تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

تحصیل رشته پرستاری در پرتغال، فرصتی خاص و تکرار نشدنی برای دانشجویان بین المللی است و باعث می شود که مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورده و آینده شغلی و تحصیلی خود را دگرگون کنند.

با توجه به اینکه پرستاری در پرتغال حرفه ای محترم و با ارزش است، این کشور برنامه های تحصیلی زیادی را در این زمینه طراحی کرده و به عنوان یکی از بهترین کشورها برای پرستاری شناخته می شود.

پرستاری بخشی جدایی ناپذیر از جامعه است و پرستاران نجات دهندگان زندگی می باشند. به عنوان پرستار شما باید طیف گسترده ای وظایف را انجام دهید که از مهم ترین آن ها می توان به انجام معاینات فیزیکی، شرح حال دقیق مراقبت های بهداشتی، ارائه مشاوره و آموزش مراقبت های بهداشتی به بیماران اشاره کرد. 

چنانچه شما نیز به این زمینه شغلی علاقمند هستید، توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد تقاضا، شرایط کاری و… را از طریق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451)به دست آورید.

پرتغال دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی باکیفیت بالا و مقرون به صرفه است و فرصت های شغلی بسیار زیادی را به دانشجویان پرستار ارائه می دهد. با توجه به کیفیت برنامه های تحصیلی این کشور و اعتبار مدارک تحصیل، شما می توانید پس از اخذ مدرک پرستاری پرتغال به سراسر اروپا مهاجرت و از فرصت های شغلی کشورهای دیگر نیز بهرمند شوید. توصیه می کنیم برای آشنایی با شرایط تحصیلی این کشور به مقاله تحصیل در پرتغال مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

شرایط پذیرش رشته پرستاری در پرتغال  

شرایط پذیرش رشته پرستاری در پرتغال مجموعه از الزامات خاص هستند که دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور باید رعایت کنند. امروزه تمام دانشجویانی که قصد تحصیل لیسانس پرستاری در پرتغال را دارند باید تحصیلات متوسطه خود را با نمرات عالی در دروس زیست شناسی و زمین شناسی، فیزیک و شیمی به پایان رسانده باشند. آن ها همچنین باید در آزمون سراسری شرکت کرده و حداقل نمره 95 از 200 را به دست آورند.

دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی پرستاری در کشور پرتغال باید از طریق مسابقه سراسری دسترسی به آموزش عالی این کشور برای دوره پرستاری اقدام کنند و لازم به ذکر است که این روند بسیار رقابتی می باشد.

از طرفی دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در پرتغال باید مدرک لیسانس خود را با حداقل معدل 14 به دست آورده و به زبان پرتغالی تسلط کفی داشته باشند. همچنین دانشجویان برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال باید یک انگیزه نامه و دو توصیه نامه ارسال کنند. در نهایت لازم به ذکر است که برخی از دانشکده های پرستاری موجود در این کشور مصاحبه هایی را در جهت ارزیابی دانش دانشجویان برگزار می کنند و دانشجویان باید در این مصاحبه ها شرکت کرده و صلاحیت خود را برای تحصیل رشته پرستاری نشان دهند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل رشته های علوم پزشکی در بهترین دانشگاه های اروپایی ؛ مشاوره تخصصی بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کارشناسی رشته پرستاری در پرتغال  

کارشناسی رشته پرستاری در پرتغال در واقع دوره ای چهار ساله است که حدودا 8 ترم به طول می انجامد و شامل دروس عملی و نظری می شود. دانشجویان باید دوره های کارآموزی بالینی را در زمینه های مختلف مراقبت های بهداشتی انجام دهند و از این طریق تجربیات زیادی را در زمینه برقراری ارتباط با بیماران به دست آورند.

 برنامه تحصیل رشته پرستاری در پرتغال موضوعاتی مانند آناتومی، فیزیولوژی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی، اخلاق، روانشناسی، نظریه و عمل پرستاری، روش های تحقیق، ارتقای سلامت و بهداشت عمومی را در بر گرفته و دانشجویان با تحصیل این رشته نحوه عملکرد بدن و نحوه مراقبت از آن آشنا می شوند.

در حال حاضر برنامه لیسانس پرستاری در پرتغال از استانداردهای اتحادیه اروپا پیروی کرده و بر اساس آخرین تغییرات روز دنیای مراقبت های بهداشتی  طراحی شده است. مدارک ارائه شده دوره لیسانس پرستاری توسط سازمان پرستاری پرتغال معتبر شناخته شده و فرصت های شغلی و تحصیلی فراوانی را برای دانشجویان به همراه می آورد. با این حال لازم به ذکر است تحصیل پرستاری در این کشور نیازمند، تعهد، علاقه و اشتیاق فراوان است و ممکن است برای افرادی که پایه قوی در دروسی مانند زیست شناسی و شیمی ندارند چالش برانگیز باشد.

کارشناسی رشته پرستاری در پرتغال

تحصیل ارشد پرستاری در پرتغال  

تحصیل ارشد پرستاری در پرتغال تجربه ای خاص برای متقاضیانی است که قصد دارند تا دانش و مهارت های خود را در زمینه مراقبت های بهداشتی ارتقا دهند. طول دوره کارشناسی ارشد در این کشور با توجه به تخصص و همچنین موسسه مورد نظر شما متفاوت است اما حدودا تکمیل دوره تمام وقت دو سال و تکمیل دوره پاره وقت چهار سال تحصیلی به طول می انجامد.

برنامه فوق لیسانس پرستاری در پرتغال انواع دروس عملی و تئوری، پروژه تحقیقاتی و پایان نامه را در برگرفته و دانشجویان حین تحصیل موضوعاتی مانند عملکرد پرستاری پیشرفته، روش های تحقیق پرستاری، آموزش پرستاری، مدیریت پرستاری، اخلاق پرستاری، رهبری پرستاری و نوآوری پرستاری را فرا می گیرند.

با این حال در این مقطع گرایش ها و تخصص های مختلف در رشته پرستاری وجود دارد و دانشجویان می توانند از بین مواردی مانند پرستاری بالینی، پرستاری جامعه، پرستاری بهداشت روان، یا آموزش پرستاری یک مورد را انتخاب کرده و به صورت تخصصی به تحصیل رشته مد نظر بپردازند.

فارغ از نوع گرایش و تخصصی که دانشجویان انتخاب می کنند همگی در ترم های پایانی باید تحقیقات خود را انجام داده و در زمینه مورد نظر خود یک پایان نامه بنویسند. پروژه تحقیقاتی و پایان نامه به دانشجویان این امکان را می دهد تا دانش و مهارت های خود را برای یک مشکل یا سؤال خاص در زمینه پرستاری به کار گیرند و دانشجویان با تحصیل رشته پرستاری در پرتغال درک عمیقی از مسائل موضوعات این رشته به دست می آورند.

بهترین دانشگاه های پرستاری پرتغال

بهترین دانشگاه های پرستاری پرتغال لیستی از بهترین گزینه های تحصیل در این کشور هستند که برخی از برترین اساتید را در خود جای داده و مدارک تحصیلی بسیار معتبری ارائه می دهند. در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی دانشکده پرستاری دانشگاه پورتو می باشد که برنامه های پرستاری کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبری را ارائه می دهد.

دانشکده پرستاری دانشگاه لیسبون پرتغال نیز با رتبه دوم بهترین دانشگاه را برای این رشته به دست آورده و در سال 2007 از ادغام چهار موسسه پرستاری دیگر به وجود آمد. این دانشکده یک مدرک کارشناسی چهار ساله در رشته پرستاری و همچنین چندین برنامه تحصیلات تکمیلی در زمینه‌ های تخصصی مانند سلامت روان، جامعه ارائه داده و در زمینه تحقیق و مشارکت های بین المللی نیز از خود عملکرد بسیار خوبی را نشان داده است.

دانشکده پرستاری دانشگاه کومبرا نیز دانشگاهی دولتی است که برنامه آموزشی جامعی را ارائه می دهد که تمام جنبه های تمرین پرستاری، از سطوح پایه تا پیشرفته را پوشش می دهد. شما می توانید برخی دیگر از بهترین دانشگاه و موسسات آموزشی برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال را به همراه رتبه در زمینه پرستاری را در جدل زیر مشاهده فرمایید.

نام دانشگاه رتبه در پرتغال رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه پورتو 1 84 271
دانشگاه لیسبون 2 117 343
دانشگاه کویمبرا 3 154 446
دانشگاه جدید لیسبون 4 163 465
دانشگاه مینهو 5 200 577
دانشگاه آویرو 6 248 702
دانشگاه کاتولیک پرتغال 7 309 895

مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های پرستاری در پرتغال

به طور کل رشته پرستاری در کشور پرتغال بسیار پرتقاضا و رقابتی است و بدین ترتیب دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور باید شرایط خوبی داشته و همچنین مراحل اخذ پذیرش را با دقت فراوان انجام دهند. مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های پرستاری در پرتغال چندین مرحله ساده است که با انتخاب دانشگاه آغاز می شود. در اولین فرصت متقاضیان باید با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند مدت زمان، هزینه، مکان، شهرت و فرصت های حرفه ‌ای در مورد گزینه های تحصیلی مختلف و موسسات موجود تحقیق کرده و بهترین دانشگاه را انتخاب کنند.

در گام بعدی متقاضیان باید شرایط پذیرش و دانشگاه های مختلف برای دوره مد نظر خود را بررسی کنند و پس از اطلاع از زمان پذیرش درخواست و همچنین مدارک لازم را برای دانشگاه مد نظر ارسال فرمایند. مدارک در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما معمولا شامل ریز نمرات تحصیلی، دیپلم یا گواهی پایان تحصیلات متوسطه، مدرک مهارت به زبان پرتغالی، توصیه نامه، CV و انگیزه نامه می شود.

در گام بعدی دانشگاه درخواست های مختلف را بررسی کرده و از طریق ایمیل، تلفن یا در پورتال کاندیدای خود را اعلام کنید. طبق اطلاعات به دست آمده در این مرحله برخی دانشگاه ها ممکن است برخی آزمون ها یا مصاحبه هایی را برای ارزیابی دانش و استعدادهای دانشجویان برگزار کنند. در نهایت دانشجویانی که از این مرحله با موفقیت بیرون آمدند می توانند با پرداخت اولین قسط شهریه و گذراندن مراحل ویزای تحصیلی این کشور روند تحصیل رشته پرستاری در پرتغال را آغاز کنند.

مدرک زبان تحصیل پرستاری در پرتغال

مدرک زبان تحصیل پرستاری در پرتغال

طبق اطلاعات به دست آمده زبان تحصیل رشته پرستاری در پرتغال، پرتغالی است اما برخی از دانشگاه های این کشور برنامه های پرستاری به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. همچنین برخی موسسات آموزشی مانند CESPU برای تدریس دروس به صورت از ترکیبی از زبان های انگلیسی و پرتغالی استفاده می کنند.

الزامات زبان و مدرک زبان تحصیل پرستاری در پرتغال تا حد زیادی به نوع برنامه تحصیلی و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد اما به طور کلی شما باید با این دو زبان آشنایی داشته باشید.

امروزه دانشجویانی که دوره های پرتغالی زبان را برای تحصیل پرستاری انتخاب می کنند باید در آزمون زبان CAPLE شرکت کنند وبا ارائه این مدرک زبان مهارت های زبان پرتغالی خود را نشان دهند. آزمون CAPLE دارای شش سطح از مبتدی (A1) تا پیشرفته (C2) است و سطح لازم برای زبان پرتغالی در دانشگاه ها و همچنین مقاطع تحصیلی مختلف رشته پرستاری متفاوت می باشد و بدین ترتیب توصیه می کنیم الزامات بیشتر را در سایت دانشگاه مد نظرتان بررسی کنید.

در نهایت دانشجویانی که قصد تحصیل پرستاری در پرتغال به زبان انگلیسی را دارند باید در آزمون آیلتس، تافل، ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج یا آزمون پیرسون آکادمیک انگلیسی شرکت کنند. حداقل سطح این زبان نیز به برنامه و موسسه آموزشی بستی دارد اما به طور کلی دانشجویان باید تا سطح B2 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها را به دست آورند.

برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال اطلاعات زیر را باید بدانید.

هزینه تحصیل پرستاری در پرتغال  

هزینه تحصیل پرستاری در پرتغال به مواردی مانند سطح مدرک (لیسانس یا فوق لیسانس)، موسسه (دولتی یا خصوصی) و ملیت دانشجو (عضوی اتحادیه اروپا، غیر اتحادیه اروپا) بستگی دارد. امروزه هزینه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار مقرون به صرفه تر است برای مثال متوسط ​​هزینه تحصیل در یک دانشگاه دولتی پرتغال برای مقطع کارشناسی ارشد 1250 یورو در سال می باشد در حالی که هزینه ها در دانشگاه های خصوصی می تواند به سقف 3900 یورو در سال برسد.

دانشگاه هزینه تحصیل فوق لیسانس
دانشگاه کویمبرا 2750 یورو در سال
دانشگاه لیسبون 2750 یورو در سال
دانشگاه مینهو 1500 یورو در سال
دانشگاه پورتو 2750 یورو در سال
دانشگاه آلگاروه 2750 یورو در سال

هزینه های تحصیل رشته پرستاری در پرتغال در مقطع لیسانس تا حد زیادی به دانشگاه مد نظرشان بستگی دارد و همچنین ملیت نیز عامل بسیار مهمی در این زمینه می باشد. برای مثال هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه مینهو برای دانشجویان مقطع اقتصادی اروپا 1063.47 یورو و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 4000 یورو در سال می باشد.

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد نیز به دانشگاه مد نظر وابسته است اما به طور کلی بین 1925 تا 3500 یورو در سال هزینه دارد. شما می توانید برخی از دانشگاه ها به همراه هزینه های تحصیلی را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

بورسیه های تحصیل پرستاری در پرتغال

بورسیه های تحصیل پرستاری در پرتغال به دانشجویان علاقمند به این رشته تحصیلی کمک می کند که بدون داشتن دغدغه های مالی و با خیالی آسوده تحصیلات خود را در این کشور انجام داده و مدارک تحصیلی خود را به دست آورند.

امروزه بورسیه ها و کمک های مالی مختلفی برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها بورسیه بی المللی بنیاد آقاخان برای کشورهای در حال توسعه است که در واقع بورسیه ای برای حمایت از دانشجویان با استعداد و ممتاز می باشد. این بورسیه برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس طراحی شده و هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، هزینه های سفر و بیمه پزشکی را پوشش می دهد. با این حال بورسیه آقا خان بسیار رقابتی است و دانشجویانی که دارای سابقه ثابت رهبری و خدمات اجتماعی هستند شانس بیشتری برای دریافت آن دارند.

یکی دیگر از بورسیه های عالی برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال بورسیه اراسموس موندوس است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا در چهار دانشگاه مختلف در اروپا از جمله پرتغال تحصیل کنند. این بورسیه هزینه های تحصیلی هزینه های سفر، هزینه های زندگی و بیمه را ارائه داده و برای مقاطع کارشناسی ارشد رشته های متنوع از جمله پرستاری ارائه می شود.

بورسیه های تحصیل پرستاری در پرتغال

چشم انداز شغلی پرستاران در پرتغال

چشم انداز شغلی پرستاری در پرتغال بسیار عالی و روشن است و طبق اطلاعات به دست آمده کشور پرتغال نیز در سال های اخیر مانند دیگر کشورهای دنیا با کمبود پرستاران مواجه شده است. همچنین این کشور به دلیل پیری جمعیت، افزایش نیازهای مراقبت های بهداشتی و تمرکز فزاینده بر مراقبت های بهداشتی با کیفیت، تقاضای بسیار زیادی برای پرستاران داشته و فارغ التحصیلان تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می توانند از فرصت های شغلی متنوع بهرمند شوند.

نرخ اشتغال کشور پرتغال

No Data Found

امروزه فارغ التحصیلان می توانند در بیمارستان های خصوصی و دولتی در زمینه های بالینی مختلف مانند مراقبت های فوری، جراحی، داخلی، مراقبت های ویژه، اطفال، انکولوژی و غیره مشغول به کار شوند. دانشجویان همچنین می توانند در مراکز بهداشتی و درمانی یا واحدهای مراقبت مستمر که خدمات اولیه را ارائه می دهند کار کنند و به انجام کارهایی مانند واکسیناسیون، غربالگری، آموزش بهداشت، مدیریت بیماری های مزمن و… بپردازند.

در نهایت پرستاران می توانند در موسسات آموزش عالی یا تحقیقاتی به انجام مشاغل راهنمایی یا مشارکت در پروژه های علمی تحقیقاتی بپردازند و از این طریق درآمدهای بسیار خوبی به دست آورند. با توجه به اینکه نرخ اشتغال پرتغال رو به افزایش است، انتظار می رود که یافتن شغل به عنوان پرستار در این کشور سخت نباشد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و قوانین کاری در این کشور را در مقاله کار در پرتغال مطالعه فرمایید.

درآمد پرستاران در کشور پرتغال

درآمد پرستاران در کشور پرتغال یکی دیگر از موضوعاتی می باشد که ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل و اشتغال در این کشور را به خود مشغول کرده است. به طور کل درآمد پرستاران در این کشور به عوامل مختلفی نظیر زمینه شغلی، شهر، جنسیت، مهارت ها و تجربه کاری، تحصیلات ها و… بستگی دارد.

با این حال طبق اطلاعات به دست آمده امروزه پرستاران پس از تحصیل رشته پرستاری در پرتغال معمولاً حدود 2620 یورو درآمد دارند که این درآمدها از 1710 یورو (کمترین میانگین) تا 5120 یورو (بالاترین میانگین) متغییر می باشد. شما می توانید در جدول زیر برخی از مهم ترین مشاغل مربوط به پرستاری در این کشور و همچنین درآمدهای آن ها را مشاهده فرمایید.

شغل درآمد شغل درآمد
پرستار مراقبت حاد 2,440 یورو پرستار نوزاد 3080 یورو
پرستار بزرگسال 2100 یورو پرستار بیهوشی 2,140 یورو
سرپرستار 2570 یورو پرستار ماما 2590 یورو
پرستار خانگی 2020 یورو مدیر پرستار 4,130 یورو
متخصص پرستار انفورماتیک 2,260 یورو دستیار پرستار 1870 یورو
پرستار سلامت روان 2,190 یورو پرستار ثبت نام شده 2,130 یورو

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های پرتغال

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های پرتغال نیز به عوامل متفاوتی مانند نوع موسسه، مقطع تحصیلی و تخصص بستگی دارد. طبق اطلاعات به دست آمده کارشناسی ارشد پرستاری در پرتغال یک برنامه دو ساله که چهار ترم به طول انجامیده و در مجموع 120 واحد درسی دارد.

در ترم اول تحصیل رشته پرستاری در پرتغال دانشجویان معمولا مبانی نظری و روش شناختی پرستاری مانند روش تحقیق، اخلاق، استدلال بالینی پیشرفته و ارتقای سلامت را مطالعه می کنند. ترم دوم تحصیل مقطع فوق لیسانس بر حوزه تخصصی خاص انتخاب شده تمرکز کرده و موضوعاتی مانند پرستاری جامعه، پرستاری بهداشت روان، پرستاری مراقبت های ویژه، یا پرستاری انکولوژی تدریس می شود. همچنین در این ترم دانشجویان به تهیه پروپوزال پروژه تحقیقاتی خود می پردازند.

ترم سوم تحصیل فوق لیسانس پرستاری پرتغال شامل اجرا و ارزیابی پروژه تحقیقاتی و همچنین توسعه مهارت ها و شایستگی های بالینی پیشرفته در حوزه تخصصی انتخاب شده می باشد و در ترم چهارم دانشجویان به تکمیل و دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد که بر اساس طرح پژوهشی انجام شده در ترم های گذشته است می پردازند.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های پرتغال

مزایای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می تواند پایه و اساس محکمی در زمینه های مهارت های عملی و دانش نظری را برای دانشجویان به همراه داشته باشد و به آن ها کمک کند که در طول زمان به پرستارانی شایسته، آگاه و دلسوز تبدیل شوند. همچنین یکی دیگر از مزایای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال امکان دسترسی به برنامه های تحصیلی باکیفیت است و دانشجویان می توانند حین تحصیل در بهترین دانشکده ها به تحصیل پرداخته و زیر نظر بهترین اساتید دروس خود را فرا بگیرند.

یکی دیگر مزایای تحصیل پرستاری در پرتغال امکان بهرمندی از فرصت های بورسیه و کمک های مالی مختلف است. همچنین لازم به ذکر است که هزینه های تحصیلی و همچنین زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای توسعه یافته جهان مقرون به صرفه تر می باشد و این موضوع به دانشجویان کمک کرده تا با صرف هزینه های کم تر تحصیلات خود را به پایان برسانند.

تحصیل پرستاری در برخی کشورها و به ویژه کشورهای اروپایی را با هم مقایسه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

هزینه های تحصیل رشته پرستاری در پرتغال در مقطع لیسانس تا حد زیادی به دانشگاه مد نظرشان بستگی دارد و همچنین ملیت نیز عامل بسیار مهمی در این زمینه می باشد. برای مثال هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه مینهو برای دانشجویان مقطع اقتصادی اروپا 1063.47 یورو و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 4000 یورو در سال می باشد.

امروزه دانشجویانی که دوره های پرتغالی زبان را برای تحصیل پرستاری انتخاب می کنند باید در آزمون زبان CAPLE شرکت کنند وبا ارائه این مدرک زبان مهارت های زبان پرتغالی خود را نشان دهند.

بله، امروزه بورسیه ها و کمک های مالی مختلفی برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها بورسیه بی المللی بنیاد آقاخان برای کشورهای در حال توسعه است که در واقع بورسیه ای برای حمایت از دانشجویان با استعداد و ممتاز می باشد.

طبق اطلاعات به دست آمده امروزه پرستاران پس از تحصیل رشته پرستاری در پرتغال معمولاً حدود 2620 یورو درآمد دارند که این درآمدها از 1710 یورو (کمترین میانگین) تا 5120 یورو (بالاترین میانگین) متغییر می باشد.

در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی دانشکده پرستاری دانشگاه پورتو می باشد که برنامه های پرستاری کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبری را ارائه می دهد.

تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می تواند فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در نهایت باید گفت که تحصیل یا اشتغال تنها روش های مهاجرتی به این کشور نیستند و شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به پرتغال با برخی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور آشنا شوید. همچنین در این راه تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز به شما کمک کرده تا اولین گام خود را برای مهاجرت به این کشور و به واقعیت پیوستن رویاهایتان بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه