تحصیل رشته فلسفه در ترکیه

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته فلسفه در ترکیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فلسفه در ترکیه ، از طریق ارائه مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های علوم انسانی ترکیه قابل دسترسی است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما همراه باشید تا تحصیل فلسفه در ترکیه را با هم بررسی کنیم.

برای بدست آوردن اطلاعات کامل در خصوص انواع روش های مهاجرت از جمله کار ، سرمایه گذاری ، ازدواج و غیره ، به مقاله مهاجرت به ترکیه مراجعه نمایید.

فلسفه یکی از قدیمی ترین موضوعات آکادمیک جهان است و کشور ترکیه همانند بسیاری عرصه های دیگر ، در این زمین نیز می کوشد به سؤالات اساسی علم فلسفه پاسخ دهد.

دوره لیسانس فلسفه در 15 دانشگاه برتر ترکیه ارائه می شود و مدت زمان تحصیل این دوره 4 سال است ، دوره کارشناسی ارشد فلسفه دو ساله و دوره دکترا چهار ساله است.

همه متقاضیان شایسته و موفق بورس های تحصیلی جامع برای رشته فلسفه در ترکیه دریافت خواهند کرد و اطمینان داشته باشید که اگر انتخاب شما بواسطه راهنمایی های مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی صورت گرفته باشد ، قطعا یک مدرک عالی فلسفه از بهترین دانشگاه های ترکیه را در کمترین زمان ممکن در دست خواهید داشت.

مدارک پذیرش رشته فلسفه در ترکیه

از دانشجویان تمام بخش ها برای شرکت در برنامه فلسفه ترکیه استقبال می شود و هیچ دوره پیش نیازی وجود ندارد.

اما اگر بخواهید برنامه فلسفه در ترکیه را در یک دانشگاه معتبر مطالعه کنید ، باید بدانید که پذیرش در این برنامه برای دانشگاه های مشهور ترکیه بسیار رقابتی و انتخابی است و رعایت حداقل شرایط پذیرش تضمینی برای موفقیت شما نیست.

حداقل الزامات تحصیلی برای رشته فلسفه در ترکیه شامل موارد زیر است:

 • معدل – 2.00/4.00
 • GRE یا GMAT با نمره کمی 149 پذیرفته می شود.
 • رونوشت رسمی از مدارک مقاطع پیشین الزامی است.
 • دیپلم – دیپلم مدرک کارشناسی یا مدرک فارغ التحصیلی.
 • الزامات انگلیسی ارائه آیتلس یا تافل الزامیست.
 • گذرنامه
 • شماره تماس
 • آدرس ایمیل
 • اثبات پرداخت هزینه
 • هزینه درخواست
 • بیمه سلامت و زندگی
 • ویزای دانشجویی
تحصیل رشته فلسفه در ترکیه

بهترین دانشگاه های فلسفه ترکیه

تعداد زیادی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه ، تحصیل رشته فلسفه را در برنامه تدریس خود دارند ، ما در زیر به بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته فلسفه در ترکیه اشاره کرده ایم.

تحصیل رشته فلسفه در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ (Koç Üniversitesi) یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول است که بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز بالاترین رتبه را در ترکیه دارد ، اکثر کلاس ها (بیش از 95٪) در دانشگاه کوچ به زبان انگلیسی تدریس می شوند (فقط چند استثنا در دانشکده حقوق و دانشکده پرستاری یافت می شوند).

گروه فلسفه دانشگاه کوچ پژوهش های فلسفی را در سه محور انجام می دهد : در زمینه های اساسی فلسفه نظری ، فلسفه عملی و مطالعات میان رشته ای ، نقطه قوت دپارتمان فلسفه دانشگاه کوچ این است که آموزش با کیفیتی را ارائه می دهد و به دانشجویان دیدگاه گسترده ای در زمینه فلسفه نظری ، اخلاق ، فلسفه اجتماعی و سیاسی ، تاریخ فلسفه و فلسفه فمینیستی ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان این دپارتمان علاوه بر دانش جامع از تاریخ فلسفه ، مهارت های تحلیلی و تفکر انتقادی بسیار قوی ای دارند ، علاوه بر این ، آن ها نه تنها داناتر می شوند ، بلکه توانایی تفکر و پرسش از زندگی خود را به دست می آورند و مهارت ارائه دلیل برای اعمال خود را به دست می آورند.

گروه فلسفه دانشگاه کوچ یکی از مهمترین مؤسسات ترکیه در زمینه تحقیقات فلسفی است ، هدف آن تولید نشریات بین المللی با کیفیت بالا و اجرای برنامه درسی فشرده خود است که با فعالیت های دانشگاهی و رویدادهای بین المللی همراه است که توجه دانشجویان را به خود جلب می کند.

تحصیل رشته فلسفه در ترکیه

شرایط اخذ پذیرش و معرفی بزرگان دانشگاه کوچ

از پروفسور های نامدار این دانشگاه می توان سومرو آلتوغ ، آلفان سنار اوغلو ، A. Murat Tekalp ، İrşadi Aksun ، تکین درلی ، یامان آرکون ، بوراک ارمان ، ارکی ، متین ترکای ، اسماعیل لازوغلو ، Çiğdem Kağıtçıbaşı ، Halil İbrahim Kavakli ، ک.اصلیهان ینر ، اسکندر ییلگور ، اوزلم کسکین ، فکری کارائسمن ، مهمت سامر ، ضیاء اونیس ، امیر هتسرونی و کن یگینسو را نام برد.

دانشگاه کوچ یک دانشگاه پذیرش انتخابی است ، برای درخواست از دانشگاه کوچ به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل و ارسال کنید هم چنین دانشجویان بین المللی باید دارای حداقل نمره مورد قبول توسط دانشگاه در آزمون SAT یا ACT باشند ، به درخواست هایی که دارای مدارک مفقود شده باشند رسیدگی نخواهد شد ، در طول مراحل درخواست ، نباید هیچ مدرکی را برای دانشگاه ایمیل یا ارسال کنید.

تحصیل فلسفه در دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه Hacettepe که در 8 ژوئیه 1967 تأسیس شد ، یک دانشگاه دولتی پیشرو در آنکارا برای تحصیل رشته فلسفه در ترکیه است ، این دانشگاه دو پردیس اصلی دارد ، پردیس اول در شهر قدیمی آنکارا و میزبان مرکز پزشکی است و پردیس دوم ، پردیس Beytepe ، 13 کیلومتر (8 مایل) از مرکز شهر فاصله دارد.

پردیس Beytepe نیز میزبان دانشکده های علوم اقتصادی و اداری ، حقوق ، آموزش ، مهندسی ، هنرهای زیبا ، ادبیات و علوم است ، زبان آموزش در دانشگاه حاجت تپه در اکثر رشته ها ترکی است ، به جز برخی ازدانشکده ها و بخش هایی که به زبان های انگلیسی ، فرانسوی یا آلمانی آموزش ارائه می شود.

دپارتمان فلسفه دانشگاه حاجت تپه در سال 1969 تاسیس شد ، این گروه طیف گسترده ای از زمینه های تاریخ فلسفه را پوشش می دهد و برنامه هایی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، زبان آموزش در این رشته ترکی است و این دپارتمان با چندین دانشگاه قرارداد اراسموس و فارابی دارد ، علاوه بر این ، این بخش برنامه های تحصیلی جزئی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد ، مشروط بر اینکه دانشجو دارای معیارهای مورد نظر باشد.

از سال 2007، دپارتمان فلسفه هر ترم سمپوزیوم هایی را درباره فیلسوفان برجسته سازماندهی می کند و دارای کتابخانه بیلگه کاراسو با حدود 4000 کتاب در زمینه ادبیات و فلسفه است.

آشنایی با بزرگان و شرایط اخذ پذیرش از حاجت تپه

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان Bilge Yıldız ، پروفسور دکتر ارکان ایبیش ، اردال بشیکچی اوغلو ، Uğur Erdener ، چاغری ارهان ،Erdal İnci ، تکین بینگول ، Esen K. Akpek – Bendann ،Canan Dağdeviren ، اسرا بیلگیچ توره و Burcu Özberk را نام برد.

داوطلبان برای واجد شرایط شدن باید حداقل 60 امتیاز از آزمون تعیین سطح زبان خارجی (YDS) و یا کسب 60 امتیاز معادل از یکی از آزمون های معتبر ملی یا بین المللی که معادل آن توسط OSYM پذیرفته شده است ، کسب کنند ، در صورت لزوم ، داوطلب تحت یک برنامه آمادگی علمی 1 ساله قرار می گیرد و درخواست های دانشجویان بین المللی مطابق با مقررات تحصیلات تکمیلی و امتحانات دانشگاه Hacettepe بررسی می شود

داوطلبانی که شرایط درخواست فوق را داشته باشند در آزمون ورودی برنامه شرکت داده می شوند و داوطلبانی که حداقل نمره تعیین شده توسط بخش را در آزمون کتبی و یا مصاحبه کسب کنند ، موفق تلقی می شوند در نهایت رتبه بندی داوطلبان موفق توسط هیئت منصفه آزمون بر اساس نمره کلی موفقیت انجام می شود.

دانشگاه حاجت تپه ، همچنین برای علاقه مندان رشته پزشکی در ترکیه بسیار مناسب است ، مقاله تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه را نیز بخوانید.

تحصیل فلسفه در دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بغازیچی یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ در استانبول برای تحصیل رشته فلسفه در ترکیه است که پردیس اصلی آن در سمت اروپایی تنگه بسفر واقع شده است ، این دانشگاه به طور مداوم در بالاترین رتبه در ترکیه قرار دارد و بیشترین تعداد متقاضیان را از طریق آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه دارد که آن را به منتخب ترین دانشگاه دولتی ترکیه تبدیل می کند و از مزایای برتر این دانشگاه ، تدریس دوره ها به زبان انگلیسی است.

دپارتمان فلسفه دانشگاه بغازچی دیدگاه های تحلیلی و قاره ای و همچنین رویکردهای تاریخی ، سیستماتیک و علمی را با هم ترکیب می کند ، در نتیجه ، اعضای هیئت علمی این دانشگاه دانشجویان را قادر می‌سازند تا در مورد موضوعات مختلف ، رویکردها ، روش‌ها و مواضع فلسفی در عمق و وسعت کافی بیاموزند.

زبان آموزش در برنامه فلسفه انگلیسی است ، برخی از دانشجویان لیسانس این رشته یک رشته دوگانه را دنبال می کنند و پیشینه قابل توجهی برای کار در زمینه های مختلف به دست می آورند ، برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته فلسفه هستند ، این دپارتمان برنامه کارشناسی ارشد خود و همچنین فرصت های تحقیقاتی پیشرفته تری را که منجر به اخذ مدرک دکترا می شود ، ارائه می دهد.

شرایط اخذ پذیرش و بزرگان دانشگاه بغازیچی

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بغازچی این است که دانشجویان باید دارای کارت امتیاز SAT یا کارت امتیاز ÖSYS (برای اتباع خارجی که در تست های ÖSYS شرکت کرده اند) ، کارنامه دبیرستان ، کپی دیپلم دبیرستان یا کپی نامه رسمی گواهی فارغ التحصیلی ، مدارک مهارت زبان انگلیسی ، بیانیه ای از هدف شرکت در دوره های این دانشگاه ، کپی پاسپورت و رسید هزینه درخواست باشند ، هزینه تحصیل رشته فلسفه در دانشگاه بغازچی نیز 7،128 لیر به ازای هر ترم است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان آیدمیر گولر ، مورات گولسوی ، نیل کارایابراهیمگیل ، Perihan Mağden ،Fatma Ceren Necipoğlu ، Hişyar Özsoy ، گولر سابانجی ، اوزگه سامانجی ، دفنه سامیلی ،Mete Sozen ، هارون تکین ، مورات اولکر ، احمد یالچینکایا ، احمد یلدیز ،Cem Yılmaz ، درویش زعیم و پلین باتو را نام برد.

در مقاله ای مجزا در همین سایت ، می توانید در خصوص دانشگاه بغازیچی ترکیه اطلاعات بسیار بیشتری بدست آورید.

هزینه تحصیل فلسفه در ترکیه

هزینه های تحصیل رشته فلسفه در ترکیه برای دانشجویان بین المللی دانشگاه کوچ برای سال تحصیلی 2021-22 ، 19،500 دلار آمریکا یا 150،000 لیر در هر سال است ، این هزینه ها بدینصورت است که شهریه 1 سال تحصیلی و ثبت نام را پوشش می دهد.

هزینه تحصیل فلسفه در ترکیه

همچنین امکان استفاده کامل از کتابخانه ، آزمایشگاه ، کامپیوتر و خدمات درمانگاه را برای دانشجویان فراهم می کند ، اما این هزینه ذکر شده سایر خدمات پردیس مانند خوابگاه را پوشش نمی دهد ، هزینه های تحصیل ممکن است هر سال متناسب با تورم افزایش یابد.

هزینه تحصیل فلسفه در ترکیه در دانشگاه حاجت تپه برای دانشجویان بین المللی 29،550 لیر در سال است و هزینه زندگی تقریبا 25،000 لیر در سال است.

هزینه تحصیل رشته فلسفه در ترکیه در دانشگاه بغازچی برای دانشجویان بین المللی 29،550 لیر در سال است و هزینه زندگی تقریبا 25،000 لیر در سال است.

علاوه بر این ها ، شهریه تحصیل فلسفه در دانشگاه ابن هالدون 5000 تا 10000 دلار ، شهریه تحصیل فلسفه در دانشگاه IHSAN DOGRAMACI BILKENT 15000-20000 دلار و شهریه تحصیل فلسفه در دانشگاه استانبول سهیر5000 دلار است.

زبان تحصیل فلسفه در ترکیه

زبان آموزش تحصیل رشته فلسفه در ترکیه با توجه به دانشگاه انتخابی شما ترکی یا انگلیسی است.

لطفا توجه داشته باشید که اگر مایل باشید مقطع کارشناسی فلسفه در ترکیه را به زبان ترکی مطالعه کنید ، باید حتما با این زبان آشنایی کامل داشته باشید.

بهترین دانشگاه های فلسفه در ترکیه اغلب این رشته را به زبان اانگلیسی ارائه می کنند ، شرایط پذیرش تافل برای پذیرفته شدن در مقطع فوق لیسانس فلسفه در دانشگاه های ترکیه IBT 79 است.

چارت درسی فلسفه در دانشگاه های ترکیه

فلسفه با بسیاری از موضوعات دانشگاهی دیگر از جمله روانشناسی ، سیاست ، حقوق ، فیزیک و ریاضیات ارتباط برقرار می کند و این بدان معناست که فلسفه در ذات خود موضوعی بین رشته ای است.

تحصیل رشته فلسفه در ترکیه برای کارشناسی برای ایجاد فارغ التحصیلانی طراحی شده است که حل کننده مسائل همه کاره و ارتباط با اعتماد به نفس باشند.

برنامه درسی مبتنی بر آموزش گسترده است ، به این معنی که دانش آموزان این فرصت را خواهند داشت که دوره هایی را در تعدادی از زمینه های دانشگاهی از جمله فیزیک ، زیست شناسی ، ریاضیات ، ادبیات ، هنر ، تاریخ و روانشناسی بگذرانند.

علاوه بر این ، دانش‌آموزان این فرصت را خواهند داشت که دوره‌هایی را بگذرانند که با هدف توسعه مهارت‌های محل کار (به عنوان مثال ، زبان ، آمار ، برنامه‌نویسی کامپیوتر و مهارت‌ها ، آموزش شغلی تابستانی) صورت می‌گیرد.

دروس فلسفه در برنامه درسی زمینه کافی برای ادامه تحصیلات تکمیلی در فلسفه و رشته های مرتبط را فراهم می کند، این دوره ها شامل متون و استدلال های کلیدی در تاریخ فلسفه و همچنین بحث های محوری در فلسفه معاصر است.

دروس اصلی فلسفه در دانشگاه ترکیه

دوره های فلسفه زیر در سال اول در دانشگاه بیلکنت گذرانده می شود:

 • مقدمه ای بر منطق
 • فلسفه باستان
 • مقدمه ای بر فلسفه اول
 • مقدمه ای بر فلسفه دوم
 • دروس زیر از سایر بخش ها گرفته شده است:
 • مقدمه ای بر محاسبات و برنامه نویسی برای علوم اجتماعی
 • مقدمه ای بر حساب دیفرانسیل و انتگرال I
 • مقدمه ای بر حساب دیفرانسیل و انتگرال II
 • اصول اقتصاد
 • انگلیسی و ترکیب I
 • انگلیسی و ترکیب II
 • ترکی I
 • ترکی II

دروس جزیی فلسفه در دانشگاه های ترکیه

برنامه درسی مینور تحصیل رشته فلسفه در ترکیه برای دانشجویانی است که در رشته دیگری تحصیل می کنند ، با پایه دروس مقدماتی اصلی و انعطاف پذیری در انتخاب رشته برای دوره های پیشرفته تر ، مینور به دانشجویان این امکان را می دهد که برنامه خود را بر اساس علاقه خاصی تنظیم کنند.

به عنوان مثال ذهن ، زبان ، علوم طبیعی یا اجتماعی ، تاریخ ایده ها ، نظریه اجتماعی ، ارزش و تئوری.

 • مقدمه ای بر فلسفه
 • مقدمه ای بر فلسفه
 • معرفت شناسی

گرایش های رشته فلسفه در ترکیه

تحصیل رشته فلسفه در ترکیه در مقطع کارشناسی دارای چندین گرایش نمی باشد و همه دانشگاه ها یک چارت درسی مشترک برای ارائه مدرک دارند اما در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مختلفی برای تحصیل وجود دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره شده است:

گرایش های رشته فلسفه در ترکیه
 • کارشناسی ارشد فلسفه و اخلاق در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی استانبول
 • کارشناسی ارشد فلسفه و اخلاق در دانشکده علوم و هنر استانبول
 • کارشناسی ارشد فلسفه و اخلاق در دانشگاه فنی خاورمیانه METU در آنکارا
 • کارشناسی ارشد مطالعات مهاجرت در دانشگاه TED در آنکارا
 • کارشناسی ارشد فلسفه در دانشگاه بیلکنت در آنکارا
 • کارشناسی ارشد Industry در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی استانبول
 • کارشناسی ارشد فلسفه در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و انسانی (GSSSH) در استانبول

تحصیل دکترا فلسفه در ترکیه

Ph.D. مدرک تحصیلی فلسفه در ترکیه برای ایجاد درک پیشرفته ای از مسائل فلسفی ، به ویژه مسائل فلسفه تحلیلی معاصر و تاریخ فلسفه طراحی شده است.

مدرک دکترا فلسفه بعد از لیسانس و بعد از کارشناسی ارشد ارائه می شود ، مدرک هر داوطلب از طریق نوشتن پایان نامه آماده و با دفاع از آن به پایان می رسد که نشان دهنده کمک علمی اساسی و اصلی به فلسفه است.

تحصیل رشته فلسفه در ترکیه در مقطع دکترا بر حوزه‌های اصلی فلسفه تحلیلی متمرکز است: متافیزیک و فلسفه ذهن ، فلسفه اجتماعی و سیاسی.

زبان آموزش دوره دکترای فلسفه به زبان های انگلیسی و ترکی است ، دپارتمان فلسفه دانشگاه مشهوری مانند دانشگاه بیلکنت تمام جنبه های مدرک دکترا فلسفه را به زبان انگلیسی ارائه می کند و از نظر تحقیقات در رتبه اول ترکیه قرار دارد.

شرایط پذیرفته شدن در مقطع دکترا فلسفه ترکیه

تمامی الزامات ذکر شده در بخش مدارک پذیرش رشته فلسفه برای درخواست پذیرش دکترا نیز مورد نیاز است به علاوه اینکه:

 • GPA مدرک کارشناسی ارشد باید حداقل 2.75 روی 4.00 و CGPA حداقل 3.00 باشد.
 • بیانیه هدف که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد.
 • یک مقاله نمونه در مورد فلسفه به زبان انگلیسی (اختیاری)
 • توصیه نامه
 • رزومه

دانشگاه های ارائه دهنده برنامه دکترا فلسفه در ترکیه

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های دکترا در فلسفه را در ترکیه ارائه می دهند ، عبارتند از:

 • دانشگاه مالتپه با هزینه تحصیلی 253,650,000 ریال
 • دانشگاه Mayıs 29 استانبول با هزینه تقریبی 147,962,500 ریال
 • دانشگاه علم و فناوری آدانا آلپارسلان با هزینه تقریبی 1,449,393 ریال

مزایا و معایب تحصیل فلسفه در ترکیه

علاقه مندان تحصیل رشته فلسفه در ترکیه با مطالعه این بخش ، با جوانب مثبت و منفی مطالعه فلسفه در این کشور آشنا می شوند و بنابراین با دیدگاه روشن تری نسبت به انتخاب ادامه تحصیل در این رشته ، اقدام خواهند کرد.

مزایا و معایب تحصیل فلسفه ترکیه

مزایا:

 • اخذ مدرک لیسانس فلسفه در ترکیه نسبت به کشورهای خارجی دیگر ، با هزینه های مقرون به صرفه تر برای ایرانیان امکانپذیر است.
 • مدرک لیسانس فلسفه ترکیه به شما امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف علوم انسانی مانند مطالعات فرهنگی ، علوم سیاسی ، مطالعات دینی ، جامعه شناسی ، الهیات ، حقوق و غیره را در ترکیه و یا کشورهای اروپایی را می دهد.
 • با داشتن مدرک فلسفه از ترکیه ، احتمال بیشتری برای شما وجود دارد که آثار خود را در مجلات علمی معتبر منتشر کنید.

معایب:

 • به طور کلی لیسانس فلسفه یک مهارت یا توانایی های عملی به شما نمی دهد که بتوانید در حرفه خود استفاده کنید.
 • اگر مایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی هستید ، باید یک حوزه بسیار خاص از فلسفه را انتخاب کنید و برای آن تلاش زیاد داشته باشید و این روند به احتمال زیاد زمان ، انرژی و هزینه زیادی را می طلبد.
 • آینده شغلی رشته فلسفه در ترکیه ، اطلا تضمین شده نیست و به احتما زیاد در زمان فارغ التحصیلی با چالش زیاد برای جستجوی کار مواجه خواهید شد.

بازار کار ترکیه پس از تحصیل رشته فلسفه

به این دلیل که بازار کلی کلی کشور ترکیه بسیار شبیه کشور خودمان است ، بنابراین باید به این واقعیت اشاره کنیم که متاسفانه بازار کار رشته فلسفه در ترکیه خوب نیست و معمولا دارندگان مدرک لیسانس و فوق ایسانس در واقع با چالش جستجوی کار مواجه هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فلسفه در ترکیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل رشته فلسفه در ترکیه سخن گفتند ، چنانچه سوالی در ذهن دارید ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بهره برده و پرسش خود را درج نمایید ، مشاوران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته فلسفه در ترکیه کدام است؟

دانشگاه کوچ (Koç Üniversitesi) یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول است که بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز بالاترین رتبه را در ترکیه دارد.

هزینه تحصیل رشته فلسفه در ترکیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی دانشگاه کوچ برای سال تحصیلی 2021-22 در رشته فلسفه ، 19،500 دلار آمریکا یا 150،000 لیر در هر سال است ، این هزینه ها بدینصورت است که شهریه 1 سال تحصیلی و ثبت نام را پوشش می دهد.

زبان تحصیل رشته فلسفه در ترکیه چیست؟

زبان آموزش تحصیل رشته فلسفه در ترکیه با توجه به دانشگاه انتخابی شما ترکی یا انگلیسی است. لطفا توجه داشته باشید که اگر مایل باشید مقطع کارشناسی فلسفه در ترکیه را به زبان ترکی مطالعه کنید ، باید حتما با این زبان آشنایی کامل داشته باشید. بهترین دانشگاه های فلسفه در ترکیه اغلب این رشته را به زبان اانگلیسی ارائه می کنند ، شرایط پذیرش تافل برای پذیرفته شدن در مقطع فوق لیسانس فلسفه در دانشگاه های ترکیه IBT 79 است.

برای تحصیل رشته فلسفه در ترکیه ، آیا دانشگاه هایی وجود دارد که مقطع دکترا را کاملا به زبان انگلیسی ارائه دهد؟

دپارتمان فلسفه دانشگاه مشهوری مانند دانشگاه بیلکنت تمام جنبه های مدرک دکترا فلسفه را به زبان انگلیسی ارائه می کند و از نظر تحقیقات در رتبه اول ترکیه قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته فلسفه در ترکیه برای مقطع دکترا چقدر است؟

1. دانشگاه مالتپه با هزینه تحصیلی 253,650,000 ریال 2. دانشگاه Mayıs 29 استانبول با هزینه تقریبی 147,962,500 ریال 3. دانشگاه علم و فناوری آدانا آلپارسلان با هزینه تقریبی 1,449,393 ریال

اگر از علاقه مندان بی قید و شرط تحصیل رشته فلسفه در ترکیه هستید ، می توانید از همکارن ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، درخواست مشاوره کنید ، برای این کار ابتدا با مشاوران ما در دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید و سپس ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید و اولین نفری باشید که از اطلاعیه ها و رویدادهای جدید ما مطلع می شوید! همچنین با مطالعه مقاله بهترین شهر ترکیه برای تحصیل و زندگی ، آگاهی خوبی در خصوص انتخاب شهر مناسب برای تحصیل بدست آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه