مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

کشور لوگزامبورگ هرساله تعداد زیادی دانشجو را از کشورهای متفاوت از جمله ایران می پذیرد . کارشناسان و مشاوران موسسه مهرآفرین رجبی تلاش نموده اند تا با بررسی شرایط تحصیلی این کشور شما را در امر مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ یاری نمایند .

بررسی مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است و پایتخت آن شهری با همین نام لوکزامبورگ می باشد . این کشور با آلمان ، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد . جمعیت آن در حدود پانصدهزار نفر است و از کشورهای ثروتمند اروپا محسوب می شود . زبان رسمی مردم این کشور آلمانی ، فرانسه و لوکزامبورگی می باشد و اکثر مردم کاتولیک و پروتستان هستند .

واحد پول این کشور از سال 2002 به یورو تبدیل شده است . آب و هوای لوکزامبورگ معتدل است و بارندگی در کل ماه های سال در این کشور زیاد است . کشور لوکزامبورگ به عنوان امن ترین کشور دنیا معرفی شده است و مردم آن به راحتی به سه کشور همسایه سفر میکنند . این کشور گرچه کشوری ثروتمند محسوب میشود ولی هزینه زندگی در آن بالا است .

این کشور که یکی از بهترین و مدرن ترین کشورهای دنیا محسوب میشود هزینه تحصیل بالایی ندارد اما هزینه زندگی در آن نسبتا زیاد است که یکی از دلایل آن امکانات و سطح رفاه عالی است که برای شهروندان خود فراهم نموده است . به طور متوسط هزینه زندگی در این کشور به طور ماهیانه 1500  یورو می باشد که میتواند برای یک دانشجو  هزینه زیادی زیاد باشد .

چرا مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

این کشور در چندسال اخیر امکانات ویژه ای را برای دانشجویان فراهم آورده است . به صورتی که هزینه های تحصیل در این کشور پایین می باشد و مدارک دانشگاه آن در اکثر نقاط دنیا پذیرفته شده است . این کشور تنها یک دانشگاه دارد که در پایتخت آن شهر لوکزامبرگ قرار گرفته است ودر سال 2003 تاسیس شده است .

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

دانشجویان میتوانند تحصیلات خود را در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دهند . از مزایای تحصیل در دانشگاه های این کشور میتوان به سه زبانه بودن آن اشاره کرد که فرد متقاضی میتواند به یکی از سه زبان انگلیسی ، فرانسه و آلمانی تحصیلات خود را ادامه دهد .

این کشور دارای مدارس آموزش زبان است که افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های این کشور میتوانند دوره های زبان خود را در آن طی کنند و پس از دریافت مدرک زبان وارد مقطع دانشگاه شوند .

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال ، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا نیز 2 سال می باشد و دانشجویان میتوانند در مدت زمان تحصیل خود ساعاتی در هفته را به کار مشغول شوند . هزینه تحصیل به طور متوسط در حدود 10000 تا 12000 یورو در سال می باشد .

لازم به ذکر است که دانشگاه این کشور آزمون ورودی برگزار نمی کند و فرد می تواند با فراهم کردن و تکمیل مدارک در دانشگاه ثبت نام و به تحصیل مشغول شود .

در صورتی که فرد هفت سال در این کشور اقامت نماید و بتواند به زبان لوکزامبرگ تسلط پیدا کند میتواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید .

دانشجویان مقطع کارشناسی باید یک ترم را به صورت اجباری در خارج از کشور بگذرانند . دانشگاه این کشور رشته های پایه ، علوم انسانی و فنی را به دانشجویان ارائه میدهد .

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

اخذ ویزای تحصیلی این کشور  در حدود 90 روز طول میکشد و شما باید مدارک زیر را جهت اخذ آن فراهم آورید :

  • تکمیل فرم درخواست
  • ارائه مدرک محل اقامت در این کشور
  • گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه
  • ارائه بیمه نامه در مدت اقامت این کشور
  • ارائه مدرک مبتنی بر تمکن مالی در مدت زمان تحصیل
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

دانشجویان پس از اخذ ویزای این کشور میتوانند به تمام کشورهای اروپایی عضو شینگن سفر نمایند .

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ دارای مزایای بسیار خوبی برای دانشجویان خارجی می باشد که شما عزیزان متقاضی تحصیل در خارج از کشور می توانید برای اطلاعات بیشتر و شرایط مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از راهنمایی آنها در تمام زمینه ها بهره مند شوید . این موسسه آماده است تا شما را در کلیه امور مهاجرت تحصیلی به اروپا یاری نماید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *