تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک

تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک شما را به سمت یکی از پر درخواست ترین مشاغل مورد نیاز در آینده این کشور و در اینده جهان حرکت می دهد ، چک یکی از کشورهای در حال ترقی و رو به پیشرفت در جهان است که همین موضوع با به وجود اوردن بیزنس های جدید و صنعتی تر شدن این کشور ، زمینه را برای نیاز بیشتر به حسابداران در هر زمینه ای بسیار فراهم می کند ، پس با تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک می توانید آینده ای خوب را برای خودتان رقم بزنید.

این مطلب با تلاش گروه ترجمه و کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای آشنایی هرچه بیش تر شما با تحصیل رشته حسابداری در چک تهیه و جمع آوری گردیده شده است.

رشته حسابداری از دسته رشته های تحصیلی است که امروزه در اکثر مشاغل و فعالیت های اقتصادی کاربرد دارد و نیاز به حداقل یک حسابدار یا مدیر حسابداری در اکثر مشاغل دیده می شود ، همین می تواند نشان از وجود فرصت های شغلی زیاد این رشته پس از فارغ التحصیلی باشد.

علاوه بر این موضوع مزایای بسیار دیگری وجود دارد که تحصیل رشته حسابداری در چک را به یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می نماید ، از جمله دانشگاه های معتبر ، اساتید با تجربه و با دانش ، هزینه های پایین زندگی و بسیاری موارد دیگر که در ادامه این مطلب شما را با آن ها بهتر و بیش تر آشنا خواهیم کرد.

در همین سایت می توانید با شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور چک آشنا شوید ، مقاله تحصیل در چک را بخوانید.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در چک

برای تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک در مراکز آموزش عالی نمونه و برتر این کشور معمولا باید در آزمون ورودی که دانشگاه ها برگزار می نمایند شرکت نمایید ، اما ابتدا باید با مکاتبه با دانشگاه های مورد نظر خود از مدارک و شرایط پذیرش آنان در این رشته در هر مقطعی که مد نظر دارید اطلاع کامل را به دست آورید ، مدارک پذیرش رشته حسابداری در چک برای هر دانشگاه با یکدیگر تفاوت هایی دارد ، که آگاه نبودن از آن و ارسال مدارک به صورت ناقص و یا اشتباه ، ثبت نام شما را با مشکلات زیادی رو به رو خواهد نمود.

در ابتدا شما باید درخواست خود مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر را با مدارک مورد درخواست به دانشگاه از طریق ایمیل ارسال نمایید ، در صورت موافقت با ادامه تحصیل و یا شرکت در آزمون جواب مرکز برای شما ارسال خواهد شد ، سپس شما قادر خواهید بود تا ویزای کوتاه مدت خود برای ادامه روند آزمون و ثبت نام را از سفارت خانه دریافت کنید.

در نهایت با حضور در کشور چک و با موفقیت پشت سر گذاشتن مراحل مد نظر ویزای اقامت شما برای مدت تحصیل صادر می گردد و خواهید توانست به تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک بپردازید ، برخی از مدارک به طور مشترک مورد درخواست تمام دانشگاه های این کشور می باشد ، که در ادامه به آنان اشاره خواهیم کرد.

مدارک مورد نظر

 • دیپلم پایان دوره دبیرستان به همراه ترجمه به زبان انگلیسی یا چکی
 • کارنامه و ریز نمرات سال های تحصیلی قبل به همراه ترجمه معتبر
 • ارائه توصیه نامه از مرکز آموزشی قبل یا اساتید سال های پیشین
 • ارائه گواهی سلامت و تست HIV
 • ارائه سوء سابقه داخلی و بین المللی
 • ارائه درخواست ارسالی به همراه پاسخ دانشگاه
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه به همراه ترجمه معتبر
 • ارائه مقالات ، پژوهش ها و هرگونه افتخارات کشوری یا جهانی
تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک

بهترین دانشگاه های حسابداری جمهوری چک

برای تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک اکثر دانشگاه های این کشور از اعتبار و جایگاه قابل قبول و مناسبی در اروپا و جهان برخوردار هستند و شما بیشتر نیاز دارید تا دیگر شرایط هر یک از این مراکز آموزشی را مورد تحقیق و تفحس قرار دهید ، اکثر دانشگاه های چک در حال همکاری با دانشگاه های برتر اروپا برای کسب تجربه و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی می باشند که باعث بالا رفتن سطح کیفی و علمی این مراکز شده است ، به گونه ای که این روند رشد و ترقی کاملا مشهود و ملموس می باشد.

همانطور که گفتیم تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک می تواند آینده پربار و بسیار خوب را برای شما رقم بزند ، پس در ادامه با همراه باشید تا بهترین دانشگاه های حسابداری جمهوری چک را برای شما به طور مفید و مختصر شرح دهیم.

بهترین دانشگاه های حسابداری جمهوری چک

دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ

دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ ( VSE ) در سال 1953 تأسیس شده است و هم اکنون بزرگترین دانشگاه دولتی در زمینه اقتصاد و تجارت در جمهوری چک می باشد که پذیرای 14 هزار دانشجو است ، دوره های کارشناسی این دانشگاه علاوه بر زبان چکی و انگلیسی به زبان روسی نیز تدریس می گردند ، اما دوره های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان های انگلیسی و چکی به دانشجویان تدریس می شوند ، دانشکده مدیریت بازرگانی دارای اعتبار EQUIS است که این دانشکده را در میان 1 درصد برتر دانشکده های بازرگانی در جهان قرار می دهد.

دانشکده مالی و حسابداری یکی از 6 دانشکده در دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ است ، این دانشکده در شاخه های تحصیلی مالی ، حسابداری و مدیریت مالی شرکت ، مالیات و سیاست مالیاتی ، بانکداری و بیمه ، و روش تدریس اقتصادی به دانشجویان آموزش می دهد و فارغ التحصیلان در بخش های مالی ، بیمه و بانکداری ، شرکت های کارگزار ، موسسات حسابداری و حسابرسی ، شرکت های مشاوره و بخش دولتی قادر به فعالیت خواهند بود.

مدرک حسابداری این دانشکاه یکی از معتبرترین مدارک حسابداری در چک می باشد و با دریافت آن می توان از آینده شغلی در این کشور تا حد زیادی اطمینن خاطر داشت.

دانشگاه انگلیسی- آمریکایی ( AAU )

دانشگاه انگلیسی – آمریکایی پراگ یکی از معتبرترین و مدرن ترین دانشگاه های چک در ارائه و تدریس رشته حسابداری می باشد ، یکی از مزیت های این دانشگاه برگزاری کلاس های درس در تعداد های پایین و کم دانشجویان است که باعث توجه بیش تر اساتید به دانشجویان و همچنین یادگیری بهتر آنان در محیط تدریس می باشد ، در دانشکده اقتصاد و زیر نظر دپارتمان حسابداری دانشجویان قادر خواهند بود تا از دوره کارشناسی تا دکترای این رشته را به آموزش و تحصیل مشغول شوند.

در این رشته دانشجویان خود را با جنبه های اصلی حسابداری و مالی آشنا می کند و به در زمینه حسابداری ، گزارشگری ، بانکداری ، بازار سرمایه و مدیریت تجربه های کافی را کسب می نمایند ، همچنین به عنوان بخشی از تمرکز ، دانشجویان تجربه واقعی کار در یک شرکت بزرگ یا یک شرکت حسابرسی را نیز به دست خواهند آورد.

پس از تکمیل این دوره ها دانشجویان می توانند با موفقیت در زمینه های ذکر شده کار کنند و توانایی ثبت ، طبقه بندی ، تجزیه و تحلیل ، خلاصه ، تفسیر و ارتباط اطلاعات مالی مربوط به یک کسب و کار و محیط اطراف خود را خواهند داشت ، توجه نمایید که دوره کارشناسی حسابداری در این دانشگاه 3 سال به طول می انجامد.

دانشگاه اقتصاد و مدیریت چک

دانشگاه اقتصاد و مدیریت پراگ از سال 1999 در شهر پراگ در زمینه های مالی ، حسابداری و اقتصادی در حال فعالیت است و یکی از معتبرترین مدارک این رشته ها را به دانشجویان اعطا می نماید ، این دانشگاه با بهره گیری از اساتید بسیار با سواد و با تجربه که اکثر آنان دارای مدرک دکترا بوده و در دانشگاه های برتر اروپا به تحصیل پرداخته اند ، بستری بسیار ارزشمند و بسیار پر از علم را برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک فراهم آورده است.

حسابداری در این مرکز به معنی ثبت و ذخیره اطلاعات مالی ، ارائه تجزیه و تحلیل و نتایج به‌صورت گزارش‌هایی جهت تصمیم گیری مناسب ، درست و به‌مو‌قع است.

با تحصیل در رشته حسابداری این دانشگاه دانششجویان علاوه بر یادگیری تخصص های حسابداری به صورت پیشرفته برای کنترل امور مالی در سازمان ها و هرگونه مرکزی ، آموزش می بینند که به عنوان یک حسابدار مسئول کنترل سلامت مالی و ارزیابی دارایی‌های مالی یک سازمان می باشند و مسئولیت بزرگ و انسانی بر عهده آنان است.

این دانشگاه از دوره کارشناسی تا دکترای رشته حسابداری را به زبان های چکی و انگلیسی به متقاضیان ارائه می دهد.

موسسه اروپایی علوم کاربردی و مدیریت

اگر قصد تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک را دارید موسسه اروپایی علوم کاربردی و مدیریت در پراگ یکی از معتبرترین و بهترین مراکز اموزش عالی در این کشور است که تا مقطع دکترای خود را می توانید در این موسسه مشغول به یادگیری و تحصیل شوید ، این دانشگاه از سال 2011 شروع به فعالیت نموده و هر ساله میزان متقاضیان آن با رشد زیادی مواجه می باشد که دلیل آن کیفیت بالای ارائه دروس و خدمات با کیفیت آن می باشد.

زبان تحصیل در تمامی مقاطع در این موسسه انگلیسی می باشد و دانشجویان قادر به تحصیل به صورت پاره وقت و گذراندن بعضی از دروس به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در کلاس می باشند ، این مرکز نیز دوره کارشناسی حسابداری را در طول 3 سال به دانشجویان ارائه می دهد و مزیتی بسیار مناسب برای افرادی می باشد که قصد دریافت مدرک کارشناسی ارشد را دارند.

در این صورت در مدت 5 سال می توانند به این مهم دست پیدا کنند و نسبت به اکثر مراکز آموزشی 1 سال کمتر هزینه تحصیل را خواهند پرداخت.

به جز این دانشگاه هایی که به توضیح آنان پرداختیم مراکز دیگر از جمله : دانشگاه چارلز ، دانشگاه توماس باتا ، دانشگاه صنعتی برنو و دانشگاه ماساریک نیز جز مراکز بسیار مناسب و با کیفیت برای تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک می باشند ، برای کسب اطلاعات لارم در رابطه با این مراکز می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

هزینه تحصیل حسابداری در چک

جمهوری چک یکی از کشورهای ارزان قیمت و مقرون به صرفه برای زندگی و تحصیل می باشد ، همین موضوع باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان شده است ، طی چندین سال گذشته دانشجویان زیادی از کشورمان برای تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک عازم این کشور شده اند که علاوه بر این امتیاز ، از مزیت های بسیار دیگری نیز بهره مند شده اند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه تحصیل حسابداری در چک

در ادامه این قسمت هزینه تحصیل رشته حسابداری در چک را در بعضی از دانشگاه های معتبر برای شما جمع آوری کرده ایم ، توجه داشته باشید که با تسلط به زبان چکی و تحصیل این رشته به این زبان نیازی به پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی ندارید و تحصیل رشته حسابداری به زبان چکی در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد ، مبالغ زیر نیز برای تحصیل این رشته به زبان انگلیسی می باشد.

 • دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ سالانه 4200 یورو برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته شهریه در نظر دارد.
 • دانشگاه انگلیسی – آمریکایی سالانه در مقطع کارشناسی 7200 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 7600 یورو شهریه دریافت می نماید.
 • دانشگاه اقتصاد و مدیریت پراگ سالانه در مقطع کارشناسی 3300 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد سالانه 3600 یورو شهریه تعیین کرده است.
 • موسسه اروپایی علوم کاربردی و مدیریت سالانه برای دوره کارشناسی3000 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد 4900 یورو شهریه تعیین کرده است.

بورسیه رشته حسابداری در چک

شرایط اعطای بورسیه رشته حسابداری در چک به وسیله هیئت اعطا کننده آن در سازمان یا دانشگاه مورد نظرتان بررسی می گردد و انان دانشجویان واجد شرایط را تشخیص می دهند ، برای دریافت بورسیه جهت تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک باید شرایط ممتازی را ارائه دهید تا آنان را ترغیب به اعطای کمک هزینه به خود نمایید.

هم اکنون اکثر دانشگاه های ارائه دهنده این رشته به علاوه دولت جمهوری چک و برخی سازمان های تحقیقاتی و پژوهشی بورسیه هایی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته اند که شرایط و تنوع انان بسیار زیاد است و شما می توانید با تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی از آن ها مطلع شوید.

اما توجه داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد از کارشناسی بیش تر است ، به طور کلی موارد زیر می تواند تاثیر زیادی در دریافت بورسیه تحصیلی شما در رشته حسابداری بگذارد.

 • مدارک معتبر زبان ایلتس و تافل با نمرات بالا و عالی
 • نمرات تحصیلی درخشان در مقاطع قبل
 • تحصیل در مراکز آموزشی مشهور و معتبر در دوره های قبل
 • توصیه نامه معتبر و پر محتوا از اساتید ، مراکز آموزشی یا معلمان پیشین
 • انگیزه نامه قوی و تاثیر گذار
 • تسلط به زبان چکی

زبان تحصیل حسابداری در جمهوری چک

جمهوری چک به دلیل برخورداری از دانشجویان بین المللی و اعتبار وکیفیت بالای تدریس ، علاوه بر زبان چکی که زبان اصلی و رسمی کشور می باشد زبان انگلیسی را هم یکی از زبان اصلی تدریس در مراکز آموزش عالی و حتی بعضی از مراکز آموزشی سطوح پایین تر قرار داده است ، این می تواند مزیت بسیار مهم و ارزشمندی برای دانشجویان خارجی محسوب گردد.

اجباری در زبان تحصیل حسابداری در جمهوری چک نیست و هر دانشجو می تواند بر اساس شرایط و علاقه خود به یکی از زبان های انگلیسی یا چکی به تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک مشغول شود ، تمامی مراکز آموزشی برای تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مدارک معتبر ایلتس یا تافل را از دانشجویان در خواست می کنند ، البته مدارک معتبر دیگری که در همین سطح باشند نیز امکان پذیرش از سوی انان را نیز دارد ، که باید با مکاتبه با دانشگاه از آن مطلع شوید.

هر دانشگاه نیز بر اساس سطح کیفی و مقطع مورد درخواست در این رشته حداقل نمره خاصی را در هریک از این مدارک نظر می گیرد ، همچنین اگر متقاضی تحصیل به زبان چکی هستید ، باید یک سال را قبل از شروع تحصیل در دانشگاه به گذراندن دوره زبان چکی در کالج های مورد تایید دانشگاه بگذرانید و موفق به دریافت مدرک از ان مراکز گردید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های چک

علم حسابداری در واقع مانند یک سیستم منظم است که در آن عملیات جمع‌آوری ، طبقه‌بندی ، ثبت اطلاعات و خلاصه کردن آن ها همچنین تهیه گزارش‌های مالی و صورت حساب های حسابداری در شکل های مختلف انجام می گیرد تا افرادی که در سازمان‌های مختلف نیاز به این اطلاعات دارند بتوانند به راحتی و با نظمی دقیق و زیبا و مهم تر از همه به درستی آز انان استفاده نمایند.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های چک

حسابداران علاوه بر رسیدگی به امور مالی و سرو سامان دادن آن حتی گاها قادر خواهند بود که به عنوان یک مشاور مالی نیز به کار گرفته شوند و توصیه هایی نیز به صاحب اموال بدهند ، به همین خاطر با تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک ، علاوه بر یادگیری تکنیک ها و اصول حسابداری در زمینه اقتصاد و مسائل اقتصادی نیز سر رشته هایی را به دست خواهند آورد و اطلاعات و تجاربی مناسب را در این زمینه کسب خواهند نمود.

در اصل بدون داشتن علم حسابداری فرد یک دفتر دار ساده بیش نخواهد بود که وسیله جمع و تفریق ساده ای را بیش تر به دوش نمی تواند بکشد.

در ادامه چارت درسی حسابداری در دانشگاه های چک را برای شما جمع آوری کردیم و مهم ترین دروس مورد تدریس در آن را نام خواهیم برد.

 • تئوری و تحلیل اقتصاد کلان
 • حسابداری کلان
 • مدیریت شرکتی
 • روشهای کمی تحلیل مالی
 • ارزیابی کسب و کار
 • حسابداری‌ پیشرفته‌
 • حسابداری‌ مالیاتی‌
 • نظریه بازارهای مالی و تحلیل ثبات آنها
 • مدیریت عملکرد
 • ریاضیات‌ پایه‌
 • روابط مالی بین المللی
 • مالیات بر اشتغال بین المللی
 • نظریه اوراق قرضه و مبانی عملی
 • آمار

اگر به رشته های مالی و اقتصادی علاقه مندید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته اقتصاد در چک را نیز در کنار این مقاله مطالعه نمایید.

گرایش های رشته حسابداری در چک

تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک به گرایش های محدودی تقسیم می شود ، به طور کل رشته حسابداری دارای گرایش های زیادی نیست و این گرایش ها در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بیش تر نمایان می گردند و دانشجویان از آن مقاطع به طور تخصصی در نوع حسابداری که به آن علاقمند هستند ، قادر به تحصیل خواهند بود.

گرایش های رشته حسابداری در چک

گرایش های رشته حسابداری در چک در هریک از دانشگاه های این کشور از تنوع خاصی برخوردار است و هر موسسه بر اساس پروژه های تحقیقاتی یا زمینه های پژوهشی و نوع مدارک اساتید خود قادر به ارائه شاخه هایی خاص از این رشته می باشد ، اما اکثر دانشگاه ها سعی در پوشش هرچه بیش تر این گرایش ها دارند ، در ادامه شاخه هایی که قادر به ادامه تحصیل در رشته حسابداری در جمهوری چک خواهید بود را نام خواهیم برد.

 • حسابداری مالی
 • حسابداری مدیریتی
 • حسابرسی
 • حسابداری هزینه
 • حسابداری مالی
 • حسابداری پروژه
 • حسابداری دولتی
 • حسابداری کمپین های سیاسی

تحصیل دکترا حسابداری در جمهوری چک

تحصیل دکترای حسابداری در جمهوری چک در ادامه کارشناسی ارشد این رشته صورت می گیرد و برخی از دانشگاه ها علاوه بر ارائه تمام وقت این رشته ، به صورت پاره وقت نیز این رشته را ارائه می نمایند ، در دوره دکترای این رشته دانشجویان به فعالیت های آموزشی و پژوهشی بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و حرفه ای موجود می پردازند و اساتید این دوره نیز توسط رویکرد آموزشی ، پژوهشی به آموزش روش های مناسب در سطوح پیشرفته به دانشجویان خواهند پرداخت.

شما باید با مکاتبه با اساتید مرتبط با گرایش و رشته خود در دانشگاه های چک و ارسال رزومه خود ، یکی از اساتید را به قبولی استاد راهنمایی خود برانگیزید ، سپس با ارسال جواب قبولی استاد به دانشگاه مورد نظر نامه قبولی دانشگاه را به سفارت برده و اقامت موقت خود را دریافت کنید ، در آخر با حضور در این کشور مراحل ثبت نام خود را به پایان برسانید.

توجه داشته باشید که باید رزومه و انگیزه نامه ای درخشان و قوی را به استاد و دانشگاه ارسال کنید تا مورد قبولی آنان قرار بگیرد و همچنین فراموش نکنید برای دریافت بورسیه تحصیلی نیز اقدام نمایید زیرا میزان شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از تمامی مقاطع بالاتر می باشد.

توجه داشته باشید که با مکاتبه ای که با دانشگاه دارید از زمان شروع ترم و مهلت ارسال مدارک اطلاع کافی را به دست آورید تا با مشکلی مواجه نگردید و زمان شما در حین ثبت نام پایان نپذیرد.

در کشور اسلواکی هم که شباهت زیادی با ساختار تحصیلی چک دارد میتوانید حسابداری را بخوانید ؛ مقاله تحصیل در اسلواکی در این زمینه راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در چک

این که بگوییم تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک فقط دارای مزایا و امتیازات است ، حرف پر اغراقی می باشد ، با این که چک یکی از کشورهای بسیار مناسب برای دانشجویان کشور ما می باشد ، اما بعضی معایب نیز در مسیر این موضوع قرارمی گیرد ، البته که میزان این معایب به مزایا بسیار کمتر است اما باید حتما مورد توجه قرار گیرند ، زیرا ممکن است همین معایب هرچقدر هم که کوچک ، در حین ثبت نام و یا بعد از آن و در حین تحصیل تبدیل به مشکلی بزرگ و دردسر ساز شود.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در چک

توصیه می کنیم حتما پیش از هر اقدامی با یک مشاور و یا کارشناس خبره و با تجربه در زمینه مهاجر ت به این کشور مشورت نمایید ، در ادامه مهم ترین مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک را برای شما جمع آوری نموده ایم.

مزایا

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر و با کیفیت اروپا
 • مدارک اعطایی از سوی دانشگاه های چک اعتبار بالایی در اروپا و جهان دارد
 • تحصیل در سیستم آموزشی مدرن و اروپایی در این رشته
 • تحصیل به زبان انگلیسی علاوه بر زبان چکی
 • اجازه اشتغال در حین تحصیل در این رشته
 • کالج ها و آموزشگاه های زبان انگلیسی و چکی برای تقویت زبان خارجه دانشجویان
 • شهریه به نسب ارزان تر و مقرون به صرفه تر از برخی کشورهای اروپایی
 • بورسیه های گوناگون و متنوع این رشته از سوی مراکز آموزشی و سازمان ها
 • بازار کار مناسب و زیاد رشته حسابداری در چک
 • دسترسی به دیگر کشورهای اروپا برای اشتغال یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
 • خدمات و امکانات فراهم برای دانشجویان خارجی
 • عدم تفاوت و تمایز میان دانشجویان خارجی و مهاجران با افراد شهروند این کشور
 • نژاد پرستی کم و امنیت مالی و جانی دانشجویان خارجی
 • امکان تحصیل رایگان این رشته در صورت تحصیل به زبان چکی
 • تمدید اقامت در صورت اشتغال پس از پایان تحصیلات

معایب

 • یادگیری و اموزش زبان چکی سخت و مشکل می باشد
 • برای ارتباط بهتر با مردم و زندگی در این کشور باید تا حدی قادر به صحبت و درک به زبان چکی باشید
 • پذیرش مشکل و سخت در این رشته برای دانشجویان ایرانی
 • برگزاری آزمون ورودی در اکثر دانشگاه های چک برای پذیرش رشته حسابداری

ما در این مقاله تنها در خصوص مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک صحبت کردیم ، اگر می خواهید با تمام روش های مهاجرت به این کشور پویا آشنا شوید ، مقاله مهاجرت به چک را بخوانید.

بازار کار جمهوری چک پس از تحصیل در حسابداری

با توجه به جامعه فعال ، پر از کسب و کار و داد و ستد ، بازار کار جمهوری چک پس از تحصیل در حسابداری را می توان مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته در نظر گرفت ، با توجه به رشد اقتصادی که جمهوری چک در پیش گرفته است و میزان نرخ بیکاری در حال کاهش و رشد اقتصادی قابل قبول این کشور ، افزایش فرصت های شغلی در این کشور دور از تصور نمی باشد.

همچنین رشته حسابداری از جمله رشته هایی می باشد که در اکثر مشاغل و حوزه های صنعتی و خدماتی قدرت فعالیت دارد و یکی از مشاغل مناسب و با درآمد خوب در جمهوری چک تلقی می شود ، هر چقدر که میزان تجربه ، دانش و مدرک تحصیلی بالاتری را دارا باشید قطعا از شغل مناسب تر ، در آمد بالاتر و رضایت کاری بیش تری برخوردار خواهید بود ، پس با تحصیل رشته حسابداری در چک خواهید توانست فرصت های شغلی خوب با درآمدهای قابل قبولی در این کشور به دست آورید ، در ادامه به برخی از مورد درخواست ترین فرصت های شغلی و میزان درآمد آنان در رشته حسابداری خواهیم پرداخت.

مشاغل مورد نیاز

CZK واحد کرونای و واحد پول جمهوری چک می باشد ، مبالغ زیر به صورت ماهانه در نظر گرفته شده است.

 • دستیار حسابداری 32200 CZK
 • کارمند حسابداری 25700 CZK
 • ناظر حسابداری 61200 CZK
 • تکنسین حسابداری 28900 CZK
 • مدیر حسابرسی 92,400 CZK
 • تحلیلگر بودجه 75300 CZK
 • حسابدار خبره 55000 CZK
 • رئیس امور مالی 126000 CZK
 • مدیر روابط مالی 94900 CZK
 • مدیر خدمات مالی به مشتریان 76500 CZK
 • حسابرس داخلی 54500 CZK
 • حسابدار مالیاتی 40800 CZK
 • معاون مالی 121000 CZK

این مشاغل برخی از مهم ترین مشاغل مورد نیاز در جمهوری چک می باشد و همانطور که می دانید فرصت های شغلی بسیار بیشتری هم در این کشور و هم در دیگر کشورهای اروپا در دسترس فارغ التحصیلان این رشته می باشد.

برای آشنایی بیشتر با مشاغل مورد نیاز چک در رشته های دیگر به مقاله کار در چک مراجعه نمایید ؛ مقاله ای جامع برای کسانی که می خواهند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در چک

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما را به طور کامل با شرایط تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک آشنا کنند ، برای ارتباط با مشاوران ما از باکس دیدگاه در پایان همین صفحه بهره مند گردید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک کدام است؟

دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ ( VSE ) در سال 1953 تأسیس شده است و هم اکنون بزرگترین دانشگاه دولتی در زمینه اقتصاد و تجارت در جمهوری چک می باشد که پذیرای 14 هزار دانشجو است .

هزینه تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک چقدر است؟

1. دانشگاه اقتصاد و تجارت پراگ سالانه 4200 یورو برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته شهریه در نظر دارد. 2. دانشگاه انگلیسی – آمریکایی سالانه در مقطع کارشناسی 7200 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 7600 یورو شهریه دریافت می نماید.

چه معیاری هایی برای دریافت بورسیه تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک موثر است؟

1. مدارک معتبر زبان ایلتس و تافل با نمرات بالا و عالی 2. نمرات تحصیلی درخشان در مقاطع قبل 3. تحصیل در مراکز آموزشی مشهور و معتبر در دوره های قبل 4. توصیه نامه معتبر و پر محتوا از اساتید ، مراکز آموزشی یا معلمان پیشین 5. انگیزه نامه قوی و تاثیر گذار 6. تسلط به زبان چکی

زبان تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک چیست؟

اجباری در زبان تحصیل حسابداری در جمهوری چک نیست و هر دانشجو می تواند بر اساس شرایط و علاقه خود به یکی از زبان های انگلیسی یا چکی به تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک مشغول شود ، تمامی مراکز آموزشی برای تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مدارک معتبر ایلتس یا تافل را از دانشجویان در خواست می کنند.

گرایش های رشته حسابداری در چک کدامند؟

1. حسابداری مالی 2. حسابداری مدیریتی 3. حسابرسی 4. حسابداری هزینه 5. حسابداری مالی 6. حسابداری پروژه 7. حسابداری دولتی 8. حسابداری کمپین های سیاسی

این مطلب برای آشنایی شما با تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک و شرایط تحصیل در این کشور تهیه شده است ، در صورت نیاز به مشاوره و یا در صورت وجود ابهام یا سوال با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین در صورت عدم آشنایی با رشته ها و کشور های محبوب و معتبر ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه کنید تا بتوانید برترین ها را انتخاب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *