تحصیل رشته آمار در هلند

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته آمار در هلند
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته آمار در هلند به دانشجویان می آموزد که پس از جمع آوری داده ها ، آن ها را سازماندهی ، نمایش و تفسیر کنند ، فارغ التحصیلان رشته آمار به عنوان متخصصین آمار به ما کمک می کنند تا مشکلات و روندهای جامعه را درک کنیم ، از بینش‌ های آماری برای یافتن یا آزمایش راه ‌حل‌ ها قبل از اجرا استفاده می‌شوند ، در حالی که مطالعات آماری بر بهبود فرآیند های برنامه ‌ریزی و جمع‌آوری داده ها با نظرسنجی یا آزمایش تمرکز می‌کنند ، فارغ التحصیلان این رشته به عنوان محققین بازار، تحلیلگران ریسک ، دانشمندان داده یا متخصصین آمار کار می کنند.

به علاقمندان تحصیل در این پیشنهاد می کنیم که با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از جزئیات تحصیل در دانشگاه های هلند مطلع شوند.

پیش تر هم در همین سایت مقاله تحصیل در هلند را به شما عزیزان تقدیم کرده ایم که می توانید برای آشنایی کامل با شرایط تحصیل در کشور هلند و برترین رشته ها و دانشگاه های آن ، به مقاله لینک شده مراجعه نمایید.

رشته آمار یکی از شاخه های ریاضی کاربردی است که در دانشگاه های هلند مانند سایر حوزه ‌های ریاضیات کاربردی علاقمندان تحصیل در این حوزه را از داخل و خارج از کشور جذب می کند ، بازار کاری مناسبی برای فارغ التحصیلان رشته آمار در داخل و خارج از کشور هلند وجود دارد.

این افراد می توانند در بسیاری از صنایع در بخش های پژوهشی ، آموزشی و غیره مشغول به فعالیت شوند ، بر اساس تعاریف بیان شده در کتب ومختلف آمار علم اطلاعات است و متخصصین آمار با در دست داشتن اطلاعات و داده ها نتایج مهمی را در اختیار افراد قرار می دهند.

همان گونه که پیش از این بیان شد رشته آمار یکی از شاخه های ریاضی است که برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها کاربرد دارد ، این رشته تحصیلی در اغلب دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضی کاربردی ارائه می شود ، اولین دوره تحصیل در این رشته دوره 3 ساله کارشناسی است که در این دوره با مفاهیم پایه آمار آشنا شده و از اطلاعات ضروری در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات بهره مند می شوند.

پس از این دوره فارغ التحصیلانی که تمایل به ادامه تحصیل دارند می توانند دوره کارشناسی ارشد را انتخاب کرده و به مدت 2 سال تحصیل کنند ، آن ها می توانند بازار کار را انتخاب کرده و یا برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام کنند ، دوره دکتری در هلند 3 تا 5 ساله است و با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد.

برای پذیرش در رشته آمار در دانشگاه های هلند اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم الزامی است باید توجه داشت که در رشته آمار نمرات درس ریاضی نقش به سزایی ایفا می کند و لازم است فرد در دوره دبیرستان خود در درس ریاضی نمرات خوبی داشته باشد.

مدارک پذیرش رشته آمار در هلند

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم ( تحصیل در مقطع کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی در رشته های ریاضی ، آمار ، اقتصاد یا رشته های مرتبط ( تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • نمرات عالی در درس ریاضی
 • تسلط به زبان هلندی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان هلندی )
 • تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی درهلند
 • رزومه تحصیلی
تحصیل رشته آمار در هلند

بهترین دانشگاه های آمار هلند

هلند یکی ازکشور های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است و هر ساله دانشجویان بسیاری در زمینه های تحصیلی مختلف دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند ، تعدادی از دانشگاه های هلند در بین برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف تایمز ، QS و شانگهای رتبه بندی می شوند ، در ادامه با بهترین دانشگاه آمار هلند آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های آمار هلند

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در لیدن، هلند است ، این موسسه که در سال 1575 تأسیس شد قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در هلند و همچنین یکی از مشهورترین مؤسسات این کشور است.

این دانشگاه دارای هفت دانشکده دانشگاهی و بیش از پنجاه بخش موضوعی است و بیش از 40 موسسه تحقیقاتی ملی و بین المللی را در خود جای داده است ، این دانشگاه یکی از اعضای گروه کویمبرا ، اروپا و یکی از اعضای موسس اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا است.

دانشگاه لیدن دارای دانشکده های باستان شناسی ، علوم ، حقوق ، حاکمیت و امور جهانی ، علوم انسانی ، پزشکی و علوم پایه است ، رشته آمار در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشکده علوم این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه آمستردام

یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در آمستردام هلند و یکی از دو دانشگاه تحقیقاتی بزرگ با بودجه عمومی در شهر است ، دانشگاه آمستردام که در سال 1632 توسط مقامات شهرداری تأسیس شد و بعدا به شهر آمستردام تغییر نام داد ، این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در هلند و یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپا با 31186 دانشجو ، 4794 کارمند ، 1340 دانشجوی دکترا و بودجه سالانه 600 میلیون یورو است ، این دانشگاه در هفت دانشکده سازماندهی شده است که شامل علوم انسانی ، علوم اجتماعی و رفتاری ، اقتصاد و تجارت ، علوم ، حقوق ، پزشکی ، دندانپزشکی است ، رشته آمار در مقاطع مختلف دردانشکده علوم این دانشگاه ارائه می شود.

بسیاری از دانشجویان هم برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی به هلند ، مهاجرت می کنند ، اگر می خواهید با شرایط تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور کاملا آشنا شوید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند را بخوانید.

هزینه تحصیل آمار در هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته آمار در هلند در دانشگاه های هلند برای هر سال تحصیلی 2500 یورو برای هر سال تحصیلی برای دانشجویان هلندی و 6000 یورو برای دانشجویان خارجی است.

هزینه های ماهانه شما شامل اقامت ، غذا ، حمل و نقل ، کتاب ، لباس و فعالیت های اوقات فراغت خواهد بود ؛ برای پوشش این هزینه ها بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز است.

برای پایین آوردن هزینه های تحصیل ، یکی از برترین روش ها دریافت بورسیه های تحصیلی است ، پیشنهاد می کنیم مقاله بورسیه های تحصیلی در اروپا را بخوانید و اطلاعات ارائه شده در آن برای دریافت بورسیه کمک بگیرید.

زبان تحصیل آمار در هلند

زبان رسمی کشور هلند زبان هلندی است پس دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به ویژه در مقطع کارشناسی به زبان هلندی برگزار می شود ، البته برای تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، برای تحصیل به زبان هلندی تسلط به این زبان در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس 6 نیاز است.

چارت درسی آمار در هلند

دانشجویان در حال تحصیل رشته آمار در هلند در مقطع کارشناسی ملزم به گذراندن 180 واحد درسی در سه سال هستند که شامل 60 واحد درسی برای هر سال می باشد ، این واحد های درسی از دروس پایه ، تخصصی ، اختیاری و پژوهشی تشکیل می شود.

دانشجویان در سال اول تحصیل با دروس پایه آمار شروع می کنند ، دروس آماری در هلند هم مباحث آماری و هم ریاضی کاربردی را پوشش می دهد ، از بخش های مهم دروس در طول این دوره کارشناسی می توان به دروس آماری ، ریاضی ، محاسباتی و غیر ریاضی اشاره کرد ؛ دوره کارشناسی آمار در هلند با ارائه یک پروژه و انجام محاسباتی آماری به پایان می رسد.

دوره کارشناسی ارشد آمار در هلند شامل 120 واحد درسی است که از دروس پایه (56 واحد ) ، انتخابی ( 30 واحد) و پاین نامه ( 34 واحد ) تشکیل شده است.

گرایش های رشته آمار در هلند

آمار یکی از شاخه های ریاضی و یک رشته میان رشته ای است که با سایر رشته ها به واسطه امر پژوهشی مرتبط است ، گرایش های رشته آمار شامل آمار ریاضی ، آمار اقتصادی ، آمار رسمی ، آمار جمعیت شناسی ، آمار زیستی ، آمار علوم اجتماعی و روش شناسی آماری است.

گرایش های رشته آمار در هلند

تحصیل دکترا آمار در هلند

بالاترین درجه تحصیل رشته آمار در هلند مقطع دکتری است که 4 سال طول می کشد ، الزامات خاص برنامه دکترا به تخصص انتخاب شده بستگی دارد و با مشورت استاد راهنمای پایان نامه تعیین می شود ، پس از انتخاب موضوع پایان نامه و نگارش پرپوزال بایستی استاد راهنمای مورد نظر خود را انتخاب کرد.

پس از تایید پروپوزال فرد بایستی تحت نظارت استاد راهنما خود موضوع پایان نامه را پیش برد ، دانشجویان به عنوان بخشی از آموزش خود در جلسات ملی و بین المللی به طور فعال شرکت می کنند ، پایان نامه بایستی در حضور داوران ارائه و از آن دافع شود ، پایان نامه دکتری در رشته آمار در هلند به زبان انگلیسی نوشته شده است ، زبانی که معمولا در گروه های تحقیقاتی استفاده می شود.

مزایا و معایب تحصیل آمار در هلند

دانشگاه های هلند به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند و با دیگر دانشگاه های معروف جهان رقابت می کنند ، می توان گفت هلند یکی از برترین کشور های غیر انگلیسی زبان است که می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید و تحصیلات باکیفیت را دریافت کنید ، البته دانشجویان خارجی محصل در این کشور چالش هایی را پشت سر می گذراند که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.

مزایا و معایب تحصیل آمار در هلند

مزایای تحصیل آمار در هلند

 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • سطح اعتبار دانشگاه های هلند بالاست
 • روش های آموزش در دانشگاه های آمار هلند نوآورانه است

معایب تحصیل در رشته آمار

 • رشته آمار یک مبحث میان رشته ای است و بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود
 • زبان تحصیل در مقطع کارشناسی هلندی است و بایستی به این زبان تسلط داشت
 • تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته آمار در هلند بسیار محدود است.

مهاجرت تحصیلی به هلند ، تنها یکی از راه های ورود و اقامت در کشور گل است ، با مطالعه مقاله مهاجرت به هلند با سایر روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

بازار کار هلند پس از تحصیل آمار

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان دانش کاملی از آمار و علم داده کسب کرده اند که در طیف وسیعی از تحقیقات تجربی استفاده می شود ، آن ها همچنین مهارت های عملی مانند برنامه نویسی ، مشاوره آماری و ارتباط کتبی و شفاهی نتایج تحقیقات را توسعه داده اند و می توانند به محققان اساسی در مورد مسائل روش شناختی ، آماری و علوم داده مشاوره دهند و صلاحیت انجام تحقیقات در زمینه روش های کمی برای علوم زیستی و رفتاری را داشته باشند.

با داشتن مدرک آمار دیدگاه های شغلی خوبی وجود دارد ، آماردانان در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی و دارویی ، سازمان های دولتی و مراقبت های بهداشتی بسیار مورد توجه هستند.

بالاترین حقوق برای یک آمارگیر در هلند 60154 یورو در سال است ، کمترین حقوق برای یک آمارگیر در هلند 57082 یورو در سال است.

پیشنهاد می کنیم در این قسمت مقاله کار در هلند را مرور کنید و با پردرامدترین مشاغل در هلند آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل آمار در هلند

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تلاش کردیم تا موضوع تحصیل رشته آمار در هلند را بررسی و تجزیه ، تحلیل کنیم ، برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا پرسیدن سوالاتتان از بخش دیدگاه استفاده کنید.

هزینه تحصیل رشته آمار در هلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته آمار در دانشگاه های هلند برای هر سال تحصیلی 2500 یورو برای هر سال تحصیلی برای دانشجویان هلندی و 6000 یورو برای دانشجویان خارجی است.

گرایش های رشته آمار در هلند کدامند؟

گرایش های رشته آمار شامل آمار ریاضی ، آمار اقتصادی ، آمار رسمی ، آمار جمعیت شناسی ، آمار زیستی ، آمار علوم اجتماعی و روش شناسی آماری است.

زبان تحصیل رشته آمار در هلند چیست؟

زبان رسمی کشور هلند زبان هلندی است پس دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به ویژه در مقطع کارشناسی به زبان هلندی برگزار می شود ، البته برای تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، برای تحصیل به زبان هلندی تسلط به این زبان در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس 6 نیاز است.

هزینه زندگی دانشجویی در هلند چقدر است؟

هزینه های ماهانه شما شامل اقامت ، غذا ، حمل و نقل ، کتاب ، لباس و فعالیت های اوقات فراغت خواهد بود ؛ برای پوشش این هزینه ها بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز است.

یک فارغ التحصیل رشته آمار در هلند چقدر در آمد دارد؟

بالاترین حقوق برای یک آمارگیر در هلند 60154 یورو در سال است ، کمترین حقوق برای یک آمارگیر در هلند 57082 یورو در سال است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تحصیل رشته آمار در هلند را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در تمامی زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله ۹ تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل ، شرایط شهر های مختلف اروپایی را با هم مقایسه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه