تحصیل رشته خلبانی در دانمارک

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته خلبانی در دانمارک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته خلبانی در دانمارک در بین برترین رشته های جهان قرار دارد ، کالج های خلبانی دانمارک در بین برترین کالج های آموزش خلبانی در جهان رتبه بندی شده اند.

موسسه های آموزش خلبانی دانمارک خدمات آموزشی را برای خلبانان و خدمه پروازارائه می دهند که باید آموزش های مدرسه زمینی را که مختص اپراتور و نوع هواپیما است تکمیل کنند ، طیف کاملی از موضوعات در دسترس است و آموزش های مورد نیاز را ایجاد می کنند ؛ پیشنهاد ما به شما این است که با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید و از جزئیات تحصیل در این رشته پر هیجان مطلع شوید.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر در خصوص تحصیل در کشور دانمارک به مقاله تحصیل در دانمارک مراجعه کنید و با تمام جوانب مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

علاقمندان تحصیل رشته خلبانی در دانمارک می توانند این رشته را در کالج ها و یا مدارس خلبانی فرا گیرند ، در طول این برنامه دانشجویان طیف گسترده ای از موضوعات نظری ، مانند آیرودینامیک ، ناوبری و هواشناسی را سپری خواهند کرد ، علاوه بر این پرواز انفرادی را با یک مربی در انواع مختلف هواپیما آموزش می بینند ، در شبیه ساز پرواز، یاد می گیرند که با موقعیت های پیش بینی نشده مانند چرخش، خرابی موتور یا آتش گرفتن موتور کنار بیایند.

در آکادمی های خلبانی دانمارک دانشجویان یاد می گیرند که با هواپیما های سنگین تر پرواز کنند جایی که دو خلبان در هواپیما وجود دارد ، به عنوان یک خلبان آموزش دیده فرصت های شغلی متنوعی برای فارغ التحصیلان وجود دارد ، آن ها می توانند برای مشاغل در خطوط هوایی بزرگتر یا کوچکتر درخواست دهند.

افراد علاقه مند به دریافت مدرک دانشگاهی همراه با آموزش پرواز باید برنامه های مدرک دانشگاهی مرتبط با هوانوردی را در نظر بگیرید ، این برنامه ها به دانش آموزان اجازه می دهد تا مدرک دانشگاهی را با آموزش پرواز ترکیب کنند ، با این نوع برنامه دانشجویان مدرک دانشگاهی را همراه با مجوز خلبانی مانند مجوز خلبانی تجاری (CPL) دریافت خواهند کرد ، این به دانشجویان این فرصت را می دهد که بهترین های هر دو دنیا را داشته باشند.

برای شروع آموزش خلبانی در دانمارک باید حداقل 16 سال سن داشته باشید ، علاوه بر این باید گواهی پزشکی داشته باشند ، بهترین راه برای انجام این کار این است که با دانشکده پروازی که می خواهند در آن ثبت نام کنند صحبت کنند و این موسسات به دانشجویان کمک خواهند کرد تا این کار را برای آن ها ترتیب دهند.

دانش آموزان بالقوه برای تحصیل در رشته خلبانی در دانمارک باید حداقل فارغ التحصیل دبیرستان باشند، به طور کلی شش (6) مرحله مختلف آموزش خلبانی در دانمارک وجود دارد که دانش آموزان بسته به هدفشان باید آن ها را تکمیل کنند.

مدارک پذیرش رشته خلبانی در دانمارک

 1. دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم
 2. ریز نمرات دبیرستان
 3. گواهی سلامت پزشکی
 4. گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 5. گواهی تسلط به زبان دانمارکی
 6. نمرات ریاضی دبیرستان ( در سطح بالا )
 7. گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 8. گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک
 9. کپی شناسنامه ( حداقل سن 16 سال )
 10. پاسپورت معتبر
تحصیل رشته خلبانی در دانمارک

بهترین دانشگاه های خلبانی دانمارک

اگر تصمیم به تحصیل رشته خلبانی در دانمارک گرفته اید تقریبا 5 آموزشگاه خلبانی در دانمارک وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، اینآموزشگاه ها فرصت های عالی برای دانشجویان خود فراهم می کنند و با شبیه ساز های پرواز دوره آموزش خود را آغاز کرده و سپس بسته به دور انتخابی مورد نظر واحد های عملی یعنی پرواز با هواپیما را امکان پذیر می سازند.

بهترین دانشگاه های خلبانی دانمارک

Blue Air

Blue Air به راحتی در وسط Jutland – سرزمین اصلی دانمارک قرار دارد ، در صورتی که امکانات خود را در فرودگاه Skive (EKSV) دارد ، این فرودگاه دارای 1200 متر باند طولانی برای عملیات روز و شب است.

همه مربیان در Blue Air واجد شرایط هستند و انگیزه بالایی دارند تا یک دوره آموزشی کامل و موثر را به دانش آموزان ارائه دهند ، دانشجویانی که می خواهند آموزش عملی پرواز خود را در زمان کوتاه و متمرکز انجام دهند، می توانند آموزش عملی پرواز را در دپارتمان دانشکده پرواز این کالج در مالتا انجام دهند، جایی که آب و هوای مطبوع امکان آموزش پرواز را تقریبا 365 روز در سال می دهد.

Copenhagen AirTaxi A/S

یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آموزشگاه های هوانوردی برای تحصیل رشته خلبانی در دانمارک است ، این کالج از سال 1961 خلبانان را آموزش داده است ، به عنوان یکی از اولین مدارس در اروپا، در سال 1999 تأیید شد تا خلبانان را طبق قوانین JAR-FCL آموزش دهد.

این آموزشگاه آموزش را به عنوان افسر اول در خطوط هوایی اصلی هدف قرار داده است ، آموزش در 8 مرحله یکپارچه شامل درس های تئوری و عملی پرواز تقسیم می شود.

این آموزش شامل 850 دانش نظری برای ATPL ( مجوز خلبانی حمل و نقل هوایی ) و ارتباطات رادیویی است ، تمامی کلاس ها و تمامی امتحانات کتبی و عملی به زبان انگلیسی می باشد.

دوره تئوری برای ATPL با 12 آزمون کتبی چند گزینه ای برای هواپیمایی کشوری دانمارک به پایان می رسد ، آموزش عملی طبق قوانین JAA در 5 مرحله و شامل 200 ساعت پرواز است ، این دوره با دوره MCC (هماهنگی چند خدمه) در شبیه ساز King Air 200 به پایان می رسد.

آکادمی پرواز فونیکس

آکادمی پرواز فونیکس احتمالا سریع‌ترین سازمان آموزشی در حال رشد در اسکاندیناوی است که از ابتدای سال 2011 تاکنون بیش از 200٪ توسعه یافته است ، آکادمی پرواز فونیکس جامع‌ترین آموزش‌ های مدولار را ارائه می‌دهد.

آکادمی پرواز دومین اپراتور بزرگ در فرودگاه Roskilde است که در Sealand، که بسیار نزدیک به پایتخت کپنهاگ است ، با حدود 1.5 میلیون شهروند واقع شده است.

پرواز فونیکس با افتخار فرصت هایی را به دانشجویان بازرگانی خود پس از اتمام دوره تحصیل آن ها ایجاد می کند تا در طول عملیات موقت مانند پروازهای بین المللی کشتی، پروازهای موقعیت یابی و انتقال پرسنل داخلی شرکت ساعات کاری را افزایش دهند ، فضای آرام و دنج در پایگاه اصلی وجود دارد و نه دانش‌آموزان و نه مربیان لباس فرم نمی‌پوشند ،کلمات کلیدی برای پرواز فونیکس محیط یادگیری اجتماعی مثبت و استاندارد های با کیفیت بالا است.

هزینه تحصیل خلبانی در دانمارک

هزینه تحصیل رشته خلبانی در دانمارک به فاکتور های مختلفی یعنی آموزشگاه محل تحصیل ، نوع خلبانی مورد نظر ، وسیله پرواز ( هلیکوپتر یا هواپیما ) بستگی دارد ، به طور متوسط این هزینه بین 650000 تا 800000 کرون است.

هزینه زندگی در این کشور نیز بالاست ، دانشجویان بین المللی برای زندگی در دانمارک بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارند ، در بیشتر شهرها باید بین 400 تا 670 یورو و در کپنهاگ حدود 800 تا 900 یورو برای محل اقامت پرداخت کرد.

در اوکراین هم می توانید رشته خلبانی را بخوانید ، اگر می خواهید هزینه های تحصیل این دو کشور را با هم مقایسه کنید ، به مقاله تحصیل در اوکراین مراجعه نمایید.

زبان تحصیل خلبانی در دانمارک

از آن جا که خلبانی حرفه ای بینی المللی است و خلبانان در طول پرواز از زبان انگلیسی استفاده می کنند ، دروس در این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود ، البته برای تحصیل رشته خلبانی در دانمارک به دانش زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 به بالا و زبان دانمارکی در سطح b2 نیاز است.

چارت درسی خلبانی در دانشگاه های دانمارک

در تحصیل رشته خلبانی در دانمارک ، پرواز با هواپیما یا هلیکوپتر را فرا می گیرید ، این آموزش خلبانی تجاری نیز نامیده می شود و به شما این فرصت را می دهد که پس از اتمام دوره آموزشی خود به صورت حرفه ای به عنوان خلبان کار کنید.

آموزش متشکل از تعدادی ماژول است که روی هم قرار می گیرند ، می توان آن را هم به عنوان یک مطالعه تمام وقت و هم پاره وقت در نظر گرفت ، مطالعه تمام وقت یک دوره منسجم است که توسط مدرسه سازماندهی شده است که تقریبا 2 سال طول می کشد.

تحصیل پاره وقت را می توان با سرعت خود در حالی که شغل دیگری دارید انجام داد. ، شما یک ماژول را در یک زمان، معمولا بیش از 4 سال (آموزش ماژول تقسیم شده) می گذرانید.

برای پرواز به عنوان خلبان تجاری، باید طیف گسترده ای از گواهینامه ها و حقوقی را داشته باشید که در طول دوره آموزشی دریافت می کنید ، از جمله گواهینامه های رادیویی و گواهینامه های پرواز است که به شما حق پرواز تجاری و پرواز با هواپیماهای موتوردار بیشتری را می دهد.

در طول تحصیل شما موضوعاتی مانند آیرودینامیک ، علم هواپیما و موتور ، رویه های عملیاتی ، برنامه ریزی پرواز ، ابزار پرواز، جهت یابی ، هواشناسی ، قانون هوانوردی ، پزشکی هوانوردی و روانشناسی هوانوردی و دانش عمومی هواپیما را می گذرانید.

در اتریش هم می توانید بسیاری از رشته ها را با کامل ترین و به روز ترین چارت تحصیلی انتخاب کنید ، مقاله تحصیل در اتریش را بخوانید تا با بهترین رشته ها و دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

مجوز های آموزش خلبانی در دانمارک

به طور کلی، شش (6) مرحله مختلف تحصیل رشته خلبانی در دانمارک وجود دارد که دانش آموزان بسته به هدفشان باید در آن ها را تکمیل کنند ، مراحل آموزش خلبانی به شرح زیر است.

مجوز های آموزش خلبانی در دانمارک

مجوز دانشجویی خلبانی (SPL)

اولین مجوز خلبانی که باید دریافت کنید ، مجوز دانشجویی خلبانی است ، این مجوز به شما امکان می دهد آموزش پرواز خود را شروع کنید.

مجوز خلبانی خصوصی (PPL)

مجوز خلبانی خصوصی به شما این امکان را می دهد که به صورت انفرادی ، مسافری یا باری پرواز کنید اما بدون غرامت پولی ، باید توجه داشت که برای دریافت مجوز خلبانی خصوصی، باید:

الف) حداقل 17 سال سن داشته باشد.

(ب) باید حداقل 45 ساعت آموزش پرواز در هواپیما ها یا TMG ها را تکمیل کرده باشد که 5 مورد از آن ممکن است در FSTD تکمیل شده باشد، شامل حداقل:

25 ساعت آموزش پرواز دوگانه ؛

10 ساعت زمان پرواز انفرادی تحت نظارت ، شامل حداقل 5 ساعت پرواز انفرادی برون کانتری با حداقل 1 پرواز برون کانتری حداقل 270 کیلومتر (150 نیوتن متر) ، که طی آن فرود توقف کامل در 2 فرودگاه مختلف از فرودگاه مبداء باید ساخته شود. مجوز خلبانی تجاری (CPL)

برای شروع کسب درآمد از پرواز، باید گواهینامه خلبانی تجاری دریافت کنید ، این مجوز به شما اجازه می دهد تا یک خلبان حرفه ای با حقوق شوید ، برای دریافت مجوز خلبانی تجاری، باید:

الف) حداقل 18 سال سن داشته باشد.

(ب) در مجموع حداقل 150 ساعت را شامل می شود که شامل تمام تست های پیشرفت می شود که حداکثر 5 ساعت برای کل دوره ممکن است زمان بررسی تجهیزات باشد. در مجموع 150 ساعت، متقاضیان باید حداقل موارد زیر را تکمیل کنند:

 • 80 ساعت آموزش دوگانه، که حداکثر 5 ساعت آن ممکن است زمان بررسی ابزار باشد.
 • 70 ساعت به عنوان PIC، که حداکثر 55 ساعت آن ممکن است به عنوان SPIC باشد.
 • 20 ساعت پرواز متقاطع به عنوان PIC، شامل یک پرواز متقاطع VFR حداقل 540 کیلومتر (300 نیوتن متر)، که در طول آن، فرود با توقف کامل در دو فرودگاه متفاوت از فرودگاه مبدا انجام می شود
 • 5 ساعت زمان پرواز باید در شب انجام شود، شامل 3 ساعت آموزش دوگانه، که شامل حداقل 1 ساعت ناوبری برون کشوری و 5 برخاست انفرادی و 5 فرود توقف کامل انفرادی است.
 • 10 ساعت آموزش پرواز با ابزار، که حداکثر 5 ساعت آن ممکن است زمان زمینی ابزار در FNPT I، FTD 2، FNPT II یا FFS باشد ؛ به متقاضی دارای گواهی پایان دوره برای ماژول پرواز با ابزار پایه، حداکثر 10 ساعت در زمان آموزش ابزار مورد نیاز اعتبار داده می شود ، ساعات انجام شده در یک BITD اعتبار داده نمی شود.
 • 5 ساعت در هواپیمای دارای گواهینامه برای حمل حداقل چهار نفر که دارای پروانه متغیر و ارابه فرود جمع شونده است انجام شود.

مجوز خلبانی حمل و نقل هوایی (ATPL)

ATPL بالاترین سطح گواهینامه خلبانی هواپیما است که به شما امکان می دهد به عنوان یک خلبان فرماندهی در ناوهای هوایی برنامه ریزی شده عمل کنید ، برای دریافت گواهینامه خلبانی حمل و نقل هوایی، باید:

الف) حداقل 21 سال سن داشته باشد.

(ب) دارای MPL یا CPL(A) و IR چند موتوره برای هواپیماها.

ج) حداقل 1500 ساعت پرواز را در هواپیماها انجام داده باشند، از جمله حداقل:

 • 500 ساعت در عملیات چند خلبان در هواپیما.
 • 500 ساعت به عنوان PIC تحت نظارت ، یا 250 ساعت به عنوان PIC یا 250 ساعت، شامل حداقل 70 ساعت به عنوان PIC، و بقیه به عنوان PIC تحت نظارت.
 • 200 ساعت زمان پرواز برون کشوری که حداقل 100 ساعت آن باید به صورت PIC یا PIC تحت نظارت باشد.
 • 75 ساعت زمان ساز که حداکثر 30 ساعت آن ممکن است زمان زمین ابزار باشد. و
 • 100 ساعت پرواز شبانه به عنوان PIC یا کمک خلبان.
 • از 1500 ساعت زمان پرواز، حداکثر 100 ساعت زمان پرواز ممکن است در یک FFS و FNPT تکمیل شده باشد ، از این 100 ساعت ، تنها حداکثر 25 ساعت ممکن است در یک FNPT تکمیل شود.

مزایا و معایب تحصیل خلبانی در دانمارک

تحصیل در خارج از کشور همیشه با چالش هایی همراه است که در برخی موارد این چالش ها می تواند شیرینی تحصیل در رشته مورد علاقه در کشور مقصد را به تلخی تبدیل کند ، با کسب آگاهی در مورد مزایا و معایب تحصیل در کشور مقصد و تلاش برای انتخاب درس می توان چالش های رو به رو را به حداقل رساند.

مزایا و معایب تحصیل خلبانی در دانمارک

مزایای تحصیل رشته خلبانی در دانمارک

 • اعتبار مجوز های خلبانی دانمارک در سطح جهان
 • فرصت های شغلی متعدد پس از اتمام تحصیل در رشته خلبانی در دانمارک
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان ادامه تحصیل در سایر کالج ها یا آموزشگاه های خلبانی اروپا
 • امکان پرواز در فرودگاه های اروپایی با شرایط آب و هوایی مناسب برای پرواز

معایب تحصیل رشته خلبانی در دانمارک

 • تسلط به زبان دانمارکی
 • سطح دانش بالای ریاضی و زبان انگلیسی
 • بالا بودن هزینه تحصیل در رشته خلبانی در دانمارک
 • بالا بودن هزینه زندگی در دانمارک

بازار کار دانمارک پس از خلبانی

فارغ التحصیلان رشته خلبانی بسته به نوع مجوز خلبانی خود می توانند در بخش های مختلف به عنوان خلبان هلیکوپتر و هواپیما مشغول به کار شوند ، این خلبانان می توانند به عنوان خلبان هواپیمای مسافربری ، خلبان هلیکوپتر ، خلبان تجاری و خلبان خصوصی در داخل و خارج از دانمارک مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان خلبان در دانمارک کار می کند معمولا حدود 68300 کرون دانمارک در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 34200 (کمترین) تا 106000 (بالاترین) کرون دانمارک متغیر است.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار در دانمارک و شناخت برترین مشاغل این کشور ، مقاله کار در دانمارک را بخوانید.

سوالات پرتکرار تحصیل خلبانی در دانمارک

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل رشته خلبانی در دانمارک سخن گفتند ، با ما از در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، باکس دیدگاه برای همین منظور در اختیار شماست.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته خلبانی در دانمارک کدام است؟

Copenhagen AirTaxi A/S یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آموزشگاه های هوانوردی در دانمارک است ،

هزینه تحصیل رشته خلبانی در دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل خلبانی در دانمارک به فاکتور های مختلفی یعنی آموزشگاه محل تحصیل ، نوع خلبانی مورد نظر ، وسیله پرواز ( هلیکوپتر یا هواپیما ) بستگی دارد ، به طور متوسط این هزینه بین 650000 تا 800000 کرون است.

زبان تحصیل رشته خلبانی در دانمارک چیست؟

از آن جا که خلبانی حرفه ای بینی المللی است و خلبانان در طول پرواز از زبان انگلیسی استفاده می کنند ، دروس در این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود ، البته برای تحصیل خلبانی در دانمارک به دانش زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 به بالا و زبان دانمارکی در سطح b2 نیاز است.

یک خلبان در دانمارک چقدر درآمد دارد؟

فردی که به عنوان خلبان در دانمارک کار می کند معمولا حدود 68300 کرون دانمارک در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 34200 (کمترین) تا 106000 (بالاترین) کرون دانمارک متغیر است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته خلبانی در دانمارک را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به دانمارک با روش های قانونی مهاجرت به این کشور به طور کامل آشنا شوید و مزایا و معایب هر یک را بشناسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه