تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا

آنچه که در این مقاله به شما گفته خواهد شد ، نیاز شما برای انتخاب تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا می باشد تا بدانید شرایط و ویژگی های این دانشگاه برای دانشجویان خارجی و سپس مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است.

تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا که در تمامی رتبه بندی های جهانی در میان 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، با ارائه شیوه های نوین تحصیلی آینده روشن را برای دانشجویان رقم می زند.

تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا

کشور کانادا از مهم ترین انتخاب های تحصیلی است که سالانه نخبگان و استعدادهای درخشان فراوانی جهت پذیرش در دانشگاه های آن تلاش می کنند ، در میان تمامی انتخاب های ممکن دانشجویان ، یکی از این پرطرفدارترین این مقصدها دانشگاه تورنتو است که سالانه دانشجویان بین المللی را پذیرش می نماید.

تحصیل در این دانشگاه مانند کلیه مراکز آموزشی برجسته جهان شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد که ما در این مقاله تلاش نموده تا نگاهی به مهم ترین آنها داشته و رشته های برجسته و شاخص را در این دانشگاه برای شما عزیزان شرح دهیم.

چنانچه مشتاق دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا هستید و یا می خواهید به پذیرش در برترین دانشگاه های جهان دست یابید ، با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی تماس گرفته و در مدت کوتاهی به هدف خود دست یابید.

معرفی دانشگاه تورنتو کانادا

یکی از دانشگاه های کانادا که طبق آخرین رتبه در جایگاه 25 دانشگاه های برتر جهان جای گرفته و در سال 1827 توسط منشور سلطنتی در شهر تورنتو کانادا تاسیس شد ، این دانشگاه که ابتدا توسط کلیسای انگلستان اداره می شد نام اولیه کینگر کالج را داشت و توانست در سال 1850 به یک نهاد سکولار تبدیل شده و بخش های متعددی از جمله چندین دانشکده را نیز اضافه نماید.

دانشگاه تورنتو هم اکنون یکی از بهترین و بزرگ ترین دانشگاه های کشور کانادا است که افراد برجسته زیادی را به دنیای علم معرفی کرده و با انجام تحقیقات گسترده تحولات عظیمی را در بسیاری از حوزه ها ایجاد نموده است.

به عنوان مثال اولین تولیدات انسولین ، پیوند مغز استخوان و داروهای احیاکننده در این دانشگاه انجام شد و یا دروبین های الکترونیکی در این دانشگاه اختراع گردید ، سه فرماندار کل کانادا ، چهار نخست وزیر ، چهارده قاضی دیوان عالی کشور و چهار رهبر خارجی از جمله افرادی هستند که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه تورنتو دارای سه پردیس اصلی است که در هر یک دانشکده های مختلف قرار دارند، به یاد داشته باشید که دانشگاه تورنتو یکی از صاحب نام ترین مراکز تحصیلی در رشته های علوم پزشکی است که بودجه گسترده ای را نیز در این راه صرف می کند.

دانشکده های دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو علاوه بر مرکز آموزش به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی نیز شناخته می شود که در کنار تربیت دانشجویان به انجام پروژه های گسترده در رشته های مختلف نیز می پردازد.

دانشکده های دانشگاه تورنتو کانادا

این دانشگاه با داشتن 18 دانشکده کادر علمی برجسته ای را در هر بخش استخدام نموده و دانشجویان برای رسیدن به پذیرش باید به بخش مربوطه درخواست خود را ارسال نمایند.

دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 • دانشکده معماری و طراحی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده جنگلداری
 • دانشکده اطلاعات ( آی تی )
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده تربیت بدنی و علوم حرکتی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده مدیریت روتن
 • دانشکده علوم سیاسی و دولتی
 • دانشکده مددکاری اجتماعی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده مطالعات آموزش انتاریو

زبان تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

زبان تحصیل دانشگاه تورنتو زبان انگلیسی است و برای رسیدن به پذیرش و موفقیت در دوره تحصیل دانشجویان باید به سطح قابل قبولی از این زبان برسند و چنانچه در کشوری غیر انگلیسی زبان تحصیل کرده اید باید مدتی را به یادگیری این زبان اختصاص داده و مهارت خود را با ارائه یکی از مدارک بین المللی مانند آیلتس و یا تافل به دانشگاه نشان دهید.

زبان تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

در آزمون آیلتس حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه تورنتو 6.5 و نمره کلی 85در آزمون تافل است ، در صورتی که متقاضی در یکی از مدارس کانادایی و یا هر کشور انگلیسی زبان دیگری به مدت چند سال به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشد از ارائه مدرک معاف خواهد بود و همچنین کسانی که تحصیلات خود را به زبان فرانسوی پشت سر گذاشته اند نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.

پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه تورنتو

اولین مقطع تحصیلی پس از دریافت مدرک دیپلم در دانشگاه تورنتو دوره کارشناسی است که چهار سال زمان برده و دانشجویان باید مدرک دیپلم خود را با حداقل معدل 15 به دانشگاه ارائه دهند.

در واقع پذیرش در دانشگاه تورنتو بدین صورت است که دانشجویان باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال نموده و و در صورتی که از سطح تحصیلی و نمره بالایی برخوردار باشید موفق به دریافت پذیرش خواهید شد.

برای دوره کارشناسی ارشد نیز معدل باید حداقل 16 و سطح زبان انگلیسی نیز شرکت در مصاحبه سنجیده می شود ، تمامی دانشجویان باید فرم درخواست پذیرش دانشگاه را تکمیل نموده و همراه با تمامی اسناد تحصیلی به صورت آنلاین به دانشگاه درخواست دهند.

هر دانشکده دارای تاریخ پذیرش مشخصی بوده و دانشجویان باید به مراجعه به سایت دانشگاه جزئیات پذیرش در رشته و مقطع موردنظرشان را بررسی نمایند.

تحصیل دکترا در دانشگاه تورنتو

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه تورنتو هستند نیاز به یک استاد راهنما در این دانشگاه دارند ، بدین صورت که قبل از اپلای با یکی از اساتید مرتبط با رشته خود ارتباط برقرار کرده و روزمه تحصیلی و پروپوزال خود را به تایید می رساند.

تحصیل دکترا در دانشگاه تورنتو

در صورتی که نظر استاد راهنما به رزومه تحصیلی شما جلب شود شانس دریافت بورسیه تحصیلی را نیز داشته و با کمترین هزینه در یکی از بهترین دانشگاه های جهان به تحصیل مشغول خواهید شد.

از آنجا که درخواست پذیرش برای این دوره در دانشگاه تورنتو بسیار بالا است به دانشجویان توصیه می شود تا رزومه تحصیلی خود را با ارائه پژوهش و تحقیق های بین المللی قوی ساخته تا بتوانند در این رقابت به پیروزی برسند.

داشتن معدل بالا ، انگیزه نامه ای که نشان دهند اشتیاق و هدف شما از تحصیل چی هست و همچنین تسلط خوب به زبان انگلیسی ، همه از عواملی است که می تواند شانس پذیرش دوره دکترا را به صورت قابل توجهی برایتان افزایش دهد.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه تورنتو/span>

همانگونه که در فهرست بالا خواندیم دانشکده مهندسی یکی از بخش های اصلی دانشکده تورنتو است که فعالیت خود را از سال 1873 آغاز نموده و هم اکنون با داشتن 16 ساختمان در قسمت جنوبی پردیس مرکز شهر دانشگاه تمامی رشته های مهندسی را از مقطع کارشناسی تا دکترا به دانشجویان آموزش می دهد.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه تورنتو

از برجسته ترین رشته های مهندسی در این دانشگاه می توان به مهندسی شیمی ، شهرسازی ، کامیپوتر ، الکترونیک ، مکانیک و مواد اشاره کرد ، در برخی از رشته های تحصیلی همچون مهندسی کامیپوتر و الکترونیک واحدهای درسی مشترکی وجود داشته و دانشجویان در دو سال نخست کلاس های مشترک زیادی را سپری می کنند.

از بخش های مهم تحصیل رشته مهندسی در دانشکده تورنتو پشت سر گذاشتن واحدهای عملی فراوان است به طوری که هر دانشجو در حدود 600 ساعت را در محیط واقعی به کارآموزی مشغول می گردد ، برای ورود به هر رشته خوب است که شرایط مشخص شده توسط دانشگاه را مطالعه نموده و یا به کارشناسان موسسه مراجعه کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو در سال 1843 به عنوان یکی از اولین مراکز آموزش پزشکی در کشور کانادا به این دانشگاه افزوده شد ، رشته پزشکی در این دانشگاه در سال 2016 با تغییرات اساسی مواجه و از حالت سنتی به شکل مدرن در آمد و هم اکنون رشته پزشکی به مدت چهار سال به دانشجویان تدریس می شود ، در حالی که قبل از شروع این چهار سال دانشجویان دو سال را صرف یادگیری دروس پایه پزشکی نموده اند.

دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو در سال 1843 به عنوان یکی از اولین مراکز آموزش پزشکی در کشور کانادا به این دانشگاه افزوده شد ، رشته پزشکی در این دانشگاه در سال 2016 با تغییرات اساسی مواجه و از حالت سنتی به شکل مدرن در آمد و هم اکنون رشته پزشکی به مدت چهار سال به دانشجویان تدریس می شود ، در حالی که قبل از شروع این چهار سال دانشجویان دو سال را صرف یادگیری دروس پایه پزشکی نموده اند.

دو سال آخر تحصیل نیز به کارورزی در بیمارستان اختصاص دارد و دانشجویان بین المللی فرصت ادامه تحصیل در دوره تخصص دانشگاه را داشته و 12 بیمارستان به صورت مستقیم جهت آموزش دانشجویان با دانشگاه همکاری دارند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو یکی از ده مرکز آموزش علم دندانپزشکی در کشور کانادا است که تاکنون بیشترین میزان فارغ التحصیلی را در این رشته به جامعه درمان تحویل داده است ، ساختمان اصلی این دانشکده در نزدیک ترین فاصله با مراکز درمانی و تحقیقاتی در مرکز شهر تورنتو قرار گرفته و رشته های متنوعی را در حوزه دهان و دندان در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مدرک دکترای دندانپزشکی با تحصیل در برنامه چهارساله دانشکده دست یافتنی بوده و دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره تحصیل به مقطع تخصص نیز وارد شوند ، این دانشکده همچنین برنامه های تحصیلی را به صورت آنلاین ارائه داده و دانشجویان از بابت سپری کردن واحدهای عملی هیچ گونه نگرانی نخواهند داشت.

جهت ورود به رشته دندانپزشکی باید دوره پری مدیکال کالج را پشت سر گذشاته و در زبان انگلیسی نیز به سطح موردنظر دانشگاه دست یابید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه تورنتو

دریافت مدرک کارشناسی پرستاری که 4 سال تمام وقت زمان می برد از بهترین انتخاب ها در دانشگاه تورنتو است ، البته این دانشگاه علاوه بر مقطع های مختلف ، دوره های کوتاه مدتی را نیز در حوزه پرستاری برگزار می کند که فشرده بوده و مدارک معتبر به همراه دارد.

معمولا دانشجویان بین المللی قبل از آغاز این رشته نیاز به یک دوره مقدماتی جهت سپری کردن دروس شیمی ، ریاضیات و زیست شناسی داشته و باید مدرک دیپلم خود را به دانشگاه ارائه دهند.

البته این نکته نیز گفتنی است که فرصت کار برای دانشجویانی که مدرک کارشناسی دریافت می کنند بهتر از شرکت کنندگان در دوره های کوتاه مدت وجود داشته و توصیه می شود تا حد ممکن تلاش خود را جهت ورود به دوره کارشناسی به کار گیرید.

رشته پرستاری نسبت به دیگر رشته های علوم پزشکی دارای ظرفیت بالاتری بوده و دانشجویان می توانند به خوبی در این رشته در دانشگاه تورنتو به پذیرش برسند.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه تورنتو

روند پذیرش در دانشکده حقوق دانشگاه تورنتو متفاوت ترین در کانادا و از سخت گیرانه ترین ها در آمریکای شمالی ست ، این دانشکده از زمانی که فعالیت خود را آغاز نموده همچنان در صدر قرار داشته و اکثر قاضی های عالی رتبه سیستم قضایی کانادا از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه تورنتو

گرایش های رشته حقوق در این دانشکده بسیار متنوع و البته تخصصی بوده و برخی از فارغ التحصیل در رشته حقوق از سایر دانشگاه ها برای رسیدن به مقطع و یا تخصص بالاتر باید تلاش نمایند تا در این دانشکده پذیرفته شوند.

برخی از رشته های حقوقی نیز به صورت پیوسته دانشجویان را در دوره کارشناسی ارشد پذیرش می نمایند که البته ظرفیت کمتری دارند.

جهت ورود به رشته های حقوقی دانشگاه تورنتو باید یک دوره اولیه را پشت سر بگذارید تا واجد شرایط تحصیل در این دانشگاه شوید ، خوب است بدانید که رشته های حقوقی یکی از گرانترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های کانادا هستند و توانایی مالی خوبی را می طلبد.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه تورنتو

شهریه تحصیل دانشگاه تورنتو با توجه به رشته و مقطعی که برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت است ، رشته های پزشکی و دندانپزشکی بیشترین شهریه تحصیل را شامل شده و دانشجویان باید سالانه در حدود 25000 دلار را برای تحصیل خود درنظر داشته باشند.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه تورنتو

رشته های مهندسی ، پرستاری و علوم به طور میانگین 14000 دلار در سال و کارشناسی ارشد 13000 دلار در سال هزینه دارند ، البته به دوره کارشناسی ارشد و دکترا اغلب بورسیه تحصیلی تعلق گرفته و پرداخت شهریه ها به صورت قابل توجه کاهش می یابد.

اما خوب است این نکته را مدنظر داشته باشید که شهریه دانشگاه تمامی هزینه های شما برای تحصیل نخواهد بود و هم در زمینه تحصیلی و سکونتی مخارج دیگری وجود دارد که کارشناسان موسسه به خوبی شما را از جزئیات آن مطلع می سازند.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو به ارائه بورسیه های تحصیلی شهرت دارد که تلاش می کند با فراهم نمودن امکانات موردنیاز دانشجویان دارای استعداد را مورد حمایت قرار دهد ، اغلب بورسیه های این دانشگاه شایسته محور هستند و دانشجویان با توجه به عملکرد تحصیلی خود از آن بهره مند می شوند و در مقابل برخی از بورسیه ها با توجه به وضعیت مالی دانشجو به وی تعلق گرفته و دانشجویان می توانند جهت استفاده درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنند.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه تورنتو

علاوه بر این کمک های تحصیلی مختلفی همانند وام های دانشجویی در اختیار متقاضیان قرار داشته و دانشجویان می توانند با استفاده از آنها تحصیلات خود را به پایان رسانده و سپس آن را پرداخت نمایند.

دانشجویان مقطع دکترا و سپس کارشناسی ارشد واجد شرایط ترین افراد مناسب بورسیه تحصیلی هستند و چنانچه از علاقه مندان به رشته های پزشکی هستید بهتر است که بورسیه تحصیلی را جزو بخش مالی خود ندانید چرا که در این رشته ها معمولا بورسیه به دانشجویان بین المللی تعلق نمی گیرد.

موقعیت مکانی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که در شهر تورنتو مرکز استان انتاریو قرار گرفته دارای سه پردیس اصلی به نام های پردیس میسیساگا ، پردیس اسکاربرو و پردیس سنت‌جورج است ، این دانشگاه دارای معماری معروف و زیبا در منطقه تورنتو بزرگ و میشیگاساوا است و در محاصره پارک ملکه فضای سبز و منطقه جداگانه ای از پارک شهری را در مرکز شهر تورنتو ایجاد نموده است.

موقعیت مکانی دانشگاه تورنتو در ایالت اونتاریو

این دانشگاه دارای سومین کتابخانه بزرگ دانشگاهی در بین دانشگاه های آمریکای شمالی نیز می باشد که در آن بیش از 10 میلیون جلد کتاب موجود است و از سایر امکانات دانشگاه نیز می توان به باشگاه های ورزشی و سالن های مجزا اشاره کرد که دانشجویان خارجی را نیز در رشته های ختلف مورد حمایت خود قرار می دهند.

شاید آشنایی با شهر تورنتو نیز خالی از لطف نباشد ، این شهر پرجمعیت ترین شهر کاناداست که یک زیبایی مدرن و بین المللی داشته و به عنوان قلب اقتصادی و تجاری انگلیسی زبان کانادا نیز به شمار می رود.

تنوع قومیتی در این شهر نیز جالب بوده و بیش از نیمی از جمعیت این شهر را افراد خارجی از سایر کشورها تشکیل می دهند ، کیفیت زندگی نیز در تورنتو بسیار بالا و هزینه ها مناسب و معقولانه است.

خوابگاه های دانشگاه تورنتو کانادا

در دانشگاه تورنتو کالج ها مسئولیت اداره خوابگاه ها و سالن های غذاخوری را به عهده دارند و ظرفیت خوابگاه ها بسیار بالا و قادر به پذیرش اکثر دانشجویان است ، البته جز خوابگاه های دانشگاه در اطراف محوطه دانشگاه نیز خوابگاه های مستقل زیادی وجود دارند که به یافتن محل سکونت مناسب به دانشجو کمک می کنند.

خوابگاه های دانشگاه تورنتو کانادا

اگرچه فرصت کرایه خانه نیز وجود دارد اما به دانشجویان توصیه می شود تا حد ممکن در خوابگاه های دانشگاه سکونت داشته باشند تا هم از محیط زندگی دوستانه بهره مند شده و هم هزینه های خود را به حداقل برسانند ، هزینه سکونت در خوابگاه از ماهانه 150 دلار تا 250 دلار متغیر است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه تورنتو

همانگونه که در بالا گفتیم دانشگاه تورنتو در مرکز شهر قرار گرفته و تمامی وسایل نقلیه به راحتی برای رفت و آمد به این دانشگاه قابل دسترسی هستند ، دانشجویان می توانند برای جابه جایی در سطح شهر از مترو ، اتوبوس و یا تاکسی ها و برای بازگشت به کشور نیز از فرودگاه بین المللی این شهر استفاده نمایند.

فرودگاه پیرسون تورنتو دومین فرودگاه مهم و پر رفت و آمد در کانادا است که دسترسی به تمامی کشورها را برای دانشجویان بین المللی فراهم می سازد ، این فرودگاه در فاصله 23 کیلومتری شمال غرب شهر تورنتو قرار دارد.

سوالات تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

بدون شک اطلاع از شرایط جامع تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا بدون سوال نخواهد بود ، از این رو شما می توانید از بخش دیدگاه های پایین مقاله سوالات خود را با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در میان بگذارید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

همچنین در زیر به تعدادی از پر تکرار ترین سوالات در خصوص تحصیل در این دانشگاه پاسخ داده شده است که به شما توصیه می شود حتماً آن ها را مطالعه نمائید.

تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا شامل چه رشته هایی می شود؟

دانشگاه تورنتو طیف وسیعی از رشته ها شامل رشته های فنی مهندسی ، علوم پزشکی و علوم انسانی و معارف را به متقاضیان ارائه می دهد

برای تحصیل در دانشگاه تورنتو به چه سطح زبانی نیاز دارم؟

به طور کلی شما نیاز به مدارکی همچون آیلتس و یا تافل دارید که سطحی معادل 6.5 آیلتس رو داشته باشید

برای تحصیل دکترا در دانشگاه تورنتو حتماً باید استاد راهنما داشته باشیم؟

بله - شما علاوه بر داشتن رزومه قوی باید ابتدا نظر یک استاد رو بر روی پروپوزال خودتون جلب نمائید

تحصیل پزشکی در دانشگاه تورنتو کانادا چگونه است؟

در ابتدا شما باید دوره لیسانس مربوط به علوم سلامت را بگذرانید و بعد از شرکت در آزمون پزشکی می توانید وارد دانشکده شوید

شهریه رشته های مختلف دانشگاه تورنتو چه میزان هست؟

رشته های مهندسی ، پرستاری و علوم به طور میانگین 14000 دلار در سال و رشته هایی همچون پزشکی تا 25000 دلار در سال هزینه خواهند داشت

هزینه خوابگاه های دانشگاه تورنتو چقدر است؟

هزینه سکونت در خوابگاه از ماهانه 150 دلار تا 250 دلار متغیر است

همواره این امکان برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا وجود دارد تا بتوانند با دفاتر همکار موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای تهران و شیراز تماس بگیرند و بتوانند مشاوره رایگان تلفنی خود در خصوص دیگر دانشگاه ها مانند تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا و یا حتی دیگر کشورها انجام دهند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آلمان

تحصیل در روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا