تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین ، تحصیل در یکی از ارزان ترین کشورهای اروپاست ، در اوکراین تعدادی موسسه آموزش عالی با کیفیت خوب وجود دارد که هزینه زیادی ندارند اما شما را به داشتن یک مدرک معتبر مجهز می کنند ، موضوع اقتصاد همیشه در اوکراین بسیار مهم بوده است و بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه های اقتصادی در اوکراین می آیند.

در این مقاله صفر تا صد تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ، شرایط و الزامات مورد نیاز برای ورود به برنامه اقتصاد ، بهترین دانشگاه های اقتصاد اوکراین ، هزینه ها ، چارت درسی ، مزایا و معایب و بازار کار اقتصاد در اوکراین مورد بررسی قرار گرفته است ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا از تمام این موارد آگاهی یابید.

همچنین می توانید در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در اوکراین را نیز بخوانید تا با تمام جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین

زبان تحصیل اقتصاد در اوکراین

برنامه تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین در قالب یک برنامه چهارساله تمام وقت است که به زبان های اوکراینی ، انگلیسی و زبان روسی ارائه می شود.

متوسط دستورالعمل های تدریس اقتصاد ، معمولاً به زبان انگلیسی است ، اما متقاضیان عرب و برخی از مناطق آسیایی سال اول در دانشکده مقدماتی تحصیل می کنند تا ابتدا زبان روسی را بیاموزند و پس از آن دوره 10 ماهه ، برنامه تحصیلی خود را در دانشگاه اقتصاد آغاز می کنند.

از نیجریه ، غنا ، هند ، پاکستان ، کامرون ، نامیبیا ، زامبیا و زیمبابوه ، دانشجویان بین المللی به برنامه تحصیلی خود در رشته اقتصاد به طور مستقیم با دستورالعمل انگلیسی پیوستند ، زیرا در این کشورها انگلیسی به خوبی درک و صحبت می شود.

دانشجویانی از مراکش ، الجزایر ، تونس ، عربستان سعودی ، گینه ، گابن ، کنگو ، آنگولا و برخی کشورهای دیگر برای اولین سال به دوره مقدماتی خود می پیوندند و ترجیح می دهند برنامه تحصیلی اقتصاد خود را با دستورالعمل روسی بخوانند.

یکی از کشور هایی که می توانید در دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، سنگاپور است ، مقاله تحصیل در سنگاپور را بخوانید تا با برترین رشته ها و دانشگاه های آن آشنا شوید.

دوره پادفک اقتصاد در اوکراین

دوره پادفک یک دوره پیش نیاز است که کشور اوکراین برای متقاضیان خارجی ای که قصد ادامه تحصیل ، در هر رشته ای ، در این کشور را دارند ، برگزار می شود.

متقاضیان تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین می توانند در این دوره به زبان های انگلیسی و یا روسی شرکت کنند ، قابل ذکر است که هر دانشگاه دوره پادفک خود را ارائه می دهد که توسط دانشگاه های دیگر مورد قبول است و گذراندن این دوره برای متقاضیانی که مایل به ادامه تحصیل به زبان اوکراینی یا روسی هستند ، اجباری است.

پس از گذراندن دوره پادفک در اوکراین دانشجویان باید در آزمون ورودی ای که توسط دانشگاه موردنظر برگزار می شود ، برای ارزیابی توانایی زبان خود ، شرکت کند.

دوره پادفک با انتخاب دانشجو که فشرده باشد یا عادی ، 6 ماه (فشرده) تا 10 ماه (عادی) زمان می برد زمان شرکت در این دوره نیز در هر دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی زمان ثبت نام از اوایل فروردین تا اوایل مرداد ماه است.

هزینه شرکت در این دوره با احتساب هزینه خوابگاه ، بین 3000 تا 6000 دلار است و این مبلغ باید بصورت یک جا پرداخت شود.

دوره پادفک اقتصاد در اوکراین

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در اوکراین

متقاضیان در مرحله اول برای برای دریافت دعوت نامه دانشجویی در رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی ، باید اطلاعات زیر و اطلاعات شخصی و اسناد مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال یا ایمیل کنند :

گواهی کامل دبیرستان (شامل برگه علامت) یا یک کپی محضری ، یک نسخه ترجمه شده از گواهی کامل دبیرستان به زبان روسی یا اوکراینی و تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی سفارت اوکراین در کشور متقاضی.

15 عکس با اندازه گذرنامه (3 در 4) با روکش مات (مورد نیاز پس از ورود).

گواهی رایگانHIV/AIDS اصل به زبان انگلیسی ، یک نسخه ترجمه شده از گواهی رایگان HIV/AIDS به زبان روسی یا اوکراینی ، تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی یا سفارت اوکراین در کشور متقاضی.

کپی ترجمه شده از گواهی سلامت پزشکی به زبان روسی یا اوکراینی ، تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی یا سفارت اوکراین در کشور متقاضی.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

مدارک اضافی مورد نیاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا پذیرفته می شوند به صورت زیر است :

گواهینامه دیپلم ، 2 نسخه محضری از گواهینامه دیپلم ، 2 نسخه ترجمه شده از گواهینامه دیپلم به زبان روسی یا اوکراینی و تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی سفارت اوکراین در کشور متقاضی برای انجام روش معادل سازی.

برگه های علامت تمام سال های تحصیلی (شامل موضوعات مورد مطالعه ، نمرات و ساعت برای هر موضوع) ، 2 نسخه محضری از برگه های علامت ، 2 نسخه ترجمه شده از برگه های علامت به زبان روسی یا اوکراینی و دارای گواهی نامه اسناد رسمی از اوکراین در کشور متقاضی برای انجام روش معادل سازی.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

پس از دریافت دعوت نامه ، دانشجو باید بلافاصله با سفارت اوکراین در کشور خود تماس بگیرد تا ویزای دانشجویی خود را درخواست کند ، هنگام درخواست ویزای دانشجویی متقاضی باید مدارک زیر را ارائه کند :

فرم درخواست پر شده است ، سه عکس 3 در 4 ، اصل دعوت نامه ارسال شده برای متقاضی توسط دانشگاه ، گواهی پایان تحصیلات عالی متوسطه ، گواهی سلامت ، جواب آزمایش پزشکی HIV/AIDS.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اوکراین

دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل اقتصاد در اوکراین هستند ، دانشگاههای دولتی اقتصاد اوکراین از آنها استقبال می کنند.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اوکراین

قبل از بحث در مورد دانشگاه های اقتصاد در اوکراین ، باید بدانیم که دوره اقتصاد در سال 2021-2022 به مطلوب ترین برنامه در بین دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

دوره های برجسته ای که در دانشگاه های اقتصاد اوکراین تدریس می شوند عبارتند از مدیریت بازرگانی ، اقتصاد MBA بانکداری و امور مالی در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد.

دانشگاه ملی اقتصاد کیف

دانشگاه ملی اقتصاد کیف یک موسسه آموزشی عالی در کیف ، اوکراین ، و یک دانشگاه ملی تحقیقاتی خودگردان (خودمختار) است ، این دانشگاه در سال 1906 به عنوان دوره های تجاری عالی تأسیس شد.

دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه اقتصاد کیف یکی از دانشکده های برجسته اوکراین در تحصیلات اقتصاد است ، این دانشکده شخصیتی تربیت می کند که قادر به فعالیت در شرایط پویای پیچیده زندگی اقتصادی است.

از بزرگان این دانشگاه می توان وادیم در Hetman ، دنیس Viktorovych Chernyshov ، تاراس Kutovyi ، سرهی Lyovochkin ، یوری Yekhanurov ، Potap ، والری Voshchevsky ، ویکتوریا Spartz ، ویکتوریا Tigipko به ، ایهور Umanskyi ، Fedir Shpyh ، یولیا Sokolovska ، ولادیمیر Borodyanskyi ، یوری ها Derevyanko ، رستم Temirgaliev ، والریا Hontareva ، الکساندر Danylyuk ، Kostyantyn Zhevago ، Oleksandr Omelchenko ، Yuriy Vitrenko و Ihor Surkis را نام برد.

پذیرش دانشجویان خارجی برای تحصیل در KNEU بر اساس توافقنامه های بین المللی بین اوکراین و سایر کشورها است.

خارجیانی که به زبان اوکراینی صحبت نمی کنند ، می توانند در یک مطالعه 10 ماهه در بخش آمادگی دانشگاه به آن تسلط یابند ، پس از اتمام موفقیت آمیز فراگیری زبان می توانند تحصیلات خود را در هر دانشکده ، دانشگاه یا سایر موسسات آموزش عالی ادامه دهند.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه ملی تاراس شوچنکو

دانشگاه کیف یا دانشگاه شوچنکو یا رسماً دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف ، که در محاوره به عنوان KNU شناخته می شود در کیف ، پایتخت اوکراین واقع شده است ، این دانشگاه به عنوان معتبرترین دانشگاه اوکراین شناخته می شود و بزرگترین موسسه آموزش عالی ملی است.

KNU در 650 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است ، این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در اوکراین پس از دانشگاه لووف و دانشگاه خارکف است ، که در سال 1834 توسط تزار روسی نیکولای اول تاسیس شد.

دانشکده اقتصاد این دانشگاه از برجسته ترین دانشکده های اوکراین برای تحصیلات اقتصاد در هر مقطعی به شمار می رود.

از بزرگان و فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان میخایلو هروشفسکی ، مرینا ویازوفسکا ، ولادیمیر کلیچکو ، ویتالی کلیچکو ، آنتاناس مرکیس ، میخائیل مورگولیس ، ایگور نیورلی ، لیودمیلا پاولیچنکو ، یوسف ویتبسکی ، لئونید ویشسلاوسکی ، بولسلاو وویتوویچ ، هالینا های ، تئودوسیوس دوبژانسکی ، آنتون کورنیویچ ،Koppel Olena Arnoldivna ، ایرینا بکشکینا و یوری چکان را نام برد.

هزینه تحصیل اقتصاد در اوکراین

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملی کیف بین 1000 تا 1750 دلار است و برای دانشجویان اوکراینی بین 500 تا 1100 دلار در سال است.

هزینه تحصیل اقتصاد در اوکراین

بطور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 1500 دلار در سال ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1750 دلار در سال و هزینه تحصیل در مقطع دکترا 2500 دلار در سال است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف ، 2500 دلار در سال برای مقطع کارشناسی و 2000 دلار در سال برای مقطع کارشناسی ارشد و 200 دلار در سال نیز برای مقطع دکترا است.

هزینه تحصیل اقتصاد در دانشگاه ملی خارکوف ، 1750 دلار به ازای هر ترم در مقطع کارشناسی است.

برای تحصیل ارزان در اروپا و یا داشتن بورسیه های خوب تحصیلی می توانید کشور ایتالیا را نیز انتخاب کنید ، نحوه دریافت بورسیه های تحصیلی ایتالیا را در مقاله تحصیل در ایتالیا بخوانید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های اوکراین

دانشجویان در رشته اقتصاد درس هایی مانند اصول اقتصاد خرد ، اصول اقتصاد کلان ، زبان خارجی ، ترکیب انگلیسی سال اول ، کالج جبر برای تجارت ، سابقه آموزش عمومی ، اقتصاد خرد متوسط ، اقتصاد کلان متوسط ، مقدمه ای بر عملکرد آمار ، زبان آموزش عمومی ، آموزش عمومی علوم طبیعی ، ادبیات آموزش عمومی ، آموزش عمومی انتخابی ، اقتصاد انتخابی ، حکمرانی و اخلاق تجاری ، اقتصاد معاصر در دیدگاه تاریخی. را پاس می کنند.

در ادامه درس هایی مانند روشهای تحقیق کیفی ، حسابداری مدیریت و تصمیم گیری شرکتی ، اقتصاد بخش دولتی ، ریاضیات پیشرفته ، بازاریابی ، اقتصاد بین الملل ، تعاملات فضایی ، شکست بازار ، موسسات و سیاست اقتصادی ، اقتصاد کارآفرینی ، اقتصاد کلان 2A: خروجی و زمان و اقتصاد کلان 2B: پول بین المللی را فرا می گیرند.

دروس شاخص برای رشته اقتصاد بین الملل نیز در زیر آمده است:

حقوق بین الملل اقتصادی ، سازمان های بین المللی ، بازاریابی بین المللی ، تجارت بین المللی ، امور بین المللی ، فعالیتهای سرمایه گذاری بین المللی ، حسابداری در کشورهای خارجی ، اقتصاد بین الملل تجزیه و تحلیل ، فعالیت های اقتصادی بین المللی اوکراین ، تجارت خارجی ، فعالیت های سرمایه گذاری ، ارز ، تجزیه و تحلیل عملیات حسابداری.

ادامه تحصیل اقتصاد دانان در اوکراین

فارغ التحصیلان برنامه لیسانس اقتصاد می توانند تحصیلات خود را به صورت رقابتی تحت برنامه های کارشناسی ارشد که در زیر آمده ادامه دهند:

  • مدیریت تجارت بین الملل
  • مدیریت مالی بین المللی
  • حسابداری و حسابرسی بین المللی
  • تجارت بین المللی
  • مدیریت رقابت بین المللی

توجه داشته باشید که کارآموزی و تسلط به دو زبان خارجی عنصر اجباری آموزش متخصصان روابط بین الملل است.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اوکراین

همه دانشگاه های دولتی در زمینه اقتصاد در اوکراین فعال بوده و دارای کادر آموزشی درخشان هستند.

اوکراین دارای شبکه بزرگی از موسسات اقتصادی است و تقریباً در هر شهر 1 دانشگاه ملی اقتصاد وجود دارد.

دوره اقتصاد در اوکراین توسط کارکنان حرفه ای با توجه زیاد تدریس می شود زیرا دانشگاه های اقتصاد اوکراین فارغ التحصیلان اقتصاد را برای کل جهان آماده می کنند.

دانشجویان بین المللی که دوره اقتصاد خود را در اروپا جستجو می کنند ، به دلیل ساختار ارزان تر و شرایط زندگی در اوکراین برای دانشجویان بین المللی ، همیشه اوکراین را ترجیح می دهند.

دوره های مختلف تجارت نیز در دانشگاه های اقتصاد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود.

معایب تحصیل اقتصاد در اوکراین

فرایند پذیرش مستقیم نیست ، بنابراین نمی توانید مستقیماً با هیچ مدرسه ای اختلاط کنید ، شما همیشه باید از طریق یک نماینده اقدام کنید.

فریب نخورید ، همه آن وب سایت هایی که با نام دانشگاه ها به صورت آنلاین مشاهده می کنید وب سایت های واقعی دانشگاه نیستند.

بسیاری از آن وب سایت های دانشگاهی تحت عنوان Agents اداره می شوند ، شما برای تأیید در هر وب سایت می توانید با ما تماس بگیرید.

پرداخت هزینه دانشگاه همیشه هنگام ورود به اوکراین به نماینده پرداخت می شود و نه مستقیماً به حساب مدرسه.

نماینده پول را جمع آوری می کند ، بخشی را به دانشگاه می پردازد ، محل اقامت دانشجو را مشخص می کند ، از طرف دانشجو ثبت نام می کند و در نهایت هزینه خود را می گیرد.

گاهی اوقات این نمایندگان هزینه یک جلسه کامل برای دانشجویان را پرداخت نمی کنند و فقط یک ترم را پرداخت می کنند!

نکته غم انگیز این است که دانشجویان به دلیل موانع زبانی قادر به دانستن این موارد در دانشگاه نیستند ، ما می توانیم در تمام این مراحل کمک کنیم و مطمئن شویم که هزینه های دانشجو پرداخت می شود.

هوا در اوکراین بسیار سرد است ، اما دانشجویان پس از مدتی خود را وفق می دهند ، به هر حال ، هزاران دانشجو در حال حاضر ، در آنجا تحصیل می کنند و بسیاری از آنها قبلاً سازگار شده اند.

بازار کار اوکراین پس از تحصیل رشته اقتصاد

جهان ما بر اقتصاد ایستاده است و هیچ کشوری نمی تواند بدون اقتصاددانان درخشان پیشرفت کند زیرا آنها از انواع فراز و نشیب های اقتصاد کشور و دلایل وضعیت کنونی در هر کشور آگاه هستند.

برای حفظ سطح خوب اقتصاد ، ما همیشه به اقتصاددانان خوب نیاز داریم و آنها کسانی هستند که مدارک اقتصادی خود را به خوبی مطالعه کرده اند.

دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های اقتصاد در اوکراین مطالعه می کنند ، بیشتر از کشورهای آفریقایی و آسیایی هستند.

مدرک اقتصاد از اوکراین در سراسر جهان پذیرفته شده است و فارغ التحصیلان در کشورهای مختلف در بخش اقتصاد کار می کنند.

متوسط حقوق ناخالص اقتصاددانان در اوکراین 654 265 UAH یا معادل ساعتی 315 UAH است ، علاوه بر این ، آنها به طور متوسط UAH 23،423 پاداش دریافت می کنند.

در مقاله کار در اوکراین به معرفی مشاغل مورد نیاز این کشور و حقوق و دستمزد ان ها پرداخته ایم ، توصیه می کنیم حتما مقاله را مرور کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در اوکراین

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین را به شما عزیزان معرفی کردند ، شما هم رشته یا کشور مورد نظر خود برای مهاجرت تحصیلی را در باکس دیدگاه درج کنید تا ما بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین چیست؟

برنامه تحصیلی اقتصاد در دانشگاه های اوکراین در قالب یک برنامه چهارساله تمام وقت است که به زبان های اوکراینی ، انگلیسی و زبان روسی ارائه می شود.

دوره پادفک برای تحصیل رشه اقتصاد در اوکراین چه شرایطی دارد؟

دوره پادفک با انتخاب دانشجو که فشرده باشد یا عادی ، 6 ماه (فشرده) تا 10 ماه (عادی) زمان می برد زمان شرکت در این دوره نیز در هر دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی زمان ثبت نام از اوایل فروردین تا اوایل مرداد ماه است. هزینه شرکت در این دوره با احتساب هزینه خوابگاه ، بین 3000 تا 6000 دلار است و این مبلغ باید بصورت یک جا پرداخت شود.

چه دوره هایی برای رشته اقتصاد در اوکراین ارائه می شود؟

دوره های برجسته ای که در دانشگاه های اقتصاد اوکراین تدریس می شوند عبارتند از مدیریت بازرگانی ، اقتصاد MBA بانکداری و امور مالی در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین چقدر است؟

هزینه تحصیل اقتصاد برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملی کیف بین 1000 تا 1750 دلار است و برای دانشجویان اوکراینی بین 500 تا 1100 دلار در سال است. بطور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 1500 دلار در سال ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1750 دلار در سال و هزینه تحصیل در مقطع دکترا 2500 دلار در سال است.

حقوق یک اقتصاد دارن در اوکراین چقدر است؟

متوسط حقوق ناخالص اقتصاددانان در اوکراین 654 265 UAH یا معادل ساعتی 315 UAH است ، علاوه بر این ، آنها به طور متوسط UAH 23،423 پاداش دریافت می کنند.

اگر مایل به کسب اطلاعات کاملتر پیرامون تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین هستید ، در اولین فرصت و از طریق یک تماس با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، به تمامی پرسش های شما پاسخ داده خواهد شد ، بنابراین تعلل نداشته باشید و هر چه سریعتر با دفاتر تهران و شیراز موسسه تماس بگیرید ، بسیاری از افراد برای تحصیل رشته های علوم پزشکی ، اوکراین را انتخاب می کنند ، شاید بخواهید دلایل این انتخاب را بدانید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه