تحصیل رشته هنر در فرانسه

تحصیل رشته هنر در فرانسه

تحصیل رشته هنر در فرانسه ، انتخابی ایده آل است ، فرانسه دارای دانشگاه های هنر بسیاری است که می توانید در آنها ثبت نام کنید یا حتی فقط به عنوان بخشی از یک برنامه تحصیل در خارج از کشور بتوانید برای یک ترم یا سال ثبت نام کنید.

چه آرزو داشته باشید که به عنوان یک هنرمند حرفه خود را دنبال کنید و چه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ هنر و دیدن کار استادان به صورت حضوری باشید ، مطالعه این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای شما سودمند است.

فرانسه میزبان بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از جمله کلود مونه ، پل گوگن ، ادگار دگا ، پل سزان ، ادوارد مانه و آگوست رنوار بوده است. و بسیاری دیگر از هنرمندان همچون وینسنت ون گوگ در دوره ای از زندگی خود تحصیل در فرانسه را انتخاب کرده اند ، با تحصیل رشته هنر در فرانسه ، فرصتی برای بازدید از گالری ها و موزه هایی که شاهکارهای زیبایی را به نمایش می گذارند خواهید داشت و حتی ممکن است بتوانید ردپای استادان را دنبال کنید و دریابید که آنها از کجا الهام گرفته اند.

با انتخاب فرانسه برای تحصیل رشته هنر شانس ثبت نام مستقیم در یکی از کالج های هنری فرانسه را خواهید داشت ، یا می توانید به سادگی در یک یا چند دوره هنر ، معماری یا تاریخ هنر با تمرکز در سبک های فرانسوی شرکت کنید.

همچنین می توانید دوره ای را در یک سبک یا جنبش هنری خاص مانند هنر قرن نوزدهم ، امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم بگذرانید ، گذراندن دوره هایی در یک سبک هنری خاص ، مانند نقاشی در فضای باز یا عکاسی در پاریس نیز امکان پذیر است.

بهر حال چنانچه فکر تحصیل در کشور فرانسه ذهن شما را درگیر کرده حتما مقاله تحصیل در فرانسه را مطالعه کنید تا با شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور و چگونگی شرکت در آزمون ها و همچنین هزینه های تحصیل در این کشور آشنا شوید.

نکته : برای جا به جایی راحت تر در بین عناوین این مقاله می توانید از لینک های موجود در باکس سبز رنگ بهره مند شوید.

تحصیل رشته هنر در فرانسه

مدارک پذیرش رشته هنر در فرانسه

دانشگاه های فرانسه برای پذیرش تحصیل رشته هنر علاوه بر یک سری مدارک کلی ، بیشتر به کارهایی که به نمایش می گذارید علاقه مند هستند و قطعا باید سه مورد را در درخواست و پرونده خود اضافه کنید.

بیانیه شخصی : معمولا حداقل در ۵۰۰ باید صلاحیت ها ، مهارت ها و چگونگی ارائه آنها را برای موسسه مورد نظر خود برجسته کنید.

رزومه : این نیز ممکن است درخواست شود و شامل ذکر تمام نمرات کسب شده شما در طول دوره های تحصیل و سابقه کار قبلی است.

نمونه کارها : در درخواست تحصیل رشته هنر ، بدون شک مهمترین قسمت نمونه کارها است و معمولا از شما خواسته می شود که ۱۰ – ۲۰ نمونه از بهترین کار خود را با هم در یک نمونه کار جمع آوری کنید ، که ممکن است لازم باشد آنها را بصورت آنلاین ارسال کنید یا با خود برای مصاحبه همراه داشته باشید.

دوره های پیش نیاز رشته هنر در فرانسه

تمام دانشگاه های هنر در فرانسه دارای دوره های مقدماتی برای تحصیل در این رشته هستند که گذراندن این دوره ها اجباری است و دانشجو می توانید آمادگی لازم برای تحصیل و قبولی در رشته مورد نظر خود را بدست آورد.

اما از آنجا که بیشتر این دوره ها به زبان فرانسه برگزار می شود ، پیشنهاد می شود که دانشجویان بین المللی ابتدا در دوره های زبان فرانسه در یان کشئر ثبت نام کنند تا به سطح زبانی مورد استفاده رد کلاس های آموزشی دست یابند.

بهترین دانشگاه های هنر فرانسه

هشت تخصص در دنیای هنر یعنی صنایع دستی ، هنرهای نمایشی ، ارتباط تصویری ، حرفه های سمعی و بصری ، بازار هنر ، طراحی ، زیبایی و مد در دانشگاه های فرانسه آموزش داده می شود.

بهترین دانشگاه های هنر فرانسه

همانطور که می دانید هر حرفه آموزش های خاص خود را دارد و مشهورترین مکتب مربوط به هنر ، بدیهی است دانشکده هنرهای زیبا است.

بهترین دانشگاه های هنر فرانسه به شرح زیر می باشند.

 • کالج هنر پاریس
 • موسسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس
 • موسسه عالی ملی هنرهای تزئینی
 • دانشکده هنر های زیبا ملی لیوند
 • دانشسرای عالی ملی هنرهای پاریس – سرگی

تحصیل در کالج هنر پاریس

کالج هنر پاریس برنامه های مدرک آمریکایی را در زمینه هنر و طراحی ارائه می دهد که در آن دانشجویانی که چهار سال تحصیل را با موفقیت به پایان می برند ، مدرک لیسانس دریافت می کنند.

در PCA ، دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی در رشته های هنرهای زیبا ( BFA ) همچون مطالعات لیبرال و تاریخ هنر طراحی ارتباطات ، طراحی مد ، طراحی داخلی و عکاسی به صورت حضوری یا آنلاین تحصیل کنند.

همچنین ، دانشجویان می توانند BFA جهانی در هنر فیلم را که یک برنامه مشترک با کالج امرسون به مدت سه سال است را به پایان برسانند.

در مقطع تحصیلات تکمیلی متقاضیان می توانند در رشته های کارشناسی ارشد هنرهای زیبا ( MFA ) و کارشناسی ارشد هنر ( MA ) تحصیل کنند.

الزامات لازم برای پذیرش در کالج هنر پاریس

به طور کلی هر متقاضی با توجه به تجربه ، موفقیت و پتانسیل رشد هنری خود به طور جداگانه بررسی می شود و تصمیم کمیته پذیرش در مورد برنامه ها براساس ارزیابی نمونه کارها ، بیانیه شخصی ، نمرات آزمون و یک مصاحبه تلفنی یا حضوری است ، PCA متقاضیانی خلاق ، مسولیت پذیر و با انگیزه بالا را جستجو می کند.

زبان تحصیل رشته هنر در فرانسه در این دانشگاه انگلیسی است و همه متقاضیان باید نشان دهند که سطح لازم انگلیسی برای تحصیل به انگلیسی در سطح دانشگاه را دارند ، متقاضیانی که دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی به پایان نرسانده اند برای در نظر گرفتن پذیرش باید یکی از آزمون های زیر را بگذرانند:

تافل آی بی تی

 • حداقل امتیاز : ۹۴

آیلتس :

 • حداقل امتیاز: ۷٫۰ امتیاز باند

انگلیسی کمبریج :

 • حداقل نمره : ۱۸۰ در آزمون C1 Advanced یا C2 Proficient

برای همه آزمون های انگلیسی ، درخواست کنید که نمره شما مستقیما به PCA ارسال شود.

متقاضیانی که در مدارس یا دانشگاه های دو زبانه یا بین المللی که در آن دوره ها به چندین زبان آموزش داده می شود ، تحصیل کرده اند ، باید دروس اصلی آکادمیک را به زبان انگلیسی خوانده باشند و متقاضیانی که در دبیرستان به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند اما برای کلاسهای زبان آموزان انگلیسی (ELL / ESL )به زبان انگلیسی شرکت نکرده اند ، باید در آزمون انگلیسی شرکت کنند.

متقاضیان برنامه های تحصیلات تکمیلی ما که دوره کارشناسی خود را به زبان انگلیسی گذرانده اند ، نیازی به انجام آزمون صلاحیت ندارند.

تحصیل در موسسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس

این موسسه آموزش عالی که در قرن هفدهم توسط لوئی چهاردهم تاسیس شد ، یک نهاد عمومی و تحت مسئولیت وزارت فرهنگ فرانسه است و اولین مأموریت آن آموزش دانشجویانی است که قصد دارند خود را وقف آفرینش هنری سطح بالا کنند.

تحصیل در موسسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس

Beaux-Arts de Paris جایگاه اساسی در صحنه هنر و فرهنگ جهانی دارد و مطابق با اصول آموزشی که همیشه در موسسه غالب است ، دوره های آن تحت هدایت هنرمندان مشهور است و با مجموعه ای از آموزش های نظری و فنی تکمیل می شود ، این عناصر اساسی دانشجویان را در توسعه و تداوم فعالیتهای هنری شخصی خود و درک کاملی از آنچه که امروزه در ساختن هنر مطرح است آماده می کند.

نحوه پذیرش در موسسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس

Beaux-Arts de Paris عضو دانشگاه تحقیقاتی علوم و لترس پاریس (P SL ) است که جامعه ای متشکل از ۲۵ موسسه آموزشی معتبر می باشد.

ورود به دوره های مقدماتی در این موسسه با آزمون رقابتی انجام می شود و برای ثبت نام ، داوطلبان باید در تاریخ ۱ سپتامبر سال جاری بین ۱۷ تا ۲۳ سال داشته باشند و هنگام ثبت نام نهایی مدرک دیپلم دبیرستان فرانسه یا مدرک دیپلم معادل آن را داشته باشند.

داوطلبان خارجی باید بتوانند دوره های کلاس مقدماتی را فقط به زبان فرانسه دنبال کنند ، این سطح از مهارت زبان فرانسه در طول مصاحبه های پذیرش ارزیابی خواهد شد و ضمیمه کردن سندی با تائید سطح TEFL یا معادل آن در پرونده برنامه ضروری نیست.

پس از اولین بررسی پرونده ها توسط هیئت منصفه ، دانشجویان منتخب برای مصاحبه فردی دعوت می شوند و لیست دانشجویان پذیرفته شده در کلاس مقدماتی در پایان این مصاحبه ها اعلام می شود ، حضور فیزیکی داوطلبان برای مصاحبه های پذیرش اجباری است و هیچ مصاحبه ای توسط ویدئو کنفرانس انجام نخواهد شد.

تحصیل در موسسه عالی ملی هنرهای تزئینی

این دانشکده با بیش از ۲۵۰ سال قدمت ، ده تخصص در زمینه های هنر ، طراحی و مد در رشته های معماری داخلی ، فضای هنری ، سینمای انیمیشن ، طراحی گرافیک ، طراحی اشیا ، ، طراحی پارچه و مواد ، طراحی لباس ، تصویر چاپی ، عکس و فیلم ، سناریو ارائه می دهد.

هر ساله این دانشکده پذیرای بیش از ۸۰۵ دانشجو فرانسوی و خارجی است.

از جمله افراد معروف که به تحصیل در این دانشکده پرداخته اند می توان مایکل آمزالاگ و ماتیاس آگوستینیاک ، فیلیپ آپلوئیگ ، کادر آتیا ، یاسین ایت کاچی ، پنه لوپه باگیو ، نیل بلوفا ، محمد بوروئیسا ، رونان بورولک ، ناتالی کرینییر ، فیلیپ کازال ، سلین دیوونا ، چارلز دوناکس ، کنی شیمیل ، کنی گارنیه ، ژان پل گوده ، هکتور گیمارد و صد ها نام معروف دیگر را نام برد.

این دانشکده ، با ۸۲۰ دانشجوی فرانسوی و خارجی خود ، در ساخت مدل جدیدی از دانشگاه تحقیقاتی پیرامون برنامه های میان رشته ای سطح بالا مانند دکترای جدید هنر شرکت دارد

دانشکده هنرهای تزئینی شریک دانشگاه PSL است ، که در قلب پاریس واقع شده است ، دانشگاه PSL تمام زمینه های دانش ، نوآوری ، علوم انسانی و اجتماعی ، مهندسی و هنر را گرد هم آورده است.

نحوه پذیرش از موسسه عالی ملی هنرهای تزئینی

دانشجویان خارجی به طور کلی برای یک ترم در سال ۴ پذیرفته می شوند و به دوره های بخش انتخاب شده و استودیوهای هنری دسترسی دارند.

به استناد مدیر مطالعات و هماهنگ کننده بخش ، ممکن است استثنائاتی برای تمدید دوره تحصیل برای یک ترم دیگر ایجاد شود.

تصمیم در مورد پذیرش داوطلبان توسط اساتید هر بخش از دانشکده تعیین می شود و در پایان دوره تحصیل هیچ مدرکی به دانشجویان خارجی داده نمی شود و فقط می توانند از گواهینامه تأیید اعتبار ECTS بهره مند شوند.

دانشجویانی که برای یک سفر تحصیلی پذیرفته شده اند می توانند دوره های فرانسه را بگذرانند.

هزینه تحصیل هنر در فرانسه

هزینه تحصیل رشته هنر در فرانسه بسته به دانشگاه انتخابی و نوع رشته و میزان کار های عملی رشته انتخابی متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آن بیشتر است.

هزینه تحصیل هنر در فرانسه

در زیر هزینه تحصیل هنر در فرانسه در معتبرترین دانشگاه های آن ذکر شده است.

هزینه تحصیل در کالج هنر پاریس

 • هزینه دوره پیش نیاز : ۷٫۵۰۰ یورو برای هر ترم
 • هزینه کارشناسی رشته های هنر های زیبا : ۱۴٫۲۰۰ یورو در هر ترم تحصیلی
 • هزینه تحصیل برنامه های کارشناسی ارشد : ۲۸٫۴۰۰ یورو در هر سال تحصیلی
 • هزینه تخمینی زندگی در هر ترم : مسکن ۳،۸۰۰ یورو ، شخصی و وعده های غذایی ۲،۸۰۰ یورو ، حمل و نقل ۱۷۵ یورو

هزینه تحصیل در دانشسرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس

قیمت ها بسته به دوره انتخاب شده بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ در هر ترم تحصیلی یورو متفاوت است و ۴۰٪ تخفیف ، با ارائه مدرک ، به دانشجویان زیر ۲۶ سال ، دارندگان بورس و جویندگان کار ارائه می شود.

هزینه تحصیل در موسسه عالی ملی هنرهای تزئینی

 • هزینه ثبت نام هر سال تحصیلی : ۴۳۸ یورو
 • هزینه بیمه درمانی در هر سال تحصیلی : ۹۲ یورو

چارت درسی هنر در دانشگاه های فرانسه

چارت درسی هنر در دانشگاه های فرانسه بسته به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود و حتی دانشگاه ها نیز دارای چارت درسی متفاوتی نسبت به یکدیگر در هر ترم تحصیلی می باشند.

اما به طور کلی در رشته های هنر دروس زیر تدریس خواهد شد:

 • صنایع دستی هنر و فرهنگ
 • زبان زنده
 • تاریخ هنر
 • تحلیل هنری
 • اقتصاد و مدیریت هنر
 • نظریه های زیبایی شناسی
 • فرهنگ عمومی
 • کارگاه های عملی
 • دوره کارآموزی
 • پروژه شخصی و حرفه ای

برنامه های تحصیلی سال اول ، دوم و سوم را می توان با دوره های کارآموزی ، به ویژه کارآموزی در خارج از کشور یا ترم های تبادل بین المللی ( اراسموس ) نیز تکمیل کرد.

هزینه خرید ابزار هنر

دانشجویان برای تحصیل رشته های هنر در فرانسه باید به طور متوسط در هر ترم تحصیلی حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو برای خرید ابزار های هنری هزینه کنند.

البته برای دروسی که دارای کار عملی هستند ، در کارگاه های آموزشی برای متریال مورد استفاده نیز از دانشجو هزینه جدایی اخذ می شود ولی دستگاه ها معمولا به صورت رایگان در اخیتار دانشجویان قرار می گیرد و این کاملا به قوانین دانشگاه بستگی دارد.

زبان تحصیل هنر در فرانسه

چارت درسی هنر در دانشگاه های فرانسه بسته به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود و حتی دانشگاه ها نیز دارای چارت درسی متفاوتی نسبت به یکدیگر در هر ترم تحصیلی می باشند.

اما به طور کلی در رشته های هنر دروس زیر تدریس خواهد شد:

 • صنایع دستی هنر و فرهنگ
 • زبان زنده
 • تاریخ هنر
 • تحلیل هنری
 • اقتصاد و مدیریت هنر
 • نظریه های زیبایی شناسی
 • فرهنگ عمومی
 • کارگاه های عملی
 • دوره کارآموزی
 • پروژه شخصی و حرفه ای

برنامه های تحصیلی سال اول ، دوم و سوم را می توان با دوره های کارآموزی ، به ویژه کارآموزی در خارج از کشور یا ترم های تبادل بین المللی ( اراسموس ) نیز تکمیل کرد.

مزایا و معایب تحصیل هنر در فرانسه

از مونه تا پیکاسو و رودن تا ون گوگ ، فرانسه دارای مجموعه ای زیبا از مشهورترین هنرمندان جهان است و البته معروف ترین گالری های هنری و موزه های جهان ، به ویژه در پاریس را نیز در اختیار دارد و برای تحصیل رشته هنر بهترین انتخاب می تواند باشد.

مزایا و معایب تحصیل هنر در فرانسه

مزایای تحصیل هنر در فرانسه

هنگام تحصیل هنر در فرانسه می توان از بسیاری از موزه ها و گالری های پاریس و سایر نقاط فرانسه ، از جمله موزه لوور ، موزه دی اورسی و موزه ی رودین بازدید کرد ، همچنین می توان از معماری زیبای پاریس مانند کلیسای جامع نوتردام ، برج ایفل ، مونمارتر و کاخ ورسای الهام گرفت.

دوره های آموزشی در دانشگاه های هنر فرانسه ممکن است دارای گشت و گذارهای ویژه یا تورهای هدایت شونده در این مکان ها باشد ، و همچنین ممکن است مکان هایی را تجربه کنید که اکثر مردم با آنها نا آشنا هستند.

برخی از برنامه ها همچنین ممکن است فرصتی برای گشت و گذار در مناطقی مانند بلژیک ، آلمان یا سایر همسایه های فرانسه فراهم کنند ، حتی اگر دانشگاه شما تور رسمی نداشته باشد ، می توانید در حالی که در فرانسه تحصیل می کنید ، به یکی از کشورهای نزدیک اروپا سفر کنید.

تحصیل در هنر در یکی از دانشگاه های هنر فرانسه ممکن است فرصتی را برای شما فراهم کند که مهارت و دانش هنری شما را افزایش دهد در حالی که می توانید از مشهورترین شاهکارهای جهان دیدن کنید.

معایب تحصیل رشته هنر در فرانسه

یکی از معایب تحصیل رشته هنر در فرانسه ، دشوار بودن پیدا کردن کار مناسب بعد از تحصیل است ، البته مانند هر بخش دیگر به تخصص انتخابی نیز بستگی دارد و به عنوان مثال ، فرصت های بیشتر به عنوان یک متحرک سه بعدی بیشتر از یک مجسمه ساز است و یافتن شغل در بخش هنر های کاربردی بسیار امیدوار کننده تر از هنرهای تجسمی است و بخشهای خاصی مانند بازیهای ویدیویی یا طراحی وب در حال تغییر و جذب تعداد زیادی از فارغ التحصیلان جوان آموزش دیده در آخرین فن آوری ها هستند.

تحصیل در دانشگاه های هنر فرانسه بسیار سخت است و اگر پیش زمینه لازم را داشته باشید تحصیل آسان است و البته ارائه نمونه کارهای هنری تقریبا ضروری است.

بازار کار فرانسه پس از تحصیل رشته هنر

تحصیل رشته هنر در فرانسه درهای مختلف فعالیت مربوط به هنرهای کاربردی، هنرهای پلاستیکی و گرافیک را باز می کند.

در هر صورت با توجه به بازار کار این رشته در فرانسه ، شغل رویاهایتان را از همان ابتدا پیدا نخواهید کرد و حتی شاید لازم باشد برای شروع کار سرمایه گذاری قابل توجهی داشته باشید.

اما به طور کلی دانش آموختگان رشته هنر در فرانسه در موقعیت های زیر می توانند شغل پر درآمدی داشته باشند.

برای مطالعه مشاغل مورد نیاز فرانسه و شناخت قوانین حاکم بر بازار کار این کشور مقاله کار در فرانسه را مطالعه کنید.

موقعیت های شغلی در هنرهای گرافیکی

 • طراح گرافیک
 • طراح وب
 • کارگردان هنری
 • مدیر کارگاه گرافیک
 • طراح هنری خالق
 • تایپوگرافی
 • مدل ساز

موقعیت های شغلی در هنرهای کاربردی

 • طراح داخلی
 • طراح پارچه
 • دکوراتور داخلی
 • طراح فضا
 • دکوراتور صحنه نگار
 • جواهر ساز

موقعیت های شغلی در هنرهای تجسمی

 • تصویرگر
 • عکاس
 • معلم هنر تجسمی
 • مجسمه ساز
 • نقاش
 • حکاک

سوالات پر تکرار تحصیل رشته هنر در فرانسه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل رشته هنر در فرانسه را بررسی و تحلیل کردیم ، برای پرسش سوالات خود با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین همین مقاله در تماس باشید و پرسش های خود را درج نمایید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته هنر در فرانسه کدامند ؟

کالج هنر پاریس موسسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس موسسه عالی ملی هنرهای تزئینی دانشکده هنر های زیبا ملی لیوند دانشسرای عالی ملی هنرهای پاریس – سرگی

آیا برای درخواست تحصیل رشته هنر در فرانسه ارائه نمونه کار لازم است؟

در درخواست تحصیل رشته هنر ، بدون شک مهمترین قسمت نمونه کارها است و معمولا از شما خواسته می شود که 10 – 20 نمونه از بهترین کار خود را با هم در یک نمونه کار جمع آوری کنید ، که ممکن است لازم باشد آنها را بصورت آنلاین ارسال کنید یا با خود برای مصاحبه همراه داشته باشید.

هزینه خرید ابزار برای تحصیل رشته هنر در فرانسه چقدر است؟

دانشجویان برای تحصیل رشته های هنر در فرانسه باید به طور متوسط در هر ترم تحصیلی حدود 300 تا 700 یورو برای خرید ابزار های هنری هزینه کنند.

زبان تحصیل رشته هنر در فرانسه چیست؟

تحصیل رشته هنر در اکثر دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی است که در صورت نداشتن مدرک زبان فرانسه نیز می توان ابتدا دوره های زبان فرانسه در این کشور گذراند.

برای تحصیل رشته هنر در فرانسه به چه نمره ای در آیلتس نیاز داریم ؟

آیلتس 7

در این مقاله از موسسه مهاجرتی رجبی به بررسی تحصیل رشته هنر در فرانسه پرداختیم برای دریافت اطلاعات دقیق تر با ما از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین برای شناخت سایر کشور ها برای تحصیل رشته های هنری ، می توانید با جستجو در سایت برترین و به روز ترین مقالات را بخوانید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته عکاسی در فرانسه است ، دانشگاه های ارائه دهنده عکاسی در این کشور سرآمد دانشگاه های جهان هستند.

3.5/5 - (4 امتیاز)

48 دیدگاه در “تحصیل رشته هنر در فرانسه

 1. شکیبا گفت:

  سلام. من ۲۶ سالمه. اینجا ارشد حقوق از دانشگاه تهران دارم. اما بخاطر عدم علاقه ادامه ندادم. عکاس و ادیتور هم هستم و حدود ۶ سال سابقه کار در آتلیه عکاسی دارم.
  به نظر شما امکان اپلای در لیسانس رشته گرافیک یا عکاسی در فرانسه برای من هست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر بتوانید گپ تحصیلی تان را تا حدودی پوشش دهید از طریق کالج های زبان میتوانید به فرانسه مهاجرت کنید و بعد از آن در رشته دلخواهتان تحصیل کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. فسانه گفت:

  با سلام
  بنده متولد 77 فارغ‌التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه شهید بهشتی مقطع کارشناسی هستم خواستم برای ارشد زیبایی شناسی یا فلسفه هنر رو ادامه بدم معدلم 14.89 هست و سال 99 تحصیلم به پایان رسیده میخواستم ببینم برای اقدام برای ارشد شرایط سنی به چه صورت هست و مدارک لازم زبان انگلیسی کافیه یا فرانسه هم باید یاد بگیرم برای پذیرش اگر ممکنه فرصت های شغلی اینرشته روهم بگید ممنون میشم ✨ اگربخوام رشته هنری مثل تصویرگری و انیمیشن هم ادامه بدم باید از لیسانس شروع کنم واینکه برای سن من دیر نیست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل در مقطع ارشد به زبان انگلیسی یا فرانسوی امکان پذیر است. برای کورس انگلیسی آیلتس لازم است ولی برای کورس فرانسوی میتوانید بدون مدرک زبان به فرانسه مهاجرت کرده و قبل از ورود به دانشگاه در کالج های آموزش زبان ، مدرک زبان فرانسوی را بگیرید.

   برای اپلای کردن در فوق لیسانس هر رشته ای باید لیسانس آن رشته یا رشته های مشابهش را داشته باشید در غیر این صورت میتوانید از لیسانس شروع کنید. سن تان مناسب است ولی نباید بیش از این شود.

   با تشکر از سوال شما

 3. reyhaneh گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، ممنون از توضیحاتتون
  من ۱۸ سالمه و دیپلم رشته گرافیک دارم با معدل ۱۹ ب بالا ، و نقاشیم هم در سطح خوبی هست
  اگر بخوام مدرسه هنر های زیبا پاریس شرکت کنم باید چه اقداماتی بکنم؟
  و اینکه به نظر شما اکادمی های مثل اکادمی های هنری فلورانس که توی ایتالیا هست ، از نظر کیفیت چطور هست؟
  ببخشید ک زیاد شد 🙏🏼

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   هر دو از کیفیت آموزشی بالایی برخوردارند.
   برای ورودی به آکادمی های فرانسه مدرک زبان و نمونه کار مورد نیاز است.

   با تشکر از سوال شما

 4. مریم گفت:

  سلام ،دوره آموزش زبان در فرانسه چه مدت طول میکشه، و آیا میشه همزمان به تحصیل در داتشگاه موردنظر هم پرداخت؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دوره زبان فرانسوی در فرانسه بین دو ماه تا 10 ماه و قابل تمدید می باشد.
   در ابتدا باید کالج زبان شرکت کرده و بعد از دریافت مدرک زبان فرانسوی میتوانید وارد دانشگاه شوید.

   با تشکر از سوال شما

 5. الهام گفت:

  سلام
  من لیسانس زبان و ادبیات فرانسه دارم (سطحم تقریبن b1 هست) و ارشد پژوهش هنر هم دارم. می‌خواستم بدونم شرایط برای ادامه تحصیل هنر تو فرانسه، برای کسی مثل من چه‌جوریه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با توجه به غیر مرتبط بودن رشته لیسانس و فوق لیسانس تان، برای مقطع phd نمی‌توانید اقدام کنید.
   میتوانید از لیسانس رشته مورد نظر تان را شروع کنید و یا اینکه با مدرک لیسانس تان رشته مرتبط با زبان برای مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیرید.

   با تشکر از سوال شما

   1. رویا گفت:

    با سلام
    من مدرک کارشناسی علوم تربیتی دارم و ۲۵ سالم هست.
    برای تحصیل رشته‌ی نقاشی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در فرانسه، باید چکار کنم؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     برای تحصیل در مقطع لیسانس با ارائه مدرک ديپلم تان میتوانید پذیرش دریافت کنید.
     قبل از ورود به دانشگاه امکان شرکت در کالج های آموزش زبان فرانسوی وجود دارد. بنابراین بدون ارائه مدرک زبان پیشرفته میتوانید به فرانسه مهاجرت کرده و بعد از دریافت مدرک زبان فرانسوی وارد دانشگاه شوید.
     با توجه به اینکه مدرک لیسانس تان با رشته مورد نظرتان متفاوت است برای مقطع فوق لیسانس نمیتوانید اپلای کنید.
     بعد از پایان دوره لیسانس در فرانسه میتوانید برای مقطع بعدی اپلای کنید.
     مقطع لیسانس در فرانسه 3 سال و مقطع فوق لیسانس 1 سال است و شما با 4 سال تحصیل میتوانید مدرک فوق لیسانس تان را دریافت کنید.

     با تشکر از سوال شما

 6. نیلوفر گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه و میخوام تو رشته کارشناسی مد تو فرانسه تحصیل کنم بنظرتون بهتره اینجا b2بگیرم یا برم فرانسه زبان یاد بگیرم ؟ من انگلیسیم خوب نیست و اینکه این رشته ازمون نمیخواد؟ اگه به زبان فرانسوی بخونیم دانشگاه رایگانه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی تقریبا رایگان است و آزمون ورودی ندارد.
   با توجه به بالا بودن کیفیت آموزشی بهتر است کالج زبان را در فرانسه شرکت کنید، ضمن اینکه وقتی در محيط فرانسوی زبان قرار میگیرید یادگیری زبان برای شما راحت تر و سریعتر انجام می شود.

   با تشکر از سوال شما

 7. Negin گفت:

  سلام باتوجه به رقابت زیاد در رشته ی طراحی مد در فرانسه اگر رد بشی باید چیکار کنی

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دانشگاه های فرانسه برای ورود آزمون ندارند و شما میتوانید با ارائه مدرک تحصیلی تان پذیرش دانشگاه را دریافت نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 8. افشین گفت:

  سلام. محدودیت سنی برای تحصیل در رشته سینما رو لطفا بگید.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل در فرانسه محدودیت سنی ندارد ولی برای دریافت ویزا از ایران محدویت سنی لحاظ می‌شود.
   سن مشخصی نمی‌توان عنوان کرد چون بستگی به مدرک تحصیلی و سوابق کاری شما داره.. به عنوان مثال در صورتی که متقاضی لیسانس این رشته با مدرک دیپلم هستید تا سن 21-22 سالگی و در صورت داشتن لیسانس تا سن 25-26 سالگی بهتر است اقدام نمایید.

   با تشکر از سوال شما

   1. خدیجه یعقوبی گفت:

    سلام من یک هنرمند محلی افغانستانی هستم میخواهم در همان رشته موسیقی و یا آواز خوانی در کشور فرانسه ادامه بدهم .

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     با ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان میتوانید پذیرش دانشگاه را دریافت کنید. همچنین بدون ارائه مدرک زبان ادونس میتونید برای کالج های زبان در فرانسه اقدام کنید و بعد از یادگیری زبان وارد دانشگاه شوید.

     با تشکر از سوال شما

 9. Hanna گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  سوال من اینه کدوم دانشگاه های فرانسه رشته رقص یا تئاتر رو دارن ؟؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   ضمن عرض تشکر از لطف شما دانشگاه های زیر از بهترین دانشگاه های هنر فرانسه می باشند.
   دانشگاه تولوز
   دانشگاه آمریکایی پاریس
   دانشگاه پنتئون – سوربون
   کالج هنر پاریس
   دانشگاه اسکما
   آکادمی بین المللی مد
   دانشگاه بین المللی موناکو
   دانشگاه ژورف فوریر

   با تشکر از سوال شما

  2. elaheh گفت:

   سلام . میتونید لیست دانشگا هایی که معماری داخلی رو در مقطع کارشناسی و ارشد دارند همراه با گرایش های ارائه شده لطف بفرمائید ؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    موارد مد نظر شما توسط تیم اجرایی ما برای کلاینت های موسسه انجام می شود.

    با تشکر از سوال شما

 10. رضا گفت:

  سلام ببخشید من اگه بخوام رشته هایی مثل دکوراسیون داخلی ، گرافیک و یا رشته های طراحی برم نیازه اول از رشته هنر شروع کنم ؟
  و کلا میشه گرایش های رشته هنر رو بگید که شامل چه رشته هایی میشه .؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های هنری با ارائه دیپلم هنر، تجربی یا ریاضی می‌توانید پذیرش دریافت کنید ولی اگر هدفتان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های هنری می باشد الزاما باید لیسانس رشته های مرتبط را داشته باشید.
   رشته های هنری شامل، عکاسی، نقاشی، گرافیک، انیمیشن، طراحی لباس، طراحی پارچه، فرش، هنر های تجسمی و غیره می شود.

   با تشکر از سوال شما

 11. Sara گفت:

  سلام. من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و دوست دارم هنر سفالگری رو در فرانسه بگذرونم. آیا دانشگاهی در این رشته وجود داره؟ اگر اره شرایط مالی و تحصیلی چطور هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   معمولا سفالگری در دانشگاه ها به عنوان یک رشته تحصیلی و مجزا ارائه نمی شود ولی شما می توانید رشته های مرتبط با سفالگری را در شاخه هنر انتخاب کنید. در نظر داشته باشید با توجه به غیر مرتبط بودن لیسانس شما با رشته های هنری، باید از ابتدا شروع به تحصیل در مقطع لیسانس کنید.
   تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس به زبان فرانسوی حدودا سالی 500 600 یورو می باشد.
   برخی رشته ها ممکن است به زبان انگلیسی نیز ارائه شود که حداقل سالی 3000 یورو در سال شهریه دارند.

   با تشکر از سوال شما

 12. farahnaz گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم اگه بخوام رشته طراحی داخلی رو در فرانسه بخونم، نیاز به شرکت در آزمون هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خیر اما باید مدرک زبان فرانسه رو بخاطر گستردگی لغات در این رشته در کشور فرانسه بگیرید تا راحتتر بتونین وارد دانشگاه بشوید.

   با تشکر از سوال شما

 13. shiva گفت:

  سلام. برای رشته های تاریخ هنر و فلسفه هنر در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه چه مدارکی لازم هست؟ و توی چه آزمون زبانی باید شرکت کنم؟ با توجه به اینکه من کارشناسی گرافیک دانشگاه تهران درس خوندم. و آیا برای مقطع کارشناسی ارشد محدودیت سنی وجود داره؟ من متولد 1364 هستم…(35 ساله)

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای خواندن مقطع ارشد در هر رشته ای باید ارتباطی بین رشته میسانس و وجود داشته باشد ، شما باید b2 الی c1 زبان فرانسه را داشته باشید ، برای پذیرش محدودیت سنی مطرح نیست اما برای ویزا شدن شرایط سنی شما متوسط است.

   با تشکر از سوال شما

 14. هستی گفت:

  سلام خسته نباشید من برای کارشناسی میخوام رشته سفالگری بخونم آیا فرانسه همچین رشته ای داره ؟ و اگه داره احتیاج به آرمون علی هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله به زبان فرانسوی ارائه میشود. شرایط ازمون و مصاحبه و یا ارائه نمونه کار بستگی به دانشگاهها داره.

   با تشکر از سوال شما

 15. آزاده گفت:

  سلام برای تحصیل رشته نقاشی در فرانسه چه اقداماتی باید انجام بدم ؟ من لیسانس مدیریت جهانگردی دارم نقاشی کار میکنم و نمونه کار دارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما باید به سطح زبان b2 تا c1 زبان فرانسوی برسید و برای این کار بهترین راه برای شما گذراندن زبان در خود کشور فرانسه می باشد و پس از رسیدن به این سطح زبان می توانید وارد دانشگاه شوید.

   باتشکر از سوال شما

 16. D.L گفت:

  سلام
  براي تحصيل دررشته طراحي لباس هم ازمون كتبي نيازه

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای ورود به این رشته نیازی آزمون کتبی ورودی نمی باشد و نیازی به رشته ی هنر نیز نمی باشد و شما باید یک دوره ی زبان فرانسوی در فرانسه بگذرانید و پس از آن وارد رشته ی هنر شوید.

   با تشکر از سوال شما

  2. فاطمه گفت:

   سلام وقتتون بخير؛براي شركت در دوره نقاشي بايد چه كار كرد؟!
   دانشگاه و آكادمي هاي مناسب كدوم ها هستند؟!

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    میتوانید برای تحصیل در دانشگاه های زیر اپلای کنید.
    دانشگاه تولوز
    دانشگاه آمریکایی پاریس
    دانشگاه پنتئون – سوربون
    کالج هنر پاریس
    دانشگاه اسکما
    آکادمی بین المللی مد
    دانشگاه بین المللی موناکو
    دانشگاه ژورف فوریر

    با تشکر از سوال شما

 17. سارا گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی کامپیوتر و ارشد نقاشی دارم، برای دکترا ی هنر درفرانسه می تونم اقدام کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله البته به شرط حضور در این کشور پروسه دکترا راحت خواهد بود. در این شرایط بهتر است شما با گذراندن دوره زبان فرانسوی در فرانسه با اساتید ارتباط بهتری پیدا کنید.

   با تشکر از سوال شما

 18. نادیا گفت:

  سلام.خسته نباشید
  به طوره خلاصه اگر بخوام با طراحی و با هنری که تو تابلو نقاشی رنگ روغن دارم مهاجرت کنم و بخوام تو دانشگاه های اونجا ادامه بدم،دقیقا چیکار لازمه کنم؟؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى دريافت پاسخ اين سوال لازم است كه مواردى مثل شرايط سنى مقطع تحصيلى و سطح زبانتان را بگوييد
   اما به طور كلى در صورت مناسب بودن شرايطتان كشور هاى هنر دوست نظير اتريش و فرانسه گزينه هاى مناسبى هستند

   با تشکر از سوال شما

 19. محمدمهدی گفت:

  سلام
  من بازیگر تئاتر هستم و میخوام توی این رشته در فرانسه تحصیل کنم.
  ضمن اینکه دستیار کارگردان هم بودم و البته یک کار هم کارگردانی کردم.
  برای تحصیل در این رشته باید آزمونی بدم؟ یا نمونه کار کافیست؟ و اینکه آیا در فرانسه شرایط تحصیل رایگان در رشته هنر، زیر شاخه تئاتر هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   از آنجاییکه تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه رایگان است لازم است دوره آموزش زبان فرانسوی بگذرونید.بعد از گذراندن این دوره و کسب مدرک زبان میتوانید برای پذیرش این رشته در دانشگاه اقدام بفرمایید.لازم است قبل اقدام برای پذیرش، نمونه کار ارایه بدهید تا بررسی شود و در صورت قبولی از شما مصاحبه گرفته میشود و وارد دانشگاه میشوید

   با تشکر از سوال شما

 20. Z گفت:

  براي خواندن كارشناسي نقاشي نيازي به ازمون كتبي نيست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه