تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته هتلداری در فرانسه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته هتلداری در فرانسه در دنیا طرفداران بسیار دارد ، با توجه به رتبه بندی های مختلف فرانسه در کنار کشورهای سوئیس ، ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، استرالیا ، هلند ، اسپانیا ، امارات ، هنگ کنگ ، کانادا و نیوزلند در لیست بهترین کشورها برای مدیریت هتلداری قرار دارد.

تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

به همین دلیل دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل رشته هتلداری در این کشور هستند و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) که همواره تلاش دارند اطلاعات به روز از روش های مهاجرت را در اختیار علاقه مندان قرار دهند ، در این صفحه امکان مطالعه اطلاعات کلیدی از شرایط تحصیل رشته هتلداری در فرانسه را برای علاقه مندان فراهم کرده اند.

متخصصین و مشاوران ما در پیگیری روش های نوین برای تحصیل در زمینه مدیریت هتلداری در خارج از کشور اطمینان حاصل می کنند و از یک برنامه کاربردی و روند پذیرش روان برای تضمین موفقیت متقاضیان پیروی می کنند.

در همین سایت می توانید تمام نکات کاربردی تحصیل در کشور فرانسه را بخوانید ، در مقاله تحصیل در فرانسه چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی و همچنین راه های تحصیل رایگان را به شما گفته ایم.

نکته : برای مطالعه راحت تر این متن از لینک های موجود در باکس سبز رنگ استفاده کنید.

مدارک پذیرش رشته هتلداری در فرانسه

متقاضیان برای ورود به دوره های مدیریت هتلداری با دارا بودن مدرک دیپلم در هر رشته ای می توانند برای مقطع کارشناسی خود در دانشگاه مورد نظرشان درخواست دهند ، البته باید توجه داشت که مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه متفاوت است.

مقطع کارشناسی ارشد در مدیریت هتلداری در فرانسه توسعه استراتژی های تجاری برای صنعت گردشگری را آموزش می دهد ، دانشجویان برای ورود به این مقطع ، باید مدرک کارشناسی معتبر را دارا باشند ، مطالعات هتلداری در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشجویانی را که از هتلداری لذت می برند و به دنبال شغلی پویا با تعامل انسانی هستند ، هدف قرار می دهد.

اکثر دوره های مدیریت هتلداری به عنوان کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد هنر و یا علوم) ارائه می شود ، برخی از برنامه ها به عنوان مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی نیز (MBA) ارائه می شود ، تکمیل همه ی این موارد به طور معمول ۲ سال به طول می انجامد.

هنگام تحصیل در مدیریت هتلداری ، می توانید از تخصص هایی مانند مدیریت هتل ، مدیریت رستوران ، مدیریت رویداد و مدیریت نام تجاری لوکس را انتخاب کنید.

دانشجویان برای ورود به مقطع دکترای مدیریت هتلداری باید مدرک کارشناسی ارشد معتبر خود را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند.

بهترین دانشگاه های هتلداری فرانسه

چندین دانشگاه در فرانسه وجود دارد که به عنوان بهترین مکان ها برای تحصیل رشته هتلداری پیشنهاد می شود ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر به ذکر چکیده ای از برخی از این دانشگاه ها پرداخته اند.

بهترین دانشگاه های هتلداری فرانسه

تحصیل رشته هتلداری در دانشگاه بوردو

دانشگاه بوردو در سال 1441 در فرانسه تأسیس شد ، این دانشگاه بخشی از جامعه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آکیتین است ، این دانشگاه یکی از دو دانشگاه بوردو است که دارای دانشگاه بوردو مونتین است.

از بزرگان و فارغ التحصیلان برجسته ی این دانشگاه می توان جفری کیتینگ ، لئون دوگویت ، هنری مویس ، ژاک اِلول ، جیمز جول ، جولیو کاتلر ، تئوفیلی اوبنگا ، اسپنسر سی. تاکر ، چارلز باترورث ، هلن هاگان ، پاسکال سالین ، ماری فرانس ویگنیراس و آلفردو کو را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه متقاضی باید درخواست و مدارک حمایتی خود را ارائه دهد ، به مهلت های تعیین شده توسط آموزشگاه توجه کند و در ادامه پرونده ی وی توسط تیم های آموزشی پیگیری و پاسخ خواهد داده شد.

مدرسه هتلداری و آشپزی Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu یک شبکه بین المللی از مدارس مهمان نوازی و هتلداری و آشپزی است ، محورهای آموزشی آن مدیریت مهمان نوازی ، هنرهای آشپزی و غذاخوری است ، این نهاد متشکل از 35 موسسه در 20 کشور است و بیش از 20000 دانش آموز از ملیت های مختلف دارد.

از فارغ التحصیلان و اساتید این مدرسه در پاریس می توان ، جولیا چایلد ،Csaba dalla Zorza ،Giada De Laurentiis ،Mary Berry ، Gastón Acurio و Jesselyn Lauwreen را نام برد.

Le Cordon Bleu نوآوری و خلاقیت را با سنت از طریق گواهینامه ها ، دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس خود ترکیب می کند.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از این موسسه باید به سایت این موسسه بروند و با وارد کردن ایمیل و ارائه مدارک و درخواست از موسسه ، منتظر پاسخ موسسه باشند.

تحصیل رشته هتلداری در دانشگاه موناکو ، فرانسه

دانشگاه بین المللی موناکو که در سال 1986 تأسیس شد ، در موناکو واقع شده است و از بزرگان این دانشکده می توان ، مارلن هارنویس ، آندره آ گائودنزی و دیوید کاپریو را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دانشجویان در ابتدا باید درخواست آنلاین را پر کنند و مدارک مورد نیازی مانند رونوشت و دیپلم دبیرستان (در صورت فارغ التحصیلی) ، کپی گذرنامه یا شناسنامه ملی و یک تصویر دیجیتالی را بارگذاری کنند.

هزینه تحصیل هتلداری در فرانسه

دولت فرانسه به آموزش و پرورش در تمام سطوح یارانه می دهد ، در حالی که دانش آموزان ملزم به مشارکت در هزینه شهریه هستند ، اما نرخ ها نسبتاً پایین است ، شهریه ی مدارس خصوصی ، به ویژه در دانشکده های تجارت و مدیریت ، در مقایسه با برنامه های مشابه در سایر کشورهای اروپایی ، می تواند گران تر باشد.

شهریه تحصیل در برخی دانشگاه های دولتی فرانسه می تواند بین 700 یورو تا 1400 یورو در هر ترم ، متغیر باشد ، این در حالی است که هزینه ی تحصیل در برخی مدارس خصوصی برای رشته ی مدیریت هتلداری ، می تواند تا 7200 یورو در سال برسد.

چارت درسی هتلداری در دانشگاه های فرانسه

تحصیل در مقطع کارشناسی در مدیریت هتل به شما یک پایه خوب از دانش در این زمینه می دهد ، شما ماژول هایی را در مقابل عملیات خانه ، مدیریت خدمات غذاخوری و مدیریت خانه داری خواهید آموخت.

چارت درسی هتلداری در دانشگاه های فرانسه

این ماژول ها دانش نظری شما را توسعه می دهند و همچنین به شما امکان می دهند نحوه رفتار شما بر مصرف کنندگان را بررسی کنید.

مدرک شما در ترکیبی از حالت ها ارائه می شود ؛ اینها شامل سخنرانی ها و سمینارها ، با تأکید بر جلسات عملی است و ممکن است از شما خواسته شود که در یک ماژول کاری یکساله نیز شرکت کنید ، که تجربه ای در صنعت مهمان نوازی و هتلداری می دهد.

چارت درسی لیسانس مدیریت هتلداری و گردشگری

لیسانس علوم در مدیریت هتلداری و گردشگری بین المللی یک مدرک سه ساله است که به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا به سرعت با کسب مدارک تخصصی بازاریابی ، مالی یا منابع انسانی وارد عرصه حرفه ای شوند.

این دوره 3 ساله در مدرسه هتلداری و گردشگری پاریس به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و اگر شما قبلاً دیپلم دبیرستان خود را گرفته اید یا بدون کسب دیپلم یک تا دو سال در دانشگاه تحصیل کرده اید برای شما مناسب است.

موضوعات تحت پوشش عبارتند از: آشنایی با صنعت هتلداری ، مدیریت دفتر ؛ مدیریت خانه داری ؛ رفتار سازمانی؛ محاسبات تجاری ؛ حسابداری مدیران هتلداری ؛ کنترل هزینه مواد غذایی و آشامیدنی ؛ مدیریت منابع انسانی.

چارت درسی کارشناسی ارشد هتلداری و گردشگری

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) در مدیریت هتلداری و گردشگری یک برنامه تخصصی حرفه ای با کالیبر بالا است که برای آماده سازی دانشجویان برای موقعیت های مدیریتی در هتل های بزرگ بین المللی و شرکت های گردشگری طراحی شده است.

موضوعات تحت پوشش عبارتند از: بخش اتاق مدیریت ، مدیریت منابع انسانی ، بازاریابی استراتژیک و فروش هتل های بین المللی ؛ مدیریت باشگاه ؛ مدیریت مواد غذایی و آشامیدنی ؛ حسابداری مالی؛ مطالعات امکان سنجی ؛ مدیریت درآمد ؛ فرانسوی برای مبتدیان و موارد دیگر.

زبان تحصیل هتلداری در فرانسه

زبان تحصیل رشته هتلداری در فرانسه به دانشگاهی بستگی دارد که شما برای تحصیل انتخاب می کنید اما به طور کلی ، تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فرانسه اغلب به زبان فرانسوی ارائه می شود و ممکن است برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بتوانید برنامه های انگلیسی را در دانشگاه های سرشناس فرانسه پیدا کنید.

زبان تحصیل هتلداری در فرانسه

برخی از دانشگاه ها دوره ها را به چند زبان ارائه می کنند ؛ به عنوان مثال دوره های هتلداری و گردشگری دانشگاه واتل به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود.

از سوی دیگر تمامی دوره های مدرسه هتلداری و گردشگری پاریس (AIM) به زبان انگلیسی ارائه می شود ، امکان تحصیل رشته هتلداری به زبان انگلیسی به دانشجویان اجازه می دهد از حجم فوق العاده زیادی از منابع کتابشناسی مربوط به مدیریت ، که همه آنها به زبان انگلیسی نوشته شده اند ، استفاده کنند.

AIM دوره های فشرده ای را در زبان شفاهی و کتبی انگلیسی ارائه می دهد ، نتایج در طول دوره با استفاده از آزمون TOEFL – حداکثر چهار بار در طول دوره ارزیابی می شود.

اگر بخواهید در برنامه های تدریس زبان فرانسوی برای تحصیل رشته هتلداری در فرانسه شرکت کنید باید مدرک زبان فرانسوی B2 را ارائه کنید و البته اگر موفق به کسب این مدرک زبان نشوید جای نگرانی نیست ؛ زیرا می توانید از طریق شرکت در دوره های زبان وارد فرانسه شوید و پس از آن برای دانشگاه اقدام کنید.

هتل های مشهور فرانسه همکار با دانشگاه ها

همکاری نزدیک دانشگاه های ارائه دهنده رشته هتلداری با هتل های زنجیره ای برجسته بین المللی و سایر موسسات درجه یک جهانی ، وسیله ای بسیار موثر برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به زندگی حرفه ای فعال را فراهم می کند.

همه دانشجویان مشغول به تحصیل رشته هتلداری در فرانسه ، در کارآموزی های تابستانی حرفه ای در سراسر جهان شرکت می کنند.

به عنوان مثال اولین کارآموزی مدرسه هتلداری و گردشگری پاریس (AIM) ، که به درستی “ouvrier” (کارگر) نامیده می شود ، بر اساس برنامه های مشابهی است که توسط “Grandes Ecoles” فرانسوی سازماندهی شده است.

این برنامه در وهله نخست دفتر کار/ اتاق ها و رستوران است و بر ارتباط با مشتریان تأکید می کند ، کارآموزی های بعدی ، فرصتی را برای اعمال نظری ، تکنیکی فراهم می کند.

VATEL PARIS ، یک مدرسه مدیریت هتل که در نزدیکی بسیاری از کاخ های فرانسه واقع شده است.

550 دانشجوی واتل پاریس هفته ها دوره های تئوری را گذرانده اند و هفته ها تجربه حرفه ای را درست در رستوران Vatel و همچنین در هتل های شریک مدرسه داشته اند.

از جمله هتل های زنجیره ایی مشهور فرانسه می توان به هتل های کامپانیل ، هتل های ibis ، هتل های مرکور و غیره هستند.

مزایا و معایب تحصیل هتلداری در فرانسه

در عین حال که کشور فرانسه از مکان های ایده آل برای تحصیل رشته هتلداری محسوب می شود اما ممکن است با توجه به شرایط هر متقاضیی معایبی نیز برای انتخاب آن وجود داشته باشد که در زیر به آنها پرداخته شده است.

مزایا و معایب تحصیل هتلداری در فرانسه

مزیت های تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

هتلداری برگرفته از تاریخ فرانسه است در قرون وسطی ، آقایان جوانی که به سراسر جهان سفر می کردند ، فرستادگان و شاهزادگان دیپلماتیک در زیباترین اقامتگاه شهر اقامت داشتند و مهمترین افراد برای افتخار این که بتوانند میزبان آنها باشند ، جنگیدند.

هنر هتلداری فرانسوی عمدتا بر پایه رضایت مهمان بنا شده است ، بنابراین میزبان باید دارای ویژگیهای خاصی باشد که به این سطح از شهرت مهمان نوازی رسیده باشد.

دانشگاه های هتلداری فرانسه در تلاش است تا در طول تحصیل برای دانشجویان خود احترام ، اختیار ، ذهن باز نسبت به فرهنگ های دیگر ، تمایل به جلب رضایت دیگران و ایجاد احساسات را آموزش دهد.

دانشجویان می آموزند که چگونه شنونده خوبی باشند ، چگونه گرم رفتار کنند ، آنها همچنین استقبال از دیگران ، داشتن فرهنگ عمومی سالم و غیره را نیز می آموزند.

معایب تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

اولین عیبی که برای تحصیل رشته هتلداری در فرانسه ، ساعت های طولانی برای آموزش تئوری و عملی است ، بویژه کارهای عملی در هتل های زنجیره ای می تواند خسته کننده باشد.

بزرگترین عواقب حضور در این صنعت این است که باید دور ماندن از خانواده و دوستان و مهمانی های شبانه را بیاموزید.

از طرف دیگر کار هتلداری بسیار یکنواخت است و نسبت به میزان کاری که انجام می دهید ، حقوق های محدود و افزایش ناچیز وجود دارد ، بسیاری از دانشجویان گفته اند که زمانی که در هتل بوده اند و ویروس کرونا به کشور وارد شد ، به عنوان مثال برای ماه فوریه پولی دریافت نکردند و فعالیت کنترل هزینه فوراً در محل اجرا شد.

و یک موضوع دیگر که واقعاً آزاردهنده ترین چیز این است که همیشه باید لبخند بر لب داشته باشید ، لبخند بر روی صورت که بیشترین درد و خستگی را از درون پنهان می کند.

بازار کار فرانسه پس از تحصیل رشته هتلداری

به طور کلی ، صنعت توریسم در فرانسه رونق بالایی دارد و هتلداری و گردشگری از مشاغل مورد نیاز و پردرآمد در فرانسه محسوب می شود.

مدیریت هتل شامل نظارت بر عملکردهای روزانه یک هتل ، از مدیریت اتاق تا نگهداری از امکانات است.

علاوه بر این ، شما مسئول حفظ روابط کاری خوب با بسیاری از مشتریان با استفاده از خدمات خود خواهید بود.

یک فرد هتلدار با مدرک لیسانس می تواند مبلغ 12500 یورو تا 92500 یورو در سال درآمد داشته باشد.

یک فرد هتلدار با مدرک لیسانس می تواند مبلغ ۱۲۵۰۰ یورو تا ۹۲۵۰۰ یورو در سال درآمد داشته باشد ، در این راستا مقاله کار در فرانسه را بخوانید تا با حداقل دستمزد و حقوق حرفه های مختلف در این کشور آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته هتلداری در فرانسه بیان کردند ، با ما در ارتباط باشید تا راه و روش قانونی و سریع رسیدن به اهداف مهاجرتی خود را دریابید ، یکی از راه های ارتباطی ، بخش دیدگاه در پایان هر مقاله است.

هزینه تحصیل رشته هتلداری در فرانسه چقدر است؟

شهریه تحصیل در برخی دانشگاه های دولتی فرانسه می تواند بین 700 یورو تا 1400 یورو در هر ترم ، متغیر باشد ، این در حالی است که هزینه ی تحصیل در برخی مدارس خصوصی برای رشته ی مدیریت هتلداری ، می تواند تا 7200 یورو در سال برسد.

زبان تحصیل رشته هتلداری در فرانسه چیست؟

زبان تحصیل رشته هتلداری در فرانسه به دانشگاهی بستگی دارد که شما برای تحصیل انتخاب می کنید اما به طور کلی ، تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فرانسه اغلب به زبان فرانسوی ارائه می شود و ممکن است برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بتوانید برنامه های انگلیسی را در دانشگاه های سرشناس فرانسه پیدا کنید.

کسی که در رشته هتلداری در فرانسه درس خوانده ، چقدر درآمد خواهد داشت؟

یک فرد هتلدار با مدرک لیسانس می تواند مبلغ 12500 یورو تا 92500 یورو در سال درآمد داشته باشد.

چه تخصص هایی برای هتلداری در فرانسه وجود دارد؟

هنگام تحصیل در مدیریت هتلداری ، می توانید از تخصص هایی مانند مدیریت هتل ، مدیریت رستوران ، مدیریت رویداد و مدیریت نام تجاری لوکس را انتخاب کنید.

بهترین دانشگاه فرانسه برای تحصیل رشته هتلداری کدام است؟

دانشگاه بوردو

اگر خواهان دریافت اطلاعات کاملتری از شرایط تحصیل رشته هتلداری در فرانسه یا هر کشور دیگری هستید ، می توانید با کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز به شما مشاوره رایگان خواهند داد ، همچنین می توانید رشته هتلداری را در کشور های دیگر هم بخوانید ، با مقایسه شرایط دانشگاه های مختلف بهترین نتایج را بدست خواهید آورد ؛ مقاله تحصیل رشته هتلداری در سوئیس را بخوانید.

Rate this post

4 دیدگاه در “تحصیل رشته هتلداری در فرانسه

 1. فهیمه گفت:

  سلام ، وقت بخیر. من ارشد گردشگری ، گرایش برنامه ریزی توسعه گردشگری دارم . 31 سالم هست .
  بنظر شما امکان تحصیل در این رشته و بعد پیدا کردن کار رو دارم؟ یا بخاطر سنم به مشکل میخورم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است و هر چه سریعتر اپلای کنید بهتر است . ضمن اینکه مدارکی برای پر کردن گپ تحصیلی تان را باید ارائه دهید.

   با تشکر از سوال شما

 2. پریسا گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من کارشناسی رشته ادبیات انگلیسی دارم، میخواستم بدونم امکانش هست برای مستر رشته هتلداری پذیرش بگیرم؟
  یا یک بار دیگه مقطع لیسانس رو بخونم؟ این کار محدودیت سنی داره؟ یا باید با دانشگاه مکاتبه کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شما برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای گرایش های مرتبط با لیسانس تون می توانید اقدام کنید درصورت تمایل به رشته هتلداری می توانید در مقطع لیسانس اقدام کنید و برای پذیرش از دانشگاه محدودیتی وجود ندارد و برای پروسه ویزا سن و گپ تحصیلی مهم است.
   درضمن باتوجه به اینکه لیسانس دارید می توانید برای دوره زبان فرانسوی اقدام کنید و در محیط زبان بخوانید و بعد از تکمیل زبان در هر رشته ای که تمایل دارید در مقطع لیسانس یا بالاتر ادامه تحصیل دهید .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه