تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات

تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات می تواند گزینه خوبی برای متقاضیانی باشد که به یک حرفه مراقبت پزشکی علاقه دارند و می خواهند در یک دانشگاه خارجی معتبر در نزدیکی ایران آن را به پایان برسانند ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات را بررسی کنیم.

برنامه تحصیل فیزیوتراپی در امارات ، کاملا با استانداردهای جهانی برای حفظ پایه دانش فیزیوتراپی مطابقت دارد و اولویت اصلی ارائه یک آموزش بالینی یک به یک در مراکز آموزش بالینی امارات است.

اگر به تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات علاقه داشته اید و تاکنون دنبال آن نرفته اید ، الان با مطالعه این مقاله از مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی و انجام اقدامات لازم ، بزودی خود را در یکی از دانشگاه های معتبر دبی خواهید دید.

بسیاری از ایرانیان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات هستند ، مقاله لینک شده اطلاعاتی به روز و دقیق را در اختیار شما می گذارد.

فهرست مطالب

بررسی تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات را با دیدن این ویدیو و شنید پادکست میتوانید به صورت خلاصه و جمع بندی شده به دست بیاورید، اگر سوالی داشتید هم کارشناسان ما در شرکت حقوقی مهاجرتی رجبی در خدمت شما هستند.

پادکست تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات

نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات

پریمدیکال فیزیوتراپی در امارات

بسیاری از دانشگاه های خارجی در کشور امارات که شعبه آمریکایی دارند مانند اکثر کالج ها و دانشگاه های آمریکایی ، برای رشته های پزشکی ، دندانپزشکی یا رشته های مرتبط با بهداشت و سلامتی برنامه پریمدیکال ارائه نمی دهند.

با این وجود ، دانشگاهی مانند دانشگاه NYU ابوظبی با موفقیت دانشجویان خود را برای درخواست در انواع مدارس حرفه ای بهداشت آماده می کند ، حرفه های بهداشتی فرصت های چالش برانگیز و سودمند زیادی را ارائه می دهند: این فرصت ها شامل مشاغل بالینی در پزشکی ، دندانپزشکی و فیزیوتراپی و همچنین مشاغل غیر بالینی در آموزش و تحقیقات بهداشتی است.

تنها در یک حالت متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در امارات ملزم به شرکت در دوره پریمدیکال هستند؛ چنانچه دیپلم دبیرستان متقاضیان غیر از علوم تجربی یا ریاضی باشد ، آنها می‌توانند یکی از این رشته ها مانند فیزیوتراپی را انتخاب کنند ، اما این انتخاب منوط به این است که دوره پیش‌پزشکی یا پریمدیکال فیزیوتراپی در امارات را همزمان تکمیل کنند.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی امارات

برنامه های آموزشی فیزیوتراپی در امارات در دانشگاه های زیادی ارائه می شود که اگر بخواهیم لیستی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات معرفی کنیم باید اسامی دانشکده های علوم بهداشتی شارجه ، دانشکده پزشکی خلیج فارس و دانشکده علوم بهداشتی فاطما را بیاوریم.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پزشکی خلیج فارس

دانشگاه پزشکی خلیج فارس (GMU) در شهر عجمان قرار گرفته و برنامه درسی BPT در کالج علوم بهداشت این دانشگاه با استاندارد های جهانی برای حفظ پایه دانش فیزیوتراپی مطابقت دارد و اولویت اصلی آن آموزش بالینی یک به یک در مراکز آموزش بالینی است.

برای تقویت مهارت های بالینی همراه با تدریس در کلاس ، دانشجویان در طول مدت مطالعه در مراکز مختلف اعزام خواهند شد ، این برنامه در یک دوره چهار ساله همراه با 6 ماه تمرین بالینی پیشرفته تمدید شده است.

پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه ، به دانشجو مدرک لیسانس فیزیوتراپی (BPT) اعطا می شود و فرد به عنوان یک فیزیوتراپیست واجد شرایط می شود ، که پله ای برای یک حرفه چالش برانگیز خواهد بود و از بزرگان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه خلیج فارس می توان دکتر واتسون آرولسینگ را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه به دلیل انگلیسی بودن زبان تحصیل ، متقاضیان باید شرایط زبان را به خوبی برآورده کنند (مراجعه به بخش زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات) ، متقاضیان سایر سیستم های آموزشی غیر اماراتی باید گواهی معادل سازی گواهی دبیرستان خود را از وزارت آموزش امارات ارائه کنند.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه شارجه

دانشگاه شارجه در شهر دانشجویی شارجه قرار دارد ، فیزیوتراپیست های فارغ التحصیل از این دانشگاه واجد شرایط ارائه خدمات پیشگیرانه و درمانی با هدف بازگرداندن عملکرد و جلوگیری از ناتوانی ناشی از بیماری ، تروما یا آسیب هستند.

هم چنین فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی B.Sc در دانشگاه شارجه ، می توانند به عنوان فیزیوتراپیست در انواع تنظیمات مراقبت های بهداشتی از جمله بیمارستان ها ، کلینیک ها ، مراکز توانبخشی ، مراکز رشد کودک ، مراکز سالمندان ، مراکز ورزشی و تناسب اندام ، مدارس و دانشگاه ها ، صنایع و جوامع کار کند.

آن ها همچنین ممکن است به عنوان مربی ، مدیر ، محقق و مشاور خدمت کنند ، فارغ التحصیلان این فرصت را دارند که در امارات متحده عربی یا خارج از کشور کار کنند ، تحصیلات تکمیلی را دنبال کنند و در فعالیت های تحقیقاتی شرکت کنند از بزرگان این دانشگاه می توان دکتر اشکان آروموگان و می یانگ کیم را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه شارجه باید دارای دیپلم دوازده ساله دبیرستان باشند و از آنجایی تحصیل رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه انگلیسی است ، متقاضیان باید دارای مدرک معتبر زبان مانند TOEFL ، IELTS ،PTE یا ( EmSA) باشند.

کالج علوم بهداشتی فاطیما (FCHS)

کالج علوم بهداشتی فاطیما (FCHS)

کالج علوم بهداشتی فاطما توسط موسسه فناوری کاربردی در سال 2006 با هدف پاسخگویی به نیاز روزافزون امارات متحده عربی به متخصصان مراقبت های بهداشتی ماهر تأسیس شد.

این کالج با ارائه مدرک BSc در برنامه پرستاری شروع به کار کرد و از آن زمان به منظور ارائه سایر برنامه های مدرک در علوم بهداشتی مانند داروسازی ، بهداشت اضطراری ، فیزیوتراپی و رادیولوژی گسترش یافته است.

برنامه دیپلم عالی و لیسانس فیزیوتراپی در کالج علوم بهداشتی فاطما در حال حاضر از متقاضیان با تجربه واجد شرایط مناسب از زمینه های آموزشی و بالینی دعوت می کند ، با ارائه برنامه های ورود حرفه ای و آموزش عالی در فیزیوتراپی ، کالج این چشم انداز را دارد که سهم عمده ای در توسعه نیروی کار بیمارستان و توسعه سیستم سلامت در امارات داشته باشد.

داوطلبان موظف خواهند بود که در طول تمرین بالینی و فعالیت های تحقیقاتی خود بر اساس برنامه های مطالعاتی در برنامه درسی فیزیوتراپی ، در جریان پیشرفت های این رشته ، برنامه ریزی ، ارزیابی و بازنگری برنامه های درسی ، محتوای درسی ، مواد درسی ، برنامه ریزی ، ارزیابی و تجدید نظر بر روی دانشجویان در طول فعالیت های بالینی و تحقیقاتی خود سخنرانی کنند.

روش های آموزش ، آماده سازی و ارائه سخنرانی برای دانشجویان کارشناسی یا کارشناسی ارشد در مورد موضوعاتی مانند بیومکانیک ، فیزیوتراپی ارتوپدی ، PT عصبی ، PT قلبی ریوی ، اطفال و PT سالمندان در این کالج انجام می شود.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در امارات

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات با توجه به دانشگاه انتخابی و زبان تحصیل شما متفاوت خواهد بود؛ شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه شارجه به ازای هر سال 51،538 درهم است.

همچنین شهریه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه خلیج فارس 53000 درهم در سال است و علاوه بر آن ، هزینه ارزیابی پذیرش فیزیوتراپی در دانشگاه پزشکی خلیج که غیر قابل استرداد است ، 525 درهم می باشد.

شهریه تحصیل در کالج علوم پزشکی فاطیما 2500 درهم به ازای هر ترم است و هزینه درخواست نیز 1000 درهم است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های چین بسیار مقرون به صرفه است ، اگر به رشته فیزیوتراپی علا مندید حتما مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین را نیز بخوانید.

چارت درسی رشته فیزیوتراپی در امارات

دروسی که دانشجویان باید در طول چهار سال تحصیل خود به عنوان چارت درسی تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات بگذرانند شامل موارد زیر می شود :

دروس سال های اول و دوم : آناتومی انسان ، فیزیولوژی و بیوشیمی انسان ، فیزیک کاربردی در فیزیوتراپی ، مبانی مراقبت از بیمار و کمک های اولیه ، گرایش فیزیوتراپی ، آموزش بالینیفرهنگ اسلامی ، جامعه امارات متحده عربی و تنوع فرهنگی ، علوم رفتاری و اخلاق ، زبان انگلیسی ، فناوری اطلاعات الکتروتراپی ، ورزش درمانی و ماساژ ، بیومکانیک حرکت انسان ، میکروبیولوژی ، پاتولوژی ، فارماکولوژی ، تمرین فیزیوتراپی مبتنی بر شواهد.

دروس سال های سوم و چهارم : فیزیوتراپی در اختلالات اسکلتی عضلانی ، فیزیوتراپی در اختلالات قلبی- تنفسی ، فیزیوتراپی در علوم اعصاب ، فیزیوتراپی در شرایط عمومی پزشکی ، جراحی ، زنان و زایمان ، فیزیوتراپی در سلامت جامعه ، مسائل تحقیقاتی و تخصصی ، مفاهیم مهندسی زیستی ، کارآفرینی ، نوآوری و پایداری ، آمار زیستی ، آموزش بالینی ، تمرین و پروژه بالینی پیشرفته.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی امارات

به طور کلی ، برای درخواست در رشته های مرتبط با سلامت در امارات ، متقاضیان معمولاً باید دوره های زیست شناسی مقدماتی ، شیمی و فیزیک را گذرانده باشند.

متقاضیان برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه پزشکی خلیج برای پذیرش تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات ، باید در آزمون پذیرش مجموعه دانشکده علوم بهداشت که شامل سرفصل های علمی پایه : زیست شناسی ، شیمی و فیزیک و ریاضی است ، قبول شوند و در چند مصاحبه کوتاه (MMI) شرکت کنند.

علاوه بر دروس علوم مقدماتی ، مدارس حرفه ای بهداشت ، از جمله دانشکده های پزشکی ، اغلب به دو ترم ریاضی نیاز دارند که یکی از آنها باید حساب دیفرانسیل و انتگرال باشد.

دو ترم کلاس های شیمی سطح بالا ، معمولاً شیمی آلی I و بیوشیمی و دو ترم زبان انگلیسی از جمله نوشتن مورد نیاز است.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی امارات

همچنین در سال‌های اخیر ، دانشکده‌های پزشکی تاکید فزاینده‌ای بر اهمیت علوم اجتماعی داشته‌اند ، بنابراین دانشجویان به شدت تشویق می‌شوند که دوره‌ای در روان‌شناسی ، جامعه‌شناسی یا سایر علوم اجتماعی را نیز بگذرانند.

مربیان و مشاوران حرفه ای شرکت رجبی به شما کمک می‌کنند تا گزینه‌های خود را بررسی کنند ، در مورد برنامه‌ها و انتخاب رشته مناسب به شما توصیه می کنند و کمک می کنند تا بهترین برنامه ممکن را به مدارس حرفه‌ای ارائه کنند.

اخذ ویزا و پذیرش تحصیل در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از جمله اموری است که ما سالیان زیاد در آن تجربه و تخصص کسب کرده ایم و به همین پشتوانه توانسته ایم تا دقت و سرعت پرونده های مهاجرتی را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنیم.

چه برای تحصیل در امارات و چه برای تحصیل و زندگی در سایر کشور ها می توانید روی ما حساب باز کنید و امور خود را به ما بسپارید. ویدیو ویزاهای اخذ شده از کشورهای مختلف را مشاهده کنید و در صورت داشتن سوال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در امارات

زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات ، در اغلب دانشگاه ها به زبان انگلیسی است ، زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه خلیج فارس ، انگلیسی است و متقاضی باید حداقل 12 سال تحصیلات مدرسه را گذرانده باشد ، همه متقاضیان باید 17 سال سن را در تاریخ 31 دسامبر سال پذیرش یا قبل از آن تکمیل کنند ، متقاضی باید هر یک از آزمون های مهارت زبان انگلیسی زیر را با حداقل نمره به شرح زیر گذرانده باشد و توجه شود که حداقل مهارت زبان انگلیسی قبل از پذیرش الزامی است:

  • آزمون زبان استاندارد 1100 در امارات (EmSAT)
  • 500 در تافل (CBT 173 – iBT 61)
  • 5 در آیلتس برای آکادمیک

همه دانشجویان بین المللی باید برای دوره زبان عربی پایه غیر اعتباری در موسسه ثبت نام کنند یا EmSAT عربی را با 800 ارسال کنند ، تا پایان موفقیت آمیز زبان عربی پایه ، متقاضی در پذیرش مشروط قرار داده می شود.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در امارات

اما قبل از هر اقدامی برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات ، ضروری می دانیم که متقاضیان را با مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در امارات آشنا کنیم.

مزایا:

  • امکانات تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های امارات بی نظیر است.
  • امکان دریافت بورسیه فیزیوتراپی وجود دارد.
  • تحصیل فیزیوتراپی در امارات به زبان انگلیسی از مزیت های برجسته است.
  • عمل فیزیوتراپی در امارات نسبت به کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بی نظیر است.
  • میزان درآمد فیزیوتراپ ها در امارات بعد از پزشکی ایده آل است.

معایب:

  • امارات فیزیوتراپیست های خارجی را به سختی می پذیرد.
  • هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات و هزینه زندگی برای ایرانیان گران است.

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در امارات

فیزیوتراپیست ها تشخیص عملکردی را ارائه می دهند و بیماران را در هر سنی با مشکلات سیستمیک یا سایر شرایط مرتبط با سلامتی که توانایی آنها را برای حرکت و انجام فعالیت های عملکردی در زندگی روزمره محدود می کند ، درمان می کنند.

کارآموزی فیزیوتراپی یک دوره اجباری یادگیری تجربی است که بیش از 6 ماه (24 هفته) را در بر می گیرد که در آن فارغ التحصیلان لیسانس فیزیوتراپی برای کسب دانش ، مهارت و شایستگی های ضروری مورد نیاز برای فعالیت به عنوان یک فیزیوتراپ آموزش می بینند.

بازار کار و درآمد رشته فیزیوتراپی در امارات با میانگین 7182 درهم در ماه مساعد است اما برای فارغ التحصیلان لیسانس فیزیوتراپی از امارات که می خواهند در این کشور کار کنند ، شرکت در آزمون مجوز فیزیوتراپیست وزارت بهداشت و پیشگیری امارات الزامی است و برای شرکت در این آزمون هم گذراندن دوره کارآموزی 6 ماهه الزامی است.

دانشگاه پزشکی خلیج فارس برنامه کارآموزی را با همکاری بیمارستان فیزیوتراپی و توانبخشی Thumbay ارائه می‌کند که مورد تایید وزارت بهداشت و پیشگیری ، امارات است.

اگر قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید و یا می خواهید بعد از تحصیل در این کشور کار کنید ، مقاله کار در امارات را که پیشتر به شما تقدیم شده است را مرور کنید.

چگونه می توانید یک فیزیوتراپیست در امارات باشید؟

در پاسخ اینکه چگونه می توانید فیزیوتراپیست در امارات باشید ، باید بگوییم که ابتدا باید مراحل نام نویسی را طی کنید ، سپس مدرک لیسانس فیزیوتراپی از موسسه معتبر مورد نیاز است.

حداقل 2 سال سابقه کار فیزیوتراپی الزامی است ، فیزیوتراپیست های ارشد حداقل به 7 سال سابقه کار یا 5 سال با مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند و در پایان می توانید از طریق اداره بهداشت دبی به صورت آنلاین برای مجوز حرفه ای اقدام کنید.

در کنار این محتوا ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به کشور های عربی را نیز بخوانید و اطلاعات مفیدی در این باره بدست آورید.

با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه بودید و با تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات آشنا شدید ، سوالات خود را هم در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات

شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه شارجه به ازای هر سال 51،538 درهم است ، شهریه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه خلیج فارس 53000 درهم در سال است و علاوه بر آن ، هزینه ارزیابی پذیرش فیزیوتراپی در دانشگاه پزشکی خلیج که غیر قابل استرداد است ، 525 درهم می باشد ، شهریه تحصیل در کالج علوم پزشکی فاطیما 2500 درهم به ازای هر ترم است و هزینه درخواست نیز 1000 درهم است.

تنها در یک حالت متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در امارات ملزم به شرکت در دوره پریمدیکال هستند؛ چنانچه دیپلم دبیرستان متقاضیان غیر از علوم تجربی یا ریاضی باشد ، آنها می‌توانند یکی از این رشته ها مانند فیزیوتراپی را انتخاب کنند ، اما این انتخاب منوط به این است که دوره پیش‌پزشکی یا پریمدیکال فیزیوتراپی در امارات را همزمان تکمیل کنند.

دانشگاه پزشکی خلیج فارس (GMU) در شهر عجمان ، دانشگاه شارجه در شهر دانشجویی شارجه و کالج علوم بهداشتی فاطما

زبان تحصیل فیزیوتراپی در امارات ، در اغلب دانشگاه ها به زبان انگلیسی است.

این مقاله پیرامون شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی در امارات گردآوری شده بود ، هر سوالی که در این زمینه دارید را از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز بپرسید و در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه های امارات مشاوره بگیرید ، همچنین میتوانید با مطالعه مقاله شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای عربی اطلاعات به روزی در این زمینه بدست آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *