رشته های تحصیلی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه

تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه

تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه به عنوان یکی از رشته های علوم تجربی و علم پزشکی بسیار مورد تقاضای دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه ها است ، کشور نام آشنای این روزها روسیه نیز به عنوان یکی از مقصدهای معتبر این رشته در آسیا ، گزینه ای قابل اعتماد و البته مقرون به صرفه برای دست یافتن به مدرک تحصیلی فیزیوتراپی می باشد ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا با تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه را مطابق با آخرین اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه های این کشور بشناسیم.

این رشته که به شناخت و درمان فیزیک و ساختار بدن انسان می پردازد ، برای افرادی که در اثر تصادف ، عمل جراحی ، نقص های مادرزادی و غیره دچار مشکل می شوند کاربرد دارد ، البته تعریف این علم در دنیای پزشکی بسیار فراگیر و گسترده است و محصلان آن همانند پزشکان به مطالعه تخصصی ترین مسائل علم پزشکی می پردازند.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می شود و امکان تحصیل به صورت پیوسته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد و دانشجویان باید به صورت پیوسته به مدت چهار سال به تحصیل مشغول باشند ، برای آشنایی بیشتر با شرایط و چگونگی تحصیل در کشور روسیه می توانید مقاله جامع تحصیل در روسیه در همین سایت را بخوانید.

پادفک فیزیوتراپی در روسیه

اغلب رشته های دانشگاهی در روسیه برای دانشجویان خارجی به دلیل انجام مطابقت و آماده سازی داوطلب با سیستم آموزشی این کشور نیازمند پشت سر گذاشتن یک دوره پیش نیاز به نام پادفک هستند ، این دوره که برای کلیه علوم پزشکی از جمله فیزیوتراپی به صورت مشترک لحاظ می شود ، در حدود دو تا سه ترم تحصیلی بوده و دانشجویان باید یک سال قبل از آغاز دوره دانشگاه را به پشت سر گذاشتن پادفک اختصاص دهند.

اهمیت این دوره علاوه بر آشنایی با علوم پایه به یادگیری زبان تحصیل نیز می باشد که دانشجویان را به سطح مطلوب نیز رسانده و دغدغه زبان را برای آنها حل می کند ، این دوره شامل هیچ گونه آزمون ورودی نبوده و در ابتدا یه تعیین سطح از شما گرفته می شود تا تعداد واحدهای لازم برایتان مشخص شود.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی روسیه

انتخاب دانشگاه و شهری که می خواهید درآن سکونت داشته باشید از اصلی ترین فاکتورهای تاثیرگذار در دانشجویی شما در روسیه هستند که علاوه بر میزان اعتبار دانشگاه ، رفاه و راحتی را در طول تحصیل برایتان به همراه دارند ، رشته فیزیوتراپی در اغلب دانشگاه های علوم پزشکی روسیه ارائه می شود و دانشگاه های دولتی و خصوصی هر یک می توانند گزینه ای ایده آل برای تحصیل شما به شمار روند ، از جمله دانشگاه های فیزیوتراپی این کشور عبارتند از:

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سامارا

این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۹۱۹ در شهری به همین نام آغاز کرد و امرزه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه و آسیا شناخته می شود ، جهت پذیرش در این دانشگاه باید سطح زبان روسی خود را قوی ساحته معدل بالایی نیز در دوره دبیرستان کسب کرده باشید.

آکادمی پزشکی کریمه

قطعا در رشته فیزیوتراپی در روسیه به نام اکادمی پزشکی کریمه برخواهید خورد ، این دانشگاه دارای بخش های مجزایی برای رشته های پزشکی بوده و دانشجویان با ملیت های مختلف در آن به تحصیل مشغول هستند ، سپری کردن دوره پادفک برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است.

دانشگاه ایالتی روستوف

این دانشگاه در شهر روستوف با زمینه انجام تحقیقات در سال ۱۹۳۱ فعالیت خود را آغاز نمود و رشته فیزیوتراپی را به عنوان یکی از گرایش های علوم پزشکی به علاقه مندان ارائه می دهد ، نمرات شما در دروس تخصصی به همراه مدرک زبان روسی و یا انگلیسی از شرایط پذیرش این دانشگاه هستند.

دانشگاه علم پزشکی سیبری

یکی از صاحب نام ترین دانشگاه های پزشکی روسیه است که می تانید اکثر رشته های علم پزشکی از جمله فیزیوتراپی را در آن پشت سر بگذارید ، این دانشگاه که در بخش آسیایی قرار گرفته تحصیل به زبان روسی را به علاقه مندان ارائه می دهد.

دانشگاه پزشکی اومسک

این دانشگاه که فعالیت خود را ابتدا با دامپزشکی در سال ۱۹۲۰ آغاز نمود ، هم اکنون یکی از مراکز پذیرش دانشجویان در رشته فیزیوتراپی می باشد ، شما می توانید رشته فیزیوتراپی را تا مقطع تخصص در این دانشگاه سپری کنید و یادگیری زبان روسی برای پذیرش الزامی است.

در روسیه دانشاه های متعددی وجود دارند که رشته فیزیوتراپی را به علاقه مندان ارائه می دهند از جمله:

 • دانشگاه پزشکی روسیه
 • دانشگاه پزشکی چلیابینسک
 • موسسه دولتی پزشکی Khabarovsk
 • آکادمی پزشکی ایالتی Kemerovo
 • دانشگاه پزشکی ایرکوتسک
 • دانشگاه ایالتی Kabardino-Balkarian

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی بالاتر از دانشجویان بومی می باشد اما در مقایسه با سایر کشورهای جهان گزینه ای بسیار مقرون به صرفه به شمار می رود ، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه می تواند با توجه به رشته انتخابی شما متغیر باشد اما معمولا از ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار روبل هزینه به همراه دارد که به صورت میانگین ۳۰۰۰ دلار در سال است.

البته در دوره کارشناسی ارشد و دکترا هزینه تحصیل بیشتر می شود که البته در این دو مقطع فرصت دریافت بورسیه های متعدد وجود دارد ، هزینه دوره پادفک را نیز نباید فراموش کنید که می تواند از ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متغیر باشد ، زندگی دانشجویی نیز مخارجی به همراه دارد که البته در روسیه بالا نبوده برای دانشجویان بسیار مقرون به صرفه است.

برای تحصیل فیزیوتراپی در خارج از کشور ، می توانید به کشور فرانسه هم به عنوان گزینه ای مناسب و جذاب فکر کنید ، در مقاله تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه می توانید هزینه های مقرون به صرفه این انتخاب را بخوانید.

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه

همانگونه که گفته شد رشته فیزیوتراپی به دلیل اشتراکات زیادی که با رشته پزشکی دارد ، دارای دروس مشترکی نیز با این رشته می باشد ، چارت درسی این رشته نیز در دانشگاه های رسیه می تواند با یکدیگر اندکی تفاوت داشته باشد اما دانشجویان تمامی واحدهای اصلی و مهم را به صورت یکسان پشت سر می گذارند.

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه
 • مراقبت های بهداشتی
 • بهداشت عمومی
 • آسیب شناسی آناتومیک بالینی
 • پزشکی احیا کننده
 • زیست شناسی
 • فیزیوتراپی بیماران داخلی
 • فیزیوتراپی جراحی
 • درمان بالینیولوژیکی
 • انفورماتیک پزشکی
 • آموزش عملی
 • داروشناسی

البته واحدهای درسی که دانشجویان در طول دوره کارشناسی پشت سر می گذارند بسیار بیشتر است و دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز واحدهای عملی نقش اصلی را ایفا نموده و دانشجویان باید به تحقیق و پژوهش بپردازند و نیاز چندانی به حضور سر کلاس نخواهند داشت.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه ، روسی می باشد اما این امکان نیز وجود دارد که در هنگام بررسی دانشگاه های مختلف به زبان انگلیسی نیز بر بخورید ، شاید بتوانید زبان انگلیسی را در معدود دانشگاه های این کشور بیابید ، اما باید این حقیقت را به شما یادآور شویم که شما تحصیل در کشوری روسی زبان و البته رشته ای عملی را پشت سر می گذارید که زبان انگلیسی نهایتا برای توصیح برخی از واحدهای درسی سرکلاس کاربرد داشته باشد و در خارج کلاس درس هیچ گونه کاربردی برایتان نخواهد داشت.

از این رو توصیه می کنیم تا یادگیری زبان روسی را اولویت اول خود قرار داده و برای داشتن تحصیل و ندگی راحت در این کشور به تسل کلفی برسید ، البته دانشگاه های روسیه با دوره پادفک شما را به سطح موردنظر دانشگاه می رساند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی در روسیه

شاید برایتان این سوال وجود داشته باشد که تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه نیازمند پشت سر گذاشتن آزمون ورودی می باشد یا خیر ؟ باید این خبر خوش را به شما بدهیم که رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه نیازمند آزمون ورودی نبوده و شما با قبولی در دوره پادفک مجوز ورود به رشته موردنظر خود را دریافت خواهید کرد.

در واقع هنگامی که بتوانید در دروس پیش نیاز به نمره قبولی برسید ، سطح موردنظر دانشگاه را کسب کرده اید دیگر نیازی به قبولی در آزمون ورودی نمی باشد ، البته دقت داشته باشید که ظرفیت هر دانشگاه در پذیرش دانشجویان خارجی مشخص بوده و تنها تعداد مشخصی موفق به ورود به دانشگاه می شوند ، از این رو سعی کنید تا با تلاش به بالاترین نمره ممکن دست یابید.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

انتخاب هر کشور خارجی جهت تحصیل مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد و هرگز می توان کشوری را کاملا ایده آل و یا کاملا نامناسب دانست ، کشور روسیه نیز مانند هر کشور دیگری دارای نقاط قوت و ضعف مختلفی است که آگاهی از آنها می تواند در تصمیم گیری به شما کمک نماید.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

روسیه بسیار به کشورمان نزدیک بوده و دانشجویان می توانند به راحتی در رفت و آمد باشند ، علاوه بر این فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشور نیز به مردم کشورمان بسیار شبیه است و دانشجویان با مسائلی همچون شوک فرهنگی دست و پنجه نرم نخواهند کرد ، روش تدریس و اصول اموزشی نیز در دانشگاه های روسیه مطابق با اخرین متدهای تحصیلی در جهان اجرا می شود و دانشگاه های این کشور در حوزه های بسیاری از جمله علوم پزشکی صاحب نام و دارای رتبه های قابل توجه در سطح جهان می باشند.

شما با انتخاب دانشگاه های روسیه مدرکی معتبر در سطح جهان دریافت خواهید کرد که امکان کار در اغلب کشورها را به شما بخشیده و می توانید برای دوره های بالاتر به کشورهای مطرح اروپا و یا آمریکا مهاجرت کنید ، هم چنین دوره های عملی آموزشی رشته فیزیوتراپی که از مهم ترین بخش های این رشته می باشد ، در بیمارستان های مجهز به دانشجویان تدریس می شود.

معایب تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

تحصل در روسیه معایبی نیز به همراه دارد که از جمله آنها می توان به یادگیری زبان روسی اشاره کرد ، بسیاری از دانشجویان یادگیری این زبان را که در سطح بین المللی کاربرد زیادی ندارد بیهوده می دانند و ترجیح می دهند تحصیل در کشوری انگلیسی زبان را انتخاب کنند تا بتوانند در آینده مسیر هموارتری در سایر کشورها داشته باشند.

علاه بر این روسیه کشوری با آب و هوای سرد و شما در بیشترین ماه های سال هوا سرد را تجربه خواهید کرد که برای برخی ویژگی خوشایندی نیست ، همین امر موجب گشته تا مردم نیز با افراد خارجی رابطه گرم و صمیمی نداشته باشند و نمی توان توقع خونگرمی زیادی را از آنها داشت.

درآمد فیزیوتراپیست ها در روسیه

رشته فیزیوتراپی از مواردی است که بخش گسترده ای از علم پزشکی را پوشش داده و افراد با بیماری مختلف بدان نیازمند هستند ، از این رو افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند نه تنها هیچ گاه بیکار نبوده ، بلکه با درآمد قابل توجهی نیز می توانند در مراکز درمانی متعدد نیز به کار مشغول شوند.

درآمد یک فیزیوتراپیت با توجه به ساعات کاری در هفته متغیر است اما به صورت میانگین می تواند از ۲۴۰۰ دلار آغاز شده و تا ۱۲۰۰۰ دلار در ماه نیز برسد ، البته دریافت پاداش و ساعات اضافه کاری می تواند درآمد شما را بالاتر نیز ببرد.

سوالات پر تکرار تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم شما را با رشته پر طرفدار فیزیوتراپی آشنا کنیم ، چنانچه شما هم مایل به تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه هستید می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و شرایط خود را با آن ها در میان بگذارید ، بخش دیدگاه در پایین همین صفحه ، یکی از راه های ارتباطی ما و شماست.

آیا برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه آزمون خاصی برگزار می شود؟

که رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه نیازمند آزمون ورودی نبوده و شما با قبولی در دوره پادفک مجوز ورود به رشته موردنظر خود را دریافت خواهید کرد.

زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه چیست؟

زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه ، روسی می باشد اما این امکان نیز وجود دارد که در هنگام بررسی دانشگاه های مختلف به زبان انگلیسی نیز بر بخورید ، شاید بتوانید زبان انگلیسی را در معدود دانشگاه های این کشور بیابید.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه چقدر است؟

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه می تواند با توجه به رشته انتخابی شما متغیر باشد اما معمولا از 180 تا 220 هزار روبل هزینه به همراه دارد که به صورت میانگین 3000 دلار در سال است.

کدام دانشگاه ها در روسیه رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند؟

دانشگاه پزشکی روسیه دانشگاه پزشکی چلیابینسک موسسه دولتی پزشکی Khabarovsk آکادمی پزشکی ایالتی Kemerovo دانشگاه پزشکی ایرکوتسک دانشگاه ایالتی Kabardino-Balkarian

چنانچه در روسیه فیزیوتراپی بخوانم و در همان جا کار کنم حقوق من چقدر خواهد بود؟

درآمد یک فیزیوتراپیت با توجه به ساعات کاری در هفته متغیر است اما به صورت میانگین می تواند از 2400 دلار آغاز شده و تا 12000 دلار در ماه نیز برسد ، البته دریافت پاداش و ساعات اضافه کاری می تواند درآمد شما را بالاتر نیز ببرد.

در صورتی که به دنبال تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه هستید و تمایل دارید تا مسیر پذیرش در دانشگاه های این کشور را به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن پشت سر بگذارید به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز مراجعه کنید ، کارشناسان ما اخرین اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و بهترین گزینه های ممکن را با توجه به شرایط به شما معرفی می کنند ، همچنین برای آگاهی از چگونگی تحصیل در رشته های علوم پزشکی در این کشور ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را مطالعه نمایید.

1/5 - (2 امتیاز)

4 دیدگاه در “تحصیل رشته فیزیوتراپی در روسیه

 1. آیناز گفت:

  درودوقت بخیر
  رشته فیزیوتراپی دردانشگاه فدرال کاران به زبان انگلیسی تدریس میشود؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   خیر رشته های پیراپزشکی در روسیه به زبان روسی ارائه می شوند .
   با تشکر از سوال شما

 2. tannaz گفت:

  سلام..در رابطه با درامد نوشتن..خب بعد از چندوقت میتونی ب این درامدایی ک گفته شده برسی؟ باید دوره تحصیلت تموم شه بعد؟ یا ن…؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بعد از فارغ التحصیلی میتوانید به چنین درآمد هایی برسید و حین تحصیل خیلی راحت نمیتوانید کار پیدا کنید مگر اینکه به زبان بومی بسیار مسلط باشید . ضمن اینکه درآمد کار دانشجویی در روسیه مبلغ کمی می باشد .
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *