بهترین دانشگاه های چین

بهترین دانشگاه های چین در مقابل دانشگاه های اروپا و آمریکا به رقبایی بسیار قوی و باکیفیت تبدیل شده اند که در طی یه دهه اخیر توانستند سهم زیادی از دانشجویان جهان را جذب کرده و از مشتریان کشورهای اروپایی و آمریکایی بکاهند.

سرعت رشد و پیشرفت چین فقط در اقتصاد بالا نبوده بلکه سیستم آموزشی و دانشگاه های آن نیز همین گونه در حال ترقی می باشد که موفق به جذب دانشجویان خارجی شده است ، در ادامه کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعاتی مفید و خلاصه از بهترین دانشگاه های چین را به شما ارائه خواهند نمود ، پیشتر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در چین اطلاعاتی به روز و کامل در خصوص نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های چین را ارائه کرده ایم که مطالعه آن مقاله را توصیه می کنیم.

چین پس از آمریکا و انگلستان سومین کشور جاذب دانشجو در جهان است که تعداد بسیاری دانشگاه ، کالج و موسسات آموزش عالی را در خود جای داده است و این موضوع گزینه های بسیاری را برای تحصیل در چین در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد ، مراکزی که در اکثر کشورهای جهان قابل قبول و دارای اعتبار می باشند و دانشجویان می توانند پس از دریافت مدرک خود بلافاصله در هرکجا که باشند شاغل شوند.

امروزه تحصیل در بهترین دانشگاه های چین به یکی از عوامل اصلی مهاجرت به چین و ورود مهاجران به این کشور شده است که خواهان بهره مندی از مزایای این مراکز و دریافت مدرک می باشند ، مزایایی که با برخی از کشورهای برتر اروپایی نیز برابری می کند.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های چین
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

در خصوص بورسیه های تحصیلی چین ، هنگام تماس با مشاوران ما سوال کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه دونگ هووا

یک دانشگاه دولتی در شانگهای چین است که در سال 1951 تاسیس شد ، این دانشگاه یکی از دانشگاه های کلیدی دولتی تحت نظارت وزارت آموزش چین و از اعضای گروه پروژه 211 دانشگاه های ملی می باشد.

تحصیل در این مرکز به نوعی یک موفقیت می باشد زیراکه رشته های مهندسی ، مدیریت ، طراحی و مواد دانشگاه دونگ هو در سطح جهان مطرح می باشد و اعتبار بسیار بالایی دارد ، طبق آمار در سال 2018 بیش از 4800 دانشجوی بین المللی از 134 کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل بودند.

همچنین دانشگاه دونگ هوا دارای دو پردیس یکی در منطقه شانگهای و دیگری در منطقه سونگجیانگ است که بیشتر دوره های کارشناسی در پردیس سونگجیانگ ارائه می شوند .خوشبختانه نزدیک به تمامی برنامه های آموزشی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی باز است و اکثر برنامه های دکترا در این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه دونگ هووا
دانشگاه پکن چین​

Peking University of China

دانشگاه پکن چین

این دانشگاه در سال 1898 تاسیس شده و همه ساله دانشجویان و نخبگان زیادی را از تمام نقاط دنیا می پذیرد و در حال حاضر 30 دانشکده در این دانشگاه و در رشته های مختلف برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان را پذیرش می کنند ، طبق تاریخچه این مرکز افراد برجسته ای در چین از این دانشگاه مدرک خود را دریافت کرده اند و این مرکز همواره در مسائل سیاسی کشور نیز نقشی داشته است ، در حال حاضر تمام رشته های تحصیلی اعم از مهندسی ، پزشکی ، علوم انسانی و غیره به بهترین نحو در دانشگاه پکن چین ارائه می شوند و دانشجویان برای تحصیل باید در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوند تا از ارائه مدرک زبان چینی معاف شوند .

دانشگاه فوودان چین

دانشگاه فوودان چین ابتدا به عنوان یک مدرسه عمومی در سال 1905 تاسیس شد و در سال 1917 به عنوان دانشگاه خصوصی در سیستم آموزشی کشور چین به ثبت رسید و در سال 2000 با دانشگاه پزشکی شانگهای به عنوان یک نهاد قوی و جامع تر ادغام شد و اکنون بالغ بر 28900 دانشجو را در خود جای داده که بیش از 3 هزار نفر آنان دانشجویان بین المللی می باشند.

اکثر رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان چینی ارائه می شود و در صورت تقاضا جهت تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک IELTS یا TOEFL را به دانشگاه ارائه دهید ، یکی از افتخارات این مرکز قرار گرفتن رشته های زبان های مدرن ، مهندسی مکانیک ، شیمی ، علوم مواد و سیاست این دانشگاه در میان 50 مقصد برتر جهان می باشد.

از نکات قابل توجه در رابطه با این دانشگاه تعداد دانشجویان مجازی از کشور های مختلف دنیا است که در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است و به نوعی مهاجرت به چین را کاهش داده و فقط درآمدری را عاید دانشگاه می نماید.

با برخی از دانشگاه های معتبر چین بیشتر آشنا شوید.

دانشگاه نانجینگ چین

دانشگاه نانجینگ چین که همواره در میان ده مقصد برتر تحصیلی در چین قرار دارد در سال 1902 به عنوان مدرسه عادی سانجیانگ تاسیس شد و در حال حاضر بالغ بر 33 هزار دانشجو در 28 دانشکده آن در رشته های مختلف به تحصیل مشغول هستند ، این دانشگاه دارای بیش از 3200 دانشجوی بین المللی است واز لحاظ نقد هایی که برای مقاله ها دریافت می کند دارای رتبه ی 9 بوده و 8 آزمایشگاه کلیدی وزرات آموزش و پروش چین زیر نظر این دانشگاه قرار دارد.

دانشگاه نانجینگ چین

این دانشگاه در رشته اقتصاد اعتبار بالایی و اکثر افرادی که قصد سرمایه گذاری در چین و یا ثبت شرکت در چین را دارند و می خواهند یک کارآفرینی با اصول را تاسیس کرده و خود نیز از دانش کافی در آن برخوردار باشند که قادر به مدیریت بیزنس خود باشند ، این دانشگاه را برای تحصیل و اخذ مدرک انتخاب می نمایند.

این دانشگاه در رشته اقتصاد اعتبار بالایی و اکثر افرادی که قصد سرمایه گذاری در چین و یا ثبت شرکت در چین را دارند و می خواهند یک کارآفرینی با اصول را تاسیس کرده و خود نیز از دانش کافی در آن برخوردار باشند که قادر به مدیریت بیزنس خود باشند ، این دانشگاه را برای تحصیل و اخذ مدرک انتخاب می نمایند.

دانشگاه سینگوا

 دانشگاه سینگوا که همواره در میان برترین های آسیا قرار می گیرد یک اتحاد ادغام از 9 دانشگاه نمونه چین است ، دانشگاه سینگوا واقع در پایتخت پکن با بیش از 29500 دانشجوی در حال تحصیل است که هدف " آموزش دانش آموزان با یکپارچگی" را با شعار " نظم داخلی و تعهد اجتماعی " دنبال می کند.

این دانشگاه در میان 46 رشته دارای رتبه ی 33 بوده و جز 50 مورد برتر در زمینه های زبان های مدرن ، علوم رایانه ، چندین شاخه مهندسی ، شیمی ، سیاست ، معماری ، هنر و طراحی و موارد دیگر است ، جالب است بدانید که دانشگاه پکن رقابت سختی با این دانشگاه داشته و در برخی از رتبه ها نیز توانسته از لحاظ شهرت دانشگاهی و شهرت کارفرمایان در رتبه بالاتری قرار گیرد.

دانشگاه علم و صنعت چین (USTC)

این دانشگاه که از دانشگاه های مهندسی برق در چین است در سال 1958 به جهت توسعه در علم و تکنولوژی در شهر هفای در شرق چین تاسیس شده است تا اقتصاد چین ، زیرساخت های دفاع و آموزش و پرورش و علم و فن آوری این کشور را بهبود بخشیده و در سطح جهانی با دانشگاه های برتر دنیا به رقابت بپردازد.

بیش از 3000 عضو هیئت علمی در 15 دانشکده این دانشگاه فعالیت می کنند که همواره به دنبال افراد با استعداد در حوزه علم و تکنولوژی بوده تا آنان را به بهترین گونه و تا بالاترین درجات راهنمایی و تدریس کنند ، توافق های بزرگی میان این دانشگاه و مراکز تحقیقاتی برجسته در تمامی کشور های جهان وجود دارد که باعث شده این دانشگاه به یک مرکز پیشرفته پژوهشی در آسیا و دنیا تبدیل شود.

دانشگاه علم و صنعت چین ( USTC ) تنها دانشگاه چینی است که دو آزمایشگاه ملی را اداره می کند و رتبه بالای آن به خاطر تعداد نقد هایی است که برای هر مقاله ای دریافت می کند ، علاوه بر این ، این دانشگاه اولین موسسه چینی بود که برای تحصیل و اخذ مدارک بالا تاسیس گردید.

دانشگاه علم و صنعت چین (USTC)

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای آسیایی هستید مقالات زیر برای شماست.

دانشگاه تیانجین چین

دانشگاه تیانجین چین اولین موسسه آموزش عالی مدرن در چین است که اکنون تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین در حال فعالیت است و در سال 1895 تاسیس شد و در سال 1951 پس از بازسازی به یکی از بزرگ ترین دانشگاه های مهندسی چند رشته ای در چین تبدیل شد که در حال حاضر 25 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که نزدیک به 10 هزار نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشند.

این دانشگاه در زمینه مهندسی ، سنجش و ابزار اندازه گیری ، مهندسی شیمی ، علوم مدیریت ، مکانیک ، معماری ، علم مواد و غیره دانشجوی می پذیرد و از جمله دانشگاه های چین است که بدون مدرک زبان نیز می توان پذیرش آن را به دست آورد.

دانشگاه رنمین چین

دانشگاه رنمین چین یک دانشگاه تحقیقاتی بر جسته در پکن است که بیشترین شهرت خود را در رمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی بدست آورده است و در سال 1937 تاسیس شده در بین دانشگاه های دسته A قرار گرفته و در حال حاضر شامل 23 دانشکده از جمله دانشکده اقتصاد کشاورزی ، هنر ، تجارت ، اقتصاد ، آموزش ، محیط زیست ، امور مالی ، زبان های خارجی ، تاریخ ، اطلاعات ، مطالعات بین الملل ، حقوق ، فلسفه ، جامعه شناسی و ۱۳ موسسه تحقیقاتی است.

هم اکنون بیش از 24 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و جالب است بدانید که سالانه بیش از 30 هزار نفر دانشجوی چینی و ه زار دانشجوی بین المللی در آموزش های آنلاین و مجازی این دانشگاه ثبت نام کرده و به تحصیل از راه دور می پردازند ، اگر شما هم قصد تحصیل از راه دور را دارید این دانشگاه یکی از بهترین گزینه نه تنها در چین بلکه در جهان است.

دانشگاه ژجیانگ چین

دانشگاه ژجیانگ چین

دانشگاه ژجیانگ چین یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های چین است که در سال 1897 در شهر آنگژو تاسیس شد و عضو لیگ C9 و اتحادیه دانشگاه های دلتا یانگ تسه ( هشت دانشگاه معتبر در شرق چین ) است که در حال حاضر 48762 دانشجو را به تحصیل در خود پذیرفته است.

دانشگاه ژجیانگ در میان 28 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ رشته قرار دارد و دارای رتبه های بالای 100 برای چند شاخه مهندسی ، علوم رایانه ، کشاورزی ، شیمی ، مطالعات محیطی ، ریاضیات ، هنر و طراحی و موارد دیگر است ، یکی از افتخارات این دانشگاه داشتن کتابخانه ای با بیش از 8 میلیون نسخه کتاب است.

دانشگاه جیائو تونگ چین

دانشگاه جیائو تونگ چین واقع در شهر شانگهای در 1896 به عنوان مدرسه دولتی نانیانگ تاسیس شد و یکی دیگر از اعضای لیگ C9 است ، این دانشگاه دارای 21 موسسه تحقیقاتی و دو موسسه وابسته به پزشکی است و در بین 50 دانشگاه برتر در هر شاخص هیات علمی رتبه بندی شده است .

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های چین در زمینه رشته های مهندسی به خصوص رشته مهندسی عمران است و در رشته های علوم کامپیوتر ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، شیمی ، کسب و کار و مدیریت و علوم مواد دارای اعتبار بالایی در جهان می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اگر به دنبال تحصیل بدون ازمون ورودی در بهترین دانشگاه های چین هستید با مشاوران ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

موسسه فناوری هاربین (HIT)

موسسه فناوری هاربین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و عضو لیگ C9 معتبر است که در میان 70 دانشگاه برتر در آسیا قرار گرفته است و تمرکز اصلی آن بر روی علوم الکتریکی و تکنولوژی است و از آزمایشگا ها و کارگاه های بسیار مجهز و مدرنی در راستای رشته های مرتبط با تکنولوژی برخوردار است.

این دانشگاه از معدود دانشگاه های جهان است که ماهواره های خود را طراحی ، ساخته و راه اندازی کرده است ، مؤسسه فناوری هاربین در رتبه بندی رشته ها برای 12 رشته دارای رتبه است و بین 15 دانشگاه اول برای مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، علوم مواد و معماری قرار دارد.

Tongji University

دانشگاه تونگجی چین

دانشگاه تونگجی چین یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های کشور چین با بیش از یک قرن سابقه در حوزه علم و تحصیل است و رشته های مهندسی متعددی از جمله مهندسی برق در این دانشگاه توسط اساتید برجسته و قوی از تمام نقاط دنیا مورد تدریس و آموزش واقع می شود ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترا در این دانشگاه به صورت قابل توجهی بالا است که خود نشان از اعتبار این دانشگاه دارد ، در میان دانشجویان این دانشگاه نام های افراد بزرگی در تاریخ کشور چین در زمینه های مختلف به چشم می خورد.

دانشگاه تونگجی چین​

دانشگاه تونگجی در شهر شانگهای و در سال 1907 به تاسیس رسیده است و در حال حاضر در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، این دانشگاه از همان ابتدای تاسیس بسیار سریع موفق به جذب دانشجویان داخلی و خارجی شد و در حال حاضر هر فردی که خواهان تحصیل در دانشگاهی نمونه در رشته های مهندسی و معماری است ، این دانشگاه را انتخاب می نماید.

دانشگاه جیلین چین

شاید جالب باشد که بدانید آموزش و پرورش کشور چین مستقیما نظارت بر دانشگاه جیلین چین را بر عهده دارد و با ارائه خدمات مناسب توانسته آن را به یکی از برترین دانشگاه های کشور مبدل سازد ، وجود آزمایشگاه ها ، مراکز علمی و کارگاه های آموزشی به این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی اعتبار ویژه ای بخشیده اند.

برنامه های مختلف تحصیلی از جمله مهندسی برق در این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ، اگر در فکر تحصیل و اعزام دانشجو به چین هستید این دانشگاه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در چین ​

همانگونه که مطلع هستید اکثر افرادی که برای تحصیل کشور چین را انتخاب می نمایند معمولا گزینه کار در چین را هم پس از اتمام تحصیل خود مد نظر قرار می دهند ، اما هستند بسیاری از دانشجویان ایرانی که پس از تحصیلات قصد بازگت و کار در کشورمان را دارند ، از این رو این افراد باید قبل از هرگونه اقدام به فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در چین رجوع کرده و از گزینه های مورد تایید مطلع شوید.

معمولا دانشگاه های تمامی کشورها در دسته های مختلف قرار گرفته و از ممتاز تا ضعیف رده بندی می شوند ، در بالا ما به بهترین دانشگاه های کشور چین اشاره نمودیم اما این امکان وجود دارد که برخی از آن ها تنها در رشته هایی خاص مورد تایید داخل باشند ، از این رو این فهرست را با توجه به رشته و مقطع مورد نظرتان بررسی نمایید.

از جمله دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه نانجینگ
  • دانشگاه سینگهوا
  • دانشگاه علم و صنعت
  • دانشگاه ژجیانگ
  • دانشگاه بیجینگ
  • دانشگاه فوودان

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های چین

• دانشگاه نانجینگ
• دانشگاه سینگهوا
• دانشگاه علم و صنعت
• دانشگاه ژجیانگ
• دانشگاه بیجینگ
• دانشگاه فوودان

این دانشگاه برای تحصیل در رشته های مهندسی به خصو مهندسی برق مشهور است ، دانشگاه علم و صنعت چین ( USTC ) تنها دانشگاه چینی است که دو آزمایشگاه ملی را اداره می کند و رتبه بالای آن به خاطر تعداد نقد هایی است که برای هر مقاله ای دریافت می کند ، علاوه بر این ، این دانشگاه اولین موسسه چینی بود که برای تحصیل و اخذ مدارک بالا تاسیس گردید.

دانشگاه ژجیانگ در میان 28 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ رشته قرار دارد و دارای رتبه های بالای 100 برای چند شاخه مهندسی ، علوم رایانه ، کشاورزی ، شیمی ، مطالعات محیطی ، ریاضیات ، هنر و طراحی و موارد دیگر است ، یکی از افتخارات این دانشگاه داشتن کتابخانه ای با بیش از 8 میلیون نسخه کتاب است.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های چین در زمینه رشته های مهندسی به خصوص رشته مهندسی عمران است و در رشته های علوم کامپیوتر ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، شیمی ، کسب و کار و مدیریت و علوم مواد دارای اعتبار بالایی در جهان می باشد.

دانشگاه تونگجی در شهر شانگهای و در سال 1907 به تاسیس رسیده است و در حال حاضر در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، این دانشگاه از همان ابتدای تاسیس بسیار سریع موفق به جذب دانشجویان داخلی و خارجی شد و در حال حاضر هر فردی که خواهان تحصیل در دانشگاهی نمونه در رشته های مهندسی و معماری است ، این دانشگاه را انتخاب می نماید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کشور چین در هر زمینه ای به خصوص بهترین دانشگاه های چین با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس نمایید و یا با حضور در دفاتر تهران و شیراز ما با مشاورین با تجربه موسسه دیدار و از راهنمایی آنان بهره مند گردید ، یکی از مقالات پیشنهادی ما مقاله مهاجرت به چین است که در آن می توانید با تمام گزینه های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید. 

در این بخش تجربه یکی از کلاینت های ما در اخذ پذیرش از دانشگاه جنگجو چین را ببینید و بعد برای دیدن ویدئو های بیشتر به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم " بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه