10 تا از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج توسط تیم مجرب شرکت مهاجرتی رجبی مورد بررسی و تحقیق قرار خواهد گرفت تا علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور با برترین کشورهای دنیا برای تحصیل آشنا شوند.

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج

مشاور مهاجرتی

200 دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه‌های جهان وجود دارد ؛ مدرک تحصیلی این دانشگاه ها از اعتبار بسیار بالایی در سرتاسر جهان برخوردار بوده ؛ همچنین شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به برخی از کشورهای همتراز خود مقرون به صرفه تر است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان در تمام مقاطع تحصیلی و مورد تایید بودن مدارک آن توسط وزارت علوم ایران ، کل اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر از مزایای اصلی تحصیل در لهستان است ، ضمناً لهستان ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل است.

فرایند اخذ ویزای تحصیلی آلمان ممکن است بین 2 تا 12 ماه طول بکشد.

وجود دانشگاه های معتبر با رنکینگ جهانی بسیار بالا ، المللی امکان تحصیل ارزان و حتی رایگان ، سیستم آموزشی باکیفیت و عالی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی 

بله ، برخی از دانشگاه‌های ترکیه مانند دانشگاه کوچ ، دانشگاه سابانجی ، دانشگاه فنی خاورمیانه و … دارای رتبه جهانی زیر 600 هستند.

جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی فاکتورهای گوناگونی وجود دارد که روی رتبه‌بندی آن کشور تاثیر می گذارند.

مسلما یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب یک کشور برای ایرانیان ، سطح بالاتر آموزشی و فرصت های شغلی بیشتر نسبت به ایران است.

برخی از فاکتورهای انتخاب مقصد تحصیلی برای عده ای مهم تر و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردارند ؛ به عنوان مثال ، هزینه های تحصیل و زندگی در یک کشور ، زبان تحصیل آن کشور ، رتبه ‌بندی دانشگاه های یک کشور ، مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی هر کشور ، فرصت‌های شغلی پس از تحصیل و … از معیارهایی هستند که روی رتبه بندی و انتخاب یک کشور برای مهاجرت تحصیلی تاثیرگذارند ؛ بنابراین میزان اهمیت هر کدام از این معیارها بستگی به هدفی دارد که شما دارید.

به عنوان مثال ، برای افرادی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند ، بهترین کشورها برای تحصیل در خارج ، آنهایی هستند که دانشگاه هایشان مورد تایید وزارت علوم ایران باشد.

همچنین بسیاری از جوانان مایلند کشورهایی را برای تحصیل انتخاب کنند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی دارند ؛ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با بهترین کشورهای خارجی برای ایرانیان آشنا شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید با با برترین و امن ترین کشورها و رشته های ارائه شده در آن ها برای تحصیل آشنا شوید.

کانادا انتخاب ایرانیان

کانادا انتخاب ایرانیان

مسلما یکی از برترین کشورهای انتخابی ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی ، کانادا می باشد ؛ بسیاری از جوانان آرزو دارند تا در دانشگاه های برتر کانادا به تحصیل بپردازند و آینده ای بسیار درخشان را برای خود رقم بزنند ؛ کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را دارد ؛ این کشور همواره مقصد مطلوبی برای دانشجویان بوده و در لیست بهترین کشورها برای تحصیل در خارج قرار دارد.

دانشگاه‌های کانادا جز مشهوررین و بهترین دانشگاه های دنیا می باشند و جالب است بدانید که 200 دانشگاه این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند ؛ مدرک تحصیلی این دانشگاه ها از اعتبار بسیار بالایی در سرتاسر جهان برخوردار است ؛ همچنین شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به برخی از کشورهای همتراز خود پایین تر است و بسته به به مقطع تحصیلی ، نوع دانشگاه ، شهر محل تحصیل و … متفاوت بوده و بین 12 تا 35 هزار دلار در سال متغیر می باشد.

کانادا برای مهاجران تحصیلی خود تسهیلات فراوانی در نظر گرفته است که مهاجرت تحصیلی به این کشور را برای ایرانیان تبدیل به جذاب ترین روشهای مهاجرتی نموده است ؛ از مزایای تحصیل در این کشور پرطرفدار می توان به امکان کار در حین تحصیل ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی ، امکان گرفتن اقامت پس از فارغ التحصیلی و… اشاره نمود ؛ دانشجویانی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند ، می توانند وارد بازار کار این کشور شده و پس از مدتی ، اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

ویزای تحصیلی و ویزای همراه کانادا

ویزای تحصیلی و ویزای همراه کانادا

اگر از یکی از دانشگاه های کانادا ، نامه پذیرش دریافت کنید ، مشکلی در گرفتن ویزای تحصیلی کانادا نخواهید داشت.

همچنین کانادا برای همسر و فرزندان متقاضیان ویزای همراه صادر می کند ؛ حتی همسر شما امکان کار تمام وقت در این کشور را خواهد داشت و فرزندتان نیز شانس تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا را دارد.

اگر باز هم درباره این کشور رویایی سوالی در ذهن تان مانده است ، می توانید از وکلای زبده موسسه مهاجرتی رجبی بپرسید.

دعوت می کنیم مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید؛ مقاله ای جامع و به روز که اطلاعات شما را تکمیل خواهد کرد.

لهستان یافته جدید ایرانی ها

یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج ، لهستان می باشد ؛ این کشور اروپایی توانسته در سال های اخیر بستر مناسبی را برای افراد متقاضی تحصیل فراهم کند ؛ از مهمترین مزایای تحصیل در لهستان می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود ؛ در لهستان تحصیل به زبان انگلیسی تقریبا در تمامی مقاطع امکان پذیر است ؛ علاوه بر این ، مدرک بسیاری از دانشگاه های لهستان مورد تایید وزارت علوم ایران ، کل اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر می باشد.

هزینه های تحصیل در لهستان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر پایین تر است ؛ میزان شهریه دانشگاه های لهستان با توجه به دولتی و یا خصوصی بودن دانشگاه ، بین 2000 تا 8000 یورو در هر سال متغیر می باشد ؛ به علاوه هزینه های ماهانه زندگی دانشجویی حدود 350 تا 900 یورو با توجه به سبک زندگی دانشجویان برآورد شده است.

دانشجویانی که در طول تحصیل خود به زبان لهستانی تسلط پیدا کرده و از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند ، امکان ورود به بازار کار لهستان را خواهند داشت ؛ همچنین دانشجویان اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل را دارند و می توانند پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند ؛ فرایند ویزای دانشجویی در لهستان برای دانشجویان ایرانی حدود 3 تا یک ماه طول می کشد ؛ همچنین دارندگان ویزای دانشجویی لهستان می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه کنند.

لهستان یافته جدید ایرانی ها

آلمان انتخاب برتر

قطعا آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج ، از نظر ایرانیان می باشد ؛ آلمان، در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف داشته است ؛ به عنوان مثال ، دولت آلمان در صدد است تا سیاست های جدیدی مبنی بر حذف هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی ارائه دهد ؛ همچنین بورسیه های مختلف تحصیلی را در اختیار دانشجویان ممتاز بین المللی قرار دهد.

اعتبار مدارک دانشگاه های آلمان بسیار بالا و در سطح جهانی می باشد ؛ بخصوص دانشگاه های پزشکی آلمان در سرتاسر دنیا دارای اعتبار ویژه ای هستند ؛ شهریه تحصیل در دانشگاه های آلمان با توجه به دولتی یا خصوصی بودن ، رشته تحصیلی ، مقطع و … بین 2000 تا 25 هزار یورو متغیر است ؛ هزینه زندگی دانشجویی در آلمان نیز حدود 1000 تا 1500 یورو در ماه متغیر می باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان نیز امکان پذیر است ؛ اما لازم است برای ورود به بازار کار این کشور حتما زبان آلمانی را بیاموزید ؛ زیرا اکثریت مردم آلمان به زبان آلمانی تکلم می کنند و دانشجویان برای برقراری ارتباط با آنها باید زبان رسمی این کشور را بیاموزند ، برای شناخت بهترین دانشگاه های آلمان ، توصیه می کنیم مقاله لینک شده را با دقت مطالعه نمایید.

آلمان انتخاب برتر

ویزای تحصیلی و ویزای همراه آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان ، باید حتما مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشید ؛ این ویزا انواع مختلفی دارد و با توجه به مقطع تحصیلی شما متفاوت است ؛ فرایند اخذ ویزای تحصیلی آلمان خیلی مشخص نیست و ممکن است بین 2 تا 12 ماه طول بکشد ؛ دانشجویان پس از اخذ کارت اقامت تحصیلی این کشور ، می توانند درخواست الحاق خانواده خود را به اداره مهاجرت آلمان ارائه دهند ؛ همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو در صورت گرفتن ویزای همراه ، اجازه کار تمام وقت و تحصیل رایگان در کشور آلمان را خواهند داشت.

نمایش ویدیو درباره ویزاهای کشور آلمان

فرانسه مقصدی با تحصیل رایگان

فرانسه مقصدی با تحصیل رایگان ، یکی از مقاصد پر طرفدار در میان ایرانیان است و یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج محسوب می شود ؛ وجود دانشگاه های معتبر با رنکینگ جهانی ، سبب شده تا سالانه ایرانیان زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند ؛ یکی از مزایای مهم فرانسه برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل ارزان می باشد ، البته برای تحصیل ارزان و نسبتا رایگان باید به زبان فرانسوی مسلط باشید تا بتوانید در دانشگاه های دولتی فرانسه مشغول به تحصیل شوید.

همچنین فرصت‌های زیادی برای تحقیق و توسعه برای دانشجویان در این کشور وجود دارد ؛ دانشجویانی که در کشور فرانسه تحصیل می کنند ، امکان ورود به بازار کار این کشور را پس از فارغ التحصیلی خواهند داشت.

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در فرانسه وجود دارد ؛ اما باید بدانید اگر قصد اقامت پس از فارغ التحصیلی را دارید ، باید با زبان رسمی کشور مورد نظر خود آشنا باشید ، شهریه دانشگاه های فرانسه حدود 800 تا 15000 یورو با توجه به نوع دانشگاه می باشد ؛ همچنین میانگین هزینه های زندگی دانشجویی ، بسته به شهر و محل اقامت حدود 1500 یورو در ماه متغیر است.

فرانسه مقصدی با تحصیل رایگان

ویزای تحصیلی و ویزای همراه فرانسه

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید از دانشگاه مورد نظر خود در فرانسه ، پذیرش بگیرید ؛ البته این قانون برای تمامی کشورها وجود دارد و شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود حتما باید از دانشگاه های آن کشور ، نامه پذیرش اخذ نمایید ؛ افرادی که ویزای دانشجویی فرانسه را دریافت می کنند ، امکان اخذ ویزای همراه را برای خانواده خود خواهند داشت ؛ اما بهتر است این ویزا را بصورت همزمان با ویزای خود درخواست ندهند ، زیرا ممکن است شانس اخذ ویزا پایین‌ بیاید.

جدول شهریه دانشگاه در کشور های مختلف

نام کشور شهریه دانشگاه نام کشور شهریه دانشگاه
کانادا 12000 تا 35000 دلار لهستان 2000 تا 8000 یورو
آلمان 2000 تا 25000 یورو فرانسه 800 تا 15000 یورو
ترکیه 1000 تا 15000 دلار اتریش 1000 تا 20000 یورو
مجارستان 5000 تا 20000 یورو ایتالیا 8000 تا 12000 یورو
روسیه 3000 تا 1000 دلار آمریکا 15000 تا 71000 دلار
ترکیه مقصد نزدیک و همیشگی

ترکیه مقصد نزدیک و همیشگی

یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج ، ترکیه می باشد ؛ دلایل زیادی وجود دارد که می توان ترکیه را جز بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان دانست ؛ به عنوان مثال ، ترکیه مقصد نزدیک و همیشگی ایران است و از نظر فرهنگی شباهت زیادی با ایران دارد ، بنابراین می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان محسوب شود.

نظام آموزشی ترکیه در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است ، بطوری که برخی از دانشگاه‌های ترکیه مانند دانشگاه کوچ ، دانشگاه سابانجی ، دانشگاه فنی خاورمیانه و … دارای رتبه جهانی زیر 600 می باشند ؛  همچنین دانشجویان می توانند در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تحصیل کنند ؛ شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به نوع دانشگاه ، حدود 1000 تا15000 دلار می باشد ؛ همچنین هزینه های زندگی دانشجویی حدود 500 تا 800 دلار در ماه برآورد شده است.

فارغ التحصیلانی که از دانشگاه های ترکیه مدرکشان را دریافت می کنند ، امکان کار پس از تحصیل را خواهند داشت ؛ البته فارغ التحصیلان بین المللی امکان کار در برخی از مشاغل مانند دندانپزشکی را ندارند ؛ برای کار در خارج کشور می توانید از وکلای مجرب موسسه مهاجرتی نیز مشورت بگیرید تا به بهترین وجه ممکن مشاوره شوید.

مطالعه مقاله تحصیل در ترکیه را از دست ندهید.

اتریش با امکانات بسیار

اتریش با امکانات بسیار

اتریش با امکانات بسیار یکی از کشورهایی است که دارای امکانات بسیار بوده و نرخ بیکاری در آن پایین می باشد و شما امکان کار بعد از فارغ التحصیلی را خواهید داشت ؛ بنابراین یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج برای ایرانیان محسوب می شود.

امکان تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی وجود دارد ؛ شهریه تحصیل در دانشگاه های اتریش حدود 1000 تا 20000 یورو در سال برآورد شده است ؛ همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش بین 800 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

در سالهای اخیر وین به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است ؛ به همین دلیل ایرانیان زیادی به دنبال مهاجرت به این کشور هستند ؛ این موضوع سبب شده تا اخذ ویزای تحصیلی این کشور سخت تر از سایر کشورهای اروپایی باشد.

در واقع مراحل بررسی مدارک و اعطای ویزا به ایرانیان با جدیت بیشتری انجام می‌ گیرد و شما به زمان بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش نیاز دارید ؛ همچنین کشور اتریش معمولا برای خانواده دانشجویان بین المللی ، ویزای همراه صادر نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله تحصیل در اتریش را مرور کنید.

مجارستان و روند ویزای دوستانه

مزایای تحصیل در کشوری اروپایی مانند مجارستان ، کم نیست ؛ سطح بالای دانشگاه‌ها ، اساتید بی نظیر ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی ، امکان کار در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی و… برخی از مزایای تحصیل در مجارستان می باشند ؛ مدرک اعطایی دانشگاه های مجارستان اعتبار بالایی دارد و بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

در صورت گرفتن مدرک از دانشگاه های مورد تایید ایران می توانید به کشور خود بازگشته و مشغول بکار شوید ؛ تمامی این مزایا سبب شده تا مجارستان نیز یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج به شمار رود.

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان پایین می باشد ؛ شهریه دانشگاه های مجارستان بطور میانگین حدود 5000 یورو در سال محاسبه شده است ؛ هرچند این شهریه برای رشته های علوم پزشکی ممکن است تا 20 هزار یورو در سال نیز برسد.

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان حدود 700 یورو در ماه ارزیابی گردیده است ؛ برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیاز به یک تا دو ماه زمان دارید ؛ اخذ ویزای همراه نیز امکان پذیر است ؛ البته باید دارای شرایط لازم همچون تمکن مالی مناسب و داشتن یک محل سکونت برای اسکان خانواده خود باشید.

مجارستان و روند ویزای دوستانه

ایتالیا و بورسیه استانی

ایتالیا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج محسوب می شود ؛ دانشگاه بولونیا به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه دنیا ، در این کشور قرار دارد.

این دانشگاه برترین سیستم آموزشی را ابداع نموده که امروزه بسیاری از دانشگاه های برتر جهان از این سیستم استفاده می کنند ؛ همچنین حدود 30 دانشگاه برتر و معتبر دیگر مانند دانشگاه پلی تکنیک میلان ، دانشگاه تورین و … در این کشور وجود دارند که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کنند.

جالب است بدانید که حدود 4 هزار نفر از دانشجویان بین المللی در ایتالیا ، ایرانی هستند ؛ از مزایای تحصیل در این کشور می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی ، هزینه‌های مناسب تحصیل و زندگی دانشجویی ، اخذ بورسیه‌ و وام‌های تحصیلی متنوع ، امکان کار در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی اشاره نمود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا حدود 8000 تا 12000 یورو و میانگین هزینه های زندگی دانشجویی حدود 600 تا 700 یورو برآورد شده است.

ویزای تحصیلی و ویزای همراه ایتالیا

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا راحت تر از کشورهای دیگر است ؛ اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان ایرانی چندان سخت نیست و دانشگاه های این کشور از نظر سهولت پذیرش ، دارای رتبه سوم در جهان و رتبه اول در کشورهای اروپایی می باشند.

اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجویان نیز امکان پذیر است و دانشجویان می توانند پس از مدتی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا ، برای خانواده خود درخواست ویزای همراه دهند.

موسسه مهاجرتی رجبی علاوه بر این سایت ، در پیچ اینستاگرام نیز فعال می باشد و در مورد انواع موضوعات مختلف مانند بهترین کشورها برای تحصیل در خارج اطلاعات دقیق و بروزی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

اگر شما نیز مشتاقید تا از آخرین اخبار مهاجرتی مطلع شوید ، پیچ اینستاگرام مجموعه رجبی را دنبال کنید.

ایتالیا و بورسیه استانی

روسیه و تحصیل مقرون به صرفه

روسیه یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج است ؛ کشور روسیه و تحصیل مقرون به صرفه و همچنین دانشگاه های بسیار خوبی در رشته های دندانپزشکی ، داروسازی ، حقوق ، اقتصاد ، کامپیوتر و غیره در جهان شناخته شده است ؛ دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند و برخی از آنها دارای رتبه جهانی زیر 500 می باشند.

هزینه های تحصیل در روسیه مقرون به صرفه و حدود 3 تا 10 هزار دلار در سال متغیر است ؛ همچنین امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا وجود دارد.

شما می توانید در دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنید ؛ هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه حدود 500 تا 1000 دلار می باشد ؛ شما با تحصیل در دانشگاه های روسیه شانس ورود به بازار کار این کشور را خواهید داشت.

با دریافت یک نامه پذیرش از دانشگاه های روسیه ، می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید تا در عرض یک تا چند ماه به خواسته خود برسید ؛ اما پروسه اخذ ویزای همراه روسیه کمی پیچیده و زمانبر است و در واقع روسیه برای صدور ویزای همراه سخت گیری های خاص خود را دارد.

اگر درباره تحصیل در روسیه به اطلاعات کاملتر نیار دارید، بر روی لینک ارائه شده کلیک کنید.

روسیه و تحصیل مقرون به صرفه

آمریکا ، شاید در حد رویا

درست است که هم اکنون ارتباطات بین کشور ما و آمریکا مناسب نیست و آمریکا ، شاید در حد رویا باشد اما نمی توان انکار کرد که آمریکا حدود 300 دانشگاه و کالج برتر دارد که آرزوی بسیاری از جوانان است.

پس این کشور نیز یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج می باشد ؛ با توجه به ارتباطات بین دو کشور ، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های برتر آمریکا برای ایرانیان واقعا سخت بوده و همچنین هزینه‌های آن‌ بسیار بالا می باشد ؛ بطوری که هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بین 15 تا 71 هزار دلار در سال برآورد شده است.

دانشگاه های آمریکا جزو گرانترین دانشگاه‌های جهان محسوب می شوند ؛ البته افرادی که از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می شوند ، آینده کاری بسیار درخشانی پیش روی شان قرار می گیرد ؛ تحصیل در دانشگاه های آمریکا به زبان انگلیسی امکانپذیر است.

در واقع بیشتر مردم آمریکا ، انگلیسی زبان هستند و این یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا محسوب می شود ؛ ورود به بازار کار آمریکا آسان نیست ، اما برای دانشجویان نخبه و ممتازی که از دانشگاه های برتر آمریکا فارغ التحصیل می شوند ، همیشه کار وجود دارد.

آمریکا ، شاید در حد رویا

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای F1 آمریکا ، رایج ترین نوع ویزای تحصیلی است که دانشجویان بین المللی باید دریافت کنند ؛ این ویزا ، یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که تنها برای افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاهای ایالات متحده آمریکا هستند ، صادر می گردد ؛ مدت زمان اخذ این ویزا برای ایرانیان زمان بر است و به دلایل متعددی ممکن است بارها ریجکت شود.

برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزا ، باید افسر ویزا را متقاعد کنید که پس از اتمام تحصیلات خود به کشورتان باز می گردید ؛ در واقع گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا به طور مستقیم با مصاحبه شما مرتبط است ؛ پس برای مصاحبه کاملا آماده باشید ؛ ویزای همراه آمریکا که معروف به ویزای F2 می باشد ، به اعضای خانواده دانشجو داده می شود.

طبق این ویزا ، خانواده دانشجو می توانند با او به آمریکا بیایند و همچنین مجاز به تحصیل و کار در این کشور هستند ؛ البته تنها در صورتی ویزای همراه صادر می شود که دارنده ویزای دانشجویی آمریکا از توانایی مالی کافی برخوردار باشد و بتواند در آمریکا یک زندگی خوب برای خانواده اش فراهم کند.

در این مقاله به بررسی بهترین کشورها برای تحصیل در خارج پرداختیم ؛ امیدواریم برایتان مفید بوده باشد ؛ مشاوران موسسه مهاجرتی حقوقی رجبی در زمینه انواع روشهای مهاجرت به خارج از کشور تخصص و تجربه درخشانی دارند ؛ بنابراین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده از کارشناسان رجبی در دفاتر تهران و شیراز مشاوره تخصصی دریافت نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقالات موسسه مهاجرتی در شیراز و موسسه مهاجرتی در تهران را بخوانید و با چگونگی ارائه خدمات ما به مراجعین محترم آشنا شوید.

با تحصیل در برخی از برترین سیستم های آموزشی جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post