تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا یک انتخاب عالی است که آینده شغلی ، حرفه ای و زندگی دانشجویان خود را تضمین می کند ، در سال های اخیر ، صنایع ورزشی ، تفریحی و اوقات فراغت رشد مداوم خود را نشان داده اند ، موفقیت بین المللی و اثرات روز افزون ورزش بر سلامت تضمین می کند که سرمایه گذاری و علاقه به ورزش و ورزش در اسپانیا همانند سایر کشور های جهان به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، یکی از اهداف اصلی دانشگاه های ارائه دهنده رشته تربیت بدنی در اسپانیا بررسی تکامل ، ویژگی ها و مزایای فعالیت های بدنی متنوع و ورزش است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تکیه بر دانش و تجربیات خود ویژگی های تحصیل در رشته تربیت برنی در این کشور را بررسی کرده و به روز ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت به اسپانیا را بیان می کنند با ما همراه باشید تا با تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا بیشتر آشنا شوید ، همچنین به شما پیشنهاد می دهیم مقاله تحصیل در اسپانیا را نیز مطالعه نمایید تا بسیاری از جنبه های مهاجرت تحصیلی به این کشور آینا شوید.

تحصیل در رشته تربیت بدنی در این کشور با دو اصل اساسی طراحی شده است که شامل توسعه دانش ، مهارت های کاربردی و تکنیک های تحلیلی در زیر شاخه های مرسوم علوم ورزشی و جهت گیری مطالعات در مورد فرصت ها و شیوه های حرفه ای ، از جمله PE ، مدیریت ورزش ، توسعه ، مربیگری ، ارتقاء سلامت ، اوقات فراغت و تفریح ، و همچنین حمایت از علوم ورزشی و علوم ورزش است.

بررسی تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا

رشته تربیت بدنی چند رشته ای است و شامل ترکیبی جالب از رشته های مناسب فعالیت بدنی و علوم ورزشی ( تمرینات ورزشی ، برنامه ریزی ، شرایط جسمانی ، پیشگیری از آسیب ، فعالیت بدنی و سلامتی ، تناسب اندام ، تفریح ، تمرینات خاص ، فوتبال ، والیبال ، ژیمناستیک ، دو و میدانی و غیره ) است که هدف آن آموزش عالی است.

برای درک آنها ، سایر رشته های مکمل علوم اجتماعی و انسانی (آموزش ، تاریخ ، جامعه شناسی ، روانشناسی …) و علوم تجربی-بهداشت (آناتومی ، فیزیولوژی ، بیومکانیک ، تغذیه …) به طور خاص در رشته تربیت بدنی و ورزش در اسپانیا استفاده می شود.

یادگیری دانشجویان محصل در رشته تربیت بدنی در اسپانیا مطابق با نقش فعالیت بدنی و ورزش در جامعه بسیار گسترده و کامل است ، از این رو ، دانشجویان قادر به برنامه ریزی و مدیریت ورزشکاران ، تیم ها ، انجمن های ورزشی و شرکت ها خواهند بود و همچنین قادر خواهند بود تمرینات بدنی را برای سلامت ، برای عملکرد بدنی و ورزشی و ادغام اجتماعی و فرهنگی طراحی و سازماندهی کنند.

تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا با دوره کارشناسی آغاز می شود که 4 سال طول می کشد و پس از آن فارغ التحصیلان می توانند مشغول کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و پس از آن در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

مدارک پذیرش رشته تربیت بدنی در اسپانیا

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم انسانی ، ریاضی یا تجربی ( تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • پایان دوره کارشناسی ( تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا اسپانیایی بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه تحصیلی
 • نامه انگیزه تحصیل در اسپانیا
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه پذیرش
تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی اسپانیا

اسپانیا دارای تاریخچه غنی در آموزش عالی در زمینه های مختلف است ، در مجموع 76 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که 45 دانشگاه از آنها توسط دولت اداره می شود و 31 دانشگاه دیگر خصوصی هستند یا توسط کلیسای کاتولیک اداره می شوند.

از این میان 25 دانشگاه اسپانیایی در رتبه بندی QS قرار دارند ، از این تعداد 13 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های تربیت بدنی اسپانیا آشنا خواهیم شد.

دانشگاه ری خوان کارلوس

دانشگاه ری خوان کارلوس یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی اسپانیایی است که در منطقه جنوبی جامعه مادرید واقع شده است و دارای پنج پردیس در موستولز ، آلکورکون ، ویکالارو ، آرانجوز و فوئنلابرادا است ، نام آن از خوان کارلوس اول پادشاه سابق اسپانیا گرفته شده است ، در سال 1996 توسط دولت جامعه مادرید تأسیس شد.

این دانشگاه با 44.916 دانشجو ، پس از دانشگاه تاریخی Universidad Complutense ، دومین دانشگاه دولتی بزرگ در جامعه مادرید است ، URJC یکی از هشت دانشگاه در جامعه مادرید است و دومین دانشگاه جدید در جامعه است.

دانشگاه کینگ خوان کارلوس طیف وسیعی از مدارک را ارائه می دهد که همه با منطقه آموزش عالی اروپا سازگار است ، این شامل 64 مدرک کارشناسی ، 44 درجه دوگانه ، 6 درجه متوسط انگلیسی ، 6 مدرک دانشگاهی آنلاین ، 18 دیپلم و 8 درجه مهندسی ، و همچنین طیف گسترده ای از برنامه های رسمی کارشناسی ارشد و دکترا و آموزش در علوم بهداشتی ، علوم تجربی و فناوری ، علوم ارتباطات و حقوق و علوم اجتماعی می باشد.

دانشگاه پادشاه خوان کارلوس دارای پنج پردیس در مادرید ، فوئنلابرادا ، موستولز ، آرانژوز و ویکالوارو و همچنین بنیادی است که دفتر مرکزی آن در پلازا د مانوئل بکررا مادرید قرار دارد.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی اسپانیا

دانشگاه گرانادا

دانشگاه گرانادا یک دانشگاه دولتی واقع در شهر گرانادا اسپانیا است و در سال 1531 توسط امپراتور چارلز پنجم تأسیس شد و تقریبا با 80،000 دانشجو ، چهارمین دانشگاه بزرگ اسپانیا است ، به غیر از شهر گرانادا ، UGR همچنین پردیس هایی در Ceuta و Melilla دارد.

بیش از 2،000 دانشجوی اروپایی از طریق برنامه Erasmus در UGR ثبت نام کردند که آن را به محبوب ترین مقصد اروپایی تبدیل کرد ، مرکز زبانهای مدرن دانشگاه (CLM) سالانه بیش از 10 هزار دانشجوی بین المللی را پذیرش می کند.

طبق چندین رتبه بندی ، دانشگاه گرانادا در بین ده دانشگاه برتر اسپانیایی قرار دارد و رتبه اول را در مطالعات ترجمه و تفسیر دارد ، همچنین به عنوان رهبر ملی مهندسی علوم کامپیوتر در نظر گرفته می شود ، UGR همچنین نقش مهمی در خروجی علمی ایفا می کند و در رتبه های ملی قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های جهان در مطالعات محاسبات و ریاضیات است.

UGR متشکل از 5 مدرسه ، 22 دانشکده یعنی دانشکده مهندسی ساختمان ، معماری ، مهندسی عمران ، فناوری اطلاعات و مخابرات ، هنر های زیبا ، علوم ، علوم ورزشی ، اقتصاد و تجارت ، آموزش و پرورش ، علوم سیاسی و جامعه شناسی ، علوم بهداشت ، مطالعات کار ، ارتباطات و اسناد ، حقوق ، داروسازی و غیره و 116 دپارتمان است که وظیفه آموزش و تحقیق در زمینه های موضوعی خاص را بر عهده دارند ، آنها در پنج پردیس مختلف در شهر گرانادا پخش شده اند.

دانشگاه سنت آنتونی کاتولیک

دانشگاه سنت آنتونی کاتولیک یک دانشگاه خصوصی است که در مورسیا در جنوب شرقی اسپانیا واقع شده است ، UCAM در سال 1996 توسط خوزه لوئیس مندوزا پرز ، یک کاتولیک غیر مذهبی ، با اجازه اسقف خاویر آزاگرا لابیانو ، از اسقف کاتولیک روم در کارتاگنا تأسیس شد و برنامه های دانشگاهی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که توسط اساتید و محققان با کیفیت آموزش ارائه می شود.

UCAM با هدف کمک به انتقال دانش بشری و توسعه تحقیقات ، از آزادی انتقادی ، مسئولانه و خلاقانه افراد ، طبق اصول انجیل ، کمک می کند.

UCAM تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحخصیلات تکمیلی در زمینه های معماری ، هنر و علوم انسانی ، مطالعات تجاری و حقوقی ، ارتباطات و مطالعات اجتماعی ، مهندسی ، سلامتی ، پرستاری و تربیت بدنی برای دانشجویان خود فراهم می کند.

دانشگاه لئون

دانشگاه لئون یک دانشگاه دولتی اسپانیایی است که محوطه ای در لئون و پونفرادا دارد ، پردیس با اکثر دانشکده ها در اطراف لئون قرار دارد ، این دانشگاه در سال 1979 تاسیس شد.

دانشگاه لئون دارای هشت دانشکده یعنی دانشکده های دامپزشکی ، زیست شناسی ، حقوق ، اقتصاد ، آموزش و تربیت بدنی ، شش مدرسه و دو مدرسه خصوصی مرتبط است ، همچنین دارای مدرسه زبان و یک مرکز فناوری اطلاعات است.

این دانشگاه دارای دو پردیس است ، یکی در خود شهر و دیگری 110 کیلومتری غرب در پونفرادا ، شرکت کنندگان در محوطه اصلی دانشگاه در لئون می توانند از تاریخ غنی این شهر ، که به دوران روم می رسد ، لذت ببرند.

دانشگاه لئون با سایر دانشگاه های بین المللی مانند دانشگاه واشنگتن همکاری نزدیکی دارد و همکاری با دانشگاه شیانگتان منجر به راه اندازی موسسه کنفوسیوس در این شهر شد.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع موسسه آموزش عالی ( خصوصی یا دولتی ) ، نوع مدرک تحصیلی ، تعداد واحد و ملیت دانشجو متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی از 775 یورو به بالا می باشد و در دانشگاه های خصوصی 7100 یورو برای هرسال تحصیلی است ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی 300 یورو و در دانشگاه خصوصی 20000 یورو در هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه است و دانشجویان بین المللی از بالا بودن هزینه زندگی در این کشور رنج نمی برند برای یک زندگی دانشجویی در این کشور بین 900 تا 1100 یورو در ماه نیاز است.

در دانشگاه های دولتی فرانسه هم می توانید تجربه تحصیل بسیار ارزان و حتی رایگان را داشته باشید ، مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

زبان تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

با توجه به این امر که زبان رسمی کشور اسپانیا زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود البته در برخی دانشگاه های این کشور به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی برای سهولت تحصیل دانشجویان خارجی امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم شده است.

برای تحصیل به زبان اسپانیای تسلط به این زبان در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس حداقل 6 مورد نیاز است.

چارت درسی تربیت بدنی در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا دارای امکانات جدید و زیرساخت های مدرن هستند ، هر دانشجو در پایان دوره تحصیل خود بایستی 240 واحد درسی را گذرانده باشد که شامل 60 واحد پایه ، 147 واحد اجباری ، 9 واحد خارجی ، 18واحد اختیاری و 6 واحد پایان نامه است.

چارت درسی تربیت بدنی در اسپانیا

در سال اول دانشجو ملزم به گذراندن دروس مبانی تاریخی ورزش ، اصول مفهومی علوم ورزشی ، ورزش های فردی و جمعی ، آناتومی انسان ، الهیات و کتاب مقدس ، اصول ابتکار ورزش ، ورزش های رزمی و تجهیزات ، روانشناسی ورزشی ، اخلاق و غیره می باشد.

در سال دوم دروس فیزیولوژی ورزش ، الهیات و اخلاق ، جامعه شناسی ورزش ، تحلیل اطلاعات ، ورزش های فردی و تیمی 2 ، ورزش های آبی و غیره ارائه می شود و سال سوم شامل فرایند های آموزش و یادگیری در فعالیتهای بدنی و ورزش ؛ تکنیک ها ، فعالیت بدنی و سلامت 1 ؛ امکانات و تجهیزات ورزشی ؛ فناوری های جدید کاربردی در فعالیت بدنی و ورزش ؛ طراحی ، مدیریت و ارزیابی فعالیت بدنی و ورزش ؛ تجویز فعالیت بدنی و ورزش و غیره می باشد.

در سال آخر تحصیل در رشته تربیت بدنی دروس شامل روش تحقیق در فعالیت بدنی و ورزش ، برنامه ریزی و مدیریت ورزش ، کنترل تمرینات ورزشی ، آموزش شخصی و تناسب اندام ، تفریحات ورزشی ، مدیریت ورزشی ، اقتصاد و بازاریابی ، تغذیه ورزشی ، کارآموزی و غیره می باشد ، این دوره با ارائه پروژه نهایی مقطع کارشناسی به پایان می رسد.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

اسپانیا یکی از مکان های عالی برای تحصیل در زمینه تربیت بدنی است ، ورزش و مسابقات ورزشی در این کشور جذابیت ویژه ای دارد و فارغ التحصیلان این رشته جایگاه عالی در بین مردمان این کشور محبوبیت دارند با این وجود دشواری ها و مشکلاتی پیش روی محصلین در رشته تربیت بدنی در اسپانیا وجود دارد که بایستی قبل از انتخاب مقصد به خودبی با آن ها آشنا بود ، در ادامه مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا را بررسی خواهیم کرد.

مزایای تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی
 • فرصت های شغلی پس از پایان تحصیل در رشته تربیت بدنی در داخل و خارج از اسپانیا
 • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی
 • پایین بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور

معایب تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

 • نیاز برای فراگیری زبان اسپانیایی و دشواری های آن
 • بالا بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارائه دهنده رشته تربیت بدنی
 • ارائه دروس در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل تربیت بدنی

در پایان دوره فعالیت بدنی و علوم ورزشی دانشجویان واجد شرایط هستند که به عنوان یک فرد حرفه ای در زمینه های زیر فعالیت کنند:

 • تدریس در مدارس متوسطه و دانشگاه ها
 • تدریس در مراکز ورزشی دولتی یا خصوصی
 • مدیریت ورزشی
 • تکنسین مستقل
 • طراحی و اجرای ورزش و گردشگری تفریحی
 • مدیریت امکانات و تجهیزات ورزشی
 • مدیر و مروج شرکت های ورزشی
 • مربی عملکرد ورزشی
 • تربیت بدنی
 • طراحی و اجرای رژیم ها (تمرینات بدنی ، رژیم ها و غیره) برای ارتقاء ، حفظ و بهبود سلامت جسمانی

برای آشنایی بیشتر با قوانین پرداخت حقوق و دانستن میانگین حقوق اسپانیا و همچنین شناخت بهتر مشاغل مورد نیاز این کشور به مقاله کار در اسپانیا مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل تربیت بدنی در اسپانیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در کنار شما هستند تا بهترین رشته ها در برترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی نمایند ، اگر در خصوص تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا سوالی در ذهن دارید ، در بخش دیدگاه آن را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا چیست؟

دانشگاه ری خوان کارلوس که یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی اسپانیایی است.

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی از 775 یورو به بالا می باشد و در دانشگاه های خصوصی 7100 یورو برای هرسال تحصیلی است ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی 300 یورو و در دانشگاه خصوصی 20000 یورو در هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه است و دانشجویان بین المللی از بالا بودن هزینه زندگی در این کشور رنج نمی برند برای یک زندگی دانشجویی در این کشور بین 900 تا 1100 یورو در ماه نیاز است.

زبان تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا چیست؟

با توجه به این امر که زبان رسمی کشور اسپانیا زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود البته در برخی دانشگاه های این کشور به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی برای سهولت تحصیل دانشجویان خارجی امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم شده است.

برای تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا چه مدارک زبانی را باید ارائه دهم؟

برای تحصیل به زبان اسپانیای تسلط به این زبان در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس حداقل 6 مورد نیاز است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت مانند مقاله تحصیل در خارج از کشور اطلاعات خود در زمینه برترین رشته ها و دانشگاه های جهان را افزایش دهید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

4 دیدگاه در “تحصیل رشته تربیت بدنی در اسپانیا

 1. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای اسپانیا الزامی است؟چون شنیدم بدون مدرک زبان هم میشه پذیرش گرفت

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله برای پذیرش phd کشور اسپانیا در صورتی که به زبان مسلط باشید بدون مدرک زبان هم میتوان اپلای کرد ولی شانس ویزا در این حالت‌کم‌ میشود و معمولا ۵۰ درصد شانس وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

 2. فراز گفت:

  سلام. پسرم سال اینده دیپلم ریاضی فیزیک می گیره. از 10 سالگی در رشته فوتبال بازی کرده و الان در تیم جوانان استقلال فوتبالیست و رزومه کاری هم داره.
  میخواستم بدونم پس از دریافت دیپلم درسال اینده 1402 در ایران , برای تحصیل در دانشگاههای تربیت بدنی اسپانیا از چه زمانی و چگونه اقدام کنیم؟.
  با توجه به اینکه ایشون میخوان در زمان تحصیل در دانشگاه نیز وارد تیم های فوتبال اسپانیا بشن.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بهتره ایشان شروع به فراگیری زبان اسپانیایی کنند چون تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان اسپانیایی هست و بعد از پذیرش و ورود به اسپانیا می توانید در زمینه ورزشی که علاقه دارد هم فعالیت کند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه