تحصیل رشته حسابداری در انگلستان

تحصیل رشته حسابداری در انگلستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در انگلستان به دلیل کاربردی بودن این رشته و همچنین ایده آل بودن مکان تحصیل ، از انتخاب های اول متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، در این مقاله قصد دارند شما را با شرایط تحصیل رشته حسابداری و همچنین بازار کار این رشته در انگلستان آشنا کنند و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهند.

برای دریافت اطلاعات کلی در زمینه مهاجرت به انگلستان ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تحصیل در انگلستان را مطالعه نمایید.

رشته حسابداری در انگلستان در مقاطع مختلف تدریس می شود ، لیسانس حسابداری در انگلستان ، یک دوره 3 ساله (برخی دانشگاه ها 4 ساله) است که عموما بر مبنای آمار ، دفترداری و تجزیه و تحلیل مالی آموزش داده می شود.

فوق لیسانس حسابداری در انگلستان اغلب یکسال به طول می انجامد اما اگر دانشجو بخواهد در کنار تحصیل کار هم داشته باشد تا 2 سال هم طول می کشد.

دکترای حسابداری در انگلستان 3 یا 4 سال به طول می انجامد و برای اخذ پذیرش آن مراحلی وجود دارد که باید انجام شود ، در ادامه با جزییات بیشتری از تحصیل رشته حسابداری در انگلستان آشنا خواهید شد.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در انگلستان

استفاده از دوره های حسابداری و مالی در انگلستان به طور کلی دانشجویان را ملزم به داشتن پیشینه قوی در ریاضیات و نتیجه خوب در موضوع انگلیسی می کند و همچنین یادگیری قبلی موضوعات تجاری یا حسابداری برای دانشجویان مزیت محسوب می شود.

چند نکته اصلی قابل توجه درباره مدرک پذیرش رشته حسابداری از دانشگاه های انگلستان وجود دارد که در زیر بیان شده است:

شرایط ورود از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود ، دانشگاه های دارای رتبه برتر نسبت به سایرین شرایط ورودی بالاتری خواهند داشت.

یک دانشجوی بین المللی برای دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) باید شرایط زبان انگلیسی را برآورده کند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس: تقریباً همه دانشگاه‌ها با مدرک A-Level، مدرک بین‌المللی یا مدرک دانشگاهی انگلستان دانشجو می‌پذیرند ، آنها همچنین انواع مدارک بین المللی را می پذیرند.

برای تحصیلات تکمیلی حسابداری: دانشگاه ها انواع مدرک کارشناسی را می پذیرند ، برخی از دانشگاه ها تجربیات مرتبط دانشجویان را برای رشته خاص در نظر می گیرند.

برای مقطع کارشناسی حسابداری اگر دانشجو شرایط ورود زیر را داشته باشد، معمولاً منجر به دریافت پیشنهاد از یک دانشگاه خوب انگلستان می شود:

 • سطوح A: AAB
 • دیپلم بین المللی IB با امتیاز 34-36
 • امتیاز تعرفه UCAS 160 تا 180 امتیاز

برای ورود به دوره تحصیلات تکمیلی حسابداری و مالی خوب در بریتانیا نمره ریاضی 2:1 یا بالاتر (یا معادل بین المللی) مورد نیاز است.

تحصیل رشته حسابداری در انگلستان

بهترین دانشگاه های حسابداری انگلستان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین دوره های حسابداری و امور مالی در انگلستان ، جزئیات مربوط به دانشگاه های برتر حسابداری و مالی رتبه بندی شده انگلستان مورد نیاز است ؛ در این بخش مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین دانشگاه های حسابداری انگلستان را معرفی کرده اند.

مدرسه اقتصاد لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در لندن ، انگلستان و کالج تشکیل دهنده دانشگاه فدرال لندن است ، LSE که در سال 1895 توسط اعضای انجمن فابیان ، سیدنی وب ، بئاتریس وب ، گراهام والاس و جورج برنارد شاو تأسیس شد ، در سال 1900 به دانشگاه لندن پیوست و در سال 1901 اولین دوره های تحصیلی خود را زیر نظر دانشگاه تأسیس کرد.

از فارغ التحصیلان نامدار این دانشگاه می توان کلمنت آتلی ، جومو کنیاتا ، رومانو پرودی ، B. R. Ambedkar ، پیر ترودو ، لی کوان یو ، کیم کمپبل ، هاینریش برونینگ ، کارل پوپر ، جورج سوروس ، تسای اینگ ون ، تونی فرناندز ، کارلو کوتارلی ، Kamisese Mara ، شیر بهادر دوبا ، اورسولا فون در لاین و آنتونی کندی را نام برد.

بهترین دانشگاه های حسابداری انگلستان

شرایط پذیرش و ثبت نام در مدرسه اقتصاد لندن

مدرسه اقتصاد لندن یک موسسه بسیار رقابتی است ، سطح بالای رقابت به این معنی است که دستیابی به نمرات پیشنهادی استاندارد معمول ما یا پیش بینی رسیدن به آن ، تضمینی برای ارائه پیشنهاد پذیرش نیست ، LSEداوطلبانی را در نظر می گیرد که با مدرک بین المللی لیسانس درخواست دهند و پیشنهادات در LSE بر اساس امتیاز کلی در ترکیب با نمرات فردی در هر یک از موضوعات سطح عالی است که در نظر گرفته می شود.

مدرک بین المللی از 45 امتیاز کسب می شود و شرایط ورود به LSE در مجموع از 37 امتیاز (با سه موضوع سطح عالی در پایه های 6 6 6) تا 38 امتیاز کلی (با سه موضوع سطح عالی در پایه های 7 6 6) است ، لطفاً نمرات مورد نیاز برای هر برنامه خاص در LSE را در صفحات برنامه بیابید.

شرایط تحصیل حسابداری در دانشگاه لیدز

دانشگاه تحقیقاتی عمومی لیدز در سال 1874 به عنوان کالج علوم یورکشایر تأسیس شد ، این دانشگاه پنجمین دانشگاه بزرگ در بریتانیا (از 169 دانشگاه) است ، لیدز یکی از بزرگترین مراکز خدمات مالی و تجاری در انگلستان است که آن را به مکانی عالی برای تحصیل حسابداری و امور مالی تبدیل کرده است.

دانشجویان با گذراندن دوره حسابداری در دانشگاه لیدز ، درک عمیقی از نحوه استفاده و مدیریت اطلاعات مالی در سازمان ها و نحوه گزارش آن ها ، چه در داخل و چه در خارج فرا خواهند گرفت ، آن ها در مورد اقتصاد مدرن ، ماهیت تجارت و نقشی که حسابداری و امور مالی می توانند در آن ایفا کنند ، یاد خواهند گرفت.

از بزرگان و نامداران فارغ التحصیل از این دانشگاه می توان سر ویلیام هنری براگ ، جورج پورتر ، Wole Soyinka ، کماندار جان پورتر مارتین ، ریچارد لارنس میلینگتون سینج ، دن اسمیت ، مارک ناپفلر ، سایمون ریکس ، کورین بیلی ری ، جرمی دایسون ، اما مکی ، رابرت آنتونی ولش و پیرز فورستر را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در ابتدا باید دارای مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره حداقل 5.5 تا 6 ، تافل با حداقل نمره 87 و آزمون PTE با حداقل نمره 60 باشند و در مرحله بعد متقاضیان باید یک برنامه پایه مانند سال بنیاد بین المللی دانشگاه لیدز یا سایر مدارک سطح 3 را تکمیل کنند.

تحصیل حسابداری در دانشگاه باث

دانشگاه باث یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در باث ، سامرست ، بریتانیا واقع شده است ، این دانشگاه منشور سلطنتی خود را در سال 1966 به همراه تعدادی از مؤسسات دیگر به دنبال گزارش رابینز دریافت کرد.

از فارغ التحصیلان نامدار این دانشگاه می توان تی اس کریشنامورتی ، دیوید کورتن ، ادوارد لواسا ، آن مک‌کلین ، محمد توفیق رحیم ، جولیا رید ، تام ریوت ، کارین اسمیت ، فلاح مصطفی بکیر ، حسن دیاب ، پل اس آلن ، رابرت فرای ، سر جولیان هورن اسمیت ، جاستین کینگ ، کایران اونیل ، استوارت تیل و باب ویگلی را نام برد.

دانشجویان بین المللی برای درخواست از این دانشگاه باید از طریق UCAS اقدام کنند ، علاوه بر رعایت شرایط ورود به دوره های این دانشگاه ، دانشجویان باید مدرکی دال بر سطح زبان انگلیسی خود ارائه دهند. این به این دلیل است که برای دریافت ویزای Tier 4 برای ورود به کشور برای تحصیل، باید استانداردهای مورد نیاز وزارت کشور را رعایت کرد.

هزینه تحصیل حسابداری در انگلستان

 • هزینه تحصیل رشته حسابداری در انگلستان در دانشگاه باث برای تحصیلات کارشناسی ، چه برای دانشجویان بین الملی و چه برای دانشجویان داخلی ، 21،000 پوند در هر سال است.
 • هزینه تحصیل در مقطع کار شناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی 25،000 پوند در هر سال و هزینه اقامت در خوابگاه های این دانشگاه برای آن ها 6،945 چوند در هر سال است.
 • دانشجویان انگلیسی برای تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد باید سالانه 11،000 پوند برای شهریه دانشگاه و 3،055 پوند برای اقامت در هر سال است.
 • هزینه تحصیل در مدرسه اقتصاد لندن در مقطع کارشناسی برای دانشجویان داخلی 9،250 در هر سال است و دانشجویان بین المللی باید هزینه 22،430 پوند را در هر سال به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه لیدز در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی 27،295 پوند در هر سال است و دانشجویان انگلیسی باید 9،250 پوند در هر سال برای شهریه به دانشگاه بپردازند.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه لیدز برای دانشجویان انگلیسی 5،000 پوند در هر سال است و هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی تا 30،000 پوند در هر سال است.
هزینه تحصیل حسابداری در انگلستان

اگر هرینه های تحصیل در انگلستان برایتان بالاست می توانید در لهستان تحصیل کنید ، لهستان یکی از ارزان ترین کشور های اروپا برای مهاجرت تحصیلی است ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

زبان تحصیل حسابداری در انگلستان

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل رشته حسابداری در انگلستان در مقطع لیسانس آیلتس 6.5 است ، به شرطی که همه گروه ها بالاتر از 6.0 باشد ، در مورد آزمون تافل هم نمره 93 مورد نیاز است.

شرایط زبان انگلیسی برای مقطع فوق لیسانس و دکترای حسابداری ، آیلتس7.0 (بدون نمره کمتر از 6.5 در زیرگروه ها) است.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های انگلستان

دوره های حسابداری و امور مالی در انگلستان به شما کمک می کند تا دیدگاه ها و دانش منحصر به فردی در زمینه اقتصاد ، ریاضیات ، علوم سیاسی ، روانشناسی و جامعه شناسی ایجاد کنید.

ماژول ها در هر دانشگاه به طور کلی یکسان هستند و موضوعاتی مانند حسابداری ، آمار و اعتبار و تجزیه و تحلیل مالی را پوشش می دهند؛ درس های تخصصی حسابداری در انگلستان شامل اصول حسابداری ، حسابداری پیشرفته ، حسابداری میانه ، حسابداری مالیاتی ، حسابرسی ، حسابداری صنعتی اصول تنظیم و کنترل بودجه ، متون حسابداری و متون حسابداری است.

دانشگاه های انگلستان در سال اول از دوره لیسانس حسابداری ، شما را با عملکردهای مالی و اقتصادی کلیدی آشنا می کند و پایه های همه مطالعات آینده را می گذارد.

سال دوم ، در حالی که ماژول های اختیاری که ممکن است بخواهید روی آنها تمرکز کنید را نیز معرفی می کند ، به توسعه درک شما از امور مالی شرکت تاکید می کند.

سال سوم شما را بر روی یک پروژه طولانی مدت متمرکز می کند که اغلب به صورت پایان نامه است.

پس از اتمام دوره دانشجویان یاد خواهند گرفت که چگونه اطلاعات مالی را تهیه و تفسیر کنند و همچنین درک نظری و عملی از عملکرد مالی اصلی را به دست آورند.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در انگلستان

شما در اولین و معتبرترین دانشگاه جهان هم که باشید شاید نکاتی برای انتقاد از محیط ، زبان ، شهریه و سایر موارد وجود داشته باشد ، در این بخش نکات قابل نقد برای تحصیل رشته حسابداری در انگلستان ، توسط مشاوران رجبی بررسی شده است.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در انگلستان

مزایا

 • مدرک حسابداری از دانشگاه های انگلستان از معتبرترین مدارک جهان محسوب می شود.
 • دانشگاه های حسابداری و مالی انگلستان مراکز معتبر و فعالی برای دریافت مدرن ترین علوم حسابداری است.
 • امکان ادامه تحصیل و کار همزمان در دانشگاه ها فراهم می باشد.
 • فرصت های شغلی خوب برای حسابداران فارغ التحصیل از انگلستان وجود دارد.

معایب

 • دشواری پرداخت هزینه های تحصیل حسابداری در انگلستان
 • دشواری سازگاری با آداب و فرهنگ انگلیسی ها برای کار
 • بالا بودن رقابت برای پذیرش دانشگاه های انگلستان
 • الزامی بودن تسلط به سطوح بالای مدرک زبان انگلیسی

با مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در انگلستان اشنا شدید ، اگر به رشته حقوق هم علاقه مندید می توانید مقاله تحصیل رشته حقوق در انگلستان را در همین سایت بخوانید ، خوب است بدانید کشور انگلستان در رشته حقوق در جهان صاحب نام است.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل حسابداری

گزینه های شغلی برای فارغ التحصیلان حسابداری و امور مالی شامل حسابداری ، حسابداری رسمی ، بانکداری ، کارگزاری بیمه ، مشاور مالی ، تاجر مالی ، تحلیلگر سرمایه گذاری و مشاور مالیاتی است.

به دلیل ماهیت گسترده این حرفه ، فرصت های شغلی در طیف وسیعی از شرکت ها و بخش های مختلف موجود است و حقوق ها بسیار رقابتی است:

 • میانگین حقوق حسابداران حرفه ای برای شروع : 22000 پوند
 • میانگین حقوق اولیه برای حسابداران غیرحرفه ای : 18000 پوند

برای آشنایی هرچه بیشتر با شرایط و قوانین کار در انگلستان و میزان حقوق و دستمزد ها در این کشور ، مقاله کار در انگلستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در انگلستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته حسابداری در انگلستان را ارائه دادند ، چنانچه ابهامی در این زمینه دارید از بخش دیدگاه استفاده کرده و پرسش خود را درج کنید ، مشاوران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

تحصیل رشته حسابداری در انگلستان چقدر طول می کشد؟

رشته حسابداری در انگلستان در مقاطع مختلف تدریس می شود ، لیسانس حسابداری در انگلستان ، یک دوره 3 ساله (برخی دانشگاه ها 4 ساله) است که عموما بر مبنای آمار ، دفترداری و تجزیه و تحلیل مالی آموزش داده می شود. فوق لیسانس حسابداری در انگلستان اغلب یکسال به طول می انجامد اما اگر دانشجو بخواهد در کنار تحصیل کار هم داشته باشد تا 2 سال هم طول می کشد.

برای پذیرش و تحصیل رشته حسابداری در انگلستان چه مدارکی قابل قبول است؟

برای تحصیل در مقطع لیسانس: تقریباً همه دانشگاه‌ها با مدرک A-Level، مدرک بین‌المللی یا مدرک دانشگاهی انگلستان دانشجو می‌پذیرند ، آنها همچنین انواع مدارک بین المللی را می پذیرند. برای تحصیلات تکمیلی حسابداری: دانشگاه ها انواع مدرک کارشناسی را می پذیرند ، برخی از دانشگاه ها تجربیات مرتبط دانشجویان را برای رشته خاص در نظر می گیرند.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه باث برای تحصیلات کارشناسی ، چه برای دانشجویان بین الملی و چه برای دانشجویان داخلی ، 21،000 پوند در هر سال است. هزینه تحصیل در مقطع کار شناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی 25،000 پوند در هر سال و هزینه اقامت در خوابگاه های این دانشگاه برای آن ها 6،945 چوند در هر سال است.

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل رشته حسابداری در انگلستان چیست؟

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل رشته حسابداری در انگلستان در مقطع لیسانس آیلتس 6.5 است ، به شرطی که همه گروه ها بالاتر از 6.0 باشد ، در مورد آزمون تافل هم نمره 93 مورد نیاز است. شرایط زبان انگلیسی برای مقطع فوق لیسانس و دکترای حسابداری ، آیلتس7.0 (بدون نمره کمتر از 6.5 در زیرگروه ها) است.

هزینه اقامت دانشجو در انگلستان چقدر است؟

دانشجویان انگلیسی برای تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد باید سالانه 11،000 پوند برای شهریه دانشگاه و 3،055 پوند برای اقامت در هر سال است.

اگر مایل هستید که تحصیل رشته حسابداری در انگلستان را هر چه سریع تر شروع کنید و می خواهید در بهترین زمان ممکن رویای خودتان را عملی کنید ، پس همین الان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید و مشاوره رایگان خود را هماهنگ کنید ، همچنین با مطالعه مقاله تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان ، می توانید این دو رشته را با هم مقایسه کرده و آگاهی خود را افزایش دهید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *