تحصیل در کالج دونا در مجارستان

تحصیل در کالج دونا در مجارستان

بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی ، مهندسی در خارج از کشور به مدت یک سال در دوره های آمادگی شرکت می کنند . کالج دونا یکی از این موسسات آمادگی برای تحصیل در مجارستان ، اسلواکی ، انگلستان ، ایالات متحده و کانادا است . برای پذیرش در این کالج تسلط به زبان انگلیسی الزامی نیست . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تحصیل در کالج دونا در مجارستان را بررسی و به علاقمندان تحصیل در خارج از کشور معرفی خواهند کرد .

بررسی تحصیل در کالج دونا در مجارستان

کالج دونا یکی از معتبرترین و برترین مراکز آموزشی بین الملل در سیستم آموزشی مجارستان است که به دلیل استفاده از اساتید برتر دانشگاه های دولتی این کشور ، ارائه برنامه های متنوع ، پذیرش دانشجو از سراسر جهان و غیره محبوبیت بسیاری بین علاقمندان تحصیل در رشته های مختلف به ویژه پزشکی ، مهندسی در دانشگاه های مجارستان ، اسلواکی ، انگلستان و ایالات متحده آمریکا دارد .

چگونگی تحصیل در کالج دونا در مجارستان

دونا یک کالج بین المللی در بوداپست مجارستان در قلب اروپا است . کالج در ارتباط با اساتید سطح بالا از دانشگاه های دولتی مجارستان تاسیس شده و در حال فعالیت است .

این کالج بین المللی برای ایجاد تفاوت و تجمیع آموزش و پرورش ایجاد شد . صد ها دانشجو برای تحصیل در رشته های مختلف هر ساله به مجارستان می آیند .

این دانشجویان دارای زمینه های مختلف تحصیلی هستند . برای آماده سازی این متقاضیان برای تحصیلات آینده و تجهیز آنها با رشته های تحصیلی جدید این کالج دوره های آمادگی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد . تا بعدا بتوانند در بهترین دانشگاه های مجارستان تحصیل کنند .

چگونگی تحصیل در کالج دونا در مجارستان

سیستم آموزش در کالج دونا

تحصیل در کالج دونا در مجارستان بر اساس درک مفاهیم مورد نیاز برای شروع یک برنامه دانشگاهی تعریف شده است . مدرسان دوره های آموزشی را بر مبنای سادگی و جامع بودن موضوعات ارائه می دهند .

روند جدید در آموزش و پرورش نیز به شدت و آگاهانه در نظر گرفته شده تا سطح و دانش دانشجویان را بالا و رقابتی نگه دارد . رویکرد کالج دونا در مورد آموزش و پرورش می تواند در شرایط زیر طبقه بندی شود :

 • براساس سهم اعضای آن از جمله دانشجویان ، معلمان و کارکنان عمل می کند ؛
 • ایجاد یک محیط دوستانه همراه با تعامل به منظور یادگیری و آموزش با هم ؛
 • آموزش در رابطه با معلمان و استادان سطح بالا از دانشگاه های دولتی مجارستان برای ایجاد یکپارچگی برای آموزش عالی و حفظ سطح آموزش به روز .

وظایف کالج دونا مجارستان

 • توسعه آموزش بین المللی در مجارستان
 • افزایش دانش آکادمیک و سطح دانش متقاضیان دانشگاه های مجارستان
 • ایجاد برنامه های مشترک با دیگر دانشگاه های اروپایی
 • ایجاد روابط آموزشی و بین فرهنگی بین مجارستان و سایر کشور ها ، به ویژه در اروپا
 • ارتقاء ارتباط دانشگاهی بین کشور های اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای توسعه آموزش بین المللی
 • ارائه یک تجربه رنگارنگ برای متقاضیان

پردیس های کالج دونا مجارستان

کالج دونا در قلب بوداپست واقع شده است . همان گونه که می دانید پایتخت این کشور یعنی شهر بوداپست توسط دانوب (دونا در مجارستان) به 2 بخش تقسیم شده است که تا سال 1873 شهرهای مختلف بودند .

حتی امروز ، ممکن است تفاوت های بزرگی بین بودا ( طرف غربی ) و پست ( سمت شرقی ) بیابید که هم به معماری و هم جغرافیایی آن مرتبط است . کالج دونا در بخش غربی یعنی در شهر بودا قرار دارد که به خاطر تپه ها و پارک ها و مناظر تاریخی آن مشهور است .

دسترسی و عبور و مرور به ساختمان این کالج بسیار راحت است و ایستگاه مترو ، اتوبوس یا تراموا در فاصله نزدیکی از این کالج قرار دارد .

این کالج به طور مدرن طراحی شده و تمام تجهیزات فنی مورد نیاز برای دانشجویان را ارائه می دهد تا در سطح بالاتری تحصیل کنند . کالج دونا دارای اتاق های سمینار ، آزمایشگاه کامپیوتر و سالن های سخنرانی برای دانشجویان می باشد .

در مورد کالج دونا مجارستان

تحصیل در کالج دونا در مجارستان را بررسی می کنیم . دونا یک دانشکده بین المللی در بوداپست است که در سال 2010 تأسیس شد .

این دانشکده بین المللی با استادان برجسته و فرهیخته از دانشگاه های دولتی مجارستان کار می کند . این کالج برنامه های آماده سازی برای متقاضیان تحصیل را در دانشگاه هایی در مجارستان ، اسلواکی ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و کانادا در دو مسیر مختلف به نام DRC و TRC اجرا می کند . محوطه این دانشگاه در بوداپست قرار دارد که یکی از زیباترین پایتخت ها اروپا است .

این کالج دانشجویان بین المللی از سراسر جهان را پذیرا می باشد و آن ها را برای پذیرش در آزمون های ورودی دانشگاه آماده می کند .

کالج دونا نه تنها برای آماده سازی متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه ها و امتحان ورودی آن فعالیت می کنند ، بلکه خواهان ایجاد مسیر دقیق موفقیت و پیشرفت در زندگی دانشجویان می باشند .

طیف گسترده ای از امکانات در آموزش عالی همراه با روند های جدید آموزش و یادگیری را ارائه می دهند که ساختار و اصول برنامه آموزشی ما را تشکیل می دهند .

در مورد کالج دونا مجارستان

برنامه های ارائه شده در کالج دونا

 1. برنامه DRC ( راه تحصیل در مجارستان ) : از طریق دوره های DRC فرد فرصت تحصیل در مجارستان خواهد داشت . برنامه های تحصیلی که می تواند درخواست دهد شامل مطالعات پزشکی ، مهندسی، کسب و کار و مدیریت می باشد .
 2. برنامه TRC ( راه تحصیل در انگلستان ، ایالات متحده آمریکا ) : پس از اتمام دوره TRC فرد فرصت تحصیل در بریتانیا و آمریکا در کنار مجارستان را خواهد داشت . لازم به ذکر است که با گذراندن دوره های TRC پذیرش در دانشگاه های همکار انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و کانادا بدون هیچ آزمون ورودی به دست می آید . برنامه های تحصیلی در دانشگاه های همکار شامل مهندسی ، کسب و کار ، اقتصاد و هنر است .

هزینه تحصیل در کالج دونا

کالج بین المللی دونا در مقایسه با دیگر دانشکده ها و مدارس آمادگی آموزش های معتبر با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد . البته لازم به ذکر است که نه تنها هزینه تحصیل ، بلکه هزینه های زندگی در مجارستان بسیار مقرون به صرفه تر از سایر کشور های اروپای غربی است .

هزینه تحصیل در دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های مجارستان و اسلواکی 5600 یورو برای یک سال و هزینه تحصیل در دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های انگلستان و آمریکا 7500 یورو برای یک سال می باشد .

در این مقاله مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی تحصیل در کالج دونا در مجارستان را مورد بررسی و برنامه های ارائه شده در این کالج را معرفی کردند . جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر کالج ها مانند تحصیل در کالج پچ مجارستان می توانید با دفاتر تهران و شیراز موسسه در تماس باشید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه