تحصیل رشته روانشناسی در قبرس

تحصیل رشته روانشناسی در قبرس
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته روانشناسی در قبرس یکی از گزینه های مناسب برای افرادی است که به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی هستند که با حداقل الزامات دانشجوی خارجی پذیرش می کنند و شرایط به نسبت ساده ای در مقابل دیگر دانشگاه های بین المللی دارند ، در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص تحصیل رشته روانشناسی در قبرس اطلاعات جامعی ارائه داده اند.

پیش تر هم در همین سایت مقاله تحصیل در قبرس به شما تقدیم شده که می توانید اطلاعات تکمیلی را در آن محتوا بخوانید.

اگرچه روانشناسی در سراسر جهان رشته نسبتا جوانی در نظر گرفته می شود ، اما تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مراحل ابتدایی خود است و در اوایل دهه 1970 بود که اولین افرادی که روانشناسی را در خارج از کشور تحصیل کردند ، بازگشتند و این رشته را به قبرس معرفی کردند و اولین روانشناسان در قبرس افرادی بودند که در سایر حرفه های بهداشت روان ( مانند روانپزشکی ) تخصص داشتند و در زمینه روانشناسی تحصیلات بیشتری دریافت کرده بودند.

مدارک پذیرش رشته روانشناسی در قبرس

برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس لازم است مدارک خاصی را به دانشگاه ارائه دهید ، در زیر مدارک پذیرش رشته روانشناسی در قبرس ذکر شده است.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • کپی پاسپورت ( صفحه مشخصات شخصی و عکس )
 • سوابق تحصیلی ( کپی واقعی از اصل )
 • برای متقاضیان مدرک لیسانس : گواهی پایان دوره دبیرستان و ریز نمرات
 • برای متقاضیان مدرک کارشناسی ارشد : مدرک لیسانس و ریز نمرات
 • برای متقاضیان دکترا : لیسانس و فوق لیسانس ، شامل ریز نمرات
 • دو توصیه نامه و مرجع از اساتید یا کارفرمایان ( فقط برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا )
 • رزومه ( فقط برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا)
 • بیانیه شخصی ( فقط برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا )
 • پیشنهاد تحقیق ( فقط برای متقاضیان دکترا )
 • مدارک سابقه کار ( در صورت لزوم )
تحصیل رشته روانشناسی در قبرس

بهترین دانشگاه های روانشناسی قبرس

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس ، دانشگاه اروپایی قبرس و دانشگاه نیکوزیا قبرس را نام برد ، در ادامه شرایط تحصیل در هر کدام شرح داده شده است.

تحصیل روانشناسی در دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس در سال 1989 تأسیس شد و اولین دانشجویان خود را در سال 1992 پذیرفت ، این دانشگاه در پاسخ به نیازهای فکری رو به رشد مردم قبرس تأسیس شد و برای تحقق آرزوهای متعدد این کشور در موقعیت خوبی قرار دارد.

دپارتمان روانشناسی دانشگاه قبرس یک دپارتمان تازه تاسیس در دانشگاه قبرس است که هدف آن تعالی در تدریس و تحقیق است ، این دپارتمان یک مدرک لیسانس در روانشناسی ارائه می دهد که به دانشجویان اجازه می دهد یا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند یا در زمینه ای استخدام شوند که با دانش و مهارت های روانشناختی مرتبط است.

این دپارتمان همچنین چهار مدرک کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف ارائه می دهد از جمله روانشناسی مدرسه که یک برنامه کاربردی 3 ساله است که شامل یک تمرین بالینی است و به طور کامل با مشخصات EuroPsy-The European Certificate در روانشناسی مطابقت دارد.

این دوره تحصیلی به دانشجویان اجازه می دهد تا طبق دستورالعمل ها و الزامات صدور گواهینامه ملی به عنوان پزشک کار کنند و علاوه بر این ، یک مدرک کارشناسی ارشد در مشاوره و راهنمایی مدرسه ، و دو برنامه دیگر ، که هر کدام دو ساله هستند و تمرکز آنها بر روی تحقیق است که عبارتند از مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی شناختی و تربیتی و کارشناسی ارشد روانشناسی اجتماعی و رشدی.

همچنین امکان تحصیل در مقطع دکترا در روانشناسی بالینی و روانشناسی در این دانشگاه امکان دارد.

بهترین دانشگاه های روانشناسی قبرس

شرایط تحصیل

برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع کارشناسی متقاضیان باید فارغ التحصیل پایان دوره متوسطه باشند که توسط مقامات آموزشی به رسمیت شناخته شده باشد و گواهی دانش خوب زبان یونانی را ارائه دهند.

برای تحصیل در مقاطع بالاتر نیز داشتن مدرک کارشناسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و دانش خوب زبان یونانی مورد نیاز است.

تحصیل روانشناسی در دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس ( EUC ) یک دانشگاه خصوصی در نیکوزیا قبرس است که از کالج قبرس ، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در قبرس ، شکل گرفته است.

EUC یک خط مشی پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و عملکرد گذشته دانشجویان دارد و تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در دانشگاه اروپایی قبرس در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی و یونانی به مدت چهار سال و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان یونانی در دو سال ارائه می شود.

کارشناسی ارشد روانشناسی در EUC به دانشجویان امکان انتخاب دو تخصص ، روانشناسی بالینی یا مشاوره را می دهد.

مقطع دکترا این رشته نیز به زبان انگلیسی در مدت سه سال در گرایش های روانشناسی بالینی ، مشاوره ، رشد ، مدرسه و اجتماعی ارائه می شود.

شرایط تحصیل

در دانشگاه اروپایی قبرس شرط عمومی پذیرش برای همه برنامه های کارشناسی از جمله تحصیل رشته روانشناسی در قبرس ، تکمیل موفقیت آمیز دوره آموزش متوسطه است و کلیه متقاضیان باید مدارک زیر را به دفتر پذیرش به صورت الکترونیکی به آدرس [email protected] ارسال کنند تا برای پذیرش در دانشگاه در نظر گرفته شوند :

 • فرم درخواست تکمیل شده همراه با هزینه غیر قابل استرداد 52 یورو
 • کپی رسمی گواهی پایان دوره دبیرستان و برگه نمره به زبان انگلیسی
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی ( در صورت وجود )
 • عکس پاسپورتی
 • کپی پاسپورت معتبر اثبات

تسلط به زبان انگلیسی : دانش زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه اروپایی قبرس الزامی نیست و در دانشگاه اروپایی قبرس ، متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست ، پس از ورود به دانشگاه در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه شرکت می کنند تا سطح انگلیسی خود را نشان دهند و در دوره های مناسب قرار بگیرند.

متقاضیان تحصیل رشته روانشناسی در قبرس که آزمون تافل را با حداقل نمره 550 ( 213 کامپیوتری ، 79 مبتنی بر اینترنت ) ، IGCSE انگلیسی با نمره C یا بالاتر یا آیلتس با نمره 6.5 یا بالاتر گذرانده باشند ، از این آزمون معاف می شوند و سایر آزمون های خارجی ممکن است توسط مرکز زبان دانشگاه به عنوان معادل پذیرفته شوند و البته داوطلبانی که تسلط به زبان انگلیسی آنها در حد استاندارد دانشگاه نیست ، این امکان را دارند که با توجه به شرایط مدرک خود در کلاس های زبان انگلیسی اضافی شرکت کنند.

تحصیل روانشناسی در دانشگاه نیکوزیا قبرس ( UNIC )

دانشگاه نیکوزیا در سال 1980 تاسیس شد و پردیس اصلی آن در نیکوزیا ، پایتخت قبرس واقع شده است.

در آخرین رتبه بندی ها از جمله در سال 2019 ، دانشگاه نیکوزیا توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS به عنوان رتبه 91 در میان 100 دانشگاه برتر در منطقه اروپای نوظهور و آسیای مرکزی ( EECA ) شناخته شد ، UNIC همچنین اولین دانشگاه در اتحادیه اروپا است که رتبه 5 ستاره را برای آموزش آنلاین و از راه دور دریافت کرده است.

رئیس دپارتمان روانشناسی در این دانشگاه دکتر ماریو آدونیس می باشد و از دیگر اساتید می توان آندریاس آناستاسیو ، پروفسور منلاوس آپوستولو ، پروفسور ماریوس کنستانتینو و دکتر نونو فریرا را نام برد.

تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در دانشگاه نیکوزیا در مقطع کارشناسی در مدت چهار سال و به زبان انگلیسی و یونانی ، در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی به زبان انگلیسی به مدت سه سال ، کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره به مدت 2.5 سال یا 5 ترم به زبان انگلیسی ارائه می شود.

در مقطع دکترا نیز متقاضیان می توانند در گرایش روانشناسی و روانشناسی بالینی به مدت سه سال و به زبان انگلیسی شرکت نمایند.

شرایط تحصیل

حداقل شرایط لازم برای پذیرش در این برنامه تحصیلی در مقطع لیسانس ، گواهی پایان تحصیلات دبیرستان با حداقل معدل 15 می باشد.

همچنین متقاضیان برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در دانشگاه نیکوزیا باید مدرک زبان را ارائه دهند و دانشجویانی که هیچ یک از مدارک یا نمرات ذکر شده در زیر را ندارند و دارای آیلتس 4.5 و بالاتر هستند ، ملزم به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی NEPTON می باشند و در صورت نیاز کلاس های پشتیبانی زبان انگلیسی را دریافت خواهند کرد.

 • تافل – 525 و بالاتر
 • تافل مبتنی بر کامپیوتر – 193 و بالاتر
 • تافل مبتنی بر اینترنت – 80 و بالاتر
 • آیلتس – 6 و بالاتر
 • امتحانات کمبریج [ گواهی اول ] – B و بالاتر
 • امتحانات کمبریج [گواهی مهارت ] – C و بالاتر
 • GCSE زبان انگلیسی – C و بالاتر

آزمون های زبان خارجی یونانی برای گواهی دولتی مهارت زبان – سطح B2 و بالاتر

حداقل شرایط لازم برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع ارشد در دانشگاه نیکوزیا ، داشتن مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر است.

نامزدهای احتمالی همچنین برای پذیرش بر اساس تجربیات بالینی و تحقیقاتی قبلی ، سایر مدارک تحصیلات تکمیلی در زمینه روانشناسی ، مراجع دانشگاهی و بیانیه شخصی ارزیابی می شوند.

در نهایت، پذیرش در برنامه نیز بر اساس عملکرد نامزدها در طول مصاحبه پذیرش ارزیابی می شود.

پس از پذیرش، دانشجویانی که زبان مادری آنها یونانی نیست ، ملزم به اثبات مهارت در زبان یونانی در سطح B1 طبق چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها قبل از ورود به سمینار عملی بالینی در سال دوم (ترم بهار ) خواهند بود.

هزینه تحصیل روانشناسی در قبرس

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در قبرس بسته به دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی و مقطع تحصیلی متفاوت است که برای آشنایی با شهریه های موجود در زیر لیستی از شهریه های تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف از دانشگاه های متفاوت برای سال تحصیلی 2021 – 2022 با کمک مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تهیه شده است.

هزینه تحصیل روانشناسی در قبرس
 • کارشناسی روانشناسی در دانشگاه قبرس : 6834 یورو در سال
 • کارشناسی ارشد روانشناسی در دانشگاه قبرس : 5125 یورو در سال ( همچنین این برنامه یک تمرین بالینی را ارائه می دهد که هزینه آن 1000 یورو است و این مبلغ هزینه های کلینیکی را پوشش می دهد )
 • دکترا روانشناسی در دانشگاه قبرس : 4000 یورو در سال ( علاوه بر شهریه ، برای پوشش هزینه‌های خدمات نظارت بالینی ارائه شده توسط روانشناسان حرفه‌ای ثبت‌شده، در برنامه مقطع دکترا کاربردی در روان‌شناسی بالینی ، هزینه تمرین بالینی 1000 یورو دریافت می‌شود )
 • کارشناسی روانشناسی در دانشگاه اروپایی قبرس : 7890 یورو در سال
 • کارشناسی ارشد روانشناسی در دانشگاه اروپایی قبرس : 8478 یورو در سال
 • دکترا روانشناسی در دانشگاه اروپایی قبرس : 13500 یورو در سال
 • هز ینه کل تحصیل کارشناسی روانشناسی در دانشگاه نیکوزیا : 9120 یورو
 • هزینه کل تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی در دانشگاه نیکوزیا : 27720 یورو
 • هزینه کل تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره در دانشگاه نیکوزیا : 23100 یورو
 • هزینه کل تحصیل دکترا روانشناسی در دانشگاه نیکوزیا : 13500 یورو

زبان تحصیل روانشناسی در قبرس

زبان تحصیل رشته روانشناسی در قبرس بسته به دانشگاه ممکن است به زبان انگلیسی و یا یونانی و یا هم به زبان انگلیسی و هم یونانی ارائه شود.

مطابق با آژانس تضمین کیفیت و اعتبار بخشی در آموزش عالی قبرس برای پذیرش در برنامه های تحصیلی که به زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها تدریس می شود ، دانشجویان نامزد باید گواهی دانش انگلیسی خود را ارائه دهند که در بالا هم توضیح داده شده است.

برای برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشجویان متقاضی باید گواهینامه ” دانش بسیار خوب ” زبان انگلیسی در سطح B2-C1 از چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها داشته باشند که در این سطح ، کاربران می توانند طیف وسیعی از متون سخت ، طولانی و پیچیده را درک کنند و معانی ضمنی را تشخیص دهند.

به طور مشخص، نمره 5.5 – 6.5 مربوط به دانش سطح B2 است، در حالی که نمره 8.5 – 9 سطح C2 است.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های قبرس

چارت درسی تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع کارشناسی معمولا به رشح زیر است و در مقاطع بالاتر بسته به گرایش ها تفاوت های برجسته ای دارد.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های قبرس

ترم یک :

 • روانشناسی یک
 • آمار در علم روانشناسی یک
 • مقدمه اخلاق
 • آموزش در توضیح نوشتن
 • آموزش عمومی

ترم دوم :

 • روانشناسی دو
 • مقدمه ای بر تحقیق
 • روشها در روانشناسی
 • روانشناسی اجتماعی
 • تاریخ و سیستم های روانشناسی
 • انتخابی

ترم سوم :

 • روانشناسی سه
 • آمار در علم روانشناسی دو
 • نظریه های شخصیت
 • روانشناسی تربیتی
 • انتخابی

ترم چهارم :

 • مقدمه بر عصب روانشناسی
 • روانشناسی چهار
 • مقدمه بر روانشناسی مشاوره
 • مقدمه بر روانشناسی بالینی

ترم پنجم :

 • روانشناسی تجربی
 • روانشناسی شناختی
 • روانشناسی سلامت
 • درس انتخابی

ترم ششم :

 • روانشناسی یادگیری
 • روش تحقیق در روانشناسی
 • آسیب شناسی روانی
 • رشته انتخابی

ترم هفتم :

 • کاربردهای عملی در رشته روانشناسی
 • پایان نامه کارشناسی یک
 • رشته انتخابی
 • آموزش عمومی

ترم هشتم :

 • پایان نامه مقطع کارشناسی دو
 • رشته انتخابی

دروس انتخابی اصلی

 • رابطه جنسی انسانی
 • روابط انسانی
 • روانشناسی جنسیت
 • روانشناسی فرهنگی
 • روانشناسی ورزشی
 • مباحث ویژه در روانشناسی
 • روانشناسی خانواده
 • مقدمه ای بر روانشناسی زیستی
 • نظریه های هوش
 • روانشناسی غیر طبیعی کودک
 • رویکردهای روان درمانی حس و ادراک
 • آسیب شناسی روانی دو
 • تکنیک های مشاوره

گرایش های رشته روانشناسی در قبرس

گرایش های تحصیل رشته روانشناسی در قبرس مختلف است و از گرایش های موجود می توان به روانشناسی بالینی ، مشاوره (تمرکز : 1. زوج و خانواده ، 2. سوء مصرف مواد ، 3. شغل ) ، مشاور مدرسه ، روانشناختی و روانشناسی تربیتی ، روانشناسی اجتماعی و رشد را نام برد.

تحصیل دکترا روانشناسی در قبرس

برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع دکترا درخواست از دانشجویانی پذیرفته می شود که قبلا مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی یا رشته های مرتبط را دریافت کرده اند ، مدرک دکترا شامل حداقل 255 ECTS است که شامل تکمیل هشت دوره دانشگاهی مربوط به 60 ECTS ، هر کدام 7.5 ECTS است و دانشجویان موظف به گذراندن آزمون جامع در ترم 5 تحصیلی خود هستند و پس از آن می توانند پایان نامه دکترا خود را آغاز کنند.

برای هر دانشجو در برنامه تحصیلات تکمیلی یک ناظر آکادمیک منصوب می شود و البته در مرحله تحقیقاتی یک ناظر پژوهشی نیز انتخاب خواهد شد ، دانشجویان یکی از اعضای هیات علمی را به عنوان ناظر تحقیقاتی خود انتخاب می کنند و انتخاب دانشجو باید توسط هماهنگ کننده برنامه های تحصیلات تکمیلی تایید شود ، ناظر پژوهشی دانشجویان را در تحقیقات راهنمایی می کند و کمک و مشاوره لازم را ارائه می دهد.

معیارهای ورود برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع دکترا

معیارهای ورود برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس در مقطع دکترا به شرح زیر است :

 • مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه معتبر
 • عملکرد دانشجو که در ریز نمرات دانشگاه مشخص شده است. ، به نمرات دروس مرتبط معیار ویژه ای داده می شود.
 • حداقل سه توصیه نامه ( به فرم توصیه دپارتمان مراجعه کنید ) ، حداقل 2 نامه از اساتید سابق باشد.
 • امتیازات و جوایز ویژه
 • مشارکت پژوهشی ، انتشاراتی و انتشارات علمی
 • مصاحبه شخصی

برای علاقه مندان به تحصیل رشته های پزشکی هم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس را پیش تر ارائه داده ایم که میتوانید اطلاعات بسیار به روز و جامعی با مطالعه آن مقاله بدست آورید.

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در قبرس

از مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در قبرس می توان به موراد زیر اشاره کرد :

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در قبرس
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به مدرک زبان در بیشتر دانشگاه ها و امکان شرکت در دوره های زبان در دانشگاه های قبرس
 • امکان تحصیل در گرایش های مختلف رشته روانشناسی در قبرس
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی و شزایط پذیرش به نسبت ساده

معایب :

 • هزینه های بالای تحصیلی
 • شرایط رقابتی برای ورود به بازار کار پس از اتمام تحصیل

برای آشنایی با روش های مهاجرت به کشور قبرس ، مقاله مهاجرت به قبرس را بخوانید.

بازار کار قبرس پس از تحصیل روانشناسی

فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام در انجمن علمی و حرفه ای روانشناسی قبرس خواهند بود، مشروط بر اینکه برای مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط ( مانند روانشناسی بالینی ، روانشناسی رشد ، روانشناسی سازمانی و غیره ) ادامه دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته روانشناسی در قبرس

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته روانشناسی در قبرس آشنا کردند ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس کدامند؟

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس ، دانشگاه اروپایی قبرس و دانشگاه نیکوزیا قبرس را نام برد.

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در قبرس چقدر است؟

1. کارشناسی روانشناسی در دانشگاه قبرس : 6834 یورو در سال 2. کارشناسی ارشد روانشناسی در دانشگاه قبرس : 5125 یورو در سال ( همچنین این برنامه یک تمرین بالینی را ارائه می دهد که هزینه آن 1000 یورو است و این مبلغ هزینه های کلینیکی را پوشش می دهد )

زبان تحصیل رشته روانشناسی در قبرس چیست؟

زبان تحصیل رشته روانشناسی در قبرس بسته به دانشگاه ممکن است به زبان انگلیسی و یا یونانی و یا هم به زبان انگلیسی و هم یونانی ارائه شود.

تحصیل رشته روانشناسی در قبرس چه گرایش هایی دارد؟

گرایش های تحصیل رشته روانشناسی در قبرس مختلف است و از گرایش های موجود می توان به روانشناسی بالینی ، مشاوره (تمرکز : 1. زوج و خانواده ، 2. سوء مصرف مواد ، 3. شغل ) ، مشاور مدرسه ، روانشناختی و روانشناسی تربیتی ، روانشناسی اجتماعی و رشد را نام برد.

مزایای تحصیل رشته روانشناسی در قبرس چیست؟

1. امکان تحصیل به زبان انگلیسی 2. عدم نیاز به مدرک زبان در بیشتر دانشگاه ها و امکان شرکت در دوره های زبان در دانشگاه های قبرس 3. امکان تحصیل در گرایش های مختلف رشته روانشناسی در قبرس 4. عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی و شزایط پذیرش به نسبت ساده

اگر تمایل به ادامه تحصیل رشته روانشناسی در قبرس دارید ، می توانید با اخذ مشاوره از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در خصوص انتخاب دانشگاه مناسب در قبرس متناسب با پیشینه تحصیلی و امکان اخذ بورسیه اقدام نمایید ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در یونان ، دانشگاه های این دو کشور را با هم مقایسه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *