تحصیل رشته سینما در لهستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته سینما در لهستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته سینما در لهستان برای علاقه مندان به سینما و رشته های بازیگری و کارگردانی و سایر رشته های وابسته ، میتواند انتخابی مناسب باشد ، اعتبار دانشگاه ها و مقرون به صرفه بودن هزینه ها دو دلیل اصلی این انتخاب هستند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، موسسه ای پیشرو در امور حقوقی مهاجرت با ارائه اطلاعات به روز در خصوص مهاجرت تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و سایر روش ها ، در این صفحه اقدام به ارائه اطلاعاتی پیرامون تحصیل رشته سینما در لهستان کرده است.

رشته سینما از جمله رشته های هنری است که جستجو و انتخاب یک مکان تحصیلی مناسب در خارج از کشور برای آن ، نیاز به تحقیق و تفحص زیادی دارد.

در واقع سینما رشته تحصیلی و حرفه مهمی است که رکن اصلی از هنرهای نمایشی یک جامعه را به تصویر می کشد ، این حرفه صحبت های زیادی برای بیان کردن دارد که بازتاب شرایط حاکم بر یک جامعه است.

افرادی که حرفه سینما علاقه مند هستند دارای روحیات و استعدادهای خاصی هستند که با قرار گرفتن در موقعیت علمی-پژوهشی مناسب شکوفا می شود.

در کشور لهستان هنرهای نمایشی و سینما در طول قرن ها به تدریج جایگاه ارزشمند خود را حفظ کرده است ، لهستان دانشکده های مشهوری برای تحصیلات فیلم و سینما دارد که اطلاعات علمی و پژوهشی را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مطالعات فیلم و سینما ، فیلمنامه نویسی ، کارگردانی ، تئاتر و غیره ارائه می کند.

لهستان در کنار گزینه های ایده آل دیگر برای تحصیل می تواند انتخاب مناسبی برای تحصیل رشته سینما در خارج از کشور باشد ، به همین منظور مشاوران ما در ادامه به بررسی شرایط تحصیل رشته سینما در لهستان پرداخته و نتیجه آن را برای اطلاع علاقه مندان ارائه کرده اند.

توصیه می کنیم در کنار این مقاله ، حتما مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید تا با بسیاری مسایل مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

مدارک پذیرش رشته سینما لهستان

برای ورود به مقطع کارشناسی در رشته سینما در لهستان ، متقاضیان باید مدرک دیپلم و ریزنمرات دوره دبیرستان را ، فارغ از اینکه فارغ التحصیل چه رشته ای در دبیرستان باشند ، ارائه دهند.

دیپلم رشته سینما یک دوره کارشناسی 2 ساله تمام وقت است ، پس از اتمام برنامه کارشناسی ، داوطلبان واجد شرایط می توانند دیپلم فوق لیسانس سینما را دنبال کنند ، برنامه درسی این دوره به منظور ارائه دانش جامع در زمینه سینما و فیلم سازی همراه با آموزش عملی طراحی شده است.

در دوره کارشناسی ارشد ، دانشجویان کارهای پروژه ای را انجام می دهند ، فیلم های کوتاه تهیه و تولید می کنند و ضمن پیگیری دوره ، به برنامه های کارآموزی می پیوندند ، آن ها باید ساعت ها را در این زمینه صرف کنند تا در ساخت فیلم تخصص کسب کنند.

برای ورود به دوره های دکترا در رشته سینما و فیلم سازی ، دانشجویان باید دارای مدرک معتبر نشان دهنده فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد باشند.

تحصیل رشته سینما در لهستان

بهترین دانشگاه های سینما لهستان

دانشگاه فیلم ورشو به عنوان مشهورترین موسسه علمی برای تحصیل رشته سینما در لهستان پیشنهاد می شود و پس از آن دانشگاه فیلم لودز قرار دارد که در زیر به توضیحاتی درباره هر کدام از آنها پرداخته شده است.

بهترین دانشگاه های سینما لهستان

دانشکده فیلم ورشو (WFS)

دانشکده فیلم ورشو یک دوره کارشناسی فیلم و چند رسانه ای کارشناسی را راه اندازی کرده است که در بین دانشجویان خارجی بسیار محبوب واقع شده ، برنامه ابتکاری برای تخصص جدید این دانشکده در زمینه فیلمبرداری و پس از تولید بر اساس دانش و تجربه متخصصان چند رسانه ای در سطح جهانی و همچنین فیلم سازان فعال و سازندگان است.

در این دانشکده به دانش آموزان این فرصت داده می شود تا از تجهیزات درجه یک موجود در بازار استفاده کنند ، همه کلاس ها در دانشکده فیلم ورشو ، به زبان انگلیسی در اتاق های کارگاه ، استودیوها و مجموعه فیلم های تنظیم شده ، ورشو برگزار می شود و همه برنامه های ارائه شده توسط WFS مرتباً بررسی و به روز می شوند.

از اساتید این دانشکده می توان آرک دمتر ، گابریلا چشنیوسکا-دتمر ، آنا گریسویچ ، یاسک بلر ، دوروتا سالامون ، یرزی ووتکفسکی ، هانا جاسیانسکا ، گرژگورز پورزینسکی را نام برد.

شرایط درخواست دانشکده فیلم ورشو

برای اخذ پذیرش از این دانشکده دانشجویان ابتدا باید نام و نام خانوادگی ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، کشور محل سکونت و تاریخ تولد را در سایت دانشگاه ثبت کنند ، این اطلاعات مستقیماً از طریق فرم مربوطه به مدرسه ارسال می شود.

سپس اطلاعات مربوط به برنامه های درخواستی و مرتبط برای شما ارسال می شود ، به عنوان بخشی از خدمات رایگان دانشکده ، آن ها همچنین یک حساب کاربری برای شما در بستر خود ، StudentHub ایجاد می کنند ، جایی که می توانید با این دانشکده ارتباط برقرار کرده و تنظیمات برگزیده خود را مدیریت کنید.

دانشکده فیلم لودز

دانشکده فیلم لودز ، یکی از قدیمی ترین مدارس فیلم در جهان است که در برنامه آموزشی خود بر کار عملی تأکید ویژه ای دارد ، این مدرسه دانشجویان را در زمینه هنر فیلم ، تلویزیون ، عکاسی و بازیگری آموزش می دهد ، دانشجویان با آموختن آن ها به عنوان کارگردان ، مدیر عکاسی ، انیماتور ، عکاس ، فیلمنامه نویس ، ویراستار ، مدیر تولید و بازیگر کار می کنند ، مطالعات شامل کلاس های کارگاهی عملی همراه با تاریخ ، فرهنگ و نظریه هنر است که به پیشرفت کامل هنری کمک می کند.

از اساتید این دانشکده می توان ماگورزاتا کوتلیسکا ، بیاتا گزیک ، پائولینا بالسرزاک-کوچارسکا ،اوا شاتکوفسکا ، آنتا پیرا ، بیاتا شزپانسکا و یورک گرزیواچ را نام برد.

دانشجویان بین المللی برای ورود به این مدرسه باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند ، دانشجوی بین المللی می تواند در طول مدت امتحان ورودی به صورت رایگان در خوابگاه بماند ، هیچ دوره پرداختی از روز قبل از اولین روز امتحان شروع نمی شود و تا فردای آخرین روز امتحان ادامه می یابد ، پس از قبولی در این آزمون دانشجویان می توانند در دوره های دانشکده شرکت کنند.

اگر مایل به پذیرش در هر کدام از موسسات فیلم و سینمای فوق هستید می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

هزینه تحصیل سینما در لهستان

هزینه درخواست برای دریافت پذیرش از برخی دانشگاه ها مانند دانشکده فیلم ورشو در لهستان برای رشته سینما ، 50 یورو است.

هزینه تحصیل سینما در لهستان

در ادامه پس از کسب موفقیت در اخذ پذیرش دانشجویان باید 1000 یورو به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند ، در مرحله آخر دانشجویان باید 5500 یورو بصورت سالانه به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در دانشکده فیلم لودز ، 8000 یورو در هرسال برای مقطع کارشناسی است ، دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی ارشد برای تحصیل در این دانشکده باید 12000 یورو در هر سال به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازند.

در مقاله تحصیل رشته سینما در فرانسه به چگونگی اخذ پذیرش و تحصیل رایگان در این کشور پرداخته ایم.

چارت درسی سینما در دانشگاه های لهستان

طبق مقررات ECTS ، دانشجویان 60 واحد برای موفقیت کامل برای یک سال تحصیلی تمام وقت و 30 واحد برای یک ترم گذرانده دریافت می کنند ، دانشجویان موظفند در چرخه اول تحصیل 180 واحد درسی دریافت کنند.

چارت درسی سینما در دانشگاه های لهستان

برخی از درس های دوره های سینما در لهستان شامل ابعاد فیلم و بسته بندی ، پردازش و چاپ ، فیلم هایی برای فیلم متحرک ، دوربین های متحرک ، قالب تصویربرداری ، تست دوربین های مختلف ، انواع دوربین فیلمبرداری ، انواع فیلمسازی دیجیتال ، فیلمبرداری ویژه و فیلم سینمایی پروجکشن می شود.

سایر دروس و واحد های عملی رشته سینما در لهستان شامل کارگردانی ، تدوین فیلم ، تولید فیلم و تلویزیون ، بازیگری ، فیلمبرداری ، عکاسی ، ایجاد بازی های ویدئویی ، مدیریت در فرهنگ ، مطالعات عملی فیلم ، طراحی و تولید بازی های ویدئویی می شود.

بازیگران معروف در لهستان

از بازیگران مشهور لهستان می توان به Roma Wilhelmi ، Daniel Olbricheski ، Janisz Gajos ، Andrezej Sewerin و Tadeusz Lomnicki اشاره کرد.

بازیگران معروف در لهستان

لهستان دارای کارگردانان مشهوری مانند تیم کانتز ، فردریک باند ، برلرز برادرز ، نیکول آکرمن ، جورجی بنکس دیویس ، چارلز مهلینگ ، مایک مگوایر ، مت اسموکلر ، The Hudson Dusters ، آگوستوس پانچ ، بارت تیممر ، جک کول ، آگوستو گیمنز زاپیولا ، رندی کرالمن ، خوان کابرال ، پاتریسیو اشمیت ، الیور هدلی پیرچ ، زک اسنایدر ، ودارن آرونوفسکی است.

اما در تکمیل معرفی هنرمندان مشهور لهستان بهتر است نگاهی به تاریخ سینمای این کشور داشته باشیم تا به ارزش فیلم سازی لهستان نیز پی ببرید.

سینمای لهستان در عصر فیلم های خاموش

برادران لومیر فرانسوی به طور گسترده ای به عنوان مخترع دوربین فیلم شناخته می شوند ، این در حالیست که در همان دوره سرمایه گذاران لهستانی در توسعه اولیه تولید فیلم پیشرفت کردند.

آندره وایدا سازنده فیلم سرزمین موعود که در لهستان مشهور شد ، این کارگردان افسانه ای لهستانی در 9 اکتبر 2016 درگذشت.

مدرسه پوستر لهستان تا کنون هفت بار هالیوود را تصاحب کرده است و دلیل موفقیت آن در این بوده است که به نوعی کیفیت هنری آن بیشتر از قدرت تبلیغاتی مورد توجه قرار می گرفت و تا حد زیادی عاری از پوسترهایی بود که در اقتصادهای بازار آزاد مورد استفاده قرار می گرفت.

ویتولد سوبوچینسکی ، اسطوره سینمای لهستان و یکی از چهره های برجسته مکتب سینمایی لهستان است ، هنرمندی با حس بینایی بی نظیر که دارای ده فیلم مهم می باشد.

یوزف تیکوسیانسکی-تیکوسینر اولین فیلم با صدا را در لهستان به نمایش عمومی گذاشت ، او همچنین بر روی اولین ارتباط رادیویی فراتلانتیک کار کرد و حتی به توسعه اولین رادار جهان نزدیک شد.

فیلمی درام محصول سال 1938 ساخته یوجینیوس چاکلسکی و کارول سوزوفسکی در لهستان مشهور شد که بر اساس رمان ماریا اوکنیوسکا در مورد زندگی رقصندگان تجسمی ساخته شده است ، این یکی از جالب ترین نمونه های سینمای پیش از جنگ لهستان است.

زبان تحصیل رشته سینما در لهستان

همانند بسیاری از کشورهای خارجی دیگر ، قطعا زبان رسمی لهستان کاربرد بسیار بیشتری در تدریس انواع رشته ها دارد ، اما در عین حال می توان گفت که لهستان از اولین کشورهای اروپایی است که طیف گسترده ای از برنامه های تدریس انگلیسی را در صدر برنامه های خود قرار داده است.

بویژه دانشگاه های هنر در لهستان تلاش کرده اند که برنامه ها را به هر دو زبان انگلیسی و لهستانی ارائه دهند اما در هر صورت باید توجه داشته باشید که برای تحصیل رشته هنر بویژه سینما در لهستان بسیاری از برنامه ها دانستن زبان لهستانی را یک الزام می دانند.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل رشته سینما در لهستان

برای تحصیل رشته سینما در لهستان در هر مقطعی که باشید ، داشتن مدرک زبان الزامیست (سطح مورد نیاز زبان انگلیسی حداقل 6 و سطح زبان لهستانی حداقل B2 است) ، در صورت نداشتن مدرک زبان باید در دوره های کالج زبان شرکت کنید.

افرادی که مایل به آموزش زبان لهستانی هستند ، می توانند در آزمون زبان در لهستان شرکت و گواهی تأیید مهارت خود را دریافت کنند ، امتحانات حداقل 3 بار در سال (بهار ، تابستان و پاییز) در سطوح B1 ، B2 و C2 برگزار می شود و توسط کمیسیون دولتی برای تأیید مهارت لهستانی به عنوان زبان خارجی انجام می شود.

همه اتباع خارجی و شهروندان لهستانی که به طور دائم در خارج از کشور زندگی می کنند ، می توانند بدون توجه به اینکه کجا ، چگونه و چه مدت برای امتحان آماده شده اند ، در این آزمون شرکت کنند.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در لهستان

اجاره یک استودیو سینمایی در لهستان به طور میانگین 1300 یورو هزینه در بر دارد و برای اجاره دفتر هم حداقل 800 یورو در ماه مورد نیاز است.

علاوه بر این تاسیس یک استودیو سینمایی هزینه های دیگری نیز دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 • مجوزهای شهر 200-2.500 یورو
 • پلیس نظارت 150-660 یورو
 • آتش نشانی 250 یورو
 • پلیس نظارت 150-660 یورو
 • بازیگران 120-190 یورو
 • هزینه مشاوران 500-2000 یورو
 • اپراتور دوربین 225 – 300 یورو
 • دستیار تولیدکنندگان 600-700 یورو
 • اپراتور جرثقیل 130 یورو
 • هزینه برق 100-120 یورو
 • بیمه شخص ثالث برای هزینه های پوشش 1.500 یورو در ماه

برای اطلاع از تمامی جزییات هزینه ها می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ارتباط برقرار کنید ، آنها شما را از تمامی جزییات آگاه می کنند.

در اتریش هم استودیو های بسیار مجهزی برای علاقه مندان به تحصیل و کار در زمینه سینما وجود دارد ، در مقاله تحصیل رشته سینما در اتریش در خصوص تحصیل این رشته توضیحات کاملی ارائه شده است.

مزایا و معایب تحصیل سینما در لهستان

لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست ، در پهنای لهستان از دریای بالتیک تا قله های کوه های تاترا مناظر متنوعی را خواهید دید و کافیست به عکسهای مکان های چشم نواز نگاهی بیندازید تا بفهمید چرا بسیاری از فیلمسازان لهستان را برای تولیدات خود انتخاب می کنند و لهستان به یک مکان جذاب برای هنرمندان و فیلم سازان تبدیل شده است.

مزایا و معایب تحصیل سینما در لهستان

البته ، تولید فیلم موفق نه تنها به زیبایی طبیعی مکانهای کشور بستگی دارد ، بلکه بیش از هر چیز به استانداردهای حرفه ای بالای خدمات تولید بستگی دارد ، بنابراین اگر به دنبال یک شریک با تجربه و محکم هستید ، لهستان مکان مناسبی محسوب می شود.

مزیت های تحصیل رشته سینما در لهستان

فرهنگ لهستانی به دلیل میراث تاریخی و دستاوردهای کنونی در جهان به خوبی شناخته شده است ؛ پنج نویسنده لهستانی جایزه نوبل دریافت کردند.

آهنگسازان تاریخی مانند کارول شیمانوفسکی ، فریدریک شوپن و ایگناسی پادروسکی ، و آهنگسازانی مانند هنریک گورکی ، ویتولد لوتوسلاوسکی یا کریستوف پندرِسکی فصل های جدیدی در تاریخ موسیقی نوشتند.

برنده جایزه اسکار آندره وایدا ، یانوش کامینسکی ، رومن پولانسکی ، کریستوف کیشلوفسکی برنده نخل طلایی و بسیاری دیگر از هنرمندان صنعت فیلم در سراسر جهان شناخته می شوند.

موسسات فرهنگی لهستان سرگرمی با کیفیت بالا را برای همه سلیقه ها ارائه می دهند ، تعداد جشنواره ها ، نمایشگاه های کتاب ، کنسرت ها ، کنسرت ها و انواع دیگر سرگرمی ها بسیار زیاد است.

معایب تحصیل رشته سینما در لهستان

ما در جستجوی خود معایب اساسی برای تحصیل رشته سینما در لهستان که قابل ذکر باشد نیافتیم ؛ زیرا این یک کشور مقرون به صرفه با امکانات دانشگاهی ایده آل است.

تنها گزینه ای که ممکن است دانشجویان رشته سینما را با چالش مواجه کند ، موضوع آموزش بنیادین زبان لهستانی و همچنین موضوع کاریابی پس از تحصیل است.

افرادی که به کارهای گسترده تر برای فیلم و سینما فکر می کنند و مشکل آموزش زبان لهستانی دارند ، می توانند از این کشور به عنوان سکوی پرتاب به کشور سوم انگلیسی زبان مانند ایالات متحده ، کانادا ، بریتانیا و استرالیا استفاده کنند.

بازار کار پس از تحصیل سینما در لهستان

فارغ التحصیلان رشته سینما در لهستان آمادگی کامل برای کار و رقابت در بازار جهانی را دارند.

مجرب ترین خانه های تولید فیلم با انیماتورهای با استعداد ، هنرمندان سه بعدی ، طراحان صحنه ، هنرمندان لباس و پیشاهنگان مکان ، در لهستان قرار دارد که برخی از آنها دارای مجوز تولید مجاز Procter & Gamble برای اروپای مرکزی ، خاورمیانه و آفریقا هستند.

اگر مایل به کار پس از فارغ التحصیلی در لهستان باشید می توانید به دنبال کار در بهترین خانه های تولید فیلم باشید؛

بهترین خانه های تولیدی فیلم لهستان مانند MJZ ، Sonny ، Knucklehead ، HunkyDory ، Partizan ، Onirim ، Ep-Films ، Tohokushinsha Film Corporation Tokyo ، Henry Paris ، Bandits ، Joyrider ، Anonymous Content LA ، Merman ، Acne Sweden ، Fresh Film Productions ، White Films Paris هستند.

خانه های فوق می توانند بهترین کادر تخصصی را به شما پیشنهاد بدهند و زمانیکه شما با بهترین ها کار می کنید هیچ جای نگرانی برای آینده وجود نخواهد داشت.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته سینما در لهستان

با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه بودید و در خصوص تحصیل رشته سینما در لهستان مطالبی مفید را مرور کردید ، اگر رشته مورد علاقه تان را در بخش دیدگاه ثبت کنید و سوالات خود را بپرسید کارشناسان ما در همان روز به شما پاسخ خواهند داد.

برای تحصیل رشته سینما در لهستان چه دیپلمی مورد قبول است؟

برای ورود به مقطع کارشناسی در رشته سینما در لهستان ، متقاضیان باید مدرک دیپلم و ریزنمرات دوره دبیرستان را ، فارغ از اینکه فارغ التحصیل چه رشته ای در دبیرستان باشند ، ارائه دهند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته سینما در لهستان کدام است؟

دانشگاه فیلم ورشو به عنوان مشهورترین موسسه علمی برای تحصیل رشته سینما در لهستان پیشنهاد می شود و پس از آن دانشگاه فیلم لودز قرار دارد

هزینه تحصیل رشته سینما در لهستان چقدر است؟

هزینه درخواست برای دریافت پذیرش از برخی دانشگاه ها مانند دانشکده فیلم ورشو در لهستان برای رشته سینما ، 50 یورو است. در ادامه پس از کسب موفقیت در اخذ پذیرش دانشجویان باید 1000 یورو به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند ، در مرحله آخر دانشجویان باید 5500 یورو بصورت سالانه به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند. هزینه تحصیل در دانشکده فیلم لودز ، 8000 یورو در هرسال برای مقطع کارشناسی است ، دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی ارشد برای تحصیل در این دانشکده باید 12000 یورو در هر سال به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازند.

برای تحصیل رشته سینما در لهستان چه مدارک زبانی را باید ارائه داد؟

برای تحصیل رشته سینما در لهستان در هر مقطعی که باشید ، داشتن مدرک زبان الزامیست (سطح مورد نیاز زبان انگلیسی حداقل 6 و سطح زبان لهستانی حداقل B2 است) ، در صورت نداشتن مدرک زبان باید در دوره های کالج زبان شرکت کنید.

هزینه اجاره یک استودیوی سینمایی در لهستان چقدر است؟

اجاره یک استودیو سینمایی در لهستان به طور میانگین 1300 یورو هزینه در بر دارد و برای اجاره دفتر هم حداقل 800 یورو در ماه مورد نیاز است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی صمیمانه در خدمت علاقه مندان هستند تا اطلاعات کامل و دقیق تری از شرایط تحصیل رشته سینما در لهستان را ارائه کنند ، بنابراین تعلل نداشته باشید و در اسرع وقت با ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین از آنجا که آمریکا به دلیل وجود هالیوود ، محبوب ترین کشور برای تحصیل رشته سینما است ، می توانید مقاله تحصیل رشته سینما در آمریکا را بخوانید ، شاید آنقدر ها هم فکر می کنید تحصیل سینما در آمریکا دور از دسترس و خیالی نباشد!

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه