تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی
مشاور مهاجرتی

تحصیل در مالزی از دیر باز در بین جوانان ایرانی دارای متقاضیان بسیار بوده است ، موقعیت مکانی مالزی ، این کشور را به مقصدی مناسب برای هر دانشجو بین المللی تبدیل می کند که به دنبال تجربه جدیدی برای تحصیلات خود است ، به گونه ای که اقتصاد نوظهور مالزی و توسعه سریع ، آن را برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در یک کشور جالب و آینده نگر تحصیل کنند ، ایده آل می کند.

تحت ابتکار چشم انداز سال جاری که توسط دولت تنظیم شده است ، مالزی در تلاش است تا سال بعد به کشوری با درآمد بالا تبدیل شود ، یکی از ابزارهای دستیابی به این هدف ، ارتقاء آموزش و پرورش و توسعه فارغ التحصیلان با کیفیت است که نسبت ثبت نام عالی خالص 40 درصد را شامل می شود.

حائز اهمیت است که در دهه های اخیر ، مالزی تحول مهیج امکانات آموزش عالی را تجربه کرده است ، بطوریکه اکنون دانشگاه ها ، موسسات خصوصی و شعب دانشگاه های خارج از کشور با بودجه عمومی ، یک فضای آموزشی غنی را تشکیل داده اند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، به بررسی تحصیل در مالزی خواهیم پرداخت ، همچنین اگر به دنبال تحصیل در رشته ای خاص هستید و نمی دانید کدام دانشگاه و کشور را انتخاب کنید ، مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

علت توصیه شرکت مهاجرتی رجبی به مطالعه مقاله تحصیل در مالزی

مالزی با داشتن یازدهمین نسبت بالا از ورود دانشجویان بین المللی سراسر جهان ، کانون اصلی هر متقاضی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارد ، با توجه به اینکه 200000 دانشجو بین المللی تا سال کنونی در مالزی تحصیل کرده اند ، در این مقاله ما راهنمای سیستم آموزشی مالزی ، شرایط پذیرش ، تحصیل رشته های مختلف نظیر مهندسی ، فرصت های آموزشی و همچنین کمک های مالی ارائه شده ، از هزینه های تحصیل گرفته تا بهترین دانشگاه ها و شهرهای مالزی و مواردی از این قبیل را ذکر کرده ایم.

موسسه مهاجرتی رجبی تلاش کرده است در این مقاله اطلاعات لازم برای تحصیل در مالزی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد ، توصیه ما به شما این است که قبل از هر چیزی این راهنمای جامع و کاربردی را بخوانید تا یک پیش زمینه و تصور کلی از آنچه که در مالزی در انتظار شماست به دست آورید و پس از آن ، برای اطلاعات دقیق و تخصصی تر ، با متخصصان ما تماس حاصل فرمائید.

تحصیل در مالزی

سیستم آموزشی مالزی

سیستم آموزشی مالزی توسط وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان “Kementerian Pendidikan” کنترل می شود ، دولت فدرال مسئول سیستم آموزشی است اما هر ایالت و سرزمین فدرال دارای بخش های آموزشی جداگانه برای کنترل و هماهنگی کلیه امور آموزشی در مناطق مربوطه خود هستند ؛ قانون حاکم بر سیستم آموزشی ، قانون آموزش و پرورش در سال 1996 است.

سیستم آموزشی مالزی

سیستم آموزشی مالزی بر روی یک مدل 6 + 3 + 2 + 2 ساخته شده است و با 6 سال آموزش ابتدایی اجباری از 7 سالگی شروع می شود ، به دنبال آن ( که از 13 سالگی آغاز می شود ) 3 سال آموزش متوسطه دوم پایین ، 2 سال متوسطه دوم بالا و 2 سال پیش دانشگاهی تحصیلات متوسطه ارشد.

آموزش ابتدایی در سیستم آموزشی مالزی

آموزش در مالزی درست مانند سایر کشورها ، با ورود کودک به پیش دبستانی در سنین 4 تا 6 سالگی شروع می شود ؛ كودك باید در سن 7 سالگی در مدرسه ابتدایی دولت تحصیل كند ، در واقع تحصیلات ابتدایی در مالزی اجباری است.

مدارس ابتدایی ، صرف نظر از نوع موسسه ، از برنامه درسی ملی مالزی پیروی می کنند ، این برنامه درسی شامل مطالعه زبان اول ( Bahasa Melayu ، چینی یا تامیل ) ، انگلیسی به عنوان زبان دوم ، آموزش اسلامی ( اجباری برای مسلمانان ) ، ریاضیات ، علوم ، مدنی / آموزش اخلاقی ، مطالعات محلی ، تربیت بدنی ، آموزش بهداشت ، موسیقی و هنرهای تجسمی می باشد.

در پایان دوره ابتدایی ، دانش آموزان در Ujian Pencapaian Sekolah Rendah ( آزمون موفقیت مدرسه ابتدایی ) شرکت می کنند که موفقیت را در مفاهیم مالایی و انگلیسی نوشتاری و گفتاری ، ریاضیات و علوم ارزیابی می کند ؛ لازم به ذکر است که همه دانش آموزان به طور خودکار به دبیرستان می روند.

آموزش متوسطه پایین در سیستم آموزشی مالزی

شرکت در 3 سال آموزش در سطح متوسطه ( فرم های 1 – 3 ) اجباری نیست ، دانش آموزان در این مقطع حداقل 8 موضوع را مطالعه می کنند ، دروس اصلی اجباری شامل Bahasa Melayu ، انگلیسی ، علوم ، تاریخ ، جغرافیا و ریاضیات است و دروس انتخابی شامل مطالعات اسلامی ، تربیت اخلاقی ، مهارت های زندگی ، زبان های اروپایی و زبان مادری است.

در پایان دوره متوسطه پایین ، دانش آموزان PMR ( Penitaian Menengah Rendah ، سنجش متوسطه پایین ) را می گذرانند و 7 تا 9 موضوع را از جمله Bahasa Melayu ، انگلیسی ، تاریخ ، جغرافیا ، ریاضیات و علوم آزمون می دهند ، دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دبیرستان باید امتحانات خود را قبول شوند و ممکن است با توجه به نتایج آنها آینده تحصیلیشان تعیین شود.

آموزش متوسطه بالا در سیستم آموزشی مالزی

متوسطه بالا فرم 4 و 5 سطح متوسطه را تشکیل می دهد و دانش آموزان به طور معمول در یکی از سه نوع مدرسه تحصیل می کنند.

 • دانشگاهی ( جریان هنری یا علمی )
 • فنی و حرفه ای ( جریان آموزش فنی ، حرفه ای یا مهارتی )
 • دینی

دانش آموزان با توجه به انتخاب و نتایج در آزمون از دوره متوسطه خارج می شوند ، آنها باید 4 موضوع اصلی را صرف نظر از جریان داشته باشند : Bahasa Melayu ، انگلیسی ، ریاضیات ، مطالعات اسلامی یا تحصیلات اخلاقی و تاریخ.

محصلان در رشته علوم آکادمیک باید رشته های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضیات اضافی و زبان انگلیسی را برای علوم و فنون انتخاب کنند ؛ کسانی که در جریان هنر هستند ، علوم یکپارچه و طیف وسیعی از موضوعات غیر علمی دیگر را به عنوان موارد انتخابی در نظر می گیرند ، دانش آموزان نمی توانند بیش از 13 واحد درسی را انتخاب کنند.

فنی و حرفه ای در سیستم آموزشی مالزی

در جریان های فنی و حرفه ای ، دانش آموزان معمولاً دوره هایی را می آموزند که در جهت استخدام باشد و در مدارس متوسطه فنی آموزش می بینند ، رشته های ارائه شده در جریان فنی عبارتند از : مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، کشاورزی ، تجارت ، مدیریت مواد غذایی و مطالعات مد ؛ در جریان حرفه ای ، دانش آموزان می توانند یکی از این موارد را انتخاب کنند : برق ، خودرو ، پذیرایی ، برنامه نویسی کامپیوتر.

دانشجویان در رشته های فنی و حرفه ای همچنین می توانند برای Sijil Kemahiran مالزی SKM – ( گواهینامه مهارت های مالزی ) آماده شوند ، SKM منجر به ورود به برنامه های آموزش عالی نمی شود ، با این حال ، یک چارچوب مهارت پنج سطح مهارت وجود دارد که تاجران را تا سطح مدیریت SKM ( سطح 5 ) تأیید می کند ، که قابل مقایسه با سطح درجه است.

دانشجویانی که به آنها SPM اعطا می شود می توانند به تحصیلات پیش دانشگاهی یا دوره تحصیلات ادامه دهند یا می توانند برای برنامه های پیش دانشگاهی وارد کالج ها یا دانشگاه های خصوصی شوند تا به مقطع کارشناسی یا سایر برنامه های مورد نظر خود راه یابند.

پیش دانشگاهی در سیستم آموزش مالیزی

ورود به تحصیلات پیش دانشگاهی براساس نتایج SPM انجام می شود ، این چرخه که به فرم ششم نیز شناخته می شود ، 2 سال به طول می انجامد و به فرم ششم پایین و فرم ششم بالا تقسیم می شود ؛ این مقطع در مدارس متوسطه ملی ، مدارس متوسطه فنی ، دانشكده های پیش دانشگاهی یا ششم ، مدارس اسلامی و برخی دانشگاه ها ارائه می شود.

دانشجویان وارد یکی از دو جریان می شوند : علوم انسانی یا علوم ؛ همچنین آنها معمولاً یک دوره مطالعات عمومی و سه موضوع دیگر را می گذرانند.

در پایان چرخه فرم ششم ، دانش آموزان برای Sijil Tinggi Pelajaran مالزی STPM – ( آزمون گواهینامه مدارس عالی مالزی ) ، که توسط شورای آزمون های مالزی برگزار می شود ، شرکت می کنند ، به دانشجویانی که حداقل یک موضوع را گذرانده باشند ، گواهی نامه با موضوعات و نمرات ثبت شده در آن اعطا می شود.

به دانش آموزانی که برای تحصیلات پیش دانشگاهی در مدارس اسلامی تحصیل می کنند ،Sijil Tinggi Agama Malaysia ( گواهی عالی مذهبی مالزی ) اعطا می شود.

آموزش دانشگاهی در سیستم آموزشی مالزی

چارچوب صلاحیت های مالزی ( MQF – Kerangka Kelayakan Malaysia ) یک سیستم یکپارچه از مدارک تحصیلی بعد از متوسطه است که توسط موسسات آموزش و پرورش دولتی و خصوصی و همچنین سازمان های حرفه ای ارائه می شود ؛ این چارچوب کلیه مدارک را به سه بخش ( مهارت ، مهارت و حرفه ، آموزش عالی ) تقسیم می کند ، که با نوع موسسه ارائه دهنده برنامه ها و نتایج مورد انتظار برای دارندگان مدارک ارتباط دارد.

انواع موسسات موجود در مالزی عبارتند از کالج های خصوصی ، کالج های اجتماعی ، پلی تکنیک ، کالج های دانشگاهی و دانشگاه ها ؛ در حال حاضر 21 دانشگاه دولتی ( 5 تحقیق ، 5 جامع و 11 تمرکز ) و 44 دانشگاه خصوصی ، از جمله 9 دانشگاه شعبه بین المللی وجود دارد.

مدارک کارشناسی حداقل به 3 سال تحصیل تمام وقت نیاز دارند ( برای برخی از رشته ها این مدت زمان بیشتر است ، در ادامه مقاله به آنها می پردازیم ) و دوره های کارشناسی ارشد پس از اتمام دوره کارشناسی 1 تا 2 سال طول می کشد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه مقاله به توضیح تخصصی تحصیل مقطع دکترا در مالزی پرداخته است ، بنابراین با ما همراه باشید.

تحصیل در مالزی با مدرک دیپلم

اگر شما از آن دسته از دانشجویانی هستید که می خواهند در مالزی با مدرک دیپلم تحصیل کنند ، می توانید در سطح زیر دانشگاه ، پلی تکنیک ها ، کالج های خصوصی ، کالج های عمومی و برخی از دانشگاه هایی به تحصیل بپردازید که برنامه هایی را در زمینه های حرفه ای ارائه می دهند که منجر به اعتبار زیر می شود.

تحصیل در مالزی با مدرک دیپلم

گواهینامه هایی که به 1.5 یا 2 سال تحصیل تمام وقت ( 60 واحد ) پس از گواهینامه آموزش (SPM ) نیاز دارند.

دیپلم ها حداقل به 2 سال مطالعه تمام وقت نیاز دارند ، اما به طور معمول به 3 سال تحصیل ( 90 اعتبار ) نیز میرسد ، برنامه ها شامل مطالعات نظری و عملی است و در رشته های حرفه ای متمرکز هستند.

برخی از برنامه های دیپلم جایگاه پیشرفته یا اعتبار را به برنامه های لیسانس منتقل می کنند ، ورودی براساس گواهی آموزش ( SPM ) است.

دیپلم های پیشرفته پس از مدرک دیپلم به 40 اعتبار اضافی نیاز دارند و برای آموزش مدیریت در زمینه حرفه ای طراحی شده اند.

استانداردهای پذیرش برای تحصیل در مالزی با مدرک دیپلم

ورود به دیپلم های 3 ساله براساس Sijil Pelajaran Malaysia ( گواهی آموزش مالزی ) انجام می شود ، اعطای دیپلم می تواند منجر به ورود پیشرفته به برخی از برنامه های لیسانس شود.

ورود به دوره های لیسانس معمولاً حداقل به یک درجه C 2.00 در مطالعات عمومی و دو موضوع دیگر در گواهینامه مدرسه عالی مالزی ( STPM ) نیاز دارد ، دانشجویان همچنین باید در Bahasa Melayu در ( SPM ) Sijil Pelajaran Malaysia و یک آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی سطح 1 پاس داشته باشند.

به عنوان اطلاعات تکمیلی خوب است بدانید که در دانشگاه های دولتی ، برای اخذ پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد ، مدرک ممتاز با سطح بالای علمی لازم است ، در دانشگاه های خصوصی ، مدرک لیسانس یا معادل آن ، مانند یک صلاحیت حرفه ای که در سطح لیسانس باشد ، مورد نیاز است.

بهترین دوره های دیپلم در مالزی کدامند؟

انواع مختلفی از دوره های دیپلم در دسترس است ، به طور معمول بهترین گزینه ها برای دیپلم عبارتند از : دیپلم آموزش در دوران کودکی ، دیپلم روانشناسی ، دیپلم هنرهای آشپزی ، دیپلم طراحی و دیپلم مهندسی.

حقوق یک فرد دیپلم در مالزی چقدر است؟

اگر تمایل دارید که با مدرک دیپلم خود وارد بازار کار شوید ، به طور متوسط ، یک فرد دیپلم معمولاً از حداقل 1600 RM در ماه درآمد کسب می کند ، با این حال ، به خاطر داشته باشید که همه مشاغل و شرکت ها متفاوت هستند ، بنابراین ممکن است رقم با آنچه در اینجا ذکر شده اندکی متفاوت باشد.

شما برای آشنایی با دانشگاه های برتر مالزی ، رشته ها و همچنین هزینه های مربوط به آن ، می توانید ادامه مقاله را مطالعه نمائید ، ما به صورت مجزا هر یک را مورد بررسی قرار داده ایم و جزئیات آنها را به صورت کامل و دقیق ذکر کرده ایم ، با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در مالزی

با این حال که ما در بخش های مختلف این مقاله به مقرون به صرفه بودن مالزی اشاره کرده ایم ، اما باید توجه داشته باشید که تحصیل عالی در این کشور رایگان نیست و شما برحسب رشته تحصیلی و همچنین مقطع آموزشی برنامه مورد نظر ، ملزم به پرداخت شهریه هستید و این قانون برای دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی به صورت یکسان اعمال می شود.

تحصیل مقطع دکترا در مالزی

به بیان استادان مالزی در حالت ایده آل ، ما باید آموزش رایگان برای همه داشته باشیم ، با این حال ، در حال حاضر ما فقط می توانیم فرصت های آموزشی را برای همه فراهم کنیم ، نه آموزش رایگان!

فرصت های ارائه شده در مالزی برای تحصیل رایگان

مالزی طرح هایی ارائه داده است که شامل کاهش هزینه های دانشگاه و کمک هدفمند برای کسانی است که توانایی پرداخت شهریه را ندارند ؛ این طرح ها شامل بورسیه تحصیلی و وام های دانشجویی است که می تواند برای گذراندن دوره تحصیل در مالزی بسیار موثر و مفید باشد.

تنها چیزی که شما نیاز دارید ، آگاهی از این فرصت های کاهش شهریه است ، که آن هم با مراجعه به سایر بخش های نگارش یافته در این مقاله که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی گردآوری شده است ، قابل حل می باشد ، در ادامه این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم در خصوص هزینه های تحصیل در مالزی ، بورسیه های تحصیلی در مالزی و سایر موارد مرتبط را به دست آورید.

تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی

تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی یکی از گزینه های محبوب دانشجویان بین المللی است ، زیرا این کشور بهترین امکانات تحصیلی را برای دانشجویان خارجی به ارمغان می آورد ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها برای دانشجویان خارجی ، در این کشور وجود دارد ، در ادامه قصد داریم شما عزیزان را در رابطه با تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی بیشتر آشنا کنیم.

تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی

مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی

دانشگاه های مالزی در جهان تعریف شده هستند و تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور یک زمینه ی بسیار عالی را برای دانشجویان فراهم می کند زیرا با اعطای مدارک فارغ التحصیلی بسیار قوی و قابل قبول در کشور های اروپایی و آمریکا و کانادا ، این امکان را به دانشجویان می دهد تا راحت تر و بدون مشغله زبان در این کشور ها مشغول به کار شوند.

از دیگر مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی این است که دانشجویان با صرف هزینه های معقول ، می توانند در رشته های مورد علاقه خود به بهترین نحو به زبان انگلیسی تسلط یابند.

چه دانشگاه هایی در مالزی دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند؟

برجسته ترین دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی رشته های خود را در مالزی ارائه می دهند ، شامل دانشگاه هریوت وات ، دانشگاه نیوکاسل ( پزشکی ) ، دانشگاه ناتینگهام ، دانشگاه ریدینگ ، دانشگاه ساوتهمپتون ( مهندسی ) و دانشگاه موناش هستند.

شرایط پذیرش از دانشگاه ها برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی در مالزی

روند پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های برتر مالزی به زبان انگلیسی کاملا بدون دردسر است ، تمام آنچه دانشجویان باید انجام دهند این است که فرم مهم درخواست دوره را تکمیل کرده و فرم را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند ، دانشجویان برای درخواست در دانشگاه های مالزی به توصیه نامه ، سوابق آزمون دانشگاه های قبلی ، گذرنامه معتبر با تمام صفحات ، اثبات هویت ، پرونده بهداشت پزشکی ، فرم اسکان ( در صورت نیاز به اسکان ) و پرداخت هزینه های درخواست ( از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است ) نیاز دارند.

برای تکمیل روند ثبت نام در دانشگاه ها ی مالزی برای ادامه ی تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مهم ترین مزایا این است که در ابتدا نیازی به مدرک زبان ندارید ، یعنی می توانید در دوره های زبان در کالج های انگلیسی زبان این کشور تحصیل کنید و سپس روند ثبت نام خود را تکمیل کنید ، اما قابل توجه است که هنگام پذیرش در دانشگاه ، مدرک زبان انگلیسی شما را درخواست می کنند.

هزینه تحصیل در کالج های زبان انگلیسی مالزی

تحصیل در کالج های زبان مالزی برای کسانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را در این کشور دارند گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود ، مهم ترین کالج های زبان مالزی شامل کالج IMEC ( تضمین نمره ی 6 یا بالاتر در آیلتس ) ، کالج ALE ، کالج ELS و کالج بریتیش کانسیل می باشد.

هزینه ی تحصیل در کالج های گوناگون و حتی برای دوره های مختلف ، متفاوت است اما به طور کلی هزینه تحصیل در این کالج ها از 575 دلار شروع می شود و تا 5390 دلار ادامه دارد.

تحصیل رشته های مهندسی در مالزی

از آن جهت که دولت سرمایه گذاری زیادی برای تحقق بخشیدن به اهداف مهندسی انجام داده است ، با افزایش آموزش کیفی ، تحصیل رشته های مهندسی در مالزی اکنون یک انتخاب عاقلانه است ، دانشگاه های مالزی در خارج از کشور نیز مورد احترام هستند و فارغ التحصیلان آن بسیار مورد توجه اند.

تحصیل رشته های مهندسی در مالزی

اگر به این زمینه علاقه مند هستید ، این کشور مکانی مناسب برای شماست ، این راهنما به شما کمک می کند چگونگی و چرایی تحصیل مهندسی در مالزی و همچنین گزینه های تحصیل و شغلی موجود در این کشور را بفهمید.

مهندسی در واقع حل مشکلات و همچنین تسهیل و بهتر زندگی کردن از طریق راه های ابتکاری برای مردم در سراسر جهان است ، به نوعی مهندسان مانند ابرقهرمانان یقه دار زمین هستند!

زمینه های مختلفی وجود دارد که می توانید در این صنعت وارد شوید ، مانند مهندسی مکانیک ، برق ، عمران و شیمی و غیره ؛ برای اطلاعات بیشتر راهنمای جامع مهندسی زیر را که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نگارش یافته است را مطالعه نمائید.

اگر به تحصیل رشته های مهندسی علاقه مندید ، می توانید در کشور روسیه تحصیل کنید ، در مقاله تحصیل در روسیه رشته هایی مانند هوا فضا و مهندسی نفت را معرفی کرده ایم که روسیه در ان ها اعتبار جهانی دارد.

تحصیل رشته های مهندسی در مالزی چقدر طول می کشد؟

طول تحصیل رشته های مهندسی در مالزی به سطح دوره ای که در آن ثبت نام می کنید و همچنین به استانداردهای دانشگاه بستگی دارد ، قابل توجه است که برخی از موسسات اجازه تحصیل طولانی تر را می دهند ؛ حداقل طول دوره ممکن است در دانشگاه ها نیز متفاوت باشد ، به طور معمول مدت زمان هر سطح از تحصیل رشته های مهندسی به شرح زیر است.

 • بنیاد : 1 سال
 • دیپلم : 2 سال
 • مدرک لیسانس : 4 سال
 • مدرک کارشناسی ارشد : 1 تا 2 سال
 • دکترا : 2 سال

ملزومات ورود و تحصیل رشته های مهندسی چیست؟

مانند مدت زمان تحصیل ، واجد شرایط بودن شما بسته به دوره و موسسه متفاوت خواهد بود ، به طور کلی ، شرایط ورود به سطح تحصیلات رشته های مهندسی به شرح زیر می باشد.

 • پایه : 5 واحد برای موضوعات انگلیسی ، ریاضی و مبتنی بر علوم در SPM یا معادل آن.
 • دیپلم : 3 واحد از جمله ریاضیات و یک موضوع علوم در SPM یا معادل آن یا گواهی در زمینه مربوطه.
 • مدرک کارشناسی : 5 اعتبار در SPM یا معادل آن و حداقل 3C برای ریاضیات ، فیزیک و شیمی در سطح A یا معادل آن ، یا بنیاد یا دیپلم در هر زمینه مرتبط.
 • مدرک کارشناسی ارشد : مدرک لیسانس یا معادل آن در رشته مربوطه ، تجربه کاری نیز ممکن است در نظر گرفته شود.
 • دکترا : مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن در هر زمینه مرتبط ، یا مدرک لیسانس با CGPA عالی حداقل 3.70 ( برای دانشجویان تحصیلی یکپارچه و ورود مستقیم به دکترا ).

هزینه تحصیل رشته های مهندسی در مالزی چقدر است؟

این راهنما به شما ایده می دهد که هزینه تحصیل رشته های مهندسی برای هر سطح تحصیل در مالزی چقدر است ( دامنه قیمت شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی است ).

هزینه تحصیل رشته های مهندسی در مالزی چقدر است؟
 • بنیاد : حدود 18000 RM
 • دیپلم : 1200 RM تا 42000 RM
 • مدرک لیسانس : 5600 RM تا 180000 RM
 • مدرک کارشناسی ارشد : 3000 تا 278000 RM
 • دکترا : 6000 تا 100000 RM

باز هم توجه داشته باشید که اینها فقط هزینه های تخمینی هستند زیرا دانشگاه ها به طور متفاوتی هزینه می گیرند ، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا هزینه دقیق دوره مورد علاقه خود را دریابید ، شما حتی می توانید قیمت دوره های مختلف را با هم مقایسه نمائید تا روند تحقیق را برای خود آسان تر کنید.

هزینه تحصیل رشته های مختلف مهندسی در مالزی

 • مهندسی شیمی : 48900 RM برای دانشجویان داخلی و 57000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی محیط زیست : 48900 RM برای دانشجویان داخلی و 57000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی عمران : 48950 RM برای دانشجویان داخلی و 5900 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی برق و الکترونیک : 48950 RM برای دانشجویان داخلی و 5900 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • ریاضیات و مدیریت : 38200 RM برای دانشجویان داخلی و 47000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی مکانیک : 48900 RM برای دانشجویان داخلی و 57000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی مکاترونیک : 48900 RM برای دانشجویان داخلی و 57000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • علوم کامپیوتر : 40800 RM برای دانشجویان داخلی و 50000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • علوم کامپیوتر با هوش مصنوعی : 40900 RM برای دانشجویان داخلی و 540000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مهندسی نرم افزار : 50000 RM برای دانشجویان داخلی و 50000 RM برای دانشجویان بین المللی.

دانشگاه های برتر مالزی برای تحصیل رشته های مهندسی

 • University of Malaya : این دانشگاه از نظر رتبه بندی کلی جهانی در رتبه مطلوبی قرار دارد و دانشکده مهندسی آن از 5 بخش تشکیل شده است که عبارتند از مهندسی پزشکی ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق و مهندسی مکانیک.
 • Universiti Teknologi Malaysia : دانشکده مهندسی UTM از 6 موسسه تشکیل شده است که هر موسسه دوره های مختلفی را برای دانشجویان جهت تخصص ارائه می دهد.
 • Universities Sains Malaysia : این دانشگاه طیف گسترده ای از تخصص ها را ارائه می دهد ، حتی مهندسی هوافضا و مهندسی مواد و منابع معدنی را پوشش می دهد ؛ نتایج تحقیق در این موسسه بسیار زیاد است ، به طوری که USM چندین مرکز تحقیقاتی را صرفاً برای مطالعات مهندسی اختصاص داده است.
 • Universities Putra Malaysia : UPM ارتباطات شدیدی با جامعه و صنعت مهندسی دارد و دانشجویان را قادر می سازد تا از نظر شخصی و حرفه ای رشد کنند ، یکی از برنامه های انجمن های دانشکده مهندسی شامل برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان دبیرستان است.
 • universiti teknologi petronas : UTP بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند مهندسی شیمی و نفت بخوانند ، این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیقات دارد و در حال حاضر بهترین دانشگاه خصوصی مالزی در زمینه مهندسی است.

سایر دانشگاه های قابل توجه در مالزی با دوره های مهندسی

تعدادی از دانشگاه های معتبر خارجی با پردیس هایی در مالزی وجود دارند که مدارک مهندسی را نیز ارائه می دهند ، یکی از مزایای تحصیل در یک شعبه مالزی این است که شما همان مدرک مشابه با دانشجویانی که در دانشگاه اصلی در خارج از کشور تحصیل می کنند را می گیرید ، اما با هزینه کمتر!

در صورت تصمیم به تحصیل رشته های مهندسی در یک دانشگاه خارجی در مالزی ، این 4 گزینه مواردی است که می توانید در نظر بگیرید.

 • دانشگاه موناش مالزی
 • دانشگاه ساوتهمپتون مالزی
 • دانشگاه ناتینگهام مالزی
 • دانشگاه کرتین مالزی

گزینه های شغلی برای فارغ التحصیلان مهندسی در مالزی

برای همه شما که به فکر تحصیل رشته های مهندسی در مالزی هستید ، خبرهای خوبی داریم و این است که همیشه در مالزی نیاز به مهندسین وجود دارد و شما می توانید فرصت های شغلی مناسبی را بیابید ، اما لازم به ذکر است که برای فعالیت به عنوان یک مهندس حرفه ای در مالزی ، باید در شورای مهندسان مالزی ( BEM ) ثبت نام کنید.

 • مدیر مهندسی : 24000 RM
 • مدیر ارشد فناوری : 16000 RM
 • مهندس عمران : 4000 RM
 • مهندس برق : 4000 RM

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به دانشجویان ایرانی که قصد دارند در مالزی تحصیل کنند و پس از اتمام تحصیلات خود برای ادامه تحصیل یا کار به ایران برگردند ، یادآوری می کند که باید اعتبار مدرک خود را تائید کنند ، اما آیا راهی است که بتوان از اعتبار مدرک و تائید آن توسط نهادهای آموزشی ایران اطمینان حاصل کرد؟

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی

در جواب به سوال فوق باید بگوئیم که خوشبختانه این امکان برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است تا از دغدغه خود برای معتبر بودن دانشگاه و مدرک اعطا شده آن بکاهند ، دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی به سه گروه A ( ممتاز ) ، B ( خوب ) و C ( متوسط ) تقسیم شده است و این اجازه را به دانشجویان می دهد که در یکی از موسسات آموزش عالی این سه گروه ، برحسب علاقه و رشته تحصیلی مورد نظر اقدام به پذیرش کنند.

توجه داشته باشید با این حال که دانشگاه های قرار گرفته در این لیست از لحاظ اعتبار مشکلی ندارند ، اما همه آنها در یک راستا قرار نمی گیرند و در واقع اگر می خواهید از ریسک حذف دانشگاه از لیست و عدم اعتبار مدرک در آینده بکاهید ، سعی کنید در دانشگاه های گروه های برتر تحصیل کنید.

گروه ممتاز دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی

 • Malaya university
 • ( UPM )University of Putra Malaysia

گروه خوب دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی

 • National University of Malaysia
 • Taylor’s University
 • UCSI University
 • ( UKM )University of Kebangsan Malaysia
 • ( UNITEN )Teniti National University
 • ( UTAR )Abdul Rahman University Tunku
 • North Malaysian University
 • ( USM )Universities Sains Malaysia
 • ( UTM )University of Technology Malaysia
 • ( UTP )Petronas University of Technology

گروه متوسط دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالزی

 • University of Technology MARA
 • ( UNIMAS )Malaysia Sarawak University

تحصیل مقطع دکترا در مالزی

تحصیل مقطع دکترا در مالزی شما را در معرض سریعترین رشد و سرزنده ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار می دهد ، این راهنما که توسط همکاری مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تهیه شده است ، شما را برای شروع جستجو دکترا در این کشور مهیج آماده می کند.

تحصیل مقطع دکترا در مالزی

ساختار برنامه های دکترا در مالزی

دکترا در مالزی می تواند بین 3 تا 5 سال طول بکشد ، اما اغلب به 3 سال نزدیک است ، به ویژه اینکه اکثر بورس های تحصیلی اغلب فقط برای این دوره کوتاه تر اعطا می شوند.

ساختار اکثر برنامه های دکترا به اندازه برنامه های سایر کشورها نیست و خواهید فهمید که تا حد زیادی از شما انتظار می رود تحقیقات مستقلی را درباره پروژه انتخابی خود انجام دهید ، همچنین در طول تحصیل شما ملزم به برگزاری سمینارهای منظم در مورد پیشرفت خود خواهید بود.

بسته به دانشگاهی که درخواست می کنید ، ممکن است لازم باشد تعدادی از ماژول های تدریس شده را به عنوان بخشی از برنامه تکمیل کنید ، برخی از دانشگاه ها ممکن است انتظار داشته باشند که قبل از اعطای درجه دکترا به شما ، نتایج خود را در یک مجله معتبر بررسی کنید.

آزمون نهایی داوطلب PhD در مالزی از نظر ساختاری مشابه بسیاری از کشورهای دیگر است ، برای دریافت دکترای خود باید یک پایان نامه در مورد موضوع تحقیق خود تهیه کنید ، این پایان نامه باید محققان را راضی کند که حاوی کار اصلی است و این موضوع را به مجموعه دانش موجود مرتبط می کند.

همچنین شما باید یک سمینار در مورد یافته های اصلی پایان نامه خود به چندین متخصص در زمینه خود ارائه دهید ، در طول این سمینار باید از این یافته ها دفاع کنید و نشان دهید که دانش موضوعی شما برای اعطای درجه دکترا کافی است.

ثبت نام برای تحصیل مقطع دکترا در مالزی

برنامه های دکترا در مالزی به طور کلی می تواند در طول سال شروع شود ، اما برخی از دانشگاه ها دو دوره پذیرش ، در جولای و فوریه را تعیین می کنند.

در مالزی آژانس متمرکز برنامه تحصیلات تکمیلی وجود ندارد ، درخواست ها مستقیماً به دانشگاه های جداگانه ( یا حتی مدارس تحصیلات تکمیلی جداگانه ) با استفاده از فرم درخواست یا از طریق وب سایت های آنها ( در صورت موجود بودن فرم به صورت آنلاین ) انجام می شود.

شما می توانید به بیش از یک دانشگاه مراجعه کنید اما مطمئن شوید که می خواهید در برنامه خود چه چیزی را ارائه دهید زیرا شرایط از یک موسسه به یک موسسه دیگر متفاوت است ، برخی فقط به نامه احتیاج دارند در حالیکه برخی دیگر می خواهند یک تاریخچه علمی کامل و یک طرح تحقیقاتی داشته باشید.

نتایج دانشگاهی برای تحصیل مقطع دکترا در مالزی چه تاثیری دارد؟

برای درخواست یک پروژه دکترا در یک دانشگاه مالزی به طور کلی شما باید یک مدرک کارشناسی ارشد در یک زمینه مرتبط داشته باشید و تجربه تحقیق خود را نشان دهید ، یک مدرک کارشناسی درجه یک نیز ممکن است توسط برخی از دانشگاه ها پذیرفته شود ، اما بسیاری از آنها همچنین شما را مجبور به داشتن چندین نشریه بررسی شده می کنند.

در رشته هایی مانند مدیریت یا تجارت ، ممکن است از متقاضیان خواسته شود آمادگی برای تحصیلات تکمیلی را از طریق آزمون های ورودی خاص ( به عنوان مثال GRE یا GMAT ) نشان دهند.

پیشنهاد تحقیق و بیان اهداف دانشجویان دکترا در مالزی

در هنگام درخواست تحصیل یک برنامه دکترا در مالزی ، معمول است که یک پروپوزال تحقیقاتی ( یا حداقل خلاصه ای از تحقیقات پیشنهادی خود ) ارائه دهید ، این باید شامل یک خلاصه کوتاه از زمینه ، اهداف و روش پیشنهادی پروژه تحقیقاتی آینده شما باشد.

تعداد کمی از موسسات ( به عنوان مثال دانشگاه آسیا ) نیازی به ارائه پیشنهاد تحقیق یا شناسایی سرپرستان احتمالی هنگام درخواست ندارند ، سپس از طرف موسسه به شما یک سرپرست اختصاص داده می شود و در حین حضور در موسسه پیشنهاد پایان نامه خود را توسعه خواهید داد.

هزینه و بودجه مورد نیاز برای تحصیل مقطع دکترا در مالزی

ساختار شهریه در دانشگاه های دولتی مالزی می تواند کاملاً پیچیده باشد ، بنابراین ارزش دارد که کمی وقت صرف تحقیق در مورد هزینه های مربوطه کنید ، به طور کلی تحصیل مقطع دکترا در مالزی با هزینه های کمتری در انگلیس ، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا ارائه می شود.

هزینه کل برنامه به طول و موضوع مورد تحصیل بستگی دارد اما شما می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های دانشگاه برای دوره دکترا 3 ساله بین 30000 تا 40000 MYR ( 7380 و 9840 USD ) باشد.

بسته های مالی متنوعی نیز برای تحصیلات شما در مالزی در دسترس است ، از بورسیه تحصیلی گرفته تا کمک مالی و کمک هزینه تحصیلی و پژوهشی ، گزینه های زیادی برای تأمین هزینه های دوره دکترای خود دارید- در بخش بورسیه تحصیلی در مالزی می توانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای تحصیل دکترا در خارج از کشور ، می توانید کشور کانادا را انتخاب کنید ، دانشگاه های بسیار معتبر با بورسیه های بسیار جذاب برای دوره دکترا می تواند تمام خواسته های شما را پوشش دهد ، مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

دستیاری تدریس و تحقیق دانشجو دکترا در مالزی

یکی دیگر از راه های تأمین هزینه های تحصیل ، کار برای دانشگاهی است که در آن برای دکترای خود تحصیل می کنید ، این را می توان به صورت دستیاری آموزشی یا پژوهشی انجام داد ؛ دانشگاه به جای پرداخت هزینه کار شما ، هزینه شهریه شما را یارانه می دهد.

شما وظایف تدریس و یا تحقیق را در موسسه آنها انجام می دهید ، ممکن است از شما خواسته شود که ساعات اداری را نگه دارید و برگه های امتحانی را که مدت زمان بیشتری از دکترا می گذرانید ، علامت گذاری کنید ؛ با این حال ، شما همچنین تجربه علمی کسب خواهید کرد و ممکن است مستقیماً در کار تحقیقاتی اعضای ارشد کارکنان شرکت کنید.

متناوباً ، ممکن است از شما انتظار رود که هنگام تحصیل در مقطع دکترا ، نقش یک دستیار تحقیق را داشته باشید ، تا زمانی که بتوانید این شرایط را برآورده کنید بدون اینکه در توانایی شما برای تکمیل تحصیلات تأثیر بگذارد ، روش خوبی برای دریافت یارانه کامل یا جزئی است.

بورسیه های تحصیلی در مالزی

تحصیلات در سطح عالی هر چند که نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه تر است ، اغلب گران است اما بسیاری از شرکت ها ( چه خصوصی و چه دولتی ) دارای برنامه های بسیار متنوعی برای بورس تحصیلی هستند که به دانشجویان برجسته پاداش می دهد ، برنامه های زیادی وجود دارد که تحت رادار دانشجویان قرار می گیرند ، در اینجا راهنمای مختصری در مورد بورسیه های تحصیلی موجود در مالزی آورده شده است.

بورسیه های تحصیلی در مالزی

تقریباً همه بورسیه ها مبتنی بر برتری تحصیلی هستند ، در حالی که دانشجویان باید پیش شرط لازم را در کنار نمرات عالی خود داشته باشند.

بورسیه های مالزی چه چیزی را پوشش می دهند؟

همه بورس های تحصیلی در مالزی به اندازه کافی هزینه های تحصیل و معمولاً محل اقامت دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه ها را فراهم می کنند ، همچنین ممکن است مقداری مبلغ اضافی در هر ترم به عنوان کمک هزینه برای زندگی روزمره به دانشجویان تعلق می گیرد ، بورس های تحصیلی جزئی نیز وجود دارد که فقط هزینه های تحصیل را پوشش می دهند.

در اکثر برنامه های بورسیه تحصیلی مالزی صراحتاً مبلغی که به دریافت کنندگان تعلق می گیرد ذکر شده است ، اسناد بورس تحصیلی همچنین مشخص می کند که آیا پوشش اضافی در برنامه وجود دارد یا نه ، مانند هزینه بلیط پرواز برای دانشگاه های خارج از کشور ، یا کمک هزینه های خرید برخی لوازم مانند لپ تاپ ، حتی ممکن است برخی از برنامه ها برای خریدکتاب های دانشگاهی کمک هزینه داشته باشند.

روند درخواست بورس تحصیلی در مالزی

روند درخواست بورس تحصیلی در مالزی همچنان در جریان است ، برای شروع ، شما باید یک درخواست همراه با کپی از نتایج تحصیلی خود و همچنین هر موفقیت برجسته ای که ممکن است آرا را به نفع شما تغییر دهد ، ارسال کنید ، برای بورسیه های فوق برنامه حتی ممکن است لازم باشد اسناد اضافی مانند نامه های ارگان های حاکمیت را ارائه دهید ، و پس از آن ، شما باید منتظر پاسخ بمانید.

با توجه به تعداد زیاد دانشجویان متقاضی بورسیه در مالزی ، فقط به لیست کوتاهی از داوطلبان پاسخ داده می شود ، به همین دلیل روند انتخاب متقاضیان ، ممکن است برای برنامه ها کمی متفاوت باشد ، برای برخی بورسیه ها حداقل به یک سطح مصاحبه و همچنین به نوعی آزمون (مقاله و غیره) نیاز است ، در نهایت ، شما یکی از افراد خوش شانس هستید که می توانید در برنامه های بورسیه ی این کشور انتخاب شوید.

موارد قابل توجه قبل از درخواست برای بورسیه های تحصیلی در مالزی

اکثر بورسیه های مالزی هنگام فارغ التحصیلی ممکن است نوعی پیوند با ارائه دهنده ی بورسیه داشته باشند ، که شما را ملزم به کار در یک شرکت یا ارگان برای مدت معینی از سال می کند ، برخی از بورسیه ها نیز بدون هیچ نوع پیوندی وجود دارد ، اما این تعداد اندک است.

مهمتر از همه ، شما باید نتایج تحصیلی خود را برای حفظ بورسیه ی خود در حد قابل قبول نگه دارید ، اگر حتی یک ترم معدل با نمره ی خاص (CGPA) را کسب نکنید ، برخی از ارائه دهندگان شما را از برنامه حذف می کنند ، بنابراین ، ضروری است که دانشجویان بورسیه در تمام طول دوره تحصیلات خود ، تمرکز خود را حفظ کنند.

انواع بورسیه های تحصیلی در مالزی

همانطور که قبلا ذکر شد ، در اینجا یک لیست کوتاه از بورس های تحصیلی موجود در مالزی ، بر اساس معیارهای خاص وجود دارد.

بورس پیشرفت تحصیلی در مالزی

برخی از پردرآمدترین برنامه های بورسیه نیز به طور طبیعی رقابتی ترین هستند ، آنها معمولاً به دانشجویان برجسته اعطا می شوند و معمولاً بسیار پردرآمد هستند ، به همین دلیل ، این بورس های تحصیلی انگیزه مالی عظیمی برای اطمینان از ادامه حفظ استانداردهای بالا در مالزی هستند.

مثال هایی از این نوع بورسیه ها ، شامل بورس تحصیلی JPA ، بورسیه جهانی Khazanah ، جایزه بورسیه Astro ، برنامه بورس تحصیلی Maybank ، و برنامه حمایت مالی آموزش Petronas می شود ، و هم چنین در این بورسیه ها ، هزینه های تحصیل ، محل اقامت ، کمک هزینه ماهانه ، هزینه ی خرید (گاهی اوقات) لپ تاپ ها و کتاب های دانشگاهی تحت پوشش قرار می گیرد.

بورسیه های فوق برنامه در مالزی

این بورس تحصیلی برای پاداش دادن به افرادی که در مناطق خارج از کلاس برجستگی خود را در زمینه هایی مانند ورزش ، موسیقی یا حتی هنر نشان داده اند ، طراحی شده است ، اعطای این نوع بورس تحصیلی نیز توسط ارگان های دولتی ، انجمن های هنری یا ورزشی و برخی دانشگاه ها ارائه می شود.

مثال هایی از این بورس تحصیلی شامل بورس تحصیلی وزارت تحصیلات عالی ، بورسیه بین المللی ABRSM ، بورس تحصیلی موسیقی یاماها ، بورس ورزشی دانشگاه UCSI ، و بورس تحصیلی استعدادهای درخشان دانشگاه تیلور می شود ، و هزینه های تحصیل ، تجهیزات و کمک هزینه ماهانه در این نوع بورسیه یتحت پوشش قرار می گیرد.

بورس تحصیلی مبتنی بر نیاز در مالزی

این بورس تحصیلی به عنوان کمک مالی به اقشار مستضعف ( کم درآمد ، معلولین یا مناطق مختلف ، مناطق روستایی و غیره ) کمک می کند تا از طریق تحصیل موفق شوند ، این بورس تحصیلی معمولاً توسط دولت ، سازمانهای غیردولتی ، دانشگاه ها یا موسسات خیریه یک شرکت یا گروه اعطا می شود.

کمک مالی وزارت تحصیلات عالی برای OKU ، کمک مالی دانشگاه UCSI Trust ، بورس تحصیلی HELP-MIC ، جایزه بورس تحصیلی Yayasan Tan Sri Lee Shin Cheng ، بورس تحصیلی بنیاد Kuok مثال هایی از این نوع بورسیه های تحصیلی هستند.

مواردی که در این نوع بورسیه ها تحت پوشش قرار می گیرد ، شامل هزینه های شهریه ، گاهی اوقات هزینه ی محل اقامت و کمک هزینه ماهانه (با توجه به ارائه دهنده بورس تحصیلی متفاوت است) می شود.

بورس تحصیلی مبتنی بر موسسه در مالزی

این نوع بورس تحصیلی با بقیه متفاوت است زیرا فقط برای گروهی از افراد آزاد است ، واجد شرایط بودن ممکن است متقاضی دانش آموخته یک مدرسه ، انجمن یا در برخی موارد عضو یک قبیله خانوادگی باشد ، مانند سایر انواع بورسیه ها ، این بورس تحصیلی مبتنی بر موسسه ممکن است بورس تحصیلی جزئی یا کامل باشد.

مثال های این بورسیه ، بورس تحصیلی MCKL برای مدارس خاص ، بورس تحصیلی Monash برای دانشجویان اندونزیایی ، بورس تحصیلی Steadfast Association’s Steadfast ، برنامه آموزش کودکان کارمندان Yayasan Sime Darby و کارفرمایان است.

فقط هزینه های تحصیل در این بورسیه پرداخت می شود.

نکات پایانی برای بورسیه های تحصیلی در مالزی

هنگام اقدام برای بورس تحصیلی ، همیشه نگاهی به شرایط و ضوابط برنامه داشته باشید ، برخی از بورس های تحصیلی شامل پیوند کار طولانی مدت است ، در حالی که برخی دیگر حتی چنین شرایطی را ندارند ، توجه داشته باشید که اوراق قرضه اشتغال لزوماً چیز بدی نیستند ، این می تواند به معنای تأیید اشتغال پس از فارغ التحصیلی باشد ، که این مورد ممکن است مورد قبول برخی دانشجویان باشد.

علاوه بر این ، به دلیل تعداد متقاضیان ، منطقی است که متقاضیان برنامه های بورس تحصیلی را تا آنجا که می توانند درخواست کنند ، درخواست برای یک برنامه بورس تحصیلی به معنای دریافت آن نیست ، بنابراین مطمئن شوید که شبکه خود را به طور گسترده ای گسترش دهید و تا آنجا که ممکن است مصاحبه های انتخابی را انجام دهید.

سرانجام ، هرگز فراموش نکنید که از دارندگان بورس تحصیلی انتظار می رود که خود را در حد معینی نگه دارند ، ارائه دهندگان بورس تحصیلی ممکن است جوایز خود را به دانشجویانی که درگیر پرونده های انضباطی هستند لغو کنند ، بنابراین این نکته را بخاطر بسپارید و برای آگاهی بیشتر با شرایط آن ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

کار پاره وقت دانشجویی در مالزی

در مورد مشاغل موجود در مالزی برای دانشجویان بین المللی رقابت زیادی وجود دارد زیرا در این زمینه محدودیت هایی اعمال می شود ، توجه داشته باشید که شرکت ها در مالزی تنها در صورت عدم وجود افراد محلی برای پر کردن موقعیت می توانند نیروی کار بین المللی جذب کنند ، با بسیاری از افراد محلی واجد شرایط که هر ساله فارغ التحصیل می شوند ، در مورد کار دانشجویان خارجی در مالزی ، رقابت بسیار زیاد است.

کار پاره وقت دانشجویی در مالزی

مشاغل نیمه وقت در مالزی برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی که در مالزی تحصیل می کنند مجاز به مشاغل نیمه وقت هستند اما شغل های زیادی وجود ندارد که آنها پیدا کنند زیرا رقابت بسیار زیاد است ؛ اداره مهاجرت مالزی دستورالعمل های خاصی را برای دانشجویان بین المللی شاغل در مالزی در نظر گرفته است که به شرح زیر است.

 • دانشجویان بسته به تعطیلات خود می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.
 • قبل از شروع کار ، دانشجویان باید با افسر ویزای دانشجویی در دفتر بین المللی مشورت کنند.
 • اگر دانشجویان در کار غیر رسمی شرکت کنند ، احتمال لغو ویزای دانشجویی وجود دارد.

درخواست مشاغل پاره وقت در مالزی برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در مالزی برای دانشجویان بین المللی و کار همزمان ، نیاز به تأیید اداره مهاجرت دارد ، اسناد مورد نیاز برای دریافت تأیید عبارتند از:

 • گذرنامه
 • شماره تماس و نامه کارفرما
 • هزینه پردازش : 28.94 دلار آمریکا
 • نامه تأیید نماینده موسسه آموزشی دانشجو

پس از آن مدیر کل اداره مهاجرت درخواست را تأیید یا رد می کند که زمان پردازش برنامه 10-15 روز می باشد.

مشاغل موجود در مالزی برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی می توانند در مینی مارکت ها ، کافه ها ، رستوران ها ، پمپ بنزین ها و هتل ها کار کنند اما مجاز به کار به عنوان خواننده ، صندوقدار ، موسیقیدان ، ماساژور و غیره نیستند ؛ دوره های پرطرفدار که دانشجویان را برای ورود به حوزه اشتغال آماده می کنند عبارتند از مهندسی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، امور مالی ، مدیریت بازرگانی ، حسابداری ، ارتباطات ، طراحی گرافیک و چندرسانه ای ، لجستیک و مدیریت زنجیره تأمین ، معماری و علوم تطبیقی.

حقوق و دستمزد مشاغل موجود در مالزی برای دانشجویان بین المللی

یافتن مشاغلی که بتواند دستمزد خوبی بپردازد ، می تواند برای دانشجویان بین المللی که در مالزی تحصیل می کنند ، یک کار اضطراب آور باشد ، در اینجا لیستی از برخی از رشته هایی که دانشجویان می توانند انتخاب کنند وجود دارد.

 • دستیار مدیر و ورود اطلاعات : 1300 – 1800 RM در ماه
 • مراقب از حیوانات خانگی : 55 RM در روز
 • مربی ورزش : 2000 – 4000 RM در ماه
 • مشاور زیبایی : 2000 – 4000 RM در ماه
 • دستیار مدیر و ورود اطلاعات : 1300 – 1800 RM در ماه
 • متخصص تعامل و تبدیل دانشجو : 2800 – 3300 RM در ماه

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با گردآوری اطلاعات مربوط به یک شغل و زمینه کاری مورد علاقه تان می تواند اقامت شما در مالزی را راحت تر کند و همچنین بتوانید در حین تحصیل از عهده برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور برآیید ، بنابراین با ما تماس بگیرید.

خدمات بیمه دانشجویی در مالزی

اینکه چرا داشتن بیمه درمانی در مالزی یک پیش شرط است ، نیازی به توضیح ندارد و بیمه امروز و دیروز نیاز جامعه و زندگی نیست ؛ در مالزی ، اتباع خارجی به عنوان دانشجو ، دارنده ویزای کار و ویزای اقامت برای زندگی می توانند بیمه شوند اما قابل توجه است که توریست نمی تواند در مالزی بیمه درمانی داشته باشد گردشگران می توانند قبل از سفر به این کشور ، خط مشی متناسب با زمان سفر خود در کشورشان را خریداری کنند ، بیمه سفر برای مدت یک تا سه ماه گردشگران از حدود 50 تا 150 یورو است.

خدمات بیمه دانشجویی در مالزی

تمام کسانی که به عنوان دانشجو وارد مالزی می شوند ، از طریق دانشگاه بیمه شده اند ، این بدان معنی است که هر دانشگاه با یک شرکت بیمه قرارداد دارد و تا حد زیادی هزینه این نوع بیمه در مالزی کمتر است ، لازم به ذکر است زمان پرداخت شهریه ، معادل 250 تا 350 رینگیت باید به دانشگاه پرداخت شود که از آن برای یک سال بیمه درمانی استفاده می شود ؛ بعلاوه ، استفاده از خدمات کلینیک های دانشگاه برای دانشجویان معمولاً رایگان یا بسیار ارزان تر از سایر مراکز درمانی است.

شرایط بیمه برای همراهان دانشجویان در مالزی

توجه داشته باشید که همراهان دانشجویان نمی توانند از بیمه ارائه شده توسط دانشگاه ها استفاده کنند و برای خرید بیمه درمانی باید به یکی از شرکت های ارائه دهنده بیمه درمانی مراجعه می کنند ، توصیه می شود برای خرید بیمه به شرکت های دارای بیمه جامع تر و کامل تر مانند Prudential و AIA یا ING مراجعه کنید.

آیا سن بیمه شدن در مالزی مهم است؟

بیشتر شرکت های بیمه سن معینی را برای بیمه تعیین کرده اند ، معمولاً شرکت های بیمه تا سن 65 سالگی خدمات ارائه می دهند ، اما مهمتر از سن ، اطمینان از تداوم بیمه است!

در سناریوی فرضی ممکن است اگر بیمار مبلغ بالایی را برای بازپرداخت به شرکت بیمه تحمیل کند ، شرکت بیمه او را در سال بعد بیمه نکند زیرا قراردادهای بیمه معمولاً یک ساله هستند ؛ برخی از شرکت های بیمه تمدید بیمه نامه را تضمین می کنند که باعث آرامش خاطر بیمه شده می شود ، به عنوان مثال ، AIA تمدید به 100 سال را تضمین می کند یا Prudential خدمات ویژه ای برای افراد بالای 70 سال دارد.

شرکت های بیمه معمولاً خدمات خاصی برای خانواده ها دارند که خرید بیمه برای همه اعضای خانواده آسان تر و ارزانتر می شود ، هزینه بیمه بسته به نوع خدماتی که ارائه می دهند برای هر نفر تقریباً 450 رینگیت تا 2000 رینگیت در سال است.

پوشش بیماری های خاص در مالزی

توجه داشته باشید که هیچ بیمه ای بیماری هایی را که قبل از بیمه شدن داشته اید قبول نمی کند و برخی از شرکت های بیمه بیماری برای دوره خاصی را پوشش نمی دهند ، به عنوان مثال ، آنها می گویند بیماری های مربوط به کلیه تا 60 روز پس از خرید بیمه تحت پوشش نیستند.

برخی از شرکت های بیمه نیز پوشش محدودی برای برخی بیماری ها دارند ، به عنوان مثال ، آنها می گویند حداکثر تا 20000 رینگیت برای جراحی قلب پرداخت می شود ؛ به طور معمول ، بیمه گران تر به معنای خدمات بهتر و جامع تر است.

برخی از شرکت های بیمه در ابتدا چکاپ های رایگان انجام می دهند که وضعیت سلامتی فرد در ابتدای روز با دقت بررسی می شود ، از طرف دیگر ، تقریباً هیچ شرکتی هزینه های ناشی از مصرف دارو و الکل را تأمین نمی کند ، همچنین بسیاری از بیمه نامه ها هزینه هایی مانند پیوند اعضا را پوشش نمی دهند.

نکاتی درباره خدمات بیمه در مالزی

نیاز شما برای تعیین نوع بیمه موثر است ، بنابراین شرایط بیمه را دقیقاً بخوانید و سپس آن را خریداری کنید ، توجه داشته باشید که پوشش سقف ، نوع بیماری های تحت پوشش ، بیمارستان های تحت قرارداد ، هزینه سرپایی ، ضمانت تمدید بیمه و غیره باید در انتخاب شما در نظر گرفته شود.

از طرف دیگر ، برخی از شرکت های بیمه درمانی خدمات تشویقی را به بیمه درمانی اضافه می کنند که می تواند مفید باشد ، به عنوان مثال پول مرگ و میر ، معلولیت و غیره ؛ نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که برخی از شرکت های بیمه ، خارجی ها را بیمه نمی کنند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید و با ذکر خواسته ها و توقعات خود از یک بیمه درمانی ، با بهترین خدمات بیمه دانشجویی در مالزی آشنایی یابید.

خوابگاه های دانشجویی در مالزی

در میان سازماندهی اعتبارات تحصیلی و شرایط مهاجرت ، تأمین محل اقامت دانشجویان می تواند بخشی از تلاش برای روند برنامه ریزی تحصیل در خارج از کشور بشمار رود ؛ اجازه دهید مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای آشنایی شما با تمام گزینه های اقامتی موجود در مالزی ، علاوه بر خوابگاه های دانشجویی کشور مالزی ، ابتدا مروری بر سایر گزینه های اقامت دانشجویی در این کشور داشته باشد.

خوابگاه های دانشجویی در مالزی

اقامت در محوطه دانشگاه های مالزی

بیشتر دانشگاه های مالزی به نوعی محل اقامت مدیریت شده در دانشگاه را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند ، اقامت در دانشگاه در مالزی از نظر طبیعت متفاوت از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس است ، جایی که زندگی در “دانشگاه” به طور مستقیم به زندگی در یک سالن اقامت اشاره دارد.

در مالزی ، مسکن در محوطه دانشگاه می تواند به صورت سالن اقامت یا خوابگاه دانشجویی باشد که هرکدام مجموعه ای از امکانات و نرخ اجاره متفاوت دارند ، همه دانشگاه هایی که از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند ، یک دفتر پذیرش بین المللی دارند که وظیفه آنها کمک به شما در یافتن محل اقامت و استقرار در زندگی دانشجویی مالزی است ، بنابراین از استفاده از منابعی که ارائه می دهند نترسید.

سالن های اقامت برای دانشجویان در مالزی

در جاهایی که سالن های اقامت ارائه می شود ، برای دانشجویان بین المللی یک گزینه محبوب است زیرا شما را در مرکز زندگی دانشگاه قرار می دهند ، برخی از سالن ها در فاصله چند دقیقه ای از محوطه دانشگاه واقع شده اند.

مشخصات توافق نامه های اقامت در مکان و موسسه متفاوت است : به عنوان مثال ، برخی از دانشگاه ها این گزینه را برای دانشجویان فراهم می کنند که هر روز یک برنامه غذایی را با قیمت تقریبی 10-20 MYR( 3-6 دلار آمریکا ) خریداری کنند.

به طور گسترده ، دانشجویان برای این گزینه اسکان احتمالاً در هر ترم بین 600-3000 MYR ( 184 – 920 دلار آمریکا ) پرداخت خواهند کرد و یک اتاق خواب واحد احتمالاً حدود 100-500 ( 30 – 150 دلار آمریکا ) در هر ماه است ؛ به عنوان مثال ، یک اتاق مشترک در کالج مسکونی بین المللی Universiti Putra Malaysia بین 540-600 MYR ( 166-184 دلار آمریکا ) در هر ماه هزینه دارد.

دانشجویانی که امکان زندگی در سالن اقامت را دارند باید به محض دریافت پیشنهاد خود ، قبل از ورود به مالزی یا در حالت ایده آل ، در مورد گزینه های خود تحقیق کنند ؛ شما باید برای مکانی در سالن اقامت تقاضا کنید و درخواست خود را مطابق با مهلت تعیین شده مستقیماً به میزبان خود ارائه دهید ، دانشجویان باید این جزئیات را در وب سایت میزبان خود پیگیری و تأیید کنند.

خوابگاه های دانشجویی کشور مالزی

خوابگاه های دانشجویی متداول ترین نوع مسکن دانشجویی در مالزی است ، با امکانات و مشاغل متنوع مشترک و زندگی ، اقامت در یک خوابگاه دانشجویی تا حدودی با زندگی در یک خانه مشترک کالج قابل مقایسه است.

در این نوع گزینه اقامت ، دانشجویان ممکن است در یک فضای مشترک اتاق ها را به اشتراک بگذارند یا اتاق های خصوصی داشته باشند.

به عنوان مثال ، خوابگاه دانشجویی دانشگاه فناوری سوینبرن ( ساراواک ) 420 مکان را به دانشجویان ارائه می دهد که اولویت آنها به دانشجویان بین المللی و منطقه ای است ؛ چهار گزینه اتاق در دسترس است که اجاره آنها 90-50222 MYR ( 28 – 68 دلار آمریکا ) در هفته است ، بدون احتساب هزینه ودیعه.

قابل ذکر است که اجاره در هر ترم پرداخت می شود و دانشجویان برای تأمین مکان باید فرم رزرو خود را به دانشگاه تحویل دهند ، اتاق ها به بلوک های هاستل مبله تقسیم شده اند که مجهز به Wi-Fi ، حمام و توالت در طبقه و یک اتاق نشیمن مشترک هستند ، همچنین هر بلوک دارای محافظ 24 ساعته است.

OFF-CAMPUS در مالزی

برای دانشجویان محلی و بین المللی معمول است در حالی که در مالزی تحصیل می کنند در خانه های خارج از دانشگاه زندگی کنند.

بیشتر نواحی دانشجویی که به عنوان نوعی اجتماع دانشجویی تصور می شود ، در فاصله کمی از موسسه واقع شده اند و ممکن است خانه های مشترک ، آپارتمان ها یا آپارتمان های استودیویی ، به طور معمول با سه چهار اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن و امکانات عمومی باشد ؛ همانند مسکن در محوطه دانشگاه ، دانشجویان باید مستقیماً از طریق دانشگاه میزبان خود برای اسکان در خارج از دانشگاه اقدام کنند.

اجاره ماهانه معمولاً شامل امکانات رفاهی نیست ، به عنوان مثال ، دانشگاه موناش مالزی Sunway Monash Residence یک آپارتمان 22 طبقه است که در سه دقیقه پیاده روی از محوطه دانشگاه واقع شده است ، این مجموعه با هدف ارائه 2114 اتاق خواب مجهز به تختخواب ، میز تحریر ، کمد و وای فای به عنوان یک جامعه دانشجویی طراحی شده است.

دانشجویان می توانند در یک اتاق مجرد با امکانات مشترک 3540 RYM ( 1087 دلار آمریکا ) اجاره ، که هر سه ماه یکبار پرداخت شود ، یا در یک اتاق مجرد با اجاره 4960 RYM ( 1522 دلار آمریکا ) ، پرداخت هر سه ماه یکبار ، زندگی کنند.

آپارتمان های مدیریت شده و استودیویی ( کانکس ) در مالزی

این گزینه ها به دانشجویان امکان می دهد هنگام تحصیل به طور مستقل تری زندگی کنند ، برخی از دانشگاه ها علاوه بر سایر گزینه های مسکن در داخل و خارج از دانشگاه ، این نوع محل اقامت را به دانشجویان ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، دانشگاه چندرسانه ای ( MMU ) به دانشجویان فرصت اجاره آپارتمان در منطقه ایکسورا را بین ماهانه 180-400 MYR ( 55-123 دلار آمریکا ) ، از جمله قبض های آب و برق می دهد ؛ قابل ذکر است که واحدها بین چهار تا هشت نفر مشترک هستند و دارای امنیت 24 ساعته و Wi-Fi می باشند.

آپارتمان های مدیریت شده اغلب مشترک هستند و به صورت سرویس و غیر سرویس در می آیند ، اما معمولاً در بیشتر “جامعه دانشجویی” مانند اکثر گزینه های مسکن خارج از دانشگاه قرار ندارند ، در حالی که البته هزینه های اجاره در شهرها و توافق نامه های سازمانی متفاوت است ، دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند چیزی در حدود 1500 MYR ( 460 – 767 دلار آمریکا ) در ماه ، از جمله امکانات پرداخت کنند.

آژانس های دانشجویی و اجاره خصوصی در مالزی

تعدادی آژانس مسکن نیز در مالزی وجود دارند که در مسکن دانشجویی تخصص دارند ، بسیاری از دفاتر پذیرش دانشگاه می توانند به شما کمک کنند تا با این آژانس ها تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه های مالزی

تلاش های مالزی برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده آموزش عالی مشهور در جهان در رتبه بندی دانشگاه ها منعکس شده است ، با چندین رتبه بندی در 300 دانشگاه برتر جهان توسط رتبه بندی جهانی QS. این بسیار چشمگیرتر است زیرا بخش آموزش عالی در مالزی در مقیاس بین المللی نسبتاً کوچک اما محبوب است.

بهترین دانشگاه های مالزی

لیست بهترین دانشگاه های مالزی

 • University of Malaya
 • ( UTAR )Tunku University Abdul Rahman
 • Universities Kebangsaan Malaysia
 • Universities Putra Malaysia
 • Universities Sains Malaysia
 • Universiti Teknologi Malaysia
 • University of Technology Petronas
 • Universities North Malaysia
 • ( UNITEN)Universiti Tenaga Nasional
 • University Kuala Lumpur
 • Universities Malaysia Perlis
 • ( UNIMAS )Universities Malaysia Sarawak
 • Multimedia University
 • Technical Universities Malaysia Melaka
 • University of Technology MARA ( UM )Universiti Malaya

( UM )Universiti Malaya با بالاترین رتبه و قدیمی ترین دانشگاه در مالزی ، در رتبه بندی 59 دانشگاه QS World Rankings® 2021 قرار دارد و در مرکز کوالالامپور مستقر است.

این دانشگاه با جمعیت دانشجویی حدود 21050 نفر ، از جمله بیش از 2900 دانشجو کارشناسی ارشد بین المللی ، به طور پیوسته در حال رشد شهرت چند رشته ای خود است و تحت رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS توسط موضوع ، از جمله 35 رتبه در 400 برتر جهانی قرار دارد ؛ حائز اهمیت است که این دانشگاه در میان 50 برتر جهان برای برنامه های توسعه ، شاخه های مهندسی ، مدیریت کتابخانه و اطلاعات قرار دارد.

( UKM )Universities Kebangsaan Malaysia

( UKM )Universiti Kebangsaan Malaysia که در بانگی ، سلانگور ، تقریباً 35 کیلومتری جنوب مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است ، رتبه 141 را در رده بندی جهانی به خود اختصاص داده است.

این موسسه با میزبانی یک جامعه دانشجویی تقریباً 27000 نفری ، دارای برنامه های ویژه قدرتمند در زمینه های آموزش ، سیاست ، مهندسی ، حقوق و ریاضیات است ، همچنین این دانشگاه دارای یک موسسه تحصیلات تکمیلی در پردیس اصلی خود و یک دانشکده پزشکی واقع در حومه Cheras است که دارای یک شعبه در پایتخت می باشد.

( UPM ) Universiti Putra Malaya

( UPM ) Universiti Putra Malaya در رده بندی جهانی 132 و در رده بندی آسیا در رتبه 28 قرار دارد ، این دانشگاه که به طور عمده در سردنگ واقع شده است ، یکی از دانشگاه های برجسته تحقیقاتی کشور محسوب می شود و در اصل در سال 1931 به عنوان دانشکده کشاورزی تاسیس شد.

این میراث ، در عملکرد آن در رتبه بندی موضوعات منعکس شده است ، به گونه ای که از بین 23 موضوعی که UPM در سطح بین المللی توانسته جایگاه به دست آورد ، در 100 رشته برتر برای کشاورزی و جنگلداری و مهندسی شیمی شناخته می شود.

( USM )Universiti Sains Malaysia

( USM )Universiti Sains Malaysia ، که همچنین به عنوان دانشگاه علوم مالزی شناخته می شود ، در حال حاضر رتبه 142 در جهان را دارد و برای برنامه های مهندسی معدن و بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع ، در 50 دانشگاه برتر جهانی قرار گرفته است.

این موسسه دارای سه پردیس است که پردیس اصلی آن در پنانگ ، پردیس بهداشتی آن در کلانتان و پردیس مهندسی آن در نیبونگ تیبال واقع شده است ، این موسسه آموزش عالی همچنین برنامه هایی برای افتتاح یک پردیس جهانی در پایتخت دارد.

( UTM ) Universiti Teknologi Malaysia

( UTM ) Universiti Teknologi Malaysia در میان 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که در رتبه 187 مشترک است و در Johor Bahru واقع شده است ، UTM قدیمی ترین دانشگاه مهندسی و فناوری دولتی در کشور متخصص در مطالعات فنی است و یک بخش مهندسی جامع را ارائه می دهد ؛ این در رتبه بندی موضوع منعکس شده است ، که در آن 14 بار ظاهر می شود ، از جمله در 100 مورد برتر برای معماری و چندین شاخه مهندسی.

اگر علاقه مند به تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های مالزی هستید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید تا شرایط و ضوابط موجود را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهند و نتایج به دست آمده را به شما ارائه نمایند.

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

آشنایی با بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل همان اندازه ای اهمیت دارد که آشنایی با بهترین دانشگاه های مالزی مهم است! شما با بررسی شهرهای این کشور می توانید تصمیم بگیرید که زندگی خود را در طول تحصیل در خارج از کشور چگونه بگذرانید زیرا زندگی دانشجویی مهم ترین خاطره زندگی شما را رغم میزند و تجاربی که در این دوران کسب می کنید ، بی نظیر و به یاد ماندنی هستند.

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

شهر کوالالامپور در مالزی

اولین اسمی که وقتی مردم به فکر تحصیل در مالزی می افتند ، به ذهن میرسد بدون شک کوالالامپور است ، این شهر طی دهه ها پیشتاز همه چیزهای خوب کشور بوده است ، حتی از نظر رتبه بندی دانشگاه QS World ارزان ترین شهر دانشجویی لقب گرفته است ؛ در حال حاضر ، جهان اکنون کوالالامپور را به عنوان یکی از قطب های اصلی دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش با کیفیت هستند ، می داند.

کوالالامپور که دارای بزرگترین آسمان خراش های جنوب شرقی آسیا است ، میزبان بسیاری از دانشگاه های برتر مالزی از جمله Universiti Malaya ، Universiti Kebangsaan Malaysia ، Universiti Putra Malaysia ، the International Islamic University Malaysia و Universiti Teknologi MARA است.

این شهر از سبک های مختلفی برخوردار است ، ساختمان های باشکوه قرن 19 میدان Merdeka که بقایای نفوذ فرهنگی امپراتوری انگلیس را در خود جای داده اند و اکنون در سایه معماری بلند مرتبه معاصر در بالای مرکز شهر قرار دارد ، مثلث طلایی مشهورترین منطقه خرید و سرگرمی کوالالامپور است که دارای مراکز خرید ، موزه ها ، برج های بلند و هتل های پنج ستاره است.

شهر پنانگ در مالزی

پنانگ ، یک بندر تجاری مهم است و اگرچه قدرت پنانگ همراه با فروپاشی امپراتوری انگلیس کمرنگ شد اما میراث تجاری آن با جمعیت متنوعی از مهاجران کارآفرین از هر نژاد ، به ویژه از چین ، پا برجاست.

امروز پنانگ در حال تجارت فناوری است ، زیرا به پاسخ مالزی به “سیلیکون ولی” تبدیل شده است و مرکز شلوغ جورج تاون ، مملو از تجارت های باستانی و مدرن ، جایی است که بیشتر هیجانات را در خود جای داده است ، همچنین در این منطقه استراحتگاه هایی در کنار ساحل مانند باتو فرینگی و دهکده های ماهیگیری آرام مانند تلوک باهانگ ارائه می شود.

قابل توجه است که پنانگ در سواحل شمال غربی شبه جزیره مالزی ، یکی دیگر از دانشگاه های برجسته مالزی ، Universiti Sains Malaysia را در خود جای داده است.

برخی از موسسات آموزش عالی برجسته واقع در این شهر که می توانید به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید عبارتند از کالج علوم پزشکی آلیانزه ( ACMS ) ، دانشکده DISTED ، کالج هان چیانگ ، کالج بین المللی INTI پنانگ ، کالج المپیا پنانگ ، کالج SEGi ، پولائو پینانگ ، ( USM )Universiti Sains Malaysia ، کالج ATC ، کالج پزشکی پنانگ ، موسسه فناوری سیلیکون ، دانشگاه آزاد وااسان ( WOU ).

EduCity ، Johor در مالزی

Johor منطقه ای است که در بیشتر قسمت های جنوبی کشور واقع شده است و به دلیل همجواری با سنگاپور همسایه بسیار محبوب است ، هر دانشجو بالقوه می تواند در یکی از موسسات آموزش عالی واقع در این شهر نظیر دانشگاه پزشکی نیوکاسل مالزی ، موسسه فناوری دریایی هلند ، دانشگاه رافلز اسکندر ، پردیس دانشگاه ساوتهمپتون مالزی ، دانشگاه ریدینگ مالزی ، کالج مارلبرو مالزی ، موسسه توسعه مدیریت سنگاپور ، موسسه آمریکایی رافلز و دانشگاه چندرسانه ای به تحصیل بپردازد.

پس جای تعجب ندارد که این شهر ، یک مرکز آموزش برای تأمین تقاضای روزافزون گزینه های قوی دانشگاهی است ، چیزی که EduCity دارد و به طور مداوم برای حفظ آن تلاش می کند.

مکمل پردیس ها مراکز تحقیق و توسعه ، خوابگاه دانشجویان و همچنین امکانات تفریحی و ورزشی ، این شهر را در نوع خود در آسیا ، یکی از بهترین ها می کند و به دلیل چشم انداز پیشگام خود در ایجاد یک مرکز و موفقیت در قالب یک پناهگاه امن برای دانشجویان و پیشرفت و تعالی در مقیاس بزرگ ، آن را در لیست ما قرار می دهد.

شهر سلانگور در مالزی

سلانگور یکی دیگر از گزینه های مهم تحصیلی در مالزی است ، این شهر ثروتمندترین شهر مالزی محسوب می شود و شاهد توسعه و رشد بسیار مهمی است.

سلانگور علاوه بر داشتن جاذبه های مهم گردشگری و پارک های تفریحی ، همراه با مزایای بسیاری است که باعث می شود سالانه تعداد زیادی گردشگر و دانشجو را جذب کند.

علاوه بر این ، این شهر یک قطب مهم صنعتی است زیرا دارای بسیاری از کارخانه ها است ، یکی از معروف ترین جاذبه های آن مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه است که بزرگترین مسجد در مالزی است ، همچنین می توانید استراحتگاه ها ، پارک های تفریحی ، بازارها و مراکز تجاری را پیدا کنید که تجربه تحصیلات شما را در شهر لذت بخش می کند.

سلانگور دارای بسیاری از موسسات آموزش عالی است ، از جمله : دانشگاه موناش مالزی ( MUSM ) ، دانشگاه علم و صنعت مالزی ، پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی ( UNIM ) ، ( UNITEN )Universiti Tenaga Nasional .

هزینه های تحصیل در مالزی

آیا می خواهید برای تحصیل لیسانس یا کارشناسی ارشد به مالزی مهاجرت کنید؟ آیا از هزینه های موجود در این کشور آگاهی دارید؟ مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به شما اطمینان می دهد که این کشور همچنین در مقایسه با سایر مقاصد برتر تحصیلی بسیار مقرون به صرفه است اما دقیقاً چقدر مقرون به صرفه است؟ هزینه زندگی و تحصیل در مالزی چقدر است؟

هزینه های تحصیل در مالزی

در این ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی

 • مدارک کارشناسی : 2000-4500 یورو در سال
 • مدرک کارشناسی ارشد : 500-4000 یورو در سال
 • هزینه برخی از مدارک پزشکی در هر سال تحصیلی می تواند به 27000 یورو برسد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی
 • مدارک کارشناسی : 1350-9300 یورو در سال
 • مدرک کارشناسی ارشد : 1500-3000 یورو در سال
 • هزینه برخی از مدرک های پزشکی در هر سال تحصیلی می تواند حدود 19850 یورو باشد.

مقرون به صرفه ترین دانشگاه های مالزی

بر اساس برنامه های تحصیلی ذکر شده در پورتال ما ، اینها ارزانترین دانشگاه های مالزی هستند.

 • Universiti Teknologi Mara : کارشناسی ارشد با 515 یورو در سال شروع می شود.
 • دانشگاه مالایا : کارشناسی ارشد با 626 یورو در سال شروع می شود.
 • دانشگاه کوالالامپور : کارشناسی ارشد با 1038 یورو در سال شروع می شود.
 • ( UUM ) Universiti Utara Malaysia : لیسانس ها از 1166 یورو در سال شروع می شود.
 • هزینه تحصیل برنامه های مختلف در مالزی
 • اقتصاد و دارایی تجارت : 38500 RM برای دانشجویان داخلی و 46900 RMبرای دانشجویان بین المللی.
 • زبان و ادبیات انگلیسی : 28000 RM برای دانشجویان داخلی و 34000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • امور مالی ، حسابداری و مدیریت : 38900 RM برای دانشجویان داخلی و 48000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مدیریت تجارت بین الملل : 38500 RM برای دانشجویان داخلی و 48000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مطالعات ارتباطات بین المللی : 37200 RM برای دانشجویان داخلی و 43200 RMبرای دانشجویان بین المللی.
 • علوم اجتماعی : 37200 RM برای دانشجویان داخلی و 43200 RM برای دانشویان بین المللی.
 • روابط بین المللی : 37100 RM برای دانشجویان داخلی و4300 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • مطالعات روانشناسی و مدیریت کاربردی : 37500 RM برای دانشجویان داخلی و 43500 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • اقتصاد : 37300 RM برای دانشجویان داخلی و 460000 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • بیوتکنولوژی : 45600 RM برای دانشجویان داخلی و 53800 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • علوم پزشکی : 45600 RM برای دانشجویان داخلی و 53800 RM برای دانشجویان بین المللی.
 • علوم دارویی و بهداشتی
 • 45600 RM برای دانشجویان داخلی و 53800 RM برای دانشجویان بین المللی.

هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی

شما به عنوان دانشجو در مالزی باید ماهیانه 450 تا 800 یورو برای تأمین هزینه های زندگی خود تهیه کنید.

دانشجویان ماهیانه 200 تا 350 یورو برای غذا و مواد غذایی پرداخت می کنند ، اگر آشپزی می کنید و هوشمندانه خرید می کنید ( به دنبال تخفیف و معاملات در سوپرمارکت ها باشید ) ، نباید بیشتر از این هزینه کنید ؛ اینها برخی از قیمت های متوسط محصولات غذایی در مالزی است.

 • 1 قرص نان : 0.70 یورو
 • 1 لیتر شیر : 1.40 یورو
 • 12 تخم مرغ : 1.15 یورو
 • 1 کیلوگرم پنیر سفید : 9.50 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب : 2.10 یورو
 • 1 کیلوگرم موز : 1.15 یورو
 • 1 وعده در رستوران های ارزان قیمت : 2 یورو

حمل و نقل عمومی ( به عنوان مثال اتوبوس ، مترو ) در مالزی بسیار راحت و ارزان است ، یک سواری در حدود 0.85 یورو است ، در حالی که رفت و آمد ماهانه بدون تخفیف دانشجویی 20 یورو هزینه دارد.

بسیاری از دانشگاه های مالزی نیز اتوبوس های مخصوص خود را دارند که دانشجویان بین المللی را به گشت و گذار در مهمترین مکان های شهر می برند – بنابراین استفاده از آن را فراموش نکنید ، مخصوصاً با دانستن اینکه در برخی موارد کاملاً رایگان است.

مزایا و معایب تحصیل در مالزی

امروزه بسیاری از دانشجویان برای تحصیل به مالزی نقل مکان می کنند ، اما باید توجه داشته باشید که تحصیل در خارج از کشور هم هیجان انگیز است و هم چالش برانگیز! از این رو ، باید مزایا و معایب تحصیل در مالزی را که می تواند در زندگی و اقامت شما در این کشور تأثیر بگذارد ، دریابید.

مزایا و معایب تحصیل در مالزی

مزایا آموزش عالی در مالزی

مالزی دارای برخی از دانشگاه های درجه یک شناخته شده است که آن را به محبوب ترین علاقه دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است ؛ در حال حاضر ، بیش از 100000 دانشجوی بین المللی از حدود 150 کشور در مالزی تحصیل می کنند.

در مالزی تحصیلات عالی در 151 دوره موجود است و ورود به دانشگاه های خود را برای دانشجویان دارای مدرک بین المللی از ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و غیره تسهیل می کند.

بسیاری از دانشگاه های مالزی دوره های علوم کامپیوتر و مهندسی را ارائه می دهند که در میان 100 رشته برتر جهان قرار دارند ، وزارت آموزش عالی دوره ها را از نزدیک با چشم انداز مرکز تعالی آموزش نظارت می کند.

هزینه های مقرون به صرفه در مالزی

در مالزی ، هزینه تحصیل و زندگی در مقایسه با برخی از کشورها مانند انگلستان ، ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا ، فرانسه و غیره نسبتاً کمتر است و در عین حال این دوره ها شامل همان محتوای ماژول و معیارهای ارزیابی یکسان است.

هزینه های زندگی در مالزی نسبتاً پایین است و یک دانشجو می تواند با خیال راحت از هزینه های خود برآید-برای اطلاعات در این زمینه به بخش هزینه های تحصیل در مالزی مراجعه نمائید.

فرصت های شغلی موجود برای دانشجویان در مالزی

فرصت های شغلی نیز دانشجویان را برای تحصیل در مالزی جذب می کند زیرا دانشجویان بین المللی مجاز به انجام کار نیمه وقت هستند اما توجه داشته باشید که محدودهایی نیز وجود دارد ، که ما در بخش کار پاره وقت دانشجویی در مالزی به توضیح آن پرداخته ایم.

مشارکت موسسات آموزش عالی مالزی با سایر کشورها

مشارکت رو به رشد مالزی با برترین دانشگاه های کشورهای دیگر ، جذب هزاران دانشجو بین المللی را به دنبال دارد ، قابل توجه است که بسیاری از دانشگاه های خارجی مانند انگلیس ( دانشگاه ناتینگهام ) ، استرالیا ( دانشگاه موناش ) و غیره دانشگاه های خود را در مالزی راه اندازی کرده اند ، همچنین حائز اهمیت است که کالج بین المللی KBU مالزی با دانشگاه های شفیلد هالام ، ناتینگهام ترنت و آنگلیا راسکین انگلیس رابطه برقرار کرده است.

فرهنگ های متنوع مالزی برای دانشجویان خارجی

علاقه مندان به سفر ، مالزی را به دلیل فرهنگ ، زیبایی و صمیمی بودن دوست دارند ، انواع جاذبه های هیجان انگیز و فعالیت های اوقات فراغت در کلانشهرهای کوالالامپور ، همراه با دید طبیعی Taman Negara ، Langkawi و Cameron Highlands شما را عاشق مالزی می کند.

مزیت دیگر ، روش های سازگار شدن آسان و یکپارچه برای دانشجویان خارجی است ، مالزی ترکیبی بی نظیر از فرهنگ های متنوع است زیرا مردم از سراسر جهان با تعداد زیادی ایدئولوژی می آیند و در اینجا می مانند ؛ هر دو غذای حلال و غذاهای غیر حلال در این کشور یافت می شود ، غذاهای سنتی مالایی ، فست فود هندی در پنانگ و غیره مطمئناً باعث خوشحالی شما جوانان می شوند.

زبان های اصلی که در اینجا صحبت می شود مالایی و انگلیسی است و زبان های دیگر که صحبت می کنند کانتونی ، ماندارین ، تلوگو ، هندی ، تامیل و مالایامی می باشد ، یکی از مزایا تحصیل در مالزی این است که بیشتر دانشگاه ها سخنرانی های خود را به زبان انگلیسی انجام می دهند.

معایب تحصیل در مالزی

اگر می خواهید شهروند مالزی باشید ، نمی توانید این کار را به روش های مرسوم انجام دهید ، برای تصمیم گیری تحقیقات زیادی لازم است ، خوشبختانه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اینجا هستند تا این مشکلات را حل کند و از دشواری های مهاجرت شما عزیزان بکاهد.

اگر شما یک خارجی هستید و قصد دارید در مالزی بمانید و کار کنید ، در بعضی موارد ممکن است بدشانس باشید زیرا موقعیت های شغلی کمی برای خارجی ها وجود دارد ، همچنین یافتن شغلی که بتواند VISA بدهد دشوار است ، با این وجود ، توانایی ها و استعدادهای شما نقش زیادی در بدست آوردن شغل خواهد داشت.

اگر از گرما و رطوبت مداوم متنفر هستید ، ممکن است مالزی مقصد ایده آل شما برای تحصیل نباشد ، درجه حرارت 35 درجه گاهی برای دانشجویان سخت می شود ، همچنین بر خلاف کشور خود ، ممکن است تغییر ماهیت فصل ها را از دست بدهید.

هیچ کشوری 100٪ ایمن نیست و در مالزی مشکل جیب بری و سرقت وجود دارد اما نه همیشه! گاهی اوقات ، افراد غیر معمول ممکن است درخواست های بی جا داشته باشند ، به ویژه هنگامی که متوجه شوند یک خارجی در خیابان خلوت تنها راه می رود ؛ با این حال لازم به ذکر است که این کشور از نظر سیاسی با نرخ جرم کم ، پایدار است و در سال 2011 ، یک نظرسنجی آن را به عنوان نوزدهمین کشور با صلح از بین حداقل 153 کشور رتبه بندی کرده است.

ویزای تحصیلی مالزی

راهنمای ما برای گرفتن ویزای تحصیلی مالزی است و دانشجویانی که قصد دارند برای این کشور درخواست دهند ، می توانند این بخش را مطالعه نمایند.

ویزای تحصیلی مالزی

هجوم مهمانان و دانشجویان خارجی به مالزی لزوم شرایط جدید ویزای دانشجویی را ایجاد کرده است و در واقع این روند امری غیرممکن نیست و در بیشتر موارد ، به طور مستقیم توسط نهاد میزبان شما مدیریت می شود ، اجازه دهید مروری بر روند ویزای دانشجویی در مالزی به روشن شدن همه چیز کمک کند.

کارت دانشجویی و ویزای تحصیلی مالزی

همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مالزی به یک کارت دانشجویی معتبر و ویزا نیاز دارند ، طبق قوانین مالزی ، فقط موسسات دولتی یا خصوصی مالزی در زیر صلاحیت وزارت تحصیلات عالی یا وزارت امور داخلی می توانند دانشجویان بین المللی را بپذیرند.

برای دریافت ویزای دانشجویی مالزی ابتدا باید از طریق خدمات جهانی مالزی آموزش و پرورش درخواست دانشجویی خود را ارائه دهید ، پس از داشتن گذرنامه موقت دانشجویی ، هنگام ورود به مالزی ویزای دانشجویی برای شما صادر می شود ، شما یک بار کارت دانشجویی کامل در کشور دریافت خواهید کرد.

توصیه می شود بررسی کنید که آیا موسسه میزبان شما دانشجویان بین المللی را قبول می کند یا خیر!

الزامات و ضوابط موجود برای ورود دانشجویان به مالزی

قابل ذکر است که به شرط داشتن نامه تأیید ویزا ( VAL ) در ایست بازرسی مهاجرت ، ویزای دانشجویی برای شما صادر می شود.

هنگامی که توسط یک موسسه مالزی پذیرفته شدید ، آنها از طرف شما درخواست دانشجویی را ارسال می کنند ، قبل از اینکه این کار را انجام دهند باید مدارک مربوطه را نزد میزبان خود تحویل بگیرید و هزینه های مربوطه را پرداخت کنید.

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد ، اداره مهاجرت مالزی نامه تأییدیه Student Pass را به میزبان شما صادر می کند ، میزبان شما نامه کامل شده را در حالی که در کشور خود هستید به همراه سند پیوند شخصی امضا شده برای شما ارسال می کند که نوعی تأیید شخصیت خوب شما است ، توجه داشته باشید که تصویب نامه به عنوان گذرگاه موقت دانشجویی عمل می کند که شما را قادر می سازد به عنوان دانشجو وارد کشور شوید.

همه دانشجویان ، به جز دانشجویان جمهوری خلق چین ( PRC ) ، پس از تأیید نامه ، می توانند وارد مالزی شوند ، دانشجویان PRC قبل از ورود باید مستقیماً از سفارت مالزی یا شورای مالزی ویزای یک بار ورود دریافت کنند.

مدت زمان رسیدگی به اسناد ویزای دانشجویی مالزی

رسیدگی به درخواست شما و تصمیم گیری حدود 5-10 روز کاری طول می کشد ؛ به دانشجویان توصیه می شود اسناد را پیش از موعد به میزبان خود ارائه دهند زیرا بدون نامه تأیید اجازه ورود به مالزی را ندارند.

هنگامی که پرواز خود را به مالزی رزرو می کنید ، باید تمام جزئیات دقیق ورود خود را به میزبان خود بگویید : فرودگاه مورد نظر ، شماره پرواز ، تاریخ و ساعت ورود شما.

نقش دانشگاه در ورود دانشجویان و کارت دانشجویی مالزی

هنگامی که به فرودگاه می رسید ، نماینده ای از دانشگاه میزبان شما منتظر ملاقات شما در گمرک و کمک برای سهولت روند کار خواهد بود ، سپس برای شما پاس ویژه ای صادر می شود که امکان می دهد برای ورود به کشور دو هفته معتبر باشد.

برای دریافت کارت دانشجویی کامل قبل از پایان این دو هفته باید به نزدیکترین اداره مهاجرت ایالتی خود بروید ، همچنین هنگام ورود به مالزی ویزا برای شما صادر می شود که به صورت تاییدیه در گذرنامه شما است که حداقل شش ماه اعتبار دارد.

موسسه میزبان شما ظرف دو هفته از ورود شما به مالزی ، گذرنامه شما را به اداره مهاجرت تحویل می دهد تا بتوانید کارت دانشجویی کامل دریافت کنید ، این ممکن است از 4 تا 6 هفته طول بکشد ، هنگامی که گذرنامه خود را پس می گیرید ، یک برچسب Student Pass در آن وجود دارد که باید سالانه آن را تمدید کنید.

چه مدرک و مستندی برای ویزای تحصیلی مالزی لازم است؟

برای درخواست گذرنامه دانشجویی ، باید تمام اسناد ذکر شده در زیر را به موسسه خود ارائه دهید ، سپس موسسه مورد نظر این موارد را از طرف شما به اداره مهاجرت مالزی تحویل می دهد.

نامه رسمی پذیرش ازموسسه میزبان مورد نظر

 • فرم تکمیل شده Student Pass
 • گواهینامه ها / رونوشت های دانشگاهی
 • یک کپی از صفحه داده گذرنامه شما ( نام / سن / چهره و غیره )
 • 1 عکس به اندازه گذرنامه
 • اثبات خرید بیمه درمانی مالزی
 • یک فتوکپی از گزارش معاینه پزشکی شما
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • سندی برای پیوند شخصی ، امضا شده توسط موسسه میزبان شما

موسسه میزبان مورد نظر اگر شما را به عنوان دانشجو قبول کرده باشد ، موظف است سند Personal Bond را امضا کند ، اما شما باید هزینه سند را پرداخت کنید ، تا زمانی که کلیه هزینه های مربوطه را پرداخت نکنید ، دانشگاه ها درخواست شما را ارائه نمی دهند.

هزینه های ویزای تحصیلی مالزی

هزینه سند اوراق قرضه شخصی بسته به کشور مبدا شما متفاوت است و از 300 تا 1500 RM( 91 دلار – 457 دلار آمریکا ) می باشد ، همچنین ممکن است نیاز باشد هزینه درخواست را به دانشگاه میزبان خود پرداخت کنید.

به عنوان مثال ، پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی مبلغ 200 RM ( 48 دلار آمریکا ) قبل از ارائه درخواست ، از شما می گیرد اما با اتمام دوره و فارغ التحصیلی از موسسه خود ، این پول به شما بازگردانده می شود.

همچنین ممکن است لازم باشد هزینه های اضافی را به عنوان بخشی از برنامه Student Pass خود بپردازید ، مانند هزینه های معاینه پزشکی و هزینه های بیمه درمانی که به کشور مبدا شما نیز بستگی دارد.

هزینه های سالانه Student Pass 60RYM ( 18 دلار آمریکا ) است ، در حالی که هزینه ویزا ممکن است از 15-90 RYM (4.50 دلار – 27 دلار آمریکا ) باشد ، کلیه هزینه ها باید مستقیماً به اداره مهاجرت دولت پرداخت شود.

شرایط تمدید ویزا تحصیلی مالزی

Student Pass شما یک سال معتبر است و اگر شرایط حضور در کلاس را برآورده نکرده باشید و یا برای ترم بعدی انتخاب رشته ثابت نداشته باشید ، ممکن است تمدید نشود.

شما باید حداقل یک ماه و نیم قبل از تاریخ انقضا کارت خود را تمدید کنید ، این می تواند از طریق دانشگاه میزبان شما انجام شود ، که هر یک از آنها فرآیند تمدید جداگانه ای دارند که در وب سایت آنها قابل بازیابی است.

برای مثال ، دانشگاه موناش مالزی مستلزم ارائه مدارک خاص و همچنین هزینه 1000RM ( 305 دلار آمریکا ) است که هزینه های بیمه درمانی را نیز پوشش می دهد.

موسسات اعزام دانشجو به مالزی

شما پس از مطالعه این مقاله باید دریافته باشید که تنها هدف شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ثبت 40451 ) ، کمک به متقاضیان و دانشجویانی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند اما ایده ای برای کشور مقصد و موسسه آموزش عالی واقع در آن ندارند.

موسسات اعزام دانشجو به مالزی

در واقع هدف ما آگاه سازی دانشجویانی است که نمی دانند چه روند مهاجرتی در پیش رو دارند و در این میان ، به دلیل سوء استفاده بسیاری از موسسات مهاجرتی و اعلام آمادگی آنها برای به عهده گرفتن تمام امور خاص و عام متقاضیان ، ما تاکید ویژه ای بر راستی آزمایی داریم.

یکی از دلایل ما بر راستی آزمایی و سنجش اعتبار تبلیغ کنندگان این است که موسسات و شرکت های مهاجرتی وجود دارند که صرفا می توانند در درخواست و پیگیری مراحل انجام ویزا دانشجویان را همراهی کنند و پس از آن اجازه انجام هیچگونه اقدامی اعم از پیگیری ورود دانشجویان به مالزی ، مشخص کردن محل اقامت و خوابگاه برای آنها ، یافتن کار پاره وقت دانشجویی برای متقاضیان و مواردی از قبیل را ندارند.

نقش موسسه مهاجرتی رجبی برای تحصیل در مالزی

خوشبختانه موسسه ما با اعتبار چندین و چند ساله خود توانسته در این عرصه یکی از پیشگامان باشد و پذیرش و نتیجه موفقیت آمیز مراجعه کنندگان خود را به عنوان اعتبار خود معرفی نماید.

شما با کمی جستجو متوجه می شوید که ما با فعالیت به عنوان یک موسسه اعزام دانشجو به مالزی می توانیم راه های مهاجرت شما را هموار سازیم زیرا موسسه ما با کادر مجرب خود و بهره گیری از بهترین متخصصان و مشاوران که سابقه درخشانی در تجربه کاری خود داشته اند ، می تواند اسباب موفقیت متقاضیان و دانشجویان را برای تحصیل در مالزی فراهم کند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید ، در ضمن شما با مراجعه به پیج اینستاگرام ما می توانید از وبینارهای تخصصی تحصیل در خارج از کشور آگاهی یابید و بهترین اطلاعات روز را به دست آورید ؛ به یاد داشته باشید که موفقیت شما آرزوی ماست.

سوالات پر تکرار تحصیل در مالزی

در مقاله ای که خواندید ، تلاش شد تحصیل در مالزی را از تمام جوانب بررسی کنیم ، برای پرسیدن سوالات و ارائه نظرات خود می توانید در پایین این مقاله از بخش دیدگاه استفاده کنید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما خواهند بود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی در رشته های مهندسی کدام دانشگاه های هستند؟

دانشگاه موناش مالزی دانشگاه ساوتهمپتون مالزی دانشگاه ناتینگهام مالزی دانشگاه کرتین مالزی

هزینه تحصیل در مالزی در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه کل برنامه به طول و موضوع مورد تحصیل بستگی دارد اما شما می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های دانشگاه برای دوره دکترا 3 ساله بین 30000 تا 40000 MYR ( 7380 و 9840 USD ) باشد.

شرایط کار دانشجویی هنگام تحصیل در مالزی چیست؟

دانشجویان بسته به تعطیلات خود می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند. قبل از شروع کار ، دانشجویان باید با افسر ویزای دانشجویی در دفتر بین المللی مشورت کنند. اگر دانشجویان در کار غیر رسمی شرکت کنند ، احتمال لغو ویزای دانشجویی وجود دارد.

آیا مالزی کشور امنی برای تحصیل است؟

هیچ کشوری 100٪ ایمن نیست و در مالزی مشکل جیب بری و سرقت وجود دارد اما نه همیشه! گاهی اوقات ، افراد غیر معمول ممکن است درخواست های بی جا داشته باشند ، به ویژه هنگامی که متوجه شوند یک خارجی در خیابان خلوت تنها راه می رود ؛ با این حال لازم به ذکر است که این کشور از نظر سیاسی با نرخ جرم کم ، پایدار است و در سال 2011 ، یک نظرسنجی آن را به عنوان نوزدهمین کشور با صلح از بین حداقل 153 کشور رتبه بندی کرده است.

حقوق مهندسان هنگام کار در مالزی چقدر است؟

مدیر مهندسی : 24000 RM مدیر ارشد فناوری : 16000 RM مهندس عمران : 4000 RM مهندس برق : 4000 RM

اگر بخواهم در مالزی مهندسی کامپیوتر بخوانم هزینه تحصیل من چقدر خواهد بود؟

علوم کامپیوتر : 40800 RM برای دانشجویان داخلی و 50000 RM برای دانشجویان بین المللی. مهندسی نرم افزار : 50000 RM برای دانشجویان داخلی و 50000 RM برای دانشجویان بین المللی.

اگر با مدرک دیپلم به مالزی بروم ، درآمد من چقدر خواهد بود؟

اگر تمایل دارید که با مدرک دیپلم خود وارد بازار کار شوید ، به طور متوسط ، یک فرد دیپلم معمولاً از حداقل 1600 RM در ماه درآمد کسب می کند

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در مالزی ، با ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، موسسه مهاجرتی رجبی در دوسال گذشته ارائه دهنده برترین مشاوره غیر حضوری مهاجرت در ایران معرفی شده است ، ضمناً مقالات سایت به شما عزیزان در بالا بردن سطح اطلاعات و شناخت قوانین مهاجرت کمک خواهد کرد ، پیشنهاد ما ، مطالعه تحصیل در چین است ، چین با ارائه بورسیه های تحصیلی موفق و جذاب سالانه هزاران دانشجوی بین المللی را به دانشگاه ها خود فرا می خواند.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل در مالزی

 1. جمشید صباغی گفت:

  مرسی از اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران قرار میدید.من ارشدم رو مالزی گرفتم و گفتم تجربه دو ساله خودم رو به اشتراک بزام،تحصیل در مالزی انتخاب مقرون‌ به صرفه‌‌تری برای ایرانیان بوده و هست. ما الان در شرایطی هستیم که هیچ کجای دنیا براحتی به ایرانیان ویزا نمیدن. بتونی ویزا هم بگیری هزینه زندگی و تحصیل تو کشورهای اروپایی و کانادا و آمریکا سر به فلک میزنه. مالزی به نظرم هم کلاس کاری بالایی داره و هم هزینه تحصیل در مالزی خیلی کمتر و اغلب تا یک سوم کشورهای دیگه هست. پس اگه کمی زرنگ باشین، این فرصت رو از دست نمیدین.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با تشکر از نظر ارزشمندتان، بله کاملا درست است، تحصیل به زبان انگلیسی، کاملا مقرون به صرفه، بدون نیاز به مدرک زبان ( شرکت در کالج زبان) و بدون ریسک ویزا، در این کشور میسر است.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *