تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی خواهیم کرد ، چنانچه به رشته پر طرفدار اقتصاد علاقه مندید ، با ما همراه شوید.

پیش تر در همین سایت ، در مقاله تحصیل در استرالیا ، تمام جوانب مهاجرت تحصیلی به این کشور بررسی شده است که لازم است در کنار این مقاله مطالعه شود.

اقتصاد مطالعه رفتار های اجتماعی مربوط به تولید ، توزیع و مصرف کالا ها و خدمات از طریق داده های آماری ، مدل سازی و نظریه های اقتصادی است ، از این رو ، اقتصاد دانان به دنبال درک ، ارزیابی و توضیح مکانیسم های بازارها و اقتصاد برای افزایش بهره وری هستند ، با توجه به نیاز های دنیا به علم اقتصاد علاقمندان تحصیل در این رشته دانشگاه های داخل و یا خارج از کشور را انتخاب می کنند.

اقتصاد به نحوه توزیع و استفاده جامعه از منابع مانند زمین ، نیروی کار ، مواد اولیه و کالاها و خدمات توجه دارد ، اقتصاددانان فرصت های شغلی متنوعی در بخش های دولتی و خصوصی دارند ؛ برای مثال ، آنها می توانند نحوه رفاه اقتصادی ، بازارهای مالی و دولت بر درآمد و ایجاد ثروت ، انتشار شاخص های عملکرد اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی (GDP) ؛ یا پیش بینی برای تعیین سطح نرخ سود بانکی را بررسی کنند.

بررسی تحصیلی رشته اقتصاد در استرالیا

تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ، اولین دوره تحصیل در این رشته دوره کارشناسی است که ۳ تا ۴ سال طول می کشد و به طور معمول یک پایه خوب از اقتصاد به دانشجویان خود ارائه می دهد.

در طول تحصیل در این مقطع دانشجویان دروسی را مطالعه خواهند کرد که تولید و مصرف ، توزیع منابع مالی و حقوق ، روانشناسی و تاریخ اقتصاد را پوشش می دهند ، پس از اتمام دوره تحصیل در این مقطع فارغ التحصیلان می توانند وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال و پس از آن در مقطع دکتری به مدت ۳ تا ۵ سال ادامه تحصیل دهند ، فارغ التحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته اقتصاد به ارائه و دفاع از پایان نامه وابسته است.

تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های استرالیا عمدتا از طریق سخنرانی ها و سمینار ها تدریس می شود ، علاوه بر این فرصت هایی برای شرکت در پروژه های گروهی وجود دارد ، لازم به ذکر است که این رشته تحصیلی برای دانشجویانی مناسب است که دارای مهارت های ریاضی قوی هستند یا از ریاضیات لذت می برند زیرا شامل مطالعات کمی و تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها برای یافتن راه حل برای دنیای تجاری است و به عنوان یک علم اجتماعی ، رشته اقتصاد در دانشگاه های استرالیا را می توان در لیسانس هنر یا لیسانس بازرگانی مطالعه کرد.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در استرالیا

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی ، تجربی و یا علوم انسانی
 • ارائه گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • ارائه نمره حد نصاب ریاضی ( ۶۵ درصد به بالا ) در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی
 • تکمیل فرم پذیرش دانشگاه
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • پاسپورت معتبر
تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

بهترین دانشگاه های اقتصاد استرالیا

استرالیا که محل زندگی بیش از ۳۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است ، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان در خارج از کشور است ، این کشور دارای سیستم آموزش عالی است و دانشگاه های زیادی در سطح جهانی برای انتخاب وجود دارد ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور در بین برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی های QS ، تایمز و شانگهای رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های اقتصاد استرالیا آشنا خواهیم شد.

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ملبورن ، ویکتوریا ، استرالیا مستقر است ، این دانشگاه که به خاطر ژنرال برجسته جنگ جهانی اول سر جان موناش نامگذاری شده است ، در سال 1958 تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی این ایالت است ، در حال حاضر حدود 90 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

دانشگاه موناش دارای تعدادی پردیس است که چهار مورد از آنها در ویکتوریا (کلیتون ، کالفیلد ، شبه جزیره و پارک ویل) و یک دانشگاه در مالزی است ، موناش به 10 دانشکده تقسیم می شود ، این بخش ها شامل بخش های اصلی دانشگاه در مراکز آموزشی و پژوهشی است.

دانشکده های دانشگاه موناش شامل دانشکده طراحی و معماری هنر (MADA) ، دانشکده هنر ، دانشکده تجارت و اقتصاد ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده مهندسی ، دانشکده فناوری اطلاعات ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی ، علوم پرستاری و بهداشت ، دانشکده داروسازی و علوم دارویی و دانشکده علوم می باشد.

بهترین دانشگاه های اقتصاد استرالیا

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ملبورن ، استرالیا واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1853 تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی ترین دانشگاه در ویکتوریا است ، پردیس اصلی آن در پارکویل ، حومه داخلی در شمال منطقه تجاری مرکزی ملبورن ، و چندین پردیس دیگر در سراسر ویکتوریا واقع شده است.

این دانشگاه شامل ده واحد دانشگاهی جداگانه است و با موسسات و مراکز تحقیقاتی متعددی از جمله موسسه تحقیقات پزشکی والتر و الیزا هال ، موسسه علوم اعصاب و سلامت روان فلوری ، موسسه تحقیقات اقتصادی و اجتماعی کاربردی ملبورن و موسسه گراتن مرتبط است.

بر اساس رتبه بندی تایمز دانشگاه ملبورن رتبه اول دانشگاه استرالیا و رتبه 31 در سطح جهان را به خود اختصاص داده است ، دانشگاه ملبورن به 10 دانشکده تقسیم می شود که همه بخش های اصلی تحقیق و تدریس را شامل می شود ؛ این دانشگاه ها شامل دانشکده معماری ، ساختمان و برنامه ریزی ، دانشکده هنر ، دانشکده تجارت و اقتصاد ، مدرسه تحصیلات تکمیلی ملبورن ، دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات ، دانشکده هنر های زیبا و موسیقی ، دانشکده حقوق ملبورن ، دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی و علوم بهداشتی ، دانشکده علوم و دانشکده علوم دامپزشکی و کشاورزی است.

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در سیدنی ، استرالیا واقع شده است ؛ این دانشگاه در سال 1850 تأسیس شد و اولین دانشگاه استرالیا است و به عنوان یکی از دانشگاه های برجسته جهان شناخته می شود ، این دانشگاه به عنوان یکی از شش دانشگاه ماسه سنگ استرالیا شناخته می شود ، محوطه دانشگاهی که در حومه داخلی شهر کمپرداون و دارلینگتون گسترش یافته است ، در بین 10 دانشگاه برتر جهان از نظر بریتانیایی دیلی تلگراف و آمریکایی هافینگتون پست رتبه بندی شده است.

این دانشگاه شامل هشت دانشکده و مدرسه است که شامل دانشکده هنر و علوم اجتماعی ، مدرسه بازرگانی دانشگاه سیدنی ، دانشکده مهندسی ، دانشکده پزشکی و بهداشت ، دانشکده علوم ، دانشکده معماری ، طراحی و برنامه ریزی سیدنی ، هنرستان موسیقی سیدنی و دانشکده حقوق سیدنی می باشد.

این دانشگاه دارای بیش از 60 هزار دانشجو است که در مقاطع تحصیلی مختلف در حال تحصیل هستند ، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های QS دانشگاه سیدنی به عنوان یکی از 25 دانشگاه برتر جهان از نظر شهرت دانشگاهی و 4 دانشگاه برتر جهان و اولین دانشگاه در استرالیا برای اشتغال فارغ التحصیلان رتبه بندی شد.

دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در کانبرا ، پایتخت استرالیا واقع شده است ، محوطه اصلی آن در Acton شامل هفت کالج آموزشی و تحقیقاتی ، علاوه بر چندین آکادمی و موسسه ملی است ، این دانشگاه دارای دانشکده هنر و علوم اجتماعی ، اقتصاد و تجارت ، مهندسی و علوم کامپیوتر ، حقوق ، پزشکی ، زیست شناسی و محیط زیست ، علوم فیزیک و ریاضی است.

ANU به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان در نظر گرفته می شود و براساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS به عنوان دانشگاه شماره یک در استرالیا و نیمکره جنوبی رتبه بندی می شود ، با توجه به دانشگاه جهانی QS بر اساس موضوع این دانشگاه همچنین از نظر انسان شناسی ، علوم زمین و دریانوردی ، جغرافیا ، زمین شناسی ، فلسفه ، سیاست و جامعه شناسی در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

هزینه تحصیل اقتصاد در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بالا است ، البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته تحصیلی ، سطح مدرک و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تصیل رشته اقتصاد در استرالیا در مقطع کارشناسی ۴۴۶۰۰۰ ، در مقطع کارشناسی ارشد بین ۴۶۰۰۰ تا ۵۱۰۰۰ و در مقطع دکتری ۴۹۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل اقتصاد در استرالیا

استرالیا یکی از پر هزینه ترین کشور ها برای زندگی است ، البته هزینه زندگی در این کشور مانند سایر نقاط جهان به سبک زندگی و شهر محل اقامت بستگی دارد ، دانشجویان بین المللی مقیم استرالیا بین ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار استرالیا در ماه نیاز دارند تا بتوانند تمام هزینه های زندگی خود ، از جمله محل سکونت ، غذا و فعالیت های اجتماعی را تامین کنند ، به خاطر داشته باشید که هنگام درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا ، باید ثابت کنید که منابع مالی لازم برای زندگی و تحصیل در این کشور را دارید.

رشته اقتصاد را در روسیه هم می توانید بخوانید ، بورسیه های جذاب این رشته در کشور روسیه می تواند نظر شما را جلب کند ؛ مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های استرالیا

کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های استرالیا مستلزم تکمیل ۱۴۴ واحد درسی است که حداکثر ۶۰ واحد ممکن است از اتمام دوره های سطح ۱۰۰۰ حاصل شود ؛ ۱۴۴ واحد باید شامل موارد زیر باشد:

۳۶ واحد از دوره های اجباری زیر

 • اقتصاد خرد ۱
 • اقتصاد خرد ۳
 • اقتصاد کلان ۳
 • مبانی مدل های اقتصادی و مالی
 • اقتصادسنجی I : روش های اقتصاد سنجی
 • روش های تحقیق کمی

۶ واحد از دروس زیر

 • اقتصاد کلان ۱
 • اقتصاد ۱

۶ واحد از دروس زیر

 • اقتصاد خرد ۲ (P)
 • اقتصاد خرد ۲ (H)

۶ واحد از اتمام دوره از لیست زیر

 • اقتصاد ۲
 • اقتصاد کلان ۲ (P)
 • اقتصاد کلان ۲ (H)

۶ واحد از دروس زیر

 • اقتصاد استرالیا: گذشته و حال
 • تاریخ اندیشه اقتصادی (P)
 • اقتصاد جهانی از سال ۱۸۰۰
 • تاریخ اندیشه اقتصادی (H)
 • اقتصاد جهانی از سال ۱۸۰۰ (H)
 • اقتصاد رفتاری
 • اقتصاد مدیریتی
 • پول و بانک
 • اقتصاد ، سیاست و دولت
 • حقوق و اقتصاد (P)
 • حقوق و اقتصاد (H)
 • تفکر استراتژیک : مقدمه ای بر نظریه بازی
 • توسعه فقر و قحطی
 • توسعه فقر و قحطی (H)

۴۸ واحد دروس اختیاری ارائه شده توسط دانشکده اقتصاد

مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور یک تصمیم بزرگ است ، علاوه بر اینکه از دوستان و خانواده خود دور می شوید ، تحصیل در خارج از کشور ممکن است کمی دلهره آور باشد ، اما پاداش از نظر تحصیلات و پیشرفت شخصی نیز می تواند بسیار زیاد باشد ، دانشگاه های برتر ، طبیعت باورنکردنی ، شهرهای پر جنب و جوش و چندین اقیانوس تنها برخی از دلایلی هستند که بسیاری از دانشجویان بین المللی استرالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند اما بدون شک تحصیل در هر نقطه از جهان با چالش هایی همراه است.

مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

مزایای تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی QS ، تایمز و غیره.
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • بازار کار عالی برای فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در استرالیا و سایر کشور های جهان
 • مورد تایید وزارت علوم بودن مدرک اقتصاد دانشگاه های استرالیا
 • برخورداری از فرصت های مناسب برای تحقیق و پژوهش

معایب تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

 • بالا بودن هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در استرالیا
 • بالا بودن هزینه زندگی برای دانشجویان ایرانی در این کشور
 • اگر چه زبان تحصیل در این کشور انگلیسی است اما بایستی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور نمره آیلتس بالا داشت که دریافت این نمرات دشوار است.

بازار کار استرالیا پس از تحصیل رشته اقتصاد

اقتصاددانان تحقیق و تجزیه و تحلیل اقتصادی انجام می دهند ، نظریه هایی را در مورد تولید و توزیع کالا و خدمات ، هزینه ها و رفتار مالی مردم توسعه داده و به کار می گیرند و در مورد مسائل سیاست اقتصادی به دولت ها و سازمان ها مشاوره می دهند.

افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در استرالیا می توانند شغل هایی با ۵ درصد حقوق بیشتر در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی کسب کنند ، افراد حرفه ای در زمینه اقتصاد مسئولیت های ذاتی را در یک سازمان بر عهده دارند که منجر به افزایش امتیازات در مقایسه با افراد کم تجربه می شود ، فارغ التحصیلان اقتصاد در استرالیا در بخشهای مختلف جذب می شوند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان حسابدار ، بانکدار ، مشاور تجاری ، تحلیلگر سیستم های اطلاعات تجاری ، تحلیلگر اقتصادی ، اقتصاددان ، مدیر مالی ، مدیر منابع انسانی ، متخصص روابط صنعتی ، محقق و مشاور سیاست اجتماعیدر بازار کار استرالیا مشغول به کار شوند.

متوسط حقوق اقتصاددانان در استرالیا ۱۱۰،۰۰۰ دلار در سال یا ۵۶٫۴۱ دلار در ساعت است ، حقوق این افراد از ۹۴،۵۰۵ دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا ۱۴۱،۱۰۲ دلار در سال درآمد دارند.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در استرالیا

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در کنار شماییم تا سریع ترین ، ارزان ترین و بهترین انتخاب ها را برای مهاجرت داشته باشید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در پایین همین صفحه صحبت کنید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا کدامند ؟

دانشگاه های ملبورن ريال سیدنی و موناش که در بسیاری از رشته ها در بین ده دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در استرالیا بالا است ، البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته تحصیلی ، سطح مدرک و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی 446000 ، در مقطع کارشناسی ارشد بین 46000 تا 51000 و در مقطع دکتری 49000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

آیا هزینه زندگی برای یک دانشجو در استرالیا بالا است؟

استرالیا یکی از پر هزینه ترین کشور ها برای زندگی است ، البته هزینه زندگی در این کشور مانند سایر نقاط جهان به سبک زندگی و شهر محل اقامت بستگی دارد ، دانشجویان بین المللی مقیم استرالیا بین 1400 تا 2500 دلار استرالیا در ماه نیاز دارند تا بتوانند تمام هزینه های زندگی خود ، از جمله محل سکونت ، غذا و فعالیت های اجتماعی را تامین کنند ، به خاطر داشته باشید که هنگام درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا ، باید ثابت کنید که منابع مالی لازم برای زندگی و تحصیل در این کشور را دارید.

متوسط حقوق یک اقتصاد دان در استرالیا چقدر است؟

متوسط حقوق اقتصاددانان در استرالیا 110،000 دلار در سال یا 56.41 دلار در ساعت است ، حقوق این افراد از 94،505 دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 141،102 دلار در سال درآمد دارند.

در این مقاله ، گروه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به اهمیت دانش اقتصاد در دنیای امروز ، تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید رشته اقتصاد را در کشور های دیگر با هزینه های کمتر بخوانید ، پیشنهاد ما کشور اسلواکی است ، مقاله تحصیل در اسلواکی را مطالعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه