تحصیل رشته حقوق در گرجستان

تحصیل رشته حقوق در گرجستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در گرجستان و تبدیل شدن به یک وکیل خبره در این کشور دور از ذهن نیست و چنانچه با مشاوره و راهنمایی یک وکیل مهاجرتی با تجربه اقدام کنید ، قطعا نتیجه خوبی خواهید گرفت؛ در این راستا مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالب مفیدی ارائه کرده اند و بدین وسیله آمادگی خود را جهت ارائه انواع مشاوره تخصصی اعلام می دارند.

همچنین مشاوران ما پیشتر مقاله تحصیل در گرجستان را به شما عزیزان ارائه داده اند که می تواند اطلاعات کامل و به روزی در زمینه مهاجرتی تحصیلی به گرجستان در اختیار شما قرار دهد.

در گرجستان حرفه وکالت توسط وکلا انجام می شود و وکیل حرفه ای است که فقط به قانون و هنجارهای اخلاقی حرفه ای پاسخ می دهد و عضو کانون وکلای گرجستان است.

سیستم حقوقی گرجستان مبتنی بر قانون مدنی است و این کشور دارای سیستم دادگاه سه لایه است که ردیف اول شامل بیست و پنج دادگاه بدوی در سراسر کشور است و به پرونده های کیفری ، مدنی و اداری در پایین ترین سطح رسیدگی می کنند.

وکلای مهاجرتی ما به موکلان خود مشاوره می دهند و آنها را از ابتدای کار تا پایان ثبت نام همراهی می کنند ، این متخصصان که به عنوان وکیل نیز شناخته می شوند ، به مشاغل و سازمان های دولتی نیز کمک می کنند ، آنها پرونده را از طرف مشتریان خود مطالعه می کنند و سپس آنها را راهنمایی می کنند.

بهترین دانشگاه های حقوق گرجستان

برای اینکه بتوانید در گرجستان و البته هر کشور دیگری به وکیل موفقی تبدیل شوید باید مهارت های حل مسئله ، مهارت های تحلیلی ، مهارت های بین فردی ، مهارت های تحقیق ، مهارت های گفتاری و مهارت های نوشتاری کاملا آشنا باشید.

اگر استعداد تحلیل گری و مهارت های تحقیق شما بالا باشد ، شانس پذیرش شما برای تحصیل رشته حقوق در گرجستان افزایش می یابد.

خوب است بدانید دانشگاه بخارست در رومانی هم در رشته حقوق در جهان شناخته شده است ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در رومانی را بخوانید و با شرایط تحصیل در این کشور هم آشنا شوید.

بهترین دانشگاه های حقوق گرجستان

دانشگاه دولتی ایوان جاواخیشویلی تفلیس

دانشکده حقوق دانشگاه دولتی ایوان جاواخیشویلی تفلیس ، یک مرکز مهم تاریخی آموزش عالی حقوقی در منطقه قفقاز است ، ایجاد و انتقال دانش در این دانشکده با استفاده از روش ‌های نوین ، تحقیق و تدریس را به بهترین نحو ممکن می‌سازد و سیستم ارزشی را تشکیل می‌دهد که برای یک جامعه حرفه‌ای با فرهنگ حقوقی اروپایی ضروری است.

دانشکده حقوق این دانشگاه ، یک واحد ساختاری آموزشی TSU است که برنامه های آموزشی و پژوهشی در زمینه حقوق را در چارچوب آزادی آکادمیک و استقلال نهادی انجام می دهد.

از اساتید و بزرگان دانشکده حقوق این دانشگاه می توان آنا سیگنادزه ، آنا توخادزه ، بساریون زوئیدزه و گیورگی داویتاشویلی را نام برد.

شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بر این منوال است که متقاضیان گرجستانی برای قبولی در این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کنند و متقاضیان خارجی بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی باید دارای مدرک دیپلم باشند و هزینه درخواست را نیز پرداخت کرده باشند.

دانشکده حقوق دانشگاه گرجستان

دانشکده حقوق دانشگاه گرجستان در سال 2005 تأسیس شد و بزرگترین دانشکده حقوق خصوصی در گرجستان (دومین دانشکده حقوق در کل) با تقریباً 1500 دانشجو است ، دانشکده حقوق ، رشته حقوق را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد.

دانشکده حقوق این دانشگاه با رویکرد های نوآورانه ، برنامه های مناسب برای چالش های مدرن و حرفه ای بودن را با کمک اساتید استثنایی ارائه می دهد ، فرآیند آموزشی این دانشکده کاملاً بر توسعه مهارت های عملی و تشکیل متخصصان رقابتی متمرکز است.

قابل ذکر است که دانشکده حقوق دانشگاه گرجستان در تفلیس به عضویت انجمن دانشکده های حقوق اروپا (ELFA) درآمده است ، از بزرگان دانشکده حقوق می توان آنا خورتسیدزه ، رئیس دانشکده را نام برد.

این تنها دانشکده حقوق گرجستان است که در آن دوره های حقوق بین الملل به زبان انگلیسی آموزش داده می شود ، در واقع زبان آموزش – گرجی با یک جزء به زبان انگلیسی است.

متقاضیان خارجی تحصیل رشته حقوق در گرجستان ، برای پذیرش در دانشگاه گرجستان با توجه به قوانین کشور میزبان می توانند بدون شرکت در آزمون های ورودی سراسری بر اساس فرمان وزیر آموزش و پرورش و علوم گرجستان ثبت نام کنند و دارای مدرک دیپلم باشند.

دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا

هدف دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا ارائه وکلای رقابتی در هر سطح از آموزش عالی حقوقی (کارشناسی و کارشناسی ارشد) است ، این دانشگاه رشته حقوق را در گرایش های متنوعی تدریس می کند.

از بزرگان این دانشکده می توان گیورگی ملادزه ، گیورگی پاپواشویلی ، دیوید مایسورادزه ، واختنگ منابده ، زازا میشویلی ، تامار گورچیانی ، تامتا میکلادزه و را تینتین گلتیانی را نام برد.

تحصیل رشته حقوق در گرجستان در مقطع کارشناسی در سال 2011 در دانشگاه ایالتی ایلیا به تصویب رسید و به طور دوره ای برای بهبود کیفیت برنامه به روز می شود ، هدف از برنامه کارشناسی حقوق تربیت متخصصان واجد شرایط و بین رشته ای در زمینه حقوق و سیاست عمومی ، توسعه مهارت های عملی لازم برای یک وکیل و توسعه مهارت های پژوهشی است.

از سال 2017 ، دانشجویان Iliauni به پایگاه داده الکترونیک علمی مشهور جهان – Lexis Nexis Academic که ترکیبی از منابع اطلاعاتی بیش از 5800 ناشر است ، دسترسی پیدا کرده اند و از این طریق به مواد دادگاه فدرال و ایالتی ایالات متحده و صدها بررسی حقوقی دسترسی دارد.

شرایط اخذ پذیرش برای متقاضیان خارجی در این دانشگاه اینگونه است که باید با موفقیت دوره متوسطه را حداکثر تا سپتامبر به پایان رسانده و معادل سیستم آموزشی گرجستان کرده باشند و فراموش نشود که نیازی به شرکت در آزمون ورودی برای متقاضیان خارجی نیست و باید هزینه درخواست را به حساب بانکی ثبت شده در گرجستان واریز کنند.

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان هم در برترین دانشگاه های این کشور ارائه می شود که متقاضیان بسیار دارد ، مقاله لینک شده را بخوانید.

هزینه تحصیل حقوق در گرجستان

شهریه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه دولتی ایوان جاواخیشویلی تفلیس 7000 دلار به ازای هر سال است هزینه اسکان و خوابگاه نیز 1500 دلار به ازای هر سال است.

هزینه تحصیل حقوق در گرجستان

هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه گرجستان نیز برای دانشجویان بین المللی 2250 دلار به ازای هر ترم است ، قابل ذکر است که در دانشگاه گرجستان با توجه به رتبه بندی دانشجویان حقوق مرحله اول ، دوم و سوم به سه دانشجوی برتر (در هر مرحله) و در صورتی که در کنفرانس های علمی شرکت کرده باشند ، یک پشتیبانی مالی از نوع خاص (با 100%، 50% و 30% بودجه موجود) داده می شود.

متقاضیان تحصیل رشته حقوق در گرجستان اگر می خواهند در دانشگاه ایلیا تحصیل کنند ، باید شهریه 6000 لاری به ازای هر سال را مد نظر قرار بدهند.

تحصیل در مقطع دکترا حقوق با گرایش روابط بین الملل در دانشگاه گرجستان ، شهریه 9000 لاری یا GEL (واحد پول گرجستان) را از دانشجودرخواست می کنند که دانشجویان فرصت دارند این مبلغ را دو قسط 4500 لاری پرداخت کنند.

شهریه تحصیل رشته حقوق در گرجستان در دانشگاه قفقاز گرجستان 6100 لاری معادل 2000 دلار آمریکا در مقطع لیسانس و 4950 لاری معادل 1700 دلار در هر ترم برای مقطع فوق لیسانس می باشد.

هزینه های تحصیل رشته حسابداری در گرجستان هم مقرون به صرفه است ؛ اگر رشته حسابداری ، رشته مورد علاقه شماست ، مقاله لینک شده را بخوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های گرجستان

برنامه لیسانس شامل 240 ECTS است. مدت تحصیل چهار سال و حداکثر 6 سال است؛ سال چهارم تحصیل به شما این امکان را می دهد که دوره هایی را از رشته مورد علاقه خود انتخاب کنید: حقوق خصوصی / تجارت ، حقوق عمومی ، حقوق جزا و حقوق بین الملل.

هدف از برنامه لیسانس حقوق در دانشگاه های گرجستان ، آماده سازی کارشناسان رقابتی در زمینه حقوق است ، چارت درسی حقوق در دانشگاه های گرجستان ، برای برنامه لیسانس شامل مطالبی بر اساس موارد زیر است:

 • مقدمه ای بر حقوق
 • قانون عمومی
 • حقوق خصوصی
 • قانون کیفری
 • قانون بین المللی

این برنامه به دانشجویان اجازه می دهد تا دوره های تحصیلی را بر اساس علاقه خود انتخاب کنند که مستلزم کار نظری و عملی است.

نتایج آموزش لیسانس حقوق در گرجستان

نتایج آموزش لیسانس حقوق در گرجستان ، کاملا مشهود است زیرا فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره کارشناسی حقوق ، ماهیت قانون گرجستان ، اصول اساسی ، سیستم های حقوقی و منابع تاریخی حقوق گرجستان را شرح می دهد.

تشریح مسائل مفهومی و ارزشی حقوق بشر ، اصول محدودیت و ویژگی های سازوکار حفاظت ملی ، اصول اساسی تشکیلات دولتی و ویژگی های الگوی ملی ، اشکال فعالیت دستگاه های اداری ، ویژگی های قانون اساسی و مراحل اداری ، سیستم حقوق خصوصی ، مفاهیم و اصول قانون مدنی را به تفصیل شرح می دهد.

و همچنین مکانیسم های ملی برای حمایت از آزادی کارآفرینی و حق کار ، ویژگی های دعاوی مدنی ، اصول حقوق جزا ، ماهیت و انواع جرم ، نظام مجازات ، مراحل و ویژگی های دادرسی کیفری را بیان می کند.

سیستم حقوق بین الملل ، اصول اساسی ، نهادها ، مکانیسم های مسئولیت های حقوقی بین المللی ، رابطه بین حقوق بین الملل و حقوق ملی را شرح می دهد و علل اختلاف حقوقی ، ویژگی های اصلی آن و راه های حل قانونی آنها را تعریف می کند.

زبان تحصیل حقوق در گرجستان

زبان تحصیل رشته حقوق در گرجستان ، اغلب به زبان گرجی ارائه می شود اما دانشگاه گرجستان برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می کند ، به عنوان مثال؛ دانشگاه گرجستان یک برنامه کارشناسی ارشد جدید با عنوان حقوق تجارت بین‌الملل (IBL) را راه ‌اندازی کرده‌ است که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و این برنامه برای دانشجویان گرجستانی و بین المللی آزاد است و در نوع خود اولین در گرجستان بشمار می رود.

زبان تحصیل حقوق در گرجستان

دانشگاه گرجستان معمولا در زمان پذیرش نمره آیلتس نمی خواهد اما اگر شرکت کنندگان مدرک زبان انگلیسیFCE (فرصت گواهینامه زبان انگلیسی) را نداشته باشند ، صلاحیت زبان (B2 – Intermediate) بر اساس آزمون دانشگاه در زبان انگلیسی با حداقل ضریب قبولی 60٪ اثبات می شود.

زبان تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه ایلیا زبان گرجی است ، دانشجویان نیازی به شرکت در آزمون ورودی زبان گرجی ندارند و معمولا از طریق مصاحبه پذیرفته می شوند.

لازم به ذکر است که تمامی امتحانات وکالت در گرجستان باید به زبان رسمی این کشور برگزار شود ، بنابراین اگر به وکیل شدن در گرجستان فکر می کنید ، باید حتما به زبان گرجی تسبط داشته باشید.

بورسیه های رشته حقوق در گرجستان

برخورداری از شرایط تحصیل رایگان و یورسیه های رشته حقوق در گرجستان ، اصلا دور از ذهن نیست اما از شروط اصلی برای این سهمیه ، انتخاب تحصیل در کشور گرجستان به زبان گرجی است ، در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شما را با برخی موارد بورسیه تحصیل رشته حقوق در گرجستان آشنا می کنند.

بورسیه تحصیلی Otar Chkheidze

بورسیه تحصیلی Otar Chkheidze ، یک بورسیه دولتی است که در بخش علوم انسانی به دانشجویانی ارائه می شود که شایستگی تحصیلی بالایی از خود نشان می دهند و موفق به دریافت این بورسیه می شوند و هدیه این بورسیه به هر دانشجوی موفق 200 لاری در هر ماه است و برای ترم پاییز فرصت اخذ این بورسیه از 1 ژانویه تا 28 فوریه است.

بورسیه تحصیلی Mikheil Svanidze

بورسیه تحصیلی Mikheil Svanidze یک بورسیه دولتی است که به دانشجویان موفق و مستعد مشغول به تحصیل در رشته های علوم انسانی ارائه می گردد که هزینه این بورسیه برای دانشجویانی که موفق به اخذ آن شده اند 250 لاری (واحد پول گرجستان) به ازای هر ماه است و دانشجویان می توانند برای این بورسیه در ترم های پاییز و بهار هر سال اقدام کنند.

بورس تحصیلی دانشجویی سن دیگو

بورس تحصیلی دانشجویی سن دیگو ، این بورسیه تنها به سه دانشجوی برتر در هر ترم ارائه می شود ، که برای هر کدام یک بار معادل 2500 لاری به ازای هر ماه ارائه می شود بعبارتی 7500 لاری به ازای هر ترم است.

اگر مایل هستید تحصیل رشته حقوق در گرجستان را با کمترین بودجه ادامه دهید ، با مشاوران رجبی حتما مشورت کنید ، متخصصین مهاجرتی ما شما را از تمامی جزییات آگاه می کنند.

آزمون های ورودی حقوق در گرجستان

دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در گرجستان اگر گرجی باشند باید برای پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور باید در آزمون ورودی شرکت کنند ، اما برای شرکت در دانشگاه های خصوصی نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و دانشجویان بین المللی نیز همانگونه که در بخش بهترین دانشگاه ها اشاره شد نیازی به شرکت در آزمون های ورودی حقوق در گرجستان ندارند.

آزمون های ورودی حقوق در گرجستان

گرایش های رشته حقوق در گرجستان

گرایش های تحصیل رشته حقوق در گرجستان ، معمولا مطابق روش تدریس کشورهای پیشرفته برنامه ریزی می شود ، دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا دارای برنامه کارشناسی حقوق ، فوق لیسانس حقوق خصوصی (تجارت) ، کارشناسی ارشد حقوق عمومی و سیاست و فوق لیسانس حقوق جزا است.

برنامه کارشناسی ارشد در حقوق عمومی و سیاست دانشگاه ایلیا ، در واقع تنها برنامه در گرجستان است که با ادغام رشته های حقوق و سیاست ، دید گسترده ای را برای دانشجو در روابط متقابل این رشته ها ایجاد می کند ، دانشکده حقوق با کسب دانش روز ، به افرادی که مایل به ادامه تحصیل در این برنامه هستند این فرصت را می دهد تا از طریق یک کلینیک در محیط حرفه ای ادغام شوند.

دانشکده حقوق دانشگاه گرجستان در مسابقات ملی و بین المللی بسیار فعال است و فراموش نشود که برنامه کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین‌الملل (IBL) بسیار محبوب است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در گرجستان

بیان صریح مزیت ها و معایب تحصیلی از الزامات روند کاری موسسه رجبی محسوب می شود؛ بنابراین در این قسمت از این مقاله هم مزایا و معایب تحصیل حقوق در گرجستان را می خوانید:

مزایا و معایب تحصیل حقوق در گرجستان

مزایا:

 • شرایط پذیرش آسان تر نسبت به کشورهای همتراز مانند لهستان
 • هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل رشته حقوق در گرجستان به زبان انگلیسی
 • برجستگی دانشگاه گرجستان در رشته حقوق و عضویت آن در انجمن دانشکده های حقوقی اتحادیه اروپا
 • دانشکده حقوق دانشگاه ایلیا در زمینه کار بالینی ، حقوق با دانشگاه نورث وسترن (شیکاگو، ایالات متحده آمریکا) همکاری می کند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل رشته حقوق در گرجستان ، در کلینیک حقوق بشر روی موارد واقعی کار می کنند و موارد خاص را بررسی می کنند.

معایب:

 • در عین حال که برای تحصیل در دانشگاه های گرجستان در اغلب رشته ها با مانع زبانی زیادی مواجه نمی شوید ، اما برای رشته حقوق باید به زبان گرجی تسلط داشته باشید.
 • آزمون وکالت در گرجستان کاملا به زبان گرجستانی برگزار می شود و این یک چالش بزرگ محسوب می شود.
 • به طور کلی در سال های اخیر کار در گرجستان برای ایرانی ها کمی بحث برانگیز شده است که قطعا جامعه حقوقی هم از این موضوع تاثیر می پذیرد ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله لینک شده را بخوانید.

تحصیل رشته حقوق در آذربایجان هم مزایا بسیاری دارد که می توانید با مطالعه مقاله لینک شده از آن ها آگاه شوید.

تحصیل دکترا حقوق در گرجستان

متقاضیان تحصیل دکترا حقوق در گرجستان باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد این کشور یا دانشگاه های شناخته شده خارج از کشور دارا باشند ، در مقطع دکترا دانشجویان با توجه به سطح زبان ، رزومه تحقیقاتی و مقاله های بین المللی خود ، می توانند برای اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

مدارکی که متقاضیان برای تحصیل دکترای رشته حقوق در دانشگاه های گرجستان نیاز دارند شامل نامه پذیرش از دانشگاه ، عکس ، نامه رزرو هتل و یا اجاره نامه محل سکونت و یا خوابگاه در گرجستان ، نامه تمکن مالی برای حداقل یکسال زندگی در گرجستان ، گواهی سلامت و مدارک هویتی شناسنامه ، می شود.

هم چنین دانشجویان باید با استاد راهنمای خود در دانشگاه انتخابی خود مکاتبه داشته باشند و رزومه ، مقالات و انگیزنامه خود را برای وی ارسال کنند و با توجه به تخصصی که انتخاب می کنند ، دوره دکترا حقوق می تواند سه تا پنج سال طول بکشد.

جهت پذیرش دکترا حقوق در گرجستان دانشجویان حتما باید در مصاحبه و آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند ، دانشجویان می توانند یکی از گرایش های حقوق عمومی ، حقوق خصوصی ، حقوق بین الملل ، حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق تجارت و حقوق سرمایه گذاری می شود.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در گرجستان

بازار کار و درآمد رشته حقوق در گرجستان خوب است ، فعالیت حرفه وکالت در گرجستان شامل موارد زیر است: ارائه مشاوره حقوقی به افرادی که برای کمک به وکیل مراجعه می کنند.

وکالت موکل در دعاوی قانون اساسی ، در دعاوی کیفری ، مدنی یا اداری در دادگاه ، یا در داوری ، بازداشت و یا نهادهای تحقیق؛ تنظیم اسناد قانونی در رابطه با شخص ثالث و ارائه هرگونه اسناد از طرف مشتری و ارائه چنین کمک های حقوقی که مربوط به وکالت نزد شخص ثالث نیست.

وکلا معمولا در دفتر کار می کنند ، با این حال ، گاهی اوقات آنها مجبورند برای ملاقات با مشتریان در مکان های مختلف مانند بیمارستان ها ، خانه ها یا زندان ها سفر کنند ، این متخصصان ممکن است هنگام رعایت ضرب الاجل ها یا در طول مسیرها با استرس زیادی مواجه شوند.

طبق آمار اداره کار ایالات متحده انتظار می رود تا سال 2029 مشاغل وکلا شاهد رشد 4 درصدی باشد ، تقاضا برای این متخصصان همچنان در حال افزایش است زیرا افراد و مشاغل به خدمات آنها نیاز دارند.

شرکت های حقوقی به استخدام وکیل ادامه خواهند داد و شرکت های بزرگ هم شروع به ایجاد دپارتمان های حقوقی داخلی برای کاهش هزینه ها کرده اند.

میانگین درآمد یک وکیل مجرب در گرجستان 87458 دلار در سال است ، وکلای پزشکی با میانگین 138,431 دلار یکی از بالاترین میانگین دستمزدها در حوزه حقوقی را دارند.

چگونگی ورود به وکالت در گرجستان

داوطلبان وکالت پس از تحصیل رشته حقوق در گرجستان ، باید در آزمون وکالت شرکت کنند ، آزمون وکالت باید هر دو سال یکبار برگزار شود و هیأت اجرایی کانون وکلای گرجستان ، روش اجرای آن را تصویب خواهد کرد ، این هیات همچنین تاریخ برگزاری آزمون را تعیین می کند و مجمع عمومی کانون وکلای گرجستان اساسنامه را تصویب می کند.

چگونگی ورود به وکالت در گرجستان

برای اطلاع از چگونگی ورود به وکالت در گرجستان واجب است که الزامات مربوط به وکلا را بدانید ، این الزامات در زیر آمده است:

 • دارای تحصیلات عالی حقوقی باشد.
 • امتحان وکالت یا آزمون صلاحیت قضایی (برای کارمندان دادسرا) را گذرانده باشد.
 • حداقل یک سال سابقه کار به عنوان کارشناس حقوقی یا کارآموز وکالت داشته باشد.
 • وکیل نباید قبلا به جرم یا فسادی محکوم شده باشد.

الزامات آزمون وکالت در گرجستان

طبق الزامات آزمون وکالت در گرجستان ، هر شخص دارای تحصیلات عالی حقوقی حق شرکت در آزمون وکالت را دارد ، آزمون یا عمومی است یا تخصصی و زمینه تخصصی وکلای گرجستان حقوق مدنی یا جزایی است ؛ آزمون عمومی در موضوعات زیر برگزار می شود:

 • قانون اساسی
 • حقوق بین الملل حقوق بشر
 • حقوق اداری
 • مراحل اداری
 • حقوق جزا
 • دادرسی کیفری
 • قانون مدنی
 • دادرسی مدنی

آزمون وکلای متخصص حقوق مدنی نیز در موضوعات زیر برگزار می شود:

 • قانون اساسی
 • حقوق بین الملل حقوق بشر
 • حقوق اداری
 • مراحل اداری
 • قانون مدنی
 • دادرسی مدنی

آزمون وکلای تخصصی حقوق جزا در موضوعات زیر برگزار می شود:

 • اقانون اساسی
 • حقوق بین الملل حقوق بشر
 • حقوق اداری
 • مراحل اداری
 • حقوق جزا
 • دادرسی کیفری

به وکیلی که در آزمون تخصص گذرانده شده باشد ، حق اشتغال به حرفه وکالت در رشته مربوط اعطا می شود.

اگر شخص در آزمون وکالت قبول شود اما در حرفه خود مشغول نباشد ، گواهی او ظرف هفت سال پس از قبولی در آزمون وکالت ، از درجه اعتبار ساقط می شود.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در گرجستان

تحصیل رشته حقوق در گرجستان را به طور کامل دراین مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرح دادیم ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایان هر مقاله در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

هزینه تحصیل رشته حقوق در گرجستان چقدر است؟

شهریه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه دولتی ایوان جاواخیشویلی تفلیس 7000 دلار به ازای هر سال است هزینه اسکان و خوابگاه نیز 1500 دلار به ازای هر سال است.
هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه گرجستان نیز برای دانشجویان بین المللی 2250 دلار به ازای هر ترم است.

زبان تحصیل رشته حقوق در گرجستان چیست؟

زبان تحصیل حقوق در گرجستان ، اغلب به زبان گرجی ارائه می شود اما دانشگاه گرجستان برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می کند ، به عنوان مثال؛ دانشگاه گرجستان یک برنامه کارشناسی ارشد جدید با عنوان حقوق تجارت بین‌الملل (IBL) را راه ‌اندازی کرده‌ است که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود

آیا برای تحصیل رشته حقوق در گرجستان بورسیه تحصیلی هم ارائه می شود؟

بورسیه تحصیلی Otar Chkheidze ، یک بورسیه دولتی است که در بخش علوم انسانی به دانشجویانی ارائه می شود که شایستگی تحصیلی بالایی از خود نشان می دهند و موفق به دریافت این بورسیه می شوند و هدیه این بورسیه به هر دانشجوی موفق 200 لاری در هر ماه است و برای ترم پاییز فرصت اخذ این بورسیه از 1 ژانویه تا 28 فوریه است.

آیا برای تحصیل رشته حقوق در گرجستان باید در آزمون خاصی شرکت کنم؟

دانشجویان بین المللی نیازی به شرکت در آزمون های ورودی حقوق در گرجستان ندارند.

هزینه تحصیل حقوق در مقطع دکترا در گرجستان چقدر است؟

تحصیل در مقطع دکترا حقوق با گرایش روابط بین الملل در دانشگاه گرجستان ، شهریه 9000 لاری یا GEL (واحد پول گرجستان) را از دانشجودرخواست می کنند که دانشجویان فرصت دارند این مبلغ را دو قسط 4500 دلاری پرداخت کنند.

اگر با مطالعه این مقاله از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، هنوز ابهاماتی درباره تحصیل رشته حقوق در گرجستان در ذهن شما باقی مانده است ، می توانید در اولین فرصت با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز مشورت کنید ، ما صمیمانه راهنمای شما برای ارائه مشاوره های تخصصی تر و به دنبال آن کارهای درخواست و پذیرش خواهیم بود ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به گرجستان را در کنار این محتوا بخوانید تا علاوه بر مهاجرت تحصیلی با انواع دیگر مهاجرت قانونی به این کشور آشنا شوید.

5/5 - (81 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *