد مهمی هستند که باید در هنگام انتخاب آنها را با تمامی جزئیات بررسی کنید.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

با نگاهی به میزان بالای تقاضا تحصیل در خارج می توان دریافت که گرچه این امر با ریسک و معایبی همراه است اما مزایای فراوان بر آن پیشه گرفته و افراد یا خانواده ها با انجام تحقیقات اولیه بر انجام این تصمیم مصمم تر نیز می گردند.

هر کشور مزایای خاص خود را به همراه دارد و نمی توان یک مورد را به تمامی کشورها تعمیم داد اما برخی از ویژگی ها میان اکثر کشورها مشترک بوده و به صورت یکسان اجرا می شود.

به عنوان مثال یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در خارج از کشور عدم وجود کنکور در رشته های دانشگاهی حتی رشته های پردرخواست همچون علوم پزشکی است ، همین امر موجب شده تا بسیاری از دانشجویان بتوانند آزادانه به دنبال علاقه خود رفته و هیچ سدی را برای ورود به دانشگاه احساس نکنند.

با تحصیل در دانشگاه های سایر کشورها شما زبان دیگری راخواهید آموخت که فرصت های شغلی جدیدی را پیش رویتان قرار می دهد ، به عنوان مثال انتخاب زبان انگلیسی در اغلب دانشگاه های جهان حتی کشورهایی که به زبان دیگر صحبت می کنند ، این فرصت را به شما می بخشد که بتوانید آزادانه مقصد کار و زندگی تان را انتخاب کنید.

همچنین گفتنی است که زندگی به صورت فردی آن هم در فرهنگ و کشوری جدید به شما کمک می کند تا خود را بهتر شناخته و با درک مشکلات زندگی اعتماد به نفس تان را بالاببرید.

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در مدارس خارج از کشور

همانگونه که گفتیم بسیاری از خانواده ها تمایل دارند تا فرزندان خود را از سنین کم و یا قبل از رسیدن به کنکور راهی سایر کشورها سازند تا راحت تر به دانشگاه و رشته دلخواهشان وارد شوند . سیستم تحصیلی در هر کشور متفاوت بوده و علاقه مندان باید از طریق افراد متخصص و یا مراجعه به سایت مراکز آموزشی به درست ترین اطلاعات دست یابند.

تحصیل در مدارس خارج از کشور

معمولا سیستم آموزشی در اکثر کشورهای خارجی از سن شش سالگی آغاز شده و تا 15 سالگی به صورت اجباری به تمامی افراد ارائه می شود.

دانش آموزان در دو دوره ابتدایی و متوسطه تحصیل نموده و علوم پایه را تا رسیدن به دروس و مهارت های تخصصی پشت سر می گذارند . انتخاب مسیر شغلی و یا تحصیلی در اکثر کشورها با پایان دوره اجباری که بخش نخست دوره متوسط است ، همراه بوده و پس از آن دانش آموزان می توانند با ورود به دوره های فنی و حرفه ای به بازارکار وارد و یا با تحصیل در رشته های نظری آینده خود را رقم بزنند.

دانش آموزانی که به دنبال ورود به سیستم مدارس یک کشور هستند عموما یک دوره پیش نیاز چند ماهه را به سرعت گذرانده و سپس به مقطع تحصیلی مناسب خود وارد می شوند.

تنها نکته قابل توجه در باب تحصیل در مدارس خارج کشور زبان تحصیل است که اکثرا به زبان بومی آن کشور بوده و زبان بین المللی انگلیسی را تنها در مدارسی محدود و دانشگاه ها می توان یافت.

برای مثال در مقاله تحصیل در دبیرستان های فرانسه ، نحوه یادگیری زبان فرانسوی را بیان کرده ایم ، می توانید این مقاله را مرور کنید.

پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

ارسال درخواست به هر دانشگاه و البته گرفتن ویزای تحصیلی هر کشور نیاز به پیمودن مسیری دقیق و البته پیچیده دارد که تنها با اقدامات صحیح می توان به نتیجه دلخواه دست یافت.

اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی

بهترین و مطمئن ترین مسیر ممکن برای رسیدن به موفقیت در پذیرش هر دانشگاه مراجعه به سایت رسیم آن دانشگاه و فراهم نمودن مدارک درخواستی در موعد مقرر است.

به طور کلی برای رسیدن به پذیرش به شما توصیه می کنیم که معدل بالایی داشته باشید و به خصوص در دروس تخصصی که مرتبط با رشته انتخابی تان هستند نمرات خوبی را ارائه دهید.

همچنین درنظر بگیرید که در اکثر فرم های ثبت نامی دانشگاه ها داشتن مدرک آیلتس و تافل موردنیاز است و نمره مشخصی برای هر یک درنظر گرفته شده است.

البته در رشته هایی مانند مهندسی آزمون GRE/GMAT بخشی از پروسه پذیرش هستند و نمره بالایی را در این آزمون ها درخواست می کنند ، دقت داشته باشید که با وجود داشتن تمامی مدارک موردنیاز باید بتوانید رزومه تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن تهیه و به دانشگاه ارائه دهید.

اساتید فعال در رشته خود را شناسایی کرده و به آنها ایمیل بدهید و ضمن شرح رزومه تحصیلی شان از علاقه برای همکاری با آنها صحبت کنید.

آموزش عالی در اغلب کشورها شامل مدارس ، کالج ها و دانشگاه ها می باشد که هر یک می توانند جزو موسسات خصوصی و یا دولتی فعالیت کنند.

در دانشگاه های دولتی به دلیل وجود حمایت از سوی دولت دانشجویان حداقل هزینه را پرداخت نموده و یا به صورت کلی از دادن شهریه معاف می شوند از این رو تقاضای ورود در اکثر رشته ها بسیار بالا بوده و رقابت سختی تری میان دانشجویان وجود دارد.

ورود به سیستم آموزش عالی دانشگاه های خارجی که دانشجویان بین المللی به دنبال پذیرش در آنها هستند ، به دلیل قرار گرفتن در رنکینگ بالا با شرایط و قوانین خاصی همراه است که می تواند در هر دانشگاه متفاوت باشد.

به عنوان مثال در اغلب دانشگاه های خارج از کشور آموزش عالی با ورود مستقیم به ترم یک دانشگاه آغاز نشده و دانشجویان باید ابتدا یک دوره پیش نیاز را پشت سر گذاشته و سپس به رشته موردنظر خود وارد شوند ، این دوره در هر رشته و دانشگاه متفاوت است که در ادامه به اصلی ترین شرایط آن می پردازیم.

تحصیل در کالج های خارج از کشور

تحصیل در کالج های خارج را می توان با دوره پیش دانشگاهی کشورمان برابر دانست که هر یک اهداف خاصی را دنبال می کنند ، این دوره با توجه به هدف خود می تواند از شش ماه تا یک سال را در برگرفته و داوطلب را برای ورود به دانشگاه کاملا آماده سازد.

هنگامی که دانشگاه از شما می خواهد تا یک دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارید علاوه بر آموزش زبان و علوم پایه ، شما را با سیستم آموزشی کشور مقصد آشنا می سازد.

دوره های پیش نیاز در علوم پزشکی و مهندسی نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و دانش آموز را برای قبولی در آزمون ورودی نیز آماده می سازد همچنین افرادی که در زبان انتخابی شان دارای تسلط کافی نیستند با سپری کردن دوره کالج به مهارت می رسند.

دانشجویانی که بتوانند در آزمون های نهایی دوره کالج حد نصاب نمره را به دست آورده و به قبولی برسند آماده ورود به دانشگاه خواهند بود.

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور

با انتخاب تحصیل در خارج ، دانشجویان با توجه به آخرین مدرک تحصیلی خود به آموزش عالی وراد می شوند ، کسانی که مدرک دیپلم دارند تحصیل خود را از دوره کارشناسی آغاز نموده و به مدت سه تا چهار سال به تحصیل می پردازند ، برخی از دانشگاه از دانشجو یک مصاحبه نیز به عمل آورده و رزومه تحصیلی او را به دقت مورد بررسی قرار می دهند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به رشته انتخابی مستقیما از سوی دانشگاه تعیین می گردد و در برخی از کشورها شانس رسیدن به پذیرش در این دوره تحصیلی کمتر بوده و دانشجویان باید تقاضای خود را به دانشگاه های خصوصی ارسال کنند.

دوره بعدی تحصیل در دانشگاه های جهان مقطع کارشناسی ارشد است که جزو تحصیلات تکمیلی بوده و دانشجویان به صورت گسترده تر بر روی دروس یاد گرفته در دوره کارشناسی به تحقیق می پردازند.

دوره کارشناسی ارشد بیشتر به صورت پژوهشی بوده و دانشجویان نباید تمرکز اصلی خود را بر روی کلاس های درس بگذارند ؛ رسیدن به پذیرش و دریافت کمک هزینه های تحصیلی نیز در این دوره بیشتر بوده و با داشتن روزمه تحصیلی قوی و توصیه نامه از اساتید قبلی می توان از شانس بالایی برخوردار گردید.

تحصیل دکترا در خارج از کشور

کسب مدرک دکترا در دانشگاه های مطرح خارجی از جمله انتخاب هایی ست که می تواند شما را به آینده ای درخشان برساند ، این دوره که سه تا پنج سال زمان می برد این فرصت را در اختیارتان قرار می دهد تا با دریافت بورسیه و کمک هزینه هایی از سوی دانشگاه ، تمرکزتان را بر روی درس و اتمام تحقیقات گذاشته و به بهترین شکل ممکن از دانشگاه فارغ التحصیل شوید.

تحصیل دکترا در خارج از کشور

برای رسیدن به قبولی در این دوره باید زبان انگلیسی خود را به صورت عالی تقویت نموده و معدل آخرین مدرک تحصیلی تان تا حد ممکن بالا ارائه دهید.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که همه کشورها و دانشگاه ها صرفاً به معدل مقطع کارشناسی شما نگاه نمی کنند و گاهاً معدل مقطع لیسانس شما اهمیت بیشتری برای آن ها ممکن است داشته باشد.

همچنین باید با ارائه رزومه تحصیلی قوی مثل مقاله ، تالیف کتاب ، شرکت در کنفرانس های بین المللی و غیره نظر استاد موردنظر را به حمایت و پشتیبانی از پروپوزال خود جلب نمایید.

در دانشگاه هایی که به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می شود ، دریافت حقوق ماهیانه پاسخگوی بخش عمده مخارج فرد بوده و حتی دانشجو می تواند با کار پاره وقت درآمدی جداگانه نیز داشته باشد.

در اکثر کشورها مقطع تحصیلی دکترا به صورت پوزیشن ها ارائه می شوند که در صرت موفقیت شما در اخذ پذیرش آن ، ماهیانه مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می کنید که از آن مالیات کسر می شود و لذا طول دوره تحصیلی شما جزو دوران اقامت شما خواهد بود و بعد از اتمام تحصیل می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید.

دست یافتن به بورسیه تحصیلی کاملا به استاد مربوطه بستگی داشته و در صورت نرسیدن به بورسیه تحصیلی می توانید از طریق پردخت شهریه نیز به تحصیل مشغول شوید.

نحوه درخواست پذیرش در کشورهای مختلف و دانشگاه های آن ها متفاوت می باشد ، برخی دانشگاه ها استاد محور هستند و برخی از آن ها کمیته محور می باشند.

در دانشگاه های استاد محور ، شما باید نظر یک استاد راهنما را برای پذیرفتن پروپوزال تون جلب کنید ، اما در کمیته محورها ، شرایط و رزومه شما توسط کمیته ارزیابی بررسی می شود و نتیجه اعلام می گردد.

تحصیل در خارج بدون مدرک زبان

برخلاف باور بسیاری که وجود مدرک زبان را لازمه خروج از کشور و مهاجرت می دانند تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا بدون مدرک زبان امکان پذیر بوده و می تواند مقدمه ای مناسب برای شروع زندگی و تحصیل در خارج از کشور باشد.

تحصیل در خارج بدون مدرک زبان

بدین صورت که دانشجو به صورت مشروط از دانشگاه پذیرش گرفته و پس از سپری نمودن دوره زبان و کسب نمره موردنظر دانشگاه ترم یک رشته دلخواه خود را آغاز نماید.

و یا اینکه شما به صورت مستقیم پذیرش دوره زبان از دانشگاه ها یا کالج ها می گیرید و به تحصیل زبان در آن کشور مشغول می شوید ، بعد از اتمام دوره زبان و اخذ مدرک زبان برای پذیرش دانشگاه درخواست می دهید.

نکته اساسی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اکثر کشورها برای دوره های زبان ویزای تحصیلی صادر نمی کنند و این موضوع ممکن است برای شما دردسر آفرین باشد ؛ لذا قبل از اقدام حتماً با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مشاوره ای لازم را داشته باشید.

البته این امکان نیز وجود دارد که دانشگاه با توجه به وضعیت دانشجو چند واحد را در ترم یک به زبان انگلیسی اختصاص داده و سپس دروس اصلی را به وی ارائه دهد ، این روش اغلب به دانشجویان دوره کارشناسی اختصاص می یابد و برای پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی تسلط زبانی یکی از فاکتورهای موردنظر پذیرش دانشجو می باشد.

به عنوان مثال در دوره دکترا داشتن مدرک زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای داشته و از اصلی ترین امتیازها به شمار می رود ، گاهی دانشگاه نیز با افرادی که دارای رزومه تحصیلی مناسب هستند تنها جهت سنجش تسلط زبانی آنها یک مصاحبه به صورت حضوری و یا اینترنتی برگزار می نماید.

پذیرش بدون مدرک زبان در اتریش

از جمله کشورهای اروپایی که تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان در آن آسان است دانشگاه های اتریش می باشد ، دروس در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود.

بدین صورت که زبان تدریس در مقطع لیسانس زبان آلمانی و در دوره تحصیلات تکمیلی زبان انگلیسی است ؛ دانشجویان دوره لیسانس می توانند بدون مدرک زبان در یکی از دانشگاه های این کشور به پذیرش رسیده و سپس دوره زبان آلمانی خود را قبل از شروع دانشگاه در اتریش سپری کنند .

دانشگاه های اتریش دانشجو را برای دوره های زبان به کالج های مربوطه معرفی می نمایند و در صورتی که فرد متقاضی هیچ گونه دانشی نسبت به زبان آلمانی نداشته باشد باید در حدود سه ترم ( یک سال تحصیلی ) را به یادگیری این زبان بپردازند و شهریه هر ترم در حدود 450 یورو می باشد.

در رابطه با دانشجویان متقاضی زبان انگلیسی نیز شرایط یکسان بوده و دانشجو باید پس از سپری کردن دوره به حد نصاب لازم برسد.

کانادا پذیرای دانشجویان بدون مدرک زبان

وجود زبان انگلیسی به عنوان زبان رایج میان مردم کانادا باعث شده تا دانشجویان خارجی بدون هیچ گونه سختی قادر به یادگیری این زبان در مراکز آموزشی مختلف باشند و بتوانند با ارائه مدرک از سوی این موسسات به پذیرش در دانشگاه ها نیز برسند.

کشور کانادا یکی از مقاصد اصلی یادگیری زبان انگلیسی در دنیا است که در دوره ها و مدت زمان های مختلف امکان یادگیری این زبان را برای دانشجویان فراهم ساخته است.

اخذ پذیرش بدون مدرک زبان در آمریکا

در حال حاضر بهترین دانشگاه های آمریکا به عنوان یکی از برجسته ترین مراکز علمی جهان امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند.

دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه و دریافت تاییدیه یادگیری زبان انگلیسی را در یکی از کالج های این کشور آغاز کنند ، دانشجویان پس از رسیدن به سطح مورد نظر دانشگاه و دریافت مدرک اجازه آغاز تحصیل خود در دانشگاه را خواهند داشت.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان یکی از بهترین فرصت ها برای شروع تحصیل و داشتن آینده ای روشن در این کشور است که البته در زمان نگارش این مقاله ، امکان اخذ ویزای این کشور وجود ندارد.

تحصیل بدون مدرک زبان در سوئد

اخذ ویزای تحصیلی سوئد برای تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان بلامانع می باشد و افراد متقاضی که به زبان دانشگاه های این کشور تسلط ندارند در هنگام پذیرش با مشکل مواجه نخواهند شد اما موظف به یادگیری این زبان هستند.

اغلب دانشجویان خارجی به دنبال تحصیل در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی هستند و می توانند ویزای شش ماهه برای سپری کردن دوره های زبان دریافت کرده و پس از اخذ پذیرش در دانشگاه و یا هر یک از مراکز آموزشی این کشور ویزای خود را تمدید کنند .

از مزیت های دوره های زبان سوئد امکان بردن همراه به این کشور است و دانشجویان می توانند برای تحصیل در کشور نروژ نیز اقدام کنند ؛ در صورتی که بخواهید در این کشور به زبان سوئدی تحصیل کنید امکان یادگیری زبان سوئدی به صورت رایگان برایتان وجود دارد.

هلند پذیرای دانشجویان بدون مدرک زبان

تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان در هلند در شرایطی نادر و به صورت مشروط امکان پذیر است ، تعداد کمی دانشگاه های خصوصی کشور هلند با پذیرش دانشجویان خارجی بدون مدرک زبان تلاش دارند تا جایگاه علمی خود را در اروپا ارتقا بخشند.

کشور هلند علاوه بر اینکه به داوطلبان این شانس را می دهد تا زبان انتخابی خود را در این کشور فرا بگیرند ، بورسیه های تحصیلی مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد ؛ بورس های تحصیلی موجود در دانشگاه های این کشور متعدد بوده و با توجه به پیشینه تحصیلی دانشجو به وی تعلق می گیرد.

دوره های زبان کشور فرانسه

یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در خارج بدون مدرک زبان قطعاً کشور فرانسه می باشد ، این کشور با ارائه دوره های زبان از دو ماهه تا 10 ماهه سعی کرده متنوع ترین دوره های زبان فرانسه را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

هزینه های این دوره های از 3.000 یورو تا 6.000 یورو متغییر است و متناسب با طول دوره تحصیل ، دانشگاه یا کالج بودن و همچنین شهرهای مختلف متفاوت می باشد.

امکات تحصیل رایگان بعد از دریافت مدرک زبان و همچنین کار دانشجویی سبب شده تا این کشور جزو بیشترین مقاصد مهاجرت تحصیلی از نظر ایرانی ها باشد ، مقاله تحصیل در فرانسه راهنمای خوبی برای شماست.

تحصیل در خارج به زبان انگلیسی

کمی قبل تر خواندیم که تسلط به زبان یکی از اصلی ترین فاکتورهای تحصیل در خارج از کشور است و افراد با توجه به کشور انتخابی شان باید زبان مردم و هم چنین زبان تحصیل در دانشگاه را به خوبی فرا گیرند.

تحصیل در خارج به زبان انگلیسی

در دنیای امروز حتی در جوامعی که به زبانی جز انگلیسی صحبت می کنند ، به دلیل تمایل به برقراری ارتباط و بالا بردن رتبه و جایگاه جهانی ، زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای یافته و علاوه بر استفاده گسترده در سیستم های آموزشی میان نسل جوان نیز به سرعت در حال فراگیری ست.

یادگیری زبان انگلیسی برای افردی که به دنبال دریافت مدرک و تسلط به این زبان هستند به روش های مختلف امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در داخل کشور و یا قبل از ورود به دانشگاه در کالج های کشور مقصد این زبان را فرا گیرند.

زبان انگلیسی از جمله مورادی ست که بر رنکینگ دانشگاه تاثیر گذاشته و در مقابل هزینه تحصیل را نیز می تواند افزایش دهد اما درنظر داشته باشید که با تحصیل به زبان انگلیسی شما شانس کار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را در تمامی کشورهای جهان به خود داده و فرصت های بی شماری را پیش روی خود قرار می دهید.

یادگیری زبان انگلیسی در دوره های خارج از کشور

شاید این سوال برای شما عزیزان وجود داشته باشد که بهتر است زبان انگلیسی را در داخل کشور یاد گرفته و یا به عنوان بخشی از پروسه مهاجرت آن را به کشور مقصد موکول نماییم؟

هر یک از این انتخاب ها با مزایا و معایب خاص خود همراه است ، از این رو شما باید ابتدا هدف خود از یادگیری زبان را مشخص نموده و سپس به بررسی شرایط برگزاری کلاس ها بپردازید.

با یادگیری زبان انگلیسی در خارج کشور و یا کشور مقصد شما در یک محیط بین المللی قرار خواهید گرفت که تنها راه ارتباطی تان زبان انگلیسی بوده و ناچارا باید از آن برای انجام کارهای خود استفاده کنید ، از این رو با سرعت بیشتری به تسلط کافی می رسید . همچنین در این کلاس ها شما از اساتید و مربیانی که زبان مادری شان انگلیسی ست بهره مند می شوید که تاثیر مستقیمی بر روی لهجه و آموزش زبانتان دارد.

با یادگیری زبان در خارج از کشور این فرصت را دارید که از منابع و متدهای آموزشی به روز بهره مند شده و در نهایت نیز به مدرکی معتبر در سراسر جهان برسید.

در هنگام ثبت نام در کالج ها دقت داشته باشید که در یک کالج بین المللی مورد تایید ثبت نام نمایید تا در هنگام ورود به دانشگاه مدرکتان به راحتی پذیرفته شود البته این نکته را نیز درنظر داشته باشید که یادگیری زبان در خارج از کشور شما را متحمل هزینه های بیشتری می نماید.

اقامت از طریق دوره های زبان انگلیسی در خارج از کشور

یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره ذهن دانشجویان و متقاضیان دوره زبان را به خود مشغول می نماید رسیدن به اقامت پس اتمام دوره های زبان است.

در رابطه با این سوال نمی توان به صورت قاطع پاسخ داد زیرا طول دوره و کشور موردنظر بسیار مهم بوده و افراد باید برای ماندن در آن کشور هدفی خاص و مشخص داشته باشند.

به عنوان مثال فردی که دوره زبان خود را در مدرسه و یا کالج به اتمام رسانده باید از یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه پذیرش گرفته و یا کاری مناسب در این کشور بیابد ، کشور اتریش برای دانشجویان دوره های زبان انگلیسی اقامت یک ساله صادر می نماید که فرصت بسیار خوبی برای یافتن دلیل اقامت در این کشور است.

هر کشور شرایط خاص خود را در پذیرفتن اتباع جدید دارد و چنانچه تنها به قصد یادگیری زبان به کشوری وارد می شوید ، ویزای شما به طول دوره تحصیلی بوده و ز این بابت نگرانی نخواهید داشت اما در صورتی که قصد ماندن در همان کشور را دارید با قبولی در پذیرش یک دانشگاه به راحتی اقامت خود را تمدید نمایید.

بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان در آسیا

در میان تمامی گزینه های ممکن تحصیل در خارج از کشور ، گاهی می توان در میان کشورهای آسیایی نیز انتخاب هایی داشت که از بسیاری از کشورهای مطرح جهان مناسب تر هستند.

کشورهای آسیایی همچون چین ، مالزی ، ژاپن و هنگ کنگ میزبان دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی بالا هستند که شرایط پذیرش آسانتری داشته و دانشجویان می توانند دوره های زبان انگلیسی را نیز با هزینه مناسب در داخل همین کشورها سپری کنند.

مقاله تحصیل در چین ، مقاله کاملی است که در خصوص تمام مدارک لازم برای اخذ ویزا ، هزینه ها و بهترین دانشگاه های این کشور به شما اطلاعات به روزی می دهد.

علاوه بر این انتخاب یک کشور آسیایی دانشجو را به فرهنگی نزدیکتر با کشور خودمان وارد ساخته و هزینه های تحصلی مناسب تری را به همراه دارد.

با تحصیل در کشورهایی همچون مالزی علاوه بر اینکه همچنان تحصیل به زبان انگلیسی را تجربه خواهید نمود به دلیل فاصله مناسب راحت تر به کشور رفت و آمد می کنید که روند مهاجرت را برایتان آسانتر می سازد.

دوره های زبان انگلیسی همراه با بورسیه

تمامی دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج هستند تمایل دارند تا با دریافت بورسیه هزینه های خود را به حداقل برسانند اما باید این نکته را به شما بگوییم که رسیدن به بورسیه تحصیلی ان هم برای دوره های زبان کار آسانی نبوده و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه نیز باید مدتی را به تحصیل مشغول شده و سپس درخواست بورسیه تحصیلی نمایند.

در واقع دریافت بورسیه تحصیلی منوط به داشتن مدرک زبان است و کسانی که سطح زبان بالایی دارند شانس دریافت بورسیه را نیز خواهند داشت.

ارائه مدرک زبان جهت دریافت بورسیه نشان می دهد که فرد علاقه مند به رشته تحصیلی خود بوده و نهایت تلاش خود را به کار گرفته است بنابراین بدون مدرک زبان و یا جهت سپری کردن دوره های زبان انگلیسی نباید توقع دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید.

ارزان ترین کشورهای یادگیری انگلیسی

گرچه در تمامی کشورهای جهان کالج های مرتبط با دانشگاه ها دوره های زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می دهند اما این امکان نیز وجود دارد که ابتدا دوره زبان خود را در کشوری کم هزینه تر سپری کرده و سپس به کشور موردنظر خود وارد شوید.

ارزان ترین کشورهای یادگیری زبان انگلیسی

البته دقت داشته باشید که دوره یادگیری در انتخاب مقصد بسیار مهم است و دانشجویانی که می خواهند زبان خود را طی دوره های کوتاه مدت مانند چهار هفته و یا نهایتا سه ماه فرا گیرند بهتر است مستقیما به کشور مقصدشان وارد شوند.

در میان تمامی گزینه های ارزان یادگیری زبان انگلیسی می توان به کشورهایی همچون ترکیه ، مالزی ، هندوستان ، گرجستان ، قبرس ، ارمنستان و سنگاپور اشاره کرد ، این کشورها به دانشجویان ایرانی به راحتی ویزای دوره زبان اعطا نموده و هزینه ای مقرون به صرفه نیز دارند.

در هیچ یک از این کشورها زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی مردم صحبت نمی شود اما در سایر شرایط بسیار ایده آل هستند ، چنانچه به دنبال کشوری انگلیسی زبان با هزینه مناسب هستید کشور کانادا بهترین گزینه می باشد.

دوره های زبان انگلیسی در این کشور شرایط اقامتی خوبی را فراهم نموده و سفر هیجان انگیزی را نیز برایتان رقم می زنند ، همچنین شما تجربه زندگی در محیطی انگلیسی زبان را خواهید داشت که مستقیما بر یادگیری تان تاثیرگذار است.

بهترین کشورهای تحصیل انگلیسی

جای هیچ گونه شکی وجود ندارد که کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا ، انگلستان و استرالیا بهترین مقصدهای تحصیل به زبان انگلیسی به شمار می روند اما سختی های پذیرش به همراه هزینه های بالایی که ممکن است تحصیل در این کشورها به همراه داشته باشد فرد را به سمت سایر کشورها سوق می دهد.

بهترین کشورها جهت تحصیل به زبان انگلیسی

از گزینه های ایده آل تحصیل دردنیای امروز که همواره دروازه پیشرفت را به روی دانشجویان بین المللی باز گذاشته است تحصیل در آلمان است.

زبان انگلیسی را می توان در اکثر مراکز دانشگاهی و رشته های متنوع تحصیلی آلمان یافت که اغلب نیز با بورسیه تحصیلی مراه هستند و دانشجویان با تحصیل در آنها به یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی در سطح جهان دست می یابند.

علاوه بر این هزینه های زندگی در آلمان بسیار مناسب بوده و چشم انداز شغلی بسیار روشنی در انتظار فارغ التحصیلان است ، به عنوان مثال دانشگاه مونیخ در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و با ارائه برنامه های حمایتی فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را به دانشجویان می بخشد.

از سایر دانشگاه های ایده آل در این کشور می توان به دانشگاه گوتینگن ، دانشگاه جیکوبز ، دانشگاه علوم کاربردی برمن ، دانشگاه آزاد برلین ، دانشگاه فنی درسدن ، دانشگاه بن ، دانشگاه هامبورگ و غیره اشاره کرد.

درمیان سایر کشورهای اروپایی دانشگاه های ایتالیا ، سوئد ، اتریش ، بلژیک ، دانمرک و نروژ نیز می توانند فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را با حداقل هزینه به زبان انگلیسی فراهم سازند.

اخذ ویزای دوره زبان خارج از کشور

در رابطه با تحصیل دوره های زبان در خارج از کشور در همین ابتدا باید این امر را به شما گوشزد نماییم که لزوما پذیرش در هر دوره زبانی منجر به اخذ ویزای کشور مقصد نشده و شما باید در هنگام اقدام پیش نیازهای لازم را فراهم سازید.

اخذ ویزای دوره زبان خارج از کشور

به عنوان مثال باید سطح متوسطی از زبان را داشته باشید تا در هنگام مصاحبه سفارت شانس خود را بالا ببرید و بتوانید تا حدی به زبان انگلیسی صحبت کنید.

معمولا سخت گیری بیشتر در رابطه با ویزای کشورهای مطرح به دانشجو گرفته می شود و کشورهای کوچک که به دنبال جذب دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع هستند راحت تر ویزای دانشجویی اعطا می کنند البته کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی قادرند تا ویزای تحصیل در تمامی کشورهای جهان را برای شما فراهم سازند.

تحصیل مهندسی در خارج از کشور

تحصیل رشته های مهندسی در اروپا و سایر کشورهای جهان که همواره در صدر درخواست دانشجویان بین المللی قرار دارد ، سطوح و شرایط مختلفی را می طلبد که تمامی دانشجویان موظف به رعایت آنها هستند.

تحصیل مهندسی در خارج از کشور

شرکت در دوره های کالج و آزمون ورودی دانشگاه ها مواردی هستند که د اغلب دانشگاه ها وجود داشته و برای رسیدن به پذیرش در دانشگاه های برتر باید آنها را پشت سر گذاشت.

رشته های مهندسی از دوره کارشناسی آغاز شده و تا مقطع دکترا ادامه می یابند و دانشجویان در طول تحصیل واحدهای عملی زیادی را پشت سر می گذارند که در بالا بردن مهارت و یافتن کار در آینده بسیار مفید خواهد بود.

از مهم ترین رشته های مهندسی می توان به مهندسی مکانیک ، الکترونیک ، برق ، کامپیوتر، عمران ، معماری و آی تی ( فناوری اطلاعات ) اشاره کرد.

مقطع لیسانس رشته های مهندسی با 3 تا 4 سال تحصیل آغاز شده و در برخی از کشورها قبول در آزمون ورودی الزامی می باشد معمولا انتخاب زبان رسمی کشور به عنوان زبان تحصیل می تواند مسیر ورود به دانشگاه های دولتی و تحصیل به صورت رایگان را برای فرد هموار سازد.

به عنوان مثال با یادگیری زبان آلمانی شما می توانید به رشته های مهندسی در کشورهای آلمان و یا اتریش وارد شده و از مدرک تحصیلی با اعتبار بالا برخودار شوید.

تحصیل مهندسی در دوره تحصیلات تکمیلی

پس از دوره کارشناسی دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در کارشناسی ارشد علوم مهندسی ادمه دهند که پرطرفدارترین دوره جهت پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور است و بسته به دانشگاه می تواند از یک تا دو سال به طول انجامیده و در اغلب کشورها نیازمند مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 می باشد.

شاید در دوره کارشناسی بتوان تحصیل به زبان اصلی هر کشور را تجربه نمود اما در دوره تحصیلات تکمیلی در اکثر دانشگاه های جهان زبان تحصیل به زبان انگلیسی تغییر یافته و تسلط به این زبان نقش مهمی را در پذیرش ایفا می کند.

آخرین و عالی ترین دوره تحصیل در دانشگاه های علوم مهندسی مقطع دکترا است که دانشجو با ارائه رزومه تحصیلی قوی راه همواری را برای رسیدن به پذیرش خواهد داشت.

جهت رسیدن به پذیرش در علوم مهندسی علاوه بر پیشینه علمی خود باید طرح پژوهشی تان را نیز به تایید یک استاد راهنما رسانده و فرصت دریافت هرگونه فاند و بورسیه را برای خود فراهم سازید.

در برخی از کشورها نیز دوره ای به نام پیش دکترا برگزار می شود که به دانشجویان کمک می نماید تا پیش نیازهای مهم این مقطع مانند مقاله نویسی را گذرانده و سپس با مهارت کامل به دوره دکترا وارد شوند ، کشور انگلستان که از بهترین مقصدهای علوم مهندسی ست از جمله ارائه دهندگان دوره های پیش دکترا است که اهمیت ویژه ای به سطح زبان دانشجویان می دهد.

بهترین کشورها برای تحصیل مهندسی

چنانچه نگاهی به رنکینگ دانشگاه های برتر علوم مهندسی داشته باشید درخواهید یافت که کشور آلمان در صدر بهترین کشورهای جهان در رشته های مهندسی قرار گرفته و با ارائه تحصیلات به صورت رایگان توانسته به محبوب ترین مقصد در این زمینه تبدیل شود.

بهترین کشورها برای تحصیل مهندسی

این کشور علاوه بر امکانات تحصیلی موقعیت های شغلی خوبی را نیز برای فارع التحصیلان این رشته ها فراهم می سازد و از پردرخواست ترین رشته های مهندسی در آلمان می توان به مهندسی شیمی ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک و مهندسی خودرو اشاره کرد که البته در حدود یک سوم بودجه تحقیق و توسعه آلمان به صنعت خودرو تعلق داشته و گویای جایگاه رشته های مهندسی مرتبط با این صنعت است.

از دیگر گزینه های ایده آل جهت تحصیل علوم مهندسی می توان به کشور کانادا اشاره کرد که با داشتن کارخانه های تولید فراوان همواره به دنبال آموزش و جذب نیروی کار در کلیه علوم مهندسی ست.

رشته های مهندسی از بالاترین درآمدها در کشور کانادا برخوردار بوده و همواره نیز در حال افزایش است سایر کشورها همچون اتریش ، انگلستان ، فنلاند ، نروژ و فرانسه نیز از بهترین مقصدهای تحصیل رشته های مهندسی شناخته شده و در هر یک دانشگاه های مطرحی مدرکی با اعتبار بالا را به دانشجویان ارائه می دهند.

هزینه تحصیل مهندسی در خارج از کشور

از آنجا که رشته های مهندسی پس از علوم پزشکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی هستند هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی دانشجویان علاقه مند را پذیرش می نمایند اما هزینه تحصیل در انتخاب دانشگاه مقصد نقش مهمی داشته و در بسیاری موارد شهریه سالانه ای که دانشجو باید به دانشگاه پرداخت کند تعیین کننده کشور مقصد خواهد بود.

شهریه رشته های مهندسی می تواند از ماهانه 300 دلار در دانشگاه های دولتی آغاز شده و تا 20000 دلار در دانشگاه های خصوصی برسد.

دانشجویان دوره دکترا می توانند به دریافت بورسیه تحصیلی بسیار امیدوار باشند و تنها هزینه های زندگی را بررسی نمایند اما در مقطعی مانند کارشناسی شانس دریافت بورسیه کاهش یافته و دانشجویان باید کلیه مخارج را خودشان به دانشگاه پرداخت نمایند.

انتخاب کشور و دانشگاه در میزان شهریه بسیار مهم است و توصیه می شود تا گزینه های پیش رو را با دقت هرچه تمام تر بررسی نمایید.

بهترین دانشگاه های مهندسی دنیا

در دسته بندی دانشگاه های جهان فاکتورهای متعددی مورد بررسی قرار می گیرند و در هر فهرست می توان دسته بندی متفاوتی را یافت اما معمولا هر دانشگاه در نهایت دارای چند رتبه بالاتر و یا پایین تر است که تاثیر چندانی در انتخاب مقصد تحصیلی شما عزیزان نخواهد داشت.

در ادامه به بهترین دانشگاه های رشته های مهندسی نگاهی می اندازیم:

 • دانشگاه استنفورد
 • موسسه فناوری ماساچوست
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • موسسه فناوری فدرال زوریخ
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • موسسه فناوری کالیفرنیا
 • موسسه فناری جورجیا
 • دانشگاه صنعتی نانیانگ

کشورهایی با بازار کار مناسب مهندسی

پیش تر در رابطه با بازار مناسب در کشورهایی همچون آلمان صحبت کردیم اما آلمان تنها مقصد خوب کار در رشته های مهندسی نبوده و معمولا کشورهایی که دارای رنکینگ بالای دانشگاهی در این رشته ها هستند بازار کار بسیار خوبی نیز دارند.

کشورهایی با بازار کار مناسب مهندسی

برای شما عزیزان با توجه به رشته مهندسی که در آن دارای مهارت و مدرک دانشگاهی هستید ، کشور مقصدتان نیز می تواند تغییر یابد . به عنوان مثال در کشور کانادا و ایالت کبک دانشگاه های ایده آلی در حوزه مهندسی وجود دارند که با شهریه ای مناسب مدرکی معتبر به دانشجو اعطا نموده و فرصت های شغلی با درآمدهای بسیار بالا را پیش روی فرد قرار می دهند.

کشور کانادا در رشته هایی همچون مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی شیمی ، مهندسی صنایع و ماشین آلات بهترین انتخاب است.

در رابطه با مهندسی مکانیک نیز می توان گفت که علاوه بر آلمان کشور آمریکا ، ژاپن و ایتالیا نیز گزینه های ایده آلی در این ردیف شغلی هستند و شما پس از فارغ التحصیلی از درآمد بالایی برخوردار خواهید شد.

در میان تمامی کشورهای اروپایی اتریش نیز تلاش می کند تا به دنبال جذب مهندسین از اقصی نقاط دنیا شرکت ها و پروژهای خود را در سطح جهان ارتقا بخشد ، مقاله تحصیل در اتریش را بخوانید.

در هنگام بررسی بازار کار مناسب رشته های مهندسی کشورهایی همچون دانمارک ، انگلستان ، سوِیس ، نیوزلند ، هند و چین را نیز فراموش نکنید که هر یک در حوزه های مهندسی حرفی برای گفتن دارند.

تحصیل حقوق در خارج از کشور

از دیگر رشته های تحصیلی که در دنیای امروز بسیار مورد توجه بوده و کاربرد فراوان آن در امور زندگی موجب شده تا دانشجویان زیادی به دنبال تحصیل در آن باشند رشته حقوق است.

تحصیل حقوق در خارج از کشور

دانشجویان علاقه مند به رشته حقوق با گزینه های مختلفی برای انتخاب مقصد تحصیلی خود رو به رو هستند که با توجه به فاکتورهای شخصی و تحصیلی متفاوت است اما در مجموع می توان قوانین و شرایط کلی را برای پذیرش در این رشته در نظر گرفت که در اکثر دانشگاه های جهان یکسان است.

تحصیل در رشته حقوق مباحث و مدارک متعددی را شامل می شود که تحصیل در هر یک با توجه به کشور مقصد متفاوت است اما سه دوره کلی را در رابطه با رشته حقوق می توان در نظر گرفت که شامل لیسانس LLB و کارشناسی ارشد و دکترا است.

خوب است بدانید که رشته حقوق تنها منحصر به شغل وکالت نبوده و افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند در مشاغل متعددی که مرتبط با حوزه حقوقی و روند قانون ست نیز فعالیت داشته باشند .

مدرک حقوق مهارت های لازم در رابطه با دادخواهی ، استدلال پرونده های قضایی در حوزه های خانواده ، تجارت ، امور مالی و غیره را بیان می سازد.

فردی که دارنده مدرک حقوق است باید بتواند تمام مطالب پیچیده در حوزه کاری خود را از طریق کار گروهی ، مذاکره و ارتباط کلامی با طرفین بررسی نموده و با تنظیم اسناد رسمی به نتیجه برساند.

مباحث تحصیلی رشته حقوق

همانگونه که می دانید قانون اساسی هر کشور منحصر به فرد بوده و با توجه به اصول و شرایط مردم آن کشور تنظیم گردیده که همین امر موجب می شود تا رشته حقوق که مستقیما به قانون اساسی هر کشور مرتبط است در هر کشور دنیا متفاوت بوده و محتوای خاصی را نیز شامل شود.

برخی واحدهای درسی را می توان در تمامی دانشگاه ها از قبیل : قانون اساسی و اداری ، اصول حقوق جزا ، قانون قرارداد ، قانون در عمل ، مهارت ها و استدلال ، موضوعات اصلی و اجباری مشترک دانست .

البته در هر مقطع و دانشگاه دروسی نیز به صورت اختیاری به دانشجویان ارائه می شود که از میان آنها باید تعداد مشخصی را پشت سر بگذارید ، به عنوان مثال حقوق و پزشکی ، قانون رسانه ، قانون اینترنت ، قانون کودکان ، قانون مالکیت و غیره از مواردی هستند که با توجه به چالش های جدید جامعه باید قوانین لازم را که به تصویب می رسد فرا گرفت.

دوره کارشناسی در رشته حقوق

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های خارج از کشور از مقطع کارشناسی آغاز می شود که به صورت کاملا تخصصی تمام دوره صرف یادگیری اصول و قواعد رشته می گردد و تحقیقات و مطالعات گسترده ای نیز در تمامی حوزه ها صورت می پذیرد.

معمولا اکثر دانشگاه ها یک و یا دو ترم آخر را به کارآموزی دانشجو در فضاهای واقعی اختصاص می دهند تا دانشجویان به درک هرچه بیشتر از رشته تحصیلی خود برسند .

فارغ التحصیلان دانشگاه ها با فرصت های شغلی متنوعی رو به رو هستند که صرفا حرفه های حقوقی نبوده و در امور مانند مشاوره ، جرم شناسی ، روزنامه نگاری و غیره قادر به فعالیت هستند .

دوره کارشناسی ارشد و دکترای حقوق

کسانی دوره کارشناسی ارشد تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور را انتخاب می کنند که تمایل به یافتن تخصص در یک حوزه خاص از این رشته دارند.

این دوره که شامل 24 ماه و یا دو سال تحصیلی ست دانشجو را با ارائه یک پایان نامه آماده ورود به بازار کار در حوزه تخصصی خود می سازد ، دانشجویان فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی ارشد در تمامی سازمان های دولتی و خصوصی استخدام شده و می توانند پرونده های مهم را به عهده بگیرند .

عالی ترین درجه تحصیلی در رشته حقوق مقطع دکترا است که فرد را قادر می سازد به عنوان یک متخصص ، این رشته را به سایر علاقه مندان تدریس نماید.

این دوره بیشتر بر اساس تحقیق و پژوهش بوده و آموزش کمی در آن وجود دارد ؛ مقطع دکترا مانند کارشناسی ارشد شاخه های مختلفی از رشته حقوق را شامل می شود و داشتن پیش زمینه قوی در دوره کارشناسی ارشد اصل موفقیت در آن است.

متداول ترین گرایش های رشته حقوق

رشته حقوق در هر کشور و دانشگاه دارای گرایش های متعددی ست که دانشجویان فرصت تحصیل در تمامی آنها را دارند اما در میان تمامی این گرایش ها برخی نسبت به سایرین با درخواست های بیشتری رو به رو هستند که از جمله آنها می توان به حقوق کیفری ، عدالت کیفری ، احیای عدالت ، حقوق بشر ، حقوق املاک ، حقوق تجارت ، حقوق خانواده و غیره اشاره کرد که هر یک دارای زیر شاخه های مختلف هستند.

متداول ترین گرایش های رشته حقوق

افرادی که دارای مدرک حقوق در یک مقطع دانشگاهی هستند و تمایل دارند تا دوره بعدی خود را در کشوری دیگر سپری کنند باید ابتدا مطابق با کشور مقصد یک دوره پیش نیاز را طی نموده و با قبولی در آزمون به تحصیل مشغول شوند ، امکان تغییر رشته در گرایش موردنظر نیز به دانشگاه انتخابی تان وابسته است.

تحصیل رشته حقوق در کانادا و آمریکا

بهترین دانشگاه های کانادا از اصلی ترین مقاصد دانشجویان ایرانی شیوه متفاوتی در پذیرش رشته حقوق دارند بدین صورت که ابتدا دانشجویان باید در یک رشته پذیرش گرفته و دو سال تحصیلی را پشت سر بگذراند.

برخی از دانشجویان ترجیح می دهند تا لیسانس خود را گرفته و سپس در آزمون ورودی دانشکده حقوق شرکت کنند پس از آنکه دانشجو بتواند در آزمون ورودی پذیرفته شود سه تا چهار سال در رشته حقوق تحصیل کرده و و در نهایت مدرک LL.B را دریافت می کند.

پس از آن دانشجو باید یک سال را به عنوان کارآموز در یک موسسه حقوقی زیر نظر وکیل طی نماید . اما فردی که بخواهد به عنوان وکیل در کانادا و یا آمریکا به کار مشغول گردد باید در آزمون وکلا شرکت نموده و به قبولی برسد .

رشته حقوق در استرالیا

رشته حقوق در دانشگاه های استرالیا یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی ست که از طریق آزمون LSAT و داشتن مدرک زبان دانشجویان را پذیرش می نماید ، رشته حقوق در استرالیا تمامی مباحث روانشناسی ، امور مالی ، پزشکی و جامعه شناسی را در بر می گیرد و افراد فارغ التحصیل از دانشگاه ها ماهر و به حرفه خود مسلط هستند.

تحصیل رشته حقوق در خارج در برخی از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود بلکه به صورت ترکیبی و همراه با رشته های دیگر به مدت 5 تا شش سال به دانشجویان آموزش داده می شود.

کشورهای دیگری نظیر فرانسه ، آلمان ، انگلستان و غیره از سایر گزینه های معتبر تحصیل در رشته حقوق هستند که البته ورود به دانشگاه های هر یک نیازمند بررسی و نگاهی دقیق است.

برترین دانشگاه های رشته حقوق در جهان

در میان تمامی مقصدهای تحصیلی جهان همواره هر دانشگاه دارای رتبه بالایی در برخی رشته های تحصیلی خاص همچون حقوق بوده و دانشجویان با بهترین رزومه تحصیلی را پذیرش می کنند.

برترین دانشگاه های رشته حقوق در جهان

در رشته حقوق دانشگاه های زیر در صدر فهرست بهترین مقصدهای تحصیلی این رشته قرار گرفته اند و بسیاری از فارغ التحصیلان هریک از این موسسات به افراد مهم و تاثیرگذاری در کشور خود تبیدیل شده اند.

البته دانشگاه های متعدد زیادی در سطح جهان وجود دارند که هر یک می تواند مقصدی ایده آل برای تحصیل در رشته حقوق باشند که شما عزیزان از طریق دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه از آنها مطلع خواهید شد.

 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه دوک
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه نیویورک
 • دانشگاه ملبورن

هزینه تحصیل حقوق در دانشگاه های خارج از کشور

رشته حقوق با توجه به گرایش انتخابی دانشجو و مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارد شهریه مختلفی دارد البته کشور مقصد و نوع دانشگاه نیز در میزان شهریه موثر هستند ، به عنوان مثال در دانشگاه های دولتی کشور فرانسه میزان شهریه رشته حقوق در حدود 200 یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی تا 4000 یورو برای دوره کارشناسی متغیر است.

در دانشگاه های کشور ایتالیا دانشجویان دوره کارشناسی تا 800 یورو در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی تا 1000 یورو را پرداخت می نمایند که در دانشگاه های خصوصی تا 5000 یورو نیز می تواند برسد ، علاوه بر این باید میزان مخارج زندگی را با توجه به شهر محل سکونت تان مدنظر قرار دهید.

در میان تمامی کشورها شهریه تحصیل رشته حقوق در آمریکا را می توان جزو گرانترین ها دانست که تا حدود 18000 دلار در مقطع دکترا می رسد.

گزینه های زیادی نیز با زینه های مقورن به صرفه پیش روی شما عزیزان قرار دارد که می توانید با مراجعه به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی از آنها مطلع شوید.

کشورهای مناسب کار با مدرک حقوق

در تمامی کشورهای دنیا دانشجویان رشته حقوق پس از فارغ التحصیلی اجازه اشتغال به عنوان وکیل را نداشته و باید آزمون ورود به جامعه وکلا را پشت سر بگذارند از این رو اگه به دنبال تحصیل در رشته حقوق و دریافت مدرک وکالت هستید خود را برای شرکت در آزمون های متعددی آماده سازید.

اما کسانی که در دانشگاه های مطرح رشته حقوق خارج از کشور تحصیل کرده اند بابت قبولی در آزمون های اشتغال نیز نگرانی نداشته و می توانند به راحتی مجوز کار خود را دریافت نمایند.

خوب است درنظر داشته باشید که درآمد بالای رشته حقوق در اکثر کشورهای جهان موجب می گردد تا دانشجویان تمام تلاش خود را برای رسیدن به گواهی اشتغال به کار گیرند.

به عنوان مثال درآمد متوسط وکلا در کشور استرالیا در حدود 80،000 دلار استرالیاست که از مشاغل پردرآمد این کشور به شمار می رود و یا در کشور آمریکا رشته حقوق علاوه بر داشتن درآمد بسیار بالا از منزلت اجتماعی و جایگاه ویژه ای نیز برخوردار است.

جهت کار در رشته حقوق می توان به کشو کانادا نیز به عنوان یک گزینه ایده آل فکر نمود چرا که به طور متوسطه درآمد رشته وکالت 88000 دلار در سال است و با افزایش سالانه نیز همراه می باشد.

کشورهای دیگری همچون ایرلند ، انگلستان ، فرانسه و نروژ نیز از جمله گزینه هایی هستند که چشم انداز روشنی را در رشته حقوق به شما ارائه می دهند.

تحصیل علوم سیاسی در خارج از کشور

در تمامی کشورهای جهان رشته علوم سیاسی به عنوان رشته ای کاملا مرتبط با امور سیاسی و دیپلماسی کشورها شناخته شده و افرادی که به تحصیل تخصصی در این رشته دست یابند را به جایگاه های سیاسی در این عرصه می رساند.

تحصیل علوم سیاسی در خارج از کشور

این رشته در تمامی کشورهای دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در دانشگاه های برخی از کشورها همانند کانادا ، انگلستان و آمریکا از آوازه ای بلند برخوردار است.

در رشته سیاست دانشجویان با مفاهیمی همچون آزغادی ، برابری ، حقوق بشر ، مدل های حکومت ، جوانب مختلف زندگی بشری و برخی از مباحث فلسفی آشنا شده و همچنین تمامی مفاهیم تاریخی تاثیر گذدار در کشور و جهان را فرا می گیرند.

رشته علوم سیاسی به رشته هایی همچون روابط بین الملل و اقتصاد کاملا مرتبط بوده و دانشجویان می توانند پس از فاغ التحصیلی در زمینه های کاری مرتبط به کار مشغل شوند.

در واقع می توان گفت که رشته علوم سیاسی به بررسی اندیشه و راهبردهای سیاسی در جامعه پرداخته و بر اساس آنها در صدد حل مشکلات و معضلت جامعه یک کشور و یا بشریت پیش می رود.

در تمامی رشته های تحصیلی گرایش های متعددی وجود دارد که رشته علوم سیاسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دانشجویان می توانند در گرایش هایی همچون علم سیاسی ، جامعه شناسی ، روابط بین الملل و روابط خارجه ، تاریخ روابط بین الملل و غیره به تحصیل مشغول شوند.

مقاطع رشته علوم سیاسی در خارج کشور

رشته علوم سیاسی دوره های مختلفی را در آموزش عالی در بر می گیرد و همانگونه که اغلب شما می دانید از دوره کارشناسی آغاز و تا دکترا ادامه می یابد.

دوره کارشناسی که سه تا چهار سال زمان می برد دانشجو را با علوم پایه آشنا ساخته و در نهایت با مدرک لیسانس فارغ التحصیل می نماید ؛ هر دانشگاه شرایط خاص خود را در پذیرش دانشجو دارد اما سابقه تحصیلی دانشجو مانند معدل به هراه مدرک زبان بسیار مورد توجه دانشگاه بوده و فرصت تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی متعدد در سراسر جهان وجود دارد.

دومین مقطع تحصیلی در دانشگاه کارشناسی ارشد است که شامل چهار ترم تحصیلی شده و دانشجویان با انجام یک تحقیق به عنوان پایان نامه موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود می شوند.

کسب تخصص نیز در دوره دکترا امکان پذیر بوده و دانشجویان با توجه به گرایش انتخابی شان در حدود پنج سال به تحصیل مشغول شده و دانشجویان کل دوره را به تحقیق و پژوهش پرداخته و جزئی ترین مسائل مرتبط با سیاست را فرا خواهند گرفت.

بهترین دانشگاه جهان در رشته علوم سیاسی

دانشگاه های جهان بر اساس فاکتورهای مختلف رتبه بندی می شوند و در هر رشته نیز هیئت علمی ، مقالات چاپ شده ، دستاوردها و سایر فاکتورها به بالا بردن رتبه دانشگاه کمک می نمایند.

در رشته علوم سیاسی نیز با درنظر گرفتن تمامی معیارها اسامی زیر توانسته اند در رتبه های نخست رشته علوم سیاسی قرار گرفته و شاهد رقابت گسترده متقاصیان از سرسر جهان باشند.

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه آکسفورد
 • مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه پرینستون
 • دانشگاه ییل ایالت متحده
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه استنفورد

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در جهان

یکی از مهم ترین فاکتورهای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هزینه تحصیل و مخارجی ست که دانشجو باید پرداخت نماید رشته علوم سیاسی را می توان از جمله رشته های محبوب در علوم انسانی دانست که در هر دانشگاه و کشور دارای شهریه مخصوص به خود است.

به عنوان در کشور آمریکا میانگین شهریه ای در حدود 5000 دلار در هر ترم تحصیلی دوره کارشناسی داشته و دانشجویان باید هزینه های سکونت را که در حدود 2000 دلار در ماه است در نظر داشته باشند.

در دانشگاه های کشور انگلستان تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه چندانی نداشته و دانشجویان باید بابت هر ترم نهایتا 300 دلار پرداخت کنند که البته رسیدن به پذیرش در این دانشگاه ها بسیار دشوار بوده و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چندین برابر شهریه دانشگاه های دولتی این کشور است.

اما چنانچه تحصیل در کشورهای مقرون به صرفه تر مانند تحصیل در مجارستان را انتخاب کنید در حدود 4000 دلار را در مقطع کارشناسی و 9000 دلار را در مقاطع تحصیلات تکمیلی پرداخت خواهید نمود ؛ معمولا شهریه یک سال تحصیلی در ابتدا دریافت شده و در برخی موارد امکان پرداخت به صورت ترمی هم وجود دارد.

بازار کار رشته علوم سیاسی در جهان

کار در کشورهای خارجی از جمله مواردی ست که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا از طریق تحصیل به آن دست یابند ، فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی نیز می توانند با اخذ پذیرش از یک دانشگاه دوره تحصیل خود را به اتمام رسانده و تقاضای اقامت داشته باشند.

مشاغل مرتبط با رشته علوم سیاسی بسیار متفاوت بوده و افراد می توانند در هر دو بخش خصوصی و دولتی به کار مشغول شوند از جمله مشاغل می توان به معاون یا دستیار سیاسی ، حوزه خدمات اجتماعی ، سازمان های بین المللی و حقوق بشری ، موسسات خیریه ، روزنامه نگاری و غیره اشاره کرد.

کشورهای مناسب کار رشته علوم سیاسی معمولا کشورهایی هستند که از آزادی کامل برخوردار بوده و افراد می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به فعالیت در حوزه های سیاسی بپردازند ، کشورهایی همچون آمریکا ، انگلستان ، آلمان ، اتریش ، سوئد ، لهستان و فرانسه از گزینه ای مناسبی هستند که می توانید با پذیرش در دانشگاه ها به مدرکی معتبر رسیده و سپس در بازار کاری خوب نیز استخدام شوید.

تحصیل مد و فشن در خارج از کشور

در سال های اخیر یکی از رشته های دانشگاهی که توانسته به جایگاه محبوبی در میان دانشجویان دست یابد رشته طراحی لباس و یا مد و فشن است که هر ساله دانشجویان زیادی به تحصیل در آن مشغول می شوند.

تحصیل مد و فشن در خارج از کشور

مد و فشن یکی از رشته های هنری ست که ذهنی گویا و خلاق را طلبیده و نقش اصلی را در تولید صنعت پوشاک در دنیای امروز ایفا می کند ، در رشته مد و فشن دانشجویان باید بتوانند پوشاکی کاربردی و در عین حال زیبا طراحی کنند که پاسخگوی نیازهای امروزه نیز باشد.

در این رشته مباحثی همچون تصویر سازی ، ترسیم ، تجارت مد ، بازاریابی و توسعه ارتباطات به دانشجو آموزش داده می شود و با ارائه واحدهای درسی متنوع دانشجو نه تنها دانشجو از تحصیل خسته نشده بلکه با سپری کردن ساعات زیادی به کارهای عملی در کارگاه ها بسیار به او خوش خواهد گذشت.

دانشجویانی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند به راحتی به دنیای مد وارد شده و درآمد خوبی کسب کنند در واقع داشتن درآمد بالا یکی از مهم ترین دلایل علاقه مندی افراد به تحصیل در این رشته است.

حتی برخی با تاسیس برند و یا شرکت خود به شهرت خوبی در این حرفه می رسند ؛ امکان استخدام و کار در شرکت های بزرگ نیز وجود داشته و برخی از طراحان با تمرکز بر روی یک شاخه خاص مانند لباس زنانه به جایگاه خوبی خواهند رسید.

شرایط تحصیل رشته مد و فشن در خارج از کشور

تحصیل در رشته مد و فشن به پیشینه خاصی نیاز نداشته و داوطلبان می توانند با داشتن مدرک دیپلم و معدل خوب به پذیرش در دانشگاه های ارائه دهنده این رشته برسند ، البته داشتن نمونه کار می تواند در پذیرش بسیار موثر واقع شود و در دوره تحصیلات تکمیلی باید به مدارک تحصیلی الصاق شود.

اخذ مدرک کارشناسی رشته مد و فشن سه تا چهار سال به طول می انجامد و پس از آن با تحصیل به مدت دو سال می توان به مدرک کارشناسی ارشد دست یافت.

در طول تحصیل دانشجویان باید پروژهای شخصی و گروهی مختلفی را به پایان رسانده و در سمینارهای تولیدی و صنعتی شرکت نمایند ، دقت داشته باشید که رشته مد و فشن یک رشته عملی ست که واحدهای کلاسی در آن نقش چندانی نداشته و باید تجربه و مهارت خود را از طریق اجرای طرح های مختلف به دست آورید.

دوره های مختلفی نیز از سوی کالج و مدرس هنر وجود دارند که به داوطلبان مدرک های معتبری اعطا نموده و آنها را آماده ورود به بازار کار می نمایند ، شرکت در این دوره ها نیز با توجه به کشور و موسسه میزبان می تواند انتخاب بسیار ایده آلی باشد که شما را با صرفه هزینه و زمان کمتر به هدفتان برساند.

بهترین دانشگاه های جهان در رشته مد و فشن

رشته مد و فشن نیز در نیای تحصیل دارای مراکز هنری بسیار معتبری ست که سالانه با درخواست های زیادی رو به رو هستند البته درنظر داشته باشید که تحصیل در دنیای مد و فشن تنها منحصر به پوشاک نبوده و می تواند از طراحی کیف و کفش تا طلا و جواهرات را در برگیرد.

بهترین دانشگاه ها در زشته فشن و مد

هر دانشگاه می تواند در شاخه ای از این رشته قوی تر از سایرین باشد ؛ وزارت علوم نیز هر ساله دانشگاه هایی را در سراسر جهان مورد تایید قرار می دهد که خوب است قبل از اقدام نگاهی نیز به این فهرست داشته باشید.

 • کالج سلطنتی هنر
 • دانشگاه هنر لندن
 • دانشکده طراحی پارسونز
 • دانشکده طراحی رود آیلند
 • دانشگاه پلی تکنیک میلان
 • دانشگاه آلتو فنلاند
 • دانشکده هنر گلاسکو
 • مدرسه مؤسسه هنر شیکاگو
 • موسسه پرت
 • دانشگاه RMIT استرالیا

در اغلب دانشگاه های فشن دانشجویان باید مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند و معمولا ابتدا یک دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارند ؛ گفتنی ست که دکترای رشته مد و فشن در تعداد محدودی دانشگاه ارائه می شود و دانشجویان باید رزومه بسیار خوبی از فعالیت در این حوزه داشته باشند.

هزینه تحصیل رشته مد و فشن در خارج از کشور

رشته طراحی مد و فشن معمولا در دانشگاه های مطرح هر کشور ارائه می شود از این رو دانشجویان باید هزینه تحصیل خود را به صورت کامل پرداخت نموده و یا به بورسیه تحصیلی دست یابند.

به عنوان مثال تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا که مهد هنر در جهان است می تواند در حدود 16000 یورو در هر سال تحصیلی باشد و یا در کشور انگلستان که بهترین دانشگاه های این رشته را در خود جای داده دانشجو با توجه به مقطع انتخابی باید از 9000 تا 13000 پوند را به دانشگاه پرداخت نماید.

دانشگاه های کشور کانادا نیز که هر ساله با درخواست های بی شماری در رشته مدو فشن روبه رو هستند سالانه مبلغی درحدود 13 تا 20 هزار دلار را به عنوان هزینه از دانشجویان بین المللی با توجه به مقطع تحصیلی شان دریافت می کنند البته در تمامی کشورهای میزبان رشته مد و فشن می توان به بورسیه تحصیلی نیز دست یافت که مشروط به داشتن معدل بالا و رزومه تحصیلی قوی است.

کشورهای مناسب کار رشته مد و فشن

تمامی افرادی که به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مشغول می شوند به دنبال یافتن یک موقعیت شغلی مناسب و دست یافتن به درآمدی خوب هستند . تمامی دانشجویان بین المللی برای اینکه بتوانند پس از اتمام تحصیل به کار مشغول شوند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نموده و در همان کشور به جستجوی کار بپردازند.

یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان جهت کار در رشته مد و فشن کشور ایتالیا است که توانسته بخش گسترده ای از فارغ التحصیلان این رشته را به کار مشغول نماید ، در مقاله تحصیل در ایتالیا ، اطلاعات کاملی در خصوص شرایط تحصیل دانشجویان در این کشور در اختیار شما قرار داده ایم.

طراحان در این کشور درآمد بالایی داشته و با افزایش مهارت دستمزد سالانه بالاتر نیز می رود ، کار در این رشته می تواند در بخش طراحی و تولید ، الگوسازی ، دو خت ، دستیار طراح ، طراح پارچه ، تصویر سازی ، بازاریابی و تجارت ، رسانه و تبلیغات ، استایلیست ، ویرساتار ، عکاس و غیره برای متقاضیان وجود داشته باشد.

در کشورهای همچون استرالیا ، فرانسه ، انگلستان و آمریکا نیز فرصت های شغلی بی شماری پیش روی فارغ التحصیلان وجود دارد ، به عنوان یک فرد علاقه مند به رشته های مد و فشن باید همواره به دنبال یافتن فرصت شغلی مناسب باشید و حتما به دنبال سکونت و یا تحصیل در کشورهای مطرح جهان نباشید.

تحصیل معماری در خارج از کشور

رشته معماری از جمله رشته های تحصیلی ست که در جهان دارای اعتبار و جایگاه ویژه ای بوده و در تمامی کشورها برای ان ارزش ویژه ای قائل هستند.

تحصیل معماری در خارج از کشور

این رشته تحصیلی از آنجا که تلاش می کند تا محیط زندگی انسان را ارتقا بخشیده و محیط راحتی را فراهم سازند ، یک رشته کاملا عملی بوده و کسب تجربه در آن حرف اول را می زند.

معماران تمامی سازه ها از جمله آپارتمان ، خانه مسکونی ، مراکز خرید و ساختمان های اداری را طراحی می کنند که باید تمامی جنبه های مهم مانند ظاهر ساختمان ، ایمنی و مقورن به صرفه بودن را شامل شود.

دامنه تحصیل در رشته معماری فراتر از نقشه کشی و طراحی ساختمان بوده و به نوعی یکی از قدیمی ترین حرفه های بشریت است که تاثیر مهمی بر کیفیت زندگی دارد.

در دنیای امروز معماری بخش مهمی از فرهنگ و تاریخ یک کشور است به نوعی که برخی از سازه ها را می توان تنها در کشوری خاص یافت از زمانی که این حرفه به عنوان یک رشته تحصیلی به بخش آموزش افزوده شده است تغییرات زیادی را شامل شده و امروزه با گرایش های مختلف در دانشگاه تدریس می گردد.

از جمله این گرایش ها می توان به مهندسی معماری ، معماری داخلی ، معماری تاریخی ، معماری و طراحی ناظر اشاره کرد که دانشجویان قادر به انتخاب هر یک با توجه به علاقه شان هستند.

درخواست تحصیل معماری در خارج از کشور

درخواست پذیرش رشته معماری در هر دانشگاه و مقاطع تابع شرایط مشخصی ست و باید مدارک مشخص شده از سوی دانشگاه را در موعد مقرر ارسال نمایید.

در برخی از دانشگاه یک آزمون ورودی جهت پذیرش برگزار می شود که دانشجویان برتر با اجرای ارزیابی یکسان موفق به تحصیل شوند ، ورود به سیستم آموزشی کشوری جدید و انجام تطبیق های لازم نیز از اغلب از طریق پشت سر گذاشتن چندین واحد درسی و یک دوره چندماهه امکان پذیر است که شما را برای قبولی در آزمون ورودی و یا مصاحبه دانشگاه نیز امکان پذیر است.

رسیدن به قبولی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مطرح جهان دشوار است و آزمون هایی که برگزار می شوند نیازمند رقابت با داوطلبان از سراسر جهان است اما رسیدن به قبولی در دوره کارشناسی ارشد و دکترا به مراتب آسانتر بوده و دانشجویانی که رزومه تحصیلی قوی و نمره زبان بالاتری دارند می توانند در برترین دانشگاه ها به قبولی برسند.

یکی از مهم ترین شرایط در تحصیل رشته معماری وجود محدودیت سنی در برخی از دانشگاه هاست که در هر مقطع متغیر است.

اهمیت مدرک زبان در پذیرش رشته معماری

همواره درنظر داشته باشید که نمره آیلتس و یا تافل می تواند در اخذ پذیرش در دانشگاه های جهان بسیار موثر باشد ، تحصیل در دوره کارشناسی معماری معمولا به زبان رسمی هر کشور انجام می شود اما تحصیلات تکمیلی اکثرا در سراسر جهان به زبان انگلیسی انجام می شود.

شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه از نمره مورد درخواست مدرک زبان مطلع شده و نسبت به کسب آن اقدام نمایید.

بهترین دانشگاه های معماری در جهان

در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود باید فاکتورهای مختلفی را درنظر داشته باشید که اعتبار مدرک تحصیلی و فرصت بهره مندی از بورسیه های تحصیلی مهم ترین آنهاست.

بهترین دانشگاه های معماری در جهان

در اغلب دانشگاه های مطرح جهان به دانشجویان بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد که البته دریافت پذیرش از آنها کار دشواری ست.

برترین دانشگاه های معمای جهان به شرح زیر است:

 • موسسه فناوری ماساچوست
 • دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشکده معماری بارتلت لندن
 • دانشگاه سیدنی
 • مؤسسه فناوری فدرال زوریخ
 • دانشگاه فناوری دلفت
 • دانشگاه UCL
 • کالج سلطنتی هنر لندن در انگلستان
 • موسسه آکادمیک هنرهای دانمارکی در دانمارک

میزان شهریه رشته معماری در خارج از کشور

تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور باید هراه با درنظر گرفتن کیفیت آموزش از میزان مخارج خود در خارج کشور نیز مطلع شوند ، تمامی دانشگاه های ارائه دهنده رشته معماری با درخواست های بالایی روبه رو هستند اما همواره شهریه دانشگاه های دولتی از دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر است.

رسیدن به پذیرش در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان بین المللی هزینه بالایی به همراه ندارد و معمولا باید بایت هر ترم تحصیلی مبلغ اندکی را به عنوان ثبت نام و خدمات دانشجویی پرداخت کنند ، در حالی که تحصیل در دانشگاه های خصوصی می تواند تا 3500 دلار در سال در دانشگاه هایی برتر برسد.

توصیه ما به تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور اقدام به پذیرش در دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی است تا بتوانید هزینه تحصیل خود را به صورت قابل توجهی کاهش دهید.

کشورهای اروپایی همچون فرانسه ، اتریش ، ایتالیا ، اسپانیا و هم چنین دانشگاه های انگلستان بورسیه های قابل توجهی را به دانشجویان با رزومه تحصیلی قوی اعطا می کنند که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شانس بالاتری وجود دارد.

بازار کار رشته معماری در کشورهای مختلف

هر کشور بازار کار متفاوتی برای فارغ التحصیلان رشته معماری دارد و تجربه فرد می تواند نقش مهمی در یافتن کار مناسب داشته باشد ، در کشوری همچون استرالیا می توانید به فرصت های شغلی مناسبی دست یافته و علاوه بر دستمزد خوب به اقامت و استخدام دائمی نیز برسید.

در میان کشورهای اروپایی نیز کشور نروژ از معدود کشورهایی ست که بازار کار بسیار مناسبی داشته و با پایین بودن نرخ بیکاری در آن میتوان موقعیت های شغلی ایده آلی را در رشته هایی همچون معماری یافت.

خوب است در هنگام جست و جوی فرصت شغلی در رشته معماری کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس را نیز مدنظر داشته باشید کشور امارات متحده عربی در سال های گذشته شاهد رشد چشم گیری در ساخت و ساز داشته و معماران در آن از درآمدهایی بالایی برخوردارند.

سایر کشورهایی آسیایی همچون هنگ کنگ و سنگاپور نیز در میان بالاترین درآمدها در رشته معماری قرار دارند ، انگلستان ، ژاپن ، کانادا ، سوئیس و ایرلند نیز علاوه بر داشتن دانشگاه های معتبر در حوزه معماری بازار کار خوبی را برای افراد باتجربه و ماهر فراهم می سازند.

در هنگام انجام بررسی های خود در انتخاب دانشگاه خوب است مقصد تحصیل را از لحاظ بازار کار بررسی نمایید تا بتوانید پس از اتمام دوره تحصیل خود در همان کشور به کار مناسبی دست یافته و به اقامت نیز برسید.

تحصیل موسیقی در خارج از کشور

موسیقی که قدمتی دیرینه در تاریخ زندگی بشریت دارد در هر یک از کشورهای دنیا جایگاه ویژه ای داشته و معرف فرهنگ و هویت تاریخی هر ملت است.

تحصیل موسیقی در خارج از کشور

این رشته تحصیلی با تحولات زیادی که در طول تاریخ پیموده توانسته به صورت مدرن و با داشتن زیر ساخت های آکادمیک به صورت تخصصی به علاقه مندان ارائه شود.

رشته موسیقی در هر کشور سبک مختلفی داشته و گرایش هایی که در دانشگاه ها ارائه می شود با یکدیگر متفاوت است به عنوان مثال موسیقی سنتی در کشورمان ایران بسیار قوی است اما سایر سبک ها مانند راک ، جاز ، کلاسیک و سمفونیک را می توان در دانشگاه های مطرح جهان به بهترین شکل ممکن آموخت.

با تحصیل موسیقی در دانشگاه های خارج کشور با فرهنگ و رسم و رسومات جدید آشنا می شوید که دنیای جدیدی را پیش رویتان می گشاید.

با تحصیل در این رشته دانشجو مهارت هایی همچون آهنگسازی ، تنظیم ، اجرا ، ضبط ، بررسی و مطالعه را یاد می گیرند ، شناخت طیف گسترده ای از فرم های موسیقی به همراه سبک های متعدد از مزایای تحصیل در رشته هنر است البته گفتنی ست که رشته هنر یک مهارت عملی ست و در کنار آموزش آکادمیک باید با تمرین و ممارست به موفقیت در آن رسید.

پذیرش در دانشگاه های موسیقی کشورهای مختلف

قبل از انتخاب مقصد تحصیلی خود باید به بررسی تمامی گریش های موجود در هر دانشگاه پرداخته و از طول دوره ها به همراه میزان هزینه ها مطلع شوید.

با مراجعه به سایت هر دانشگاه می توانید به جامع ترین اطلاعات در این زمینه دست یابید ، انتخاب حوزه فعالیت در گرایش رشته موسیقی به عهده خودتان است و می توانید انتخاب کنید که می خواهید به خوانندگی و آهنگسازی پرداخته و یا کارآفرین و بازاریاب حوزه موسیقی باشید.

البته در برخی از کشورها علاوه بر دانشگاه ها کالج های تخصصی موسیقی وجود دارد که دانش آموزان را در حوزه موسیقی تربیت می نمایند ، دوره دانشگاه از 4 سال کارشناسی آغاز شده و تا مقاطع تحصیلات تکمیلی ادامه می یابد.

آزمون های متداول رشته موسیقی در جهان

هر دانشگاه و یا موسسه ارائه دهنده رشته موسیقی از معیارهای خاصی برای تایید دانشجویان استفاده می کند که با توجه به آنها میزان توانایی و پتانسیل دانشجو جهت تحصیل در گرایش های مختلف موسیقی مشخص می شود ، برگزاری آزمون متداول ترین آنها بوده و بر اساس قوانین و اصول موسیقی طراحی شده اند.

از جمله این آزمون ها می توان به اندازه گیری میزان شنیداری اولیه و متوسطه موسیقی ، سابقه بداهه نوازی ، تست سواد موسیقی و تست توانایی موسیقی اشاره کرد که در هر بخش داوطلب باید به نمره مشخصی دست یابد.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دوره های حرفه ای موسیقی هستند به صورت پیشرفته مورد سنجش قرار گرفته و کسانی که به حد موردنظر نرسند می توانند ابتدا یک دوره آموزشی گسترده را پیموده و مجددا در آزمون ها شرکت نمایند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل موسیقی 

با اولین جست و جو در حوزه موسیقی به نام کشور اتریش به عنوان مهد موسیقی برخواهید خورد که زادگاه افراد مشهور دنیای موسیقی همچون موتزارت ، شوبرت و هیدن است و دانشجویان با تحصیل در هر یک از دانشگاه های این کشور از بهترین آموزش ها برخوردار خواهند شد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل موسیقی

در اتریش مراکزی همچون MOZARTEUM و یا دانشگاه هنری لیبرال وجود دارند که رشته موسیقی را ارائه می دهند ، دیگر کشور ایده آل در حوزه موسیقی کشور انگلستان است که دانشجویان نه تنها از تحصیلات خوب بهره مند خواهند شد بلکه فرصت معرفی به کل دنیا را یافته و می توانند از فرصت های درخشانی استفاده کنند.

در ادامه به برخی از مراکز تحصیلی موسیقی در جهان اشاره خواهیم نمود و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به کارشناسان موسسه مراجعه نمایید.

 • مدرسه جولیارد نیویورک
 • دانشکده موسیقی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
 • مدرسه موسیقی برکلی بوستون
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایش وین
 • کالج سلطنتی موسیقی لندن
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه نیویورک

هریک از این دانشگاه ها دارای شرایط پذیرش مخصوص به خود بوده و فرصت دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی مهیا شده است.

زبان تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه های مختلف

زبان تحصیل در هر دانشگاه با توجه به زبان رسمی و البته برنامه های بین المللی دانشگاه بستگی دارد به عنوان مثال تحصیل در فرانسه نیازمند یادگیری زبان فرانسوی ست و یا دانشگاه های ترکی از دانشجویان تسلط به زبان ترکی را می طلبند.

البته امروزه با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در اکثر دانشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و شما می توانید به راحتی به زبان بین المللی تحصیلات خود را پشت سر بگذارید.

البته دقت کنید که داشتن مدرک آیلتس و تافل یکی امتیاز مثبت در رزومه تحصیلی تان خواهد بود و حتی اگر زبان دیگری را برای تحصیل انتخاب نمودید تا حد ممکن از ارائه این مدرک غافل نشوید.

هزینه تحصیل رشته موسیقی در جهان

دانشگاه های دولتی با پذیرش دانشجویان تا حد ممکن هزینه تحصیل و مخارج دانشجو را به عهده گرفته و به آنها در رسیدن به هدفشان یاری می رسانند اما از آنجا که شهریه دانشجویان بین المللی شهریه ای بالاتر از دانشجویان بومی دارند باید بخشی از هزینه تحصیل خود را پرداخت نمایند.

شهریه تحصیل در دانشگاه ها می تواند از 3000 دلار در دوره کارشناسی آغاز شده و تا 15000 دلار در مقاطع تحصیلات تکمیلی برسد ، اغلب دانشگاه ها با سپری نمودن چند واحد درسی و یا کسب معدل خود در ترم های نخست به دانشجو تخفیف داده و یا بورسیه تحصیلی به وی اعطا می کنند.

از این رو توصیه می کنیم تا در هنگام بررسی دانشگاه مقصد هزینه های زندگی دانشجویی را نیز به خوبی بررسی نمایید چرا که در هزینه های دانشگاه امان کاهش و یا دریافت بورسیه وجود دارد اما در اغلب موارد مخارج زندگی به عهده خود دانشجو است که توانایی پرداخت ان یکی از ابتدایی ترین الزامات دریافت ویزای تحصیلی است.

مهاجرت با مدرک رشته موسیقی

افرادی که با مدرک رشته موسیقی از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند هیچ گونه نگرانی نداشته و می توانند در حوزه های مختلف از مهارت خود استفاده کنند از جمله مشاغل این حرفه می توان به اجرای موسیقی ، تدریس ، کار با گروهای مختلف تئاتر و سینما و آهنگسازی اشاره کرد.

شما به عنوان یک دانش آموخته حرفه موسیقی باید فضای مناسب کار خود را یافته و کشور موردنظرتان را انتخاب نمایید در واقع می توان گفت که تمامی کشورهای جهان هر یک مقصدی ایده آل در رشته موسیقی هستند و شما می توانید در هر شهری فرصت پیشرفت را برای خود فراهم سازید.

اغلب اکثر خوانندگان بین المللی برای هرچه بهتر دیده شدن راهی کشور آمریکا می شوند که البته شرایط ورود برای ایرانیان دشوار شده است اما چنانچه قصد بازگشت به کشور پس از اتمام تحصیلات خود را ندارید ، کشورهای اروپایی گزینه بسیار ایده آل خواهند بود.

تحصیل گرافیک در خارج از کشور

رشته گرافیک به عنوان حرفه ای جهت ایجاد ارتباط با مشتریان از طریق ابزار بصری ست در واقع دانشجویان این رشته را از طریق مهارت های تصویری همچون طراحی گرافیکی ، انیمیشن سازی ، عکاسی و یا ویرایش عکس ها فرا می گیرند.

تحصیل گرافیک در خارج از کشور

مهارت های فرا گرفته شده در رشته گرافیک به قدری جامع و گسترده است که دانش آموختگان می توانند در تمامی حوزه های طراحی ، ارتباطات ، تبلیغات و غیره به کار مشغول شوند.

کسانی که به تحصیل در رشته گرافیک علاقه دارند باید یک گرایش از این رشته را انتخاب نموده و آن را ادامه دهند ، اکثر واحدهای این رشته تحصیلی عملی هستند و دانشجویان بسیاری از دروس خود را از طریق پروژه و کارهای تحقیقاتی فرا می گیرند.

مزیت تحصیل در رشته گرافیک توانایی کار کردن به صورت مستقل و یا گروهی در شرکت های مختلف است که در هر دو صورت با موفقیت همراه است.

چنانچه به دنیای اطراف خود دقت کنید در می یابید که رشته گرافیک در تمامی ابعاد زندگی تاثیر گذار بوده و دز تمامی ساختارهای اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی نقش پررنگی دارد . این رشته نیز در تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دارای مقاطع مختلف است که در ادامه به آن می پردازیم.

دوره کارشناسی رشته گرافیک در خارج از کشور

دوره کارشناسی در رشته گرافیک با واحدهای درسی نظری و عملی دانشجویان را به مدت سه تا چهار سال آموزش داده و در هر ترم دانشجویان با قبولی در آزمون های پایانی موفق به ورود به ترم بعد می شوند.

در رشته گرافیک یادگیری طراحی مدرن از طریق آشنایی با طراحی های سنتی امکان پذیر است که در دوره کارشناسی به صورت پایه ای به دانشجو آموخته می شود در ایندوره دانشجویان یاد می گیرند که چگونه استعداد خود را شکوفا کرده و از ایده های کوچک طرح های بزرگ خلق کنند.

برخی از واحدهای درسی که در تمامی دانشگاههای دنیا به دانشجویان دوره کارشناسی آموزش داده می شود عبارتند از : طراحی گرافیک ، تایپوگرافی ، رسانه دیجیتال ، تصاویر متحرک ، تصویرسازی ، طراحی وب سایت و هنر دیجیتال . شما با مراجعه به سایت هر دانشگاه می توانید از تمامی جزئیات تحصیل در این رشته آگاه شوید.

دوره کارشناسی ارشد رشته گرافیک در خارج کشور

دوره کارشناسی ارشد رشته گرافیک مانند اغلب رشته های دانشگاهی به مدت یک تا دو سال زمان برده و در صورتی که دانشجو پایان نامه خود را سر موقع تحویل ندهد می تواند تا سه سال تحصیلی نیز طول بکشد ؛ دانشجویان در این مقطع باید پروژه های عملی زیادی را تحویل داده و و تخصص خود را در یک گرایش خاص بالا ببرند.

لازمه ورود به مقطع کارشناسی ارشد گرافیک داشتن مدرک کارشناسی این رشته بوده و همچنین باید مهارت خود را از اجرای طرح های مختلف نشان دهید تا شانس پذیرش خود را در دانشگاه بالا ببرید.

دوره کارشناسی ارشد رشته گرافیک همچنین تلاش دارد تا مهارت کار گروهی و جمعی دانشجو را ارتقا بخشد تا دانشجویان بتوانند در آینده شغلی خود همراه با سایر افراد در اجرای طرح ها و پروژه های مختلف موفق عمل کنند.

از جمله دروس مهم این دوره می توان به طراحی مفهومی و گرافیکی ، ارتقا نمونه کارها ، روش های طراحی ، تئوری رنگ ها ، و ارتباط تصویری اشاره کرد.

مقطع دکترا رشته گرافیک در دانشگاه های خارج کشور

دوره دکترا به عنوان گام آخر تحصیل در این رشته به شما این فرصت را می دهد تا به عنوان مدرس بتوانید دانش و دستاوردهای خود را به دیگران نیز منتقل کنید.

جهت دست یافتن به مدرک دکترا باید سه تا پنج سال از زمان خود را صرف تحصیل نموده و با ارائه یک طرح جدید و نوین به عنوان پایان نامه از دانشگاه فارغ التحصیل شوید.

برخی از دوره های تخصصی در رشته گرافیک عبارتند از : دوره دکتری فرهنگ و ارتباطات ، دوره دکتری هنر‌های رسانه‌ای ، دوره دکتری طراحی بصری ، دوره دکتری طراحی گرافیک ، دوره دکتری طراحی و هنر و غیره که البته هر دانشگاه با توجه به هیئت علمی و امکانات موجود گرایش های مشخصی را به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه های مناسب تحصیل رشته گرافیک در جهان

هنگامی که به فهرست دانشگاه های رشته گرافیک در جهان نگاهی داشته باشید قطعا کشورهایی همچون آمریکا ، انگلستان و کانادا را بهترین گزینه های ممکن پیش روی خود در این رشته می بینید اما این کشورها به دلیل تقاضای بالایی که با آن رو به رو هستند و همچنین شرایط دشوار پذیرش فرصت تحصیل به تمامی علاقه مندان نداده و دانشجویانی که به پذیرش می رسند نیز باید از توانایی مالی بسیار خوبی برخوردار باشند.

کشورهایی همچون کانادا ، استرالیا ، فرانسه و آلمان نیز از گزینه های خوبی هستند که با ارائه بورسیه های تحصیلی فرصت های خوبی را با پرداخت حداقل هزینه پیش روی دانشجویان بین المللی قرار می دهند . برخی از دانشگاه های مناسب این رشته عبارتند از:

 • دانشگاه استنفورد
 • موسسه پرات
 • دانشگاه هنر های کاربردی وین
 • دانشگاه Tsinghua پکن
 • دانشگاه فنی نانیانگ (NTU)
 • دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ
 • دانشگاه ملی سنگاپور NUS
 • موسسه فناوری باندونگ (IBT) اندونزی

فرصت بورسیه شدن در رشته گرافیک

در تمامی رشته های دانشگاهی با داشتن سابقه درخشان می توان به بورسیه تحصیلی و کمک های قابل توجهی از سوی دانشگاه دست یافت.

فرصت بورسیه شدن در رشته گرافیک

بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی داشته و در هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متغیر است ، از انجا که هزینه تحصیل و زندگی در برخی از کشورهای خارجی واقعا بالا است و دانشجویان مستعدی وجود دارند که توانایی پرداخت هزینه ها به صورت کامل را ندارند ، دانشگاه ها با ارائه بورسیه های تحصیلی از این دانشجویان حمایت می کنند.

داشتن مدرک زبان با نمره بالا ، معدل خوب و رزومه تحصیلی که نشان دهد شما با داشتن ایده های جدید مشتاق ادامه تحصیل و انجام پروژه های موثر و مفید هستید.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی دشوار بوده و دانشجویان باید در دوره تحصیلات تکمیلی به دنبال رسیدن به کمک هزینه های مختلف از سوی دانشگاه باشند.

بازار کار رشته گرافیک در کشورهای مختلف

همانگونه که در توضیح رشته گرافیک گفتیم ، این رشته در تمامی ابعاد زندگی بشر تاثیر گذاشته و از پوشاک تا مکان های مختلف زندگی را در بر می گیرد از این رو دانشجویان باهوش که به مهارت های قابل توجهی در طول تحصیل خود رسیده اند می توانند فرصت های شغلی خوبی را در تمامی کشورهای جهان به دست آورند.

اغلب دانشجویان تلاش می کنند تا در کشوری که تحصیلات خود را به پایان رسانده اند شغل مناسبی را بیابند که ایده ای بی نظیر است از این رو به خوب است به عنوان یک دانشجوی آینده نگر که قرار است با مهاجرت چالش های مختلفی را پشت سر بگذارید.

تحصیل تربیت بدنی در خارج از کشور

باید در همان ابتدای انتخاب مقصد تحصیلی کشوری را انتخاب کنید که زمینه مناسب یافتن کار و ساختن آیندتان را نیز داشته باشد . اینگونه پروسه مهاجرت تا رسیدن به موقعیت شغلی مناسب برایتان راحت تر پیموده خواهد شد.

تحصیل تربیت بدنی در خارج از کشور

تصور بسیاری از افراد از رشته تربیت بدنی یاد گرفتن علومی ست که تنها با جسم انسان سرو کار داشته و به تربیت و تقویت ان می پردازد ، در صورتی که با بررسی واحدهای درسی این رشته رد خواهید یافت که رشته تربیت بدنی تلفیقی از علوم ورزشی ، روانشناسی و علوم تربیتی ست.

تربیت بدنی از جمله رشته های تحصیلی ست که به ارتقا سلامت جسمانی و روحی یک جامعه کمک نموده و با گرایش های مختلف فرصت های شغلی مناسبی را پیش روی دانشجویان قرار می دهد.

اولین لازمه تحصیل در این رشته داشتن آمادگی جسمانی بالا است و نباید تصور واحدهای درسی آسانی را از آن داشته باشید زیرا در برخی از دروس باید حداقل 4 ساعت در روز را به تمرین بپردازید و با کسب اطلاعات در رابطه با سیستم بدن در حد یک پزشک یار به مهارت برسید.

رشته تربیت بدنی را می توان یک دوره تحصیلی میان رشته ای دانست که با رشته هایی همچون فیزیولوژی و آناتومی اشتراکات فراوان دارد و آشنایی با حرکات اصلاحی و آسیب های ورزشی به دانشجویان کمک می کند تا رفع نقایص بدنی بپردازند.

از مهم ترین گرایش های این رشته تحصیلی می توان به فیزیولوژی ورزشی ، مدیریت ورزشی ، روانشناسی ورزشی ، آسیب شناسی و رفتارهای حرکتی اشاره کرد ، البته دقت داشته باشید که اکثر گرایش های تحصیلی در این رشته مخصوص دوره تحصیلات تکمیلی بوده و دانشجویان در هنگام آغاز دوره کارشناسی ارشد گرایش دلخواه خود را انتخاب می کنند.

فاکتورهای پذیرش رشته تربیت بدنی در خارج

از مهم ترین فاکتورهای پذیرش در رشته تربیت بدنی داشتن مدرک زبان موردنظر دانشگاه مقصد است در اغلب کشورهای دنیا در دانشگاه های دولتی زبان رسمی کشور به عنوان زبان آموزش استفاده می شود اما در دو دوره بعدی می توان به زبان انگلیسی نیز به تحصیل مشغول شد.

در واقع زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه ها از عوامل موفقیت در اخذ پذیرش بوده و به نوعی الزامی شمرده می شود ، در دوره کارشناسی که این رشته به صورت اکادمیک در دانشگاه آغاز می شود دانشجویان پس از کسب امتیارهای لازم و یا قبولی در آزمون ورودی ، باید یک آزمون عملی را پشت سر گذاشته و از لحاظ آمادگی جسمانی توسط اساتید سنجش شوند.

در برخی از دانشگاه ها نیز برای دانشجویان از لحاظ جسمانی ( قد و وزن ) معیارهایی درنظر گرفته شده است ، دانشجویان این مقطع باید بیش از 135 واحد درسی را پشت سر گذاشته و ورزش های مختلفی همچون شنا ، ژیمناستیک ، دو و میدانی ، تنیس ، حرکت شناسی ، زیست شناسی ، بسکتبال ، هندبال ، والیبال ، نجات غرق ، کمک های اولیه و غیره را پشت سر بگذارند.

تحصیلات تکمیلی رشته تربیت بدنی در خارج

همانگونه که پیش تر خواندید تحصیلات تکمیلی در رشته تربیت بدنی با انتخاب گرایش همراه است و دانشجویان به انجام تحقیقات گسترده تر می پردازند.

هدف از ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و سپس دکترا تربیت متخصصانی ست که که بتوانند نقش های مهمی همچون همراهی تیم های ورزشی و یا کشف استعدادها را به خوبی انجام داده و حتی به عنوان درمانگر در مراکز درمانی به خدمت مشغول شوند.

چنانچه از جمله افراد علاقه مند به تحصیل دوره دکترا در خارج کشور هستید باید یک روزمه تحصیلی خوب از خود ارائه داده و یک یا چند مقاله ISI منتشر کرده باشید.

همچنین کسب نمره بالا در دوره های آیلتس و یا تافل را فراموش نکنید که نشان دهنده مهارت در زبان انگلیسی ست ، خوب است این نکته را نیز به شما گوشزد نماییم که چنانچه بتوانید در دوره کارشناسی ارشد به پذیرش و بورسیه تحصیلی برسید برای تحصیل دوره دکترا مسیر بسیار آسانتری پیش رویتان قرار خواهد داشت.

دانشگاه های تربیت بدنی در خارج از کشور 

فهرست QS هر ساله فهرستی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته های مختلف تحصیلی منتشر می نماید که با پذیرش در انها آینده دانشجویان تضمین می شود اما در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود باید فاکتورهای مختلفی را درنظر بگیرید و تنها به رتبه و رنکینگ دانشگاه توجه نداشته باشید.

تحصیل تربیت بدنی در خارج از کشور

در این فهرست دانشگاه های زیر در رشته تربیت بدنی حرف اول را می زند اما شما عزیزان می توانید با مراجعه به کارشناسان موسسه از گزینه های مناسب تر با هزینه های مقرون به صرفه تر نیز مطلع شوید.

 • دانشگاه لافبورو انگلستام
 • کوئینزلند استرالیا
 • دانشگاه بریتش کلمبیا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگا فلوریدا
 • دانشگاه اوهایو

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در جهان

در صورتی که بتوانید در یک دانشگاه دولتی به تحصیل مشغول شوید هزینه کمتری را بابت تحصیل پرداخت خواهید کرد البته در اکثر دانشگاه های اروپایی دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه کمتری نسبت به سایر دانشجویان بین المللی پرداخت می کنند و میزان شهریه بر اساس درامد والدین مشخص می شود.

دانشجویان بین المللی نیز این فرصت را دارند که از بورسیه های تحصیلی با هزینه های مختلف بهره مند شوند ، شهریه رشته تربیت بدنی معمولا از 1000 دلار در دانشگاه های دولتی آغاز شده و تا 20000 دلار در دانشگاه های خصوصی و حتی بیشتر در دوره تحصیلات تکمیلی می رسد.

هر دانشگاه دارای شهریه و هر شهر و کشور هزینه های خاص خود را به همراه دارند که تنها با مراجعه به افراد کارشناس در این زمینه و هم چنین سایت دانشگاه می توان به اطلاعات دقیق دست یافت.

کار با مدرک تربیت بدنی در کشورهای مختلف

حتما شما هم دغدغه کار پس از پایان تحصیل را داشته و یکی از دلایل اصلی مهاجرت را دست یافتن به موقعیت شغلی مناسب قرار داده اید ، خوب است بدانید که رشته تربیت بدنی برخلاف کشورمان که دارای زمینه کاری گسترده و مناسبی برای فارغ التحصیلان این رشته نیست در سایر کشورها به موقعیت مناسبی برسید.

کشورهای پیشرفته همچون فرانسه ، انگلیس ، آمریکا ، چین ، کره جنوبی ، دانمارک و استرالیا کشورهایی بسیار خوبی برای کار هستند و شما می توانید کاملا متناسب با گرایش تخصصی تان به کار مشغول شوید.

توصیه ما به شما مطالعه مقاله تحصیل در انگلستان است ، تحصیل تربیت بدنی در این کشور در دنیا اعتباری خاص دارد.

برخلاف ایران کشورهای اروپایی به مشاغل مرتبط با تربیت بدنی اهمیت ویژه ای داده و از جمله مشاغل با درآمد بالا به شمار می روند ، با داشتن مدرک تربیت بدنی می توانید در مشاغل مختلفی همچون مشاور تغذیه ، کمک مشاور ، روانشناس ورزشکاران ، مربی باشگاه ، تدریس و غیره به کار بپردازید.

تحصیل اقتصاد در خارج از کشور

تحصیل در رشته اقتصاد انتخاب تحصیل در یکی از شاخه های علوم اجتماعی ست که به بررسی موقعیت های مالی و اتخاذ راهکارها و تصمیمات مهم در این زمینه می پردازد و می تواند تمامی موضوعات مهم بشری از جمله سیاست ، حقوق ، اجتماع ، تاریخ و حتی زیست شناسی را در برگیرد.

تحصیل اقتصاد در خارج از کشور

اقتصاد می تواند در دو حوزه خرد و کلان مورد مطالعه قرار گرفته و از کسب و کارهای کوچک تا طرح های بزرگ جهانی را شامل شود.

در اقتصاد خرد واحدهایی همچون خانواده ، بنگاه ، تولیدی و یا یک صنعت مورد بررسی قرار می گیرد اما هنگامی که از اقتصاد کلان صحبت می کنیم با دیدی گسترده تر اقتصاد را در سطح درآمد ملی ، میزان تورم ، درآمد خالص ، سطوح قیمتی یا تولیدات کشوری می سنجیم.

کسانی که تحصیل در رشته اقتصاد را سپری می کنند می توانند در سمت های شغلی متنوعی همچون مدیر مالی ، مدیر بازاریابی ، متصدی بانک ، کارشناس گمرک ، مدیر فروش ، کارشناس بیمه ، کارشناس تحقیقات ، مدیر خرید و غیره به کار مشغول شوند.

هنگامی که شما اقتصاد را به عنوان رشته دانشگاهی تان انتخاب می کنید به درک موضوعات مهمی دیگری همچون علوم سیاسی ، روان شناسی و جامعه شناسی نیز خواهید رسید که هر یک امری حیاتی در زندگی امروزه هستند.

مقاطع آموزش عالی رشته اقتصاد

در دانشگاه دانشجویان از علوم پایه آغاز نموده و با تجزیه و تحلیل داده ها ، بازارهای مختلف تفسیر کرده و به مهارت های تخصصی جهت ارائه مشاوره به سازمان های دولتی و خصوصی می رسند ، لذا دانشجویان از همان دوره کارشناسی می توانند به بازار کار وارد شده و در مقاطع بالاتر به تحصیل مشغول شوند.

رشته اقتصاد در دوره کارشناسی به دو نوع B.S و B.A ارائه می شود که در پیش نیازهای زبان و ریاضی با یکدیگر تفاوت داشته و دانشجویان باید در هر دو مدل بیش از 120 واحد تحصیلی را پشت سر بگذارند.

در طول چهار سال تحصیل دانشجویان واحدهایی همچون اقتصاد کلان ، حسابداری ، اقتصاد منابع ، اقتصاد سنجی ، پژوهش عملیاتی ، تجارت بین‌الملل ، اقتصاد توسعه ، عملیات بانکی و غیره را یاد می گیرند.

دوره کارشناسی ارشد و دکترا رشته اقتصاد در خارج کشور

تعداد واحدهای درسی که در هر دانشگاه به دانشجویان کارشناسی ارشد رشته اقتصاد ارائه می شود متفاوت است و در برخی از دانشگاه ها 30 واحد و در برخی دیگر 14 واحد باید سپری شود.

پایان نامه ای که در ترم آخر دانشجویان بر روی آن تحقیق می کنند بسیار مهم بوده و می تواند زمینه ساز ورود به مقطع دکترا و انجام پژوهش های بزرگتر باشد.

در دوره دکترا که حداقل 4 سال زمان می برد دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد خود را از یک دانشگاه معتبر کسب نموده و دستاوردهای خوبی در زمینه تحصیلی شان داشته باشند ، در تمامی مقاطع تحصیلی رشته اقتصاد واحدهای درسی مشترکی میان تمامی گرایش ها وجود دارد که برخی اجباری و برخی اختیاری هستند.

این نکته را مدنظر داشته باشید که شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است و در برخی دانشگاه ها امکان برگزاری آزمون ورودی وجود داشته و دانشجو باید بتواند نمره قبولی را کسب کند.

دانشگاه های برتر رشته اقتصاد در جهان

در فهرست بهترین دانشگاه های رشته اقتصاد به دانشگاه هاروارد ، موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه استنفورد در آمریکا برخواهید خورد که پس از آن مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن انگلستان قرار گرفته است.

دانشگاه های کشورهای فرانسه ، اتریش ، آلمان ، لهستان ، مجارستان ، روسیه و یا کشورهای اروپایی همچون ارمنستان و گرجستان نیز می توانند با توجه به شرایط شما مناسب بوده و با هزینه مقرون به صرفه شما را هدفتان برسانند.

خوب است به شما این نکته را گوشزد کنیم که شما علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های خارج کشور می توانید تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های مقرون به صرفه پشت سر گذاشته و سپس برای کار به کشورهای مطرح دنیا مهاجرت کنید.

کشورهایی همچون مجارستان ، ارمنستان و غیره از جمله گزینه های خوبی هستند که می توانید از آنها به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنید.

بورسیه در رشته اقتصاد در دانشگاه های مختلف

با توجه به نیاز گسترده ای که در کشورهای مختلف جهان در رشته اقتصاد وجود دارد اغلب دانشگاه ها تلاش می کنند تا با ارائه بورسیه و فاندهای متعدد دانشجویان مستعد را به خود جذب نموده و سپس از انها در حوزه های کاری و تخصصی بهره مند شوند.

در اغلب دانشگاه های ارائه دهنده این رشته می توان کمک هزینه های مناسبی را دریافت کرد ، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا اغلب در هنگام پگذیرش می توانند از میزان و شرایط دریافت کمک هزینه مطلع شده و با حمایت های دانشگاه به تحصیل مشغول شوند.

این شرایط در دوره کارشناسی کمتر وجود داشته و دانشجویان باید معمولا چند واحد را در دانشگاه سپری کنید و با کسب معدل خود موفق به دریافت کمک هزینه شوید.

شهریه این رشته تحصیلی می تواند از ترمی 2000 دلار در دانشگاه های مجارستان شروع و بیش از50000 دلار در دانشگاه های با رنکینگ بالا در مقطع کارشناسی برسد.

کشورهای متقاصی کار رشته اقتصاد در جهان

اگرچه آمریکا و انگلستان حرف نخست تحصیل در رشته اقتصاد را می زنند اما کشور کانادا از گزینه های ایده آلی ست که بسیاری از شرایط را به صورت یکجا برای دانشجویان فراهم می سازد.

برای رسیدن به شغلی مناسب در این رشته در کانادا باید حداقل یک سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و یا پس از اتمام دوره دانشجویی خود بتوانید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل نموده و کار در این کشور را آغاز کنید.

آلمان نیز که در تمامی رشته های تحصیلی در میان بهترین ها قرار گرفته به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان بستری مناسب برای فارغ التحصیلان و متخصصان رشته اقتصاد است که علاوه بر درامد خوب اجازه دریافت اقامت را نیز به افراد می دهد.

از دیگر کشورهای اروپایی که شاید نام آن را کمتر شنیده باشید اما در حوزه های اقتصادی توانسته بسیار موفق عمل نماید کشور نروژ است که نرخ بیکاری پایینی داشته و گزینه ای ایده آل جهت اشتغال در رشته های مختلف از جمله اقتصاد است.

شما علاقه مندان به تحصیل و کار در کشورهای خارجی باید علاوه بر آنکه در انتخاب دانشگاه و مقصد تحصیلی خود دقت کافی داشته باشید ، فاکتورهای مهم دیگری همچون امنیت شغلی و پیشرفت حرفه ای در کار را نیز درنظر بگیرید که پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه با چالش های مختلفی رو به رو نشوید.

تحصیل روانشناسی در خارج از کشور

روان شناسی رشته ای ست که به افراد جامعه کمک می کند تا با بهره مندی از سلامت روانی بهتر بتوانند راه حل هایی را برای مشکلات واقعی زندگی خود پیدا کنند.

تحصیل روانشناسی در خارج از کشور

در واقع کسانی که به مطالعه رشته روانشناسی می پردازند فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان ها را مطالعه نموده و به عنوان یک رشته چند وجهی زمینه های مختلف علمی همچون ورزش ، سلامت بالینی ، رفتارهای اجتماعی و فرآیندهای شناختی را به عنوان عوامل تاثیرگذار فرا می گیرند.

با وجود آنکه رشته روانشناسی از جمله رشته های تحصیلی جدید در دنیای علم شناخته می شود در دو قرن اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیر بوده ، قدمتی به طول سال های قبل از میلاد داشته و در یونانیان باستان به نحوی اولیه مورد بررسی قرار می گرفته است.

روانشناسان همواره تلاش می کنند تا بتوانند رفتارهای انسانی را توصیف ، توضیح ، پیش بینی و تغییر دهند که البته به صورت تخصصی بسیار گسترده بوده و مطالعه و درک عمیقی را از عملکرد ذهن انسان می طلبد.

افراد علاقه مند به تحصیل در این رشته می توانند در گرایش هایی همچون روانشناسی شناختی ، روانشناسی رشد ، روانشناسی سلامت ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی عصبی ، روانشناسی تکاملی و غیره به تحصیل مشغول شوند.

این علم اگرچه ممکن است به صورت نطری فرا گرفته شود اما کاربردی کاملا عملی داشته و مطالعات آماری و آزمایش بر روی افراد نقش مهمی را در آن ایفا می کنند.

آغاز تحصیل رشته روانشناسی در خارج کشور

در رشته روانشناسی دانشجویان با علوم شناختی و جامعه شناسی در ارتباط بوده و رفتار انسان ها به صورت فردی و اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

مفاهیم اولیه این رشته در واحدهای درسی دوره کارشناسی گنجانده شده و دانشجویان به درک بهتری از ذهن ، احساسات ، تعاملات اجتماعی می رسند ، در این دوره اکثر واحدهای درسی به صورت نظری بوده و روش های تحقیق را نیز فرا می گیرند تا بتوانند به تدوین و آزمایش دقیق ایده ها بپردازند.

کارشناسی ارشد رشته روانشناسی در خارج کشور

در اغلب دانشگاه های جهان دانشجویان ، دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی را با دو سال تحصیل به پایان می رسانند که با النجام تحقیقات گسترده بر روی پایان نامه می تواند تا سه سال نیز به طول انجامد.

در این مقطع برخلاف دوره کارشناسی دانشجویان واحدهای عملی زیادی داشته و باید روش های درمانی زیادی را به صورت عملی بر روی بیماران و افراد مختلف اجرا کنند ، نوشتن مقاله و شرکت در پروژه های تحقیقاتی نقش مهمی را در این مقطع ایفا نموده و هر گرایش دروس مخصوص به خود را دارد.

البته در برخی از دانشگاه ها به جای دوره کارشناسی ارشد تنها مقطع دکترا ارائه می شود و دانشجویان با مدرک کارشناسی با داشتن مقالات و تحقیقات معتبر می توانند تقاضای ورود به دوره دکترا را داشته باشند.

دکترای روانشناسی در دانشگاه های خارج کشور

اگر به دنبال تحصیل دکترای روانشناسی در دانشگاه های خارج کشور هستید باید خود را برای تحصیل به مدت حداقل 4 سال آماده کنید ، این دوره که می تواند تا شش سال زمان برد گرایش های بسیار متنوعی داشته و با توجه به دانشگاه موردنظر الزام پذیرش می تواند مدرک کارشناسی ارشد و یا کارشناسی باشد.

دقت داشته باشید که شما در دوره دکترا تمام مدت به تحقیق و برنامه های پژوهشی خواهید پرداخت و فرصت تدریس در برنامه های آموزشی را دارید.

تدریس در این دوره بسیار به شما کمک می کند زیرا با دریافت مدرک دکترا می توانید به مقام استادی برسید و با داشتن سابقه عملکرد خوبی از خود نشان دهید ، دوره دکترا یکی از بهترین مقطع های تحصیلی جهت رسیدن به بورسیه های تحصیلی ست که البته نیاز به فراهم نمودن مهارت های دیگری همچون تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا مقالات و رزومه تحصیلی بسیار قوی وجود دارد.

هزینه تحصیل روانشناسی در جهان

تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های خارج کشور باید درنظر داشته باشند که تحصیل در خارج مرزهای ایران با هزینه بیشتر همراه است و حتی در صورت دریافت بورسیه تحصیلی باید هزینه های جانبی همچون مخارج زندگی و یا رفت و آمد به کشور را درنظر داشته باشید که با نوسانات ارزی می تواند مبلغ قابل توجهی را در برگیرد.

خوب است که برای رسیدن به بورسیه تحصیلی به سایت دانشگاه مراجعه و یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید شانس خود را تا حد ممکن افزایش دهید ، البته تمامی دانشگاه ها به خصوص مراکز خصوصی با پذیرش آسان به دانشجو این فرصت را می دهند تا با پرداخت مخارج تحصیل خود به مدرک معتبری نیز دست یابد.

در صورتی که بخواهید با پرداخت شهریه به تحصیل مشغول شوید باید هزینه بالایی را در برخی از دانشگاه ها پرداخت کنید به عنوان مثال دانشگاه کمبریج هزینه ای در حدود 32000 پوند را از دانشجویان خود در سال دریافت می کند که با هزینه های جانبی زندگی در کشور انگلستان بیشتر نیز می شود یا هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در حدود 43000 دلار در سال است که مبلغ قابل توجهی ست.

دانشگاه های مطرح روانشناسی در جهان

تمامی دانشگاه های ارائه دهنده رشته روانشناسی تلاش می کنند تا به جایگاه بالاتری در رشته رتبه بندی جهانی رسیده و میزبان دانشجویان مستعد و استعداد درخشان از سراسر جهان باشند.

دانشگاه های مطرح روانشناسی در دنیا

شما عزیزان می توانید تحصیل در رشته روانشناسی را در اغلب دانشگاه های جهان تجربه کنید اما همانگونه که گفتیم این رشته تحصیلی در دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش داشته و شما باید فاکتورهای شخصی خود را نیز مدنظر داشته باشید.

در فهرست های جهانی دانشگاه های آمریکا بخش قابل توجهی از بهترین ها را به خود اختصاص داده اند و پس از آن دانشگاه های کشور کانادا و انگلستان گزینه های ایده آل تحصیل در رشته روانشناسی هستند.

چنانچه به دنبال مقصدهای تحصیلی به صرفه تر هستید می توانید به دانشگاه هومبولت برلین در آلمان ، دانشگاه ملبورن استرالیا ، دانشگاه نیو ساوث ولز نیوزلند و یا دانشگاه آرهوس دانمارک نیز درخواست خود را ارسال کنید.

کشورهای آسیایی همچون کره جنوبی ، ژاپن ، سنگاپور و تایوان نیز در فهرست بهترین دانشگاه های جهان دارای نماینده بوده و گزینه مناسب تحصیل برای دانشجویان ایرانی هستند.

کشورهای صاحب نام در حرفه روانشناسی

فرصت های شغلی که برای دانشجویان رشته روانشناسی وجود دارد بسیار گسترده است و دانشجویان می توانند در حوزه های مختلفی فعالیت داشته باشند ، فارغ التحصیلان این رشته از تدریس تا کار در حوزه پزشکی را می توانند تجربه کرده و درآمدهای مختلفی نیز داشته باشند.

گرایش تحصیلی در حرفه و شغل آینده دانشجو بسیار موثر است و در کشورهای پیشرفته به دلیل جا افتادن بیشتر این رشته در میان مردم یافتن کار مناسب آسانتر نیز می باشد.

البته در هر کشور برای اشتغال فارغ التحصیلان اینر رشته قوانین مشخصی وجود دارد که باید به آن توجه ویزه داشته باشید به عنوان مثال کشور استرالیا به روانشناسانی که حداقل 6 سال تحصیل در دانشگاه را پشت سر گذاشته باشند اجازه کار می دهد و یا سوئد به عنوان یکی از بهترین کشورهای مناسب کار نیاز به یادگرفتن و تسلط کافی به زبان سوئدی را نیز می طلبد.

تحصیل MBA در خارج از کشور

تمامی رشته های دانشگاهی بر اساس یک طرح و مفهوم و البته نیاز شکل گرفته اند و هر دانشجو هنگام شروع تحصیل باید هدف اصلی و محتوای رشته انتخابی اش را به خوبی بشناسد.

تحصیل MBA در خارج از کشور

رشته مدیریت افراد را برای برنامه ریزی ، سازماندهی و کنترل عملکرد و فرآیندهای یک گروه ، سازمان و یا ارگان تربیت می کند که به عنوان یک فعالیت هدفمند تلاش های مجموعه ای از افراد را هدایت می نماید.

تعریف سنتی رشته مدیریت این دیدگاه را از این رشته ارائه می داد که شما بتوانید با علم کافی از طریق تلاش دیگران هدفی را به ثمر برسانید ، در حالی که در تحصیلات امروزه مدیریت را حمایت و پیشتیبانی از تلاش های کارکنان یک گروه یا سازمان برای رسیدن به هدف می داند.

در دانشگاه های مطرح که اساتید صاحب نام رشته مدیریت را به علاقه مندان ارائه می دهند باور دارند که برخلاف تعریف های قبلی مهارت های رهبر و مدیر و پش اندازی که از هدف برای افراد خود ترسیم می کند نقش اصلی را در موفقیت و رسیدن به هدف داشته و راهنمایی های او نقش کلیدی را ایفا می کنند.

خوب است دقت داشته باشید که مدیریت با رشته هایی همچون روانشناسی و یا جامعه شناسی در ارتباط بوده و فرد مهارت های خود را در بخش های مختلفی ارتقا می بخشد.

مقاطع رشته MBA در دانشگاه های خارج کشور

رشته مدیریت مانند اغلب رشته های دانشگاهی از سه مقطع مختلف تشکیل شده که انتخاب گرایش ها به صورت تخصصی تر در دوره کارشناسی ارشد صورت می پذیرد.

دانشجویان با چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی دروس پایه همچون استراتژی‌ های رهبری ، سیستم ‌های مدیریت اطلاعات ، رفتار سازمانی ، بازاریابی و غیره را فرا می گیرند.

پس از چهار سال تحصیل دانشجویان به دوره کارشناسی ارشد وارد شده و یکی از گرایش ها همچون مدیریت سرمایه گذاری ، مدیریت املاک ، مدیریت بازرگانی و غیره را انتخاب می کنند.

گرایش های تحصیلی در هر دانشگاه متفاوت بوده و در صورتی که تمایل به اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی را دارید باید ابتدا تطبیق های لازم را انجام داده و سپس به تحصیل مشغول شوید.

تحقیقات عمیق تر و پژوهشی نیز در دوره دکترا صورت گرفته و تنها سال اول با تعدای واحد تخصصی سپری می شود و بقیه تحصیل کاملا به تلاش دانشجو و موضوع انتخابی او بستگی دارد.

شما به عنوان یک فرد متخصص در این رشته باید تمام توان خود را بکار گرفته و تا حد ممکن در تمامی سمینارهایی که توسط اساتید ارائه می شود شرکت نمایید.

در این مقطع برخی از دوره های به صورت اجباری و تخصصی و برخی دیگر اختیاری هستند که سپری کردن تمامی انها بسیار به شما قابل توجهی می نماید.

الزامات اپلای رشته MBA در کشورهای متعدد

گرچه تحصیل در رشته مدیریت می تواند در اکثر دانشگاه های دارای محتوا و واحدهای یکسانی باشد اما نحوه و روند پذیرش در هر دانشگاه متفاوت بوده و حتی در یک کشور باید برای هر دانشگاه الزامات جداگانه ای را فراهم سازید اما در این میان برخی از فاکتورها به صورت مشترک وجود داشته و به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید این موارد را سرلوحه کار خود قرار دهید.

داشتن مدرک زبان فاکتوری بسیار مهم بوده و در برخی از دانشگاه به عنوان یک امتیاز مثبت و در برخی دیگر به عنوان یک الزام درنظر گرفته می شود البته در دوره کارشناسی که معمولا تحصیل به زبان بومی کشور مقصد انجام می شود می توانید با پشت سر گذاشتن دوره های کالج به مهارت رسیده و سپس تحصیلات خود را آغاز کنید.

به عنوان مثال دانشگاه های کشور آلمان این فرصت را به دانشجو می دهند تا ابتدا به سطح مطلوبی از این زبان رسیده و سپس به تحصیل بپردازد.

داشتن معدل بالا و هم چنین رزومه تحقیقاتی در دوره تحصیلات تکمیلی را نیز فراموش نکنید چرا ه شما با توجه به تلاشی که برای پیشرفت در رشته تحصیلی تان کرده اید سنجیده خواهید شد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل MBA 

انتخاب مقصد تحصیلی به فاکتورهای متعددی وابسته است و به شما توصیه می کنیم تا با صبر و حوصله تمامی جوانب را سنجیده و سپس اقدام به پذیرش و دریافت ویزا نمایید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل MBA

دانشگاه های زیر دارای برترین رتبه در رشته مدیریت هستند اما با مراجعه به کارشناسان موسسه می توانید از اسامی سایر دانشگاه های خوب در این رشته نیز مطلع شوید.

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه ادینبرگ
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه کالج لندن
 • دانشگاه وین
 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه گلاسگو
 • دانشگاه ایالتی مسکو

هزینه تحصیل رشته MBA در جهان

مدیریت از جمله رشته های تحصیلی ست که در دانشگاه های متعدد جهان دارای هزینه معقول تری نسبت به بسیاری از رشته های دانشگاهی ست و حتی با داشتن فاکتورهای موردنظر دانشگاه می توان میزان شهریه کمتری را به دانشگاه نیز پرداخت نمود.

دانشگاه های مطرح رشته مدیریت که در رنکینگ های بالای جهانی قرار گرفته اند از دانشجویانی که نتوانسته اند به بورسیه تحصیلی دست یابند شهریه ای در حدود 30000 دلار در سال را دریافت می کنند که می تواند برای تحصیلات تکمیلی نیز افزایش یابد.

اما چنانچه بخواهید در دانشگاه هایی معتبر اما با رنکینگ جهانی کمتری به تحصیل مشغول شوید می توانید میاینگین هزینه 4000 دلار را نیز برای این رشته درنظر داشته باشید.

بهترین کشورها جهت کار در رشته MBA

برخی از تحصیل در رشته مدیریت قصد سپری کردن دوره تحصیلات تکمیلی و برخی دیگر دریافت اقامت یک کشور خارجی را در سر می پرورانند اما رسیدن به تمامی این هدف ها نیازمند یک انتخاب صحیح است به نحوی که نه تنها فرصت تحصیل بلکه امکان کار و ساختن آینده ای روشن را نیز برایتان فراهم سازد.

کار در رشته MBA در کشورهایی که دارای اقتصاد پر رونق هستند و آمار بیکاری پایینی دارند به خوبی وجود داشته و چنانچه بتوانید از ابتدا در دانشگاه های یکی از همین کشورها به پذیرش تحصیلی برسید با یک تیر دو نشان زده اید.

از جمله مقصدهای کاری که ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم کشور آلمان است که بازار کار عالی داشته و می توانید در مدتی کوتاه به ثبات شغلی قابل توجهی برسید البته کار در این کشور نیازمند تسلط کافی به زبان المانی و همچنین داشتن سابقه کار مرتبط نیز بوده و در هنگام انجام مصاحبه باید با استفاده از مهارت و توانایی های خود نظر کارفرما را به خود جلب نمایید.

از دیگر کشورهای با بازار کار مناسب در رشته MBA اتریش ، کانادا ، ایتالیا و در آسیا مجارستان ، سنگاپور و کره جنوبی هستند.

تحصیل هوا فضا در خارج از کشور

مهندسی هوا و فضا از جمله رشته های جدید است که با دست یافتن انسان به قدرت پرواز آغاز شد و مهندسان این رشته افرادی هستند که هواپیما و کلیه وسایل و قطعات مربوط به پرواز را طراحی می کنند ، مهندسی هوا و فضا رشته ای دانشگاهی مختص موشک و هواپیما است که بر طراحی و توسعه تمرکز ویژه ای دارد.

تحصیل هوا فضا در خارج از کشور

این رشته تحصیلی که از زندگی انسان ها الهام گرفته شده همواره تلاش می کند تا زندگی را برای بشر آسانتر ساخته و با استفاده از مهندسی مکانیک مشاغلی را به صورت گسترده در زمین و پرواز ایجاد کند ، افرادی که تحصیل در این رشته را پشت سر می گذارند معمولا در محیط های کاری گروهی به کار مشغول شده و به عنوان بخشی از تیم فعالیت می کنند.

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در رشته هوا و فضا طراحی ، ساخت و آزمایش هواپیماهای مختلف را از طریق پروژه های مستقیم یاد گرفته و با ارزیابی های نهایی به یک نتیجه مطلوب دست می یابند.

در رشته هوا و فضا علوم مهمی همچون مکانیک سیالات ، مهندسی کنترل ، نرم افزار ، استاتیک و آزمایش پرواز را فرا می گیرند و می توانند در یکی از گرایش های متعدد این رشته به تحصیل مشغول شوند.

تحصیل در مقاطع مختلف رشته هوا و فضا

دوره لیسانس رشته هوا و فضا مهم ترین مقطع این رشته است که دانشجو را با اساس و محتوای این علم آشنا ساخته و آموزش های لازم در زمینه هایی همچون کنترل اوضاع در شرایط دشوار آب و هوایی و نیازهای هوانوردی در موقعیت های مختلف را می شناسد.

آنچه دانشجو را به عنوان یک فرد آموزش دیده آماده فعالیت در این حرفه می نماید کلاس های تئوری و عملی ست که نیازکسب نمره قبولی در هر واحد می باشند.

گرایش های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد بسیار گسترده تر شده و دانشجو با توجه به حوزه انتخابی خود به یک متخصص در علوم هوا و فضا تبدیل می شود.

در این دوره دانشجو باید 32 واحد درسی را پشت سر گذاشته و نهایتا ظرف سه سال از دانشگاه فارغ التحصیل شود . البته برخی از دانشجویان باسد واحدهایی را به عنوان پیش نیاز پشت سر بگذارند که طول تحصیل را افزایش می دهد.

دانشجویانی که پس از دوره کارشناسی ارشد علاقه مند به ادامه تحصیل هستند به مقطع دکترا وارد شده و فعالیت های پژوهشی خود را در قالب طرح های جدید و نوین ادامه می دهند.

فرد علاقه مند به این رشته باید تمامی کاستی های اطلاعاتی خود را در این مقطع برطرف نموده و به درجات عالی موفقیت در تخصص خود برسد ، مهندسی هوا و فضا از جمله رشته های مرتبط با زندگی انسان است که ارتباط آن مستقیما بر زندگی بشر حس می شود و تنها افرادی در آن موفق خواهند بود که بتوانند مطابق با نیازهای روز پیش روند.

مهندسی هوا و فضا در خارج از کشور و دانشگاه های برتر

دانشگاه های مختلفی در سرتا سر جهان میزبان این رشته تحصیلی هستند اما هیچ کشوری را نمی توان قوی تر از آمریکا در این زمینه دانست.

بیش از 50 دانشگاه در این کشور وجود دارند که این رشته را به دانشجویان ارائه می دهند که در برخی از آنها هوا و فضا زیر مجموعه ای از مکانیک است.

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه ام ای تی ماساچوست
 • دانشگاه تورنتو در کانادا
 • دانشگاه ای تی اچ در سوئیس
 • دانشگاه دولتی بادن-وورتمبورگ
 • دانشگاه اشتوتگارت
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه های مادرید
 • دانشگاه هوانوردی استرالیا

شهریه تحصیل رشته هوا و فضا در خارج کشور

اگاهی از میزان شهریه در هر رشته یکی از دلایل داشتن مهاجرتی موفق است با وجود بالا بودن جایگاه و همچنین آینده شغلی روشن پیش روی دانشجویان این رشته در اغلب کشورها ، دانشجویان متحمل پرداخت هزینه های سنگین نشده و می توانند با شهریه ای معقول در بسیاری از کشورها به تحصیل مشغول شوند.

شهریه این رشته تحصیلی از 6000 دلار در دانشگاه های کشورهایی همچون اوکراین اغاز شده و تا مبالغ قابل توجهی در مراکز تحصیلی کشورهای صاحب نام همچون انگلستان می رسد.

در اکثر دانشگاه در صورت اقدام مناسب و به موقع می توانید از بورسیه و یا کمک هزینه های خوبی بهره مند شوید که هزینه تحصیل را به صورت قابل توجهی کاهش داده و زندگی دانشجویی را برایتان لذت بخش می سازد.

کشورهای صاحب نام در رشته هوا و فضا

یکی از کشورهای صاحب نام دنیای امروز که در رشته هوا و فضا حرف نخست را زده و علاوه بر مقصد تحصیلی گزینه ای ایده آل برای کار نیز به شمار می رود ، کشور روسیه است ، تحصیل در روسیه در رشته های مهندسی و به خصوص رشته هوا فضا متقاضیان بسیاری دارد ، مقاله تحصیل در روسیه را مطالعه کنید.

کشورهای صاحب نام در رشته هوا و فضا

این کشور با تاسیس دانشگاه های علمی معتبر و اختصاص بودجه های قابل توجه توانسته به جایگاه بسیار خوبی در این علم رسیده و مهندسان خبره تربیت شده در مراکز علمی خود را به کار گیرد.

در میان سایر کشورهای دنیا ، آمریکا نیز نیازی به تعریف و یا معرفی نداشته و چنانچه بتوانید پس از فارغ التحصیلی به بازار کار این کشور وارد شوید از آینده شغلی بسیار روشنی برخودار خواهید شد.

در هنگام بررسی کشورهای مناسب کار خوب است کشورهایی همچون کانادا ، آلمان ، اوکراین ، اتریش ، ژاپن و کره جنوبی را نیز با دقت بیشتری بررسی نمایید.

بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور

از جمله شرایط مهمی که بخشی از روند پذیرش در هر دانشگاه بوده و باید به خوبی آن را مورد بررسی قرار دهید بحث بورسیه و یا حمایت های موجود از سوی هر دانشگاه است.

بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور

به طور کلی هر دانشگاه بودجه ای را به دانشجویان بومی و بین المللی اختصاص داده تا بتوانند از استعدادهای خود به بهترین شکل ممکن استفاده نموده و به دستاوردها و موقعیت شغلی مناسب برسند.

نوع و شرایط بورسیه با توجه به هر دانشگاه متغیر است اما شما باید محدودیت و فرصت ها را به خوبی بررسی کرده و کوچکترین فرصتی را از دست ندهید.

به عنوان مثال در اغلب دانشگاه ها بورسیه تحصیلی به دانشجویان دوره کارشناسی تعلق نگرفته و دانشجویان باید تلاش خود را برای دوره تحصیلات تکمیلی و به خصوص دوره دکترا به کار گیرند.

یکی از مهم ترین شرایطی که در هنگام درخواست بورسیه باید حتما آن را برآورده سازید ، داشتن مدرک زبان موردنیاز دانشگاه مقصد است به عنوان مثال چنانچه قصد دریافت به بورسیه تحصیلی در کشور آلمان را دارید برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بهتر است مدرک زبان آلمانی خود را در هنگام درخواست به دانشگاه ارائه دهید.

بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی دانشگاه های جهان

در اغلب کشورهای جهان برای تحصیل در این دوره باید شهریه هر ترم را خود شخصا بپردازید اما در این میان کشورهایی همچون آلمان ، فرانسه ، اتریش و نروژ در برخی از رشته های تحصیلی به دانشجویان با رزومه تحصیلی مناسب بورسیه های مناسبی را اعطا می کنند.

معمولا بورسیه های تحصیلی می توانند کلا دوره تحصیل را برای دانشجو رایگان نموده و او را از پرداخت شهریه معاف سازند ، مراجعه به سایت دانشگاه برای شما بسیار راهگشا خواهد بود و همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

مقطع کارشناسی ارشد و دریافت بورسیه تحصیلی

رسیدن به بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار آسانتر از دوره کارشناسی بوده و رزومه تحصیلی تان نقش تعیین کننده ای در دریافت آن خواهد داشت ، در این دوره دانشجویان باید خود را مستعد و البته مشتاق انجام انواع تحقیقات نشان داده و مهارت زبانی خود را به عنوان یک فاکتور بسیار مهم ارتقا بخشند.

دریافت بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در رسیدن به پذیرش دوره دکترا بسیار راهگشا بوده و می توانید به ادامه تحصیل با شاریط ایده ال در دوره دکترا امیدورا باشید.

بورسیه تحصیلی خارج کشور در دوره دکترا

یکی از هدف مند ترین و در عین حال بهترین دوره های تحصیلی در دانشگاه های خارجی که بایده آل ترین امکانات خود را به آن اختصاص می دهند ، دوره دکترا است . خوب است این مژده را به شما بدهیم که با داشتن مدرک زبان با نمره بالا و هم چنین دستاوردهای علمی همچون مقالات ISI می توانید در کشورهای برتر جهان به بورسیه تحصیلی دست یابید.

در هنگام دریافت ویزای تحصیلی نیز دقت داشته باشید که مدارک را به بهترین نحو ممکن ارائه نمایید تا با احتمال رد ویزا مواجه نشوید . معمولا افرادی که نامه بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه را دارند نیازی به ارائه مدرک تمکن مالی ندارند اما باید نشان دهند که از عهده مخارج زندگی و تامین سایر هزینه های جانبی برخواهند آمد.

انواع بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی به عنوان یک کمک هزینه مالی از طرف نهادها و سازمان های خصوص و دولتی به دانشجویان اعطا می شود که انوع مختلفی داشته و با توجه شایستگی و شرایط متقاضی به او تعلق می گیرد.

در برخی مواقع میان بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی تفاوت هایی وجود داشته و مبلغ های مختلفی را شامل می شود ، معمولا بورسیه به دلیل توانایی ، استعدا و شایستگی دانشجو به وی اعطا می شود اما کمک هزینه تحصیلی به افرادی تعلق می گیرد که به دلایلی همچون نیاز مالی ، بیماری و یا بالا بودن میزان هزینه ها نیاز به حمایت دارند.

در طول سالیان گذشته دانشگاه های کشورهای مختلف تلاش نموده اند تا در اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی به صورت یکسان عمل نموده و موقعیت تحصیلی فرد را درنظر بگیرند.

در میان انواع متعدد بورسیه های تحصیلی ، بورسیه های دولتی به طور قابل توجه ای مورد درخواست بوده و شرایط مناسبی را در اختیار دانشجو قرار می دهند ، برخی از بورسیه های تحصیلی می تواند از صفر تا صد تحصیل در کشور مقصد را در بر گرفته و حتی هزینه های سکونت شما را نیز پرداخت نماید . در ادامه برخی از انواع آنها می پردازیم.

بورسیه Scholarship

یکی از شاخص ترین بورسیه تحصیلی در اکثر دانشگاه های جهان Scholarship است که از سوی دانشگاه ها و یا مراکز علمی به دانشجویان با استعداد تعلق گرفته و بیشتر دوره تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا را در بر می گیرد.

دانشجویانی که این نوع بورسیه را دریافت می کنند نیازی به بازپرداخت مبلغ دریافتی نداشته و تا زمان عملکرد مناسب قارد به استفاده از آن خواهند بود ، این بورسیه خود زیرشاخه های مختلفی دارد که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

 • بورسیه بر اساس نیاز
 • بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی
 • بورسیه مشاغل خاص
 • بورسیه دانشجویان ویژه
 • بورسیه ویژه کالج
 • بورسیه ورزشی
 • بورسیه خلاقانه بورسیه Award

این نوع کمک هزینه که به عنوان پاداش شناخته می شود به دانشجویانی که توانسته اند مورد تایید هیئت علمی دانشگاه قرار گرفته و یا رتبه برتر را کسب کنند تعلق می گیرد.

این پاداش نیز نیازی به برگشت از سوی دانشگاه نداشته و می تواند به طول چند ترم به داوطلب پرداخت شود . نوع Award به دانشگاه بستگی داشته و گاها به حساب دانشجو واریز و یا به صورت بن های مختلف در اختیار او قرار می گیرد.

وام دانشجویی

از جمله بورسیه های تحصیلی وام های دانشجویی هستند که بابت مخارج تحصیلی به دانشجو پرداخت شده و معمولا دانشجویان بومی هر کشور را در بر می گیرد و دانشجویان بین المللی فرصت استفاده از آن را ندارند.

داشتن ضامن الزامی بوده و بر خلاف دو مدل قبلی باید به دانشگاه و یا موسسه ارائه دهنده بازپرداخت شود ؛ از مزایای دریافت این وام ها می توان به سود بسیار کم و شرایط آسان دریافت آن اشاره کرد.

هر دانشگاه و یا کشور می تواند بورسیه و حمایت های مخصوص به خود را داشته باشد و از جمله سایر این بورسیه ها می توان به Fellowship ، Tuition Waiver ، کمک هزینه دستیار تحقیق و کمک هزینه دستیار تحقیق نیز اشاره کرد که هر یک به نوعی به ارتقا سطح علمی دانشجو کمک می نمایند.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی آماده اند تا به روز ترین اطلاعات و دانشگاه های مناسب هر نوع بورسیه را به شما عزیزان معرفی نمایند.

کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل

در میان تمامی فاکتورهایی که باید برای تحصیل در خارج کشور درنظر داشته باشید ، انتخاب مقصدی مناسب و در عین حال کم هزینه یکی از مهم ترین آنهاست چرا که تحصیل و زندگی دانشجویی ابعاد مختلفی از هزینه ها را دربر گرفته و مجموع آنها می تواند از عهده بسیاری از دانشجویان خارج باشد.

کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل

در واقع انتخاب دانشگاه به منزله انتخاب کشور و شهر محل سکونت است و هزینه های دانشجویی در شهرهای مختلف یک کشور تفاوت کمی با یکدیگر داشته و مجموع مخارج باید متناسب با کشور درنظر گرفته شود.

نکته مهم این است که به طور کلی هزینه تحصیل در یک کشور دیگر نسبت به کشور خودتان هزینه های بسیار بیشتری می طلبد بنابراین ، جستجو و انتخاب ارزانترین شهرها و کشورهای جهان برای دانشجویان خارجی اقدامی کاملا عاقلانه است.

به عنوان مثال کشور انگلستان یکی از گرانترین مقصدهای تحصیلی در جهان است و چنانچه توانستید با رزومه تحصیلی شانس پذیرش خود را بالا ببرید تلاش کنید تا در شهری جز لندن اقامت داشته باشید ، زیرا لندن در لیست گرانترین شهرهای جهان قرار دارد و برای عزیزانی که به دنبال پیدا کردن ارزانترین شهرهای جهان برای دانشجویان خارجی هستند ، گزینه مناسبی به شمار نمی رود.

تحصیل ارزان در ژاپن شهر توکیو

دانشجویان هرگز نمی توانند تجربه زندگی و تحصیل در توکیو را فراموش کنند ، این شهر هم به دلیل فرصت های شغلی که به دانشجویان ارائه می دهد و هم چنین مخارج کمی که دارد ، مورد علاقه ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است.

بسیاری از دانشجویان ایرانی به جای تحصیل در کشورهایی مانند سنگاپور ، آمریکا یا انگلستان ، توکیو در ژاپن را برای تحصیل انتخاب می کنند که انتخابی بسیار هوشمندانه است.

آلمان از ارزانترین کشورهای جهان برای دانشجویان

آلمان یکی از مناسب ترین کشورهای دانشجویی در جهان است که اغلب دانشجویان هیچ هزینه تحصیلی برای تحصیل در مراکز دولتی نداشته و دانشگاه هزینه های لازم را در اختیارتان قرار می دهد.

با این حال ، خوب است هزینه های زندگی را نیز مدنظر داشته باشید ، در لیست برترین شهرهای جهان برای تحصیل شهر برلین ، ارزان ترین شهر به شمار می رود که برای پایتخت کشور بزرگی همچون آلمان امری شگفت است بنابراین اگر قصد تحصیل در خارج از کشور با بودجه حساب شده دارید قطعا باید برلین را در نظر بگیرید.

از جمله دیگر شهرهای مناسب در این کشور مونیخ و شهر اولدنبرگ هستند که هزینه ماهیانه یک دانشجو در آنها برابر با 210 یورو می باشد ، شهرهای دیگری نیز در آلمان وجود دارند که باز هم ارزانتر از اینها هستند اما آنها معمولا در آلمان شرقی قرار دارند.

در مقاله تحصیل در آلمان هزینه بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور را بصورت دقیق بیان کرده ایم.

هزینه های تحصیل در سئول کره جنوبی

اگر بگوییم این شهر هرگز خواب ندارد ، اشتباه نخواهد بود ، شما همیشه می توانید در خیابان های سئول حس زندگی و شلوغی را پیدا کنید.

کره جنوبی نسبت به کشورهایی مانند مالزی ، اندونزی و فیلیپین برای تحصیل دانشجویان خارجی پرهزینه تر می باشد اما در مقایسه با کشورهای کانادا و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی ، بسیار مقرون به صرفه تر بوده و پایتختش یعنی شهر سئول در لیست ارزان ترین شهر های جهان برای دانشجویان خارجی قرار می گیرد.

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل

ارزانترین شهر کانادا برای تحصیل و زندگی ، تورنتو می باشد و در بین دانشجویان بین المللی ، محبوب ترین شهر دانشجویی است ، ونکوور نیز یکی از شهرهای محبوب و زیبای کانادا است که جاذبه های بسیاری از جمله سواحل ، کوه ها ، اسکی و غیره را دارست و در بین دانش آموزان بین المللی مطلوب است.

شهر مونترال نیز در حال حاضر ، بهترین شهر برای تحصیل در کانادا است که برای تنوع فرهنگی اش شناخته شده و به عنوان سرمایه فرهنگی کانادا نامیده می شود.

مونترال در لیست ارزان ترین شهرهای جهان برای دانشجویان خارجی قرار نگرفته است اما از لحاظ مقایسه ارزان بودن در داخل کانادا ، شهر مونترال در رتبه هجدهم قرار دارد.

ارزانترین شهرهای جهان برای تحصیل

طبق اطلاعات بیان شده در وب سایت بین المللی Nestpic درباره خرید و اجاره مسکن در اغلب شهرهای جهان ، برخی از ارزانترین شهرهای جهان برای دانشجویان خارجی عبارتند از :

ارزان ترین کشورها برای تحصیل
 • شهر دیژون در شرق کشور فرانسه ( هزینه هر ترم تحصیلی 4200 یورو )
 • شهر بخارست پایتخت کشور رومانی ( هزینه هر ترم تحصیلی 3580 یورو )
 • شهر آتن پایتخت یونان ( هزینه هر ترم تحصیلی 3000 یورو )
 • شهر آلباسته در اسپانیا ( هزینه ماهانه یک دانشجو 100 یورو )
 • کوالالامپور پایتخت مالزی ( هزینه زندگی و تحصیل 540 دلار در ماه )
 • شهر ریاض پایتخت عربستان ( هزینه زندگی در این شهر تقریبا بالاست اما نسبت به برخی شهرهای دانشجویی مانند نیویورک و لندن بسیار مقرون به صرفه تر است)
 • شهر پدیو ، پیزا و تورین ایتالیا ( هزینه ماهیانه 600 تا 900 یورو )
 • شهر ورشو پایتخت لهستان
 • شهر کیف پایتخت کشور اوکراین

سایر شهرهای دنیا همانند پاریس و ملبورن استرالیا اگرچه دارای دانشگاه های برتر بسیاری هستند اما هزینه تحصیل در آنها بسیار بالا بوده و دانشجویان باید از توانایی مالی کافی برخوردار باشند.

امن ترین کشورها برای تحصیل

با فضای نا امنی فزاینده ای که امروزه در سراسر جهان در حال توسعه است امروزه بیشتر از همیشه دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور و یافتن مکان های امن تر برای تحصیل در خارج نگران هستند.

امن ترین کشورها برای تحصیل

امنیت شخصی یک عامل مهم در انتخاب کشور میزبان و مسئله ای غرور آفرین در بسیاری از نهادهای آموزشی ، شهرها و کشورها است.

از 20 کشور امن در جهان ، 14 کشور در اروپا هستند و 30 کشور اروپایی در بین 50 کشور برتر قرار دارند ، تقریبا تمام کشورهای اروپایی برای دانشجویان نسبت به ایالات متحده آمریکا امن تر هستند و به طور کلی اروپا امن ترین منطقه جهان است.

با این وجود ممکن است برخی از تفاوت ها از کشور به کشور وجود داشته باشد . بیایید به برخی از امن ترین کشورهای اروپایی و غیر اروپایی نگاهی داشته باشیم و امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل در خارج را مشخص گردانیم.

فنلاند

برای دانشجویان بین المللی ، تقریبا هیچ مکان صلح آمیز تری نسبت به فنلاند وجود ندارد که برای تمام شهرهای بزرگ مانند هلسینکی ( پایتخت ) یا تامپیر و حتی شهرهای کوچکتر در شمال کشور نیز صدق می کند بنابراین شاید تنها چیزی که باید از آن بترسید زمستان سرد فنلاند است . زیر 20 درجه سانتیگراد غیر معمول نیست.

سوئد

سوئد از سال های دور برای دانشجویان بین المللی به عنوان یکی از بهترین ها معرفی می شود و از در دهه های گذشته ، شهرهای بزرگ آن مانند استکهلم و گوتنبرگ به مراکز چند فرهنگی با جوامع بزرگی از مهاجران تبدیل شده اند.

برای زندگی در این کشور همانند فنلاند ، همه چیزهایی که برای حفاظت نیاز دارید ، لباس زمستانی خوب است . این کشور کمترین میزان جرم و جنایت را دارا است که بعنوان یک کشور در اروپای شمالی امن ترین ترافیک را با کمترین تعداد تلفات ترافیکی در اروپا دارد .

آلمان

آلمان یک کشور بزرگ با صدها دانشگاه است که در اقصی نقاط این کشور پراکنده شده اند حتی در شهرهای بزرگ مانند برلین یا فرانکفورت ، هیچ دلیلی وجود ندارد که احساس امنیت نکنید.

اگرچه ممکن است سرقت در صورت بی توجهی شما رخ دهد ؛ شما می توانید بسیاری از دانشگاه های جهان را در شهرهای کوچک مسالمت آمیزاین کشور پیدا کنید که عملا هیچ جرم یا خشونت نداشته باشند ، مثلا در زاربروکن ، هایدلبرگ ، فرایبورگ یا لنبورگ.

اتریش

پایتخت کشور اتریش با استاندارد های بالای زندگی و هزینه کم ، یک محیط خوشایند با میزان بسیار پایین جرم و جنایت است ، همین امر در مورد شهرهای دیگر اتریش هم صادق بوده و شما تجربه زندگی ارام و منحصر بفردی را در این کشور خواهید داشت.

انگلستان

شکی نیست که انگلستان یکی از محبوب ترین مقاطع تحصیلی در خارج از کشور است : صدها هزار دانشجو از سراسر جهان در انگلستان تحصیل می کنند و دانشگاه های کشور در جدول های بین المللی رتبه برتر قرار دارند.

اگر چه انگلستان به طور کلی یک کشور امن است اما در برخی نقاط تفاوت های منطقه ای وجود دارد ، به طور کلی شهرهای کوچک مانند ناتینگهام و فالموت معمولا از شهرهای بزرگ مانند منچستر یا لندن امن تر هستند ، در بین امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل در خارج ، انگلستان محبوبیت بسیار دارد .

ایرلند

دانشگاه های ایرلند محیطی بسیار دوستانه دارند و این دقیقا همان چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید : یک محیط دوستانه و جهانی که دانشجویان را از سراسر جهان دعوت می کند.

در واقع نه تنها ایرلند یکی از امن ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است بلکه دانشگاه ها و موسسات فن آوری آن ها برای آموزش با کیفیت بالا شناخته شده اند و شما می دانید که در یکی از امن ترین کشورها به تحصیل مشغول خواهید شد.

اسلوونی

اگرچه اسلوونی تنها از سال 1991 به عنوان یک کشور مستقل به وجود آمده است ، اما دارای تاریخ فرهنگی و آموزشی غنی است.

این کشور نیز مانند اغلب کشورهای اروپایی همچون جمهوری چک و اتریش ، این امکان را به شما می دهد که با خیال راحت به مرکز اروپا رفته و از هزینه های مقرون به صرفه لذت ببرید .

کانادا

در ادامه این بررسی به کانادا می رسیم ؛ کانادا یکی از کشورهای مسالمت آمیز در این سیاره است ، این کشور زیبا چشم انداز خیره کننده گسترده و استثنایی شمال امریکا را نشان می دهد که دارای یک ملت مدرن و پیشرفته با شهروندان خون گرم است.

دو زبان رسمی آن ، انگلیسی و فرانسوی است و به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای زندگی شناخته می شود.

امنیت یک راه کلیدی است که دولت ها و دانشگاه ها یک دانشجو را برای تحصیل در آنجا تشویق می کنند.

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج

علیرغم پیشینه های تاریخی که کشور آمریکا را به عنوان بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور نشان می دهند ، در سال های اخیر کشورهای زیادی وجود داشته اند که دانشجویان بیشتری را نسبت به ایالات متحده جذب نموده اند.

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور

برای انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل از یک نظرسنجی مبتنی بر درک جهانی استفاده می شود و بر اساس نمره مجموعه ای از پنج ویژگی : تناسب فرهنگی ، قابلیت دسترسی ، دارا بودن تفریحات سرگرم کننده ، جاذبه های فرهنگی و دانشگاه های جذاب با کیفیت علمی بالا بهترین گزینه ها در نظر گرفته می شوند.

با توجه به نظر سنجی از جوانان در سراسر جهان ، پنج کشور مالزی ، امارات متحده عربی ، هند ، آرژانتین و ترکیه به ترتیب بهترین کشورها برای تحصیل در خارج در دو سال 2018-2017 بوده اند.

دانشگاه مالایا مالزی رتبه اول بهترین دانشگاه های جهانی در مالزی ، رتبه 13 بهترین دانشگاه های جهانی برای مهندسی و رتبه 32 بهترین دانشگاه های آسیا را داراست.

دانشگاه های امارات متحده عربی نیز ، یکی از بهترین دانشگاه های منطقه عرب هستند.

کشور هند به 29 دانشگاه جهانی ، از جمله موسسه علوم هند و موسسه فناوری بمبئی ، مجهز است ، دانشگاه بوئنوس آیرس رتبه اول بهترین دانشگاه های جهانی در آرژانتین و پنجمین دانشگاه در بهترین دانشگاه های جهانی در آمریکای لاتین است.

کشور ترکیه نیز دارای 27 دانشگاه جهانی ، از جمله دانشگاه های بوغازچی و دانشگاه فنی خاورمیانه است.

ژاپن 

کشور ژاپن توانسته با یک پرش قابل توجه در سال های اخیر در میان محبوب ترین و بهترین کشور برای تحصیل در خارج  جای می گیرد ، ژاپن خاستگاه سوشی ، نینتندو و ایموجی های اینترنتی است و به کمک های بشردوستانه در جهان شهرت دارد.

این کشور دارای سنت طولانی و قوی از هنر ، موسیقی و ادبیات بوده و در قرن گذشته برخی از مهمترین پیشرفت های تکنولوژیکی را به ما داده است.

ژاپن جزیره ای غنی با سواحل فراوان ، کوه ها ، شهرهای مدرن ، روستاهای سنتی و هزاران زیارتگاه ، معبد و موزه است و شما مجاز به انتخاب توکیو یا شهرهای کوچکتر با شلوغی کمتر مانند شهر ساپورو هستید.

همچنین فرصت های فراوانی برای سازگار شدن با فرهنگ و زبان ژاپنی برایتان وجود خواهد داشت ؛ بی شک دانشجویان بهترین دانشگاه های ژاپن کشف چنین کشوری را از دست نخواهند داد و از تحصیل در آن لذت خواهند برد !

فرانسه 

فرانسه در بین بهترین کشورها ی مناسب تحصیل در خارج از کشور ، در جایگاه دوم قرار گرفته و کسانی که از غذا ، تاریخ و حس و حال عاشقانه لذت می برند ، از تحصیل در فرانسه هم لذت خواهند برد.

پاریس برای بسیاری از دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور شهر ایده آلی است . دانشگاه های مهندسی برق فرانسه برای علاقه مندان به رشته های مهندسی بسیار محبوبند .

Aix-en-Provence یک شهر دانشگاهی زیبا در جنوب فرانسه با دسترسی آسان به ساحل است ، حتما شهرهای کوچکتر فرانسه را ببینید زیرا زندگی در آن می تواند به همان اندازه پر جنب و جوش و قطعا با بودجه کمتر باشد !

ایتالیا

غذاهای ایتالیایی به خوبی در سراسر جهان مورد علاقه است و تاریخ آن درباره چیزهای افسانه ای است جای تعجب نیست که این منطقه در جنوب مدیترانه در میان شرکت کنندگان تحصیل در خارج بسیار محبوب است.

تعداد زیادی از فرصت های هیجان انگیز در شهرستانها در سراسر ایتالیا برای مطالعه زبان ایتالیایی و فرهنگ، هنر لیبرال، و غیره وجود دارد ، رم و فلورانس شهرهایی هستند که از سوی دانشجویانی که تحصیل در ایتالیا را انتخاب می کنند ، بیشتر دیده می شوند.

Sorrento یک شهرستان ساحلی ، برای نمایش آب و هوای خیره کننده و صحنه های آشپزی ستاره مشهور و همچنین نمایش قدرت ایتالیا به عنوان بهترین کشورها برای تحصیل است .

اسپانیا

اسپانیا در چند سال گذشته همچنان در بالاترین سطح بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور قرار دارد ، این کشور برای شیوه زندگی بدون استرس، غذای عالی و تاریخ غنی اش شناخته شده بوده و بهترین مکان برای پرورش مهارت های زبانی ست.

مادرید ، یک نیروگاه تاریخی و فرهنگی و قلب اسپانیا ، یک شهر دانشجویی پر جنب و جوش و جذاب است که پر از دیدگاه ها و فعالیت های مختلف است .

بسیاری از شهرهای کوچک و شهرهای با جمعیت دانشجویی فعال نیز در سرتاسر اسپانیا وجود دارد و به راحتی با حمل و نقل عمومی قابل دسترسی هستند . ساویل ، بارسلونا ، بیلبائو و گرانادا از مکان های محبوب اسپانیا هستند .

نیوزلند

نیوزیلند متشکل از دو جزیره اصلی با تنوع جغرافیایی ، تحصیلات با کیفیت ، اجازه کار دانشجویی و غیره توانسته جزء بهترین کشورها برای تحصیل در خارج قرار گیرد.

پایتخت نیوزیلند ولینگتون یکی از شهرهای برتر دانشجویی است که دانشجویان می توانند در طول تحصیل از گذرگاه های سواحل دوست داشتنی بین کلاس ها لذت ببرند . قطعا شما در نیوزیلند از ” کار سخت ، بازی سخت ” لذت خواهید برد.

ایرلند

ایرلند به عنوان یک عضو جدید در لیست بهترین کشور برای تحصیل در خارج قرار گرفته که در حال تجربه سرعت بالایی از پیشرفت در ابعاد مختلف است.

این کشور جزیره ای کوچک ، از مردم محلی دوست داشتنی و گوشه های زیبا برای کشف شدن برخوردار است و کسانی که علاقه مند به هنر هستند هرگز در یادگیری چیزهایی که در ایرلند در زمینه هنر انجام می شود ، کوتاهی نمی کنند ؛ باران در ایرلند خیلی زیاد است اما برای دیدن تپه های و جنگل های سرسبز هزینه ای کوچک است.

چین

علیرغم برخی کاستی ها در سال های گذشته ، تحصیل در چین همچنان یک گزینه محبوب برای تحصیل در خارج از کشور است و به اندازه کل اروپا از لحاظ تنوع زیستی دارای نقاط مختلف است.

چین یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان با بیش از 4000 سال سابقه تاریخ است که با حقایق سرگرم کننده به عنوان مقصدی فوق العاده هیجان انگیز و جالب برای مقصد تحصیلی معرفی می گردد.

اگر یادگیری زبان چینی برای شما مشکل است می توانید تحصیل در چین به زبان انگلیسی را انتخاب کنید . برنامه های مشهور برای تحصیل در چین عبارتند از :

 • مطالعات چینی و بین المللی در شانگهای با USAC
 • مطالعه در خارج از کشور در دانشگاه پکن با UCEAP
 • سال تحصیلی خارج از کشور در شانگهای با EF

آلمان

هنگام فکر کردن به کشور آلمان مزیت های زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارند که به ذهن می آیند ، این کشور با حدود 20،000 قلعه ، تاریخ ، معماری و فرهنگ بی نظیر دانشجویان را بدون هیچ مشکلی جذب خواهد کرد.

جای تعجب نیست که آلمان در سال های گذشته نیز در لیست مطالعات محبوب ما در خارج از کشور به عنوان یک مبنای اصلی در نظر گرفته شده است .

آلمان به عنوان یک نیروگاه اقتصادی ، در میان دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته های مهندسی ، کسب و کار و علوم سیاسی محبوب است.

برلین معروف به پرتوی هنر در آلمان است ، در حالی که ماربورگ برای روابط عجیب و دوستانه شناخته شده است . برنامه تحصیل رایگان در آلمان عبارتند از :

 • مطالعات زبان در برلین با IES در خارج از کشور
 • مطالعه در خارج از کشور در ماربورگ با BCA
 • زبان آلمانی ، مطالعات اروپایی و پایدار / محیط زیست در لنبورگ با USAC
 • تحصیل در  در مونیخ در دانشگاه ایالتی وین
 • مطالعه زمستان یا تابستان در خارج از کشور در برلین با FuBIS

استرالیا

استرالیا ترکیبی از زمین های ناهموار، سواحل بی نظیر و شهرک های جهانگردی را در خود جای داده و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا برای دانشجویان کمتر دلهره آور است.

استرالیایی ها بسیار جالب با اخلاقی دوستانه هستند . شهرهای سیدنی ، بریزبن ، رتبه بندی در پنج جایزه بهترین شهر دانشجویی قرار گرفته اند.

کره جنوبی

افزایش محبوبیت K-pop و K-dramas در میان انگلیسی زبانان کمک کرده است تا کشور کره جنوبی و یادگیری زبان کره ای را در نقشه مطالعه در خارج از کشور قرار دهد ، برنامه های علمی و جالب کره شمالی در ده سال اخیر باعث گرایش بیشتر دانشجویان به سوی تحصیل در کره جنوبی شده است .

به غیر از دوره های زبان کره ای کلاس های انگلیسی تمرکز بر هنر و علوم را در اختیار دانشجویان آینده قرار می دهند ، سئول ، پایتخت پر جنب و جوش و متنوع کشور، در بین دانشجویانی که می خواهند در یک شهر سریع و مدرن زندگی کنند.

کشورهای کاستاریکا و نروژ نیز به عنوان بهترین کشورها پیشنهاد می شوند ، کشور اسکاندیناوی نروژ ، دارای یک جامعه باز و با استقرار ، برنامه های آکادمیک با کیفیت بالا به زبان انگلیسی است.

ویزای دانشجویی خارج از کشور

هر کشور با توجه به قوانین مهاجرتی خود مجموعه ای از اسناد و مدارک را از متقاضیان درخواست می کند که به واسطه آن صلاحیت فرد برای ورود به کشور مقصد مشخص می گردد.

ویزای دانشجویی خارج از کشور

دانشجویانی که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی هستند باید کلیه مدارک تحصیلی خود را تا آخرین مقطع به همراه پذیرشی که از دانشگاه و یا کالج موردنظر آماده کرده اند را به سفارت ارائه دهند.

داشتن مدارک هویتی به همراه پاسپورت با تاریخ معتبر از دیگر الزامات ضروری جهت ارسال به سفارت هر کشور است که باید به صورت ترجمه شده ارائه گردد ، همچنین مد نظر داشته باشید که با تکمیل فرم درخواست ویزا باید هزینه ای را پرداخت کنید که غیر قابل بازگشت بوده و بابت بررسی پرونده از شخص دریافت می گردد.

هنگامی که سفارت پرونده فرد متقاصی را بررسی نمود یک زمان مشخصی را نیز به مصاحبه حضوری اختصاص داده و مهارت های شخص را از نزدیک محک خواهد زد ، از این رو تلاش کنید که در روز مصاحبه به تمامی سوالات پاسخ صحیح داده و مدارک خود را بدون هیچ گونه نقص و ایراد ارائه دهید.

مشکلات تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در هر کشور چالش و البته ریسک هایی را نیز به همراه دارد که در برخی موارد فرد را از مهاجرت و رفتن منصرف می سازد به عنوان مثال دانشجویان ایرنی اغلب به خانواده و کشور خود بسیار وابسته بوده و به محض ورود به کشور مقصد احساس غربت آنها را فرا می گیرد.

اگرچه داشتن یک آشنا و یا همراه می تواند به طرز قابل توجهی این حس را کاهش دهد ، اما هر فرد باید آمادگی چنین شرایط را نیز داشته باشد.

از دیگر مواردی که دانشجویان ایرانی را از انتخاب تحصیل در خارج از کشور منصرف می سازد هزینه های بالای زندگی و تحصیلی در کشور مقصد است به عنوان مثال کسانی که کشوری همچون انگلستان را برای تحصیل انتخاب می کنند ، باید هزینه های قابل توجهی را نیز متحمل شوند و تنها در صورت داشتن بورسیه تحصیلی می توان به آن فکر کرد.

البته برخی از کشورها هزینه مناسب و معقولی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که با توجه بهنوسانات پول ملی همچنان نیازمند پشتوانه مالی مناسب است.

چالش یادگیری زبان نیز از دیگر مواردی ست که بسیاری از افراد با آن روبه رو بوده و به عنوان مانعی بزرگ به آن می نگرند ، از این رو با داشتن شرایط مناسب تحصیل در دانشگاه های خود از رسسیدن به آن صرف نظر می کنند.

موسسات اعزام دانشجو به خارج

با بالا رفتن تقاضای تحصیل در کشورهای خارجی افراد و موسسات مختلفی اقدام به جذب و اعزام دانشجو به کشورهای مختلف نموده اند که تماما قابل اعتماد نبوده و فرد را با چالش های مختلفی رو به رو می سازند.

موسسات اعزام دانشجو به خارج

روند مهاجرت و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نیاز به تخصص و مهارت کافی در این امر دارد و تنها با اطلاع از برخی مراحل نمی توان به موفقیت رسید.

موسساتی می توانند در این زمینه به فعالیت بپردازند که دارای مجوز قانونی از وزارت علوم بوده و واجد شرایط انجام اقدامات قانونی در خارج کشور باشند ، توصیه ما به شما عزیزان این است که در هنگام انتخاب راهنما و مشاورین خود نهایت دقت و بررسی را انجام داده و تنها به موسسات مهاجرتی جهت انجام کلیه امور خود اعتماد کنید.

هنگام مهاجرت به کشوری دیگر شما با پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزا تنها گام اول را برداشته اید و نیاز به همراه و مشاور را همچنان در مراحل بعدی احساس خواهید نمود.

موسسات مهاجرتی معتبر به شما کمک می کنند تا کلیه مسیرهای رسیدن به اقامت را نیز در کشور مقصد را بررسی نموده و به بتوانید پس از فارغ التحصیلی به کار خوبی در کشور موردنظرتان دست یافته و مقیم شوید ، در حالی که در موسسات اعزام دانشجو پس از دریافت پذیرش و ویزا اتمامی مراحل به عهده دانشجو بوده و همراهی مشاوری و کارشناسی وجود ندارد.

موسسه مشاوره تحصیل خارج از کشور در شیراز

تحصیل در خارج از کشور تصمیمی بسیار بزرگ است که بر تمام دوران زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت و اگر در این مسیر یک مشاوره حرفه ای در کنار شما باشد قطعا به نتیجه مطلوب خواهید رسید و این دقیقا هدفی است که ما در موسسه مهاجرتی رجبی دنبال می کنیم.

موسسه مشاوره تحصیل خارج از کشور در شیراز

شما باید حقایق مربوط به تحصیل در خارج و بهترین گزینه ها بر اساس بودجه خود را بدانید چرا که یک تصمیم اشتباه بر بقیه زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت.

بنابراین در انتخاب خود دقت کنید ، موسسه ما یکی از برترین موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز است و موفقیت متقاضیان ما گواه این برتر بودن است.

در موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز ما بهترین خدمات آموزشی و مشاوره حرفه ای را به دانشجویان ارائه می دهیم که کاملا رایگان است ! مشاوران ما نه تنها به شما در انتخاب دوره درست ، کالج و کشور کمک می کنند بلکه شما را در اهداف شغلی در صنعت راهنمایی می کنند.

خدمات موسسه مهاجرتی رجبی

 • مشاوره تخصصی بی طرف برای پذیرفتن بهترین ها بر اساس مشخصات شما
 • برنامه های کاربردی و پذیرش در موعد مقرر
 • ویزای ثبت نام ، آماده سازی مصاحبه – برای گرفتن ویزای دانشجویی
 • خدمات اقامت و پذیرش – برای تغییر یک زندگی جدید برای یک شروع جدید
 • راهنمایی شغلی – برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری شما هنگام مهاجرت کاری به ثمر می رسد.
 • انتخاب صحیح ترین دوره در خارج از کشور

در قدم اول شما باید بدانید که کدام دوره برای شما مناسب است : دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا MBA ؟ با وجود متخصص های مختلف در موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز قطعا به انتخاب درستی دست خواهید یافت ، کارشناسان ما کمک خواهند کرد که پس از یک روند جامع و اثبات شده به بهترین انتخاب برسید.

انتخاب درست دانشگاه

رتبه دانشگاه انتخابی شما در سطح جهانی بسیار مهم است و با وجود صدها دانشگاه شاید در انتخاب بهترین دچار تردید شوید ، ما در موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز می توانیم دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشورها را با توجه به شرایط شما و بودجه ای که در اختیار دارید پیشنهاد دهیم .

انتخاب بهترین کشور

موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز اذعان می کند که بهترین مقصد برای تحصیل بر اساس 2 عامل است : شهرت در صنعت و موفقیت فارغ التحصیلان که در هنگام تعیین محل تحصیل ، باید این عوامل را مد نظر داشته باشید.

البته نباید فراموش کنید که کدام کشور به شما اجازه می دهد تا در حین تحصیل مشغول به کار شوید . در این زمسنه شما خدمات زیر را از موسسه ما دریافت خواهید کرد:

 • مشاوره جامع حرفه ای و آموزش بین المللی برای متقاضیان
 • توصیه های بی قید و شرط ، آزاد و صادقانه در مورد دوره های موجود در دانشگاه های مختلف
 • جلسات و سمینارهای مشاوره در زمینه آگاهی رسانی و آموزش با مشاوران آموزش حرفه ای
 • برنامه های پیش از ویزا ، راهنمایی و پیگیری های ثابت
 • راهنمایی برای پرداخت هزینه ها با موسسه
 • راهنمایی های تحصیل ، در دسترس بودن آنها و معیارهای آن
 • راهنمایی در آینده چشم انداز مسیرهای حرفه ای انتخاب شده متقاضیان مهاجرت تحصیلی
 • مشاوره قبل از خروج و راهنمایی
 • خدمات مشاوره رایگان دانشجویی
 • ما در کل مسیر مطمئن می شویم که تمام اطلاعات لازم را در تمامی مراحل دریافت خواهید نمود

کارآموزی در خارج از کشور

ما در موسسه روند رسیدن به کارآموزی در خارج از کشور را برای شما آسان نموده و کاغذهای خسته کننده را برایتان اداره می کنیم و به تمام سوالاتی که ممکن است در ذهن داشته باشید پاسخ می دهیم.

ما به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که هیچ مهلت مهمی را از دست نخواهید داد و از همه مهمتر تمامی این راهنمایی ها به صورت رایگان در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

البته فراموش نکنید که تحصیل در خارج کشور فقط در مورد تحصیل و کار نیست و شامل زندگی در کشور دیگری برای مدت طولانی ، فرهنگ و رسومات ، دیدار با مردم از سراسر جهان و سرگرم کننده با دیگر جوانان است که ما در موسسه مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شیراز در تمامی این زمینه ها به شما کمک خواهیم نمود.

دریافت ویزا ، بورسیه تحصیلی ، بیمه ، مسکن ، بلیط پرواز ، یافتن گزینه های اقامتی و هر موضوعی دیگری که ذهن شما را به خود مشغول نموده با مشورت با کارشناسان ما به نتیجه خواهد رسید ؛ امروز به ما بپیوندید و یک قدم به یک تجربه طولانی تر نزدیک شوید.

سوالات تحصیل در خارج از کشور

در مقاله جامعی که ارائه شد ، تلاش کردیم تمام نکات کاربردی در خصوص تحصیل در خارج از کشور را بیان کرده و از جنبه های مهمی چون هزینه ، اعتبار ، امنیت و غیره کشور ها را با هم مقایسه کنیم تا شما بتوانید راحت تر تصمیم گیری نمایید.

در زیر به بیشترین سوالاتی که متقاضیان عزیز از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می پرسند اشاره می کنیم ، چنانچه هنوز ابهام و یا سوالی در ذهن دارید می توانید از قسمت دیدگاه های سایت بهره برده و سوال خود را مطرح نمایید.

برای تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکترا چه الزاماتی وجود دارد؟

برای رسیدن به قبولی در این دوره باید زبان انگلیسی خود را به صورت عالی تقویت نموده و معدل آخرین مدرک تحصیلی تان تا حد ممکن بالا ارائه دهید. همچنین باید با ارائه رزومه تحصیلی قوی مثل مقاله ، تالیف کتاب ، شرکت در کنفرانس های بین المللی و غیره نظر استاد موردنظر را به حمایت و پشتیبانی از پروپوزال خود جلب نمایید.

می خواهم برای تحصیل در خارج از کشور ، مهاجرت کنم اما زبانم قوی نیست ، چه راهی وجود دارد؟

شما می توانید به صورت مشروط تحصیل کنید ، برخی دانشگاه ها چند واحد را در ترم یک به زبان انگلیسی اختصاص داده و سپس دروس اصلی را به شما ارائه دهند ، این روش اغلب به دانشجویان دوره کارشناسی اختصاص می یابد و برای پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی تسلط زبانی یکی از فاکتورهای موردنظر پذیرش دانشجو می باشد.

برای یادگرفتن زبان ، خارج از کشور بهتر است یا ایران؟

با یادگیری زبان انگلیسی در خارج کشور و یا کشور مقصد شما در یک محیط بین المللی قرار خواهید گرفت که تنها راه ارتباطی تان زبان انگلیسی بوده و ناچارا باید از آن برای انجام کارهای خود استفاده کنید ، از این رو با سرعت بیشتری به تسلط کافی می رسید. همچنین در این کلاس ها شما از اساتید و مربیانی که زبان مادری شان انگلیسی ست بهره مند می شوید که تاثیر مستقیمی بر روی لهجه و آموزش زبانتان دارد.

من به رشته های مهندسی بسیار علاقه دارم ، بهترین کشور برای تحصیل مهندسی چه کشوری است ؟

کشور آلمان در صدر بهترین کشورهای جهان در رشته های مهندسی قرار گرفته و با ارائه تحصیلات به صورت رایگان توانسته به محبوب ترین مقصد در این زمینه تبدیل شود.

اگر برای تحصیل در خارج از کشور رشته حقوق را انتخاب کنم ، آیا برای کار درآمد خوبی خواهم داشت؟

درآمد متوسط وکلا در کشور استرالیا در حدود 80،000 دلارو درآمد رشته وکالت در کانادا 88000 دلار در سال است.

برای تحصیل علوم سیاسی در خارج از ایران کدام کشور را پیشنهاد می دهید؟

این رشته در دانشگاه های دولتی کشور انگلستان هزینه چندانی نداشته و دانشجویان باید بابت هر ترم نهایتا 300 دلار پرداخت کنند اما رسیدن به پذیرش در این دانشگاه ها بسیار دشوار است ، گرچه اعتبار بالای مدرک این دانشگاه ها ممکن است به شما انگیزه درس خواندن برای ورود به آن ها را بدهد.

برای یادگیری زبان انگلیسی کم هزینه ترین کشور ها کدامند؟

کشورهایی همچون ترکیه ، مالزی ، هندوستان ، گرجستان ، قبرس ، ارمنستان و سنگاپور ارزان ترین کشورها برای یادگیری زبان هستند.

شهریه رشته های مهندسی در خارج از کشور حدوداً چقدر است ؟

شهریه رشته های مهندسی می تواند از ماهانه 300 دلار در دانشگاه های دولتی آغاز شده و تا 20000 دلار در دانشگاه های خصوصی برسد.

من برای تحصیل در خارج از کشور به رشته مد و فشن علاقه مندم ، هزینه تحصیل در این رشته چقدر است؟

در کشور ایتالیا که مهد هنر در جهان است در حدود 16000 یورو در هر سال تحصیلی و در کشور انگلستان که بهترین دانشگاه های این رشته را در خود جای داده از 9000 تا 13000 پوند در سال.

بازار کار کدام کشور برای رشته معماری مناسب است؟

کشور نروژ از معدود کشورهایی ست که بازار کار بسیار مناسبی برای معماری داردو با پایین بودن نرخ بیکاری در آن میتوان موقعیت های شغلی ایده آلی را یافت.

هزینه تحصیل MBA در خارج از کشور چه میزان است؟

دانشگاه ها برای این رشته شهریه ای در حدود 30000 دلار در سال را دریافت می کنند.

برای تحصیل رشته هوا فضا کدام کشور را پیشنهاد می دهید؟

هیچ کشوری را نمی توان قوی تر از آمریکا در این زمینه دانست ، پس از آن کشور روسیه.

در بین کشور ها کمترین هزینه زندگی مربوط به کدام کشور است ؟

شهر برلین ، ارزان ترین شهر از نظر هزینه های زندگی به شمار می رود که برای پایتخت کشور بزرگی همچون آلمان امری شگفت انگیز است.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در دو شهر تهران و شیراز خدمات خود را در زمینه مشاوره مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور و یا انواع روش های مهاجرتی از طریق کار ، ثبت شرکت و غیره تقدیم هموطنان عزیز می دارد.

کافی است با دفاتر ما در تماس باشید و سوالات خود را مطرح سازید و در صورت درخواست پرونده مهاجرتی شما با کمک کارشناسان ما مدیریت گردد و با هم بهترین فرصت های آموزشی بین المللی را برای شما پیدا خواهیم کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه