چین

معرفی دانشگاه فودان چین

معرفی دانشگاه فودان چین

چین یکی از کشور های آسیایی که رشد سریع اقتصادی در سطح جهان آن با رشد چشمگیر در آموزش و دانشگاه های آن همزمان شده است . در طول تاریخ تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی تحصیل در چین را انتخاب کرده اند که در طی چند دهه گذشته تعداد آنها افزایش چشمگیری داشته است و تعداد برنامه های تحصیلی و سرمایه گذاری در آموزش عالی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به معرفی دانشگاه فودان چین می پردازند و امکانات این دانشگاه را به دقت بیان می کند .

هر ساله صدها هزار دانشجوی بین المللی به چین می روند و بسیاری از آنها در فرهنگ و تاریخ چینی غرق می شوند ، در حالی که دیگر دانشجویان جذب تخصص ها و متخصصین موجود در دانشگاه ها می شوند . نهادها و موسسات آموزش عالی این کشور بر روی یک منطقه خاص تحصیلی تمرکز دارند . یکی از موسسات آموزش عالی معتبر و برتر چین دانشگاه فودان است که در زمینه ها و رشته های تخصصی بسیاری از سراسر جهان دانشجو می پذیرد .

یکی از موسسات آموزش عالی معتبر و برتر چین دانشگاه فودان است که در زمینه ها و رشته های تخصصی بسیاری از سراسر جهان دانشجو می پذیرد .

بررسی و معرفی دانشگاه فودان چین

چین دارای سیستم پیشرفته تحصیلات عالی است و انواع مختلفی از موسسات آموزش عالی در این کشور وجود دارد که شامل کالج ها ، دانشگاه ها و دانشگاه های فنی و حرفه ای می شود .

ضمن معرفی دانشگاه فودان چین باید بدانید که این دانشگاه در سال 2017 ، مجموعا 2631 موسسه آموزش عالی (HEIs) در این کشور وجود داشت که شامل 1243 دانشگاه ، 265 کالج مستقل و 1388 کالج حرفه ای عالی بود .

همچنین 282 واحد آموزشی عالی برای بزرگسالان در این دانشگاه مشغول فعالیت بود . دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند .

یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر چین دانشگاه فودان است که در شهر شانگهای قرار دارد . این دانشگاه یکی از محبوب ترین و انتخابی ترین دانشگاه ها در چین است .

این یک دانشگاه لیگ C9 و یکی از دانشگاه درجه یک وزارت آموزش و پرورش چین است . سابقه این دانشگاه به سال 1905، کمی قبل از پایان سلسله چینگ ، امپراتوری چین بر می گردد . فودان اکنون از چهار پردیس در شانگهای – هاندان ، فنگلین ، ژانگجیانگ و ژیانگوان تشکیل شده است که دارای بخش ادارای مشترک هستند .

دانشجویان محصل در دانشگاه فودان چین

در حال حاضر در دانشگاه فودان بیش از 45،000 دانشجو از جمله دانشجویان تمام وقت در زمینه آموزش مداوم و آموزش آنلاین در حال تحصیل هستند . علاوه بر این ، نزدیک به 1760 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و سبب شده این دانشگاه رتبه دوم در سطح ملی قرار گیرد .

لازم به ذکر است که کسانی که می خواهند تحصیل در چین به زبان انگلیسی را انتخاب کنند می توانند این دانشگاه را انتخاب نمایند ، چون تعدادی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند .

تاریخچه دانشگاه فودان چین

در معرفی دانشگاه فودان چین باید بدانید که ، این دانشگاه قبلا به عنوان فوچران شناخته شده بود ، به عنوان مدرسه عمومی فودان در سال 1905، توسط فادر ما شیانگ بو تاسیس شد . در سال 1911 در جریان انقلاب شینهای کالج به عنوان دفتر مرکزی ارتش Guangfu دستگیر و تقریبا یک سال بسته شد .

در سال 1917 ، دانشکده دولتی فودان به یک دانشگاه خصوصی به نام دانشگاه خصوصی فودان تبدیل شد و همچنین دارای مدرسه راهنمایی و مدرسه آمادگی دانشگاه بود .

تاریخچه دانشگاه فودان چین

در سال 1929 ، دانشگاه فودان دپارتمان خود را تعدیل کرد و شامل دپارتمان روزنامه نگاری ، دپارتمان شهرداری ، دپارتمان حقوق و آموزش و پرورش ، در مجموع 17 دپارتمان مربوط به هنر ، علم ، قانون و تجارت بود .

پس از حمله ژاپن به چین در سال 1937 ، فودان با دولت کوئین مینگان به شهر چنگکیگ ، پایتخت چینی جنگی نقل مکان کرد . در 25 دسامبر 1941 دانشگاه فودان به دانشگاه دولتی تغییر کرد .

دانشگاه فودان سپس به دانشگاه ملی فودان تبدیل شد . پس از پایان جنگ جهانی دوم ، این دانشگاه به شانگهای بازگشت . در اواخر دهه 1970، پس از انقلاب فرهنگی ، دانشگاه به یک دانشگاه مدرن و جامع تبدیل گردید .

دانشکده ها و سازمان های دانشگاه فودان چین

با توجه به تاریخچه و معرفی دانشگاه فودان چین این دانشگاه شامل 17 مدرسه تمام وقت ، 69 دپارتمان ، 73 رشته در مقطع کارشناسی ، 22 رشته و 134 زیر رشته در مقطع دکترا ، 201 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، 6 رشته برنامه حرفه ای ، 7 مرکز تحقیقاتی کلیدی علوم اجتماعی وزارت آموزش و پرورش PRC ، 9 موسسه تحقیق و آموزش پایه ملی و 25 ایستگاه تحقیقاتی فوق دکتری بود . در حال حاضر ، این دانشگاه دارای 77 موسسه تحقیقاتی ، 112 موسسه تحقیقاتی بین رشته ای و 5 آزمایشگاه کلیدی ملی است .

دپارتمان ها و دانشکده های این دانشگاه شامل دپارتمان زبان و ادبیات چینی ، دپارتمان تاریخ ، دپارتمان گردشگری ، مدرسه فلسفه ، مدرسه زبان و ادبیات خارجه ، مدرسه حقوق ، مدرسه روابط بین الملل و امور عمومی ، مدرسه اقتصاد ، مدرسه مدیریت ، مدرسه علوم و ریاضیات ، دپارتمان فیزیک ، دپارتمان شیمی ، دپارتمان مهندسی ، مدرسه علوم و فناوری ، مدرسه علوم رایانه و غیره می باشد . دانشگاه فودان و دانشگاه پزشکی شانگهای در 27 آوریل 2000 با یکدیگر ادغام شدند .

امکانات دانشگاه فودان چین

در معرفی دانشگاه فودان چین آمده است که این دانشگاه دارای 10 بیمارستان آموزشی مانند بیمارستان Zhongshan و بیمارستان Huashan، ادغام خدمات پزشکی ، آموزش و پژوهش پزشکی است .

دانشگاه فودان دارای یک ” خوابگاه دانشجویی بین المللی ” است که جزء خوابگاه های دانشجویی کشور چین است ، این دانشگاه یک ساختمان را به عنوان محوطه زندگی برای دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند تدارک دیده است . این خوابگاه در محوطه خود دانشگاه قرار دارد و شامل اتاق های دو یا چند تختخوابی است .

فودان عضو دانشگاه Universitas 21، یک کنسرسیوم بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی است . دبیرستان وابسته به دانشگاه فودان ، واقع در پردیس هانان ، یکی از معتبر ترین دبیرستان های شانگهای به شمار می آید .

رتبه بندی دانشگاه فودان چین

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2015 این دانشگاه در رتبه 43 در سراسر جهان قرار گرفت ، در حالی که در بین دانشگاه های آسیا این دانشگاه رتبه 11 و رتبه سوم در رتبه بندی دانشگاه BRICS را به خود اختصاص داد .

رتبه بندی دانشگاه فودان چین

علاوه بر این ، بر اساس رتبه بندی ARWU در سال 2016 این دانشگاه در جایگاه 101 تا 150 در سطح جهانی قرار گرفت . این دانشگاه در بین پنج دانشگاه برتر در سرزمین اصلی چین قرار دارد .

دانشگاه فودان در سال 2018 بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی News Inaugural ایالات متحده در رتبه چهارم در چین و در رتبه 148 در جهان قرار گرفت . البته بر اساس رتبه بندی شانگهای جایگاه پنجم در بین دانشگاه های چین را به خود اختصاص داد .

در مقاله فوق تمرکز مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی بر معرفی دانشگاه فودان چین و امکانات موجود در این دانشگاه به علاقمندان تحصیل در خارج از کشور بود . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در دفاتر شیراز و تهران در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *