دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین
مشاور مهاجرتی

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین ( Huazhong University of Science and Technology ) که همچنین با نام هاست ( HUST ) نیز شناخته می شود ، در کشور چین و در شهر ووهان واقع شده است ، اگر قصد تحصیل در دانشگاه علوم و تکنولوژی هواژونگ را دارید مشاورین و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آماده ارائه بهترین و دقیق ترین مشاوره ها برای اخذ ارزان ترین و سریع ترین اقامت و پذیرش در این دانشگاه به شما عزیزان هستند.

این دانشگاه در سال ۱۹۵۲ میلادی با نام موسسه فناوری هوآژونگ تاسیس و سپس در سال ۲۰۰۰ با دانشگاه علوم پزشکی (تاسیس۱۹۰۷ میلادی ) و موسسه ساخت و ساز شهری هاوون ( تاسیس ۱۹۵۲ میلادی ) ادغام شد و دانشگاه علوم و فناوری تشکیل داد که امروزه به دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ معروف است،

این دانشگاه امروزه در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف پذیرای دانشجویان می باشد و همچنین به طور مستقیم تحت مدیریت وزارت آموزش و پرورش چین قرار دارد ، این دانشگاه یکی از ده دانشگاه برتر چین است که در میان دانشگاه های این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است.

این دانشگاه در محیطی بسیار وسیع به وسیله درختان محاصره گردیده که همین امر دلیل نام گرفتن این دانشگاه به دانشگاه جنگلی می باشد ، در حال حاضر در دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی از بیش از ۱۲۰ کشور در مقطع کارشناسی و دوره های تحصیلات تکمیلی به تحصیل می پردازند.

چین دارای طیف گستره ای از رشته ها و دانشگاه ها است که شما باید با شناخت ، اقدام به انتخاب کنید ؛ برخی از دانشگاه ها بورسیه های خوبی حتی در مقطع کارشناسی ارائه میدهند و البته شما باید به موضوع تاییدی وزارت بهداشت و علوم ایران نیز در صورتیکه می خواهید پس از تحصیل به ایران برگردید بفکر کنید ، برای آگاهی از بسیاری از این قبیل موارد و جزییات ، توصیه می کنیم ابتدا مقاله تحصیل در چین را بخوانید و بعد ادامه این محتوا را مرور کنید.

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

زبان تحصیل در دانشگاه هاست چین

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین به منظور قرار دادن خود در میان موسسات برتر جهانی و همچنین جذب دانشجویان و متقاضیان تحصیل از تمامی نقاط جهان علاوه تدریس و ارائه دروس در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان رسمی و بومی خود کشور که زبان چینی می باشد ، به زبان انگلیسی نیز تمامی آن ها را به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می نماید.

پس لازم می باشد که دانشجویانی که از کشور ما قصد ادامه تحصیل و ثبت نام در این دانشگاه را دارند نسبت به تقویت یکی از دو زبان چینی و یا انگلیسی خود اقدام و مدارک لازم را اخذ نمایند ، که توصیه میشود به دلیل فراگیر بودن و همچنین بسیار آسان تر بودن زبان انگلیسی متقاضیان نسبت به اموزش و اخذ مدرک در این زبان اقدام فرمایند.

دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه نیازمند ارائه مدارک اخذ شده تافل با حداقل نمره ۷۰ و یا ایلتس با حداقل نمره ۵۵ به این دانشگاه هستند.

دانشکده های دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

این دانشگاه در رتبه ۳۰۰ در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است و مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر این مجموعه نیز متشکل است از ۳ دانشکده اصلی علوم مهندسی ، علوم اجتماعی و پزشکی، دانشگاه علوم و تکنولوژی یک دانشگاه چند رشته ای و تحقیقاتی کامل است که در آن ۱۲ رشته اصلی پزشکی ، مهندسی ، کشاورزی ، هنر ،مدیریت ، اقتصاد ، فلسفه ، حقوق ، تاریخ ، ادبیات و آموزش در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به تمامی دانش پژوهان چینی و بین المللی ارائه می شود.

دانشکده های دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه علوم هوآژونگ چین

بسیاری از دانشگاه های تراز بالا و جهانی به منظور رقابت با یکدیگر و همچنین جذب کردن بیشتر نخبگان و دانشجویان به مسئله بورسیه دانشجوی اهمیت فراوانی می دهند ، دانشگاه علوم و تکنولوژی هواژونگ نیز از این قائله عقب نمانده و به دانشجویان برگزیده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که شرایط اخذ بورسیه را داشته باشند بورس دانشجویی تعلق می دهد ، همچنین برای بعضی رشته ها و گرایشات در مقطع کارشناسی نیز دانشجویان می توانند نسبت به دریافت بورس تحصیلی اقدام نمایند.

دانشجویان هر ساله از ماه ژانویه تا آوریل وقت دارند تا نسبت به ارسال و درخواست بورسیه برای این دانشگاه اقدام نمایند ، این موضوع را مد نظر قرار دهیدکه جواب در خواست بین ۴۵ روز تا ۶۰ روز به دست شما خواهد رسید.

بورسیه دانشجویی این دانشگاه به دو صورت کامل که شامل عدم پرداخت شهریه دانشگاه ، حقوق ماهیانه ، خوابگاه و بیمه پزشکی و به صورت جزئی که برخی موارد گفته شده را شامل می شود ارائه می گردد ، این دانشگاه به عنوان هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکتری را فراهم می‌کند.

تحصیل دکترا در دانشگاه هاست چین

در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین دوره های تحصیلی دکتری در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی به مدت ۳ سال به طول می انجامد ، همچنین در حال حاضر در سال ۲۰۲۰ بیش تر از ۶ هزار نفر در گرایش های مختلف در این مقطع درون این دانشگاه به تحصیل مشغول بوده اند ، این دانشگاه در مقطع دکتری دارای زیر ساختی بسیار قوی و اساتیدی مجرب و با تجربه می باشد چنان که بیش از ۱۵۰۰ استاد و ۱۲۰۰ استاد یار در این دانشگاه در حال خدمت و یاری رساندن به دانشجویان در جهت تربیت هرچه بیشتر دانشجویانی با سواد و با انگیزه هستند.

تحصیل دکترا در دانشگاه هاست چین

یکی از شرایط که متقاضیانی که خواهان تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه هستند باید به آن توجه داشته باشند ، این است که حداکثر سن پذیرش در این مجموعه در این مقطع ۴۰ سال تمام می باشد ، سال تحصیلی در دانشگاه علوم و تکنولوژی مانند کشور خودمان در اول فصل پاییز آغاز می شود ، اما برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه هم در ترم پاییز و هم در ترم بهار دانشجو می پذیرد، متقاضیان تحصیل در این رشته هنگام ثبت نام باید گذرنامه خود ، اصل مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات ، گواهی پایان تحصیل دبیرستان یا دیپلم و همچنین گواهی عدم سو پیشینه شان را به دانشگاه ارائه نمایند.

گرایشات مقطع دکتری

دانشجویان متقاضی در مقطع دکتری در این دانشگاه می توانند در گرایش ها و رشته های فراوانی در این دانشگاه چه پزشکی و چه غیر پزشکی به تحصیل بپردازند ، همچنین این مرکز به دانشجویان بین المللی در این مقطع بورسیه هایی را نیز ارائه می دهد که می تواند آن ها در تحصیل راحت تر و هرچه ارزان تر و آسان تر در کشور چین یاری نماید که در ادامه به توضیح این بورسیه ها می پردازیم.

در اینجا به چند رشته و گرایش که شما عزیزان می توانید در این دانشگاه در مقطع دکتری به تحصیل بپردازید اشاره می کنیم : دکتری بهداشت محیط و حرفه ، دکتری تغذیه و بهداشت مواد غذایی ، دکتری اقتصاد و مدیریت فنی ، دکتری طراحی معماری و نظریه ، دکتری رادیولوژی ، دکتری مهندسی عمران و مهندسی سازه ، دکتری رادیولوژی ، دکتری پوست و فوق تخصص پوست ، دکتری انكولوژی ، دکتری پزشکی توانبخشی و فیزیوتراپی و بسیاری دیگر از رشته ها و گرایشات پر کاربرد در جهان.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه هاست چین

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین در مقطع کارشناسی و مهندسی، دانشگاه پر آوازه و مشهوری در چین می باشد و از سطح کیفی بسیار خوبی در این مقطع و گرای برخوردار است ، چنان که این دانشگاه در رشته های مهندسی اپتیک و مکانیک در کشور چین رتبه اول و در رشته های مهندسی برق و مهندسی پزشکی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را در بین دانشگا ها از آن خود کرده است ، همین امر باعث جذب و تحصیل ۲۵ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشگاه گردیده که نیمی از ان ها در حال تحصیل در گرایشات مهندسی می باشند.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه هاست چین

همچنین مدرک فارق التحصیلان در رشته های مهندسی از این دانشگاه در کشور چین دارای اعتبار بسیار بیشتری نسبت به بقیه موسسات و دانشگاه ها برخوردار است و در صورت عرصه رقابت و استخدام و کاریابی در این کشور می تواند امتیاز مثبتی محسوب شود ، برای تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه نیاز به ۴ سال صرف زمان می باشد.

در خصوص شناخت مشاغل مورد نیاز چین ، مقاله کار در چین را حتما مطالعه کنید تا اگر خواستید در این کشور اقامت داشته باشید و زندگی کنید ، شغلی پردرآمد و موفق را داشته باشید.

توجه بفرمایید که شروع ترم برای مقاطع کارشناسی و مهندسی ابتدای پاییز می باشد و این دانشگاه در ابتدای بهار نسبت به اخذ دانشجو در این مقطع اقدام نمی کند ، اخذ بورسیه برای این مقطع و رشته از این دانشگاه بسیار سخت می باشد و دانشگاه معمولا در این گرایش بورسیه ها را به موارد خاص و نوابغ تخصیص می دهد.

گرایشات مقطع مهندسی

دانشگاه هواژونگ در رشته های مهندسی دارای رتبه های خوبی در میان دانشگاه های جهان می باشد که این نشان از بالا بودن کیفیت تحصیل و برخوردار بودن از اساتید با سواد و با تجربه در این دانشگاه می باشد ، به طور مثال این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ در رشته مهندسی مواد رتبه ۱۲۵ و رشته مهندسی مکانیک رتبه ۱۵۹ را در میان دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است.

متقاضیان تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه می توانند در رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسیی شیمی ، مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی عمران و چندین رشته دیگر که دارای کیفیتی بسیار عالی در این دانشگاه می باشد به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

کشور چین طی یک ده گذشته پیشرفت های بسیار قابل توجهی را در زمینه های تدریس پزشکی وکیفیت خدمات پزشکی در بیمارستان ها را به خود دیده است ، به گونه ای که این کشور در سال ۲۰۲۰ جز ۵ کشور اول جهان در بازار پزشکی شده است ، دانشگاه علوم و تکنولوژی هواژونگ هم یکی از بهترین دانشگاه های کشور چین در ارائه این رشته تحصیلی در چین می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

دلیل این امر ادغام این دانشگاه با کالج تانگجی بوده است که در ابتدا عرض کردیم ، کالج تانگجی یکی از بزرگترین و معتبرترین کالج های پزشکی در کشور چین است ، این کالج دارای هشت دپارتمان شامل دپارتمان پزشکی قانونی ، دانشکده دارو و مدیریت بهداشت ، دپارتمان دانشکده پرستاری ، دانشکده داروسازی ، دانشکده پزشکی بالینی یک و دو ، مدرسه پزشکی پایه و دانشکده بهداشت عمومی است.

دانشجویان دکتری پزشکی در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین می توانند در ۳۱ مبحث و تخصص به ادامه تحصیل پرداخته و مدارک خود را از این دانشکده اخذ نمایند ، همچنین یکی دیگر از مزیت های این دانشگاه برای دانشجویان پزشکی مجهز بودن این مرکز به یک کتابخانه بزرگ و کامل مختص به کتاب های پزشکی و رشته پزشکی است که منابع کامل و در دسترسی را برای آن ها مهیا می کند.

برای آگاهی از نحوه پذیرش دانشگاه های چین در رشته های پزشکی ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را قبلا به شما تقدیم کرده ایم.

گرایش های رشته پزشکی

دانشجویان در رشته پزشکی در این دانشگاه باید به مدت ۵ تا ۶ سال به تحصیل بپردازند و پس از اتمام تحصیلات پایه ، دانشجویان باید دوره کارآموزی را به مدت یک سال در یکی از بیمارستان های وابسته به دانشگاه بگذرانند ، یکی از نکات مهم که باعث جذب دانشجو می شود این است که این دانشگاه برای رشته های پزشکی آزمون ورودی خاصی از متقاضیان نمی گیرد ، همچنین تمامی دروس در این دانشگاه در مقطع دکتری و رشته های پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

این دانشگاه رشته هایی نظیر دکترای تخصصی اطفال ، دکترای پزشکی داخلی ، دکترای آسیب شناسی و پاتوفیزیولوژی ، دکترای ایمونولوژی ، دکترای آناتومی انسانی ، دکترای پوست و فوق تخصص پوست ، دکترای نورولوژی ، دکترا پزشکی مراقبت بحرانی ، دکتری پزشکی اورژانس ، دکترای بیهوشی ، دکتری پزشکی توانبخشی و فیزیوتراپی ، دکترای انكولوژی و چندین گرایش و رشته را در دانشکده پزشکی خود به علاه مندان در این رشته ارائه میدهد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه هاست چین

تحصیل رشته دندان پزشکی نیز به مانند دیگر رشته های پزشکی نیازمند ۵ تا ۶ سال زمان صرف کردن در این دانشگاه می باشد و همچنین دانشجویان باید یک سال اخر را در بیمارستان ها و کلینیک های مورد نظر و مورد تایید دانشگاه به کاراموزی بپردازند ، این رشته در این دانشگاه در ۳ مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری یا تخصص ارائه می گردد ، همچنین برای دانشجویان بین المللی تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

کشور چین به طور کلی ارزان ترین کشور برای تحصیل در رشته دندان پزشکی و یکی از بهترین و با کیفیت ترین کشورها برای تحصیل در این رشته می باشد ، امکان گرفتن بورسیه در رشته دادن پزشکی از این دانشگاه بسیار ضعیف است پس بهتر است متقاضیان قبل از اقدام برای اقامت و ثبت نام از هزینه های تحصیل در این رشته اطلاع کامل را به دست بیاورند.

همچنین کشور چین از بازار خوبی برای دانشجویان فارق التحصیل شده در این رشته می باشد و کلینیک و بیمارستان های زیادی در این کشور وجود دارند که نسبت به استخدام آن ها اقدام می نمایند.

گرایش های دندان پزشکی

دانشجویان گرایش دندان پزشکی در این دانشگاه با یادگیری دانش پایه دندانپزشکی و آموزش تشخیص ، درمان و پیشگیری از بیماری دهان و فک و صورت ، که می توانند در تشخیص و ترمیم و مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه از بیماری دهان و دندان فعالیت کنند ، به کسب علم و تحصیل می پردازند ، دانشجویان رشته دندانپزشکی در این مرکز باید ۵ تا ۶ سال دوره عمومی دندانپزشکی را سپری نمایند و بعد از آن می توانند در مقاطع بالاتر به کسب تخصص های ویژه تر اقدام نمایند.

دانشگاه علوم و تکنولوژی هواژونگ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دندان پزشکی رشته هایی نظیر درمان ریشه دندان ، پروتز های دندانی ، لثه ، اورتودنسی ، ترمیم و زیبایی ، رادیولوژی فک صورت و جراحی فک و صورت را به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه هاست چین

دانشکده اقتصاد این دانشگاه یکی از برترین دانشکده های اقتصادی در چین است ، این دانشگاه هدف اصلی خود برای دانشجویان را این می داند که آن ها اصول و فنون کلیدی را در اقتصاد بین الملل و مدیریت بازرگانی بین الملل درک کنند و همچنین روند و توسعه فعلی اقتصاد بین المللی و تئوری های تجارت را بشناسند.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه هاست چین

دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری که هر کدام به ترتیب ۴ ، ۲ و ۳ سال به طول می انجامد در این رشته به تحصیل بپردازند ، تمامی دروس در این رشته تحصیلی به انگلیسی ارائه می شوند، در این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد جهانی ، تجارت بین المللی ، اقتصاد سیاسی ، اقتصاد غربی ، اقتصاد سرمایه گذاری ، قانون اقتصادی ، قانون بین المللی و مقطع دکتری در رشته های دارایی ، پروژه های ریاضیات مالی و مالی ، اقتصاد جهانی ، تجارت بین المللی ، بازاریابی و مدیریت شرکت ، تاریخ اندیشه های اقتصادی ، اقتصاد ملی و علوم و پروژه های مدیریت به دانشجویان ارائه می شود.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

دانشکده پرستاری این دانشگاه با اینکه در سال ۱۹۳۶ به طور غیر رسمی آغاز به کار کرده است اما به طور رسمی در سال ۲۰۰۱ به رسمیت شمرده شده و به ثبت رسیده است ، برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ این دانشکده شروع به تحصیل این رشته به زبان انگلیسی کرد و اکنون این مکان به یک دانشکده جامع متشکل از انواع تخصص ها و گرایش های آموزش پرستاری در ۳ سطح کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری با ۳۴۴ دانشجو ( بر اساس آمار در سال ۲۰۱۸) تبدیل شده است.

دانشکده پرستاری هاست تاکنون ارتباط نزدیکی با دانشگاه پزشکی کانازاوا در ژاپن ، دانشگاه جان هاپکینز ، دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه میشیگان و غیره در ایالات متحده آمریکا ، دانشگاه غرب سیدنی و دانشگاه علم و صنعت سیدنی در استرالیا در چارچوب توافق نامه های بین دانشگاهی ، تبادلات و همکاری های مختلفی در زمینه آموزش مشترک و تحقیقات علمی داشته است.

گرایشات پرستاری

رشته پرستاری در این دانشگاه به دو صورت پرستاری پنج ساله تمام انگلیسی و پرستاری عمومی چهار ساله ارائه می شود ، توت این دو رشته با هم این است که در دوره۵ ساله دانشجویان تمام سال اول را با یادگیری زبان انگلیسی می گذرانند تا در خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن مهارت داشته باشند ، در انتها هدف از هر دو شاخه پرورش استعدادهای برتر متخصص پرستاری مدرن مطابق با استانداردهای بین المللی است.

دروسی که در این رشته دانشجویان با آنها آشنا می شوند عبارتند از : علوم کامپیوتر ، آناتومی انسان ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، آسیب شناسی ، فارماکولوژی ، پرستاری پایه ، پرستاری داخلی و جراحی ، پرستاری زنان و زایمان ، پرستاری جامعه ، پرستاری کمک های اولیه ، روانشناسی پزشکی ، مدیریت پرستاری و غیره.

خوابگاه های دانشگاه هاست چین

هاست ۱۵ آپارتمان اقامتی جهت خوابگاه در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه در هر مقطع تحصیلی اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری شده باشند به طور کاملا رایگان می توانند از خوابگاه هایی که دانشگاه برای دانشجویان تدارک دیده است بهره مند شوند.

خوابگاه های دانشگاه هاست چین

همچنین برای سایر محصلین که موفق به اخذ بورسیه نشده اند و با پرداخت شهریه در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند نیز شرایط اقامت در خوابگاه های دانشجویی فراهم می باشند ، این دانشجویان برای اقامت در خوابگاه باید برای اتاق یک نفره ماهانه ۱۷۰ دلار و اتاق دو نفره ماهانه ۱۱۰ پرداخت نمایند.

همچنین هزینه آب ، برق و اینترنت به طور جداگانه توسط مرکز خدمات رسانی به اتاق ها بر روی اجاره ماهانه محاسبه می شود و به دانشجویان اعلام می گردد ، تمامی اتاق های خوابگاهی شامل امکاناتی نظیر لباسشویی ، آبگرمکن ، کولر ، مبلمان ، یخچال ، میز مطالعه و غیره هستند ، همچنین خوابگاه ها در این دانشگاه به صورت مردانه و جداگانه به محصلین ارائه می شود.

موقعیت مکانی دانشگاه هاست در چین

هم اکنون بیش از ۵۵ هزار دانشجوی تمام وقت در این دانشگاه واقع شده در حومه شهر ووهان کشور مشغول به تحصیل هستند ، وجود محیط ارام و سرسبز و وسع پوشیده شده از درخت در اطراف این دانشگاه را که فضایی بسیار خاص و بسیار مناسب درس خواندن و کسب دانش است را نمی توان در جذب این دانشجوها بی تاثیر دانست.

شهر ووهان نسبت به شهر های بزرگ کشور چین مانند شانگهای و بیجینگ هزینه های پایین تری را برای زندگی به دانشجویان وارد می کند ، فضای کل این مجتمع دانشگاهی بالغ بر ۱۱۵۳ هکتار است که بیش از ۷۰ درصد آن شامل فضای سبز است ، که دانشگاه علوم و تکنولوژی نیز با داشتن مساحتی معادل با ۴۷۰ هکتار ، به عنوان دانشگاه در جنگل شناخته شده است.

در حال حاضر ، این دانشگاه دارای ۴۰ دانشکده و دپارتمان است که تمامی مقاطع و گرایشاتی که در بالا به آن اشاره کردیم را در خود جای داده اند ، این دانشگاه دارای یک سیستم پشتیبانی قوی است که شامل ۴ کتابخانه با مجموعه ای بیش از ۵ میلیون جلد کتاب و ۴ ساختمان آموزشی اصلی با بهترین تسهیلات است ، همچنین در محیط این مجتمع آموزشی ۴ سالن ورزشی ، ۴ زمین ورزشی استاندارد ، ۷۰ زمین بسکتبال ، ۱۴ زمین تنیس ، ۱۴ کافی شاپ و رستوران ، ۶ مرکز خرید و ۱ بازار بزرگ در دانشگاه ، ۱ بیمارستان دانشگاهی ، ۶ بانک و یک اداره پست دولتی کشور چین برای رقاه حال دانشجویان موجود می باشند.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه علوم هوآژونگ چین

دانشجویانی که نتوانند بورسیه کامل را اخذ نمایند باید برای ادامه تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف در این دانشگاه میزانی پول را به عنوان مبلغ شهریه پرداخت نمایند ، به طور کلی هزینه و شهریه تحصیلی این دانشگاه نسب به مقطع و رشته مورد نظر متفاوت می باشد.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه علوم هوآژونگ چین

تحصیل در رشته های گوناگون مقطع کارشناسی برای متقاضیان در این مجموعه تحصیلی ۳۵۰۰ دلار تا ۵ هزار دلار هزینه و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۵ هزار دلار تا ۶ هزار دلار و در آخر برای متقاضیان مقطع دکتری ۷ هزار دلار تا ۸۵۰۰ دلار در سال هزینه در بر دارد.

همچنین هزینه های جانبی نظیر هزینه زندگی که به نسبت هر شخص متفاوت است و خوابگاه که در بالا به آن اشاره کردیم و خرید کتاب های مورد نیاز برای هر سال تحصیلی ۱۰۰ دلار و تمدید مجوز اقامت سالانه که ۷۰ دلار هزینه را در بر میگیرد را هم باید به مبلغ کل اضافه نمود.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین

دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین در فاصله ۴۴ کیلومتری شهر ووهان در مسیر جاده هانگ شان قرار گرفته است ، این دانشگاه از طریق مترو ، تاکسی قابل دسترسی است.

دانشگاه هواژونگ همچنین خدمات حمل و نقل رایگان را برای دانشجویان بین المللی از فرودگاه محلی- بین المللی ووهان تیان هه به دانشگاه ارائه می دهد ، اما دانشجویان بین المللی باید برنامه دقیق سفر و ورود خود را حداقل ۳ روز قبل به نماینده دانشگاه ارسال کنند تا دانشگاه بتواند بدون هیچ گونه تأخیر و مشکلی برنامه سفر آن ها و انتقالشان به دانشگاه را برنامه ریزی نماید.

در محیط فرودگاه همواره تاکسی هایی وجود دارند که دانشجویان می توانند در صورت استفاده نکردن از سرویس های دانشگاه یا محیا نبودن ها این تاکسی ها را کرایه و تا دانشگاه جا به جا شوند ، از فرودگاه تا دانشگاه هوآژونگ با تاکسی هایی که در محیط فروگاه وجود دارند حدود ۱ ساعت به طول می انجامد.

همچنین ایستگاه دانشگاه علم و فناوری هواژونگ درخط ۲ مترو شهر ووهان دسترسی این دانشگاه را هم از فوریه سال ۲۰۱۹ برای دانشجوان این دانشگاه فراهم اورده است ، این ایستگاه در منطقه هانگ شان شهر ووهان واقع شده و این شهر را به دانشگاه هواژونگ وصل می نماید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه هاست چین

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین چقدر است؟

تحصیل در رشته های گوناگون مقطع کارشناسی برای متقاضیان در این مجموعه تحصیلی 3500 دلار تا 5 هزار دلار هزینه و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 5 هزار دلار تا 6 هزار دلار و در آخر برای متقاضیان مقطع دکتری 7 هزار دلار تا 8500 دلار در سال هزینه در بر دارد.

زبان تحصیل در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین چیست؟

دانشگاه علوم و تکنولوژی هوآژونگ به منظور قرار دادن خود در میان موسسات برتر جهانی و همچنین جذب دانشجویان و متقاضیان تحصیل از تمامی نقاط جهان علاوه تدریس و ارائه دروس در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان رسمی و بومی خود کشور که زبان چینی می باشد ، تمام مقاطع را به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می نماید.

بورسیه های دانشجویی دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین به چه صورت است؟

بورسیه دانشجویی این دانشگاه به دو صورت کامل که شامل عدم پرداخت شهریه دانشگاه ، حقوق ماهیانه ، خوابگاه و بیمه پزشکی و به صورت جزئی که برخی موارد گفته شده را شامل می شود ارائه می گردد ، این دانشگاه به عنوان هزینه تحصیلی ماهانه 2000 دلار برای دانشجویان کارشناسی ، 2500 دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 3000 دلار برای دانشجویان دکتری را فراهم می‌کند.

آیا برای تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین محدودیت سنی وجود دارد؟

بله ، حداکثر سن پذیرش در این مجموعه در این مقطع 40 سال تمام می باشد.

در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین چه رشته هایی در مقطع دکترا ارائه می شود؟

دکتری بهداشت محیط و حرفه ، دکتری تغذیه و بهداشت مواد غذایی ، دکتری اقتصاد و مدیریت فنی ، دکتری طراحی معماری و نظریه ، دکتری رادیولوژی ، دکتری مهندسی عمران و مهندسی سازه ، دکتری رادیولوژی ، دکتری پوست و فوق تخصص پوست ، دکتری انكولوژی ، دکتری پزشکی توانبخشی و فیزیوتراپی و بسیاری دیگر از رشته ها و گرایشات پر کاربرد در جهان.

هزینه خوابگاه در دانشگاه هاست چین چقدر است؟

دانشجویان برای اقامت در خوابگاه باید برای اتاق یک نفره ماهانه 170 دلار و اتاق دو نفره ماهانه 110 پرداخت نمایند.

گروه مشاورین و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی همواره آماده بوده تا با ارائه بهترین و راحت ترین راه های تحصیل در دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین شما را یاری نمایند ، برای دریافت مشاوره رایگان با دفاتر ما در تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند به شما در بهترین انتخاب کمک شایانی باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین است این دانشگاه یکی از مهمترین مراجع تحصیل به زبان انگلیسی در آسیا است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *