هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه یکی از مهم ترین پیش نیازها و مقدماتی است که باید پیش از مهاجرت به کشور فرانسه آن را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای اقامت در این کشور داشته باشیم و پس از مهاجرت با مشکلات مالی مواجه نشده و زندگی را برای خود سخت نسازیم.

 در ادامه این مطلب با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا هزینه های زندگی در فرانسه را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

برای کسانی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند ، در مقاله ای جداگانه تمامی روش های مهاجرت قانونی را شرح داده ایم ؛ مقاله لینک شده را بخوانید.

فرانسه در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپا است که توانسته شرایط زندگی بسیار مناسبی را برای شهروندان خود فراهم آورده و سطح رفاه و آسایش را تا حد ممکن برای تمامی ساکنین در آن بالا ببرد ، تا حدی که این کشور همواره یکی از گزینه های اصلی میان مهاجرین سراسر جهان بوده و سالانه افراد زیادی با هدف های گوناگون به این کشور نقل مکان کرده و در آن اقامت می گزینند.

فرقی نمی کند که شما برای تحصیل در فرانسه به این کشور نقل مکان می کنید یا به قصد کار در فرانسه ، در هر صورت برای گذران زندگی خود به یک منبع درآمد نیاز خواهید داشت ، از آنجا که فرانسه در میان کشورهای گران اروپا قرار می گیرد ، افرادی که از تخصص های بالاتر و بیشتری برخوردار هستند موفق به کسب درآمد بالاتری نیز در این کشور می باشند.

فهرست مطالب
هزینه های زندگی در فرانسه

در ابتدا ، دعوت می کنیم فایل های ویدئویی و صوتی که روناک از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده را ببیند و بشنوید ، از اهداف ما در موسسه رجبی ، روشن کردن مسیر مهاجرت با ارائه اطلاعات صحیح و به روز است ، در فایل های پیش رو در حدود دو دقیقه می توانید اطلاعاتی کامل و جالب در خصوص هزینه های زندگی در فرانسه را دریافت کنید ، فایل پادکست ، قابل دانلود است تا در زمان بهتری هم بتوانید مجدداً  آن را گوش کنید.

پادکست هزینه های زندگی در فرانسه

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

دریافت اطلاعات دقیق و به روز در خصوص مهاجرت به فرانسه با راهنمایی های تخصصی مشاوران رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه سکونت در شهرهای مختلف فرانسه

یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در فرانسه مربوط به مسئله اسکان و اقامت است که مهاجران و شهروندان باید در قدم اول آن را مدنظر قرار دهند ، هزینه سکونت در شهرهای مختلف فرانسه با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند و این که شما خواهان زندگی در کدام یک از مناطق شهری این کشور باشید هزینه متفاوتی را برایتان در برخواهد داشت.

به طور مثال هزینه اجاره و خرید ملک در شهرهای بزرگ و پرجمعیت فرانسه بسیار بیش تر از شهرهای کوچک و روستاهای آن است و در این میان شهر پاریس پایتخت فرانسه گران ترین شهر این کشور محسوب می شود ، البته باید گفت که زندگی در شهرهای اصلی و بزرگ می تواند سطح رفاه و خدمات بسیار بیش تر و کامل تری را هم به همراه داشته باشد ، به همین خاطر بیش از 80 درصد جمعیت فرانسه در شهرهای اصلی ساکن هستند.

در ادامه متوسط قیمت اجاره ماهانه در کشور فرانسه را مشاهده خواهید کرد ، البته این میزان اجاره ها ممکن است در شهرهایی مانند پاریس ، لیون و مارسی بیش تر از این مقدار و در شهرهای کوچک کمتر از این مقدار باشند ، این موضوع خصوصا برای دانشجویان که می خواهند هزینه های زندگی را به حداقل برسانند مهم است ، در مقاله تحصیل در فرانسه در خصوص اقامت و کار دانشجویان حین تحصیل هم با شما سخن گفته ایم.

نوع مسکن منطقه هزینه ماهانه
اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در مرکز شهر 680.08 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در حومه شهر 530.86 یورو
اجاره آپارتمان 3 خوابه واقع در مرکز شهر 1291.26 یورو
اجاره آپارتمان 3 خوابه واقع در حومه شهر 994.45 یورو
هزینه هر متر مربع مرکز شهر 5559.41 یورو
هزینه هر متر مربع حومه شهر 3744.63 یورو

Cost Buying House / France

هزینه خرید مسکن در فرانسه

خرید مسکن که در دسته سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه قرار می گیرد ، می تواند یک گام بزرگ جهت افزایش سرمایه شما محسوب شود ، چنانچه به دنبال خرید ملک در این کشور هستید باید مبالغ زیر را به صورت میانگین مدنظر داشته باشید:

هزینه های قبوض در فرانسه

یکی دیگر از هزینه های زندگی در کشور فرانسه که باید حتما در مخارج ماهانه و یا سالانه افراد و خانوار درنظر گرفته شود هزینه های قبوض است ، هزینه های قبوض در فرانسه با این که از مبالغ هنگفتی برخوردار نیستند با داشتن یک شغل معمولی به راحتی می توان از پس آن ها برآمد و فشار چندانی را به افراد وارد نمی آورد ، ولی باید حتما مورد محاسبه و بررسی قرار گیرند.

هزینه قبوض می تواند شامل هزینه آب ، گاز ، برق ، تلفن ، اینترنت و غیره شود که اکثر آنان مربوط به بخش خدمات رفاهی و اسکان مربوط می شود.

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 100 یورو تا 261 یورو ماهانه
هزینه مکالمه 1 دقیقه با تلفن همراه 0.16 یورو
هزینه اینترنت ADSL خانگی نامحدود با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه 20 یورو تا 40 یورو

هزینه غذا در رستوران های فرانسه

فرانسه مترادف با غذاهای شگفت انگیز است ، برخی از بهترین سرآشپزهای جهان فرانسوی هستند یا در فرانسه آموزش دیده اند و تنوع مکان هایی که می توانید برای صرف غذا به آن ها بروید بی نظیر است ، هزینه غذا در رستوران های فرانسه در یک وعده دونفره در یک رستوران خوب به طور کلی حدود 60 یورو هزینه دارد و می توانید یک وعده مک دونالد را با 9 یورو تهیه کنید.

نوشیدنی ها نیز با توجه به برند می تواند از نظر قیمت متفاوت و یک کاپوچینو در فرانسه معمولاً حدود 2،80 یورو هزینه دارد ، تعجب ندارد که قیمت ها در پاریس بالاتر از سایر شهرهای این کشور است.

هزینه زندگی در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است یا کمتر ؟ با مطالعه مقالات زیر می توانید این سنجش را انجام دهید.

شیر ( یک لیتر ) 0.77 تا 1.50 یوروو
برنج ( یک کیلوگرم ) 1 تا 3 یورو
پنیر محلی ( یک کیلوگرم ) 7 تا 32 یورو
فیله مرغ ( یک کیلوگرم ) 5 تا 15 یورو
سیب ( یک کیلوگرم ) 1.20 تا 3.90 یورو
سیب زمینی ( یک کیلوگرم ) 0.70 تا 3 یورو
نان ( 500 گرم ) 0.90 تا 3 یورو
تخم مرغ ( 12 عدد ) 1.30 تا 4.80 یورو
آب ( یک لیتری ) 0.20 تا 1.50 یورو

هزینه خوراک در فرانسه

کشور فرانسه به غذاهای رویایی معروف است و بسیاری از مهاجرین و گردشگران برای تجربه غذاهای بی نظیر این کشور به آن سفر می کنند ، هزینه خوراک در فرانسه برای گردشگران با کسانی که به صورت دائم در آن سکونت می کنند متفاوت است و از آنجا که هزینه های زندگی در فرانسه در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی بالاتر است باید برآرد دقیقی از میزان هزینه های خوراک خود در این کشور داشته باشید.

عوامل زیادی می تواند بر هزینه های خوراک در فرانسه تاثیر داشته باشد و خرید از مغازه های تخصصی به جای فروشگاه های زنجیره ای بزرگتر یا سوپرمارکت ها هزینه های زندگی در فرانسه را افزایش می دهد ، خانواده های فرانسوی به طور متوسط حدود 385 یورو در ماه برای غذا از جمله خواربار و غذا خوردن در خارج از خانه خرج می کنند ، در اینجا چند نمونه از هزینه های اقلام غذایی در پاریس آورده شده است:

هزینه حمل و نقل در فرانسه

اگرچه هزینه زندگی های زندگی در فرانسه در شهر پاریس بیشتر از هزینه زندگی در مناطق روستایی فرانسه است ، اما یکی از مزایای زندگی در شهری توسعه یافته و کلان شهر سیستم حمل و نقل عمومی گسترده در این کشور است ، مهاجرانی که در پاریس و بسیاری دیگر از شهرهای بزرگ فرانسه زندگی می کنند ، متوجه می شوند که اصلاً نیازی به ماشین ندارند.

سیستم های مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی در شهرهای فرانسه بسیار خوب و ارزان هستند ، علاوه بر این، اگر از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد به محل کار استفاده می کنید ، برخی از کارفرمایان برای هزینه های حمل و نقل یارانه پرداخت می کنند.

بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی ) 1.40 تا 2 یورو
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی ) 30 تا 75 یورو
شروع تاکسی ( تعرفه عادی ) 2.20 تا 6 یورو
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 1.60 تا 2 یورو
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی ) 21.60 تا 45 یورور
بنزین ( 1 لیتر ) 1.33 تا 1.66 یورو
هزینه خدمات بهداشتی در فرانسه

هزینه خدمات بهداشتی در فرانسه

یکی از جنبه های مثبت هزینه های زندگی در فرانسه یارانه مراقبت های بهداشتی است ، همه افرادی که بیش از سه ماه در فرانسه زندگی می کنند ، واجد شرایط بیمه درمانی دولتی هستند ، از جمله خارجی ها.

این بیمه( PUMA ) توسط سیستم تامین اجتماعی فرانسه تامین و حدود 8٪ از بسته های حقوقی بیشتر کارمندان به آن اختصاص می یابد و 13٪ دیگر توسط کارفرمایان پرداخت می شود.

همه باید ابتدا در یک شرکت بیمه درمانی و یک پزشک ثبت نام و برای اکثر درمان های پزشکی از آن پزشک استفاده کنند ، حدود 70 درصد هزینه خدمات بهداشتی در فرانسه تحت پوشش قرار می گیرد اما کسانی که خواهان پوشش 100 درصدی هستند می توانند در بیمه درمانی خصوصی ثبت نام کنند.

هزینه پوشاک در فرانسه

هزینه پوشاک در فرانسه مطابق با کشورهای اروپایی همسایه است و شما می توانید از لباس های متوسط تا برندهای مطرح را در خیابان های این کشور تهیه کنید ، این کشور خانه طراحان مد مشهور است و اگر تصمیم به خرید لباس های طراحان بگیرید ، هزینه های زندگی در فرانسه برای شما به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

1 شلوار جین (Levis یا مشابه ) 40 تا 110 یورو
1 لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ( زارا ، اچ اند ام ) 20 تا 60 یورو
1 جفت کفش دویدن نایک ( میان رده ) 50 تا 120 یورو
1 جفت کفش چرم مردانه 60 تا 180 یورو
باشگاه تناسب اندام ماهانه برای 1 بزرگسال 20 تا 50 یورو
اجاره زمین تنیس ( 1 ساعت در آخر هفته ) 9 تا 20 یورو
سینما ، اکران بین المللی 1 صندلی 8 تا 14 یورو

هزینه تفریحات در فرانسه

در اوقات فراغت خود در فرانسه می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید ، می توانید از مناظر و بناهای دیدنی این کشور دیدن کرده و یا به ورزش و تماشای فیلم در سینما مشغول شوید ، فرانسه کشور شگفتی ها است و اوقات فراغت برای شما سراسر از جذابیت و لذت خواهد بود ، هزینه تفریحات در فرانسه می تواند در حدود زیر باشد:

سطح درآمد در فرانسه

حداقل دستمزد در فرانسه 10،48 یورو در ساعت یا 1589،47 یورو برای یک هفته کاری 35 ساعته است، طبق قانون کار در این کشور حداقل دستمزد باید در ابتدای هر سال افزایش یابد و معمولاً حقوق خود را در 12 پرداخت ماهانه دریافت می کنید ، متوسط دستمزد کارگران بخش خصوصی 2370 یورو است، در حالی که بخش دولتی اندکی کمتر پرداخت می کند: به طور متوسط 2300 یورو.

کشور فرانسه به عنوان مقصد رویایی برای مهاجرین سطح زندگی عالی را برای شهروندان خود فراهم نموده و در مقابل هزینه زندگی نسبتا بالایی نیز دارد ، برای زندگی در این کشور شما باید از توانایی مالی خوبی برخوردار باشید و بتوانید هزینه زندگی خود و خانواده تان را فراهم سازید.

بعد از مطالعه این مقاله شاید بخواهید با ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی هم آشنا شوید ، مقاله لینک شده را بخوانید.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو 

در این وبینار هانیه عابدی ، کارشناس ارشد مهاجرت از هلدینگ مهاجرتی رجبی با شما در خصوص چالش هایی که برای مهاجرت پیش رو دارید صحبت می کند ، چالش هایی مانند انتخاب بهترین مسیر مهاجرت ، برخورد صحیح با مشکل زبان ، میزان شهریه دانشگاه ها ، تفاوت فرهنگی ، وابستگی عاطفی و بسیاری مسایل مهم دیگر که افراد ، هنگام مهاجرت با آن رو به رو هستند. 

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در فرانسه

اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در مرکز شهر 680.08 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در حومه شهر 530.86 یورو

هزینه هر متر مربع مرکز شهر 5559.41 یورو
هزینه هر متر مربع حومه شهر 3744.63 یورو

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 100 یورو تا 261 یورو ماهانه

هزینه غذا در رستوران های فرانسه در یک وعده دونفره در یک رستوران خوب حدود 60 یورو هزینه دارد.

شروع تاکسی ( تعرفه عادی ) 2.20 تا 6 یورو
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 1.60 تا 2 یورو
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی ) 21.60 تا 45 یورور

با هزینه های زندگی در فرانسه بصورت کلی آشنا شدید ، برای رفع ابهامات و پرسیدن سوالات خود با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت مانند مقاله اقتصاد کشور فرانسه اطلاعات و آگاهی خود را ارتقا دهید ، در مقاله لینک شده با سیستم اقتصادی و مالیاتی ، درآمد های دولت فرانسه ، نرخ بیکاری و تورم این کشور و بسیاری مسایل دیگر آشنا خواهید شد.

در این بخش تجربه برخی از کلاینت های موسسه مهاجرتی رجبی برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را میبینید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (13 امتیاز)
خانه