دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین ( Zhengzhou University ) بزرگترین موسسه آموزش عالی کشور چین است که در سال 1956 در استان هنان پایه گذاری گردید و هم اکنون با بیش از 70 هزار دانشجو که 55 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی تمام وقت ، 15 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت در تمامی رشته ها و نزدیک به 1800 دانشجوی بین المللی از بیش از 116 کشور جهان در حال فعالیت است.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی این دانشگاه می پردازیم و برترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه ، هزینه ها و بورسیه ها را با هم بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در چین اطلاعات کاملی که یک دانشجو برای تحصیل در این کشور باید بداند ، به همراه مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه داده ایم.

دانشگاه ژنگژو یا ( ZZU ) یکی از معتبرترین و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های چین است که در لیست پروژه 211 دانشگاه های احداثی کلیدی و همچنین پروژه هر استان یک دانشگاه و علاوه بر آن با حمایت ملی در زمینه ی ساخت و سازهای دانشگاهی و همچنین پروژه ساخت و سازی که با مشارکت و حمایت دو جانبه آموزش و پروش چین و استان هنان قرار گرفته بود تاسیس و به بهره برداری رسید.

این مرکز علمی دارای 5700 عضو هیئت علمی است که در 3 دانشکده مرکزی ( دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی ، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی ) در حال فعالیت هستند . این 3 دانشکده اصلی در مجموع در بر گیرنده 51 دانشکده ، دپارتمان و بخش می شوند که بیش ترین تعداد در یک مرکز آموزشی در کشور چین است.

نکته : بعد از مطالعه این نوشتار می توانید در بخش پایانی دیدگاه ها و نظرات و همچنین سوالات خود را مطرح کرده و نظر تخصصی مشاوران ما را نیز دریافت نمایید. 

همچنین با تکمیل فرم های درخواست مشاوره نام و شماره تماس شما در لیست مشاوران ما قرار خواهد گرفت تا ضمن تماس با شما به سوالات مهاجرتی شما بصورت رایگان پاسخ دهند!

فهرست مطالب
دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

 دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی معرفی کرده ایم اما اگر وقت کافی برای مطالعه تمام مطالب این مقاله را ندارید حتما ویدئو و پادکست ارائه شده در این بخش را ببینید و بشنوید تا بصورت کلی با این دانشگاه معتبر در چین آشنا شوید.

پادکست دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

نمایش ویدیو درباره روناک

دانشکده های دانشگاه ژنگژو

همانطور که اشاره کردیم دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین از 3 بخش اصلی علوم انسانی و علوم اجتماعی ، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی تشکیل شده است که 51 دانشکده و دپارتمان تحصیلی را در کنار 9 بیمارستان برای آموزش و تعلیم و گذراندن دوره های کارآموزی دانشجویان رشته های پزشکی در این مرکز آموزشی در خود جای داده است . در این قسمت به اصلی ترین دانشکده های دانشگاه ژنگژو اشاره می کنیم.

 • دانشکده‌ها و دپارتمان های علوم انسانی و علوم اجتماعی : دانشکده مدیریت گردشگری ، دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده مدیریت دولتی ، دانشکده موسیقی ، دانشکده آموزش ، دانشکده تجارت و بیزنس ، دپارتمان آموزش ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده زبانهای خارجی ، دانشکده تاریخ ، دانشکده مدیریت اطلاعات ، دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات ، دانشکده حقوق ، دانشکده هنرهای آزاد و دانشکده مدیریت.
 • دانشکده ها و دپارتمان های پزشکی : دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده علوم دارویی ، دانشکده پزشکی بالینی ، دانشکده پزشکی پایه ، دانشکده پرستاری ، دانشکده بهداشت عمومی ،
 • دانشکده ها و دپارتمان های علوم و مهندسی : دانشکده مکانیک مهندسی ، دانشکده علوم مکانیک و مهندسی ، دانشکده اطلاعات مهندسی ، دانشکده مهندسی عمران ، دانشکده ریاضیات وآمار ، دانشکده مهندسی فیزیک ، دانشکده مهندسی برق ، دانشکده شیمی و مهندسی مولکول ، دانشکده مهندسی شیمی و انرژی ، دانشکده علوم زندگی ، دانشکده معماری ، دانشکده علوم مواد و مهندسی ، دانشکده آب و محیط زیست
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل ارزان و حتی رایگان در دانشگاه های نامی چین با دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان حرفه ای رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

زبان تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

زبان تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین چیست؟ برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک در دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین می توانید به هر کدام از زبان های انگلیسی و چینی که علاقه مند هستید وتوانایی درک و صحبت با آن را دارید ، در رشته مورد نظرتان به تحصیل مشغول شوید . برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی باید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل و برای تحصیل به زبان چینی باید مدرک HSK را به دانشگاه ارائه کنید ، همچنین حداقل نمرات برای تحصیل در رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است که باید برای اطلاع از آن با دانشگاه مکاتبه نمایید.

البته لازم به ذکر است که در بعضی از دروس و رشته ها برای گذراندن دوره های کارآموزی و عملیو همچنین برای زندگی در چین و ارتباط برقرار کردن با مردم باید بتوانید به حداقل مقدار ممکن هم که شده به زبان چینی صحبت کنید و قدرت فهم این زبان را داشته باشید ، چون تمام مردم چین قادر به صحبت کردن به انگلیسی نیستند.

این موضوع را هم مد نظر قرار دهید که تسلط به زبان چینی و فهم و صحبت به این زبان هر چقدر کم هم می تواند برای امر پذیرش و ثبت نام برای شما دارای امتیازاتی باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه جنگجو چین

موضوع بورسیه تحصیلی برای اکثر دانشجویان خارجی از اهمیت بسیار بالایی برخوردا است که می تواند تحصیل در کشور خارجی را برای آنان بسیار آسان و دلچسب تر نمایند و همچنین انان را در مسیر موفقیت و کسب بهتر علم و دانش قرار دهد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه جنگجو چین چگونه ارائه می شود؟ به عنوان بزرگترین دانشگاه در چین ، دانشگاه ژنگژو سالانه میلیون ها دلار برای حمایت از صدها متقاضی با بورسیه کامل و بورس تحصیلی جزئی برای ادامه تحصیل در نظر می گیرد . ژنگژو یکی ار دانشگاه هایی است که پر تعداد ترین صندلی های بورسیه را به دانشجویان خود اختصاص می دهد.

برای مثال فقط در سال 2018 نزدیک به 500 دانشجو با انواع مختلف بورسیه ها مانند : بورس تحصیلی رئیس جمهور ، بورسیه دولتی هنان ، بورسیه دولت چین ، بورسیه کنفوسیوس که در مواردی نظیر : شهریه دانشجویان در دوره های کارشناسی ، شهریه دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد و شهریه ، محل اقامت و کمک هزینه زندگی برای دانشجویان پزشکی را پوشش می داده است ، حمایت شده و به تحصیل مشغول شده اند.

شرایط و ظرفیت های هر کدام از بورسیه های تحصیلی سالانه بر اساس بودجه دانشگاه و میزان فارغ التحصیلی و یا میزان ورودی جدید و بسیاری موارد دیگر در حال تغییر است که باید حتما قبل از هرگونه اقدام مورد توجه قرار گیرد . با تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی می توانید از تمامی بورسیه های تحصیلی این دانشگاه بر اساس شرایط خود اطلاع کامل را کسب نمایید.

بورسیه رئیس جمهوری

برای افزایش مبادلات و همکاری بین المللی و جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه ژنگژو ، بورس تحصیلی رئیس جمهور به مدت چن سال است که در این دانشگاه ارائه می شود . هدف از ارائه این بورس تحصیلی در اصل ، حمایت از دانشجویان بین المللی فوق لیسانس جهت ادامه تحصیل در رشته خود در درجه دکترا است . مدت زمان این بورسیه تحصیلی 4 سال است و برخی از شرایط مهم برخوردار شدن از آن به شرح زیر است :

 • این بورسیه فقط به شهروندان غیر چینی و از نظر جسمی سالم و بدون سابقه جرم تخصیص داده می شود.
 • متقاضیان دوره دکترا باید دارای سوابق تحصیلی عالی در یک برنامه کارشناسی ارشد باشند.
 • سن متقاضیان این بورسیه باید کمتر از 40 سال باشد.
 • متقاضیان برنامه های دکتری به زبان چینی باید دارای 5 امتیاز در دوره زبان HSK 210 باشند.
 • متقاضیان برنامه های دکتری به زبان انگلیسی باید دارای آیلتس 6.5 یا بالاتر باشند.
 • هر سال در دو نوبت در ماه های مارس و سپتامبر می توانید در خواست استفاده از این بور س تحصیلی را ثبت نمایید.
تحصیل دکترا در دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل دکترا در دانشگاه ژنگژو چین

ادامه تحصیل دکترا در دانشگاه ژنگژو چین در دوره هایی حداکثر 4 تا 5 ساله ارائه می شوند که می توان گفت تمامی رشته ها و تخصص هایی که در این دوره ارائه می شوند به هر دو زبان انگلیسی و چینی می باشند که یکی از بزرگترین مزایای این دانشگاه است . برای تحصیل در این دوره ها حداکثر هزینه شهریه نزدیک به 50 هزار یوآن چین ( CNY ) در سال است که این مبلغ در رشته های پزشکی به این حد می رسد ، البته این دانشگاه برای این مقطع بورسیه های زیادی را اختصاص داده است.

دانشجویان می توانند با درخواست در بورسیه های تحصیلی علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه ماهانه 1000 یوآن به عنوان کمک هزینه اجاره و اقامت و 3500 یوآن به عنوان کمک هزینه زندگی از این دانشگاه دریافت نمایند.

با این که طی دو سال گذشته اکثر دانشگاها در جهان برای پذیرش دانشجو و اعطای بورسیه های تحصیلی به مشکل برخورد اند ، اما دانشگاه ژنگژو حداکثر توان خود را به کار گرفته است و در طی این مدت هیچ کاهش ظرفیت و یا کیفیت برای اعطای بوریه های تحصیلی در این مقطع را دچار نشده است ، که در نوع خود کم نظیر است.

تحصیل رشته های مهندسی دانشگاه جنگجو چین

دانشکده علوم و مهندسی ژنگژو یکی از برترین دانشکده های مهندسی چین است که در رشته های برتر مهندسی جهان دانشجوی می پذیرد . همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ، دانشکده هایی نظیر دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده اطلاعات مهندسی ، دانشکده مهندسی عمران ، دانشکده ریاضیات وآمار ، دانشکده مهندسی فیزیک ، دانشکده مهندسی برق ، دانشکده شیمی و مهندسی مولکول و غیره از دپارتمان های فعال رشته مهندسی این دانشگاه می باشند که تمامی آنان در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به پذیرش دانشجویان علاقمند اقدام می نمایند.

تحصیل رشته های مهندسی دانشگاه جنگجو چین در سال مبلغی بالغ بر 20 هزار تا 40 هزار یوان شهریه در بر دارد که با توجه به مقطع تحصیلی و رشته انتخابی این شهریه متغیر است که برای اطلاع دقیق از آن بادی قبل ازهراقدامی با دانشگاه مکاتبات لازم را به عمل آورد.

توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته های مهندسی در چین را حتما مرور کنید ، البته اگر به این رشته ها علاقه مندید و می خواهید اطلاعات مفیدی کسب کنید !

اگر قصد تحصیل در برترین دانشگاه های چین را دارید می توانید با مطالعه مقالات زیر اطلاعات بسیار مفیدی بدست آورید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

تحصیل پزشکی در دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین در سال 1978 با سیستم آموزش پنج ساله آغاز شد ، هدف اصلی از تاسیس این دانشکده تربیت متخصصان پیشرفته پزشکی بود که برای نیازهای مدرن سازی در قرن 21 مناسب هستند.

از طریق آموزش حرفه ای دانشجویان دانش اولیه و نظریه های اساسی پزشکی بالینی را فرا می گیرند و در تشخیص ، درمان و پیشگیری و کنترل تکنیک های بیماریهای شایع و بیماریهای مکرر تسلط پیدا می کنند و سپس دوره های مرتبط با داروهای پیشگیرانه را فرا می گیرند و در رشته های مختلف مهارت پیدا خواهند کرد و پس از اتمام تحصیلات و کسب مدرک قادر خواهند بود تا در موسسات پزشکی عالی ، موسسات تحقیقات علمی ، مراکز پیشگیری و کنترل بیماریها ، موسسات نظارت بر سلامت ، مراکز پیشگیری و کنترل بیماریهای شغلی ، بیمارستانها ، بخشهای مدیریت سلامت ، تولیدکنندگان محصولات دارویی ، غذایی و بهداشتی و غیره در داخل و خارج از کشور مشغول به کار و خدمت شوند.

شهریه ای که دانشگاه برای تحصیل در این رشته از دانشجویان اخذ می نماید مابین 40000 تا 50 هزار یوآن چین در سال می باشد که برای تحصیل به زبان چینی و انگلیسی و بعضی شرایط دیگر متغیر است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

شهریه ای که دانشگاه برای تحصیل در این رشته از دانشجویان اخذ می نماید مابین 40000 تا 50 هزار یوآن چین در سال می باشد که برای تحصیل به زبان چینی و انگلیسی و بعضی شرایط دیگر متغیر است.

برای درک بهتر شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مقاله لینک شده را مرور کنید تا هزینه های تحصیل را بهتر بشناسید.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ژنگژو چین

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین در سال 1985 تأسیس شد ، این دانشگاه در ابتدا به عنوان گروه دندانپزشکی دانشگاه پزشکی هنان آغاز به کار کرد و سرانجام به موسسه فعلی تبدیل شد که در حال حاضر ، ترکیبی منحصر به فرد از آموزش ، خدمات بالینی ، تحقیقات و مراقبت های پیشگیرانه دهان است که نه تنها از دانشکده بلکه از بیمارستان و موسسه تحقیقاتی نیز تشکیل شده است.

در این دانشکده دارنده بیش از 130 پرسنل از جمله 11 استاد ، 27 استادیار و 29 دندانپزشک است که در حال تدریس به 400 دانشجوی کارشناسی تمام وقت و 100 دانشجوی کارشناسی ارشد می باشند و این دانشکده تنها مدرسه مجاز برای برنامه های دکتری دندانپزشکی در استان هنان است.

سیستم آموزشی فعلی شامل : برنامه کارشناسی ارشد پیوسته 8 ساله و ناپیوسته 3 ساله ، برنامه کارشناسی 5 ساله برای دانشجویان داخلی و خارجی و برنامه 3 ساله برای آموزش تکنسین برنامه دکتری 4 ساله دندانپزشکی است که هزینه دوره کارشناسی 35000 هزار یوآن ، دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته 34000 یوآن و هزینه دکتری دندان پزشکی هم 39000 هزار ِوان در سال می باشد.

در حال حاضر برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ژنگژو چین این دانشکده  از 16 بخش دانشگاهی ، 10 بخش بالینی و دو آزمایشگاه فنی تشکیل شده است که دارای 130 صندلی دندانپزشکی برای خدمات بالینی روزانه و 30 تخت بیمار می باشد ، جالب است بدانید به طور متوسط ، بیش از 110 هزار بیمار در سال ، در بیمارستان دندان پزشکی دانشکده درمان می شوند.

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ژنگژو چین

دانشکده داروسازی ژنگژو ( Zhengzhou University ) به طور کلی دارای دوگرایش علوم داروسازی و داروسازی می باشد و سالانه 220 دانشجو برای تحصیل به آن وارد می شوند و 150 نفر فارغ التحصیل می گردند. این دانشکده دارای 104 عضو هیئت علمی ان است که شامل 19 استاد ، 33 استادیار ، 7 مشاور برنامه دکترا و 57 مشاور برنامه کارشناسی ارشد است که در میان آنان 57 استاد دارای مدرک دکترا می باشند.

از این دانشکده تا کنون 5 داروی کاملا جدید ، 30 ثبت اختراع ، 500 مقاله تحقیقاتی و 20 کتب درسی در زمینه شناخت و ساخت داروها ثبت و منتشر شده است.

برای تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ژنگژو چین به 5 سال زمان نیاز دارید که یک سال آخر را باید به کارآموزی و کار ملی بپردازید ، همچنین این رشته هم از بورسیه های تحصیلی برخوردار است که مانند رشته پزشکی می باشد و هزینه تحصیل این رشته هم مانند رشته پزشکی 40 هزار یوآن تا 50 هزار یوان در سال هزینه در بر می گیرد. در همین سایت در مقاله تحصیل رشته داروسازی در چین به بررسی برترین دانشگاه های چین برای تحصیل این رشته پرداخته ایم ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در چین را بخوانید.

تحصیل رشته اقتصاد دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل رشته اقتصاد دانشگاه ژنگژو چین چه شرایطی دارد ؟دانشکده تجارت پس از تبدیل آن از دپارتمان اقتصاد در دانشکده علوم اجتماعی در سال 1993 تأسیس شد و سپس در سال 1999 گروه مدیریت اقتصادی و تجارت نیز به این دانشکده پیوست ، از آن زمان ، دانشکده تجارت به سرعت انواع برنامه های خود را از نظر موضوعات اصلی و فرعی گسترش داده و همچنین بهترین و درخشان ترین دانشجویان محلی و خارجی را جذب کرده است.

هم اکنون 180 دانشجوی کارشناسی و 900 دانشجوی کارشناسی ارشد زیر نظر 95 نفر هیئت علمی که 85 درصد از آنان دکترای اقتصاد هستند ، مشغول به تحصیل می باشند ، در 10 سال اخیر ، بیش از 1500 مقاله از این دانشکده در طیف گسترده ای از مجلات معتبر ملی و بین المللی به چاپ رسیده است و بیش از 20 پروژه بنیاد ملی علوم اجتماعی و علوم طبیعی و بیش از 100 پروژه وزارت آموزش و پرورش و استان هنان توسط دانشکده میزبانی شده است.

این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته های آمار ، حسابداری ، اقتصاد ، اقتصاد و تجارت بین المللی ، مدیریت تجارت و مدیریت مالی و غیره را در برنامه ای 4 ساله و با هزینه شهریه 20 هزار یوآن و مقطع کارشناسی ارشد را در 14 رشته و در زمان 3 سال با هزینه تحصیل 25 هزار یوان و یک برنامه دکتری اقتصاد کاربردی به مدت 4 سال و هزینه 40 هزار یوان به دانشجویان ارائه می نماید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه ژنگژو چین

دانشکده پرستاری به عنوان دانشکده آموزش پرستاری دانشکده پزشکی دانشگاه هنان در سال 1932 راه اندازی شد که پس از ادغام و راه اندازی دانشگاه اصلی در سال 2000 به کالج پرستاری تغییر پیدا کرد که برنامه های کارشناسی پرستاری ، کارشناسی ارشد پرستاری و دکترای پرستاری را ارائه می دهد ، علاوه بر آموزش تمام وقت ، کالج همچنین برنامه های آموزش مداوم در زمینه پرستاری از جمله آموزش بزرگسالان و آموزش از راه دور مدرنرا نیز ارائه می نماید.

این دانشکده تا کنون 48 جایزه پیشرفت آموزشی و پژوهشی از جمله 10 جایزه اول استانی ، 3 جایزه دوم استانی و 9 ثبت اختراع ملی را دریافت کرده است . اعضای هیئت علمی 27 مقاله SCI -SCIE -EI و 169 مقاله در مجلات اصلی چین منتشر کرده اند و 70 کتاب درسی را نیز ویرایش کرده اند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه ژنگژو چین در مقاطع کارشناسی به زبان چینی و انگلیسی در مدت 4 سال و با شهریه 27000 یوآن ، کارشناسی ارشد هم به این دو زبان و در مدت 3 سال و شهریه 32000 یوآن و مقطع دکتری پرستاری هم در مدت 4 سال و به دو زبان انگلیسی با شهریه 50 هزار یوآن و چینی با شهریه 45 هزار یوآن به دانشجویان ارائه می شود.

تحصیل پرستاری در دانشگاه ژنگژو چین

امکانات آموزشی

پرستاری یکی از موضوعات اصلی دانشگاه ژنگژو می باشد به همین خاطر دانشکده پرستاری دارای پردیس اختصاصی خود است که مساحت آن 69،930 متر مربع و مساحت ساخت آن 81،504 متر مربع است . در محوطه دانشکده 26 کلاس درس چند رسانه ای ، 2 آزمایشگاه کامپیوتر ، 2 آزمایشگاه زبان ، 2 اتاق شکل دهی بدن و 2 سالن سخنرانی دانشگاهی وجود دارد.

مرکز آزمایش و آموزش پرستاری که به مساحت 10429 متر مربع ساخته شده و شامل آزمایشگاه های پزشکی پایه ، آزمایشگاه های پرستاری پایه ، آزمایشگاه های تخصصی پرستاری ، واحدهای مراقبت های ویژه ، اتاق های استاندارد شبیه سازی ، اتاق های نمایش چند رسانه ای ، سالن های سخنرانی دانشگاهی چند منظوره ، اتاق های مطالعه و غیره است.

 خوب است برای آشنایی با سایر دانشگاه هایی که رشته پرستاری در چین را ارائه می دهند ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در چین را بخوانید.

رشته حقوق در دانشگاه ژنگژو چین

دانشکده حقوق دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین در سال 1980 پایه گذاری شده است . این دانشکده یکی از اولین موسسات آموزش عالی حقوق در چین می باشد که در سال 1994 از ادغام دو دانشکده حقوق و دانشکده حقوق اقتصادی (1985) تاسیس گردید . این دانشکده توانسته دستاوردهای بزرگی در زمینه ایجاد نظم ، تحقیقات علمی ، پرورش استعدادها ، خدمات اجتماعی و غیره در 30 سال گذشته را در چین به دست آورد.

این دانشکده دارای 75 معلم تمام وقت است که 20 نفر از آنها استاد و 33 نفر نیز استادیار هستند ، همچنین در 5 سال اخیر موفقیت های زیادی در زمینه تحقیقات علمی به دست آورده که شامل 19 پروژه ملی ، 20 پروژه در سطح استان و بیش از 650 مقاله علمی می باشد . دانشکده حقوق ZZU ، با فضای دانشگاهی پر جنب و جوش و طیف گسترده ای از مبادلات خارجی ، با بیش از ده دانشکده حقوق در کشورهایی نظیر روسیه ، آلمان ، استرالیا ، فرانسه ، بریتانیا ، هلند و غیره روابط علمی نزدیک برقرار و با برگزاری کنفرانس های داخلی و خارجی دانشجویان را با اساتیدی خبره و بسیار کاردان از سطح جهان آشنا و از علم و دانش آنان بهره مند می سازد.

این دانشکده در هر سه دوره لیسانس ( 4سال ) ، فوق لیسانس ( 2 سال ) و دکترا ( 3 تا 4 سال ) برای علاقه مندان رشته حقوق در دانشگاه ژنگژو چین را برگزارمی نماید .

برای دریافت اطلاعات کامل تر در این زمینه مقاله تحصیل رشته حقوق در چین را مطالعه نمایید.

رشته مدیریت در دانشگاه ژنگژو چین

رشته مدیریت در دانشگاه ژنگژو چین

رشته مدیریت در دانشگاه ژنگژو چین در 3 دانشکده مدیریت مهندسی (1981) ، مدیریت گردشگری (2001) و مدیریت اطلاعات (1985) تدریس می شود.

 • دوره های کارشناسی دانشکده مدیریت مهندسی نیاز به 4 سال زمان و 20 هزار یوان هزینه در سال دارد .
 • دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه مدیریت مهندسی نیاز به 3 سال زمان و 25 هزار یوان در سال دارد.
 • در دوره های کارشناسی دانشکده مدیریت گردشگری نیاز به 4 سال تحصیل و هزینه ای معادل 20 هزار یوان در سال است.
 • هزینه لازم برای دوره های کارشناسی دانشکده مدیریت مهندسی 20 هزار یوان و زمان لازم این دوره 4 سال است.

دانشکده مدیریت اطلاعات

این دانشکده اکنون دارای سه دوره کارشناسی شامل علوم کتابداری ، مدیریت اطلاعات و علم بایگانی است همچنین در دوره کارشناسی ارشد برگزار کننده رشته های اطلاعات کتابخانه و مدیریت بایگانی می باشد . دانشکده مدیریت اطلاعات در حال حاضر دارای 551 دانشجوی کارشناسی و 114 دانشجوی کارشناسی ارشد است که زیر نظر 8 استاد ، 11 استادیار مرتبط مشغول به تحصیل می باشند.

دوره های کارشناسی نیاز به 4 سال زمان و 20 هزار یوان هزینه تحصیل و دوره های کارشناسی ارشد به 3 سال زمان و 25 هزار یوآن شهریه دارند.

دانشکده مدیریت گردشگری

این داشکده در طول توسعه نه چندان طولانی خود ، جوایز زیادی از جمله : جایزه پایگاه ملی خلبان نوآوری در آموزش در 2007 ، جایزه تخصص ملی در 2010 و جایزه دنباله اصلاحات جامع در 2013 و غیره را کسب کرده است که نشان از سطح نبوغ و سطح علمی بالای آن دارد.

این مدرسه با بیش از 1200 دانشجو و 44 کارمند علمی ، برنامه هایی در سطوح مختلف از دیپلم تا دکترا را ارائه می دهد ، 4 رشته در مقطع کارشناسی ، 3 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک دور دکترا . این دانشکده همچنین با مقامات گردشگری محلی و شرکت های معروف ، از جمله مناطق دیدنی AAAAA کوه Yuntai Mountain و خطوط هوایی اصلی ملی ، روابط همکاری برقرار کرده است.

برای اخذ مدرک در دوره های کارشناسی نیاز به 4 سال تحصیل در این دانشکده و هزینه ای معادل 20 هزار یوان و در دوره های کارشناسی ارشد به 3 سال زمان و 25 هزار یوان هزینه نیاز دارید.

دانشکده مدیریت مهندسی

دانشکده مدیریت مهندسی یکی از پیشروترین مدارس تجاری در استان هنان ، اولین دانشکده ای می باشد که برنامه مدیریتی را در بین دانشگاه های چین ارائه کرده است ، این دانشکده طیف وسیعی از برنامه ها را با پایه ای محکم در زمینه های اصلی کسب و کار برای دانشجویان از مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد زیر نظر 30 استاد و 60 کارمند دارای مدرک دکترا ارائه می دهد.

این دانشکده برگزا رکننده 5 دوره کارشناسی شامل رشته های مهندسی صنایع ، مدیریت مهندسی ، تجارت الکترونیک ، مهندسی تدارکات و اقتصاد فنی ، 6 برنامه کارشناسی ارشد و 1 برنامه دکترا می باشد که فارغ التحصیلان این رشته ها را با مهارت ها و اطلاعاتی که برای مقابله با چالش های دنیای تجارت ، در هر کجای بازار کار جهانی آماده می نماید.

هزینه لازم برای شرکت در دوره های کارشناسی 20 هزار یوان و زمان لارم برای اخذ مدرک در این دوره 4 سال است . برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد باید 25 هزار یوان به دانشگاه به عنوان شهریه پرداخت کرده و 3 سال را به تحصیل مشغول شوید.

خوابگاه های دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

خوابگاه های دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

دانشگاه ژنگژو یا ( ZZU ) همواره خود را متعهد می داند که برای دانشجویان جدید الورود مکان اقامتی را فراهم نماید.

4 ساختمان برای دانشجویان خارجی وجود دارد که تمامی اتاق های آن دارای اینترنت بی سیم ، حمام ، توالت ، میز تحریر ، مبلمان می باشد ، همچنین هر طبقه دارای آشپزخانه خاص خود است . این 4 ساختمان خوابگاه های دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین به شرح زیر می باشند :

 • ساختمان 17 لیویوان (ساختمان 17 پارک بید) ، برای دانش آموزان برنامه های کوتاه مدت
 • ساختمان 2 هیوان (ساختمان 2 پارک لوتوس) ، برای دانشجویان دختر برنامه های بلند مدت
 • ساختمان 12 Songyuan (ساختمان 12 درخت کاج) ، برای دانشجویان پسر برنامه های بلند مدت
 • خوابگاه بین المللی دانشجویی (پردیس شرقی) ، برای دانشجویان پزشکی برنامه های تحصیلات تکمیلی و دانشجویان پزشکی برنامه های کارشناسی در مرحله بالینی

دانشجویان بین المللی می توانند انواع مختلف محل اقامت در دانشگاه را بر اساس خدمات و اتاق های یک تخته یا دو تخته انتخاب نمایند ، اتاق های یک تخته سالانه 21900 یوآن و دو تخته 10950 یوآن هزینه در بر دارند که هزینه های آب ، برق و گاز را شامل نمی شود و به طور جداگانه از دانشجویان اخذ می گردد.

موقعیت مکانی دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین

دانشگاه ژنگژو در 10 ژانویه 2000 بر اساس ادغام سه دانشگاه سابق ژنگژو ، دانشگاه فناوری ژنگژو و دانشگاه پزشکی هنان تأسیس شد . این دانشگاه در شمال چین و از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد که در فاصله 622 کیلومتری پکن و با فاصله زمینی 4 ساعت در شهر ژنگژو واقع شده است.

موقعیت مکانی دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین در جاده شماره 100 Kexuedadao شهر ژنگژو ، دارای مساحتی بالغ بر 939 هکتار ، که از 4 پردیس تشکیل شده است . پردیس اصلی در جاده شماره 100 Kexuedadao شهر ژنگژو ، پردیس جنوبی در جاده شماره 75 Daxuebeilu شهر ژنگژو ، پردیس شمالی در جاده شماره 97 Wenhua شهر ژنگژو و پردیس شرقی در جاده شماره 40 Daxuebeilu ، شهر ژنگژو واقع شده اند .

دانشگاه ژنگژو ( Zhengzhou University ) دهمین دانشگاه بزرگ چین از لحاظ مساحت و اولین دانشگاه چین از لحاظ تعداد دانشجو است و یک کتابخانه با مساحت کل 84 هزار متر مربع را شامل می شود ، کتابخانه ای که مجموعه کتاب هایش بیش از 8 میلیون عدد کتاب می باشد که در نوع خود بی نظیر است.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تا کنون موفق به اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های معتبر و نامی چین برای کلاینت های خود شده است.

تعداد کمی از این ویزاها را در ویدئوی ارائه شده می بینید ، ضمن اینکه می توانید برای آشنایی با کلاینت های ما به بخش ما تا حالا چیکار کردیم بروید.

بسیاری از رشته ها در دانشگاه های چین با هزینه های مقرون به صرفه و یا بورسیه های جذاب ارائه می شوند که می توانید جزئیات آن ها را از مشاوران رجبی سوال کنید.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در برترین دانشگاه های جهان با توجه به رشته مورد هلاقه و اهداف شما ، مشاوره رایگان بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رتبه بندی دانشگاه ژنگژو چین در دنیا

جایگاه هر دانشگاه در میان دانشگاه های جهان نشان از سطح کیفی و علمی و همچنین امکانات و خدماتی دارد که به دانشجویان ارائه می کند ، پس جای تعجب نیست که همه ساله هر موسسه آموزش علمی سعی دارد تا بتواند رتبه خود را در جهان و در کشور خود ارتقا ببخشد.

البته نباید رتبه بندی ها را هم تنها ملاک و قطعی ترین ملاک برای تعیین کیفیت یک دانشگاه دانست اما این جایگاه ها و رتبه ها می تواند تا حد زیادی در معرفی دانشگاه و بار کیفی علمی آنان موثر باشد.

رتبه بندی دانشگاه ژنگژو چین در دنیا بالاست و بر طبق معتبرترین موسسه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات آوزش عالی جهان ، QS ، در سال 2020 در رشه داروسازی در رتبه 251-300 ، در رشته مهندسی شیمی در رتبه 301-350 و در رشته پزشکی رتبه 501-550 را به خود اختصاص دهد.

همچنین این دانشگاه در رتبه بندی US.News توانسته رتبه 772 را در میان دانشگاه های جهان ، رتبه 157 در قاره آسیا و رتبه 62 را در کشور چین به دست آورد . همچنین بر اساس رتبه بندی موضوعی بالاترین رتبه های این دانشگاه ، رتبه 96 در رشته مهمندسی شیمی ، رتبه 98 در رشته انرژی و سوخت ، رتبه 125 در رشته علم نانو ونانو تکنولو ژی و رتبه 167 در رشته انکولوژی است.

علاوه بر این دو دانشگاه ژنگژو در رتبه بندی معتبر Center for World University Rankings (CWUR) توانسته رتبه 470 را در میان دانش گاه های جهان کسب نماید.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه ژنگژو چین

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه ژنگژو چین

شهر ژنگژو در قسمت مرکزی چین واقع شده است و مرکز ترافیک زمینی شامل بزرگراه ها و راه آهن چین است ، همچنین یکی از قطب های کلیدی برای پروازهای هوایی می باشد که مسافرت را از راه هوایی به این شهر و از این شهر بسیار راحت کرده است ، دانشجویان می توانند به این شهر از طریق دو ایستگاه راه آهن که ایستگاه راه آهن ژنگژو و دیگری ایستگاه راه آهن سریع السیر ژنگژو می باشد به علاوه یک فرودگاه بین المللی دسترسی پیدا کنند.

چهار پردیس دانشگاه در درون شهر واقع شده اند که سه پردیس در مرکز شهر و پردیس اصلی در گوشه شمال غربی شهر واقع شده است که به روش های زیر می توانید خود را تا کمپ اصلی در پردیس اصلی دانشگاه برسانید.

از ایستگاه راه آهن

از راه آهن شهر می توان با تاکسی هایی که در جلوی درب ایستگاه ایستاده اند با مبلغ 40 تا 50 یوآن خودتان را تا دانشگاه برسانید توجه داشته باشید که مدت زمان جابه جایی با تاکسی 50 دقیق است.

همچنین با اتوبوس های درون شهری شماره 68 یا B12که در ایستگاه اتوبوس راه آهن مستقر هتن نیز می توان به دانشگاه رسید ، مبلغ این سفر 2 یوآن و مدت زمان آن یک ساعت و نیم الی 2 ساعت است. علاوه بر این دو با خط 1 مترو هم می توان با حداکثر 7 یوآن خود را به پردیس جنوبی دانشگاه رساند.

از فرودگاه ژنگژو

از فرودگاه شهر ژنگژو با تاکسی می توانید خود را به کمپ اصلی در مدت 90 دقیقه و با مبلغ 200 یوان برساند ، اتوبوس های فرودگاه هم تا هتل Aircompany شما را می رسانند که از آن جا باید با اتوبوس یا مترو و یا تاکسی خود را به کمپ اصلی برسانید.

علاوه بر این دو روش می توان با استفاده از راه اهن سریع السیر از فرودگاه با مبلغ 16 یوآن خود را به ایستگاه راه آهن سریع السیر رساند و از آن جا تا کمپ را به روش هایی که در ادامه خواهیم گفت جا به جا کرد.

از راه آهن سریع السیر

از این ایستگاه هم دانشجویان می توانند با حداکثر 150 یوآن و سفری به مدت 60 دقیقه به وسیله تاکسی های راه آهن تا کمپ اصلی جابه جا شوند.

دیگر راه جا به جایی خط 1 مترو درون شهر ست که با 7 یوان ما را به کمپ اصلی دانشگاه انتقال می دهد. همانطور که مشاهده می نمایید سیستم حمل و نقل در شهر ژنگژو بسیار مناسب است و دانشجویان به راحتی می توانند خود را به دانشگاه و دیگر نقاط شهر برسانند.

با شرایط تحصیل و رشته های ارائه شده در برخی از برترین دانشگاه های چین آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک در این دانشگاه می توانید به هر کدام از زبان های انگلیسی و چینی که علاقه مند هستید وتوانایی درک و صحبت با آن را دارید ، در رشته مورد نظرتان به تحصیل مشغول شوید . برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی بلید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل و برای تحصیل به زبان چینی باید مدرک HSK را به دانشگاه ارائه کنید

تحصیل در رشته های مهندسی جنگجو در سال مبلغی بالغ بر 20 هزار تا 40 هزار یوان شهریه در بر دارد

شهریه ای که دانشگاه برای تحصیل در این رشته از دانشجویان اخذ می نماید مابین 40000 تا 50 هزار یوآن چین در سال می باشد که برای تحصیل به زبان چینی و انگلیسی و بعضی شرایط دیگر متغیر است.

برای تحصیل رشته داروسازی در این مرکز به 5 سال زمان نیاز دارید که یک سال آخر را باید به کارآموزی و کار ملی بپردازید ، همچنین این رشته هم از بورسیه های تحصیلی برخوردار است که مانند رشته پزشکی می باشد و هزینه تحصیل این رشته هم مانند رشته پزشکی 40 هزار یوآن تا 50 هزار یوان در سال هزینه در بر می گیرد.

دانشجویان بین المللی می توانند انواع مختلف محل اقامت در دانشگاه را بر اساس خدمات و اتاق های یک تخته یا دو تخته انتخاب نمایند ، اتاق های یک تخته سالانه 21900 یوآن و دو تخته 10950 یوآن هزینه در بر دارند که هزینه های آب ، برق و گاز را شامل نمی شود و به طور جداگانه از دانشجویان اخذ می گردد.

در این مقاله سعی داشتیم که به طور کاملا مفید و خلاصه شما عزیزان را با دانشگاه ژنگژو یا جنگجو چین و رشته های تحصیلی مناسب در این دانشگاه و چندی دیگر از شرایط پذیرش در آن آشنا نماییم ، امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد ، چنان چه بعد از مطالعه هنوز هم در مورد خاصی دچار ابهام یا سوال هستید با ما در شرکت مهاجرتی رجبی از طریق دفتر مرکز و غرب تهران و دفتر شیراز تماس حاصل نمایید و از مشاوره های ما نهایت بهره را ببرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور برترین رشته ها و کشور ها برای مهاجرت تحصیلی را انتخاب نمایید.

 

در انتها تجربه دوستانی که برای کشور چین موفق به دریافت ویزای تحصیلی شده اند را با شما به اشتراک می گذاریم.

پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه