تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

تحصیل رشته هتلداری در سوئیس، دریچه ای به روی فرصت های شغلی فراوان است و می تواند درآمدهای بالا به همراه آینده ی حرفه ای را به شما هدیه دهد. سوئیس خانه بسیاری از دانشگاه های برتر و پیشرو در زمینه هتلداری است و بدین ترتیب گزینه های تحصیلی فراوانی را ارائه می دهد و هر ساله دانشگاه های این کشور جزو مقاصد تحصیلی محبوب به شمار می روند.

امروزه 8 مورد از 10 دانشگاه برتر هتلداری در جهان در کشور سوئیس واقع شده اند و بدین ترتیب این کشور به عنوان مرکز آموزشی هتلداری شناخته می شود. برنامه های تحصیلی بر اساس بهترین استانداردهای جهانی طراحی شده است و این دروس زیر نظر بهترین اساتید آموزش داده می شوند. 

شما می توانید با تحصیل رشته هتلداری در سوئیس مدارک تحصیلی معتبری به دست آورید که در سراسر جهان معتبر است. توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد این رشته را از طریق مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

سوئیس مرکز عمده گردشگری بین المللی است و این کشور صنعت گردشگری بسیار توسعه یافته ای دارد. با توجه به اینکه هر ساله طیف عظیمی از توریست های جهانی این کشور را برای بازدید انتخاب می کنند، سوئیس گزینه ای عالی برای اشتغال به شمار رفته و فرصت های بی نظیری را در زمینه توریسم ارائه می دهد. 

شما می توانید با مطالعه مقاله کار در سوئیس بیشتر با شرایط، الزامات و درآمدهای کار در این کشور آشنا شوید.

در پایان همین مطلب میتوانید سوالات و نظرات خود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید ، همچنین اگر می خواهید از فرصت دریافت مشاوره رایگان بهره مند باشید در باکس های کرم رنگ اقدام به تکمیل فرم درخواست مشاور نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

شرایط پذیرش رشته هتلداری سوئیس

شرایط پذیرش رشته هتلداری سوئیس تا حد زیادی به موسسه آموزشی و مقطع تحصیلی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد. دانشگاه های این کشور امروزه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه هتلداری را ارائه می دهند و هر کدام از این مقاطع دارای الزامات و شرایط خاص خود است. دانشجویانی که قصد تحصیل رشته هتلداری در سوئیس در مقطع کارشناسی را دارند باید حداقل 17 سال سن داشته باشند و یکی از مدارک زیر را به دست آورده باشند.

 • گواهی فدرال صلاحیت EFZ برای مشاغلی غیر از صنعت هتلداری و پذیرایی
 • دیپلم دبیرستان
 • لیسانس متخصص فدرال
 • یک مدرک مشابه

دانشجویان باید برای ورود به این دوره تحصیلی یک انگیزه نامه یا بیانیه هدف داشته باشند و در آن دلایل انتخاب این دوره، برنامه شغلی آینده و… را توضیح دهند. برخی دانشگاه های برای قبولی دانشجویان در مقطع لیسانس هتلداری سوئیس، مصاحبه های ورودی را طراحی کرده اند تا به صورت حضوری دانشجویان را ارزیابی کنند.

دانشجویانی که مقطع فوق لیسانس تحصیلات هتلداری در سوئیس را انتخاب می کنند باید به زبان انگلیسی به صورت کامل مسلط باشند. در این بین دانشجویانی که مدرک لیسانس مرتبط با تجارت یا معادل آن ندارند، ممکن است لازم باشد قبل از شروع برنامه، یک آزمون ارزیابی ورودی را تکمیل کنند و بسته به نتایج، تعداد واحدهای بیشتری در مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند. در برخی دانشگاه ها نیز دانشجویانی که بیش از 15 سال تجربه کاری مرتبط دارند می توانند مستقیماً برای برنامه پیش کارشناسی ارشد درخواست دهند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل هتلداری در کانون هتلداری جهان با دریافت مشاوره های حرفه ای و دقیق !

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

زبان تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

سوئیس دارای چهار زبان رسمی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش است و بسته به منطقه و شهری که انتخاب می کنید، این زبان ها توسط مردم استفاده می شود. طبق اطلاعات به دست آمده زبان تحصیل رشته هتلداری در سوئیس تا حد زیادی به برنامه تحصیلی و دانشگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد اما اغلب موسسات آموزشی یکی از این زبان ها را برای تدریس انتخاب می کنند.

همچنین برخی از برنامه ها نیز ممکن است به زبان انگلیسی تدریس شوند که این برنامه ها بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب می باشند. الزامات زبان برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس بسته به موسسه و برنامه متفاوت است، اما به طور کل باید حداقل سطح B2 یا C1 را در چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها داشته باشد. شما می توانید الزامات زبانی برای برخی دیگر از مدارک را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

مدرک حداقل رتبه لازم
تافل 45
آیلتس 5.0
CEFRL B1 یا پایین تر
آزمون انگلیسی 95 یا پایین تر

در این بین دانشجویانی که قصد دارند تا دوره های تحصیلی به دیگر زبان ها را انتخاب کنند باید مهارت های خود را با آزمون هایی مانند TestDaF، DELF، CELI یا DELE نشان دهید. در نهایت لازم به ذکر است که با توجه به اینکه در کشور سوئیس زبان های متفاوتی صحبت می شود آشنایی با دو یا چند مورد این زبان ها به شما کمک می کند که از فرصت های شغلی و تحصیلی بیشتری بهرمند شوید.

تحصیل کارشناسی رشته هتلداری در سوئیس

تحصیل کارشناسی رشته هتلداری در سوئیس با توجه به موسسه آموزشی، حدودا سه تا چهار سال به طول می انجامد. دانشجویان حین تحصیل این دوره می توانند در 3 سال تحصیلی 9 ماهه، در مجموع 9 فصل 20 واحدی، یا در 4 سال تحصیلی، مجموع 12 فصل 15 واحدی را کسب کنند.

دوره ها و درس ارائه شده در برنامه لیسانس هتلداری در دانشگاه های مختلف سوئیس متفاوت است اما معمولا موضوعاتی مانند مدیریت بازرگانی، بازاریابی، مالی، منابع انسانی، عملیات، کیفیت خدمات، مدیریت رویداد و پایداری را شامل می شود. همچنین برخی دانشگاه های موجود در این کشور دوره های را در زمینه تجارت لوکس، مهمان نوازی جهانی، مدیریت طراحی، یا مدیریت اوقات فراغت و گردشگری را ارائه می دهند.

دروس ارائه شده در مقطع لیسانس هتلداری سوئیس ترکیبی از تدریس نظری و کار آموزی های عملی است و دانشجویان این فرصت را دارند که از طریق کارآموزی، پروژه و سفرهای تحصیلی تجربه عملی کسب کنند. دانشجویان حین تحصیل رشته هتلداری در سوئیس در مقطع کارشناسی مهارت های مورد نیاز برای کار در مدیریت هتل، حسابداری و امور مالی را فرا گرفته و خود را برای ورود به بازار کار این کشور آماده می کنند.

مدرک کارشناسی هتلداری سوئیس جزو معتبرترین و کاربردی ترین مدارک تحصیلی ارائه شده است و فارغ التحصیلان را برای مشاغل در هتل ها، استراحتگاه ها، رستوران ها، کشتی های کروز، خطوط هوایی، آژانس های گردشگری و سایر بخش های مرتبط آماده می کند.

تحصیل کارشناسی رشته هتلداری در سوئیس

تحصیل کارشناسی ارشد رشته هتلداری در سوئیس

تحصیل کارشناسی ارشد رشته هتلداری در سوئیس دوره ای یک تا دو ساله است که در واقع پلکانی به سوی پیشرفت تحصیلی و همچنین شغلی می باشد و دانشجویان طی این دوره تمام موضوعات مربوط به مدیریت هتل، مدیریت مالی، عملیاتی و افراد، استراتژی و رهبری، مدیریت رویداد و… را فرا می گیرند. از مهم ترین موضوعاتی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عملیات هتل، از جمله اتاق، مهمانداری، غذا و نوشیدنی
 • مهارت های مالی، عملیاتی و مدیریت افراد
 • استراتژی و رهبری
 • مدیریت دارایی، پایداری و رویدادها
 • فروش و بازاریابی

دانشجویان حین تحصیل رشته هتلداری در سوئیس در مقطع فوق لیسانس دروس مختلف را از طریق دوره های آکادمیک و تمرین های کارآموزی فرا می گیرند و همچنین زیر نظر بهترین اساتید دروس مختلف را یاد می گیرند. دانشجویان می توانند در طی این دوره در کنار یک شبکه علاقمندان به صنعت توریسم و هتلداری تحصیلات خود را انجام دهند و از ارتباطات موجود در این دوره برای آینده شغلی و حرفه ای خود استفاده کنند.

تحصیل مقطع دکترا رشته هلتداری در سوئیس

تحصیل مقطع دکترا رشته هلتداری در سوئیس

تحصیل مقطع دکترا رشته هلتداری در سوئیس مدرکی است که دانشجویان را برای ورود به حوزه هتلداری و گردشگری آمده می کند. تمرکز اصلی این دوره تحصیلی ارائه تکنیک های مختلف در زمینه هتلداری است و شما کمک می کند که دانش و مهارت های خود را گسترش دهید.

ورود به مقطع دکترا هتلداری در این کشور مستلزم داشتن مدرک فوق لیسانس هتلداری یا رشته مرتبط، داشتن یک موضوع تحقیق، ارائه پروپوزال تحقیق و قبولی در مصاحبه پذیرش می باشد. دانشجویان برای درخواست این دوره باید 25 سال یا بیشتر داشته و به زبان انگلیسی مسلط باشند. این دوره بسته به برنامه و پیشینه دانشجو، دوره می تواند سه تا چهار طول بکشد. از مهم ترین دروس ارائه شده حین تحصیل رشته هتلداری در سوئیس می توان به روانشناسی، جامعه شناسی، بازاریابی و مدیریت اشاره کرد.

در پایان این دوره دانشجویان باید یک پایان نامه بنویسند که باید توسط کمیته ای متشکل از اعضای هیات علمی تایید و در حضور مخاطبان دفاع شود. پایان نامه این دوره بسته به برنامه و موضوع می تواند از 150 تا 300 صفحه یا بیشتر باشد.

با سوئیس از طریق مطالعه مقالات زیر بیشتر آشنا شوید.

تحصیل رشته هتلداری در دانشگاه های خصوصی سوئیس

تحصیل رشته هتلداری در دانشگاه های خصوصی سوئیس به شما این امکان را می دهد تا به آموزش، امکانات و شبکه های کلاس جهانی دسترسی داشته و در طی این دوره در معرض فرهنگ ها و زبان های مختلف قرار بگیرید.

دانشگاه های خصوصی سوئیس طیف وسیعی از برنامه ها و مدارک را در زمینه هتلداری، از لیسانس تا فوق لیسانس و دکترا را ارائه داده و مدارک تحصیلی بسیار معتبری ارائه می دهند. همچنین این دانشگاه ها شراکت قوی با شرکت ها و سازمان های مهمان نوازی پیشرو دارند و بدین ترتیب فرصت های کارآموزی و شغلی ارزشمندی را برای دانشجویان فراهم می کنند. این دانشگاه ها بر توسعه مهارت های نرم مانند ارتباطات، کار تیمی، رهبری و خلاقیت تاکید داشته و دانش لازم برای ورود به بازار کار را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

یکی از مهم ترین تفاوت های دانشگاه های خصوصی برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس، میزان هزینه های تحصیلی این دانشگاه ها است و با توجه به اینکه دانشگاه های دولتی در سوئیس توسط دولت تامین مالی می شوند، شهریه کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند.

دانشگاه های خصوصی انعطاف پذیری و شخصی سازی بیشتری را به دانشجویان ارائه می دهند و کلاس های درسی در این دانشگاه ها کوچک تر و خصوصی تر می باشد. از مهم ترین دانشگاه های خصوصی در زمینه هتلداری می توان به مدرسه کسب و کار هتلداری EHL، موسسه آموزش عالی گلیون، مدرسه مدیریت هتل سوئیس و… اشاره کرد.

بهترین دانشگاه های هتلداری سوئیس

کشور سوئیس در آموزش هتلداری در دنیا پیشگام است و مدتهاست که به عنوان یک رهبر جهانی در آموزش دانشجویان برنامه های تجاری هتل و گردشگری، اوقات فراغت، خدمات هتل و مدیریت شناخته می شود. این کشور دانشگاه های زیادی را در این زمینه در خود جای داده است که طی رتبه بندی های مختلف جزو بهترین گزینه ها در جهان قرار گرفته اند. شما می توانید لیستی از بهترین دانشگاه های هتلداری سوئیس را در جدول در مشاهده فرمایید.

موسسه آموزشی کسب و کار هلتداری EHL اولین گزینه برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس است و برنامه های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد و اجرایی در مهمان نوازی، کسب و کار و نوآوری ارائه می دهد. این موسس از جمله پرتقاضاترین گزینه ها برای تحصیل است و نرخ اشتغال 96% دارد.

موسسه مدیریت هتل سوئیس SHMS دومین رتبه را برای هتلداری به دست آورده و جزو بهترین گزینه ها برای تحصیل می باشد. این موسسه بر ارائه آموزش عملی تمرکز داشته و هدف آن تبدیل دانشجویان به رهبران هتلداری است.

رتبه دانشگاه مکان نمره کلی
1 مدرسه کسب و کار هتلداری EHL لوزان، سوئیس 99.1
2 مدرسه مدیریت هتل سوئیس SHMS کوکس، سوئیس 88.4
3 آموزش مدیریت هتلداری جهانی Les Roches کران مونتانا، سوئیس 87.6
4 موسسه آموزش عالی گلیون گلیون، سوئیس 86.6
5 کالج سزار ریتز سوئیس بوورت، سوئیس 86.5
6 موسسه هتل مونترو مونترو، سوئیس 84.4
7 آکادمی هنرهای آشپزی سوئیس بوورت، سوئیس 82.3

مدارک لازم برای پذیرش رشته هتلداری در سوئیس

جمع آوری و ارسال مدارک لازم برای پذیرش رشته هتلداری در سوئیس جزو مهم ترین مراحل برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور می باشد. به طور کل زمان و همچنین درستی مدارک و اطلاعاتی که برای دانشگاه ارسال می کنید تاثیر به سزایی در قبولی و شروع روند تحصیلاتان در این کشور دارد. شما می توانید در ادامه برخی از مهم ترین مدارک که برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس لازم است را مشاهده فرمایید.

 • فرم درخواست تکمیل شده: ارسال فرم درخواست رسمی ارائه شده توسط دانشگاه یا اداره پذیرش
 • ریز نمرات تحصیلی: ارائه ریز نمرات یا سوابق رسمی تحصیلات متوسطه یا آخرین مدرک تحصیلی (رونوشت ها باید به زبان اصلی باشند و ممکن است نیاز به ترجمه به زبان آموزشی داشته باشند مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی).
 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه: مدارک رسمی مبنی بر تکمیل تحصیلات متوسطه خود را ارائه دهید، مانند دیپلم دبیرستان یا دیپلم بین المللی لیسانس
 • اثبات مهارت زبان: از طریق آزمون های استاندارد زبان، مانند تافل یا آیلتس، یا سایر مدارک زبان شناخته شده
 • توصیه نامه: توصیه نامه از معلمان، استادان یا افراد دیگر در مورد توانایی های علمی، شخصیت و پتانسیل شما برای موفقیت این برنامه تحصیلی
 • بیانیه شخصی: بیانگر انگیزه های شما برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس، اهداف شغلی و تحصیلی
 • رزومه: بیانگر سوابق تحصیلی، تجربه کاری، دوره های کارآموزی، فعالیت های داوطلبانه، و هر دستاورد یا مدرک مرتبط دیگر
 • پاسپورت یا مدرک شناسایی

هزینه تحصیل هتلداری در سوئیس

هزینه تحصیل هتلداری در سوئیس به عوامل متفاوتی نظیر مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و همچنین کشور دانشجو بستگی دارد. امروزه هزینه های تحصیلی در مقطع لیسانس هلتداری سوئیس بین 87000 تا 185000 فرانک روسیه برای برنامه سه یا چهار ساله می باشد.

از طرفی هزینه ها برای مقطع کارشناسی ارشد بین 29,000 تا 80,000 فرانک یک برنامه یک یا دو ساله است و در نهایت هزینه ها برای مقطع دکترا از 23,500 تا 167,650 فرانک سوئیس برای یک برنامه سه یا چهار ساله متغیر می باشد.

نام دانشگاه هزینه مقطع کارشناسی (فرانک) هزینه مقطع کارشناسی ارشد (فرانک)
مدرسه مدیریت هتلداری و اوقات فراغت 165420 34,900
موسسه آموزش عالی CHF 167,650 56,450
آموزش هتلداری جهانی Les Roches 28300 36,950

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه و شهریه های تحصیل رشته هتلداری در سوئیس نوع دانشگاه می باشد. امروزه هزینه دانشگاه های خصوصی بین 10000 فرانک تا 40000 فرانک در سال است و این هزینه برای دانشگاه های عمومی بین 1000 فرانک تا 5000 فرانک می باشد.

چنانچه قصد تحصیل در کشور سوئیس را دارید اما با شرایط تحصیلی در این کشور آشنا نیستید، توصیه می کنیم برای آشنایی با هزینه های تحصیلی، بهترین دانشگاه های موجود، روند مهاجرت تحصیلی و همچنین اطلاع از شرایط و الزامات به مقاله جذاب تحصیل در سوئیس مراجعه فرمایید. شما می توانید هزینه های تحصیلی در برخی دانشگاه ها در جدول زیر مشاهده فرمایید. 

بورسیه های تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

بورسیه های تحصیل رشته هتلداری در سوئیس کمک های مالی هستند که به دانشجویان کمک کرده تا تحصیلات خود را با هزینه های مقرون به صرفه یا رایگان در این کشور انجام دهند. بورسیه های تحصیلی فرصتی عالی برای دانشجویان و علاقمندان به رشته هتلداری می باشند. شما می توانید برخی از مهم ترین بورسیه ها برای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس را در ادامه مشاهده کنید.

 • بورسیه های تعالی دولت سوئیس: این بورسیه برای دانشجویان خارجی و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس یا D ارائه شده و هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و بیمه درمانی را پوشش می دهد.
 • بورسیه های دانشگاه های سوئیس: این بورسیه ها معمولاً مبتنی بر شایستگی هستند و به دانشجویان ممتاز اعطا می شوند. میزان پوشش دهی این نوع بورسیه بر اساس دانشگاه متفاوت است و توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر را در سایت دانشگاه مد نظرتان مطالعه فرمایید. مانند بورسیه بنیاد EHL، بورسیه دانشگاه گلیون و…
 • بورسیه های سازمانی: این بورسیه ها اغلب بر اساس پیشرفت تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه یا سایر معیارهای تعیین شده توسط موسسه اعطا می شوند.
چارت درسی هتلداری در دانشگاه های سوئیس

چارت درسی هتلداری در دانشگاه های سوئیس

چارت درسی هتلداری در دانشگاه های سوئیس برای هر مقطع تحصیلی و در موسسات آموزشی مختلف متفاوت است. برنامه های هتلداری این کشور دانشجویان را برای ورود به مشاغل مهمان نوازی و گردشگری آمده می کنند و جنبه های مختلف هتلداری مانند عملیات، مالی، بازاریابی، منابع انسانی، پایداری، نوآوری و کار آفرینی را پوشش می دهند. اولین ترم تحصیل رشته هتلداری در سوئیس مقدمه ای بر مدیریت مهمانداری، خدمات غذا و نوشیدنی، عملیات فرانت آفیس، عملیات خانه داری، حسابداری مهمانداری، قانون و اخلاق مهمانداری، مهارت های زبان انگلیسی می باشد.

در ترم دوم دانشجویان مواردی مانند بازاریابی هتلداری، تولید و ایمنی مواد غذایی، مدیریت بخش اتاق، مدیریت منابع انسانی، امور مالی هتلداری، ارتباطات بین فرهنگی، مهارت های زبان فرانسه یا آلمانی را فرا می گیرند و در ترم سوم به مطالعه استراتژی و نوآوری مهمان نوازی، مدیریت غذا و نوشیدنی، مدیریت درآمد، مدیریت کیفیت، روش ‌های تحقیق هتلداری، ارتباطات تجاری، مهارت ‌های زبان فرانسه یا آلمانی می پردازند.

در نهایت در ترم چهارم دانشجویان به کارآموزی در یک سازمان گردشگری سوئیسی یا بین المللی پرداخته و در آن دانش آموزان می توانند دانش نظری و مهارت های خود را در یک محیط واقعی به کار می برند و تجربیات کاری بسیار ارزشمندی به دست می آورند.

بازار کار رشته هتلداری در سوئیس

بازار کار رشته هتلداری در سوئیس مسیر شغلی متعدد و زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. امروزه بازار کار بخش گردشگری و توریسم در کشور سوئیس بسیار پر رونق است و این کشور از نظر گردشگری جزو کشورهای پیشرو جهان قرار گرفته است. با توجه به اینکه سوئیس یکی از برجسته ترین مراکز گردشگری است، فرصت های شغلی در این کشور بی شمار است و گوشه و کنار سوئیس مملو از رستوران ها، هتل ها، متل ها و بسیاری از مکان های مهمان نوازی دیگر می باشند که گزینه های بسیار خوبی برای اشتغال به شمار می روند.

برخی از مهم ترین فرصت های شغلی انتخاب شده توسط فارغ التحصیلان تحصیل رشته هتلداری در سوئیس شامل مدیریت هتل، مدیریت دپارتمان، حسابداری و امور مالی، فروش و بازاریابی، مدیریت رویداد، استراتژی، مدیریت و تکنیک های رهبری و… می شود. این مشاغل می توانند درآمدهای بالا به همراه امنیت شغلی را برای فارغ التحصیلان به همراه داشته باشند.

مقایسه فرصت های اشتغال تمام وقت در بخش های مختلف بازار کار سوئیس

No Data Found

درآمد رشته هتلداری در کشور سوئیس

درآمد رشته هتلداری در کشور سوئیس تا حد زیادی به نوع حرفه و مدرک تحصیلی شما وابسته است اما به طور کلی میزان درآمد ها مناسب است. امروزه فردی که به عنوان مدیر هتل در کشور سوئیس مشغول به کار است بر عملیات روزانه نظارت می کنند، کارکنان را مدیریت می کنند، رضایت مهمانان را تضمین می کنند و جنبه های مالی را مدیریت می کنند. میزان درآمد این زمینه شغلی حدود 60000 فرانک تا 150000 فرانک در سال می باشد.

از طرفی فارغ التحصیلان تحصیل رشته هتلداری در سوئیس می توانند به عنوان مدیر رستوران در این کشور مشغول به کار شوند و مسئولیت هایی مانند نظارت بر عملیات روزانه، مدیریت کارکنان، تضمین خدمات با کیفیت بالا و حفظ رضایت مشتری را بر عهده داشته باشند. امروزه درآمد افراد در این زمینه شغلی به بیش از 100000 فرانک در سال می رسد. شما می توانید برخی از مهم ترین زمینه های شغلی و درآمدهای آن ها را در ادامه مشاهده فرمایید.

شغل درآمد
مدیر هتل 60000 تا 150000 فرانک در سال
مدیر رویداد 50000 تا 100000 فرانک در سال
مدیر رستوران 50000 تا 100000 فرانک در سال
مشاور گردشگری 60000 تا 120000 فرانک در سال
مدیر فروش و بازاریابی 60000 تا 120000 فرانک در سال

مزایای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

مزایای تحصیل رشته هتلداری در سوئیس بسیار فراوان است و این کشور جزو بهترین گزینه ها در زمینه تحصیل گردشگری به شمار می رود. اولین و مهم ترین مزیت تحصیل هلتداری در این کشور بهرمندی از مدارس و برنامه های معتبر است که آموزش ها و مدارک تحصیلی بسیار معتبر را ارائه می دهند.

همچنین تحصیل رشته هتلداری در سوئیس می تواند چشم انداز شغلی و اشتغال دانشجویان را افزایش دهد و بازار کار متنوع و بسیار پویا، پس از فارغ التحصیلی را به دانشجویان هدیه دهد. جالب است بدانید تحصیل هتلداری باعث شده تا دانشجویان مهارت هایی مانند خلاقیت، حل مسئله، کار گروهی و رهبری خود را توسعه دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته هتلداری در سوئیس

امروزه هزینه های تحصیلی در مقطع لیسانس هلتداری سوئیس بین 87000 تا 185000 فرانک روسیه برای برنامه سه یا چهار ساله می باشد. از طرفی هزینه ها برای مقطع کارشناسی ارشد بین 29,000 تا 80,000 فرانک یک برنامه یک یا دو ساله است و در نهایت هزینه ها برای مقطع دکترا از 23,500 تا 167,650 فرانک سوئیس برای یک برنامه سه یا چهار ساله متغیر می باشد.

مقطع کارشناسی با توجه به موسسه آموزشی، حدودا سه تا چهار سال به طول می انجامد.

برخی از مهم ترین فرصت های شغلی انتخاب شده توسط فارغ التحصیلان تحصیل رشته هتلداری در سوئیس شامل مدیریت هتل، مدیریت دپارتمان، حسابداری و امور مالی، فروش و بازاریابی، مدیریت رویداد، استراتژی، مدیریت و تکنیک های رهبری و… می شود. این مشاغل می‌ توانند درآمدهای بالا به همراه امنیت شغلی را برای فارغ التحصیلان به همراه داشته باشند.

اولین و مهم ترین مزیت تحصیل هلتداری در این کشور بهرمندی از مدارس و برنامه های معتبر است که آموزش ها و مدارک تحصیلی بسیار معتبر را ارائه می دهند.

دانشجویانی که مقطع فوق لیسانس تحصیلات هتلداری در سوئیس را انتخاب کنند باید به زبان انگلیسی به صورت کامل مسلط باشند. در این بین دانشجویانی که مدرک لیسانس مرتبط با تجارت یا معادل آن ندارند، ممکن است لازم باشد قبل از شروع برنامه، یک آزمون ارزیابی ورودی را تکمیل کنند و بسته به نتایج، تعداد واحدهای بیشتری در مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند.

شما می توانید برای آشنایی با بهترین روش های مهاجرتی به این کشور و همچنین آشنایی با الزامات تحصیلی به مقاله مهاجرت به سوئیس که توسط بهترین مشاورین مجموعه ما نوشته شده، مراجعه فرمایید. شما همچنین می توانید برای شروع روند تحصیل رشته هتلداری در سوئیس از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید و اولین گام خود را برای تحصیل در این کشور بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه