تحصیل رشته حقوق در آذربایجان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در آذربایجان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در آذربایجان در طی یک دهه گذشته رشد بسیار خوبی داشته به طوری که هم اکنون در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، در حال وارد شدن به عرصه رقابت با دانشگاه های خوب و مطرح دنیا است ، تحصیل رشته حقوق و دیگر رشته های مربوط به آن در مراکز آموزشی و موسسات آموزش عالی این کشور می تواند آینده پرباری را برای دانشجویان این رشته رقم بزند.

در ادامه این مطلب که به تلاش کارشناسان و مشاورین ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه و تنظیم شده است همراه باشید تا با بهترین دانشگاه ها و سریع ترین راه های اخذ پذیرش و تحصیل در رشته حقوق در کشور اذربایجان آشنا شوید.

برای دریافت اطلاعات جامع در زمینه تحصیل در دانشگاه های برتر آذربایجان ، هزینه ها و بورسیه های تحصیلی این کشور به مقاله تحصیل در آذربایجان مراجعه کنید.

همواره برای تمام دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارند ، تحصیل در کشورهای همسایه یکی از بهترین گزینه های تحصیل است ، آذربایجان هم یکی از کشورهای همسایه ایران است که به دلیل نزدیک بودن فرهنگ و آداب و رسوم مردم ، دارای شرایط مناسبی برای تحصیل می باشد ، پس از جدایی آذربایجان از روسیه و مستقل شدن ، سیستم آموزشی این کشور مطابق بر اصول و روش های تحصیلی و تدریسی در اروپا از نو پایه گذاری و برنامه ریزی شد ، بنابراین اکنون آذربایجان فرصتی عالی برای اخذ مدرک و تحصیل به سبک اروپایی با هزینه هایی بسیار کمتر می باشد.

تحصیل رشته حقوق در آذربایجان

زبان تحصیل حقوق در آذربایجان

رشته حقوق وگرایشات مربوط به این رشته در دانشگاه های کشور آذربایجان به زبان های روسی و آذربایجانی به دانشجویان محصل در این رشته تدریس می شود ، پس باید قبل از اقدام برای پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان در یکی از زبان های روسی یا آذربایجانی تسلط لازم جهت فهم و درک دروس این رشته را کسب نمایید ، البته اگر بتوانید مدرکی معتبر دال بر داشتن تسلط لازم به این زبان ها را از موسسه ای معتبر اخذ نمایید روند ثبت نام را سرعت خواهید بخشید.

دانشگاه های آذربایجان از دانشجویان مدرک زبان طلب نمی کنند و در صورتی که بتوانید به دانشگاه نشان دهیدکه در هریک از این زبان ها تسلط دارید برای دانشگاه کافی است ، تحصیل در آذربایجان به ویژه برای افرادی که ساکن شمال غربی کشورمان هستند و آذری زبان می باشند ، شرایط ایده‌آلی دارد چون نیازی به یادگیری زبان ندارند و زبان مشترکی با کشور اذرباجان دارند.

البته دانشجویانی که به هیچ یک از این دو زبان تسلط ندارند می توانند در دوره هایی که اغلب دانشگاه ها برگزار می کنند شرکت نمیاند و مهارت لازم در یکی از زبان های روسی یا آذری را کسب نمایند ، مدت زمان این دوره ها برای مقطع کارشناسی یک سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 4 ماه است.

در دانشگاه های مالزی می توانید رشته حقوق را به زبان انگلیسی بخوانید و این دلیل اصلی مهاجرت تحصیلی به مالزی است ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در مالزی را بخوانید.

بهترین دانشگاه های حقوق آذربایجان

تحصیل در دانشگاه های معتبر آذربایجان که در ارائه رشته حقوق از کیفیت و رتبه های بالاتری برخوردار هستند ، باعث می شود که پس از فارغ التحصیلی مدرک اخذ شده شما از اعتبار بیشتری برخوردار شود و شما از آینده شغلی بهتر و پر درآمد تری برخوردار شوید.

بهترین دانشگاه های حقوق آذربایجان

هچنین اگر قصد داشته باشید که در ایران مدرک خود را معادل سازی نمایید روند ساده تری را در پیش رو خواهید داشت ولی اگر دانشگاه محل تحصیل شما چندان اعتباری را دارد نباشد شاید در داخل کشور مجبور به گذراندن دوباره واحدهای درسی خود شوید ، در این قسمت با مهم ترین و معتبر ترین دانشگاه های آذربایجان برای تحصیل در رشته حقوق آشنا می شویم.

دانشگاه باکو

دانشکده حقوق دانشگاه دولتی باکو در سال 1927 به عنوان شاخه ای از دانشکده مطالعات شرقی ساخته شد و سپس در سال 1928 به عنوان یک گروه حقوق مستقل معرفی و ادامه کار داد ، این دانشکده از اصلی ترین مراکز پیشرو در توسعه علم حقوق و آماده سازی کادرهای علمی و آموزشی در جمهوری آذربایجان بوده است.

دانشجویان محصل در دانشکده حقوق دانشگاه باکو نه تنها در دوره تحصیل خود با معنا و مفهوم قانون آشنا می شوند ، بلکه نحوه اعمال آن در معاملات تجاری و اختلافات در آذربایجان ، اروپا و ایالات متحده را نیز یاد می گیرند.

علاوه بر این ، دانشجویان مهارت های تحلیلی پیچیده ، تجربه با تکنیک های حل اختلافات جایگزین و آمادگی برای کار در محیط های شرکتی بین المللی و بین فرهنگی را به طور کامل آموزش می بینند ، همه مربیان وکالت و اساتید حقوق شاغل در دانشکده در برجسته ترین شرکت های حقوقی آذربایجان ، شرکت های نفتی و بانک های کشور نیز مشغول به کار هستند ، دانشجویان می توانند در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان های روسی و آذربایجانی و به تحصیل در این رشته مشغول شوند.

افراد مشهور بسیاری در آذربایجان دوره دیده و تحصیل کرده در دانشکده حقوق دانشگاه باکو هستند که از مهم ترین آنان می توان به : وحید قهرمانوف ، ممد خلفوف ، جهانگیر کریموف ، عزیز اسدوف ، اسا ممدوف ، جعفر موسموف و معصومه مالیکووا اشاره کرد.

دانشگاه نخجوان

دانشگاه نخجوان در سال 1967 در شهر خود مختار نخجوان تاسیس شد و از جمله موسسات آموزش عالی با رتبه بالا در سطح استانداردهای بین المللی در آذربایجان می باشد ، دانشگاه دولتی نخجوان در حال حاضر به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزش عالی جمهوری آذربایجان از امکانات آموزشی و پژوهشی قوی ، مرکز اطلاع رسانی ، خوابگاههای دانشجوئی ، رستورانها و مجتمع ورزشی متناسب با استانداردهای بین المللی برخوردار می باشد.

دانشکده حقوق یکی از دانشکده های اصلی این دانشگاه است که اکثر استادانی که در این رشته تدریس می کنند فارغ التحصیلان دانشگاه های برجسته اروپایی و آمریکایی هستند.

دانشجویان محصل در این رشته این فرصت را دارند که حقوق بشر را با جزئیات بیشتری مطالعه کنند و از نزدیک با زمینه های حقوق بشر مانند حقوق درگیری های مسلحانه ، سیستم اروپایی حمایت از حقوق بشر ، حقوق پناهندگان و مهاجران ، حقوق کودکان ، حقوق زنان آشنا شوند ، در این دانشکده اساتید از برنامه های درسی جدید برای دوره های تحصیلی حقوق استفاده می کنند و روشهای تعاملی مدرن تدریس را اعمال می کنند.

با تحصیل در این دانشگاه دانشجویان در دوره های اختصاصی زیادی نظیر : تحقیقات و نگارش حقوقی ، معاملات تجاری بین المللی ، قانون ضد انحصار ، مبانی تجارت برای وکلا ، حقوق بانکی ، امور مالی شرکتها ، حقوق مالکیت معنوی ، جنبه های تجاری حقوق بشر ، حقوق مالیاتی ، حقوق مالی بین المللی ، روانشناسی حقوقی و بسیاری دیگر زمینه های حقوقی اشنا خواهند شد.

دانشگاه ایالتی نخجوان

دانشکده روابط بین الملل و حقوق دانشگاه ایالتی نخجوان با تصمیم شورای علمی دانشگاه بر اساس دانشکده مدیریت اجتماعی و حقوق در سال 2003 تأسیس شد که هم اکنون در این دانشکده 308 نفر دانشجو که 26 نفر از آنان دانشجویان خارجی مس باشند مشغول به تحصیل هستند ، در واقع دانشکده حقوق در این مدت کم راه پیشرفت بزرگی را پشت سر گذاشته است و در مسیر تاریخی که گذشت ، لحظات بسیاری وجود دارد که احساس افتخار را در روح تک تک فارغ التحصیلان دانشکده ایجاد می کند.

همچنین یک برنامه جدید در پاییز سال 2011 در این دانشکده راه اندازی شده است که این برنامه کارشناسی ارشد ، یک برنامه دو ساله است و قصد دارد دانش جویان را با قوانین اتحادیه اروپا و سایر نهادهای اروپایی از جمله شورای اروپا آشنا نماید و انتظار می رود که این یک دوره مشترک با دانشگاه وورتسبورگ آلمان باشد تا به زبان آلمانی آموزش داده شود ، پیش نیازهای این دوره شامل تسلط به زبان آلمانی و مدرک کارشناسی حقوق است.

در این دانشکده تا مقطع فوق لیسانس قادر به ادامه تحصیل خواهید بود و برای پذیرش باید در یکی از زبان های روسی یا آذربایجانی تسلط کافی را داشته باشید تا بتوانید مفاهیم و دروس این رشته را به طور کامل درک نموده و در آزمون های پایانی نمره قبولی را اخذ نمایید.

هزینه تحصیل حقوق در آذربایجان

شاید همانطور که خود شما هم بدانید هزینه تحصیل و زندگی در آذربایجان بسیار مناسب و از اکثر کشورهای اروپایی و آسیای شرقی پایین تر است ، همین موضوع باعث شده که اکثر دانشجویانی که از نظر مالی در رده های بالایی قرار ندارند و قصد دارند که در یک سیستم اموزشی اروپایی به تحصیل مشغول شوند این کشور را انتخاب نمایند.

هزینه تحصیل حقوق در آذربایجان

اذربایجان طی چندین سال گذشته در میان دانشجویان کشور خودمان هم به دلیل هزینه های مناسب و ارزان از کشورهای پر تقاضا بوده است ، البته این موضوع را هم نباید فراموش کرد که هر سال کیفیت آموزش و تحصیل در این کشور بهتر و بهتر می شود.

حال اگر قصد دارید در رشته حقوق در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید باید دو مورد شهریه دانشگاه و هزینه اقامت و زندگی را مد نظر قرار دهید ، که هزینه زندگی و اقامت و بسیاری موارد مفید دیگر را به طور مفصل ما در مقاله تحصیل در اذربایجان برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

در مورد شهریه دانشگاه ها هم بر اساس نوع دانشگاه مورد نظرتان هزینه شهریه متفاوت است اما در مقطع کارشناسی مبلغ 2000 تا 4000 دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد نیز مبلغ 3000 تا 4500 دلار بابت شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیلی باید به دانشگاه بپردازید ، دانشگاه باکو در سال 2020 در مقطع کارشناسی 3000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد نیز مبلغ 3700 دلار بابت شهریه از دانشجویان این رشته اخذ کرده بوده است.

بورسیه های رشته حقوق در آذربایجان

همانطور که گفتیم دانشگاه های آذربایجان یک ساختار نوین و جدید را به خود گرفته اند و به همین دلیل در بعضی موارد هنوز به قطعیت و ثبات دائمی نرسیده اند که یکی از این موارد بورسیه تحصیلی است ، تمام دانشگاه های این کشور به دانشجویان خود بورس های تحصیلی را اعطا می کنند ، اما این بورس ها سالانه بنا به بسیاری از شرایط دانشگاه متغیر هستند.

به طور مثال شاید دانشگاهی سال تحصیلی قبل برای رشته حقوق در مقطع کارشناسی 15 بورسیه تحصیلی را اعطا کرده باشد اما امسال هیچ بورسی به این رشته تعلق ندهند و این تعداد را به رشته های دیگر منتقل سازد ، پس لازم است که همواره قبل از اقدام برای اخذ بورسیه های تحصیلی در رشته حقوق با دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه نمایید و از شرایط و تعداد بورسیه های تعلق گرفته در آن زمان با خبر شوید ، که مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی با تجربه ای فراوان در زمینه اخذ بورسیه های تحصیلی قادر خواهند بود تا شما را در این امر به بهترین شکل ممکن راهنمایی و این بورس های تحصیلی را برای شما عزیزان اخذ نمایند.

بعضی از دانشگاه های این کشور نیز پس از دو ترم تحصیلی به دانشجویان خود بورس های تحصیلی را اعطا می کنند ، که در این صورت شما باید بتوانید از پس شهریه و هزینه های اقامت در این کشور بر آمده و بعد از آن برای بورس موردنظرتان اقدام نمایید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های آذربایجان

تحصیل رشته حقوق در آذربایجان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به متقاضیان تحصیل در آن ارائه می شود ، البته بعضی از دانشگاه ها مانند دانشگاه باکو مقطع دکتری این رشته را هم به دانشجویان خود ارائه می نماید ، برای اخذ مدرک در دوره های کارشناسی ، باید 4 سال در دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول شوید ، همچنین زمان مورد نیاز برای دروه کارشناسی ارشد این رشته 2 سال و برای دوره دکتری 3 تا 4 می باشد.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های آذربایجان

همانطور که قبلا هم گفتیم چون سیستم آموزشی و تحصیلی در دانشگاه های آذربایجان نمونه تحصیل در دانشگاه های اروپا است ، دانششجویان در هنگام تحصیل در رشته حقوق با قوانینی چون حقوق بشر ، حقوق زنان ، دفاع از حقوق کودکان ، آزادی های اجتماعی و برابری ، بیشتر از دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی در اسیا آشنا خواهند شد و این اصول و دروس نقش پر رنگ تری در آموزش حقوق دانان آینده خواهد داشت.

در دوره کارشناسی دانشجویان با دروسی از جمله حقوق بین المللی ، حقوق تجارت ، حقوق جزا ، جرم شناسی ، مبانی تجارت برای وکلا ، حقوق مالیاتی و دروسی عمومی و تخصصی دیگری به آشنا می شوند و به آموزش و تحصیل در این رشته مشغول می شوند که آنان را برای ورود به دنیای قضاوت و وکالت آماده می سازد.

آزمون های ورودی حقوق در آذربایجان

برای تحصیل در برخی از رشته‌های تحصیلی در آذربایجان باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنید که این رشته ها معمولا مربوط به دوره های پزشکی و دندان پزشکی هستند ، اما به طور کلی در آذربایجان مانند کشور خودمان کنکور وجود ندارد و فقط برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش در برخی از رشته‌های پر طرفدار آزمون ورودی برگزار می‌کنند ، که تحصیل رشته حقوق در آذربایجان معمولا دارای آزمون ورودی نیست و شامل این موضوع نمی شود.

آزمون‌های ورودی صرفا به دانشگاه‌ها مربوط است و به همین دلیل لازم است که شرایط پذیرش در رشته های حقوق را در دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید که همان طور که گفتیم معمولا هیچ کدام از دانشگاه های این کشور در رشته حقوق نسبت به پذیرش دانشجویان ازمون ورودی از آنان اخذ نمی نمایند.

البته ممکن است که در یک سال تحصیلی میزان درخواست برای ورود به این رشته در دانشگاهی بسیار بیش از ظرفیت دانشگاه در این رشته باشد که در آن صورت ازمون ورودی گرفته می شود ، که این موضوع نیز به طور موقت مربوط به همان سال تحصیلی می گردد ، اما به طور کل دانشگاه‌های آذربایجان برای پذیرش در رشته حقوق به رزومه تحصیلی و معدل و ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی دانشجو اکتفا می‌کنند و ممکن است که در مرحله آخر یک مصاحبه حضوری هم با متقاضی به عمل آورند.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در آذربایجان

ادامه تحصیل در خارج از کشور در هر نقطه از دنیا و در هر کشوری دارای معایب و مزایای خاصی می باشد که می تواند در تصمیم گیری و جهت دهی به انتخاب مقصد بسیار تاثیر گذار باشد که هر شخص باید حتما قبل از اقدام به مهاجرت به کشور مورد نشر خود از آنان اطلاع کامل را کسب نماید و سپس انتخاب خود را انجام دهد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در آذربایجان

آذربایجان هم مانند دیگر کشور ها از این قاعده مستثنی نیست که البته به دلیل همسایگی با کشورمان و فاصله نزدیک مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان کشورمان می باشد ، در این قسمت با مهم ترین مزایا و معایب تحصیل در رشته حقوق در این کشور بیش تر آشنا خواهیم شد.

هزینه تحصیل و زندگی مناسب و ارزان در آذربایجان

در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نه تنها زندگی بلکه هزینه های تحصیل نیز در این کشور کاملا مقرون به صرفه است ، که درکنار سیستم آموزشی هماهنگ و شبیه به کشورهای اروپایی می تواند یک گزینه مناسب برای ادامه تحصیل با کیفیت خوب و قیمتی پایین باشد.

اجباری به ارائه مدرک زبان برای پذیرش نیست

برای تحصیل رشته حقوق در آذربایجان باید به یکی از زبان های روسی و یا آذربایجانی تسلط داشته باشید ، اما می توانید بدون مدرک زبان و یا حتی تسلط به این زبان ها در دانشگاه مورد نظرتان پذیرش گرفته و سپس در دوره هایی که دانشگاه ها برای آموزش این زبان ها ارائه می کنند به مدت یکسال شرکت کرده و مهارت کافی برای تحصیل در رشته حقوق را به دست آورید.

کشوری با تنوع فرهنگ و اقلیم

اگر شما هم از جمله کسانی باشید که در اوقات فراقت خود به سفر و گشت و گذار علاقه مندن باشید ، در مدت تحصیل خود در آذربایجان یکی از بهترین خاطرات گردشگری خود را از این کشور به یادگار خواهید آورد ، آذربایجان با مساحت وسیع خود دارای اقلیم و تنوع مناظری بسیار فوق العاده و گوناگون است که به این راحتی ها نمی توانید از تمام نقاط آن بازدید کرد و خسته شد.

کیفیت آموزشی

همان گونه که گفتیم سیستم آموزشی کشور آذربایجان از کشورهای برتر اروپایی نمونه برداری و الگو پذیری گردیده است ف که باعث می شود شما با تحصیل در این رشته به یکی از بهترین سطوح در رشته حقوق برسید و یک مدرک معتبر آموزشی را اخذ نمایید.

معایب تحصیل در آذربایجان

باید توجه داشته باشید که تمامی دانشگاه هایی که نسبت به ارائه رشته حقوق اقدام می نمایند در کشورمان مورد تایید نمی باشند پس حتما اگر قصد دارید از مدرک خود در داخل کشور استفاده نمایید قبل از پذیرش از معتبر بودن دانشگاه مورد نظرتان اطمینان حاصل نمایید.

دیگر ایراد وارده این است که با اینکه هزینه تحصیل رشته حقوق در آذربایجان و اقامت در این کشور از کشورهای اروپایی پایین تر است اما به همان اندازه نیز شما از کیفیت زندگی کمتر و خدمات کمتری در دانشگاه ها برخوردار خواهید بود و اینکه به دلیل نرخ ارز ، هزینه تحصیل در این کشور باز از داخل کشورمان گران تر خواهد بود که نکته قابل تاملی است.

همچنین مقطع دکتری در رشته حقوق و اکثر رشته ها در اذربایجان از اعتبار چندانی برخوردار نیست و این کشور برای تحصیل در دوره های لیسانس و فوق لیسانس توصیه می شود ، پس اگر برا دوره دکتری در رشته حقوق قصد مهاجرت دارید بهتر است یکی از کشور های اروپایی را مد نظر قار دهید که مدرک معتبری به شما ارائه نماید.

برای مثال می توانید تحصیل رشته حقوق در فرانسه را انتخاب کنید و حتی به صورت رایگان دکترا بگیرید.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در آذربایجان

دانشجویان فارغ التحصیل در رشته حقوق در آذربایجان می توانند در مشاغلی چون کارشناس حقوقی ، مشاور حقوقی و غیره شاغل شوند که این شغل ها از پایین ترین مشاغل مرتبط به این رشته است و از حداقل حقوق آنان را بهره مند می سازد ، اما با ورود به حرفه وکالت و قاضی گری آنان می توانند از یک پرستیژ و یک جایگاه بالا در جامعه برخوردار شوند.

قاضی ها به دلیل مسئولیت های زیادی که در ارتباط با شغلشان دارند ، حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند ، درآمد قضات در آذربایجان می تواند از 5 هزار منات ( AZN ) تا 16 هزار منات ( AZN ) در ماه باشد که بر اساس حساسیت کاری و به نوعی مسولیت خطیری که درباره تصمیم گیری در مورد زندگی و آینده افراد به دوششان است امری توجیه پذیر است.

وکلا هم در این کشور از درآمد بالا و مناسبی برخوردارند که بر اساس تجربه کاری و کارنامه کاری آنان دستمزد و درآمد آنان تعیین می شود ، یکی وکیل در آذربایجان می توان ماهانه بین 4 هزار منات ( AZN ) تا 13 هزار منات ( AZN ) درآمد کسب نماید.

در کل وکلا و قضات در این کشور از بازار کاری بسیار مناسب ، جایگاه اجتماعی پر ارج و قرب و درآمد بسیار خوب و بالایی برخوردار هستند ، چنان چه پس از فارغ التحصیلی در رشته حقوق با کمی کسب تجربه و کارنامه موفق در آذربایجان می توان به درامد های بالایی دست یافت.

برای شناخت بهتر بازار کار آذربایجان می توانید به مقاله کار در آذربایجان مراجعه نمایید.

چگونگی ورود به وکالت در آذربایجان

کشور آذربایجان هم مانند بسیاری از دیگر کشورها برای ورود به دنیای وکالت سالانه یک آزمون برگزار می کند که متقاضیان باید در این آزمون ها قبول شده وتا بتوانند به عنوان وکیل در این کشور شاغل شوند ، برای تبدیل شدن به یک وکیل دادگستری در آذربایجان باید حداقل موارد زیر را دارا باشید:

چگونگی ورود به وکالت در آذربایجان
  • تحصیلات عالی حقوقی داشته باشید ( حداقل لیسانس حقوق و بالاتر )
  • حداقل سه سال سابقه کار در زمینه حقوقی مشاوره های حقوقی در ادارات و دفاتر حقوقی و وکالتی یا سابقه کار در زمینه حقوق در موسسات آموزشی علمی و آموزشی
  • باید آزمون صلاحیت را که شامل یک آزمون کتبی و مصاحبه توسط کمیسیون صلاحیت وکلا به منظور تعیین صلاحیت حرفه ای متقاضی است را بگذرانید و در آن قبول شوید
  • و در آخر در صورت قبولی در آزمون وکلا باید آموزش اجباری را در آکادمی دادگستری وزارت دادگستری را با موفقیت پشت سر بگذارید و در این مرحله هم نمره قبولی را کسب نمایید.

توجه

توجه داشته باشید که اگر یکی از موارد زیر را در رزومه خود داشته باشید نمی توانید در آزمون وکالت شرکت کرده و مدرک وکالت خود را در این کشور اخذ کنید که توجه به این موارد بسیار مهم است.

  • شخصی که دارای تابعیت دوگانه یا تعهد نسبت به سایر کشورها است.
  • شخصی که طبق نظر پزشک قادر به انجام فعالیت های وکیل به دلایل ذهنی نیست.
  • شخصی که محکومیت وی برای جرایم ویژه و یا جنایات سنگین رفع نشده یا قابل برداشته شدن نمی باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل حقوق آذربایجان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته حقوق در آذربایجان را تقدیم کردند ، برای ارتباط بهتر بین شما عزیزان و کارشناسان مهاجرتی ما بخش دیدگاه ، در نظر گرفته شده است ؛ سوالات خود را درج کنید و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

تحصیل رشته حقوق در آذربایجان به چه زبانی است؟

دانشگاه های آذربایجان از دانشجویان مدرک زبان طلب نمی کنند و در صورتی که بتوانید به دانشگاه نشان دهیدکه در روسی یا آذربایجانی تسلط دارید برای دانشگاه کافی است ، تحصیل در آذربایجان به ویژه برای افرادی که ساکن شمال غربی کشورمان هستند و آذری زبان می باشند ، شرایط ایده‌آلی دارد چون نیازی به یادگیری زبان ندارند و زبان مشترکی با کشور اذرباجان دارند.

هزینه تحصیل رشته حقوق در آذربایجان چقدر است؟

در مورد شهریه دانشگاه ها هم بر اساس نوع دانشگاه مورد نظرتان هزینه شهریه متفاوت است اما در مقطع کارشناسی مبلغ 2000 تا 4000 دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد نیز مبلغ 3000 تا 4500 دلار بابت شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیلی باید به دانشگاه بپردازید ، دانشگاه باکو در سال 2020 در مقطع کارشناسی 3000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد نیز مبلغ 3700 دلار بابت شهریه از دانشجویان این رشته اخذ کرده بوده است.

آیا برای تحصیل رشته حقوق در آذربایجان آزمون ورودی وجود دارد؟

به طور کلی در آذربایجان مانند کشور خودمان کنکور وجود ندارد و فقط برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش در برخی از رشته‌های پر طرفدار آزمون ورودی برگزار می‌کنند ، که رشته حقوق معمولا دارای آزمون ورودی نیست و شامل این موضوع نمی شود.

دستمزد کسی که در آذربایجان در رشته حقوق کار کند چقدر است؟

قاضی ها به دلیل مسئولیت های زیادی که در ارتباط با شغلشان دارند ، حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند ، درآمد قضات در آذربایجان می تواند از 5 هزار منات ( AZN ) تا 16 هزار منات ( AZN ) در ماه باشد که بر اساس حساسیت کاری و به نوعی مسولیت خطیری که درباره تصمیم گیری در مورد زندگی و آینده افراد به دوششان است امری توجیه پذیر است. وکلا هم در این کشور از درآمد بالا و مناسبی برخوردارند که بر اساس تجربه کاری و کارنامه کاری آنان دستمزد و درآمد آنان تعیین می شود ، یکی وکیل در آذربایجان می توان ماهانه بین 4 هزار منات ( AZN ) تا 13 هزار منات ( AZN ) درآمد کسب نماید.

شرایط پذیرش رشته حقوق در دانشگاه های آذربایجان چیست؟

دانشگاه‌های آذربایجان برای پذیرش در رشته حقوق به رزومه تحصیلی و معدل و ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی دانشجو اکتفا می‌کنند و ممکن است که در مرحله آخر یک مصاحبه حضوری هم با متقاضی به عمل آورند.

از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید کمال تشکر و قدردانی را از شما عزیزان داریم و چنانچه هنوز هم مشکل و یا سوال خاصی در زمینه تحصیل رشته حقوق در آذربایجان در ذهن شما وجود دارد با ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و از مشاوره های کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز بهره مند شوید ، همچنین از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را نیز بخوانید ، هزینه های کم و دانشگاه های معتبر در سطح جهانی می تواند دلایل خوبی برای این انتخاب باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه