تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند به معنای تحصیل در یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان در منطقه یورو است. ایرلند سابقه طولانی در استقبال از هزاران دانشجوی خارجی دارد که برای ادامه تحصیل به دانشگاه های معتبر آن می روند. ایرلند قطب اروپایی بیش از 1000 شرکت بزرگ چند ملیتی است و این شرکت ها در ایرلند به نیروی کار ماهر ، تحصیل کرده و بسیار توانمند نیاز دارند که این فرصتی خارق العاده برای کسب تجربه در برخی از بهترین ها شرکتهای جهانی مستقر در ایرلند به شما می دهد.

تحصیل در ایرلند

مشاور مهاجرتی

لیمریک یکی از ارزان ترین شهرهای ایرلند است که زندگی با بودجه اندک را آسان می کند و با اجاره کم تا سرگرمی دانشجویی پسند ، این شهر به گونه ای طراحی شده است که زندگی دانشجویی را کمی راحت تر می کند.

هزینه 60 یورو را برای یک ویزای دانشجویی باید پرداخت کنید.

هزینه تحصیل پزشکی بین 4000 تا 31،000 € در سال متغیر است.

NUI Galway برترین دانشگاه ایرلند برای استخدام است و بیش از 98٪ از فارغ التحصیلان آن در شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار یا ادامه تحصیل شده اند.

در دانشگاه های ایرلند ، هزینه خوابگاه دانشجویی باید در دو قسط ، در سپتامبر و فوریه پرداخت می شود. در بیشتر خوابگاه های دانشجویی کشور ایرلند امکان پرداخت ماهیانه اجاره وجود ندارد.

حداقل پوشش بیمه باید 25000 یورو برای حوادث و 25000 یورو برای بیماری باشد ، پوشش بیمه ای دانشجو را برای هر دوره بستری در بیمارستان تحت پوشش قرار می دهد. لطفا توجه داشته باشید که اگر دانشجو قصد دارد بیش از یک سال در ایرلند بماند ، دانشجو ملزم به تهیه بیمه درمانی خصوصی در ایرلند برای سال دوم و در سال بعدی است.

دوره کارآموزی یا کار نمی تواند بیش از 50٪ از مدت زمان برنامه باشد ، اگر مدت دوره چهار سال باشد ، حداکثر مدت زمان قانونی برای کار دو سال است و دانشجویان نمی توانند به طور مستقل کار کنند. موضوع دوره کارورزی باید با ماهیت مطالعات مرتبط باشد و این نیز بخشی از نمرات دانشجو در پایان سال تحصیلی است.

در ایرلند دانشجویان خارجی ثبت نام شده در اداره مهاجرت حق دارند 20 ساعت در هفته کار کنند و در تعطیلات ژوئن ، جولای ، آگوست و سپتامبر و از 15 دسامبر تا 15 ژانویه ، آنها می توانند تا 40 ساعت در هفته کار کنند.

بین 9،950 تا 24،000 € در سال برای رشته های مهندسی

دانشجویانی که 18 سال تمام را پشت سر گذاشته اند ، می توانند به یک برنامه تحصیلی در رشته های مهندسی بپیوندند. متقاضیان باید آزمون 10 + 2 یا معادل آن را بگذرانند و حداقل در آزمون ریاضی ، فیزیک و شیمی 60 درصد نمره را کسب کنند. نمره خوب در آیلتس یا تافل به عنوان اثبات مهارت انگلیسی مورد نیاز است.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به بررسی تمام جوانب تحصیل در ایرلند خواهیم پرداخت ، شما عزیزان می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر مقالات دیگر سایت مانند نوشتار تحصیل در خارج از کشور را مرور کنید ، در آن مقاله به ارزان ترین ، امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی اشاره شده است که برای شروع ، به شما کمک بسیار می کند.

سیستم آموزشی ایرلند

در ایرلند ، مدرسه از 6 تا 16 سال اجباری است ، با این حال ، وجود آموزش پیش دبستانی به این معنی است که میانگین سن ورود به مدرسه حدود 4 سال است و از آنجا که بودجه آموزش و پرورش تا حد زیادی توسط دولت تأمین می شود ، اکثر موسسات آموزشی شهریه نمی گیرند ، اما هزینه های مربوط به خرید کتاب های درسی یا لباس فرم همیشه به عهده والدین است.

آموزش ابتدایی در ایرلند

مدارس ابتدایی برای دانش آموزان تا 12 سال ارائه می شود ، بیشتر این مدارس بودجه دولتی دارند اما مدارس خصوصی نیز در ایرلند وجود دارد و می توانند سکولار یا مذهبی باشند ، آموزش در مدارس ابتدایی به زبان انگلیسی و گالیکی ارائه می شود. Gaelsoileanna یا مدارس زبان گلیک ، آموزش را به طور اختصاصی به زبان گالیکی ارائه می دهند.

تحصیلات متوسطه در ایرلند

این مدارس مربوط به دانش آموزان بالای 12 سال است و تحصیل در این دوره 5 یا 6 سال طول می کشد و به 2 چرخه مشخص تقسیم می شود:

 • دوره جونیور ( 3 سال )
 • دوره سنیور ( 2 سال )

بعضی از دانش آموزان دو دوره را از هم جدا كنند و در این دوره آنها خود را به فعالیتهای خارج از برنامه یا مطالعات با ماهیت حرفه ای تر اختصاص می دهند.

انواع مدارس متوسطه در ایرلند

مدارس متوسطه پرشمارترین مدارس در ایرلند هستند ( آنها حدود 55٪ دانش آموزان متوسطه را پشتیبانی می کنند ) ، بودجه آنها به طور کامل از طرف دولت تأمین می شود و شهریه ای دریافت نمی کنند و اغلب توسط کلیسا یا دستورات مذهبی اداره می شوند.

آموزشگاههای حرفه ای نوع حرفه ای تری از آموزش متوسطه را ارائه می دهند و توسط کمیته های آموزش حرفه ای ( VEC ) دولت محلی اداره می شوند و همچنین در آموزش بزرگسالان شرکت دارند.

برخی از مدارس متوسطه ( مدارس جامع) آموزش عمومی و حرفه ای را با هم ترکیب می کنند و هم توسط VEC و هم از طرف وزارت آموزش اداره می شوند.

مدارس جامع کاملا خصوصی اداره می شوند اما بودجه آنها توسط دولت تأمین می شود.

چرخه جونیور در ایرلند

این دوره به مدت 3 سال طول می کشد که در طی آن دانش آموزان 10 موضوع را می خوانند و برخی از آنها اجباری هستند : انگلیسی ، گالیکی ، ریاضیات ، تاریخ ، جغرافیا ، یک یا دو زبان خارجی و آموزش های مدنی ، اجتماعی و سیاسی ، زبان گالیکی برای دانش آموزانی که پس از 11 سال وارد سیستم شده اند اجباری نیست.

دوره سنیور در ایرلند

2 سال طول می کشد و با آزمون Leaving Certificate پایان می یابد ، دانش آموزان از قبل تصمیم می گیرند که در کدام سطح شرکت کنند ، 3 سطح در دسترس است:

 • سطح پایه
 • سطح عادی
 • سطح بالاتر

دانش آموزان باید گواهینامه پایان دبیرستان را حداقل در 5 موضوع مختلف بگذرانند که 3 مورد آن اجباری است ( انگلیسی ، گالیکی و ریاضیات ).

سیستم آموزش عالی در ایرلند

در ایرلند ، سیستم آموزش عالی بسیار شبیه به سیستم بریتانیای است و دارای مقطع کارشناسی ( لیسانس ) و تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا است ) و به همین ترتیب ، مدارک تحصیلی مطابق با استاندارد LMD اروپا است.

به غیر از دانشگاه ها که تعداد آنها هفت است ، سایر موسسات که آموزش می دهند عبارتند از کالج های آموزشی که توسط گروه های مذهبی اداره می شوند. کالج های مستقل ، که اغلب موسسات خارجی هستند ؛ و موسسات فناوری ، که برای مشاغل حرفه ای آموزش می دهند.

برای آشنایی با سیستم آموزشی انگلستان ، مقاله تحصیل در انگلستان را مطالعه کنید ، نکاتی بسیار جالب و کاربردی را می توانید در آن ببینید.

تحصیل در ایرلند با مدرک دیپلم

اولین راه برای تحصیل در ایرلند با مدرک دیپلم شرکت در آزمون پایان دوره تحصیلی در ایرلند پس از تحصیل در دبیرستان است ، این مسیر به طور کلی توسط اکثر دانش آموزانی که در امتحان و دوره های زبان انگلیسی شرکت می کنند نیز انتخاب می شود.

روش دیگر شرکت در آزمون های شناخته شده در کشور خود است که قبل از اقدام برای درخواست به هر موسسه یا دانشگاهی در ایرلند ، انجام این امتحانات مهم است.

دانشجو باید بررسی کند که مدارک تحصیلی وی کافی است و نکته مهم برای گرفتن پذیرش در ایرلند این است نتایج آزمون ها و نمرات دانشجو باید بسیار خوب باشد.

ثبت نام برای پذیرش در موسسات ایرلند

ثبت نام برای پذیرش دانشگاه ها در ایرلند توسط اداره مرکزی پذیرش (CAO ) انجام می شود.

برای ثبت نام در دوره اول ، باید درخواست خود را مستقیما در وب سایت CAO تکمیل کنید ، به ترتیب اولویت موسسات و دوره های انتخاب شده ثبت نام کنید ( حداکثر 10 مورد برای سطح 8 مربوط به ” لیسانس افتخارات ” ) ، CAO راهنمای لیست کلیه بخشها و ارائه اطلاعات در مورد روشهای ارسال برنامه را در دسترس قرار می دهد.

تاریخ پایان برنامه ها 1 فوریه سال ثبت نام است ، تصمیم گیری در مورد تخصیص مکان معمولا در ماه های آگوست و سپتامبر و پس از دریافت نتایج آزمون پایان دوره متوسطه انجام می شود.

دانشجویی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شود شرایط لازم برای پذیرش در دوره آموزش عالی را دارد و تعداد درخواست ها بیش از مکان های موجود است ، بنابراین بر اساس 6 بهترین نمره کسب شده توسط دانشجو در امتحان نهایی دانشجو پذیرش می شود ( برای مثال در ریاضیات و انگلیسی ).

حداقل سطح امتیاز برای هر دوره به رشته ای بستگی دارد که می خواهید در آن تحصیل کنید ، با توجه به تعداد درخواست ها ، امتیازاتی که به نامزدها داده می شود و تعداد مکان های موجود در بخش تعیین می شود.

هر موسسه شرایط ورود خاص خود را بر اساس دوره نشان می دهد و توجه داشته باشید برخی از موسسات دانشگاهی ترجیح می دهند دانشجویان خارجی مستقیما به خود دانشگاه درخواست دهند.

ویزای تحصیلی ایرلند

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند باید از طریق سفارت ایرلند در کشور خود اقدام کنند ، برخی از سفارتخانه ها شما را ملزم به شرکت در مصاحبه می کنند و برخی دیگر به این کار نیاز ندارند ، بنابراین بهتر است که در این باره دستورالعمل های سفارت ایرلند را در کشور خود دنبال کنید تا بتوانید کارهای لازم را انجام دهید.

قبل از اینکه درخواست خود را ارائه دهید ، باید اسناد مورد نیاز خود را جمع کرده و سپس فرم های آنلاین را پر کنید ، هنگامی که درخواست شما تکمیل شد و هزینه 60 یورو را برای یک ویزای دانشجویی پرداخت کردید ، می توانید مراحل بعدی برای تحصیل در ایرلند را طی کنید.

ویزای تحصیلی ایرلند

زمان درخواست ویزای تحصیلی ایرلند

پس از پذیرش ، ثبت نام و پرداخت هزینه دوره تحصیلات خود در دانشگاه مورد نظر در ایرلند ، نوبت به درخواست ویزای دانشجویی می رسد و قبل از این مرحله نمی توانید این کار را انجام دهید ، زیرا برخی از مدارکی که از موسسه ایرلندی دریافت خواهید کرد در طی مراحل درخواست ویزای ایرلند مورد نیاز است.

بیشتر دانشجویان بین المللی به عنوان مثال متقاضیان ایرانی باید حدود 12 هفته قبل از اینکه قصد سفر به ایرلند را داشته باشند ، برای ویزا درخواست دهند ، زمان پردازش در طول سال متفاوت است ، اما پردازش درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در ایرلند ممکن است حدود هشت هفته طول بکشد ، بنابراین باید در اسرع وقت اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

تمام مدارک پشتیبانی ویزای تحصیلی ایرلند باید به زبان انگلیسی باشد ، اگرچه استفاده از زبان ایرلندی در سراسر ایرلند قابل قبول است ، اما ترجمه مدارک به زبان ایرلندی غیر قابل توصیه است.

شما باید نامه قبولی در دوره مورد نظر را داشته باشید و شواهدی مبنی بر اینکه در یک دوره تمام وقت شرکت کرده اید ( حداقل 15 ساعت در هفته ) را نشان دهد.

. دانشجویان بین المللی باید اثبات مهارت های زبان انگلیسی خود را ارائه دهند و شواهدی را در مورد پرداخت هزینه های دوره خود به طور کامل ارائه دهند.

شما همچنین باید مدارکی مبنی بر داشتن 7000 یورو در سال برای تأمین هزینه های اضافی زندگی در ایرلند یا اثبات حمایت مالی برای تأمین این مبلغ را ارائه دهید.

همچنین باید در مورد گپ تحصیلی که دارید اطلاعاتی ارائه دهید و مدارک بیمه پزشکی نیز داشته باشید.

دانشجویان بین المللی در ایرلند نیز باید تأیید کنند که پس از انقضای ویزای دانشجویی ، به کشور محل اقامت دائم خود باز می گردند.

سایر اسناد لازم شامل عکس پاسپورتی است و برخی از دانشجویان نیز باید گواهی پزشکی ارائه دهند.

اخذ ویزا برای دوره های زبان یا برنامه های غیر دانشگاهی در ایرلند

 • حداکثر زمانی که یک فرد می تواند در ایرلند به منظور شرکت در دوره های سطح زبان و غیر تحصیلی حضور یابد ، به دو سال محدود می شود.
 • شما به یک نامه پذیرش از کالج نیاز دارید ، که تأیید پذیرفته شدن و ثبت نام در یک دوره آموزش تمام وقت روزانه را به مدت حداقل 15 ساعت در هر هفته بین ساعات 9 صبح تا 5 بعد از ظهر نشان دهد.
 • شما باید اثبات کنید که هزینه دوره را به کالج پرداخت کرده اید و درصورتی که هزینه های شما زیر 6000 یورو باشد ، باید مبلغ کامل هزینه ها از قبل پرداخت شود.
 • در اولین ثبت نام باید به 3000 یورو دسترسی داشته باشید و این علاوه بر هزینه دوره شماست.
 • کلیه دانشجویان ملزم به داشتن بیمه پزشکی خصوصی ، شخصا یا از طریق یک برنامه گروهی هستند که توسط کالج ا اداره می شود.

هزینه های تحصیل در ایرلند

برخی از دانشجویان اتحادیه اروپا واجد شرایط طرح هزینه رایگان دولت ایرلند هستند که برای دانشجویان تمام وقت اعمال می شود، برای این دسته از دانشجویان ممکن است هزینه ها تحصیل به مبلغ 2500 یورو ، به علاوه مبلغی در قالب مالیات دانشجویی ، کاهش یابد.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا در هر دانشگاه و هر دوره متفاوت است ، اما شما می توانید به عنوان یک راهنما ، میانگین دامنه شهریه های تحصیلی را در زیر ببینید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایرلند با شهریه پایین

 • دانشگاه لیمریک : 6000 تا 8000 یورو در سال
 • کالج دانشگاهی کروک : 6500 یورو در سال
 • موسسه فناوری کروک : 3500 یورو در سال
 • کالج سنت پاتریک: 4500 یورو در سال
هزینه های تحصیل در ایرلند

هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلندی با رتبه بین المللی

 • کالج ترینیتی دوبلین : 7،500 یورو.
 • کالج دانشگاهی دوبلین : 6،700 یورو.
 • دانشگاه ملی ایرلند ، گالوی : 6000 یورو.
 • کالج سلطنتی سرگون : 6000 – 8000 یورو.

هزینه های تحصیل برخی از رشته ها در مقطع لیسانس ایرلند

 • پزشکی : هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند بین 45000 تا 54،000 یورو در سال متغیر است.
 • مهندسی : بین 9،950 تا 23،500 یورو در سال.
 • فناوری و علم : بین 9،750 تا 22،000 یورو در سال.
 • هنر و علوم انسانی : بین 9،750 تا 20،000 یورو در سال.
 • اقتصاد : بین 9،570 تا 18،000 یورو در سال.

هزینه های تحصیل در برخی از دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ایرلند

 • پزشکی: هزینه تحصیل پزشکی بین 4000 تا 31،000 € در سال متغیر است.
 • مهندسی: بین 9،950 تا 24،000 € در سال.
 • فناوری و علم: بین 9،750 تا 45،000 € برای سال.
 • هنر و علوم انسانی: بین 9،750 تا 22،000 €.

تحصیل رایگان در ایرلند

تحصیل رایگان در ایرلند فقط با اخذ بورسیه های تحصیلی موجود امکان پذیر است و در کل دانشگاه های ایرلند از دانشجویان بین المللی خود شهریه اخذ می کنند ، البته برخی از دانشگاه ها تحت شرایطی از دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه نمی گیرند.

اگربه دنبال تحصیل رایگان بدون اخذ بورسیه هستید می توانید کشور آلمان را نیز بررسی کنید ، مقاله تحصیل در آلمان تقدیم به شما.

بورسیه های تحصیلی در ایرلند

بورسیه های تحصیلی مختلفی در ایرلند وجود دارد که به دانشجویان برای هزینه های تحصیلات دانشگاهی آن ها در ایرلند کمک می کند و این بورسیه ها هزینه های تحصیل را به طور کامل یا جزئی تأمین می کنند.

این بورسیه های تحصیلی توسط نهادهای مختلف مانند دولت ایرلند ، موسسات و انجمن ها یا موسسات آموزش عالی پرداخت می شود.

شرایط دریافت هر نوع بورسیه تحصیلی در ایرلند در هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر متفاوت است.

بورس شورای تحقیقات برای رشته های علوم انسانی و اجتماعی

مرکز تحقیقات ایرلند تحقیقاتی را در زمینه علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، تجارت و حقوق با هدف ایجاد دانش و تجربیات مفید جدید برای توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ایرلند تأمین می کند.

بورسیه تحصیلی صد ساله موسسه فناوری دوبلین ( DIT )

موسسه فناوری دوبلین 60 بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستند ارائه می دهد ، این موارد برای دانشجویان کارشناسی ارشد در انستیتوی فناوری دوبلین در چهار موسسه است و این بورس تحصیلی نیمی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

بورسیه های موسسه فناوری Galway-Mayo در ایرلند

موسسه فناوری Galway-Mayo برنامه بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی در ایرلند ارائه می دهد ، این بورسیه ها به صورت 30٪ کاهش شهریه در این موسسه است.

بورسیه تحصیلی دولت ایرلند برای آموزش بین المللی

این بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دولت ایرلند به صورت 60 بورس تحصیلی برای دانشجویان از کشورهای غیر اروپایی ارائه می شود و ارزش آن 10000 یورو در سال است.

این بورس تحصیلی مربوط به مقاطع زیر است:

 • سال آخر برنامه کارشناسی
 • یک سال برنامه کارشناسی ارشد
 • برای یک سال برنامه تحقیقاتی ( کارشناسی ارشد یا دکترا )

بورسیه های تحصیلات تکمیلی TEAGASC PhD Walsh Fellowship

TEAGASC آژانس ایالتی است که خدمات تحقیقاتی ، مشاوره ای و آموزشی در زمینه های کشاورزی ، باغداری ، غذا و توسعه روستایی در ایرلند ارائه می دهد ، 22،000 یورو بورس تحصیلی برای دانشجویان ثبت نام شده در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

نام این کمک هزینه ها به نام دکتر تام والش است و او اولین مدیر بنیاد تحقیقات الفلاحری و خدمات مشاوره و آموزش ملی است که با Teagasc ادغام شده است.

بورسیه دکترای حقوق در DCU

دانشگاه شهر دوبلین برای دانشجویان در مقطع دکترای حقوق در دانشکده حقوق دوبلین بورس تحصیلی چهار ساله ارائه می دهد ، مبلغ بورس تحصیلی 12000 یورو برای سال است.

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در NUI Galway

دانشگاه ملی ایرلند گالوی چندین بورسیه تحصیلی ارائه می دهد:

بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه ایرلند

بورس تحصیلی 2000 یورویی که شامل اولین سال دوره کارشناسی برای دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه ملی ایرلند است.

بورس تحصیلی مقطع فوق لیسانس در ایرلند

این بورس های تحصیلی به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه حداکثر تا 2000 یورو در سال تعلق می گیرد و برای به دست آوردن آنها ، شما باید یک پایان نامه در مورد چرایی تحصیل در NUI Galway ارسال کنید ، مقاله نباید بیش از 1000 کلمه باشد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های دیگر ایرلند

دانشگاه مینوث بورسیه های مختلفی را برای دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در چندین رشته ارائه می دهد.

UCC چندین بورسیه تحصیلی از جمله بورس تحصیلی شایسته برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده عالی هنر ، مطالعات سلتیک و علوم اجتماعی خود ارائه می دهد و این بورسیه ها را هر ساله اعطا می کند.

دانشجویان دانشگاه لیمریک می توانند بورسیه های مختلف تحصیلی در رشته های زیر را دریافت کنند:

بورسیه های دانشکده علوم و مهندسی : دانشکده علوم و مهندسی در بسیاری از رشته ها به دانشجویان بورسیه می دهد ، ارزش بورس تحصیلی از 1500 یورو تا 2000 یورو در سال است.

دانشکده ادبیات ، علوم انسانی و علوم اجتماعی : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ( خارج از اتحادیه اروپا ) بر اساس شایستگی ارائه می شود و دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی از این بورسیه ها به ارزش 1500 تا 2000 یورو در سال بهره مند می شوند.

تحصیل به زبان انگلیسی در ایرلند

ناگفته نماند که تسلط به زبان انگلیسی یک شرط اساسی برای امکان ثبت نام در دانشگاه های ایرلند برای دانشجویانی است که زبان مادری آنها انگلیسی نیست.

شما کاملا باید قادر به درک ، بحث و نوشتن به انگلیسی باشید زیرا این زبان اصلی در تمام موسسات آموزش عالی در ایرلند است.

دانشجویان باید اثبات تسلط کافی به زبان انگلیسی را در طی مراحل پذیرش در یک برنامه خاص دانشگاه ارائه دهند ، با این وجود بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایرلند برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در آنجا هستند ، برنامه های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

آزمون های پذیرفته شده انگلیسی در دانشگاه های ایرلند

هر دانشگاه و موسسه فناوری در ایرلند شرایط خاص خود را در مورد سطح انگلیسی برای دانشجویان بین المللی دارد و به طور کلی ، هرچه سطح تحصیلات بالاتر باشد ، الزامات نیز بیشتر خواهد بود ، بنابراین دانشجویی که مایل به پیوستن به دوره آموزش در سطح کارشناسی ارشد باشد ، الزامات بالاتری نسبت به دانشجوی متقاضی آموزش دوره کارشناسی خواهد داشت.

دانشگاههای ایرلند و سایر موسسات اکثر آزمونهای انگلیسی را برای توانایی کلی این زبان ارزیابی می کنند ، به عنوان مثال نتایج آزمون TOEIC پذیرفته نمی شود ، زیرا فقط درک مطلب را ارزیابی می کند و نه بیان.

در زیر معتبر ترین و شناخته شده ترین آزمون ها برای تحصیل به زبان انگلیسی در ایرلند معرفی شده است.

 • آیلتس : با میانگین نمره 6.00 – 6.50
 • مهارت کمبریج : حداقل سطح C
 • ETAPP : در سطح C1
 • PTE Academic : با حداقل 36 امتیاز.

در دانشگاه های ایرلند آزمون آیلتس به میزان کمتری پذیرفته می شود ، بنابراین سایر آزمون های زبان را ترجیح دهید ، نمره تافل مورد نیاز بین 80 تا 90 است.

بهترین دانشگاه های ایرلند

بهترین دانشگاه های ایرلند

مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی لیستی از بهترین دانشگاههای ایرلند را برای دانشجویان بین المللی تهیه کرده اند ، انتخاب بهترین دانشگاه ها در ایرلند بر اساس تعداد برنامه ها ، داده های ما از منابع معتبر دولتی ، نظرسنجی دانشجویان و مصاحبه های فارغ التحصیلان دانشگاه انجام شده است.

بنابراین ، بر اساس این معیارها ، در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های ایرلند برای دانشجویان بین المللی در سال 2021 آورده شده است.

دانشگاه لیمیرک

دانشگاه لیمریک (UL) یک دانشگاه مستقل و متمرکز بین المللی با بیش از 11000 دانشجو و 1313 کارمند است ، این دانشگاه دارای سابقه ای افتخارآمیز در زمینه نوآوری در آموزش و تعالی در تحقیقات و بورسیه های تحصیلی است.

UL 72 برنامه کارشناسی و 103 برنامه تحصیلات تکمیلی را در چهار دانشکده خود ارائه می دهد : هنر ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، علوم تربیتی و بهداشتی ؛ دانشکده تجارت و علوم و مهندسی.

دانشگاه مینوث

در دانشگاه مینوث ، تجربه دانشجویی از نظر آکادمی و اجتماعی اولویت بندی می شود تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان با بهترین مهارت ها فارغ التحصیل می شوند تا به آنها کمک شود در دنیا موفق شوند و هر کاری که تصمیم بگیرند انجام دهند

Times Higher Education این دانشگاه را در میان 50 دانشگاه برتر زیر 50 سال قرار داده است.

دانشگاه NUI گالوی

NUI گالوی به دلیل برتری خود در سطح بین المللی شناخته شده است و در پنج سال گذشته ، NUI تنها دانشگاه در ایرلند بوده است که به طور مداوم در رقابتی ترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی رشد داشته است و همQS و هم Times Higher Education این دانشگاه را هر سال در موقعیت بالاتری قرار داده اند.

NUI Galway برترین دانشگاه ایرلند برای استخدام است و بیش از 98٪ از فارغ التحصیلان آن در شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار یا ادامه تحصیل شده اند.

NUI Galway نیز یکی از بهترین دانشگاههای ایرلند برای دانشجویان بین المللی در سال 2021 است.

کالج ترینیتی دوبلین – دانشگاه دوبلین

دانشگاه ترینیتی در سال 1592 تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های ایرلند است ، این پردیس چشمگیر در مرکز پایتخت پر جنب و جوش ایرلند واقع شده و جامعه ای از دانشگاهیان در خط مقدم تحقیق و آموزش است.

کالج ترینیتی دوبلین ترکیبی از سنت های تاریخی مشهور جهان و مراکز تحقیقاتی عالی ، یک فرصت منحصر به فرد برای ترکیب یک برنامه آکادمیک سختگیرانه و انواع بی نظیر تجارب فرهنگی ، اجتماعی و حرفه ای ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین به عنوان یک مرکز بین المللی برتر برای تحقیقات و یک رهبر جهانی در فناوری نانو ، فناوری اطلاعات ، ایمونولوژی ، ریاضیات ، مهندسی ، روانشناسی ، سیاست ، انگلیسی و بسیاری از رشته های دیگر شناخته شده است.

دانشگاه فنی دوبلین

با 28،500 دانشجو TU دوبلین مکانی است که هنر ، تجارت ، علوم ، مهندسی و فناوری بهم می پیوندد.

TU دوبلین یک تجربه یادگیری فراگیر و آزاد را ارائه می دهد و مسیرهایی برای فارغ التحصیلی ، از پایه تا دوره کارشناسی و دکترا ، به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهد. ، TU Dublin نیز یکی از بهترین دانشگاههای ایرلند برای دانشجویان بین المللی 2021 است.

کالج دانشگاهی کورک ( UCC )

UCC نه تنها یکی از بهترین دانشگاه های ایرلند برای دانشجویان بین المللی است بلکه به عنوان موسسه تحقیقاتی پیشرو ایرلند نیز شناخته می شود.

UCC اولین دانشگاه در جهان است که به دلیل سازگاری با محیط زیست ، پرچم سبز بین المللی دریافت کرده است ، این دانشگاه یک موسسه با سابقه برجسته است و دانشجویان از عضویت در چنین دانشگاه معتبری بهره مند می شوند.

دانشجویان همچنین از طریق برنامه های خود و شخصا از طریق باشگاه ها و انجمن ها از سیستم پشتیبانی عالی UCC و فرصت های بی شمار برای پیشرفت دانشگاهی بهره مند خواهند شد.

کالج دانشگاهی دوبلین ( UCD )

کالج دانشگاه دوبلین یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی در اروپا است و در رتبه بندی QS جهانی در رتبه 185 جهان قرار دارد و در سال 2019 ، برای سومین سال متوالی ، دانشگاه UCD از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در ایرلند رتبه یک و در جهان رتبه 78 را کسب کرد.

UCD دانشگاه جهانی در ایرلند ، بزرگترین و بین المللی ترین دانشگاه ایرلند با بیش از 8000 دانشجوی بین المللی از 138 کشور است ، دانشگاهیان بین المللی بیش از 30٪ اساتید UCD را تشکیل می دهند و بیش از 50٪ کارکنان بودجه حاصل از تحقیقات UCD ایرلندی نیستند.

کالج Mary Immaculate

کالج Mary Immaculate (MIC) که در سال 1898 تاسیس شد ، دانشگاه برتر در مقطع کارشناسی و هنرهای لیبرال در ایرلند است و 40٪ از معلمان مدارس ابتدایی این کشور را آموزش می دهد.

MIC دارای جامعه رو به رشد و متنوعی از 5000 دانشجو است که در برنامه های کارشناسی آموزش ، هنرهای آزاد ، مطالعات تئاتر ، مراقبت های اولیه کودکی و آموزش و همچنین انواع برنامه های دکترا در سطح تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده اند.

فارغ التحصیلان دانشگاه MIT در بسیاری از بخش ها در سطح ملی و بین المللی به ویژه در زمینه های آموزش ، رسانه ، روانشناسی ، زبانشناسی و توسعه سیاست های عمومی در بالاترین سطح قرار دارند.

کالج ملی هنر و طراحی

کالج ملی هنر و طراحی در دوبلین پیشروترین ارائه دهنده آموزش هنر و طراحی در ایرلند است ، محوطه دانشگاه آن در مرکز خیابان توماس ، در منطقه تاریخی آزادی های دوبلین ، در جامعه ای متشکل از 1500 دانشجوی کارشناسی و فارغ التحصیل که در طیف گسترده ای از مطالعات و تحقیقات در زمینه های طراحی ، آموزش ، هنرهای زیبا و فرهنگ تجسمی شرکت می کنند ، واقع شده است.

NCAD بیش از 250 سال است که مهمترین ارائه دهنده هنر و طراحی در ایرلند است و یک کالج شناخته شده در دانشگاه کالج دوبلین است.

کالج سلطنتی جراحان در ایرلند ( RCSI )

این کالج تمرکز منحصر به فرد در علوم بهداشتی دارد و زیربنای آن میراث جراحی است که به سال 1784 برمی گردد ، در این کالج دانشجویان با داشتن دانشکده های پزشکی ، داروسازی و فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ، در تیم های چند رشته ای تحصیل می کنند و این کار دانشجویان را برای زندگی پس از فارغ التحصیلی هنگام کار به عنوان بخشی از تیم مراقبت های بهداشتی آماده می کند.

کالج مدیریت هتلداری شانون

کالج شانون یکی از بهترین دانشگاه های ایرلند است که دانشجویان آن در روز فارغ التحصیلی 100٪ اشتغال دارند ، مدرک کارشناسی آن شامل دو دوره کارآموزی با حقوق در بیش از 100 شریک هتل در 16 کشور در سراسر جهان است و همچنین به دانشجویان خود مدرک کسب و کار توسط دانشگاه ملی ایرلند ارائه می دهد.

موسسه فناوری Athlone

موسسه فناوری Athlon یک شرکت فناوری پیشرو در زمینه نوآوری ، آموزش کاربردی و رفاه دانشجویان است ، قدرت AIT از شناسایی زمینه های کمبود مهارت و همکاری با شرکت ها برای بهبود روابط شرکت و دانشگاه حاصل می شود.

این موسسه شامل 6000 دانشجو است که طیف گسترده ای از برنامه ها را در زمینه های تجارت ، مهمان نوازی ، مهندسی ، فناوری اطلاعات ، علوم و بهداشت ، علوم اجتماعی و زمینه های طراحی اجرا می کنند.

بیش از 11٪ دانشجویان تمام وقت آن از خارج از کشور با 63 ملیت هستند که این نشان دهنده ماهیت جهانی دانشگاه است.

رویکرد جهانی این موسسه همچنین در 230 انجمن و توافق نامه امضا شده با دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در سراسر جهان مشهود است.

موسسه فناوری واترفورد

موسسه فناوری واترفورد ( WIT ) یکی از بهترین دانشگاههای ایرلند نیز یکی از قدیمی ترین موسسات ( 1970 ) ، بزرگترین و معتبرترین آکادمیک فناوری در ایرلند است.

این یک موسسه آموزش عالی مستقل است که در داخل شبکه ملی صلاحیت های ایرلند فعالیت می کند ، افتخارات WIT در سراسر جهان شناخته شده است و فارغ التحصیلان موسسه موقعیت های ارشد شرکت های بزرگ در ایرلند ، اتحادیه اروپا و سایر مناطق را دارند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایرلند

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایرلند در گروه ممتاز ، خوب و متوسط دسته بندی شده اند که در زیر لیست این دانشگاه ها را می توانید مشاهده کنید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایرلند در گروه ممتاز ( الف )

 • National University of Ireland, Galway
 • Trinity College Dublin
 • University College Cork
 • University College Dublin
 • University of Limerick

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایرلند در گروه ب ( خوب )

 • Dublin City University
 • Dublin Institute of Technology
 • National University of Ireland Maynooth

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایرلند در گروه ج ( متوسط )

 • Athlone Institute of Technology فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Cork Institute of Technology فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Dundalk Institute of Technology فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Galway Mayo Institute of Technology فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Carlow فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Sligo فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Tallaght فقط تا سطح کارشناسی ارشد
 • Waterford Institute of Technology صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد

تحصیل رشته های مهندسی در ایرلند

آیا می خواهید مهندسی را به صورت تئوری بخوانید یا برعکس به روش فنی و حرفه ای ؟ در ایرلند هر دو این ها به لطف دو نوع موسسه آموزشی یعنی دانشگاهها و موسسه فناوری امکان پذیر است.

در سال 2019 بیش از 6000 شغل جدید در ایرلند برای مهندسان ایجاد شد و مهندسین طراحی تولید و QC بیشترین رشد را با 8.4٪ و مهندسان عمران با رشد 6.3٪ نشان دادند.

7 دانشگاه در سراسر کشور وجود دارد و همه آنها دوره های مختلف مهندسی را در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهند ، برنامه های موجود در دانشگاه ها نظری است و برای رسیدن به مدرک مهندسی نیاز به مطالعات طولانی دارد.

در مورد موسسات فناوری ، تحصیل در رشته مهندسی در این موسسات در مقطع کارشناسی نیز امکان پذیر است ، اینها موسساتی هستند که مطالعات نظری کمتری نسبت به دانشگاه ها و دوره های عملی تر ارائه می دهند ، بنابراین بیشتر به سمت جهان حرفه ای گرایش دارند ، در کل 14 موسسه فناوری در ایرلند وجود دارد و برنامه های مهندسی فنی بیشتری در آنها وجود دارد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی در ایرلند

Times Higher Education ، یک رسانه انگلیسی متخصص در آموزش عالی ، هر ساله رتبه ای از بهترین دوره ها و دانشگاه ها را منتشر می کند. ،7 دانشگاه ایرلند در سال 2020 برای تحصیل مهندسی به شرح زیر رتبه بندی شده اند:

 • کالج ترینیتی دوبلین
 • کالج دانشگاهی دوبلین ( UCD )
 • دانشگاه ملی ایرلند ، گالوی
 • دانشگاه مینوث
 • کالج دانشگاهی کورک
 • دانشگاه لیمریک
 • دانشگاه شهر دوبلین

مدت دوره تحصیل مهندسی در ایرلند

مدت زمان مهندسی در ایرلند 4 سال است و دوره های مختلف مهندسی در دانشگاه ها و کالج های مختلف وجود دارد که می تواند 2 یا 3 ساله باشد.

این دوره ها مانند ، مهندسی پزشکی ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر و ارتباطات ، مهندسی الکترونیک و غیره است.

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته ” دیپلم مهندسی ” هستند به 3 سال تحصیل نیاز دارند و افرادی که مایل به تحصیل در B.Tech هستند برای مدت 4 سال نیاز به تحصیل دارند.

دوره دکترا در مهندسی ( Ph.D ) به دوره اختصاصی 3 ساله نیاز دارد ، در حالی که دانشجویان می توانند در مدت 2 سال مدرک کارشناسی ارشد مهندسی ( M.Tech ) را بگذرانند.

معیارهای پذیرش رشته های مهندسی در ایرلند

دانشجویانی که 18 سال تمام را پشت سر گذاشته اند ، می توانند به یک برنامه تحصیلی در رشته های مهندسی بپیوندند.

متقاضیان باید آزمون 10 + 2 یا معادل آن را بگذرانند و حداقل در آزمون ریاضی ، فیزیک و شیمی 60 درصد نمره را کسب کنند ، نمره خوب در آیلتس یا تافل به عنوان اثبات مهارت انگلیسی مورد نیاز است.

تحصیل مقطع دکترا در ایرلند

دولت ایرلند نقش مهمی در کمک به تحولات فناوری ، اختراعات و تحقیقات داشته است و همچنان نیز این نقش را ادامه می دهد و در واقع ، بیشتر سرمایه ها و بودجه ها در جهت افزایش و بهبود مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها و کالج های ایرلند استفاده می شود.

بنابراین ، به دانشجویان بستر بهتری برای انجام مطالعات و برنامه های تحقیقاتی داده می شود ، پیشرفته ترین شکل تحصیلات تکمیلی در ایرلند ، دوره دکترا است و طیف گسترده ای از رشته ها برای دانشجویان بالقوه دکترا جهت انجام تحقیق و مطالعه جهت ارتقا مشخصات حرفه ای آن ها ارائه می شود.

بنابراین تحصیل دکترا در ایرلند طیف گسترده ای از مشاغل دانشگاهی و غیرآکادمیک را برای متقاضی ایجاد می کند.

تحصیل مقطع دکترا در ایرلند

انواع مدارک دکترا در ایرلند

اکثر دانشگاه ها در ایرلند دارای مشارکت بین المللی و برنامه های مبادله ای هستند که به تقویت دوره و تحقیقات انجام شده در یک دوره دکترا کمک می کند ، برنامه های دکترا در ایرلند به طور معمول برای مدت حداقل سه سال اجرا می شود که در آن دانشجویان تحت هدایت دانشگاهی برای راهنمایی برای انجام تحقیقات لازم کار می کنند ، بنابراین پایان نامه را طبق برنامه درسی تکمیل می کنند.

بسته به حوزه تخصصی متقاضی ، یک استاد راهنما و مکانی برای انجام پایان نامه و کارهای تحقیقاتی در اختیار وی قرار می گیرد.

در دانشگاه های ایرلند ، دکترا سه شکل مختلف دارد ، یعنی PhD ، دکترای حرفه ای و دکترا عالی ، یک برنامه دکترا با کار بر روی یک پایان نامه از طریق تحقیقات اصلی مشخص می شود ، در نتیجه دانش و پارامترهای عمل حرفه ای دانشجو را گسترش میدهد.

دکتراي حرفه اي نسبت به دکترا نسبتا کوتاه تر است و رساله پژوهش عموما داراي زمينه محيط حرفه اي است ، بر خلاف مدرک دکترا ، دکترای حرفه ای یک مدرک دکترا است که با عنوان اشاره به حرفه دانشجو متمایز میشود.

دانشجویانی که در زمینه های مربوطه خود مشارکت استثنایی دارند و دانش جدیدی را از طریق کارهای منتشر شده ارائه می دهند ، دارای مدرک دکترا عالی هستند و به همین ترتیب هیچ دوره آموزشی یا برنامه تحصیلی رسمی برای این درجه طراحی نشده است و افراد معمولا از محققان با تجربه و ارشد هستند.

شرایط پذیرش دوره دکترا در ایرلند

مدرک عالی افتخاری به عنوان حداقل صلاحیت پذیرش در دوره دکترا در دانشگاه های ایرلند است و متناوبا ، متقاضیان می توانند مداركی از این دست را ارائه دهند كه رئیس گروه یا دانشكده را برای صلاحیت آنها برای اخذ پذیرش متقاعد كند و در حالت ایده آل ، مدرک کارشناسی ارشد مناسب برای استفاده از برنامه دکترا در نظر گرفته می شود.

بسته به سوابق تحصیلی متقاضیان و موضوع انتخاب شده برای تحقیق ، آنها باید در طی 12 تا 18 ماه پس از ثبت نام ، حداقل 10 هزار کلمه را برای توجیه صلاحیت خود برای جستجوی پذیرش در موضوع تحقیق مورد نظر خود ، ارسال کنند و سپس ممکن است مجبور شوند که یک سخنرانی شفاهی نیز داشته باشند.

متقاضیان تحصیل دکترا در ایرلند باید یک رزومه به روز که جزئیات تجربه قبلی کار ، دستاوردها و اهداف آینده را نشان دهد ، انگیزه نامه ای که علایق مربوط به موضوع خاص را مشخص می کند و کپی های معتبر کارنامه دانشگاهی و مدارک مهارت در زبان انگلیسی از طریق نمره تافل یا آیلتس را ارائه دهند.

برای تحصیل مقطع دکترا می توانید کشور کانادا را نیز انتخاب کنید ، اگر مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید ، دلایل کافی برای این انتخاب را متوجه خواهید شد.

كار پاره وقت دانشجويی در ایرلند

كار پاره وقت دانشجويی در ایرلند

در ایرلند دانشجویان خارجی ثبت نام شده در اداره مهاجرت حق دارند 20 ساعت در هفته کار کنند و در تعطیلات ژوئن ، جولای ، آگوست و سپتامبر و از 15 دسامبر تا 15 ژانویه ، آنها می توانند تا 40 ساعت در هفته کار کنند.

شرایط کار هنگام تحصیل در ایرلند به شرح زیر است:

 • ثبت نام در اداره مهاجرت
 • ثبت نام در یک دانشگاه معتبر ایرلندی
 • ادامه تحصیل تا اخذ مدرک کامل
 • حداقل تحصیل به مدت یک سال در یک برنامه خاص
 • و در آخر ، دریافت یک شماره خدمات عمومی شخصی ( شماره PPS )

یک کارفرما فقط می تواند با شماره PPS به کارمندان پرداخت کند و این پول معمولا به حساب بانکی ایرلند واریز می شود ، حداقل دستمزد در ایرلند 9.15 یورو در ساعت است.

نحوه دریافت شماره PPS

شماره خدمات عمومی (PPS ) شماره مرجع منحصر به فردی است که هر کسی که در ایرلند کار می کند باید داشته باشد ، این شماره اطمینان می دهد که شما در مقامات مالیاتی ایرلند ، معروف به کمیسرهای درآمد ثبت شده اید.

فقط زمانی می توانید شماره PPS دریافت کنید که بتوانید برای اشتغال به کار خود پیشنهاد دهید یا برای مقابله با ” ارگان مشخص ” به آن نیاز دارید ، اگر دوره تحصیل شما توسط QQI معتبر باشد ، به احتمال زیاد در حال حاضر شماره PPS را به عنوان یکی از ملزومات دوره خود خواهید داشت.

برای دریافت شماره PPS ، باید به یکی از مراکز تخصیص بخش امور استخدام و حمایت اجتماعی بروید. مدارکی که باید با خود همراه داشته باشید به این بستگی دارد که اهل کشور EEA باشید یا خیر.

دوره کارآموزی در ایرلند

دانشجویانی که برای یک مدرک دانشگاهی خاص ثبت نام می کنند ، گاهی مجبور به گذراندن دوره های کارآموزی مربوط به دوره هستند ، در این کار باید قوانین زیر وجود داشته باشد:

دوره کارآموزی یا کار نمی تواند بیش از 50٪ از مدت زمان برنامه باشد ، اگر مدت دوره چهار سال باشد ، حداکثر مدت زمان قانونی برای کار دو سال است و دانشجویان نمی توانند به طور مستقل کار کنند.

موضوع دوره کارورزی باید با ماهیت مطالعات مرتبط باشد و این نیز بخشی از نمرات دانشجو در پایان سال تحصیلی است.

نکات مهم در خصوص کار پاره وقت دانشجویی در ایرلند

مشاغل نیمه وقت می توانند در تأمین هزینه های زندگی هنگام تحصیل در ایرلند نقش مهم و مفیدی داشته باشند ، اما این برای تأمین هزینه تحصیل در دانشگاه کافی نخواهد بود.

هنگام درخواست ویزای تحصیلی ، باید ثابت کنید که توانایی مالی شما برای تأمین هزینه تحصیل کافی است. گفتن اینکه شما برای تأمین هزینه های خود در آنجا کار خواهید کرد ، در نظر گرفته نمی شود.

لطفا توجه داشته باشید که تا زمانی که دوره های مقدماتی را قبل از شروع تحصیل در دانشگاه می گذرانید ، قادر به کار نخواهید بود و برای استخدام دانشجو در ایرلند باید مدرک دانشگاهی کامل داشته باشید.

همچنین توجه داشته باشید که به عنوان دانشجو در ایرلند ، بدون توجه به ملیت یا وضعیت مهاجرت ، از حقوق کار در محل کار خود برخوردار هستید و این بدان معناست که شما حق داشتن یک قرارداد قانونی و ساعت کاری قانونی را دارید و همچنین شما دستمزدی معادل یا بالاتر از حداقل دستمزد و سایر مزایای پیش بینی شده در قوانین ایرلند از جمله مرخصی سالانه ، مرخصی استعلاجی و حق عضویت در اتحادیه دریافت خواهید کرد.

با این حال ، کارفرمای شما از نظر قانونی ملزم به ارائه ساعات کاری متناسب با برنامه شما نیست و اگر تعارض اولویت ها بین تحصیلات و شغل وجود دارد ، مهم است که این موارد را با کارفرمای خود در میان بگذارید و باید با کارفرمای خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نیاز به کار بهانه قابل قبولی برای از دست دادن کلاس ها نیست و هر کاری که انجام می دهید باید بعد از ساعت 2 بعدازظهر یا آخر هفته ها انجام شود.

درگاه های جستجوی کار در ایرلند

ایرلند پورتال های شغلی زیادی دارد که کم و بیش در بخشهای خاصی تخصص دارند.

 • : دومین پورتال شغلی در ایرلند با مشاغل در همه بخش ها.
 • : محبوب ترین پورتال کشور با پیشنهادات شغلی در همه زمینه ها.
 • https://www.publicjobs.ie/publicjobs : پورتال دولت ایرلند که همه جای خالی های کار برای خدمات عمومی در ایرلند را گرد هم آورده است.
 • https://www.recruitireland.com : یک درگاه عمومی با تعداد زیادی پیشنهاد شغل.
 • http://www.jobsboard.ie : یک پورتال کوچک کاریابی که به شرکت ها و کاندیداها اجازه می دهد پیشنهادات و پروفایل های خود را به صورت رایگان ارسال کنند.

خدمات بیمه دانشجویی در ایرلند

بیمه درمانی دانشجویی برای تحصیل در ایرلند اجباری است ، دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA هنگام ورود به ایرلند برای اهداف آموزشی لازم است بیمه پزشکی خصوصی داشته باشند و طبق مقررات اداره تابعیت و مهاجرت ایرلند ( INIS ) داشتن این بیمه اجباری است.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یا EEA می توانند در اولین اقامت خود در ایرلند از بیمه سفر استفاده کنند ، بیمه پزشکی خصوصی را می توان به صورت بیمه گروهی کالج ها و بیمه درمانی خصوصی که در ایرلند ارائه می شود ، تهیه کرد.

حداقل نیاز بیمه دانشجویی در ایرلند

اگر مدت اقامت کمتر از یک سال باشد ، بیمه باید یک سال دانشجو را پوشش دهد یا دانشجو باید کل اقامت را تحت پوشش قرار دهد.

حداقل پوشش بیمه باید 25000 یورو برای حوادث و 25000 یورو برای بیماری باشد ، پوشش بیمه ای دانشجو را برای هر دوره بستری در بیمارستان تحت پوشش قرار می دهد.

لطفا توجه داشته باشید که اگر دانشجو قصد دارد بیش از یک سال در ایرلند بماند ، دانشجو ملزم به تهیه بیمه درمانی خصوصی در ایرلند برای سال دوم و در سال بعدی است.

انواع بیمه سلامت دانشجویان برای تحصیل در ایرلند

انواع بیمه سلامت دانشجویان برای تحصیل در ایرلند به شرح زیر است:

طرح بیمه گروهی : یک دانشجو ملزم به اثبات بیمه خصوصی از طریق Group InsuMinimum مورد بیمه یک دانشجو ملزم به اثبات بیمه خصوصی از طریق طرح بیمه گروهی است که توسط کالج خمورد نظر اداره می شود ، نامه ثبت نام از کالج به عنوان اثبات بیمه پزشکی خصوصی محسوب می شود ، بیمه درمانی باید ذکر کند که:

 • دانشجو بخشی از طرح گروه کالج است
 • دانشجو هزینه های مرتبط با طرح گروه را پرداخت کرده است

خلاصه ای از پوشش بیمه

بیمه پزشکی خصوصی : دانشجویی که بخشی از یک طرح بیمه گروهی نیست که توسط کالج اداره می شود ، باید دارای پوشش بیمه پزشکی خصوصی باشد ، برای دانشجویان تازه وارد سال اول ایرلند بیمه سفر ممکن است نیازهای شما را برآورده کند.

ارائه دهندگان بیمه پزشکی برای تحصیل در ایرلند

دانشجویان می توانند بیمه درمانی را از هر ارائه دهنده در کشور خود ( فقط در سال اول ) یا از ایرلند خریداری کنند ، دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که این بیمه نیازهای خاص آنها و به ویژه در صورت داشتن بیماری قبلی را برآورده می کند.

دو نوع بیمه نامه پزشکی وجود دارد که دانشجویان می توانند از ارائه دهندگان ایرلندی خریداری کنند که در ادامه به توضیح آن ها پرداخته شده است.

بیمه نامه سفر

این بیمه نامه ها ارزان تر از بیمه درمانی خصوصی هستند و از تاریخ 2 اکتبر 2020 ، این نوع خط مشی فقط برای دانشجویانی که در دوره 12 ماهه یا کمتر ثبت نام کرده اند در دسترس است ، آنها به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند و در حال حاضر شرایط ویزای دانشجویی را دارند ، سیاست های مسافرتی که دانشجویان معمولاً خریداری می کنند از این موارد است:

 • studyandprotect.com
 • guardme.eu

بیمه سلامت خصوصی

از 2 اکتبر 2020 ، دانشجویان در ایرلند در دوره ای که بیش از 12 ماه طول بکشد ، باید بیمه درمانی خصوصی خریداری کنند ، دانشجویان می توانند بیمه خدمات درمانی خصوصی را که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است ، از ارائه دهندگان زیر خریداری کنند.

 • studyandprotect.com
 • guardme.eu
 • halligan.ie

تعدادی از ارائه دهندگان خدمات بیمه درمانی خصوصی در ایرلند مانند VHI ، Laya و Irish Life وجود دارند ، محصولات آنها گرانتر از بیمه سفر است و برای همه افرادی که در ایرلند زندگی می کنند طراحی شده است.

طیف وسیعی از بیمه نامه ها وجود دارد که می توانید انتخاب کنید و HIA ( بیمه سلامت ) دارای یک ابزار مقایسه برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد بهترین بیمه متناسب با نیاز ، بودجه و شرایط ویزای دانشجویی شماست.

توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی می توانند بیمه پزشکی را برای اولین سال حضور در ایرلند از کشور خود خریداری کنند و پس از آن باید بیمه را از یک شرکت ارائه دهنده ایرلند خریداری کنند.

خدمات اضطراری در ایراند

خدمات بیمه دانشجویان فقط در ساعات کاری فعالیت می کند و پوشش کامل 24 ساعته را ارائه نمی دهد ، از این رو به دانشجویان توصیه می شود هنگام ورود به ایرلند برای پزشک عمومی ( GP ) ثبت نام کنند ، که در صورت نداشتن کارت پزشکی یا کارت بیمه سلامت اروپا حق دارد از شما هزینه دریافت کند.

خوابگاه های دانشجویی کشور ایرلند

خوابگاه های دانشجویی کشور ایرلند

انتخاب مناسب محل اقامت امری مهم است ، زیرا محل زندگی حتی از محل تحصیل مهمتر است.

دانشجویان در ایرلند گزینه های اقامت گسترده ای دارند ، برخی از دانشجویان ترجیح می دهند در خوابگاه های دانشگاه بمانند که در بسیاری از کالج ها موجود است ، خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه همیشه مورد تقاضا است و یافتن آن بسیار گران و دشوار است.

همه دانشگاه ها دارای سالن های اقامت ، معمولا آپارتمان های 4 تا 8 نفره ، با یک اتاق خواب خصوصی و یک آشپزخانه مشترک ، اتاق نشیمن و حمام هستند.

در دانشگاه های ایرلند ، هزینه خوابگاه دانشجویی باید در دو قسط ، در سپتامبر و فوریه پرداخت می شود.

در بیشتر خوابگاه های دانشجویی کشور ایرلند امکان پرداخت ماهیانه اجاره وجود ندارد و معمولا باید یک ماه اجاره پیش پرداخت خود را بپردازید که در هنگام عزیمت به شما پس داده می شود.

تأسیساتی از قبیل گرمایش معمولا هزینه اضافی دارند ، اگرچه بسیاری از خوابگاه ها شامل گرمایش و برق در شارژ اولیه خود هستند و هزینه استفاده بیش از حد متوسط را از سپرده تأمین شده کسر می کنند.

رزرو خوابگاه دانشجویی در ایرلند

برای رزرو خوابگاه دانشجویی می توانید با دفتر اسکان یا دفتر اقامتگاه های دانشگاه تماس بگیرید ، اکثر دانشگاه ها اتاق هایی را برای دانشجویان خارجی رزرو می کنند ، اما باید توجه داشته باشید که تعداد این مکان ها کم است.

در بخش خصوصی ، بهتر است با دفتر اسکان برای دانشجویان خارجی تماس بگیرید ، که به یافتن محل اقامت ارزان کمک می کند ، اما شما باید چندین ماه قبل با آنها تماس بگیرید.

همچنین می توانید از تبلیغات ارسال شده در مکان هایی که جوانان و دانشجویان در آن بازدید می کنند ، به عنوان مثال در بیلبوردهای دانشگاه ها ، مراکز اطلاع رسانی جوانان ( سایت به زبان انگلیسی ) استفاده کنید.

اگر قبل از عزیمت به ایرلند به دنبال محل اقامت خود در اینترنت هستید ، هوشیار باشید و در مورد قابلیت اطمینان سایت ، پیشنهادات و غیره اطلاعاتی کسب کنید.

توجه داشته باشید که رزرو خوابگاه یا هتل برای درخواست ویزا نیز اهمیت دارد و از طرفی برخی مراکز خوابگاهی اگر رزرو کنید ، ولی بعد از رسیدن به آن کشور رزرو خود را لغو نمائید ، یک نمره منفی برای شما خواهد داشت.

گزینه های اقامتی دیگر برای دانشجویان در ایرلند

دانشجویانی که تمایل به استقلال کامل دارند محل اقامت اجاره ای را انتخاب می کنند.

دانشجویان اجاره خود را ماهانه و پیش پرداخت می کنند و با شروع دوره اجاره ، یک ماه اجاره را جلوتر پرداخت می کنید که پس از عزیمت به آن ها پس داده می شود ( به شرطی که آسیبی به محل وارد نکرده باشند ) و مدت زمان عادی اجاره 9 یا 12 ماه است.

اگر بدون اطلاع قبلی اجاره نامه یا شرایط اجاره نامه را نقض کنید ، سپرده خود را از دست خواهید داد.

برخی از دانشجویان زندگی در خانه و در کنار خانواده میزبان را انتخاب می کنند ، به این ترتیب شما استقلال خود را دارید ، اما در عین حال راحتی خانه ( و برخی قوانین ) و همچنین یک خانواده را دارید که به شما کمک می کند در یک کشور جدید به یک زندگی جدید عادت کنید.

اقامت در کنار یک خانواده میزبان ( هوم استی ) می تواند راهی عالی برای دانشجویان در یک کشور جدید باشد!

گاهی اوقات خانواده ای که قرار است با آن ها زندگی کنید کمک فراوانی به شما می کنند تا بتوانید در آن شهر به مراکز اصلی دسترسی پیدا کنید و یا حتی به استقبال شما در فرودگاه نیز حاضر می شوند.

بهترین شهرهای ایرلند برای تحصیل

بهترین شهرهای ایرلند برای تحصیل

تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در ایرلند دشوار است ، اما قطعا انتخاب کالج یا دانشگاه سهم بزرگی در زندگی شما به عنوان دانشجو دارد و بهترین خاطرات شما را رقم خواهد زد ، بنابراین حتما تمام اطلاعات مربوط به بهترین شهرهای ایرلند برای تحصیل را بررسی کنید.

تحصیل در دوبیلن

مانند همه پایتخت ها ، اتفاقات زیادی در دوبلین در جریان است و این شهر جایی است که دولت در آن واقع شده و سرمایه مالی کشور است ، اما همچنین موارد بسیاری را خواهید دید که انتظار آن را ندارید.

اگرچه هزینه های زندگی در دوبلین زیاد است ، اما در صورت انتخاب زندگی در خوابگاه دانشجویی ، زندگی در آنجا با قیمت کمتری امکان پذیر است.

افراد هنرمند و خلاق در میان جمعیت به کالج ملی هنر و طراحی ( NCAD ) می روند ، جایی که فارغ التحصیلانی مانند WB Yeats ، هری کلارک ، اورلا کیلی ، فیلیپ تراسی و سیمون روچا از آنجا فارغ التحصیل شده اند.

در این شهر کالج ترینیتی دوبلین ، دانشگاه شهر دوبلین ( DCU ) و کالج دانشگاهی دوبلین ( UCD ) با ساختمان های موسسه فناوری دوبلین ( DIT ) در مرکز شهر ، طیف گسترده ای از دوره ها را در جهات مختلف ارائه می دهند.

تحصیل در شهر گالوی

در گالوی فرهنگ و خلاقیت با زندگی یک شهر کوچک در هم آمیخته شده است و جشنواره های هنری ، موسیقی و فیلم همیشه از موارد برجسته سالانه در این شهر هستند.

دانشگاه ملی ایرلند ، گالوی (NUIG ) و موسسه فناوری گالوی – مایو ( GMIT ) در این شهر پر از دوره های جالب است ، NUI Galway به دلیل دوره های هنری خود مشهور است و همچنین دارای گزینه های علمی قدرتمندی است و پردیس GMIT در گالوی روی موارد عملی متمرکز است.

تحصیل در شهر کورک ایرلند

زندگی در شهر کورک ایرلند ، مکانی عالی برای غذا و صرف وعده های غذایی است و دانشجویان با اشتهای خوب خوش شانس هستند ، زیرا بسیاری از گزینه های غذایی با ارزش در سراسر شهر و همچنین انواع تفریحات و فعالیت های فرهنگی در دسترس است.

این شهر پر جنب و جوش دارای یک فضای فرهنگی مناسب و تعداد زیادی گزینه دانشگاهی برای دانشجویان است که آن را به دومین شهر بزرگ کشور تبدیل کرده است ، کالج دانشگاهی کورک ( UCC ) دارای یک محوطه دانشگاه زیبا و همچنین زندگی دانشجویی پر جنب و جوش است و همچنین بیش از 160 باشگاه و باشگاه ورزشی دارد و می توانید هنگام صرف ناهار هر روز در سالن آمفی تئاتر به موسیقی زنده گوش دهید.

ساختمان های موسسه فناوری کورک ( CIT ) در سراسر شهر واقع شده اند ، دانشجویان بخشی جدایی ناپذیر از این شهر هستند و تجارت ، مهندسی ، علوم و موارد دیگر در CIT ارائه می شود اما این موسسه بیشتر به خاطر برنامه های موسیقی و هنری خود شناخته شده است.

با پیشرفته ترین مرکز آموزش تیم مونستر که در محوطه دانشگاه لیمریک ( UL ) واقع شده است ، ورزش ویژگی اصلی زندگی دانشجویی در این شهر است.

تحصیل در شهر لیمریک

لیمریک یکی از ارزان ترین شهرهای ایرلند است که زندگی با بودجه اندک را آسان می کند و با اجاره کم تا سرگرمی دانشجویی پسند ، این شهر به گونه ای طراحی شده است که زندگی دانشجویی را کمی راحت تر می کند.

در حالی که مراکز دانشگاهی زیادی برای انتخاب وجود دارد – از جمله کالج Mary Immaculate و موسسه فناوری لیمریک(LIT) در کنار دانشگاه لیمریک که 11600 دانشجو دارد ، این شهر بسیار کوچک به نظر می رسد.

UL همچنین میزبان تیم راگبی مونستر ، از هنر به شدت حمایت می کند ، این شهر محل دانشکده جهانی رقص و موسیقی ایرلند ، ارکستر مجلسی ایرلند ، مجموعه پرتره ملی ایرلند و موارد دیگر است.

تحصیل در شهر مینوث

مینوث ، تنها شهر دانشگاهی مناسب در ایرلند ، محل زندگی تقریبا کمتر از 16000 نفر است که اکثر آنها دانشجویان یا کارمندان هستند ، به همین دلیل فضای شهر کوچک است و اگر در این شهر کسی را نشناسید دوست شدن را مشکل تر می کند.

اگرچه تنها 40 دقیقه با مرکز شهر دوبلین فاصله دارد ، اما برای لذت بردن از زندگی با وجود بسیاری از کافه های دانشجویی محور در سراسر شهر ، نیازی به ترک مینوث ندارید.

موارد برجسته این شهر شامل محل برگزاری اتحادیه دانشجویی در دانشگاه مینوث است که به طور مرتب تولید کنندگان برجسته موسیقی ، کولیو و کالوین هریس در آن حضور می یابند.

در قلب این شهر دو موسسه آموزشی بزرگ ( بزرگترین دانشگاه کاتولیک ایرلند ، کالج سنت پاتریک و دانشگاه مینوث ) وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

از نظر هزینه های زندگی ، ایرلند شباهت زیادی به سایر کشورهای اروپایی دارد و اگر زندگی در یک شهر بزرگتر را انتخاب کنید ، مبلغی بیشتر از شهرهای کوچک باید برای هزینه های خود پرداخت کنید.

به طور متوسط ، توصیه می شود که ماهانه بین 500 تا 800 یورو بودجه برای محل اقامت ، مواد غذایی و کرایه اتوبوس و تاکسی در نظر بگیرید ، هزینه دیگری که دانشجویان باید در نظر بگیرند بیمه درمانی است.

اگر دانشجو دارنده کارت EHIC باشد ، می تواند به صورت رایگان به هرگونه مراقبت های بهداشتی که نیاز دارد دسترسی داشته باشید و دانشجویان ایرانی که دارای کارت EHIC نیستند ، باید اطمینان حاصل کنند که دارای بیمه درمانی معتبری هستند.

هزینه های مسکن در ایرلند

محل اقامت یکی از مواردی است که دانشجویان باید در نظر بگیرند ، زیرا 38٪ از کل هزینه های آنها را نشان می دهد.

هزینه اقامت در ایرلند:

 • محل اقامت خصوصی : 700 یورو در ماه.
 • آپارتمان مشترک : 450 یورو در هر ماه.
 • اقامت در دانشگاه ( خوابگاه دانشگاهی ): 360 یورو.
 • اشتراک اینترنت : 20 یورو در ماه.

هزینه های غذا در ایرلند

غذا یکی از مهمترین قسمتهای زندگی روزمره است و به عنوان یک دانشجوی خارجی در ایرلند ، هزینه های غذا را نیز باید در نظر بگیرید.

با این حال ، متوسط هزینه ماهانه غذا آنقدر زیاد نیست ، شما می توانید با حدود 240 دلار در ماه برای خرید کنار بیایید.

در سوپرمارکت های تخفیفی مانند Aldi ، Liddell ، Tesco ، Dunes یا Supercen نیز می توانید مواد غذایی ارزان تری پیدا کنید.

هزینه حمل و نقل در ایرلند

تا زمانی که موسسه شما سرویس رفت و برگشت را به محل اقامت شما ارائه ندهد ، باید از حمل و نقل عمومی موجود استفاده کنید و می توانید از قطارهای منطقه ای ، اتوبوس ، DART ، LAUS یا سرویس تاکسی محلی استفاده کنید.

هزینه حمل و نقل در ایرلند برای شما حدود 135 یورو در ماه خواهد بود و بهتر است برای جابجایی در شهر کارت حمل و نقل دانشجویی تهیه کنید زیرا می تواند هزینه های شما را تا 40٪ کاهش دهد.

مزایا و معایب تحصیل در ایرلند

عوامل بسیاری وجود دارد که ممکن است تصمیم به مطالعه در یک کشور یا محیط خاص بگیرید ، این عوامل می تواند شامل ایمنی ، عامل محیطی و عامل نژادی ، هزینه زندگی و غیره باشد.

به عنوان یک دانشجوی مشتاق که می خواهد در ایرلند تحصیل کند ، در ادامه برخی از عواملی وجود دارد که باید قبل از برداشتن یک اقدام جسورانه در نظر بگیرید تا در آینده پشیمان نشوید ، بنابراین توصیه می شود مراقب باشید و اطلاعات ارائه شده در خصوص مزایا و معایب تحصیل در ایرلند را در نظر بگیرید.

ایرلند کشوری انگلیسی زبان

شکی نیست که تحصیل در یک کشور خارجی که انگلیسی زبان رسمی آن است ، بسیار آسان تر و سودمندتر است و ایرلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان است که مانع زبان بسیاری از دانشجویان را برطرف می کند.

با این حال ، نحوه تلفظ ایرلندی ها کمی متفاوت از آن چیزی است که شما به آن عادت کرده اید.

این به شما امکان می دهد فرهنگ جدیدی را بدون افتادن در دام زبان تجربه کنید.

ایرلند کشوری امن

از مهمترین شرایط یک تحصیل موفق ، مسلما وجود در یک محیط امن است که در آن همه شرایط زندگی در صلح فراهم شده است و در واقع ، ایرلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است.

مدارک معتبر بین المللی

ایرلند مقصد مطالعاتی است که توسط متخصصان در سراسر جهان و همچنین دانش آموختگان توصیه می شود.

شکی نیست که ایرلند در تحصیلات دانشگاهی دارای مدارک بین المللی شناخته شده است و علاوه بر این ، دانشجویان بسته به نیاز و مهارت خود می توانند طیف گسترده ای از برنامه ها را انتخاب کنند.

به عنوان مثال ، شما می توانید در مدارس معتبر بازرگانی تحصیل کنید ، یا از مراکز تعالی علمی و فناوری بهره مند شوید یا زبان ، علوم انسانی و هنر را مطالعه کنید.

وجود شرکت های بزرگ در ایرلند

وقتی نوبت به کار می رسد ، ایرلند کشوری است که فرصت های زیادی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم می کند ، شرکت هایی مانند توییتر ، اپل و فیس بوک در این کشور تأسیس شده اند و این بدان معنی است که در پایان تحصیلات خود در این کشور شانس کار در ایرلند بیشتر از سایر کشورها خواهد بود.

علاوه بر این ، ایرلند در حال حاضر 9 از ده شرکت برتر دارویی در جهان را دارا ست ، زیرا یکی از بزرگترین صادرکنندگان دارو در سراسر جهان است.

برخورداری از فضای یادگیری مطلوب در ایرلند

هنگام تحصیل در دانشگاه های ایرلند از پشتیبانی کامل دفاتر بین المللی برخوردار خواهید بود ، این مراکز از نزدیک با اساتید ، با دولت و با متخصصان پشتیبانی و مشاوره همکاری می کنند و بنابراین دسترسی مستقیم به اطلاعات و خدمات خواهید داشت.

این کشور از نظر سیستم آموزش عالی یکی از بهترین کشورهای جهان است ، به همین منظور ، ایرلند مبالغ قابل توجهی را برای حمایت و تشویق تحقیقات علمی هزینه می کند.

از جمله مزایای دیگری که در طول سفر تحصیلی خود به این کشور شگفت انگیز کسب خواهید کرد ، مهمترین این است که شما تحصیلات دانشگاهی خواهید داشت که تمام خواسته های بازار کار را برآورده می کند ، زیرا در طول تحصیل شما تمرین و تئوری را با یکدیگر تریکب می کنید.

فارغ التحصیلان معتبر ایرلندی

فارغ التحصیلان ایرلندی در زمینه نوآوری ، رهبری جامعه و سفیران تعالی در سراسر جهان مشهور هستند ، زیرا دانشجویان آموزشهای متناسب با کلیه استانداردهای بین المللی کیفیت آموزش را دریافت می کنند.

به دانشجویان دیپلم هایی با دانش جامع اعطا می شود که به آنها امکان می دهد به راحتی وارد بازار کار شوند.

طبیعت زیبا ایرلند

ایرلند تمایز بسیاری از جزایر و دریاچه ها و همچنین مناظر نفس گیر را دارد ، در دوبلین چندین فضای سبز بسیار زیبا مانند پارک ققنوس ( یکی از بزرگترین پارکهای اروپا ) وجود دارد ، بنابراین تمام این عناصر سفر تحصیلی شما به ایرلند را به تجربه ای فراموش نشدنی و بی سابقه تبدیل می کند.

معایب تحصیل در ایرلند

اندازه و موقعیت ایرلند در وسط اقیانوس اطلس باعث تغییر مکرر در شرایط آب و هوایی می شود و در هر نقطه از روز می تواند آفتابی ، بارانی یا ترکیبی از هر دو باشد ، اگرچه در ایرلند به ندرت برف می بارد ، اما اگر افراد آماده نباشند ، هوای مرطوب دائمی می تواند یک شوک باشد ، بنابراین داشتن کت و چتر بدون در نظر گرفتن زمان سال مهم است.

یکی دیگر از معایب تحصیل در ایرلند این است که قیمت همه چیز به یورو است و تقاضای زیاد برای اقامت در شهرهایی مانند دوبلین هزینه زندگی بالایی را به همراه دارد.

موسسات اعزام دانشجو به ایرلند

موسسه مهاجرتی رجبی نه به عنوان یکی از موسسات اعزام دانشجو به ایرلند ، بلکه به عنوان یک شرکت مهاجرتی با ارائه خدمات آموزش و مهاجرت بی نظیر به خارج از کشور ، برترین موسسه مهاجرتی غیر حضوری ایران است ، تیم مشاور عالی متخصص ما از سالها قبل در زمینه برنامه های آموزش عالی خارج از کشور به دانشجویان مشاوره می دهد و با طیف گسترده ای از خدمات پشتیبانی ، دانشجویان را در یافتن بهترین دوره ها ، گزینه های بورسیه های تحصیلی ، بهترین کالج ها و دانشگاه های برتر که کاملا انتظارات شغلی ، نیازهای تحصیلی و مالی آنها را برآورده می کنند برای رسیدن به مقصد رویایی آن ها در خارج از کشور راهنمایی می کند.

مشاوران معتبر و باتجربه ما در زمینه درخواست ویزا به متقاضیان یاری می رسانند و اطمینان می دهند که هر یک از درخواست های ویزا با رضایت کامل مشتریان واجد شرایط و موفق همراه باشد.

با مطالعه مقالات زیر ، ایرلند را بهتر و بیشتر خواهید شناخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post