تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا

تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا که یکی از برترین دانشگاه های کانادا است موجب تشویق دانشجویان زیادی نسبت به مهاجرت کانادا شده است. کشور کانادا علاوه بر داشتن مقصدهای تحصیلی درجه یک در سطح جهان ، امکانات و رفاه ایده آلی را برای شهروندان خود فراهم ساخته است، از این رو دانشجویان و مهاجران به امید داشتن زندگی راحتی به دنبال دریافت ویزای این کشور هستند.

در این مقاله که به کوشش شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است تلاش نمودیم تا با نگاهی به دانشگاه کلگری کانادا شما عزیزان را در دست یافتن به مقصدی هر چه بهتر راهنمایی نماییم.0

اگرچه فرصت تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی همواره وجود دارد اما تمامی متقاضیان موظف به رعایت شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه ها هستند و آگاهی از آنها از الزامات ابتدایی رسیدن به پذیرش تحصیلی در دانشگاه موردنظر است.

دقت داشته باشید که افراد با توجه به سابقه و رزومه تحصیلی شان شانس پذیرفته شدن در دانشگاه های برتر کانادا را دارند، پس هرچه سابقه تحصیلی بهتری داشته باشید از شانس بالاتری نیز برخوردار خواهید بود.

برای آگاهی بیشتر ، حتما مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید تا با تمام جزییات و ملزومات آن آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا

معرفی دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری CALGARY واقع در شهری به همین نام در استان آلبرتا نخستین بار در سال 1944 به عنوان شعبه ای از دانشگاه آلبرتا که فعالیت خود را از سال 1908 آغاز کرده بود، شروع به کار نمود اما پس از چندین سال و افزودن بخش های مختلف در سال 1966 به عنوان یک دانشگاه جداگانه شروع به جذب دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی نمود.

دانشگاه کلگری از برترین مراکز تحقیقاتی در کانادا و جهان پژوهش های گسترده ای را در رشته های مختلف انجام داده و حامی خلاقیت و نوآوری در تمامی ابعاد آموزش و پرورش می باشد. این دانشگاه در زمینه هایی همچون سلامت مغز و روان ، فناوری های زمین و فضا ، عفونت ها و بیماری های مزمن دارای اکتشافات چشمگیری بوده و استراتژی های متعدد موجب شده تا در میان ده دانشگاه برتر کانادا قرار گیرد.

دانشگاه کلگری CALGARY کانادا سالانه بیش از 30000 دانشجو را در بیش از 250 رشته مختلف تحصیلی آموزش داده و افراد مشهوری همچون نخست وزیر پیشین کانادا، استفان هارپر، فضانورد سابق کانادایی رابرت تیرس و جیمز گوسلینگ از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

شرایط تحصیل و پذیرش در این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع انتخابی دانشجو مشخص می شود و هر دانشجو با توجه به شرایط خود اقدام می نماید . 

دانشکده های دانشگاه کلگری کانادا

دانشکده کلگری CALGARY با 13 دانشکده بیش از 85 پژوهشکده و 55 دپارتمان دارد که موجب شده تا همواره در میان 300 دانشکده برتر دنیا جای گیرد. اسامی دانشکده های دانشگاه کلگری کانادا به شرح زیر است:

 • دانشکده پزشکی کامینگ
 • دانشکده هنر
 • دانشکده معماری و برنامه ریزی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم
 • دانشکده کار اجتماعی
 • دانشکده دامپزشکی ( جدیدترین دانشکده دانشگاه کلگری و پنجمین مرکز تحصیلات این رشته)
 • دانشکده بازرگانی هاسکاین
 • دانشکده مهندسی Schulich
 • دانشکده آموزش و پرورش Wreklund
 • دانشکده کنیزیولوژی
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تا کنون تجربه بررسی شرایط و مدارک به منظور مهاجرت آسان و سریع را داشته اید؟  با ما همراه شوید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مراحل پذیرش از دانشگاه کلگری

قبل از هرگونه اقدام ابتدا به سایت دانشگاه کلگری CALGARY مراجعه و تمامی مراحل را به دقت مطالعه کنید، تمامی داوطلبان باید ابتدا فرم ثبت نام را به صورت آنلاین تکمیل نموده و با مدارک تحصیلی خود به دانشگاه ارائه دهند. مراحل پذیرش از دانشگاه کلگری دارای هزینه مشخص در حدود 150 دلار است که باید در همان ابتدا پرداخت گردد.

دقت داشته باشید که پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی بسیار رقابتی بوده و دانشجویان نباید گپ تحصیلی زیادی میان آخرین مدرک تحصیلی تا زمان درخواست شان به دانشگاه داشته باشند. داشتن دو تا سه توصیه نامه از اساتید قبلی و ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی بسیار موثر بوده و دانشجویان باید آماده ارائه هرگونه مدرک مورد درخواست دانشگاه باشند.

زمان ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه کلگری را سایت دانشگاه مشخص نموده و از چندماه قبل تمامی مدارک را مهیا سازید تا در صورت لزوم فرصت درخواست بورسیه تحصیلی به همراه خوابگاه را نیز از دست ندهید.

زبان تحصیل در دانشگاه کلگری

در میان شرایط مشخص شده پذیرش در هر دانشگاه بخش مهمی را تسلط به زبان تحصیل مشخص می سازد که دانشجو را موظف به یادگیری و ارائه مدرک موردنظر می نماید ، زبان تحصیل در دانشگاه کلگری انگلیسی می باشد و دانشجویان باید مدرک بین المللی از جمله آیلتس و یا تافل را با نمره مشخص شده با توجه به مقطع تحصیلی شان ارائه دهند.

در صورتی که دوره قبل را در این کشور سپری کرده باشید و یا از مقطع دیپلم به دنبال ورود به دوره کارشناسی باشید ، با تحصیل در دبیرستان های کانادا دیگر نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. عنوان تحصیل در مدارس کانادا جزئیات لازم در رابطه دبیرستان های این کشور در اختیارتان قرار می دهد.

دانشجویانی که سه سال به صورت تمام وقت در یک موسسه یا مدرسه انگلیسی زبان درس خوانده اند و یا در کشوری انگلیسی زبان زندگی کرده باشند از ارائه مدرک معاف خواهند بود. 

زبان تحصیل در دانشگاه کلگری

تحصیل حقوق در دانشگاه کلگری

دانشکده حقوق دانشگاه کلگری علاوه بر داشتن گرایش های متعدد این رشته در دوره دکترا ( JD ) و کارشناسی ارشد، دارای رشته های مشترک زیادی با مدرسه کسب و کار هاسکن و مدرسه سیاست گذاری عمومی این دانشگاه داشته و دانشجویان از تغییر رشته نگرانی نخواهند داشت.

تحصیل حقوق در دانشگاه کلگری CALGARY در ابتدا از دوره کارشناسی آغاز می شود که البته دریافت پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی آسانتر بوده و دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در شغل های متعددی به کار مشغول شوند.

فراموش نکنید که رشته حقوق از جمله رشته های حساس و پردرخواست در سیستم آموزشی کانادا است و دانشجویان باید با داوطلبان زیادی به رقابت بپردازند. خوب است بدانید تحصیل حقوق در دانشگاه های فرانسه هم دارای اعتبار جهانی همچون کاناداست و از آنجا که سیستم حقوقی فرانسه بسیار شبیه به ایران است پس مقاله مفصل تحصیل در فرانسه را بخوانید و اطلاعات کاملی کسب کنید.

تحصیل دکترا در دانشگاه کلگری

تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا در هر دانشکده رشته های متنوعی را در مقاطع مختلف در اختیار دانشجویان و علاقه مندان از سراسر دنیا قرار می دهد ، اما از جمله نکات قابل توجه در رابطه با این دانشگاه شرایط پذیرش مناسب در دوره های تحصیلات تکمیلی ست.

پذیرش تحصیل دکترا در دانشگاه کلگری اغلب همراه با ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مختلف به دانشجویان تعلق گرفته و دانشجویانی که دارای معدل بالا دوره کارشناسی ارشد به همراه رزومه تحصیلی قوی باشند، شانس بالایی در دریافت بورسیه تحصیلی خواهند داشت.

دوره دکترا دانشگاه کلگری CALGARY با توجه به رشته تحصیلی از 3 تا 5 سال زمان برده و پروپوزال پژوهشی که دانشجو قصد به پایان رساندن آن را دارد، نقش مهمی در جلب نظر استاد راهنما در دانشکده مربوطه داشته و می تواند دریافت بورسیه را برای او به همراه داشته باشد.

تحصیل دکترا در دانشگاه کلگری

تحصیل پزشکی در دانشگاه کلگری

مدرسه پزشکی Cumming دانشگاه کلگری که با هدف تربیت پزشکان متخصص و زبده تاسیس شده است، علاوه بر آموزش پزشکان در تخصص های مختلف توانسته در حوزه مغز و روان و بیماری های قلبی عروقی اعتبارات فراوان برای خود کسب نماید.

داوطلبان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا باید ابتدا تحصیل خود را در کالج های این دانشگاه با یادگرفتن علوم پایه آغاز نموده و در صورت قبولی در امتحان مستقیما به رشته پزشکی وارد شوند، به منظور تکمیل اطلاعات خود، روی مقاله لینک شده تحصیل پزشکی در این کشور بزنید و مقاله را مطالعه کنید.

از آنجا که برای دانشجویان خارجی در رشته پزشکی ظرفیت مشخصی در نظر گرفته شده است و تعداد درخواست ها چندین برابر ظرفیت موجود است به شما عزیزان توصیه می کنیم تا با کمک مشاورین و افراد متخصص در این زمینه مدارک تحصیلی و پیش نیازهای مشخص شده برای تحصیل پزشکی در دانشگاه کلگری را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید تا بتوانید در رقابت با سایر متقاضیان به پیروزی برسید.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کلگری​

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کلگری

وجود دانشگاه ها و مراکز تحصیلی بسیار پیشرفته و مدرن که هر روزه روند صعودی خود را افزایش می دهند باعث شده که نه تنها دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل و اخذ مدرک کشور چین را مقصد خود قرار دهند بلکه اساتید بزرگ و باسوادی نیز برای تدریس به سمت دانشگاه های این کشور روانه شوند..

دانشگاه های زیادی در این کشور نسبت به پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های پرستاری اقدام می نمایند ، در ادامه با چندی از بهترین مراکز و دانشگاه های پرستاری چین در زمینه تدریس رشته پرستاری بیشتر آشنا می شویم.

بررسی شرایط اقامت و زندگی در کانادا را با مطالعه عناوین زیر میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد

تحصیل پرستاری در دانشگاه کلگری

هدف اصلی دانشکده پرستاری دانشگاه کلگری تربیت کادر درمانی زبده با استفاده از روش های نوین آموزشی است. از آنجا که رشته پرستاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است گرایش های مختلفی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان پیشنهاد می دهد؛ دانش آموختگان در این زمینه توانسته اند کمک قابل توجهی به کادر درمان این کشور داشته باشند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه کلگری در دوره کارشناسی به صورت تمام وقت چهار سال زمان برده و برای ورود به مقطع کارشناسی دانجشویان باید یک آزمون را پشت سر بگذارند ، تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا دارای یک پردیس در کشور قطر است و در این دانشکده رشته پرستاری با کادر علمی بسیار قوی به دانشجویان علاقه مند آموزش می دهند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه کلگری​

Engineering

تحصیل مهندسی در دانشگاه کلگری

رشته های مهندسی دانشکده کلگری از جمله رشته های مدرن و نسل جدید علم مهندسی به شمار می روند و دانشجویان فرصت های زیادی برای ثبت ایده های خود دارند، از جمله رشته های مهندسی ارائه شده در این دانشکده می توان به مهندسی شیمی ، مهندسی برق ، مهندسی الکترونیک ، مکانیک و غیره اشاره کرد.

این دانشکده که به عنوان مرکز انرژی و مهندسی کانادا فعالیت می کند نقش مهمی در صنعت این کشور داشته و کار آموزی هایی که به دانشجویان ارائه می دهد از تمامی دانشگاه های این کشور طولانی تر البته موثرتر است. دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را در یکی از رشته های مهندسی از دانشگاه های سایر کشورها دریافت نموده اند می توانند با پشت سر گذاشتن چند واحد پیش نیاز به دوره بعدی تحصیل مهندسی در دانشگاه کلگری وارد شوند.

شهریه تحصیل در دانشگاه کلگری

شهریه تحصیلی از مهم ترین فاکتورهای موثر در مهاجرت دانشجویان است و بسیاری از داوطلبان با بودجه ای که در اختیار دارند مقصد تحصیلی خود را انتخاب می کنند. رشته و مقطع موردنظر دانشجو نقش مهمی در تعیین میزان شهریه داشته و دانشجویان بین المللی نیز شهریه بیشتری را در تمامی رشته ها پرداخت می کنند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی و سپس رشته های مهندسی دارای بالاترین میزان شهریه بوده و توانایی مالی خوبی را از دانشجو طلب می کنند. به صورت میانگین در رابطه با میزان شهریه تحصیل در دانشگاه کلگری می توان گفت دانشجویان دوره کارشناسی 20000 تا سقف 30000 دلار کانادا در سال ، در دوره کارشناسی ارشد نیز تا سقف 20000 دلار را به دانشگاه پرداخت می کنند.

در دوره دکترا پذیرش اغلب با بورسیه تحصیلی صورت می گیرد که هزینه ها را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد البته دانشجویانی که به کمک هزینه تحصیلی نمی رسند می توانند با پرداخت شهریه به تحصیل مشغول شوند.

بورسیه تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا

دانشگاه کلگری به دانشجویان خود اهمیت فراوان داده و می کوشد با ارائه بورسیه های متعدد آسایش خاطر را در دوران تحصیل برایشان فراهم سازد. بورسیه های تحصیلی در دانشگاه کلگری بسیار متعدد بوده و دانشجویان را با توجه به نمرات قبلی ، تحقیقات ، برنامه های حرفه ای ، جوایز کسب شده داخلی و خارجی و معیارهای متعدد فراوان مورد حمایت قرار می دهد.

ازجمله مطرح ترین بورسیه در دانشگاه کلگری CALGARY می توان به بورسیه Schulish Leader scholarship و President’s Admission scholarship اشاره کرد که در رشته های مهندسی و مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته ها به دانشجو تعلق گرفته و می تواند با توجه به شرایط دانشجو تا سقف 25 هزار دلار در سال را شامل شوند.

از دیگر بورسیه ها می توان به Izzak Walton Killam اشاره کرده که مخصوص دانشجویان دوره دکترا بوده ارزش آن به حدود 40000 دلار کانادا می رسد ، جهت رسیدن به این بورسیه باید نمرات بالایی در دو سال آخر تحصیل خود کسب نموده باشید و در موعد مشخص به دانشگاه درخواست خود را ارسال نمایید.

بورسیه تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا

یکی دیگر از بورسیه های معروف تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا بورسیه ملکه الیزابت نام دارد که برای دانشجویان کارشناسی ارشد ارزشی در حدود 15000 دلار کانادا و برای دانشجویان دوره دکترا تا 20000 دلار این کشور را پوشش می دهد. برنامه های حمایتی دانشجویان در دانشگاه کلگری بی شمار بوده و شما می توانید با مراجع به سایت دانشگاه و افراد خبره به یکی از مناسب ترین آنها دست یابید.

اگر می خواهید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید می توانید به کشورهای دیگر نیز فکر کنید. با تحصیل در کشور مجارستان، بورسیه های جذابی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بدست خواهید آورد که هزینه تحصیل را برای شما به حداقل خواهد رساند، پس کافی است تا مقاله تحصیل در مجارستان را بخوانید.

خوابگاه های دانشگاه کلگری کانادا

خوابگاه های دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری اقامتگاه و خوابگاه های مختلفی را به عنوان بخش اصلی دانشگاه در اختیار دانشجویان تمامی مقاطع قرار داده و هر ساله نزدیک به 2500 تا 3000 دانشجو در محیط دانشگاه اقامت دارند، علاوه بر دانشجویان کادر علمی و آموزشی دانشگاه نیز می توانند از اقامتگاه ها استفاده کنند.

در بخش جنوبی پردیس اصلی دانشگاه هتل آلما قرار دارد که به عنوان یکی از بهترین خوابگاه های دانشگاه کلگری کانادا شناخته می شود و دانشجویان در محوطه دانشگاه به کلیه امکانات دسترسی دارند. تالارهای هنری ، سالن های تئاتر ، کتابخانه ی دیجیتال و مرکز تفریح و سرگرمی از جمله امکانات موجود در پردیس اصلی ست.

سالن های مخصوص اقامت دانشجویان تالار شفق قطبی ، سالن آبشار ، سالن المپوس و سالن یخچال نام دارند و دانشجویان می توانند وعده های غذایی خود را در پردیس تهیه کنند. اتاق ها از یک تا سه نفره بوده وکلیه امکانات از جمله اینترنت پر سرعت مهیا شده است ، امکان سکونت در خارج از پردیس و خوابگاه ها وجود دارد که هزینه اجاره بهای بالاتری دارد.

درمورد بهترین دانشگاه های کشورهای شناخته شده چقدر اطلاعات دارید، عناوین زیر را پیشنهاد می کنیم

موقعیت مکانی دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگریCALGARY در شهر کلگری واقع در ایالت آلبرتا با چهار پردیس اصلی ساخته شده است که البته با پردیس دیگر خود در شهر دوحه قطر به پنج پردیس می رسد. شهر کلگری یکی از ایمن ترین ، تمیزترین و با فرهنگ ترین شهرهای کانادا است که به عنوان یک شهر دانشجویی در کانادا و جهان مورد تحسین است.

نزدیک به دو میلیون نفر در این شهر ساکن هستند که همین امر موجب شده تا بزرگ ترین شهر ایالت و دارای سومین شهرداری بزرگ کانادا شناخته شود. پردیس اصلی دانشگاه 11 دانشکده را در خود جای داده و برای رسیدن به این پردیس باید به سمت شمال غربی شهر کلگری نزدیک رودخانه Bow بروید ، این پردیس نزدیک به 200 هکتار مساحت داشته و علاوه بر دانشکده ها ، موسسات پژوهشی و امکانات رفاهی دانشجویان را نیز شامل می شود.

در قسمت شمالی موقعیت مکانی دانشگاه کلگری ساختمان های علوم ، مهندسی ، زیست و حرکت شناسی قرار گرفته اند و برای رسیدن به خوابگاه ها باید به قسمت جنوبی بروید. در نزدیکی پردیس اصلی و در فاصله یک کیلومتری پردیس کوچک دیگری به نام Foothills قرار گرفته و دو پردیس دیگر در مرکز شهر آلبرتا با نام های پردیس اسپای هیل و پردیس دوان تاون هستند. در پردیس Foothills دانشکده های پزشکی و دامپزشکی قرار گرفته اند و ساختمان تحقیق و سلامت بخشی از آن است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه کلگری

دانشجویان محصل در هر پردیس می توانند در همان پردیس سکونت داشته باشند و از کلیه وسایل حمل و نقل برای جابه جایی استفاده کنند. تاکسی و اتوبوس دانشجویان را در سطح شهر و بین پردیس های دانشگاه جا به جا نموده و برای رفتن به شهرهای دیگر امکان استفاده از قطار و فرودگاه وجود دارد.

فرودگاه این شهر برای دانشجویان جهت رفتن به سایر کشورهای نیز ایده آل بوده دسترسی به پرواز در روزهای متعدد هفته وجود دارد. دانشگاه کلگری با قرار گرفتن در میان برترین دانشگاه های جهان جایگاه خود را به عنوان یکی از ایده آل ترین مقصدهای تحصیلی به اثبات رسانده است، این دانشگاه علاوه بر آموزش دانشجویان در یافتن کار و فرصت شغلی نیز به دانشجویان کمک می نماید.

در مطالبی که ارائه شد جزییات تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا را شرح دادیم ، اگر همچنان سوالی در ذهن دارید و موضوعی برایتان نامشخص است می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس بوده و یا از قسمت دیدگاه های سایت ، برای پرسیدن سوال خود استفاده نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا

زبان تحصیل در دانشگاه کلگری کانادا انگلیسی می باشد و دانشجویان باید مدرک بین المللی از جمله آیلتس و یا تافل ارائه دهند.

دانشجویانی که دارای مدرک معتبر بین المللی نبوده و نتوانسته اند به سطح مورد درخواست دانشگاه برسند می توانند در دوره های کالج ابتدا مهارت زبان خود را تقویت نموده و سپس به دانشگاه وارد شوند.

پروسه ثبت نام دارای هزینه مشخص در حدود 150 دلار است که باید در همان ابتدا پرداخت گردد.

دانشجویان دوره کارشناسی تا سقف 18000 دلار در سال ، در دوره کارشناسی ارشد نیز تا سقف 16000 دلار را به دانشگاه پرداخت می کنند.

در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به شرایط دانشجو تا سقف 25 هزار دلار در سال و در دوره دکترا حدود 36000 دلار کانادا در سال.

چنانچه در رابطه با تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا و یا به صورت کلی در خصوص تحصیل در خارج، نکات مبهمی برایتان وجود دارد با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید و یا می توانید در همین وبسایت مقاله جامع تحصیل در خارج از کشور را مطالعه نمایید.

بشنوید مشتریان شرکت رجبی درمورد همکاری با این هلدینگ حقوقی مهاجرتی چه می گویند

نمایش ویدیو درباره خانم تنها و پسرش
نمایش ویدیو درباره کیوان کوروش نژاد
نمایش ویدیو درباره v-iliaaboei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)