رشته های تحصیلی

تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه

تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه

تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه تحصیل رشته ای است که مستقیما بر سلامت افراد تاثیر دارد ، این رشته نه تنها بر سلامت بدن بلکه بر سلامت روح و روان تاثیر گذار است و همین امر سبب محبوبیت این رشته در بین بسیاری از افراد شده است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه آشنا می شویم.

تربیت بدنی یک رشته آموزشی که از فعالیتهای بدنی ، ورزشی و هنری به عنوان پشتوانه ای برای یک هدف آموزشی استفاده می کند ، این رشته در چارچوب سیستم های آموزشی در سراسر جهان یافت می شود و یکی از گزینه های موجود برای تحصیل در خارج از کشور در این زمینه فرانسه است.

فرانسه یکی از کشور هایی است که بین مکان های محبوب برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در خارج از کشور طبقه بندی شده است چرا که این کشور با توجه به علاقه برای حضور در میادین ورزشی امکانات بسیاری برای تحصیل در این زمینه را فراهم می کند ، علاوه براین هزینه تحصیل در این کشور پایین است.

در مقاله تحصیل در فرانسه در خصوص هزینه های تحصیل در این کشور به طور کامل مطالبی را بیان کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما سری به آن مقاله هم بزنید تا اطلاعات شما به روز شود.

رشته تربیت بدنی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود.

اولین دوره تحصیل در این رشته دوره کارشناسی است که سه تا چهار سال طول می کشد و دانشجویان ملزم به گذراندن ۱۸۰ واحد درسی به صورت تئوری و عملی می باشند ، پس از آن فارغ التحصیلان می توانند به عنوان معلم تربیت بدنی وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

این دوره تحصیلی دو ساله است و با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد ، پس از آن علاقمندان می توانند در مقطع دکتری به مدت ۳ تا ۵ سال ادامه تحصیل دهند.

تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه

مدارک پذیرش رشته تربیت بدنی فرانسه

ظرفیت پذیرش در بین دانشگاه های مختلف ارائه دهنده رشته تربیت بدنی در فرانسه متفاوت است ، ملاک پذیرش در این رشته تحصیلی برتری سوابق تحصیلی است و تحصیل در مقطع کارشناسی برای فارغ التحصیلان دبیرستان رشته های علوم و یعنی رشته ریاضی ، تجربی و انسانی امکان پذیر است و برای تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی بایستی دارای مدرک دانشگاهی در رشته تربیت بدنی یا رشته های مرتبط باشند.

ارزیابی سوابق تحصیلی دانشگاهیان ، اهمیت نسبی سوابق تحصیلی در مقایسه با دانشگاه با درصد اعتبار واحد دروس ضربدر ۲ برابر است , علاوه بر این برای تحصیل در مقطع دکتری شرکت در مصاحبه نیز مورد نیاز است.

برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه بایستی آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی معادل سازی شده و مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند ، توجه داشته باشید که برای تحصیل در رشته تربیت بدنی توانایی فیزیکی و سلامت جسمی اهمیت دارد و بایستی بررسی شود ، همچنین افراد دارای مقام های ورزشی در سطح ملی یا جهانی برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در فرانسه از اولویت برخوردار می شوند.

 • مدرک دیپلم بیرستان و پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات دبیرستان
 • گواهی تسلط به زبان فرانسوی
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه
 • گواهی سلامت و واکسیناسیون
 • انگیزه تحصیل

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی فرانسه

از میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه موسسات بسیاری رشته تربیت بدنی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند که برخی از آن ها در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های تایمز ، شانگهای و QS قرار دارند ، در ادامه با برخی از بهترین دانشگاه های تربیت بدنی فرانسه آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی فرانسه

دانشگاه اورلئان

دانشگاه اورلئان یک دانشگاه فرانسویدر آکادمی اورلئان و تورها است ، از ژوئیه ۲۰۱۵ این عضو انجمن دانشگاه منطقه ای Leonardo da Vinci University تلفیقی است ، این دانشگاه در سال ۱۳۰۶ تاسیس شد البته دانشگاه کنونی در سال ۱۹۶۰ تاسیس و آغاز به فعالیت کرد.

مشخصه دانشگاه اورلئان چند رشته ای بودن آن است ، این دانشگاه دارای ۳ دانشکده یعنی (حقوق ، اقتصاد ، مدیرت ؛ علوم انسانی و علوم اجتماعی ؛ علوم ، فناوری و سلامت ) ، ۱ مدرسه مهندسی دانشگاه ، ۴ انستیتوی فناوری دانشگاه) ، ۱ مدرسه عالی برای اساتید و مربیان ، رصدخانه علوم جهان و ۱ دانشکده دانشگاهی فیزیوتراپی است.

بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو از جمله بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه حضور دارند ، تمرکز بین المللی آن هر ساله قویتر می شود ، ظرفیت آن برای نوآوری در پویایی تحقیقاتی که انجام می دهد و در انتقال فناوری به شرکت های منطقه ای ، ملی و بین المللی منعکس شده است.

طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه که شامل بسیاری از دوره های حرفه ای است و با ارتباط قوی با تحقیق توسعه یافته است ، روبرت جوزف پوتیر و دانیل جوز از اساتید برتر این دانشگاه هستند.

دانشگاه مون پلیه

دانشگاه مون پلیه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در مون پلیه ، در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۲۲۰ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ؛ این دانشگاه از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۵ به مدت ۴۵ سال به سه دانشگاه دانشگاه مونپلیه ۱ ، دانشگاه مونپلیه ۲ و دانشگاه مونت پلیه ۳ تقسیم شد.

دانشگاه مون پلیه در رویترز به ترتیب جایگاه های ۵۵ و ۱۶ در جهان و اروپا را به عنوان نوآورترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ کسب کرد ، این دانشگاه همچنین در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان ۲۰۱۹ قرار دارد ، این دانشگاه دارای ۱۵ دانشکده و یک موسسه است که شامل دانشکده دندانپزشکی ، اقتصاد ، آموزش ، حقوق و علوم سیاسی ، پزشکی ، داروسازی ، علوم و غیره می باشد.

دانشگاه کلود برنارد لیون

دانشگاه کلود برنارد لیون یکی از سه دانشگاه دولتی لیون فرانسه است ، این نام از کلود برنارد فیزیولوژیست فرانسوی گرفته شده و در زمینه های علم و فناوری ، پزشکی و علوم ورزشی تخصص دارد ؛ در سال ۱۹۷۱ با ادغام علوم با دانشکده پزشکی تاسیس شد.

امکانات اصلی اداری ، آموزشی و پژوهشی در ویلربن واقع شده است ، همچنین سایر پردیس ها در گرلند ، روکفلر و لائنس در منطقه ۸ لیون واقع شده است که بزرگترین بیمارستان آموزشی در منطقه و دومین بزرگترین در فرانسه است.

از ۲۶۶۰ استاد ۷۰۰ نفر پزشک در بیمارستان های محلی فعالیت می کنند ، این دانشگاه دارای دانشکده های علوم طبیعی ، تربیت بدنی ، بهداشت و مهندسی است.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های فرانسه

همان طور که پیش از این بیان شد تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه در مقطع کارشناسی شامل ۱۸۰ واحد درسی است که بر یادگیری تجربی متمرکز است ، الگویی که کسب مهارتهای لازم برای انجام کلیه عملکرد های مربوط به آموزش تربیت بدنی و بهداشت را ترویج می کند ، بنابراین این آموزش از بسیاری از تجربیات عملی مشخص تشکیل شده است که شما را با واقعیت تمرین حرفه ای با گروه های مختلف آشنا می کند.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های فرانسه

دوره تحصیل در رشته تربیت بدنی شامل دروس علوم زیستی ( آناتومی ، فیزیولوژی ، روان-تحرک و غیره ) ، علوم تربیتی ( رشد فردی ، روان درمانی ، تعلیماتی ، ارزیابی و غیره ) ، تغذیه ، همراه با حرکت شناسی ، روانشناسی ورزشی همراه با روش های آموزش تربیت بدنی ، کمک های اولیه و پیشگیری از آسیب می باشد ؛ این برنامه اصول و روش های آموزش مربوط به رشد فرد را در سطوح جسمی ، اخلاقی ، شناختی ، عاطفی و اجتماعی آموزش می دهد.

مدرک کارشناسی ارشد در تربیت بدنی شامل دوره های استراتژی مربیگری ، آناتومی و فیزیولوژی همراه با بیومکانیک ، تجزیه و تحلیل آموزش در تربیت بدنی ، مسائل فعلی تربیت بدنی ، همراه با آموزش تربیت بدنی ابتدایی / متوسطه است ، توجه داشته باشید که دروس عملی در رشته تربیت بدنی در سالن های بدنسازی ، استخر ها و میادین ورزشی ارائه می شوند.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه در مقایسه با کشور های دیگر پایین تر است البته این هزینه به ملیت دانشجو ، مقطع تحصیلی و دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد ، یعنی هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در رشته تریبت بدنی در دانشگاه های دولتی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی است که در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی به ۱۲۰۰۰ یورو می رسد ، البته توجه داشته باشید که این رشته تحصیلی عملی است و هزینه تحصیل در دروس عملی بیشتر از دروس تئوری است.

هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی بسته به شهر محل تحصیل و نوع اقامتگاه آن ها متفاوت است و بین ۶۵۰ تا ۱۸۰۰ یورو در ماه می باشد.

اگر به دنبال تحصیل با هزینه های کمتر هستید ، پیشنهاد ما تحصیل در کشور لهستان است ، با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان می توانید از هزینه ها و شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور مطلع شوید.

زبان تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

همان گونه که می دانید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه دروس به زبان اصلی این کشور یعنی زبان فرانسوی ارائه می شود اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی و یا در دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای جذب دانشجویان بین المللی فراهم شده است.

برای تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه به هر یک از این دو زبان تسلط به آن زبان الزامی است یعنی برای تحصیل به زبان فرانسوی تسلط به زبان فرانسوی در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه نمره آیلتس ۶ ضروری است ، البته توجه داشته باشید که برای تحصیل در فرانسه و در ارتباط با سایر دانشجویان و اساتید لازم است به زبان فرانسه آشنا باشید.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

فرانسه یکی از نقاط عالی جهان برای تحصیل در خارج از کشور است و از دیرباز پذیرای دانشجویان ایرانی در رشته های تحصیلی مختلف بوده است اما تحصیل در خارج از کشور بدون چالش و مشکل نمی باشد ؛ البته قطعا مزایای تحصیل در فرانسه بیشتر از معایب و چالش های پیش روی دانشجویان بین المللی در این کشور است و با آگاهی از این موارد و انتخاب صحیح می توان دشواری تحصیل درخارج از کشور را به حداقل رساند.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

مزایای تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

 • اعتبار دانشگاه های ارائه دهنده رشته تربیت بدنی
 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در مقایسه با سایر کشور های توسعه یافته
 • وجود امکانات ، استخر ها و سالن های ورزشی استاندارد در محوطه ها یا در نزدیکی دانشگاه ها
 • وجود فرصت های متنوع برای تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف ورزشی
 • امکان اشتغال پس از تحصیل

معایب تحصیل در رشته تربیت بدنی در فرانسه

 • فراگیری زبان فرانسوی یکی از مهم ترین الزامات تحصیل در این کشور است که فراگیری این زبان نسبتا دشوار است.
 • اگر چه فرانسه از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است اما دوری از خانواده و دلتنگی می تواند یکی از مشکلات دانشجویان بین المللی در این کشور باشد.
 • با وجود این که هزینه تحصیل در فرانسه از سایر کشور ها کمتر است اما هزینه زندگی و همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی یا به زبان انگلیسی در این کشور بالاست و با توجه به نرخ ارز تامین این هزینه دشوار است.

بازار کار پس از تحصیل تربیت بدنی در فرانسه

فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی از دانشگاه های فرانسه فرصت های شغلی مختلفی در بازار کار این کشور دارند که رایج ترین آن اشتغال به عنوان تربیت بدنی در مدارس و یا در دانشگاه های این کشور است ، علاوه بر این آن ها می توانند در بخش تناسب اندام یا مدیریت سلامتی ، تربیت ورزشکار ، مدیریت ورزشی و تفریحی ، تحلیلگر عملکرد ، مربی شخصی یا ورزشی مشغول به کار شوند.

البته توجه داشته باشید که برخی از این مشاغل ممکن است نیاز به آموزش تکمیلی یا آمادگی در قالب تحصیلات تکمیلی ، یادگیری تجربی یا دوره های حرفه ای و امتحانات داشته باشند ، میزان درآمد یک معلم تربیت بدنی در فرانسه بین ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ یورو برای هر ماه است.

اگر می خواهید بعد از تحصیل ، در فرانسه بمانید و کار کنید ، باید قوانین و شرایط کار در این کشور را بدانید ، توصیه می کنیم مقاله کار در فرانسه را بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز و حقوق و دستمزد و قوانین بازنشستگی این کشور بخوبی آشنا شوید. 

سوالات پر تکرار تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه آشنا شدید ، شما هم می توانید هر رشته ای که می دانید در آن موفق خواهید شد را در خارج از کشور با بهترین شرایط بخوانید ، برای ما بویسید که به چه رشته هایی علاقه دارید تا به شما بگوییم ارزان ترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان کدامند.

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در رشته تریبت بدنی در دانشگاه های دولتی بین 2000 تا 5000 یورو برای هر سال تحصیلی است که در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی به 12000 یورو می رسد.

برای تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه چه دیپلمی باید داشته باشم؟

تحصیل دراین رشته با دیپلم رشته ریاضی ، تجربی و انسانی امکان پذیر است.

برای تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه چه مواردی در اولویت است؟

برای تحصیل در رشته تربیت بدنی توانایی فیزیکی و سلامت جسمی اهمیت دارد و بایستی بررسی شود ، همچنین افراد دارای مقام های ورزشی در سطح ملی یا جهانی برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در فرانسه از اولویت برخوردار می شوند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه کدام است؟

دانشگاه مون پلیه در رویترز به ترتیب جایگاه های 55 و 16 در جهان و اروپا را به عنوان نوآورترین دانشگاه های جهان در سال 2018 کسب کرد ، این دانشگاه همچنین در میان 200 دانشگاه برتر در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان 2019 قرار دارد.

مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی فرانسه شامل چه رشته هایی است؟

مدرک کارشناسی ارشد در تربیت بدنی شامل دوره های استراتژی مربیگری ، آناتومی و فیزیولوژی همراه با بیومکانیک ، تجزیه و تحلیل آموزش در تربیت بدنی ، مسائل فعلی تربیت بدنی ، همراه با آموزش تربیت بدنی ابتدایی / متوسطه است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با تکیه بر دانش و تجربیات خویش تحصیل رشته تربیت بدنی در فرانسه را مورد بررسی قرار دادند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله لیست 10 تایی بهترین دانشگاه های اروپا را مطالعه کنید تا دید وسیع تری در خصوص بهترین دانشگاه های اروپا بدست آورید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *