دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه
مشاور مهاجرتی

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه یکی از قطب های جذب دانشجو در رشته هوانوردی از سراسر دنیاست ، ، در ادامه با این دانشگاه بیشتر آشنا خواهیم شد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

فرانسه دارای برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف می باشد ؛ یکی از دانشگاه های برتر این کشور در زمینه مهندسی هوا و فضا دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه است که تامین کننده محدود وسیعی از آموزش ، مطالعات و فعالیت های تحقیقاتی می باشد.

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه طیف گسترده ای از برنامه های آموزش عالی در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی تا کارشناسی ارشد علوم ، کارشناسی ارشد پیشرفته هواپیمایی ، کارشناسی ارشد بازرگانی و مدیریت و همچنین دکتری در حوزه های هوانوردی و هوا فضا را فراهم می کند ، این دانشگاه مسئول تنظیم فعالیت هواپیمایی در فرانسه است و تابع وزارت بوم شناسی ، توسعه پایدار و انرژی است که بر ایمنی فرودگاه ها ، هواپیماه ها و خلبانان نظارت می کند.

برای دریافت اطلاعات جامع و دقیق در خصوص چگونگی مهاجرت تحصیلی به فرانسه و آشنایی با بهترین شهر ها و دانشگاه های آن ، مقاله تحصیل در فرانسه را حتما مرور کنید.

معرفی دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه یک مدرسه عالی هوانوردی دولتی در فرانسه است که در ۲۸ آگوست ۱۹۴۹ ایجاد شده است ، این دانشگاه عضو کنفرانس بزرگ گراند اكولز ، دانشگاه تولوز و دره هوافضا است و یکی از پنج بنیانگذار AEROTECH فرانسه می باشد.

ENAC آموزش هوانوردی غیرنظامی را ارائه می دهد ، این دانشگاه ۳۰ برنامه مهندسی و فنی در هواپیمایی کشوری / هوانوردی ارائه می دهد ، برخی از برجسته ترین آن ها شامل مهندسی هوافضا ، تکنسین های هواپیما ، مجوز خلبانان هواپیمایی تجاری ، کنترل ترافیک هوایی و مربیان پرواز است ، این دانشگاه همچنین ۳ برنامه کارشناسی ارشد علوم و ۱۲ مدرک کارشناسی ارشد پیشرفته را برای دانشجویان با تجربه مربوطه ارائه می دهد ، ملاک پذیرش برای این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی است.

ENAC همچنین به دلیل آموزش خلبانان ATPL و MPL برای خطوط هوایی از جمله ایرفرانس ، ایزی جت ، ترانساویا ، هواپیمایی سیچوان ، چین شرقی ، هواپیمایی شانگهای ، هواپیمایی لائو ، عمان ایر و رویال ایر ماروک در سطح بین المللی شناخته شده است.

آزمایشگاه های نوآورانه تحقیقاتی ENAC با همکاری بهترین دانشگاه های جهان برای ارائه یک سیستم حمل و نقل هوایی ایمن تر ، کارآمدتر و پایدارتر کار می کنند ، برخی از شخصیت های هوافضا در دانشگاه تدریس می کنند شامل هرو هالوت استاد هواشناسی ، جوئل لایتسلارت استاد عملیات هوایی و مدیر عملیات سابق شرکت هواپیمایی Aeris ، پاتریک لپوری رئیس بخش موتور و فرانتز یولین بنیانگذار دو شرکت هواپیمایی فرانسوی می باشند.

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

پردیس های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

ENAC دارای محوطه اصلی در تولوز و هشت پردیس است که می توانند برای دانشجویان خود خوابگاه فراهم کنند ، این پردیس ها شامل موارد زیر است.

یک مرکز نگهداری در فرودگاه Castelnaudary – Villeneuve

واقع در یک سایت ۸ هکتاری با ۱۱ ۵۰۰ متر مربع ساختمان ، ۴۵ تکنسین از ۹ تخصص مختلف در ۳ کارگاه اصلی کار می کنند که شامل:

  • کارگاه هواپیما / نقاشی / لمینت
  • کارگاه موتور / ملخ
  • کارگاه رادیو / ابزار

پردیس دانشگاه در فرودگاه کارکاسون (آموزش پرواز)

کارکاسون در جنوب فرانسه و ۸۰ کیلومتری تولوز واقع شده است ، این شهر به خاطر قلعه ای قرون وسطایی که در سال ۱۹۹۷ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد ، مشهور است ؛ مرکز ENC کارکاسون در فرودگاه واقع شده است ، این پردیس دارای خوابگاه و رستوران برای دانشجویان خود می باشد.

پردیس دانشگاه در فرودگاه گرنوبل-ایزر (آموزش پرواز)

در ۲،۵ کیلومتری شمال شمال غربی St-Etienne de Geoirs واقع شده است و دارای خوابگاه مجهز و سالن غذا خوری می باشد.

پردیس دانشگاه در بیسکروس – فرودگاه پارنتیس (آموزش پرواز و ناوبری هوایی)

این مرکز در فرودگاه Biscarrosse-Parentis واقع شده است ، تاسیسات ۴۳۰ هکتاری در ۵ کیلومتری جنوب شرقی بیسکروس – بورگ و ۶ کیلومتری غرب-شمال غربی Parentis en Born است ، این سایت برای هواپیمایی عمومی باز است ، از آن جا که شامل جنگل های کاج ، دریاچه ها و سواحل اقیانوس است ، یک فضای استثنایی در فضای باز را ارائه می دهد و شامل خوابگاه ، رستوران و مکان های تفریحی برای دانشجویان است.

پردیس دانشگاه در فرودگاه سنت یان (آموزش پرواز)

مرکز سنت یان ، واقع در “فرودگاه شارولا” ، مرکز آموزش خلبانی متخصص در هواپیماهای دو موتوره (به ویژه راش ۵۸) است ؛ بنابراین ، برای آخرین مراحل اولیه آموزشی ، از کلیه دانشجویان خلبانی مراکز دیگر از سراسر جهان استقبال می کند ، خواه خلبانان هواپیمایی دانشجویی در آموزش های اولیه باشند یا کارآموزان خارجی.

پردیس دانشگاه در مون پلیه

پردیس مون پلیه در نزدیکی فرودگاه Montpellier Méditerranée ، در جنوب مونپلیه واقع شده است ، این مرکز هم یک مرکز آموزش خلبانی است و هم یک مرکز دانشگاه دانشگاهی است ، مرکز مون پلیه در ۱ ژانویه ۱۹۶۹ برای اطمینان از آموزش VFR خلبانان هواپیمایی دانشجویی افتتاح شد ، اهداف آن به سمت آموزش IFR خدمه پرواز ، به ویژه EPL تکامل یافته است ؛ فعالیت اصلی مرکز آموزش اولیه و پیشرفته چند موتوره IFR است که همراه با برنامه هایی برای مربیان پرواز با ابزار است.

پردیس دانشگاه در فرودگاه Muret – Lherm

مرکز Muret که در نزدیکی تولوز واقع شده است ، در سال ۱۹۶۸ و پس از انتقال ENAC از پاریس ایجاد شد ، این مرکز آموزش از مجوز پایه خلبانی تا صلاحیت خلبانی حرفه ای را ارائه می دهد، این مرکز در اواخر دهه ۱۹۸۰ و با نیاز به آموزش مقدماتی خلبانان دانشجویی برای ایرفرانس به سرعت رشد کرد.

در ابتدا محدود به آموزش مقدماتی پرواز بصری ، مرکز Muret اکنون آموزش پرواز با ابزار را ارائه می دهد ، این شرکت همچنین در آموزش پیشرفته خلبانی هواپیماهای حمل و نقل عمومی شرکت دارد.

پردیس دانشگاه تولوز

تولوز دومین شهر دانشگاهی فرانسه بعد از پاریس است و به عنوان پایتخت صنایع هوایی و فضایی اروپا ، تولوز میزبان نام های برجسته هواپیمایی و فضایی است ، این محیط کاملا مناسب فعالیت های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه است ، علاوه بر محیط آموزشی دارای خوابگاه ، رستوران و امکانات تفریحی برای دانشجویان است.

دانشکده های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه شامل دانشکده های خلبانی ، مدیریت ترافیک هوایی ، مهندسی ، عملیات ، آموزش خلبانی ، نرم افزار و غیره می باشد که هر یک رشته های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهند.

زبان تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

با توجه به آن که زبان رسمی کشور فرانسه زبان فرانسوی است پس در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه مانند سایر دانشگاه های این کشور دروس به زبان فرانسوی ارائه می شوند اما کلیه رشته های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد علوم و کارشناسی ارشد پیشرفته به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، برای تحصیل به زبان فرانسوی در این دانشگاه مدرک زبان b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک آیلتس ۶ به بالا مورد نیاز است.

زبان تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

همانطور که می دانید کشور روسیه هم در زمینه هوا و فضا دارای دانشگاه های نامی در سطح جهان است که در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توانید به زبان انگلیسی هم در آن ها تحصیل کنید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته هوانوردی در روسیه را هم بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه هوانوردی فرانسه

برای تحصیل در دانشگاه های هوانوردی فرانسه از سوی دولت و یا دانشگاه بورسیه های تحصیلی تدارک دیده شده است البته باید توجه داشت در حال حاضر ENAC بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در برنامه های خود ندارد و بسته به اتباع اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا دو نرخ متفاوت وجود دارد.

صندوق وقف ENAC در حال تلاش برای ایجاد یک برنامه تعالی برای دانشجویان متقاضی یکی از دوره های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه است ، این صندوق هر ساله با ارائه بورسیه تحصیلی ENAC-GIFAS به بسیاری از دانشجویان مستحق خارجی اجازه می دهد تا در دوره مهندسی ، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد تخصصی خود به ENAC بپیوندند.

علاوه بر این یک برنامه بورس تحصیلی خاص برای استاد GNSS وجود دارد ، شرکت ABBIA هر ساله برای دانشجو بورسیه اعطا می کند که به آنها امکان می دهد شهریه خود را کاهش دهند.

اگر شما دانشجویی هستید که دارای سابقه بسیار ویژه ای هستید ، ENAC می تواند شما را برای بورس تحصیلی ایفل معرفی کند ، شما باید قبل از پایان دسامبر برای ورود در سپتامبر بعدی به ENAC مراجعه کرده باشید.

تعداد بورس های تحصیلی اعطا شده به ENAC به کیفیت استثنایی برنامه ها بستگی دارد ، از سال ۲۰۱۱ هر سال یک یا دو بورس تحصیلی به این دانشگاه تعلق می گیرد ؛ ممکن است برنامه های بورس تحصیلی خاصی بین کشور شما و فرانسه وجود داشته باشد که می توانید از آنها بهره مند شوید پس می توانید با موسسه رجبی تماس گرفته و از این بورسیه ها مطلع شوید.

کشور انگلستان هم در رشته های مهندسی دارای برترین دانشگاه های جهان است ، اگر به تحصیل رشته های مهندسی به زبان انگلیسی علاقه مندید ، مقاله تحصیل در انگلستان را حتما بخوانید.

خوابگاه های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

همان گونه که پیش از این بیان شد دانشگاه ملی هوانوردی دارای پردیس های مختلفی است ، برخی از پردیس های این دانشگاه (پردیس تولوز ، پردیس بیسکروس ، مرکز Castelnaudary ، پردیس گرنوبل ، پردیس سنت یان) که در بالا معرفی شدند دارای خوابگاه و برخی دیگر (پردیس مون پلیه و پردیس میورت ) خوابگاه ندارند.

خوابگاه های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

امکانات این خوابگاه ها شامل اتاق خواب ، سرویس بهداشتی مشترک ، رختشوی خانه ، سالن مطالعه ، سالن تلویزیون ، سالن غذا خوری ، استخر و باشگاه های ورزشی ، اینترنت وای فای و غیره می باشد ، برخی از این خوابگاه ها به صورت اتاق های تک نفره و برخی دیگر به صورت استودیو می باشند.

موقعیت مکانی دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

پردیس اصلی در تولوز واقع شده است و 7 مرکز دیگر مختص خلبانی در شش منطقه دیگر قرار دارند ، آدرس پردیس اصلی خیابان 7 ادوارد بلین CS 54005 ، تولوز فرانسه می باشد.

رشته های مختلف دانشگاه ملی هوا نوردی فرانسه

دانشگاه ملی هوا نوردی فرانسه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد علوم و کارشناسی ارشد پیشرفته ، تحصیلات تکمیلی مهندسی و دکتری در 30 رشته تحصیلی در زمینه های مهندسی ، خلبانی و کنترل گر هوایی دانشجو می پذیرد ، این رشته های تحصیلی شامل موارد زیر است :

چهار برنامه کارشناسی برای آموزش خلبانان هواپیمایی و تکنسین های هواپیمایی کشوری در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه ارائه می شود ، علاوه بر این این دانشگاه هفت برنامه کارشناسی ارشد برای تربیت دانشجویان در صنعت هوافضا و DGAC دارد.

DGAC کنترل کننده ترافیک هوایی و پرسنل الکترونیکی ایمنی ترافیک هوایی (IESSA) توسط دانشگاه ارائه می شود ، (IENAC) دوره مهندسی دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه مهندسان هوا فضا را در سه بخش الکترونیک و مخابرات هواپیمایی (L) ، سیستم های رایانه ای و ترافیک هوایی (S) و مهندسی هوانوردی (T) آموزش می دهد.

این دانشگاه یک برنامه کارشناسی ارشد را در مدیریت حمل و نقل هوایی بین المللی ، یک برنامه کارشناسی ارشد در ناوبری ماهواره ای ، یک برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت ترافیک هوایی ، برنامه کارشناسی ارشد در تعامل انسان و کامپیوتر (IHM) با دانشگاه پل ساباتیر ارائه می دهد.

علاوه بر این دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه برنامه های ارشد تخصصی را در زمینه مدیریت فرودگاه ، مدیریت حمل و نقل هوایی ، ارتباطات ، ناوبری و نظارت و برنامه های ماهواره ای برای حمل و نقل هوایی ، قابلیت پرواز هواپیما های ایمنی هواپیمایی ، مهندسی سیستم های مشارکتی زمین و هوا ، مدیریت حمل و نقل هوایی و هوایی و مدیریت پروژه هوا و فضا ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه بسته به رشته تحصیلی متفاوت است ، باید توجه داشت که پرداخت به موقع شهریه در این دانشگاه اهمیت ویژه ای دارد و در صورت عدم پرداخت به موقع شهریه دانشجویان مجاز به ثبت نام در این دانشگاه نخواهند بود.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی 6000 یورو در سال و برای مقاطع کارشناسی ارشد تا 10000 یورو می باشد ، البته باید توجه داشت که هزینه زندگی در این کشور بسیار بالا است البته این هزینه بسته به سبک زندگی و شهر محل اقامت متفاوت است و تا 1800 یورو برای هر ماه می باشد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

دسترسی به پردیس های دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه به ویژه پردیس اصلی آن در شهر تولوز به روش های مختلف امکان پذیر است ، شاتل رایگان “فرودگاه” ، مخصوص دانشجویان ، معلمان و سخنرانان ENAC در دسترس است که می توان از کارت دانشجویی برای استفاده از آن بهره برد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه

شما می توانید با حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، مترو ، ماشین ، دوچرخه و تاکسی به دانشگاه و خوابگاه خود تردد کنید توجه داشته باشید که تمام اطلاعات ، نقشه ها و دستورالعمل های حمل و نقل عمومی در تولوز در وب سایت دانشگاه موجود است.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه ملی هوا نوردی فرانسه

 با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه بودید و در خصوص تحصیل در دانشگاه ملی هوا نوردی فرانسه مطالب مختصر و مفیدی را مطالعه کردید ، شما هم می توانید از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و با درج سوالات خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی هواوردی فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی 6000 یورو در سال و برای مقاطع کارشناسی ارشد تا 10000 یورو می باشد ، البته باید توجه داشت که هزینه زندگی در این کشور بسیار بالا است البته این هزینه بسته به سبک زندگی و شهر محل اقامت متفاوت است و تا 1800 یورو برای هر ماه می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه چیست؟

با توجه به آن که زبان رسمی کشور فرانسه زبان فرانسوی است پس در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه مانند سایر دانشگاه های این کشور دروس به زبان فرانسوی ارائه می شوند اما کلیه رشته های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد علوم و کارشناسی ارشد پیشرفته به زبان انگلیسی تدریس می شوند

برای تحصیل در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه چه مدارک زبانی نیاز است؟

برای تحصیل به زبان فرانسوی در این دانشگاه مدرک زبان b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک آیلتس 6 به بالا مورد نیاز است.

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه چه دانشکده هایی دارد؟

دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه شامل دانشکده های خلبانی ، مدیریت ترافیک هوایی ، مهندسی ، عملیات ، آموزش خلبانی ، نرم افزار و غیره می باشد که هر یک رشته های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این مقاله با معرفی دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه فرصت کسب آگاهی در مورد یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه هوا و فضا را فراهم کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین برای بررسی بیشتر موقعیت های شغلی پس از تحصیل در فرانسه می توانید مقاله کار در فرانسه را مرور کنید تا با حقوق ئ دستمزد و قوانین حاکم بر بازار کار این کشور هم آشنا شوید.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *