تحصیل رشته حسابداری در لهستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حسابداری در لهستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در لهستان یکی از انتخاب های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته در خارج از کشور است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این رشته تحصیلی پر کاربرد با شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 562051 تماس بگیرید.

همچنین می توانید مقاله تحصیل در لهستان را خوانده و با هزینه های مقرون به صرفه ، برترین دانشگاه ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه های این کشور بخوبی آشنا شوید.

حسابداری فرآیند ثبت معاملات مالی مربوط به یک تجارت است ، فرآیند حسابداری شامل خلاصه ، تجزیه و تحلیل و گزارش این معاملات به سازمان های نظارتی ، تنظیم کننده ها و نهاد های جمع آوری مالیات است ؛ صورت های مالی مورد استفاده در حسابداری خلاصه ای مختصر از تراکنش های مالی در یک دوره حسابداری است که عملیات ، وضعیت مالی و جریان های نقدی شرکت را خلاصه می کند.

اولین مقطع تحصیل رشته حسابداری در لهستان دوره کارشناسی است که 3 تا 4 سال طول می کشد ، برای پذیرش در این رشته اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و نمره عالی در درس ریاضی و زبان خارجی مورد نیاز است.

پس از مقطع کارشناسی علاقمندان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال ادامه تحصیل دهند و یا وارد بازار کار شوند ؛ تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های این کشور به صورت پاره وقت و یا تمام وقت امکان پذیر است ، هدف رشته حسابداری در لهستان آموزش متخصصان شایسته ، آماده برای کار در زمینه مالی و حسابداری در هر واحد تجاری است.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در لهستان

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط با حسابداری ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات
 • گواهی تسلط به زبان لهستانی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه
تحصیل رشته حسابداری در لهستان

بهترین دانشگاه های حسابداری لهستان

لهستان یکی از محبوب ترین کشور های اروپایی برای تحصیل در خارج از کشور است ، این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که اغلب آن ها در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف تایمز ، QS و شانگهای رتبه بندی شده است ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حسابداری در لهستان آشنا می شویم.

دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو در سال 1816 تاسیس شد و به عنوان بزرگترین دانشگاه در لهستان شناخته می شود ، این دانشگاه ارائه کننده حدود 37 رشته تحصیلی در 18 دانشکده از جمله هنر های لیبرال ، زبا شناسی کاربردی ، زیست شناسی ، شیمی ، علوم اقتصاد ، آموزش ، حقوق ، مدیریت ، فیزیک ، روانشناسی ، علوم سیاسی و غیره است ، رشته حسابداری یکی از رشته های ارائه شده در دانشکده علوم اقتصاد این دانشگاه است.

دانشگاه ورشو یکی از برترین دانشگاه های لهستان است ، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی های بین المللی مانند ARWU و University Web Ranking به عنوان بهترین موسسه آموزش عالی لهستانی رتبه بندی می شود ، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دانشگاه ورشو را به عنوان بهترین موسسه آموزش عالی در بین 400 دانشگاه برتر جهان معرفی کرده است.

دانشگاه کومینسکی

دانشگاه کومینسکی یک مدرسه خصوصی ، بازرگانی غیرانتفاعی در ورشو ، لهستان است و به عنوان “دانشگاه خصوصی لهستان با بالاترین رتبه” در نظر گرفته می شود ؛ این مدرسه در سال 1993 تأسیس شد و به نام لئون کومینسکی ، استاد اقتصاد و کارآفرینی لهستانی و همچنین پدر آندری کومینسکی ، موسس و اولین رئیس مدرسه نامگذاری شد.

این یکی از برترین مدارس کسب و کار در جهان است ، شامل پردیس شرق مرکزی ESCP از سال 2015و تنها موسسه آموزش عالی در لهستان است که دارای “اعتبارگذاری سه گانه (EQUIS ، AMBA ، AACSB)” است ، فایننشال تایمز این دانشگاه را به عنوان بهترین مدرسه بازرگانی در لهستان و اروپای مرکزی معرفی کرد.

بیش از 8000 دانشجو در دانشگاه کومینسکی وجود دارد ، مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ، دانشکده دکترا ، و همچنین تحصیلات تکمیلی ، از جمله برنامه های MBA ، به زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شود ؛ همچنین آموزش و دوره ها و برنامه های توسعه را برای شرکت ها ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های حسابداری لهستان

دانشگاه گدانسک

دانشگاه گدانسک یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی معتبر واقع در گدانسک لهستان است ، این یکی از 10 دانشگاه برتر لهستان است و همچنین مرکز مهمی برای مطالعات زبان کاشوبی است ؛ دانشگاه گدانسک در مهم ترین رتبه بندی جهانی قرار گرفته است و به این ترتیب به جمع بهترین دانشگاه های لهستان پیوسته است.

حضور آن در رتبه‌ بندی ‌های بین‌المللی مانند رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهانی QS یا رتبه ‌بندی دانشگاه ‌های جهانی تایمز (THE) بازتابی از کیفیت بالای آموزش ، تحقیقات علمی انجام ‌شده و افزایش جایگاه بین‌المللی و همچنین سطح بالای انتقال دانش است ، این دانشگاه در بین 400 دانشگاه برتر جوان جهان در رتبه‌بندی دانشگاه جوان تایمز (THE) قرار دارد.

هزینه تحصیل حسابداری در لهستان

لهستان یکی از کشور های مقرون به صرفه برای تحصیل است البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته و مقطع تحصیلی همچنین زبان تحصیل و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته حسابداری در لهستان 2200 یورو برای هر سال تحصیلی است ، برای تامین هزینه زندگی در این کشور به 350 تا 550 یورو در ماه نیاز است البته لازم به ذکر است که هزینه زندگی در هر کشور بسته به سبک زندگی و عادات خرج کردن فرد متفاوت است.

هزینه تحصیل حسابداری در لهستان

زبان تحصیل حسابداری در لهستان

زبان لهستانی زبان رسمی کشور لهستان است که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور دروس به این زبان ارائه می شود ، البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی در این کشور وجود دارد ، برای تحصیل رشته حسابداری در لهستان به زبان لهستانی تسلط به این زبان در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی نمره آیلتس 6 به بالا مورد نیاز است.

رشته حسابداری در قبرس به زبان انگلیسی و بدون درخواست مدرک زبان ارائه می شود ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در قبرس را بخوانید و با شرایط پذیرش دانشگاه های آن آشنا شوید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های لهستان

تحصیل رشته حسابداری در لهستان با مقطع کارشناسی آغاز می شود که دانشجویان ملزم به گذراندن 180 واحد درسی در طول 6 ترم هستند ، یعنی در هر ترم دانشجویان 30 واحد درسی را می گذرانند.

دانشجویان محصل در رشته مالی و حسابداری دارای دانش حرفه ای در زمینه امور مالی ، ریسک در امور مالی ، حسابداری مالی و عملکرد موسسات مالی از جمله بانک ها ، شرکت های بیمه و سرمایه گذاری و همچنین موسسات دولتی می باشند.

آنها در طول تحصیل خود توانایی تجزیه و تحلیل پدیده های خرد و کلان اقتصادی و همچنین وضعیت مالی خانوار ها ، بنگاه ها و سایر سازمان ها را فرا می گیرند ، علل و آثار وقوع پدیده های اقتصادی و مالی را در مقیاس خرد و کلان در شرایط رقابت درک می کنند ، دانش تجزیه و تحلیل پدیده های در حال وقوع در بازارهای مالی جهانی را یاد می گیرند ، علاوه بر این به یک زبان خارجی مانند انگلیسی یا لهستانی در سطح B2 مسلط خواهند شد.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا دروس ریاضی ، تجزیه و تحلیل ریاضی ، جبر ، اقتصاد ، IT ، ابزار های فناوری اطلاعات در اقتصاد ، اقتصاد خرد و کلان را در طول دوره تحصیل فرا می گیرند.

چارت تحصیلی دانشگاه های حسابداری صربستان هم بسیار به روز و کامل است ، شاید بخواهید سری به مقاله تحصیل رشته حسابداری در صربستان بزنید و با جزئیات بیشتری در این زمینه آشنا شوید.

گرایش های رشته حسابداری در لهستان

مدرک حسابداری می تواند دانشجویان را در مسیری برای یک حرفه قوی در تجارت و امور مالی قرار دهد ، حسابداران برای شرکت ها ، سازمان های غیرانتفاعی ، سازمان های دولتی و مشاغل کوچک کار می کنند ؛ آنها گزارش های مالی ایجاد می کنند ؛ تحصیل رشته حسابداری در لهستان دارای گرایش های مختلفی است که می توان بر اساس میزان علاقه و دانش خود یکی از آن ها را انتخاب کرد.

حسابداری دولتی

حسابداری دولتی به فرآیند ثبت و مدیریت کلیه تراکنش های مالی انجام شده توسط دولت اطلاق می شود که شامل درآمد ها و هزینه های آن می شود ، سیستم های حسابداری دولتی مختلف توسط نهاد های مختلف بخش عمومی استفاده می شود.

حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی شاخه ای از علم حسابداری است و وظیفه جمع آوری اطلاعات در مورد عناصر بهای تمام شده و همچنین محاسبه بهای تمام شده واقعی محصولات و خدمات را بر عهده دارد ، روش های کاهش هزینه تولید را با تجزیه و تحلیل گزارش ها و بررسی روش های تولید شرح می دهد.

اگر مدیر یک مجتمع صنعتی به گزارشات دقیق و دقیق عناصر هزینه دسترسی نداشته باشد ، در تصمیم گیری برای افزایش تولید یا تصمیم گیری های دیگر و نحوه تصمیم گیری با مشکل مواجه خواهد شد ، این دانش می تواند نگاه کلان بخش تولید را به خوبی به تصویر بکشد.

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی ساختاری از روش های حسابداری است که به جای ظاهر صورت های مالی عمومی ، بر مالیات ها متمرکز است ، حسابداری مالیاتی توسط کد درآمد داخلی اداره می شود که قوانین خاصی را که شرکت ها و افراد باید هنگام تهیه اظهارنامه مالیاتی خود رعایت کنند دیکته می کند.

تحصیل دکترا حسابداری در لهستان

برنامه های تحصیل رشته حسابداری در لهستان در مقطع دکترا مطابق با فرآیند بولونیا سازماندهی می شوند و با اکثر دکترای بین المللی دیگر برابری می کنند ، دوره های دکتری تمام وقت معمولا بین سه تا چهار سال طول می کشد ، آنها اغلب چهار سال کامل طول می کشند ؛ همچنین امکان تحصیل در مقطع دکتری پاره وقت وجود دارد.

برای تحصیل رشته حسابداری در لهستان در مقطع دکتری اتمام موفقیت آمیز دوره کارشناسی ارشد در رشته های مربوطه مورد نیاز است.

علاقمندان تحصیل در این مقطع لازم است موضوع پرپوزال خود را انتخاب کرده و از بین اساتید راهنماهای موجود یکی را انتخاب کرده و تحت نظارت او پایان نامه خود را گردآوری و در آخر از آن دفاع کنند ، لازم به ذکر است که برای پذیرش در مقطع دکتری تسلط به زبان انگلیسی و نمره آیلتس بالای 6.5 مورد نیاز است.

مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در لهستان

لهستان یکی از قطب های تحصیل در جهان است و هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان می باشد ، مزایای تحصیل در این کشور بسیار است البته نمی توان گفت که تحصیل در این کشور بدون عیب است ، در ادامه مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در لهستان را بیان خواهیم کرد تا پروسه تصمیم گیری و انتخاب را برای شما آسان تر کنیم.

مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در لهستان

مزایای تحصیل رشته حسابداری در لهستان

 • دانشگاه های ارائه دهنده رشته حسابداری در لهستان در بین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند.
 • هزینه تحصیل رشته حسابداری مقرون به صرفه است
 • هزینه زندگی در لهستان پایین است.
 • دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند.
 • دانشگاه های لهستان در بین رتبه بندی های معتبر جهان قرار دارند.

معایب تحصیل رشته حسابداری در لهستان

 • تنها در برخی مقاطع تحصیلی و دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاست.
 • برای تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی نیاز به فراگیری زبان لهستانی وجود دارد.

رشته حسابداری در روسیه هم طرفداران بسیاری دارد ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در روسیه را بخوانید تا با برترین دانشگاه ها و هزینه های تحصیل در آن ها آشنا شوید.

بازار کار حسابداری پس از تحصیل در لهستان

فارغ التحصیلان رشته حسابداری از دانشگاه های لهستان آماده شروع کار در بازار کار این کشور و خارج از آن هستند.

آن ها می توانند پس از کسب تجربه مرتبط برای تصدی سمت به عنوان یک متخصص مستقل در موسسات مالی شامل بانک ها ، شرکت های بیمه ، صندوق های سرمایه گذاری و بازنشستگی ، شرکت های لیزینگ و فاکتورینگ ، کارگزاری مالی و مشاوره ؛ در بخش های مالی مانند تجزیه و تحلیل مالی ، گزارشگری مالی و حسابداری در واحد های غیرمالی و در واحد های مدیریت دولتی مشغول به کار شوند.

فردی که در رشته حسابداری و امور مالی در لهستان کار می کند معمولا حدود 7790 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 3150 تا 15600 زلوتی متغیر است.

شاید بخواهید با حداقل دستمزد کارگران و یا مشاغل مورد نیاز و پردرآمد کشور لهستان هم آشنا شوید ؛ مقاله کار در لهستان را مرور کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در لهستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تلاش کردند شما را با تحصیل رشته حسابداری در لهستان آشنا کنند ، در انتهای این مقاله بخش دیدگاه در اختیار شماست تا پرسش های هود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را در اسرع وقت دریافت نمایید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در لهستان کدام است؟

دانشگاه ورشو به عنوان بزرگترین دانشگاه در لهستان شناخته می شود ، این دانشگاه ارائه کننده حدود 37 رشته تحصیلی است.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته حسابداری در لهستان 2200 یورو برای هر سال تحصیلی است ، برای تامین هزینه زندگی در این کشور به 350 تا 550 یورو در ماه نیاز است.

زبان تحصیل رشته حسابداری در لهستان چیست؟

زبان لهستانی زبان رسمی کشور لهستان است که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور دروس به این زبان ارائه می شود ، البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی در این کشور وجود دارد و

شرایط تحصیل رشته حسابداری در لهستان در مقطع دکترا به چه صورت است؟

برنامه های دکترا در لهستان مطابق با فرآیند بولونیا سازماندهی می شوند و با اکثر دکترای بین المللی دیگر برابری می کنند ، دوره های دکتری تمام وقت معمولا بین سه تا چهار سال طول می کشد ، آنها اغلب چهار سال کامل طول می کشند ؛ همچنین امکان تحصیل در مقطع دکتری پاره وقت وجود دارد.

درآمد یک حسابدار در لهستان چقدر است؟

فردی که در رشته حسابداری و امور مالی در لهستان کار می کند معمولا حدود 7790 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 3150 تا 15600 زلوتی متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط تحصیل رشته حسابداری در لهستان را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به لهستان ، با تمام راه های قانونی ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید و با توجه به شرایط خود برترین راه را انتخاب نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه