تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ، یکی از موسسات علمی برتر جهان است که متقاضیان زیادی برای تحصیل در آن درخواست می دهند . کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله شرایط تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن را برای شما شرح داده اند . چنانچه پس از مطالعه این مقاله مایل به کسب اطلاعات بیشتر بودید ، مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان را برای شما توضیح خواهند داد .

کشور انگلستان همواره در رتبه بندی های جهانی برای به دارا بودن برترین دانشگاه های دنیا شهرت پیدا کرده است . این کشور در جهان از هر لحاظ ، در بهترین جایگاه ها قرار می گیرد . دانشگاه هاروارد ، آکسفورد و کمبریج از مشهورترین های جهان در انگلستان تاسیس و سازماندهی شده اند .

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) نیز یک مورد از برترین دانشگاه های انگلستان می باشد که به عنوان مرکز بین المللی برتری تحصیلی و نوآوری در علوم اجتماعی در نظر گرفته شده است .

شرایط تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

با توجه به ارزش و اعتبار بالای این مدرسه می توان حدس زد که شرایط تحصیل در آن ، تقریبا سختگیرانه تر از دیگر مدارس اقتصاد باشد . دلیل سخت گیری این است که این موسسه علمی برجسته افراد تیزهوش و دارای پتانسیل بالا را جذب کند . از سوی دیگر به دلیل سطح علمی بالای آن رقابت بسیار شدیدی در بین متقاضیان تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن وجود دارد .

برای هر ظرفیت اعلام شده از سوی LSE بیش از ده درخواست وجود دارد که از میان آنها تنها سه مورد پذیرفته می شود . بنابراین باید به شدت رقابت پی برده باشید و بدانید که برای اخذ پذیرش تلاش بسیار زیادی لازم است .

البته این دانشگاه تلاش هایی هم جهت افزایش ورودی هایش انجام داده است . شما باید به نحوه اخذ پذیرش نیز آگاهی داشته باشید . در این زمینه با کارشناسان ویزای تحصیلی انگلستان در موسسه ما مشاوره نمایید .

بررسی شرایط تحصیل در لندن

در رتبه بندی عالی تایمز LSE در میان بیست و پنج دانشگاه برتر دسته بندی شده است و در رتبه بندی QS برای ارزیابی دانشگاه ها در هشت رشته مختلف ، این مدرسه در جایگاه پنج رتبه برتر قرار گرفت . حضور فعال LSE در حوزه های دیگر نیز باعث شده تا این دانشگاه در میان ده رتبه برتر قرار گیرد .

درهای این دانشگاه بر روی جهانیان باز می باشد و دانشجویان مستعد بین المللی با آگاهی از شرایط تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن برای ادامه تحصیل در آن درخواست بدهند .

علاقه مندان به دریافت بورسیه تحصیلی LSE با مراجعه به سایت مدرسه اقتصاد لندن ، می توانند در بخش پذیرش تحصیلی ثبت نام کرده و موارد بورسیه تحصیلی آن را بررسی و در صورت واجد شرایط بودن فرم مربوط به آن را تکمیل کنند .

برخی برنامه های مربوط به بورسیه تحصیلی LSE ( برنامه های ماه جولای ) برای تحصیل در شهرهای بیجینگ و کیپ تاون در آفریقای جنوبی در دسترس است . بدین معنا که پذیرش و جلسه معارفه آن در لندن برگزار می شود اما برای تحصیل باید به آفریقای جنوبی بروید .

تاریخچه مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

تاریخچه مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ( LSE ) در سال 1895 تأسیس شد و در سال 1900 به جمع دانشگاه های لندن پیوست . پنجاه درصد از همه تحقیقات LSE در بالاترین رتبه ( جایگاه چهارم ) قرار گرفته است که در آخرین چارچوب تحقق یافته ، نسبتا بالاتر از هر دانشگاه دیگر در انگلیس بوده است . مقامات این مدرسه به طور مرتب ، شخصیت های برجسته دولتی را به سخنرانی ها و سمینارها دعوت می کنند .

کسانی که به تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن می پردازند و فارغ التحصیلان این دانشگاه به مقامات ارشد در سازمان ها و دولت در سراسر جهان می رسند ، برای مثال به عنوان مشاوران دولتی عمل می کنند ، در کمیسیون ها خدمت می کنند و به سازمان های ملی و بین المللی منتقل می شوند .

فارغ التحصیلان و کارکنان سابق شامل 18 برنده جایزه نوبل در اقتصاد ، صلح و ادبیات و 35 رئیس جمهور گذشته یا حال حاضر بوده و هستند .

مدارک پذیرش در دانشگاه اقتصاد لندن

 • قبولی در رشته مورد نظر در دانشگاه دولتی ایران
 • ارسال ریز نمرات ترجمه شده از گواهی دیپلم ؛ دیپلم چهارساله مطابق با استاندارد های جهانی .
 • متقاضیان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی باید مدرک ترجمه شده مقطع پیشین را ارائه نمایند .
 • معدل بالای 16 با توجه ویژه بر نمرات علوم انسانی و ریاضیات
 • سطح زبان با ارائه نمره آیلتس 6 تا 6.5 ( هرچه سطح زبان بالاتر باشد امتیاز متقاضی بالاتر می رود ) .
 • نامه تمکن مالی به ارزش هجده هزار پوند که معادل یک سال زندگی و تحصیل رشته علوم سیاسی در انگلستان می باشد .
 • پاسپورت معتبر

رشته های تحصیلی موجود در مدرسه اقتصاد لندن

این مدرسه ( دانشگاه ) در رتبه دوم در علوم و مدیریت اجتماعی قرار دارد . پروفایل تحصیلی مدرسه ، گستره وسیعی از علوم اجتماعی را شامل می شود و برای مطالعه مسائل دنیای واقعی از اقتصاد ، سیاست و حقوق تا جامعه شناسی ، انسان شناسی ، حسابداری و امور مالی مشهور است .

LSE بیش از 40 برنامه کارشناسی را ارائه می دهد . علاوه بر این ، LSE بیش از 140 برنامه های کارشناسی ارشد و فرصت های دکترا را در سراسر علوم اجتماعی تدریس می کند .

LSE دارای بیش از 11،000 دانش آموز و 3300 کارمند است که تقریبا کمتر از نیمی از آنها خارج از انگلستان هستند . این دانشگاه بیش از 30 مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی را در رشته های مربوط به امور مالی و علوم اجتماعی منحصرا از دانشگاه لس آنجلس دریافت می کنند .

LSE در قلب لندن قرار دارد و تمامی دپارتمان ها و واحد های علمی آن در یک دانشکده قرار گرفته است و تمامی دانشجویانش از طریق خطوط مترو و اتوبوس ، به امکانات گسترده فرهنگی و اجتماعی در شهر لندن دسترسی آسان دارند .

روش های آموزشی در مدرسه اقتصاد لندن

آموزش و تحقیق جهت تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ، از طریق 25 بخش و موسسه و 23 مرکز تحقیقاتی انجام می شود . LSE در حال حاضر ، برای دانش آموزان بیش از 160 کشور جهان در حال ارائه خدمات آموزش است که تمامی آنان از شرایط تحصیلی و اقامتی یکسان در این مدرسه برخوردار هستند .

این دانشگاه دیدگاه فراشناختی از علوم انسانی را برای دانشجویانش ارائه می دهد و دانشجویان در هر رشته ای که باشند چندین واحد از یک رشته دیگر را نیز به انتخاب خودشان مطالعه می کنند .

شیوه تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ، به صورت تمام وقت بوده و در پنج درصد مواقع هم به صورت نیمه وقت است . همچنین LSE عضو بخشی از یک مجمع موسسات برتر است که جهت ارائه آموزش علمی از راه دور LLB و CertHE برنامه های مشترک رشته حقوق را فراهم می کند .

LSE به همراه کالج های UCL ، King و Queen Mary چهار کالج برتر در رتبه بندی جهانی برای حقوق هستند . همچنین این دانشگاه میزبان مدارس معتبر تابستانی است .

بورسیه تحصیلی مدرسه اقتصاد لندن

بورسیه تحصیلی مدرسه اقتصاد لندن

بورس تحصیلی برای تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن در دسترس است . در حال حاضر 9760 دانش آموز در LSE مشغول به تحصیل هستند که از بین آنها 6748 نفر دانشجویان بین المللی هستند .

به طور کلی سهمیه قبولی دانشجویان در این دانشگاه برای انگلستانی ها 33% ، برای کشورهای اتحادیه اروپا 18% و برای دیگر کشورها 295 می باشد .

سهمیه های بورسیه تحصیل در مدرسه اقتصاد لندن ، برای مقطع کارشناسی تعلق نمی گیرد و اغلب برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری صادر می شود .

مقاله فوق با همکارای گروه تخصصی موسسه مهر آفرین رجبی پیرامون معرفی و بیان شرایط تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ، به تحریر درآمده است . برای کسب اطلاعات گسترده تر در این خصوص با مشاورین برجسته ما در دفاتر همکار موسسه ، در شهرهای تهران و شیراز تماس بگیرید . ایشان می توانند شما را برای اخذ ویزای tier4 انگلستان نیز راهنمایی کنند .

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

 1. مهدی گفت:

  ششصد و سی ملیون تومن پول میخواد؟! واسه دانشجوی بی بزاعت ولی با هوش راهکاری وجود نداره؟ (بدون پارتی)

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در مقاطع پایین، دانشگاه های انگلیس معمولا بورسیه تحصیلی ندارند و هزینه ها به عهده خودتان می باشد.
   کشورهایی مانند اتریش، آلمان و فرانسه تحصیل رایگان دارند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه