تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان قطعا یکی از بهترین رشته ها و آینده دارترین زمینه های تحصیلی می باشد که دانشجویان می توانند برای مهاجرت آن را انتخاب نمایند ، آینده به طور یقین متعلق به دنیای کامپیوتر است و کسانی که تجربه و علم بیشتری در این زمینه داشته باشند مطمئنا می توانند آینده بهتری را برای خود و خانواده خود فراهم آورند.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام تلاش خود را کرده تا بهترین و مهم ترین مطالب مورد نیاز برای تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان را برای شما عزیزان گرد هم آورند ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در مجارستان ، اطلاعات به روز و کاملی در خصوص مهاجرت تحصیلی در این کشور بدست آورید.

همانطور که می بینیم در زندگی بشر امروز از کوچکترین مشاغل تا بزرگترین آن حداقل یک کامپیوتر به هر شکلی در حال فعالیت می باشد ، که این نشان از نیاز به متخصصین این حوزه است.

با این که مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی سنتی تر می باشد ، اما رشد علوم کامپیوتر و اهمیت آن در دانشگاه ها و مراکز آموزشی آن ستودنی است و طی چندین سال گذشته تاکنون تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان با رشد قابل قبولی رو به رو شده است که شاید یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار را توجه روز افزون متقاضیان خارجی برای تحصیل در این کشور دانست.

از آن جا که پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های مجارستان ساده تر و راحت تر از کشورهایی مانند آلمان ، سوئد و اتریش است ، توانسته نظر افراد زیادی را طی سال های گذشته از کشورمان به خود جلب نماید.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در مجارستان

برای تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان و ورود به دانشگاه های آن باید دوره دبیرستان خود را به پایان رسانده و دیپلم پایان دروه 12 ساله تحصیل را دریافت کرده باشید ، این تنها یکی از پیش نیازهای ورود به مراکز آموزش عالی مجارستان می باشد ، توجه داشته باشید که هر دانشگاه برای پذیرش دانشجویان جدید روال ثبت نام و مدارک درخواستی مورد نیاز خود را دارا می باشد ، شما باید با ارتباط با این مرکز از این موارد اطلاع دقیقی کسب نمایید،

بهتر است که در حین ثبت نام و تهیه مدارک پذیرش از یک مشاور یا کارشناس دارای تجربه در این زمینه کمک گرفته و اقدام نمایید ، تا بتوانید در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه به هدف خود دست پیدا کنید ، همچنین وجود اشکال یا ارسال اشتباه مدارک می تواند مشکلات زیادی برای شما به وجود اورد و حتی پذیرش شما را به کاملی کنسل کند ، نکته قابل ذکر دیگر این است که مدارک ارسالی از طریق درخواست نامه اینترنتی پایان کار نیست و اعتبار چندانی برای دانشگاه ندارد ، شما باید حتما در حین ثبت نام حضوری اصل تمام مدارک را دوباره به دانشگاه ارائه نمایید.

البته تعدادی از مدارک درخواستی بین تمام دانشگاه ها یکسان است ، در ادامه مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در مجارستان را که میان تمام مراکز آموزشی مشترک بوده و در تمامی آن ها مورد درخواست قرار خواهد گرفت را مشاهده خواهید کرد.

مدارک مورد درخواست

 • دیپلم پایان دوره دبیرستان به همراه ترجمه معتبر به انگلیسی یا مجاری
 • ریز نمرات سال های دبیرستان به همراه ترجمه
 • مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن با ترجمه ( برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد)
 • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات با ترجمه کامل (برای دوره دکتری )
 • ارائه درخواست و نامه قبولی دانشگاه
 • مدارک احراز هویت با ترجمه مانند شناسنامه
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه زمان اعتبار
 • گواهی سلامت و تست HIV
 • گواهی تمکن مال برای شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی
 • گواهی سوء سابقه بین الملل
تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان

بهترین دانشگاه های کامپیوتر مجارستان

در مجموع 28 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در مجارستان در حال فعالیت هستند که اکثر مراکز غیر پزشکی نسبت به ارائه رشته کامپیوتر در مقاطع و گرایش های مختلف اقدام می کنند.

قطعا مراکز تدریس کننده این رشته در زمینه های بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند ، که اطلاع از این تفاوت ها می تواند بر روی انتخاب و شرایط تحصیل و زندگی دانشجویان تاثیر زیادی بگذارد ، شما برای اینکه بتوانید تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان را با موفقیت کامل پشت سر بگذارید باید از تمامی قوانین ، شرایط و پیش نیازهای دانشگاه های این کشور برای تحصیل رشته کامپیوتر مطلع شوید.

در این قسمت برخی از بهترین دانشگاه های کامپیوتر مجارستان را به طور خلاصه به شما معرفی خواهیم کرد ، دانشجویان باید با توجه به شرایط خود و شرایط هر دانشگاه مناسب ترین گزینه ممکن را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند ، شما می توانید برای کسب اطالاعات دقیق تر و کامل تر در رابطه با بهترین دانشگاه های کامپیوتر در مجارستان با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر مجارستان

دانشگاه لوراند ایوتووس Eotvos Lorand

این دانشگاه در سال 1635 میلادی در بوداپست کار خود را آغاز کرد و در سال 1950 نام این دانشگاه را به نام فیزیک دان مشهور جهان لوراند ایوتووس تغییر دادند ، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی مجارستان و جهان می باشد که سنتی 380 ساله را در خود جای داده است و در دل این سنت ، دارای به روز ترین و مدرن ترین سیستم آموزشی جهان پا به پای دیگر دانشگاه های برتر در حال انجام فعالیت است.

دانشکده انفورماتیک این دانشگاه در سال 2003 و از ادغام مؤسسه انفورماتیک و گروه کارتوگرافی دانشکده علوم تاسیس شد ، هم اکنون این دانشکده سالانه بیش از 2 هزار دانشجو را برای تحصیل در رشته های کامپیوتر و دیگر رشته ها جذب می نماید.

علاقمندان به رشته کامپیوتر می توانند در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای این رشته به تحصیل مشغول شده و مدرک خود را دریافت نمایند ، همچنین زبان تدریس در این دانشکده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان انگلیسی می باشد و دوره دکتری به هر دو زبان انگلیسی و مجاری ارائه می شود ، مدرک زبان معتبر قطعا از دانشجویان درخواست می شود.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست اولین دانشگاه فنی در اروپا و از دانشگاه های شناخته شده در جهان می باشد و در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو را در خود جای داده است و از سال 1782 بدون وقفه در حال تدریس به علاقمندان تحصیل علم می باشد ، این دانشگاه در طی سالیان فعالیت خود جوایز و افتخارات زیادی از جمله جایزه نوبل را به دست آورده که باعث اعتبار و سرشناسی هرچه بیش تر این دانشگاه در جهان شده است ، این مرکز آموزشی در سال 2021 توسط موسسه معتبر QS جایگاه 801 ام را در میان دانشگاه جهان به دست آورده است.

برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر این دانشگاه به گونه ای طراحی شده است که به دانشجویان درک کاملی از ابزارها ، روش ها ، کاربردها و عملکرد علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات بدهد ، این یک برنامه درسی یکپارچه متشکل از دوره‌هایی است که برای درک نظری عمیق‌تر مبانی علوم رایانه و همچنین برای کسب دانش و مهارت‌های عملی مورد نیاز برنامه‌های صنعتی در زمینه پیچیده فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

این دانشگاه نیز از دوره کارشناسی تا دکتری رشته کامپیوتر را به زبان انگلیسی به علاقمندان ارائه می نماید که دوره کارشناسی 3 سال ، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 4 سال به طول خواهد انجامید و در نتیجه مدرکی بسیار معتبر را برای فارغ التحصیلان به ارمغان خواهد آورد.

دانشگاه پچ

دانشگاه پچ مجارستان تاسیس شده در سال 1367 میلادی در شهر پچ می باشد که بیش از 300 رشته مختلف را به دانشجویان ارائه می دهد که مهمترین آن ها پزشکی و رشته های مهندسی می باشد ، این دانشگاه هم اکنون در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و دریافت مدرک در رشته کامپیوتر آن می تواند آینده شغلی مناسبی را در مجارستان برای شما رقم بزند ، این دانشگاه برنامه های خود را به سه زبان انگلیسی ، مجاری و آلمانی ارائه می دهد که زبان ارائه رشته کامپیوتر انگلیسی است.

کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی علوم کامپیوتر در پچ بر روی طراحی و فناوری در یک دوره آموزشی 7 ترمه به زبان انگلیسی متمرکز است ، این دوره برای خدمت به دانشجویان حرفه ای ، ارائه موضوعات و فرصت های تحقیقاتی پیشرفته در حوزه مهندسی کامپیوتر ، مانند مهندسی نرم افزار ، شبکه های داده ، سیستم های اطلاعاتی ، راه حل های مقرون به صرفه در مهندسی ، تولید و غیره ارائه می شود.

این دوره تجربه عضویت در یک تیم فناوری اطلاعات را در پروژه های واقعی یا به عنوان یک کارآموز ارائه می دهد که دانشجویان می توانند به طور همزمان تجربه و کار عملی را هم تجربه نمایند ، هدف از این برنامه تجهیز دانشجویان به یک مهارت قوی در تکنیک های مدرن و ارائه آموزش های با کیفیت مورد نیاز برای یک حرفه ای در زمینه مهندسی فناوری اطلاعات است.

دانشگاه سگد

دانشگاه سگد در شهر سگد آفتابی ترین شهر مجارستان واقع شده که همواره جشنواره های رنگارنگ آن گردشگران بسیاری را به این شهر جذب می نماید و حال و هوایی خاص و متفاوت به این شهر می بخشد ، دانشگاه سگد یک دانشگاه تحقیقاتی با 21 هزار دانشجو می باشد که بیش از 4 هزار نفر از آنان از 115 کشور جهان به این دانشگاه آمده تا مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

هدف برنامه علوم کامپیوتر در سگد تربیت دانشمندان کامپیوتری است که بر اساس مبانی نظری که توسعه دانش خود را در بلند مدت تضمین می کند ، قادر به ایجاد ، توسعه ، اجرا ، بهره برداری و خدمات فناوری اطلاعات (IT) باشند آنها همچنین دارای مهارت های مدل سازی لازم برای حل وظایف پیچیده مرتبط با فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف کاربردی بوده و قادر به انجام و هماهنگی وظایف تحقیقاتی فناوری اطلاعات نیز می باشند ، برنامه کارشناسی ارشد این مرکز زمینه نظری محکمی را که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا ضروری و لازم می باشد را به طور کامل فراهم می کند،

این دانشگاه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری رشته کامپیوتر را ارائه می دهد و دوره کارشناسی این رشته در این مرکز تدریس نمی شود ، همچنین زبان تدریس نیز انگلیسی می باشد.

در اوکراین هم می توانید رشته های مهندسی را با هزینه های مقرون به صرفه بخوانید ، مقاله تحصیل در اوکراین را بخوانید.

هزینه تحصیل کامپیوتر در مجارستان

اگر قصد دارید به تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان مشغول شوید ، یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه لازم را داشته باشید ، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است ، مجارستان را برای زندگی می توان جز کشورهای ارزان و مقرون به صرفه دسته بندی کرد و این یک مزیت بزرگ برای دانشجویان می باشد ، شما می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در مجارستان از هزینه های زندگی و اقامت در این کشور به طور کامل مطلع شوید.

هزینه تحصیل کامپیوتر در مجارستان

علاوه بر آن هزینه تحصیل کامپیوتر در مجارستان نیز کاملا به صرفه و مناسب است ، البته شاید مثل نروژ یا آلمان تحصیلات رایگان نباید ، اما سطح آن بالا و همچنین پذیرش و قبولی در آن بسیار راحت تر و قابل دسترس تر می باشد ، در مجارستان بیش ترین شهریه دانشگاه ها مربوط به رشته های پزشکی و دندان پزشکی است و رشته کامپیوتر جز رشته های ارزان قیمت در این کشور می باشد.

معمولا هر دانشگاه بر اساس رتبه ای که دارد و نوع گرایشی که تدریس می کند در کنار امکانات و خدماتی که به دانشجویان ارائه می دهد میزان شهریه ای خاص را برای خود در نظر گرفته است ، در ادامه این قسمت به شهریه برخی از دانشگاه های معتبری که برای تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان در بالا به بررسی آن ها پرداختیم اشاره ای خواهیم نمود.

شهریه دانشگاه ها در رشته کامپیوتر

 • دانشگاه لوراند ایوتووس برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 3 هزار یورو و برای دوره دکتری 4500 یورو هر ترم شهریه دریافت می کند.
 • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در دوره کارشناسی 3200 یورو و در دوره کارشناسی ارشد 3500 یورو و در دوره دکتری 4500 یورو شهریه برای هر ترم در نظر گرفته است.
 • دانشگاه پچ برای دوره کارشناسی مبلغ 3400 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد مبلغ 3800 یورو هر ترم شهریه دریافت می کند.
 • دانشگاه سگد برای دوره کارشناسی ارشد مبلغ 4100 یورو و برای دوره دکتری 5 هزار یورو برای هر سال در نظر گرفته است.

زبان تحصیل کامپیوتر در مجارستان

یکی از بزرگ ترین مزایایی که می توان برای تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان نام برد تدریس این رشته به زبان انگلیسی می باشد ، به دلیل استقبال بالایی که طی دو دهه گذشته از دانشگاه های این کشور توسط دانشجویان خارجی به عمل آمده ، باعث شده دانشگاه ها سعی کنند که اکثر رشته های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی نیز در کنار زبان مجاری ارائه نمایند ، برای ورود به دانشگاه های مجارستان در رشته کامپپیوتر باید مدرکی معتبر را جهت اثبات تسلط به زبان انگلیسی ارائه نمایید که معمولا هر دانشگاه دارای حداقل نمره خاص خود برای هر مدرک می باشد.

اما به طور معمول شما باید مدرکی حداقل معادل با سطح B2 یا آیلتس 5،5 و یا تافل 80 به دانشگاه ارائه نمایید ، نکته مهم در رابطه با زبان تحصیل کامپیوتر در مجارستان این است که برخی از مراکز آموزشی فقط ارائه مدرک را کافی نمی دانند و ممکن است که در هنگام ثبت نام و یا ارسال مدارک از طریق ایمیل با شما مصاحبه ای را برای سنجش سطح و میزان تسلط شما به این زبان به صورت حضوری یا مجازی برگزار نمایند.

البته چنان چه باز هم در حین تحصیل و یا بعد از پذیرش در دانشگاه از میزان تسلط خود به زبان خارجه خود اطمینان کافی نداشتید می توانید در کالج های زبان در این کشور شرکت نموده و دوره هایی را برای تقویت زبان انگلیسی خود بگذرانید و مدرک معتبری نیز دریافت نمایید.

اگر هنوز در خصوص انتخاب کشور مقصد برای تحصیل تردید دارید ، پیشنهاد می کنیم مقاله لیست ده تایی از بهترین دانشگاه های اروپا را بخوانید تا با برترین رشته ها و دانشگاه های اروپا آشنا شوید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های مجارستان

علیرغم گذشت نزدیک به 50 سال از پیدایش کامپیوتر ، رشته تحصیلی این دستگاه رشد بسیار سریعی را داشته و متخصصین زیادی را در دنیا پرورش داده است ، رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر و نیز آی تی ( IT ) در مقایسه با سایر رشته‌های تحصیلی جوان و رو به رشد محسوب می‌شوند ، اما همانطور که می دانید آینده متعلق به علم کامپیوتر بوده و به طور مستقیم یا غیر مستقیم تمامی رشته ها و علوم دانشگاهی را به خود وابسته خواهد کرد.

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان ، یکی از به روز ترین علوم در حال تدریس در این کشور است و دانشگاه ها از تجهیزات و وسائل کامل مدرن و به روز در کنار علومی کاملا به روز برای تدریس به دانشجویان بهره می برند و با توجه به نیاز روز افزون این کشور به متخصصین این حوزه ، چند سالی می باشد که بهای بسیار زیادی به این رشته و گرایش های مرتبط به آن داده می شود که این موضوع باعث افزایش تجربه و بار دانش دانشجویان و فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور شده است.

در ادامه چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های مجارستان را به طور خلاصه مروری می کنیم و دروس اصلی که در تمامی گرایش های آن به تحصیل آن خواهید پرداخت را نام خواهیم برد.

دروس اصلی و تخصصی رشته کامپیوتر

 • تئوری احتمالات و آمار
 • حساب دیفرانسیل و انتگرال
 • طراحی الگوریتم
 • پایه های سیگنال های الکتریکی سخت افزار
 • سیگنال ها و سیستم ها
 • برنامه نویسی
 • برنامه نویسی بصری وب
 • سیستم عامل
 • شبکه های کامپیوتر
 • سیستم های هوشمند
 • فناوری ربات
 • پردازش تصویر وصدا
 • برنامه نویسی اسمبلی
 • مدیریت سیستم لینوکس
 • فناوری اینترنت
 • برنامه نویسی سیستم های مستقل
 • معماری کامپیوتر
 • امنیت اطلاعات

گرایش های رشته کامپیوتر در مجارستان

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان به دو دسته علوم کامپیوتر و مهندسی علوم کامپیوتر در دوره کارشناسی تقسیم می شود ، که دانشجویان با تحصیل در هریک از این دو گرایش می توانند در دوره کارشناسی ارشد در رشته های مورد علاقه خود به صورت تخصصی و حرفه ای به تحصیل مشغول شده و در دوره دکتری نیز ان را ادامه دهند.

گرایش های رشته کامپیوتر در مجارستان

گرایش های رشته کامپیوتر در مجارستان به روز ترین و جدید ترین گرایش های علوم کامپیوتر می باشند و این یک مزیت بسیار خوب می باشد ، در ادامه به شاخه هایی که در هر مقطع قادر به تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان خواهید بود پرداختیم.

کارشناسی

 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی علوم کامپیوتر
 • مهندسی عملیات علوم کامپیوتر

کارشناسی ارشد و دکتری

 • تخصص علوم داده
 • امنیت سایبری
 • تخصص فناوری مالی
 • معماری نرم افزار و خدمات
 • تخصص سیستم های خود مختار
 • مهندسی علوم کامپیوتر
 • تخصص هوش مصنوعی
 • علوم داده
 • مهندسی برق و کامپیوتر
 • مهندسی نرم افزار
 • علوم کامپیوتر نظری
 • دکتری علوم کامپیوتر
 • دکتری انفورماتیک کاربردی و ریاضیات کاربردی
 • ژئوانفورماتیک

تحصیل دکترا کامپیوتر در مجارستان

برنامه دکترا در رشته کامپیوتر برای پیگیری تحقیقات در زمینه های ارتباطات اطلاعاتی ، الگوریتم ها ، امنیت داده ها و پایگاه های داده طراحی شده است ، هر سال حداقل 20 تا 30 موضوع تحقیقاتی مختلف توسط اساتید راهنما در هر دانشگاه ارائه دهنده این رشته اعلام می شود که شما باید با ارتباط با دانشگاه ها و اساتید مربوطه بتوانید استاد مورد نظر خود که مرتبط با رشته تحصیلی شما می باشد را متقاعد به همکاری نمایید.

توجه داشته باشید که روزمه قوی ، نمرات و معدل بالا در دروه کارشناسی ارشد و مدرک معتبر زبان با نمره عالی و تسلط به زبان ، عوامل بسیار تاثیر گذار در پذیرش تحصیل دکترای کامپیوتر در مجارستان می باشند.

دانشجویان دکتری در نهایت علاوه بر تکمیل دوره ها ، در مورد موضوعات انتخابی خود تحقیق کرده و نتایج خود را با کمک استاد راهنما منتشر می کنند ، برنامه دکترای کامپیوتر غالبا پژوهش محور است و جدای شرکت در دوره های تخصصی شما تا قبل از پایان سال اول تحقیقات خود را آغاز نموده و تا پایان دوره دکترا آن را به پایان رسانده باشید.

دوره دکتری کامپیوتر و انفورماتیک در مجارستان نیازمند 4 تا 5 سال زمان و تسلط بالایی به زبان انگلیسی می باشد و باید در زمان مشخص شده از سوی دانشگاه حتما درخواست و مدارک خود را ارسال نمایید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در مجارستان

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان را می توان جز گزینه هایی در نظر گرفت که مزایای تحصیل و اخذ مدرک در آن بسیار از معایب آن بیش تر است و همین موضوع این کشور را به یکی از گزینه های بسیار مناسب برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مبدل ساخته است.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در مجارستان

شاید سطح زندگی و کیفی دانشگاه ها در این کشور پایین تر از کشورهای برتر اروپا چون المان و انگلیس باشد ، اما هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین تر و پذیرش در دانشگاه های آن راحت تر است ، مقاله هزینه زندگی در مجارستان را بخوانید.

دانشگاه های مجارستان اعتبار بسیار مناسب و قابل قبولی را در اروپا و جهان دارا هستند و با زندگی در هریک از شهرهای آن می توانید یک زندگی اروپایی را در مناسب ترین سطح تجربه نمایید ، در ادامه این بخش مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در مجارستان را برای شما تهیه کرده ایم که اطلاع از این موارد می تواند تاثیر زیادی در انتخاب شما بر اساس شرایط شخصیتان داشته باشد.

مزایا

 • شهریه مناسب و ارزان برای رشته کامپیوتر در این کشور
 • هزینه های ارزان جهت اقامت و زندگی در تمام شهرهای این کشور
 • تحصیل در سیستم آموزشی و مدرن هماهنگ با کل اروپا
 • اعتبار قابل قبول در اروپا و جهان و رنکینگ بالا در میان دانشگاه های برتر دنیا
 • وجود بورسیه های مناسب برای دانشجویان واجد شرایط
 • امکانات و تجهیزات کامل جهت اقامت و تحصیل برای دانشجویان خارجی
 • امنیت بالای مالی و جانی دانشجویان خارجی و مهاجران در این کشور
 • میزان بسیار پایین نژاد پرستی و تهدیدهای نژاد پرستانه در مجارستان
 • پیشرفت بسیار سریع علم کامپیوتر در دانشگاه های این کشور
 • تخصیص بودجه های مالی و اهمیت بسیار این رشته در طی سالیان گذشته
 • پذیرش و ثبت نام آسان تر نسبت به کشورهایی نظیر آلمان ، سوئد ، نروژ و غیره
 • ارائه و تدریس این رشته و گرایشات آن به زبان انگلیسی در کنار زبان مجاری
 • بازار کار فراهم پس از پایان تحصیلات در دانشگاه
 • اجازه اشتغال و کسب درآمد به دانشجویان در حال تحصیل در این رشته
 • دسترسی برای ادامه تحصیل و یا اشتغال به دیگر کشورهای شنگن

معایب

 • یادگیری و آموزش زبان مجاری مشکل و برای برخی افراد دردسرساز است.
 • اعطای بورسیه تحصیلی کمی سخت و گزینشی می باشد.
 • برای ارتباط با مردم باید حتما مقداری هم که شده به زبان مجاری تسلط پیدا نمایید.

بازار کار مجارستان پس از تحصیل در کامپیوتر

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شنگن در اروپا می باشد که طی چندین سال گذشته رشد بسیاری را تجربه کرده و هم اکنون نیز از میزان نرخ پایین بیکاری و تورم برخوردار است ، تمامی این شواهد گواه بر مناسب بودن شرایط اقتصادی در این کشور دارد و طبق آمار میزان رضایت مردم از کار و درآمد در این کشور رضایت بخش بوده و روز به روز هم در حال بهتر شدن و رشد می باشد.

بازار کار مجارستان پس از تحصیل رشته کامپیوتر را می توانیم در این کشور با مدرن شدن تمامی مشاغل ، کارگاه ها و کارخانجات بسیار روشن و روبه رشد پیش بینی کرد.

با این که در حال حاضر هم پس از دریافت مدرک به راحتی قادر خواهید بود تا با کمی تلاش به شغل مناسب و مورد علاقه خود در زمینه مورد علاقتان دست پیدا کنید ، حال هرچه از تجربه و مدرک دانشگاهی بالاتری برخوردار باشید راحتر قادر به یافتن شغل با درآمدی بالاتر خواهید بود.

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان را می توان یکی از مناسب ترین رشته های تحصیلی در این کشور برای تحصیل در حال حاضر دانست که در آینده هم می تواند شما را به موقعیت های مناسب تری در مشاغل اینده در این کشور برساند ، در ادامه این مطلب مشاغل مورد درخواست در حال حاضر در این کشور و میزان درآمد آنان را به شما ارائه خواهیم کرد.

مشاغل مربوط به رشته کامپیوتر در مجارستان

 • مدیر پروژه نرم افزار 290 هزار تا 870 هزار فورینت در ماه
 • کارشناس کنترل پروژه 325 هزار تا 950 هزار فورینت در ماه
 • تحلیلگر و معمار نرم افزار 230 هزار 670 هزار فورینت ماهانه
 • کارشناس هوش مصنوعی 295 هزار فورینت تا 890 هزار فورینت در ماه
 • مهندس نرم افزار و اپلیکیشن 237 هزار 610 هزار فورینت در ماه
 • کارشناس مستندسازی نرم افزار 257 هزار تا 807 هزار فورینت ماهانه
 • کارشناس بانک اطلاعاتی 231 هزار تا 745 هزار فورینت در ماه

بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از فارغ التحصیلی در مجارستان مانده و جذب بازار کار می شوند ، پس خوب است با بازارهای کاری این کشور و مشاغل مورد نیاز آن آشنا شوید ؛ مقاله کار در مجارستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در مجارستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما درباره تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان سخن گفتند ، از بخش دیدگاه سایت استفاده کنید ، سوالات خور را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان کدام است؟

دانشگاه لوراند ایوتووس Eotvos Lorand

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان چقدر است؟

1. دانشگاه لوراند ایوتووس برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 3 هزار یورو و برای دوره دکتری 4500 یورو هر ترم شهریه دریافت می کند. 2. دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در دوره کارشناسی 3200 یورو و در دوره کارشناسی ارشد 3500 یورو و در دوره دکتری 4500 یورو شهریه برای هر ترم در نظر گرفته است. 3. دانشگاه پچ برای دوره کارشناسی مبلغ 3400 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد مبلغ 3800 یورو هر ترم شهریه دریافت می کند. 4. دانشگاه سگد برای دوره کارشناسی ارشد مبلغ 4100 یورو و برای دوره دکتری 5 هزار یورو برای هر سال در نظر گرفته است.

زبان تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان چیست؟

تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان به زبان انگلیسی است.

گرایش های تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان برای مقطع دکترا چیست؟

1. تخصص علوم داده 2. امنیت سایبری 3. تخصص فناوری مالی 4. معماری نرم افزار و خدمات 5. تخصص سیستم های خود مختار 6. مهندسی علوم کامپیوتر 7. تخصص هوش مصنوعی 8. علوم داده 9. مهندسی برق و کامپیوتر 10. مهندسی نرم افزار 11. علوم کامپیوتر نظری 12. دکتری علوم کامپیوتر 13. دکتری انفورماتیک کاربردی و ریاضیات کاربردی 14. ژئوانفورماتیک

حقوق یک مهندس کامپیوتر در مجارستان چقدر است؟

1. مدیر پروژه نرم افزار 290 هزار تا 870 هزار فورینت در ماه 2. کارشناس کنترل پروژه 325 هزار تا 950 هزار فورینت در ماه 3. تحلیلگر و معمار نرم افزار 230 هزار 670 هزار فورینت ماهانه 4. کارشناس هوش مصنوعی 295 هزار فورینت تا 890 هزار فورینت در ماه 5. مهندس نرم افزار و اپلیکیشن 237 هزار 610 هزار فورینت در ماه

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پذیرش و تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری به شما خواهد بود ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به مجارستان ، تمام راه های ورود و اقامت قانونی به این کشور را بررسی کرده و سپس تصمیم گیری نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه