تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه یکی از بهترین تصمیماتی است که علاقمندان تحصیل در این رشته می گیرند ، چرا که دانشگاه های فرانسه در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و از آخرین امکانات آموزشی و تحقیقاتی بهره مند هستند ، تحصیل در رشته کامپیوتر، مطالعه کامپیوتر و محاسبات و همچنین کاربرد های نظری و عملی آنهاست ؛ علوم کامپیوتر اصول ریاضیات ، مهندسی و منطق را در بسیاری از توابع از جمله فرمول‌ بندی الگوریتم ، توسعه نرم ‌افزار و سخت‌ افزار و هوش مصنوعی به کار می‌برد.

افراد علاقمند به ریاضیات و افراد پر توان برای حل مسائل انتخاب رشته کامپیوتر به عنوان رشته تحصیلی خود می تواند بهترین گزینه برای آن ها باشد ، پیشنهاد ما به چنین افرادی این است که با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرند و از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوند.

برای شناخت راه های مهاجرت به فرانسه ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به فرانسه را بخوانید.

رشته کامپیوتر ارائه شده توسط مدارس فناوری برتر بر مطالعه زبان های برنامه نویسی و تئوری برنامه نویسی برای اطلاعات و سیستم های کامپیوتری تمرکز دارد ، برنامه های علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی تئوری ، طراحی ، توسعه و کاربرد نرم افزار را به دانشجویان آموزش می دهد.

فرانسه گزینه ای عالی برای تحصیل در خارج از کشور در زمینه کامپیوتر است چرا که به محیط یادگیری آکادمیک متنوع و رقابتی خود می بالد ، چندین دانشگاه ارائه دهنده رشته کامپیوتر در این کشور به طور مداوم در رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های برتر فهرست شده‌اند و دانشجویانمحصل در این رشته از تحصیلات در سطح جهانی بهره مند خواهند شد.

رشته کامپیوتر در دانشگاه های فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود که شامل دوره 3 تا 4 ساله کارشناسی ، 1 تا 2 ساله کارشناسی ارشد و 3 تا 5 ساله دکتری است ، برای پذیرش در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی الزامی است.

هدف از دوره کارشناسی کامپیوتر یادگیری یک پایه دانش و مهارت های مشترک در علوم کامپیوتر است ، در طول سه سال، دروس اساسی و کاربردی در زمینه های زیر ارائه می دهد:

 • الگوریتم، برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار
 • علم داده
 • معماری سخت افزار، سیستم ها و شبکه ها
 • محاسبات اساسی

علاوه بر این پایگاه های بزرگ ، مقدماتی برای مناطق مختلف وجود دارد:

 • گرافیک کامپیوتری و تعامل انسان با ماشین
 • هوش مصنوعی
 • مدیریت سیستم های اطلاعاتی و پروژه ها ( دوره آموزشی MIAGE ).

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر فرانسه

 • اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • اتمام دوره کارشناسی ( تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات
 • گواهی تسلط به زبان فرانسوی ( در صورت تمایل به تحصیل به فرانسوی)
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی (در صورت تمایل به تحصیل به انگلیسی )
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه درخواست پذیرش
 • تکمیل فرم پذیرش دانشگاه مورد نظر
تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه

بهترین های دانشگاه های کامپیوتر فرانسه

فرانسه دارای دانشگاه های برتر در رتبه بندی های مختلف است که هر ساله پذیرای دانشجویان از سراسر جهان می باشند ، دانشگاه های این کشور نه تنها از نظر آموزشی در بالاترین سطح قرار دارند ، بلکه فارغ التحصیلان آن ها مورد استقبال کارفرمایان از سراسر جهان هستند ، در ادامه با بهترین های دانشگاه های رشته کامپیوتر فرانسه آشنا می شویم.

بهترین های دانشگاه های کامپیوتر فرانسه

دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن در سال 2018 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی چند رشته ای تأسیس شد ، این ادغام بین دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه پاریس-سوربن بود ، این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانسه است زیرا فارغ التحصیلان و اساتید برنده جوایزی را تربیت کرده است ؛ این دانشگاه دارای سه دانشکده علوم و مهندسی، پزشکی و هنر و علوم انسانی است ؛ دانشگاه سوربن بهترین دانشگاه علوم کامپیوتر در فرانسه است.

دانشگاه سوربن با شرکای بین المللی همکاری کرد و اتحاد دانشگاه سوربن را در سال 2018 توسعه داد ، این موسسه همچنین به طور فعال در توسعه اقتصادی مناطق بریتانی، پروونس-آلپ-کوت دازور، ایل-دو-فرانس و اکسیتانیا کار کمک می کند.

برنامه کارشناسی ارشد دانشجویان خود را مجهز می کند تا بتوانند روش های جدیدی تولید کنند که به مشکلات پیچیده پاسخ دهد ، این دوره برای پاسخگویی به چالش های پزشکی و زیست شناسی با کمک علوم کامپیوتر و ریاضیات در نظر گرفته شده است.

برای شناخت کامل دانشگاه  سوربن و رشته های ارائه شده در آن به مقاله تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه مراجعه نمایید.

دانشگاه گرنوبل آلپ

دانشگاه بعدی در لیست ما از برترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در فرانسه، دانشگاه گرنوبل آلپ، یکی از بزرگترین دانشگاه های فرانسه است ، این دانشگاه در سال 1339 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در گرنوبل تأسیس شد و این دانشگاه در زمینه تحقیقاتی بسیار شناخته شده است و یکی از نو آورترین موسسات در کشور است ؛ چندین فارغ التحصیل برجسته در صنایع مختلف ایجاد کرده است.

دانشجویان برنامه علوم کامپیوتر به مبانی علوم کامپیوتر مجهز خواهند شد ، دوره را می توان به زبان فرانسوی یا انگلیسی گذراند.

دانشگاه بوردو

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه ، دانشگاه بوردو است که یک دانشگاه چند رشته ای برجسته است ، در حال حاضر 56000 دانشجو و تقریبا 6000 کارمند دارد ؛ دانشگاه به تحقیقات خود افتخار می کند و در سال 2011 جایزه Initiative of Excellence را دریافت کرد ، محوطه دانشگاه 187 هکتار وسعت دارد و آن را به یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا تبدیل می کند.

دوره های مختلفی تحت برنامه کارشناسی وجود دارد که شامل الگوریتم های پایه و برنامه نویسی ، هوش مصنوعی ، برنامه نویسی عملکردی ، ساختار ها و الگوریتم های داده های ابتدایی ، مقدمه ای بر پردازش تصویر و مقدمه ای بر شبیه سازی فرآیند پویا می باشد ، برای برنامه کارشناسی ارشد، برخی از دوره ها عبارتند از الگوریتم های توزیع شده، نظریه گراف پیشرفته، تأیید نرم افزار، و تصویربرداری و وارونگی.

این دانشگاه همچنین یک دیپلم دانشگاهی برای فناوری در علوم کامپیوتر ارائه می دهد ؛ این دوره ها عبارتند از معماری سیستم و برنامه نویسی ، مقدمه ای بر تئوری زبان رسمی ، مدیریت پایگاه داده و برنامه نویسی ، طراحی شی گرا و مقدمه ای بر تئوری گراف.

هزینه تحصیل کامپیوتر در فرانسه

دانشگاه های دولتی فرانسه شهریه های مقرون به صرفه ای دارند و با تحصیل به زبان فرانسوی تقریباً رایگان هستند، البته به طور قطع دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری برای تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه دارند.

هزینه زندگی در فرانسه بسیار بالاست البته به سبک زندگی ، شهر محل اقامت و عادت های خرج کردن فرد بستگی دارد مثلا هزینه زندگی در شهر پاریس بین 1200 تا 1800 یورو در ماه است و در شهر های دیگر کمتر و تا 1000 یورو در ماه می باشد.

زبان تحصیل کامپیوتر در فرانسه

زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی کشور فرانسه کاربرد دارد و در تمامی موسسات آموزشی این کشور دروس به این زبان تدریس می شود بنابراین برای تحصیل در این دانشگاه های فرانسه تسلط به زبان فرانسوی در سطح b2 و یا c1 مورد نیاز است ، البته در برخی رشته های تحصیلی مانند کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند که برای تحصیل به این زبان نمره آیلتس بالای ۶ مورد نیاز است.

زبان تحصیل کامپیوتر در فرانسه

برای تحصیل رشته های مهندسی ، می توانید کشور انگلستان را انتخاب کنید که دارای رتبه یک مهندسی اروپا و جهان است و براحتی به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را مرور کنید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های فرانسه

دوره کارشناسی تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه به دانشجویان اجازه می دهد تا 180 واحد ECTS را در طول سه سال آموزش، در 6 ترم، یعنی 1500 ساعت درس تحصیل کنند ، مدرک لیسانس علوم کامپیوتر دانشجویان را برای درک و درک صنعت همیشه در حال تغییر فناوری اطلاعات آماده می کند.

این دوره دانشجویان را در مفاهیم اساسی علوم کامپیوتر آموزش می دهد و پایه ای محکم در این زمینه برای دانش آموزان فراهم می کند ، اکنون در همه جا، رایانه ها هم در زندگی خصوصی و هم در دنیای حرفه ای نفوذ می کنند ؛ بسیاری از کارمندان دیگر از آموزش حرفه ای کامپیوتر برای ارتقا و توسعه مهارت های خود تردیدی ندارند.

در طول سه سال آموزش ، دوره های نظری به فرد اجازه می دهد تا روی تمرین های عملی در کسب مهارت ها تمرکز کند ؛ در طی آموزش خود ، توسعه و طراحی اپلیکیشن ها ، برنامه نویسی و الگوریتم ها را از طریق درس های علوم خواهید آموخت ، در طول این دوره دانشجویان دروس سیستم های عامل ، برنامه نويسي ، مفاهیم کامپیوتری ، اینترنت تاریخچه و ابزار ، ریاضیات ، رابط های گرافیکی ، الگوریتمی ، پایگاه داده ، پروژه حرفه ای ، زبان کامپیوتر و انگلیسی حرفه ای را فرا خواهند گرفت.

گرایش های رشته کامپیوتر در فرانسه

تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه دارای سه گرایش سخت افزار ، نرم افزار و آی تی است.

اگر به رشته مهندسی برق هم علاقه مندید ، می توانید سری به مقاله دانشگاه های مهندسی برق فرانسه بزنید و در مورد آن ها تحقیق کنید.

تحصیل دکتری کامپیوتر در فرانسه

در فرانسه ، هیچ “برنامه دکتری” وجود ندارد که شما را قادر به ثبت نام در مقطع دکترا در یک رشته خاص کند، بنابراین قبل از ثبت نام باید بتوانید موضوع پایان نامه و استاد راهنمای پایان نامه را پیدا کنید و برای پذیرش از دانشکده مورد نظر اقدام کنید.

اول از همه ، برای ورود به سال اول دکترا ، باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را در رشته کامپیوتر در یکی از گرایش های ارائه شده در دانشگاه های فرانسه داشته باشید ، بنابراین در طول سال دوم کارشناسی ارشد باید شروع به جستجوی دکترا (از ژانویه) کنید.

پس از آن طرح پیشنهادی و پرپوزال پایان نامه خود را انتخاب و طراحی کرده و به استاد راهنمای مورد نظر خود از فهرست اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه های فرانسه ارائه دهید ، پس از تایید موضوع پایان نامه و پرپوزال شما توسط استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنید.

دوره دکتری در دانشگاه های فرانسه 3 تا 4 ساله است که شامل 240 واحد درسی می شود ، هر ترم با شرکت در آزمون پایان ترم به پایان می رسد و در پایان مدت تحصیل دانشجویان ملزم به ارائه و دفاع از پایان نامه خود در حضور داوران داخلی و خارجی هستند.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در فرانسه

فرانسه از دیرباز یکی از قطب های عالی تحصیل در خارج از کشور است که مزایای تحصیل در این کشور بر کسی پوشیده نیست ، البته به طور قطع دانشجویان محصل در دانشگاه های فرانسه با چالش هایی رویارو هستند که عدم شناخت آن ها می تواند شیرینی مهاجرت را به تلخی تبدیل کند.

تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه

مزایای تحصیل کامپیوتر در فرانسه

 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان
 • برخورداری از امکانات به روز در زمینه سخت افزار و نرم افزار
 • آینده شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر

معایب تحصیل کامپیوتر در فرانسه

 • نیاز به یادگیری زبان فرانسه و دشواری فراگیری این زبان
 • عدم تدریس رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی
 • هزینه بالای تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه
 • بالا بودن هزینه زندگی در شهرهای غیر دانشجویی فرانسه

بازار کار فرانسه پس از تحصیل کامپیوتر

فرانسه دارای بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر است ، البته برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور جذب شرکت های بزرگ کامپیوتری در خارج از فرانسه می شوند ، آن ها می توانند به عنوان دانشمند داده و اطلاعات ، تستر نرم افزار ، توسعه دهنده وب ، تحلیل گر سیستم ، تحلیل گر کسب و کار ، مدیر تولید ، مهندس نرم افزار و غیره مشغول به کار شوند.

متوسط دستمزد ناخالص فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در پاریس ، فرانسه 91209 یورو یا معادل نرخ ساعتی 44 یورو است.

شاید بخواهید پر درآمد ترین مشاغل کشور فرانسه را بشناسید ، می توانید به مقاله کار در فرانسه مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در فرانسه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه را به شما عزیزان ارائه دادند ، باکس دیدگاه در اختیار شماست یا پرسش های خود را درج نمایید.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه چقدر است؟

دانشگاه های دولتی فرانسه شهریه های مقرون به صرفه ای دارند و با تحصیل به زبان فرانسوی تقریباً رایگان هستند، البته به طور قطع دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری دارند. هزینه زندگی در فرانسه بسیار بالاست البته به سبک زندگی ، شهر محل اقامت و عادت های خرج کردن فرد بستگی دارد مثلا هزینه زندگی در شهر پاریس بین 1200 تا 1800 یورو در ماه است و در شهر های دیگر کمتر و تا 1000 یورو در ماه می باشد.

زبان تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه چیست؟

زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی کشور فرانسه کاربرد دارد و در تمامی موسسات آموزشی این کشور دروس به این زبان تدریس می شود بنابراین برای تحصیل در این دانشگاه های فرانسه تسلط به زبان فرانسوی در سطح b2 و یا c1 مورد نیاز است ، البته در برخی رشته های تحصیلی مانند کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند که برای تحصیل به این زبان نمره آیلتس بالای 6 مورد نیاز است.

مهندسی کامپیوتر در فرانسه چه گرایش هایی دارد؟

رشته کامپیوتر در دانشگاه های فرانسه دارای سه گرایش سخت افزار ، نرم افزار و آی تی است.

آیا می توان در فرانسه دکترای تربیت بدنی گرفت؟

در فرانسه ، هیچ برنامه دکتری وجود ندارد که شما را قادر به ثبت نام در مقطع دکترا در یک رشته خاص کند، بنابراین قبل از ثبت نام باید بتوانید موضوع پایان نامه و استاد راهنمای پایان نامه را پیدا کنید و برای پذیرش از دانشکده مورد نظر اقدام کنید.

درآمد یک مهندس کامپیوتر در فرانسه چقدر است؟

متوسط دستمزد ناخالص فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در پاریس ، فرانسه 91209 یورو یا معادل نرخ ساعتی 44 یورو است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله ۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل را هم مرور کنید تا آگاهی شما در خصوص شهر های اروپایی هم افزایش یابد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه