تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر با صرف هزینه مناسب در یک جزیره کوچک در مدیترانه است و مالتا از مقصدهای محبوب در قاره اروپاست و بخاطر موقعیت منحصر بفرد ، به نقطه تلاقی زبان ، فرهنگ و نژادهای متعدد معروف است.

در این مقاله ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش نموده اند با بررسی این کشور ، یکی از بهترین گزینه های تحصیلی را به شما عزیزان معرفی نموده و هرگونه راهنمایی و خدمات لازم در رابطه با پذیرش و مهاجرت تحصیلی مالتا را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مالتا کشوری مجموع از چند جزیره است که در جنوبی ترین بخش اروپا قرار گرفته و این کشور گزینه ای ایده آل از حیث آب و هوا ، فرهنگ ، مراکز تحصیلی معتبر ، هزینه و شرایط زندگی است که می تواند آینده فوق العاده ای را برایتان رقم بزند.

مالتا یکی از موفق ترین بندرهای دریایی در منطقه مدیترانه است که علاوه بر تحصیل ، با داشتن زیر ساخت های تجاری ، بازار کار مناسب و بدون رقیبی را در اختیارتان قرار می دهد.

رابطه دوستانه بین المللی این کشور با سایر کشورهای جهان بخصوص کشورهای اروپایی موجب شده تا به عنوان یک کشور قدرتمند و مرکزی در مدیترانه جایگاه مهمی را از آن خود نماید ، آثار تاریخی و معماری متعددی در مالتا به ثبت یونسکو رسیده و با عضویت در اتحادیه اروپا ، تحصیل را بیش از پیش برای دانشجویان بین المللی جذاب نموده است.

چرا مالتا مقصد تحصیلی بی نظیری ست؟

مالتا به عنوان کشوری کوچک یک مقصد توریستی محبوب است که با آب و هوای گرم برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که سرد هستند ، توجه دانشجویان علاقمند به تحصیل را از سراسر جهان به خود جلب نموده است ، آموزش عالی در این کشور توسط وزارت آموزش ، فرهنگ ، جوانان و ورزش اجرا و کنترل می شود و هزینه ها نیز از سوی این وزراتخانه تعیین می گردد.

چنانچه شما شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید می توانید به صورت رایگان تحصیل در دانشگاه را آغاز کنید و یا از خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنید ، این کشور در رابطه با دانشجویان سایر مقاطع نیز سخت گیر نبوده و به دانشجویان از کشورهای مختلف جهان فرصت می دهد تا با فراهم نمودن شرایط مناسب به دانشگاه و مقاطع مختلف راه یابند.

نکته حائز اهمیت در رابطه با مالتا وجود زبان انگلیسی به صورت رسمی در تمامی بخش های این کشور است که دوره تحصیل را به این زبان پیش رویتان قرار می دهد و شما را به زبان بین المللی مسلط می سازد ، مالتا کشوری آرام ، دوست داشتنی با هزینه های مقرون به صرفه است که مهاجرت را برایتان آسان ساخته و بسیاری از چالش هایی را که در سایر کشورها پیش روی شما قرار میگیرد به شما تحمیل نخواهد کرد ، با انتخاب مالتا تجربه تحصیل و زندگی در کشوری اروپایی اما با دغدغه بسیار کمتر را تجربه می کنید.

تحصیل در مالتا

سیستم آموزشی مالتا

کشور مالتا می کوشد تا با ارتقا سیستم آموزشی خود به یکی از مطمئن ترین دوره های آموزشی در اروپا مبدل گردد ، هم اکنون تمامی شهروندان و ساکنین این کشور به دوره های مختلف تحصیل به صورت رایگان در مدارس دسترسی دارند و به دلیل پیوند تاریخی مالتا با بریتانیا ، سیستم آموزشی تا حد زیادی برگرفته از این کشور است.

سیستم آموزشی مالتا

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم از همان سنین کودکی به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، وجود بریتانیا از سال های بسیار دور در این کشور است که با وجود استقلال یافتن در بسیاری از زمینه ها همچنان باقی مانده است ، البته این مورد خود مزیتی دو چندان برای دانشجویان بین المللی ست که بودن در فضایی مشابه با کشور انگلیسی را تجربه می کنند.

در این قسمت می خواهیم به همراه شما سیستم آموزشی مالتا را از ابتدا در مدارس بشناسیم تا در صورتی که خودتان قصد تحصیل در مدارس این کشور را دارید و یا می خواهید فرزندتان را به این کشور بفرستید ، از مهم ترین مسائل آگاه باشید.

مدارس در کشور مالتا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که آموزش را از ماه سپتامبر تا ژوئن ارائه می دهند ، البته میزان تعطیلات و جدول های زمانی ممکن است در برخی مدارس متفاوت باشد و شما روزهای تعطیل بیشتری را تجربه کنید که به مدرسه انتخابی تان وابسته است.

سیستم آموزش مدارس ابتدایی مالتا

آموزش و تحصیل در مالتا از سن ۴ سالگی به صورت اجباری آغاز شده و تا ۱۶ سالگی را در بر میگیرد ، این کشور دوره مهدکودک و پیش دبستانی را جزو آموزش های اجباری قرار داده و می کوشد تا از همان سنین کم آموزش و تربیت کودکان را به عهده بگیرد ، اغلب مدارس مالتا به صورت کیف در مدرسه هستند و تکالیف در منزل بخش جزئی را شامل می شود.

مدارس دولتی این کشور کاملا رایگان بوده و دانش آموزان فارغ از جنسیت ، سن و اعتقاد ثبت نام می شوند ، دقت داشته باشید که شیوه آموزش مالتا نوین و کاملا از نو نوشته شده و ممکن است در آن شیوه تحصیلی جدیدی را نسبت به قبل تجربه کنید ، مدارس خصوصی نیز در سطح شهرهای این کشور وجود دارند که این امر یافتن مدرسه مناسب را بسیار برایتان آسان می سازد.

شروع تحصیل از سنین کم موجب می شود تا کودکان دانش دو زبان ( مالتایی و انگلیسی ) را بهتر یاد گرفته و تعاملات اجتماعی و مهارت های خود را نیز به خوبی پرورش دهند.

گفتنی ست که کودکان در چند سال اول تحصیل هیچ گونه آزمونی نداشته و صرفا همراه با تفریح و تجربه آموزش می بینند تا دچار استرس و فرار از محیط آموزشی نشوند ، دوره ابتدایی از سن ۵ تا ۱۰ سالگی را شامل می شود که دو سال آخر شامل آزمون شده و نهایتا با یک امتحان نهایی به پایان می رسد.

مدارس متوسطه در مالتا

پس از پشت سر گذاشتن دوره ابتدایی از سن ۱۱ تا ۱۶ سالگی دانش آموزان بخش دوم تحصیل اجباری را در دوره اول متوسطه سپری می کنند که سه سال آخر به انتخاب رشته و دنبال کردن علاقه اختصاص دارد ، با پایان سن ۱۶ سالگی دیگر اجباری برای ادامه دادن تحصیل وجود نداشته و دانش آموزان در صورت تمایل به ورود به دانشگاه دو سال دیگر را در دبیرستان ها شرکت می کنند.

دوره دبیرستان آزمون های مهمی را شامل می شود که نمرات کسب شده در آنها لازمه ورود به دانشگاه است ، در این آزمون ها مهارت زبان انگلیسی ، مالتایی ، علوم و ریاضی محک می خورد و دانش آموزانی که به نمرات قابل قبول می رسند می توانند در دانشگاه حضور یابند ، با توجه به نمره کسب شده دانش آموز به مراکز آموزش عالی مرتبط معرفی می گردد.

چنانچه بخواهیم از ویژگی های منحصر بفرد مدارس مالتا بگوییم باید به ارائه رایگان کتاب در طول تحصیل و هم ترازی با مدارس انگلیس اشاره کنیم که کاملا در تمامیمراحل با یکدیگر منطبق است.

تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی مالتا؟

مدارس مالتا به دو صورت دولتی و خصوصی ارائه می شوند که مدارس کلیسایی و بین المللی عموما در زیر مجموعه مدارس خصوصی قرار می گیرند ، اغلب دانش آموزان در این کشور ترجیح می دهند تا با ثبت نام در مدارس دولتی از خدمات رایگان بهره مند شده و از برنامه آموزشی ملی تابعیت کنند.

مدارس دولتی به دلیل جامعه گسترده تر دانش آموزان را اجتماعی تر تربیت کرده و آسانتر به جامعه وارد می سازد ، البته مدارس خصوصی نیز طرفدار خاص خود را داشته و هزینه بالایی دارند.

در مدارس خصوصی زبان انگلیسی بیشتر از زبان مالتایی به کار گرفته شده و برنامه های فوق برنامه بیشتری نیز ارائه می شود ، تمامی مدارس خصوصی برنامه های درسی مانند مدارس دولتی داشته و در برخی از مدارس به دلیل تقاصای زیاد ، پذیرش به صورت قرعه کشی انجام می شود.

معمولا مدارس بین المللی بیشترین هزینه را دارند که در توان بسیاری از خانواده ها نیست اما با این وجود محبوبیت خاصی در میان مردم دارد ، بهترین مدارس بین المللی مالتا به نام های کالج سنت ادواردس ، کالج شغلی بین المللی مالتا ، مدرسه بین المللی کیو اس آی و مدرسه وردلا هستند.

متاسفانه در این کشور مدرسه ایرانی وجود ندارد و شما باید در یکی از مدارس دولتی و یا خصوصی ثبت نام کرده و به زبان مالتایی و یا انگلیسی تحصیلات خود را پشت سر بگذارید.

تحصیل در مالتا با مدرک دیپلم

در سیستم آموزشی مالتا دانش آموزان به نحوی آموزش داده می شوند که با دریافت مدرک دیپلم خود فرصت درخواست به تمامی دانشگاه های دولتی و خصوصی داخل کشور و سایر دانشگاه های جهان را داشته باشند.

تحصیل در مالتا با مدرک دیپلم

مدرک دیپلم با پشت سر گذاشتن دوره دبیرستان و قبولی در آزمون های نهایی به دست می آید ، دانش آموزانی که معیارهای موردنظر دانشگاه های مالتا را داشته باشند می توانند در مقطع کارشناسی پذیرفته شده و به تحصیل مشغول شوند.

برای ورود به دانشگاه های مالتا نیازی به شرکت در آزمون ورودی نبوده و مدارک تحصیلی دوره های قبل به همراه معدل و ریز نمرات مورد بررسی قرار می گیرند ، دانشجویانی که مدرک دیپلم از سایرکشورهای خارج از اتحادیه اروپا دارند ، ابتدا یک دوره کوتاه را در کالج مورد تایید دانشگاه سپری کرده و یا در ترم اول دانشگاه چند واحد بیشتر را پشت سر می گذارند ، دوره کارشناسی در مالتا با توجه به رشته ۳ تا ۴ سال زمان می برد و ارائه مدرک زبان انگلیسی یکی از اصلی ترین شروط پذیرش است.

تحصیل دوره کارشناسی در مالتا انتخاب بسیار هوشمندانه ای ست ، زیرا شما از همان ابتدای ورود به آموزش عالی ، یکی از بهترین سیستم های آموزشی را تجربه می کنید و می توانید برای مقاطع بالاتر کشورهای بهتری را در این قاره و یا جهان انتخاب کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا

یکی از پردرخواست ترین مقاطع تحصیلی در دانشگاه های اروپایی مقطع کارشناسی ارشد است که به دلیل تقاضای بالا ، پذیرش با حساسیت و قوانین مشخصی صورت می پذیرد.

در حالی که دانشگاه های مالتا نسبت به سایر کشورها شرایط پذیرش آسانی داشته و با ارائه رزومه خوب می توانید به راحتی به تحصیل مشغول شوید.

این مقطع تحصیلی نیازمند ارائه مدرک کارشناسی در رشته مرتبط به همراه مدرک زبان انگلیسی ست که در صورت پذیرش دانشجو به مدت یک تا دو سال به تحصیل می پردازد ، نکته قابل توجه در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا وجود بورسیه و کمک هزینه های متنوع است که می تواند بخش گسترده ای از هزینه های دانشجو در این کشور را تحت پوشش قرار دهد ، در بخش بورسیه های تحصیلی در مالتا به صورت کامل به شرایط دریافت بورسیه خواهیم پرداخت.

سال تحصیلی در مالتا از ماه اکتبر آغاز شده و تا ماه ژوئن ادامه می یابد ، برای دانشجویان تعطیلات طولانی از نیمه ماه جولای تا پایان سپتامبر وجود دارد.

شرایط سنی پذیرش در دانشگاه های مالتا

برای حضور در دانشگاه های مالتا شرط محدودیت سنی وجود ندارد اما اگر سن یک شخص بالاتر از بازه تعریف شده (۱۹ سالگی برای کارشناسی ، ۲۴ سالگی برای کارشناسی ارشد و ۲۷ سالگی برای دکترا ) باشد.

نوع دوره های پیش نیاز برای او متفاوت خواهد بود ، البته این شرط برای پذیرش نیز وجود دارد که فاصله زمانی بیش از دو سال بین مقاطع تحصیلی وجود نداشته باشد مگر این که متقاضی سند معتبری را مبنی بر اشتغال یا پژوهش و یا خدمت سربازی ارائه کند.

تحصیل رایگان در مالتا

تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های خارجی در قدم اول به بررسی بورسیه و کمک هزینه های موجود در دانشگاه ها پرداخته و تلاش دارند تا حد ممکن هزینه های خود را کاهش دهند.

تحصیل رایگان در مالتا

جالب است بدانید که دانشگاه های برتر جهان نیز این امر را به عنوان یک رکن مهم تحصیلی درنظر گرفته و بسیاری از دانشجویان با رزومه قوی و استعداد درخشان را نیز بدین شیوه به سمت خود جذب می نمایند.

هنگامی که از تحصیل به صورت رایگان صحبت می کنیم ، منظور پرداخت شهریه و یا کمک هزینه های قابل توجه از سوی دانشگاه به دانشجو است که می تواند به نوعی تحصیل را برای او رایگان سازد ، البته این نکته را درنظر داشته باشید که تحصیل به صورت رایگان به معنای پرداخت کلیه مخارج دانشجو نبوده و در اغلب موارد ، هزینه های زندگی به عهده خود فرد است.

از آنجا که شهریه دانشگاه اصلی ترین بخش مخارج تحصیل در خارج کشور است ، در صورت دریافت هزینه ها از سوی دانشگاه می توان تحصیل را رایگان دانست.

تحصیل رایگان می تواند به صورت های مختلف در این کشور صورت پذیرد که بورسیه ، کم هزینه و وام های تحصیلی مهم ترین آنها هستند و هر دانشکده با توجه به شرایط و مقطع دانشجو یکی از آنها را در اختیار فرد قرار می دهد.

اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان هستید می توانید به مجارستان بروید ، دانشگاه های دولتی این کشور شرایطی را برای شما فراهم خواهند کرد که به رایگان تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در مجارستان پیشتر به شما تقدیم شده است.

تحصیل به زبان انگلیسی در مالتا

پیش تر در رابطه با الزامات پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی صحبت نمودیم و بیان کردیم که ارائه مدرک زبان انگلیسی یکی از مهم ترین پیش نیازهایی ست که هر دانشجو باید در هنگام ثبت نام در دانشگاه های مالتا ارائه دهد ، در این کشور هر دو زبان مالتایی و انگلیسی رسمی هستند اما زبان انگلیسی در مراکز دانشگاهی استفاده بیشتری دارد.

تحصیل به زبان انگلیسی در مالتا

وجود زبان انگلیسی در سیستم تحصیلی خارج کشور مزیتی غیر قابل انکار است ، زیرا شما را نه فقط در کشور مقصد بلکه در کل کشورهای جهان دارای اعتبار ساخته و می توانید به هر کشور و سیستم آموزشی وارد شوید ، البته نحوه یادگیری زبان انگلیسی در میزان هزینه ها و هم چنین مدت اقامت در کشور مقصد تاثیرگذار است.

بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند تا با سپری کردن دوره های آیلتس و یا تافل در داخل کشور هم در میزان هزینه های خود صرفه جویی نموده و هم تحصیل در مالتا را سرعت بخشند ، در این شیوه روند اخذ پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی نیز آسانتر می شود.

در مقابل برخی دیگر ترجیح می دهند تا زبان انگلیسی را به صورت آکادمیک در کالج های دانشگاهی مالتا فرا بگیرند تا متناسب با رشته انتخابی خود آماده ورود به دانشگاه شوند ، در این شیوه شاید شما هزینه بیشتری را بابت تحصیل پرداخت کنید ، اما زبان انگلیسی را در محیطی کامل انگلیسی زبان فرا گرفته و به دلیل استفاده مداوم در مدت زمان کوتاهی به مهارتی چشمگیر می رسید.

انواع مختلف دوره های زبان انگلیسی در مالتا

دوره های یادگیری زبان انگلیسی با توجه به هدفی که در مالتا دارید متغیر است ، شما در هنگام ثبت نام باید دوره مناسب با بودجه و شرایط تحصیلی خود بیابید و سطح مورد نیازتان را سپری کنید ، دوره های زبان در مالتا در کالج ها و مدرسه های مختلفی برگزار می شود که افراد را بدون هیچ گونه محدودیتی ثبت نام می نمایند.

آزمون های زبان متعددی در سطح جهان برگزار می شود که مورد پذیرش دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه های مالتا هستند و شما می توانید دوره های لازم جهت قبولی در آنها را کالج های مالتا سپری کنید ، از جمله این آزمون ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • IELTS
 • TOEFL
 • Cambridge ESOL
 • GMAT
 • SAT
 • GRE
 • CAE
 • PTE General

هر یک از این دوره های می تواند به صورت عمومی ، فشرده ، استاندارد و خصوصی برگزار شده و به نوبه خود مناسب شرایط تحصیلی دانشجو باشد ، دوره فشرده و خصوصی دارای شهریه بیشتری نسبت به سایر دوره ها هستند و هر موسسه می تواند شرایط خاص خود را در برگزاری دوره داشته باشد که کارشناسان موسسه آماده راهنمایی شما عزیزان در رابطه با کالج های زبان هستند.

در صورتی که دوره زبان شما بیش از ۹۰ روز طول بکشد نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت ، در غیر این صورت می توانید دوره های کوتاه مدت کمتر از ۹۰ روز را با ویزاهای توریستی پشت سر بگذارید.

موسسات آموزش زبان انگلیسی در مالتا

حداکثر مدت یادگیری زبان انگلیسی در مالتا یک سال است و سطح شما در همان ابتدا از طریق یک آزمون مشخص می گردد ، اگر نمره متقاضی برای حضور در کلاس های دانشگاه کافی بود که نیازی به گذراندن دوره دیگری نیست ، اما اگر نمره متقاضی به حد نصاب نرسد ، به ازای هر نیم نمره کسری در نتیجه آزمون ، باید دو ماه دیگر در دوره زبان شرکت کند تا پس از گذراندن مجدد امتحان و سپس کسب نمره لازم ، آمادگی حضور در کلاس های اصلی رشته اش را بیابد.

به دلیل نزدیکی سیستم دانشگاهی و شرایط پذیرش دانشگاه های مالتا با انگلستان ، اگر شخصی دوره های لازم را در انگلستان گذرانده باشد ، برای سیستم دانشگاهی مالتا نیز قابل قبول است و نیازی به تکرار دوره وجود ندارد.

شما عزیزان می توانید در هر دانشگاه و یا موسسه آموزشی بخش مرتبط با آموزش زبان انگلیسی را بیابید و به یادگیری مشغول شوید ، از جمله برترین این موسسات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موسسه EC English
 • London School of Commerce Malta
 • Inlingua
 • Chamber College
 • Easy School of Languages
 • Linguatime School of English
 • Alpha School of English
 • BELS
 • am Language Studio

تحصیل رشته های مهندسی در مالتا

با توجه به روند صعودی تقاضا جهت تحصیل در رشته های مهندسی ، می توان مالتا را یکی از بهترین مقصدهای موجود در این رشته تحصیلی دانست که می توان گرایش های مختلف را در دانشگاه های آن یافت ، جایگاه شغلی رشته های مهندسی نیز در مالتا بسیار خوب بوده و افراد فارغ التحصیل می توانند درآمد بالایی داشته باشند.

تحصیل رشته های مهندسی در مالتا

کار آفرینی و سرمایه گذاری های موجود در مالتا و سایر کشورهای اروپایی را در کمتر جایی می توان یافت که دانشجویان را به آینده و حرفه شان امیدوار می سازد.

از نکات مهمی که در رابطه با تحصیل رشته های مهندسی باید درنظر داشته باشید نحوه پذیرش دانشگاه است که بسیار حائز اهمیت بوده و باید کاملا با دقت و مطابق با شرایط دانشگاه ارسال شود.

پذیرش در دوره لیسانس در دانشگاههای مالتا تنها نیازمند دوره پیش نیاز است اما در دوره کارشناسی ارشد و بخصوص دکترا کارهای پژوهشی و تحقیقات مرتبط با رشته از اهمیت بالایی برخوردار است و شما می توانید جهت اطلاع از تمامی جزئیات با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.

انواع رشته های مهندسی در مالتا

در هیچ کشوری نمی توان رشته ای خاص را به عنوان بهترین رشته معرفی کرد زیرا میزان علاقه ، درآمد ، نیاز و شرایط هر جامعه متغیر است و دانشجویانمی توانند با علاقه و پشتکار خود به موفقیت چشمگیری رسند ، اما در این میان می توان برخی از گرایش های تحصیلی را نسبت به سایری محبوب تر و البته پیشتازتر نیز دانست.

به عنوان مثال رشته های معماری و عمران در کلیه کشورهای اروپایی از جمله مالتا محبوبیت بالایی دارد و یا مهندسی کامیپوتر یکی از جدیدترین علم های دنیای امروز است که در دنیای آی تی و تکنولوژی می توان به موقعیت خوبی دست یافت.

مهندسی برق نیز از جمله گرایش های مهندسی است که در آن دانشجویان با الکترونیک ، الکترو مغناطیس و الکتریسیته سرو کار خواهند داشت ، با فارغ التحصیلی در رشته های مهندسی شما وارد محیط کار به صورت گروهی می شوید که با توجه به آن می توانید در تیم و پروژه های مختلف عضویت داشته باشید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالتا

افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های خارج کشور همواره می خواهند در کشوری پیشرفته با دانشگاه هایی مدرن تحصیل کنند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را با اعتبار بالایی دریافت کنند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مالتا

وزارت علوم کشور جهت راهنمایی و کمک به این دانشجویان هر ساله فهرستی از بهترین دانشگاه های جهان منتشر می کند که می توان با مراجعه به آن از گزینه های مناسب تحصیل را یافت ، البته دقت داشته باشید که تمامی اسامی قرار گرفته در این فهرست نمی توانند گزینه های خوبی برای تحصیل باشند و دانشگاه های قرار گرفته در دسته متوسط و ضعیف اغلب در داخل کشور معادل سازی نمی شوند.

طبق آخرین رتبه بندی در میان تمامی دانشگاه های مالتا تنها دانشگاه مالتا در گروه خوب ( ب ) قرار گرفته و سایر مراکز تحصیلی این کشور مورد تایید وزارت علوم نمی باشند.

البته در صورتی که شما عزیزان قصد اقامت در مالتا و یا سایر کشورهای اروپایی را دارید ، می توانید با خیالی آسوده به تحصیل در سایر مراکز دانشگاهی این کشور بپردازید ، زیرا مدرک دانشگاه های مالتا در کل جهان دارای اعتبار می باشند.

تحصیل مقطع دکترا در مالتا

عالی ترین دوره تحصیلی در تمامی دانشگاه های جهان ، مقطع دکترا است که دانشجویان را قادر می سازد تا بتوانند با کسب بالاترین درجه علمی به فرصت های شغلی ایده آلی دست یابند ، این دوره که بر اساس تحقیق و پژوهش بنا شده به دانشجویان فرصت می دهد تا با حمایت استاد راهنمای خود یک پایان نامه واضح و علمی را در زمینه تحصیلی شان ارائه دهند.

تحصیل مقطع دکترا در مالتا

اما قبل از هر چیز دانشجویان باید الزامات لازم را جهت پذیرش در دانشگاه فراهم آورند ، رزومه علمی فرد متقاضی حرف اول را در پذیرش می زند و داوطلب باید معدل بالا دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مقالات علمی را ارائه دهند ، استاد راهنما انتخابی در دانشگاه مقصد رزومه تحصیلی شما را بررسی نموده و در نهایت به تایید می رساند.

این دوره که در دانشگاه های مالتا بین ۳ تا ۵ سال زمان می برد نیازمند تسلط کامل به زبان انگلیسی ست ، در واقع تسلط شما تنها وابسته به مدرک زبان ارائه شده نبوده و باید در روز مصاحبه نیز با چالش صحبت به زبان انگلیسی رو به رو نباشید.

خوب است دقت داشته باشید که تحصیل دوره دکترا به پشتکار و تلاش شما بستگی دارد و از همان ابتدای ارسال درخواست تا پایان دفاع باید با علاقه و البته جدیت مسیر تحصیلی خود را پشت سر بگذارید.

اگر می خواهید در اروپا دکترا بگیرید ، کشور ایتالیا هم می تواند یکی از گزینه های شما باشد ، چراکه با ارائه بورسیه های جذاب ، هزینه تحصیل را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

نحوه درخواست مدرک دکترا در مالتا

اولین قدم جهت درخواست دوره دکترا تدوین یک رزومه تحصیلی قوی و یافتن استاد راهنما مرتبط و مسلط در دانشگاه انتخابی تان است ، البته به عنوان یک دانشجوی آینده نگر شما باید از همان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دوره دکترا را نیز درنظر گرفته و و تمامی پیش نیازها را برنامه ریزی کنید.

ارتباط اولیه شما با ارسال رزومه تحصیلی به صورت آنلاین به استاد مربوطه آغاز می شود و امکان انجام مصاحبه نیز وجود دارد.

رزومه ای که از سوی شما ارائه می شود باید چشمگیر و پر محتوا باشد که استاد مربوطه تشویق به بررسی شده و شما را مورد حمایت خود قرار دهد ، دقت داشته باشید که بورسیه تحصیلی و یا هرگونه کمک هزینه ای که به دنبال دریافت آن هستید باید از سوی استاد راهنما تایید شود و او اسپانسر و راهنمای شما در کل دوره تحصیلی تان خواهد بود.

شرکت در پروژه ها و از همه مهمتر نوشتن یک انگیزه نامه به همراه معرفی نامه از اساتید خود بهترین مدارکی هستند که می توانند رزومه تحصیلی تان را از بقیه متفاوت ساخته و اشتیاق و علاقه تان را در ادامه تحصیل نشان دهد ، توصیه می شود تا حتما پرونده تحصیلی تان جهت ارسال به دانشگاه را به کمک افراد خبره در این زمینه تهیه نمایید تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

بورسیه های تحصیلی در مالتا

تلاش به جهت دستیابی به بورسیه و حمایت های تحصیلی از بهترین اقداماتی ست که می توانید در هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه مقصد انجام دهید ، بورس تحصیلی به رشته و یا مقطع خاصی محدود نبوده و دانشجویان هر دوره تحصیلی می توانند شانس خود را در جهت دست یابی بدان امتحان کنند.

بورسیه های تحصیلی در مالتا

در مالتا بورسیه های تحصیلی را می توان شامل دو دسته بورسیه دانشگاهی و دولتی دانست که هر یک با توجه به فاکتورهای متعدد به دانشجویان تعلق می گیرند.

در میان کلیه دوره های دانشگاهی ، مقطع دکترا و فرصت های تحقیقاتی را می توان بهترین موقعیت دست یابی به بورسیه تحصیلی دانست که بهترین فرصت و حمایت ها در تمامی دانشگاه ها به دانشجویان این دوره تعلق می گیرد.

البته در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی نیز می توان کمک هزینه های مناسب و خوبی را دریافت نمود که البته به سطح علمی دانشگاه و رتبه آن نیز بسیار وابسته است.

شما عزیزان تقاضای ورود به هر مقطع تحصیلی را داشته باشید باید رزومه تحصیلی درخشان و ممتازی را از خود ارائه دهید تا بتوانید در فهرست دریافت کنندگان حمایت های تحصیلی قرار گیرید ، دانشجویانی که بتوانند در دانشگاه های دولتی مالتا به پذیرش تحصیلی دست یابند از پرداخت شهریه معاف می شوند ، اما رسیدن به قبولی در این دانشگاه ها با توجه به درخواست بالا و ظرفیت محدود برای دانشجویان بین المللی نیازمند تلاش است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

در همین ابتدا بگوییم که چنانچه شما یک مقطع تحصیلی را دانشگاه های مالتا سپری کرده باشید مسیر دریافت بورسیه تحصیلی را بسیار برای خود آسانتر می کنید ، به عنوان مثال دانشجویان متقاضی دوره دکترا که مقطع کارشناسی ارشد خود را در مالتا سپری نموده ، شانس بالاتری در بورسیه خواهد داشت ، برای رسیدن به بورسیه باید ابتدا پذیرش خود را از دانشگاه و یا مرکز آموزش عالی موردنظر دریافت کنید تا بتوانید درخواست بورسیه خود را ثبت کنید.

درخواست بورسیه معمولا باید از طریق سایت دانشگاه به ثبت برسد و در برخی موارد کشور و ملیت دانشجو نیز مدنظر قرار می گیرد ، ارائه نمره GMAT از مواردی ست که می تواند شانس شما را به شدت افزایش دهد ، دقت داشته باشید که تمامی مدارک به صورت ترجمه شده و کامل به دانشگاه ارسال شوند تا خدایی نکرده به دلیل نقص مدرک پروندتان مردود نشود.

انجام مشاغل پارت تایم نیز از موارد مهم کمک به دانشجویان همزمان با تحصیل است که در قسمت کار دانشجویی به آن می پردازیم.

برخی از بورسیه های تحصیلی در مالتا

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه والبائوم مخصوص دانشجویان باستان شناسی که در حدود ده هزار دلار به دانشجویان جهت انجام پروژه های تحقیقاتی پرداخت می گردد.
 • بورسیه موسسه AIA که به دانشجویان دوره دکترا که عضوی از این موسسه هستند ، جهت انجام پژوهش و حفاری ها کمک هزینه هایی اعطا می نماید.
 • بورسیه تحصیلی به نام Next Generation مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در مالتا به نام MGSS PS مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در حدود ۸ هزار یورو بابت یک سال
 • بورسیه مخصوص دانشگاه مالتا مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در حدود ۱۵ هزار یورو
 • بورسیه Wild Eye مخصوص دانشجویان دوره دکترای مهندسی در حدود ۳۰ هزار یور برای دو سال اول تحصیل
 • بورسیه Natural Sciences مخصوص دانشجویان علوم زیستی و کشاورزی
 • بورسیه Business & Management مخصوص دانشجویان رشته مدیریت و تجارت در اغلب دانشگاه ها
 • بورسیه بنیامین گیلمن که به دانشجویان با خانواده هایی کم درآمد تعلق می گیرد و دانشجویان بین المللی رشته های مهندسی بسیار واجد شرایط خواهند بود،
 • بورسیه دولتی رشته های علوم انسانی

یکی از نکات مهم بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مالتا وجود محدودیت سنی در اغلب دانشگاه ها است به نحوی که متقاضان سن ۱۸ و ۱۹ در مقطع کارشناسی ، تا سن ۲۴ سال در مقطع کارشناسی ارشد و تا سن ۲۸ سال در مقطع دکترا در الویت دریافت بورسیه خواهند بود.

اگر به دنبال بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی هستید ، دانشگاه های کانادا در این مورد در جهان پیشتازند ، مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

كار پاره وقت دانشجويی در مالتا

یکی از حمایت های مالی هر دانشگاه از دانشجویان بین المللی اجازه کار هزمان با تحصیل در این کشور است ، دانشجویانی که علاقه مند به کار پارت تایم در مالتا هستند می توانند با ارائه درخواست کارفرما مجوز لازم را به دست آورند.

كار پاره وقت دانشجويی در مالتا

البته مدت زمان قانونی کار به دوره تحصیلی دانشجویان بسیار وابسته است و باید به گونه ای تنظیم شود که با درس و دانشگاه فرد هیچ گونه تداخلی نداشته و موجب لطمه به روند تحصیلی نگردد.

دانشجویان مجاز به استخدام در مشاغل دولتی و تمام وقت نیستند و تنها در ایام تعطیل می توانند به صورت فول تایم به کار مشغول شوند ، زیرا این مشاغل ابتدا به بومیان کشور و سپس دارندگان اقامت تعلق دارد و برای دانشجویان تحصیل هدف اصلی ست.

مشاغل پاره وقت با توجه به نوع کار میزان درآمد متفاوتی دارند اما دانشجویان به طور میانگین از ساعتی ۵ تا ۹ یورو درآمد خواهند داشت که ماهانه در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است و کمک هزینه خوبی برای زندگی مختصر و کوچک دانشجویی ست.

کار دانشجویی دارای مزایای فراوانی ست که می تواند زندگی حرفه شما را در آینده تحت تاثیر قرار دهد ، به عنوان یک فرد تازه وارد به مالتا ممکن است در یافتن کار دچار چالش شوید ، اما فراموش نکنید که کار پارت تایم به شما فرصت می دهد تا هم زبان خود را تقویت نمایید و هم سریعتر و بهتر به جامعه این کشور وارد شوید.

نحوه یافتن کار دانشجویی در مالتا

با یافتن کار دانشجویی در مالتا شما قادر خواهید بود تا زمینه اشتغال پس از تحصیل را به راحتی برای خود فراهم ساخته و بدین شیوه به اقامت برسید ، شغل دانشجویی هیچ گونه معیار و یا قانون خاصی نداشته و می توانید از کار در بخش های مختلف دانشگاه تا کار در کافی شاپ و مغازه ها را تجربه کنید.

شغل های پاره وقت در روزنامه ها ، سایت ها و یا بخش های مختلف دانشگاه اعلام می شوند و شما به عنوان فردی که به دنبال کار است باید حواسی جمع داشته باشید تا هیچ گونه فرصتی را از دست ندهید.

گاهی اوقات می توانید از طریق دوستان و افرادی که با آنها در معاشرت هستید نیز مشاغل خوبی را بیابید ، دانشجویان مقطع دکترا معمولا در بخشی از دانشگاه و مرتبط با رشته تحصیلی خود به کار گرفته می شوند و از این بابت نگرانی نخواهند داشت.

مهارت زبانی را به عنوان یکی از معیارهای مهم در کار فراموش نکنید ، زیرا بدون توانایی صحبت و یا درک کردن افراد حتی در صورتی که دارای مهارت بالایی در حرفه ای خاص باشید ، فردی ناکارآمد محسوب می شوید و کارفرمایان تمایلی برای استخدام شما نخواهند داشت.

اما آخرین نکته مهم ، روز مصاحبه با کارفرما است ، تمامی کارفرمایان در هنگام استخدام نیروی موردنظر خود تمایل دارند تا فرد و توانایی های او را از نزدیک محک زده و با او به توافقات اولیه برسند ، آراسته بودن و روراستی را در روز مصاحبه فراموش نکنید.

خدمات بیمه دانشجویی در مالتا

بیمه دانشجویی در مالتا از اولین مواردی است که باید در هنگام ثبت نام و پذیرش در دانشگاه آن را مدنظر قرار دهید ، بیمه دانشجویی که از سوی کشور مالتا به عنوان بخش اجباری تحصیل برای دانشجویان بین المللی درنظر گرفته شده است.

خدمات بیمه دانشجویی در مالتا

حمایت درمانی و بهداشتی در این کشور را برای فرد به همراه دارد ، دانشجویان نیز مانند سایر افراد در طول زندگی خود در مالتا نیازمند مراکز درمانی خواهند شد و با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی برای افراد فاقد بیمه ، باید از همان ابتدا وضعیت بیمه خود را مشخص نمایند.

خوب است که شما عزیزان قبل از ورود به مالتا و در حین انجام مراحل پذیرش و دریافت ویزا ، شرکت های بیمه موجود در این کشور را بررسی کنید و به کمک کارشناسان موسسه خود را بیمه کنید ، دانشجویان عضو اتحادیه اروپا می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه رایگان شهروندی در مالتا قرار گیرند و نیازی به پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه ندارند.

در صورتی که سایر دانشجویان بین المللی با توجه به شرکت بیمه ای که انتخاب می کنند از ۳۰ تا ۷۰ دلار را ماهانه بابت حق بیمه خود پرداخت می نمایند ، توصیه ما به شما عزیزان این است که بیمه دانشجویی خود را قبل از ورود به کشور مالتا دریافت کنید تا در هنگام درخواست ویزا دچار مشکل نشوید.

موارد تحت پوشش بیمه درمانی در مالتا

بیمه درمانی در کشور مالتا هزینه درمان اورژانسی ، ویزیت و خدمات پزشکی عمومی را شامل می شود و دانشجویان جهت دریافت سایر خدمات باید یا به کشور خود بازگشته و یا بیمه های خصوصی با خدمات بیشتر را انتخاب کنند ، عمل های جراحی ، زایمان ، خدمات دندانپزشکی و غیره از مواردی هستند که تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار نمی گیرند و فرد باید با انتخاب نوع دیگری بیمه هزینه ها را به عهده گیرد.

شرکت های خصوصی زیادی در مالتا وجود دارند که شما می توانید با پرداخت پول بیشتر به راحتی تحت پوشش درمانی گسترده تری قرار گیرید ، دقت داشته باشید که در صورت داشتن بیماری که نیاز به دارویی مشخص دارد ، حتما بیمه تان را طوری انتخاب کنید که نیاز به پرداخت هزینه بالا نداشته باشید و بتواند به راحتی داروی خود را تهیه کنید،

در ضمن شرکت بیمه ای که انتخاب می کنید باید مورد تایید دانشگاه باشد ، در غیر این صورت باید شرکت بیمه خود را عوض کنید ، قبل از اقدام با مراجعه به سایت دانشگاه و یا افراد ماهر در این زمینه از طرف قرارداد بودن شرکت بیمه موردنظرتان با دانشگاه اطمینان حاصل کنید.

خوابگاه های دانشجویی کشور مالتا

معمولا تمامی دانشگاه ها محلی را برای سکونت دانشجویان درنظر گرفته و می کوشند تا امکانات موردنیاز را تا حد ممکن برایشان فراهم سازند ، مخصوصا دانشگاه های مالتا که پذیرش دانشجویان بین المللی را در برنامه خود دارند امکانات رفاهی و اقامتی را به خوبی فراهم ساخته اند.

خوابگاه های دانشجویی کشور مالتا

در دانشگاه های دولتی این کشور دانشجویان می توانند در هنگام ثبت نام ، درخواست خود را به ثبت رسانده و واجد شرایط دریافت خوابگاه باشند.

خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه معمولا هزینه های کمتری داشته و به سرعت پر می شوند ، امکانات رفاهی در این مکان ها از خوابگاه های خصوصی کمتر بوده و تعداد افراد در هر اتاق بیشتر است.

در حالی که در خوابگاه های خصوصی شما می توانید با پرداخت اجاره بها بالاتر ، امکانات بهتری را دریافت نموده و اتاق شخصی داشته باشید.

البته در هر دو مورد شرایط بدین صورت است که تعداد افراد ساکن در هر اتاق متغیر بوده و سرویس های بهداشتی ، حمام ، و آشپزخانه به صورت مشترک استفاده می شود و در هر راهرو چندین اتاق قرار گرفته است.

برخی از این خوابگاه با داشتن سلف ، غذای دانشجویان را نیز تامین می کنند که مزیتی قابل توجه است ، در صورتی که تمایل به سکونت در خوابگاه ندارید ، می توانید در آپارتمان و یا منزل های شخصی نیز زندگی کنید.

نحوه دریافت خوابگاه دانشجویی در مالتا

نحوه درخواست خوابگاه باید از طریق سایت دانشگاه انجام پذیرد و قسمت خدمات اسکان دانشجویان وظیفه مشخص نمودن محل اقامت شما را به عهده دارد.

چنانچه دانشگاه قادر به ارائه خوابگاه به تمامی دانشجویان متقاصی نباشد ، آنها را به خوابگاه های خودگران هدایت می کند.

مهلت درخواست دریافت خوابگاه در هر مورد متفاوت است و شما باید قبل از به پایان رسیدن زمان تعیین شده درخواست خود را به ثبت برسانید ، در غیر این صورت دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محل اقامت شما عهده دار نخواهد شد.

معمولا خوابگاه های خصوصی به دلیل بالاتر بودن هزینه ، جذب دانشجویان را در تمامی ماه های سال انجام می دهند که بیشترین درخواست ها در ماه تابستان و یا تعطیلات بین دو ترم وجود دارد ، توصیه ما به شما عزیزان این است که به محض پذیرش در دانشگاه ، فورا جهت دریافت خوابگاه اقدام نمایید.

معمولا بخش سکونت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا با دانشجویان دوره کارشناسی از نظر تعداد دانشجویان و امکانات متفاوت است ، این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که خوابگاه های زیرنظر دانشگاه معمولا در نزدیکی و محوطه دانشگاه قرار دارند و دانشجویان احتیاجی به پیمودن مسافت جهت شرکت در کلاس های خود ندارند.

در حالی که خوابگاه های خصوصی و خودگردان معمولا در خارج محوطه دانشگاه وجود دارند و باید از وسایل نقلیه مختلف جهت رفت و امد به دانشگاه استفاده نمود.

اجاره منزل مسکونی در مالتا

دانشجویانی که تمایل به سکونت در خوابگاه های دانشجویی ندارند و می خواهند محیط زندگی آرامتری را با حفظ بیشتر حریم شخصی خود داشته باشند ، می توانند آپارتمان و یا سوئیت های مختلفی را که در سطح هر شهر وجود دارد اجاره کنند.

اجاره آپارتمان اگرچه آسودگی بیشتری به همراه دارد ، اما نیازمند پرداخت هزینه های بالاتر نیز می باشد که برخی افراد با گرفتن همخانه آن را کاهش می دهند.

زندگی در خوابگاه و یا منزل شخصی هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند و نمی توان یکی را به دیگری برتری داد ، در این زمینه هر فرد باید با درنظر گرفتن روحیات و تونایی مالی خود بهترین گزینه ممکن را انتخاب کند.

زندگی در خوابگاه زبان شما را به خود تقویت کرده و از شما فرد اجتماعی تری می سازد ، در حالی که آرامش منزل شخصی را هرگز نمی توانید در خوابگاه بیابید ، در هر صورت انتخاب با شماست!

بهترین دانشگاه های مالتا

در این قسمت به مهم ترین بخش تحصیل در مالتا که انتخاب دانشگاه است ، می رسیم ، شما عزیزان که به دنبال تحصیل در مالتا هستید باید بهترین مراکز تحصیلی مناسب در این کشور را به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین آن را انتخاب را داشته باشید.

بهترین دانشگاه های مالتا

دانشگاه های تمام کشورهای جهان از جمله مالتا هر ساله با در نظر گرفتن فاکتور های مشخصی از جمله تحقیق ، آموزش ، تبادل اطلاعات و وجه جهانی مورد بررسی قرار می گیرند و رتبه بندی می شوند.

دانشگاه های این کشور که شامل دو دسته دولتی و خصوصی هستند بیشتر در والیتا ، ساحل شمال شرقی جزیره مالت قرار گرفته اند که بهترین آنها دانشگاه مالتا است ، در ادامه بهترین گزینه های موجود در این کشور را به شما معرفی خواهیم نمود.

دانشگاه مالتا

این دانشگاه را می توان به عنوان معتبر ترین و پیشرفته ترین دانشگاه موجود در کشور مالتا نام برد که در تلاش است تا سطح آموزش را مطابق با بهترین دانشگاه های اروپا و جهان پیش ببرد ، هر ساله بیش از یازده هزار دانشجو شامل ۷۵۰ دانشجوی بین المللی در رشته و مقاطع مختلف این دانشگاه از بیش از ۸۰ کشور دنیا به تحصیل می پردازند که آماری قابل توجه است.

دانشگاه مالتا فعالیت خود را از سال ۱۹۵۲ در شهر مسیدا آغاز نموده و با استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش ، از فرآیند بولونیا نیز پیروی می کند ، دانشکده های هنر ، محیط زیست ، جراحی دندانپزشکی ، اقتصاد ، مدیریت ، حسابداری ، آموزش ، مهندسی ، بهداشت عمومی ، فناوری اطلاعات ، حقوق ، پزشکی و غیره بخش های اصلی این دانشگاه هستند و درهنگام پذیرش ارائه مدرک آیلتس ۶ به بالا را فراموش نکنید.

کالج هنر ، علوم و فناوری مالتا MCAST

این کالج به عنوان یک موسسه پیشرو در آموزش رشته های فنی و حرفه ای از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز نموده و دارای ۱۸۰ دوره تمام وقت و ۳۰۰ دوره پاره وقت تا مقطع کارشناسی ارشد می باشد ، این کالج دارای دانشکده های هنر ، علوم انسانی و علوم وفناوری می باشد که دانشجویان با تحصیل در هر یک از آنها می توانند مهارت های عملی و فنی را در کنار آموزش های عالی بالا ببرند.

اخیرا برای پیشرفت هر چه بیشتر این دانشگاه هزینه قابل توجهی به آن اختصاص داده اند تا تمام بخش های خود را از نظر کیفیتی ارتقا بخشیده و بتواند به بهترین نحو دانشجویان را آموزش دهد ، دوره های کارآموزی در کارگاه ها بخش مهمی از تحصیلدر این دانشگاه است که مهارت های فرد را به صورت قابل توجهی بالا می برد.

دانشگاه آمریکایی مالتا

این دانشگاه خصوصی که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده است بر روی توسعه اقتصادی و اجتماعی مردم بخش جنوبی کشور مالتا تمرکز دارد ، شعار دانشگاه این است که دانشجویان را با نهایت مهارت آماده ورود به دنیای کار می کند تا بتوانند در آن شهروندان و متخصصانی ایده آل باشند.

این دانشگاه همواره بر بالا بردن سطح آموزش ، تحقیق و گسترش خدمات اجتماعی تاکید کرده و ضمن فراهم کردن محیط آموزشی به خلاقیت و نوآوری دانشجویان کمک شایان توجهی می نماید.

دانشگاه Middlesex مالتا

حوزه تخصصی این دانشگاه در زمینه فناوری و علوم IT است که توانسته در سال های اخیر به پیشرفت و دستاوردهای قابل توجهی توسط دانشجویان و محققین فعال در بخش های مختلف در هر بخش دست یابد ، تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان باید در هنگام ثبت نام مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ را به همراه داشته باشند.

در برخی از رشته های تحصیلی فرد متقاضی باید سابقه فعالیت در رشته تحصیلی را داشته باشد و به طور نسبی با رشته دلخواه آشنا باشد ، اکثر رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس به مدت سه سال و شش ترم تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود.

موسسه گردشگری و زبان مالتا

این دانشگاه که از ادغام دو مرکز گردشگری و زبان در سال ۱۹۸۷ در شهر جولیان تاسیس شده است ، از گزینه هایی که دانشجویان علاقه مند به حوزه توریسم ، مهمانداری ، پذیرایی و زبان در حوزه های آیلتس ، تافل از مبتدی تا پیشرفته می توانند در آن اموزش های حرفه ای را دریافت کنند ، در بخش توریست دوره های تهیه و تدارک غذا و نوشیدنی ، گردشگری ، مهمانداری و راهنمای تور شهرت زیادی دارد.

موسسه اروپایی آموزش (EIE)

یک موسسه آموزش عالی دولتی برای تحصیل در مالتا است که در سال ۲۰۰۰ در سان گوان مالتا تاسیس شد ، در این موسسه آموزش عالی رشته های مدیرت و تجارت در سطح آکادمیک به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه پگاسو

یک دانشگاه بین المللی با سطح بالا در زمینه تکنولوژی ست که آموزش های خود را به مدرن ترین شکل ممکن به دانشجویان ارائه می دهد ، این دانشگاه در اتحادیه اروپا دارای اعتبار بالایی بوده و از بهترین مقصدهای تحصیل در مالتا به شمار می رود.

همچنین یک دانشگاه کوچک در والیتا و دیگری در دومین جزیره از جزایر مالتا وجود دارد ، اخیرا یک پردیس بین المللی توسط دانشگاه میدلزکس بریتانیا در منطقه Pembroke در سمت شمال غرب شهر والیتا تاسیس شده که از سپتامبر ۲۰۱۳ ، اولین دانشجویان خود را پذیرا بوده است ، این پردیس ، دوره های آموزشی را برای کسب و کار ، امور مالی و ICT ارائه می دهد.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی متعددی در کشور مالتا به فعالیت مشغول هستند که البته برخی از آنها اعتبار جهانی لازم را ندارند و توصیه می شود کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و صرف هزینه و وقت زیاد را دارند به تحصیل در دانشگاه های معتبر بپردازند تا در مراحل بعدی مانند کار با مشکل مواجه نشوند ، در میان تمام دانشگاه های کشور مالتا آنچه که در بالا گفته شد را می توان به عنوان بهترین مراکز آموزش عالی در این کشور معرفی کرد.

بهترین شهرهای مالتا برای تحصیل

کشور مالتا که در حقیقت مجموعه ای از ۶ جزیره کوچک است در میانه دریای مدیترانه و جنوب اروپا قرار دارد ، سه جزیره از این مجمع الجزایر مسکونی هستند که مالتا ( Malta ) ، گُزو ( Gozo ) و کومینو (Comino ) نامیده شده اند و پایتخت والِتا نام دارد.

بهترین شهرهای مالتا برای تحصیل

شهر محل سکونت می تواند به اندازه دانشگاه محل تحصیل برای دانشجویان حائز اهمیت باشد و نقش مهمی را در آینده آنها ایفا کند ، شما می توانید با سکونت در یک شهر مهم و کلیدی آینده کاری تان را به خوبی رقم بزنید.

شهر والتا که به عنوان مقصد تعطیلات اروپایی ها شناخته می شود ، با قرار گرفتن میان دو کشور ایتالیا و تونس ، عنوان کوچک ترین پایتخت اروپا را به همراه دارد ، این شهر که بخش مهمی از شهرت خود را مدیون موقعیتش در بندرگاه می داند ، مهم ترین مراکز و ساختمان های کشور مالتا را در خود جای داده و شغل های پارت تایم و یا تمام وقت خوبی را می توانید در آن بیابید.

شهر والتا می تواند بهترین انتخاب شما جهت سکونت در این کشور باشد که علاوه بر فرصت های تحصیلی و کاری ، سرگرمی و تفریحات خوبی را نیز برایتان فراهم می سازد که دوران دانشجویی فراموش نشدنی داشته باشید.

از دیگر شهرهای مهم این کشور شهر بیرکیرکارا است که جمعیتی بالغ بر ۲۱ هزار نفر دارد و باشگاه فوتبال آن بسیار مطرح می باشد ، این شهر که در ناحیه هاربور شمالی واقع شده میزبان Institute of Tourism Studies Malta می باشد.

شهرهای میسدا و پائوا در مالت

یکی دیگر از شهرهای مهم این کشور شهر میسدا است که میزبان دانشگاه مالتا مهم ترین دانشگاه در میان کلیه مراکز آموزشی کشور است و از کوچک ترین مناطق در غرب شهر والتا و شواحل شمال شرقی کشور نیز شناخته می شود.

این شهر که به واسطه دانشگاه دارای شهرت خوبی ست ، جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر دارد و مسیری مهمی برای تردد در کشور است و اکثر جاده های مهم اتوبوس رانی از این شهر عبور می کنند.

کالج هنر ، علوم و فناوری مالتا MCAST در شهر پائوا قرار گرفته و در میان دانشجویان به عنوان یکی از گزینه های مهم اقامتی شناخته می شود ، در این شهر شما بناهای تاریخی و زیبایی های منحصر بفردی را خواهید دید که به دلیل جمنعیت کم بسیار دلنشین و آرام بخش نیز می باشد.

شهر لوکا در مالتا

این شهر که در لغت به معنای صنوبر است در نزدیکی فرودگاه بین المللی در منطقه جنوبی واقع شده و دارای جمعیتی متراکم است ، به صورت کلی مالتا دارای ۵ منطقه است که هر منطقه از بخش های مختلف تشکیل شده و دانشگاه ها و مراکز آموزشی به صورت پراکنده در آنها وجود دارند.

دقت داشته باشید که اولویت دانشجویان در رابطه با اقامت در کشور موردنظر ، رتبه دانشگاه و رسیدن به پذیرش است و شهر در جایگاه بعدی قرار دارد.

حال که با بهترین شهرهای مالتا آشنا شدید ، شاید بخواهید بدانید برترین شهر ها و کشورهای جهان برای تحصیل کدامند ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه نمایید.

هزینه های تحصیل در مالتا

مالتا ، علیرغم پیوندهای نزدیکش با گرانترین کشورها از جمله انگلستان ، دارای شهریه تحصیلی مناسبی است ، شهروندان مالتا و دانشجویان اتحادیه اروپا جهت تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا نیازی به پرداخت هزینه نداشته و می توانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

هزینه های تحصیل در مالتا

این دانشجویان تنها در آغاز هر ترمی مبلغ اندکی را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت می کنند ، اما دانشجویان از سایر کشورهای جهان باید هزینه تحصیل خود را هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است و از ۱۰۰۰ یورو در مقطع کارشناسی آغاز می شود ، هزینه های تحصیل برای ۸ ترم ( ۴ سال تحصیلی ) برای دانشجویان بین المللی که در رشته های هنر و یا کسب و کار تحصیل می کنند ۱۰۸۰ یورو و ۱۳۶۰ یورو برای رشته های حرفه ای علوم است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در رشته های مهندسی و سپس پزشکی که جزو گرانترین رشته های دانشگای محسوب می شوند نهایتا تا ۴۰۰۰ یورو در سال برسند.

در مقابل در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی بوده و تا دو یا سه برابر نیز می رسد ، اما شرایط پذیرش آسانتری وجود داشته و دانشجویان به راحتی به تحصیل مشغول می شوند ، رشته و مقطع انتخابی تان به همراه دانشگاه عوامل تعیین کننده میزان شهریه هستند.

هزینه زندگی دانشجویی در مالتا

هزینه زندگی از مواردی ست که شیوه زندگی و شهری که برای سکونت انتخاب می کنید ، در تعیین آن نقش مهمی دارند ، هزینه زندگی و اقامت در کشور مالتا در مقایسه با زندگی روزمره در کشور های دیگر نسبتا پایین است و می توان با مبالغ مناسبی زندگی دانشجویی شیرینی را تجربه کرد.

هزینه زندگی بخش مهمی به نام اجاره محل سکونت را شامل می شود که با توجه به گزینه انتخابی باید مبالغی در حدود موارد زیر را بپردازند:

 • سکونت در خوابگاه دانشجویی در حدود ۲۵۰ دلار
 • اجاره یک آپارتمان با هزینه ای در حدود ۷۵۰ دلار
 • اجاره اتاق مستقل و یا سوئیت در حدود ۴۰۰ دلار

علاوه بر این ، هزینه های مربوط به حمل و نقل روزانه ، غذا ، سرگرمی ، ورزش و بسیاری هزینه های دیگر نیز وجود خواهد داشت که دانشجویان بابت این مخارج خود هزینه های بالایی را بالغ بر ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار در هر ماه صرف می کنند ، نمونه هزینه ها مانند زیر است :

 • حمل و نقل ماهانه : ۲۶ یورو
 • یک بطری آب : ۰،۹۴ یورو
 • یک قرص نان : ۰،۹۲ یورو
 • برنج : ۱۷۱ یورو
 • قهوه : ۱۶۴ یورو

تجربه نشان می دهد که هزینه های تحصیل در مالتا برای دانشجویان بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در هر ماه است که پایین تر از بسیاری از مقاصد دیگر مدیترانه ایست و باعث می شود مالتا به یک کشور ایده آل برای تحصیل تبدیل شود.

مزایا و معایب تحصیل در مالتا

تا به اینجا کشور مالتا را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادیم و دریافتیم که مالتا از جنبه های گوناگون می توان یک مقصد تحصیلی ایده آل در قاره اروپا باشد ، نظام آموزش عالی این کشور مانند آموزش عالی انگلستان است و از مقرون به صرفه ترین کشورهایی ست که می توانید تحصیل به زبان انگلیسی را در آن تجربه کنید ، دانشگاه های این کشور بسیار قدیمی بوده و سابقه دانشگاه مالتا به قرن ۱۶ میلادی باز می گردد.

مزایا و معایب تحصیل در مالتا

آب و هوا و فرهنگ مالتا فوق العاده است و مکانی عالی برای فعالیت های خارج از منزل به شمار می رود ، این کشور یکی از ایمن ترین کشورها در جهان است که والدین می توانند با خیالی آسوده فرزندان خود را راهی آن نمایند.

آموزش بین المللی در کلیه مراکز آموزشی مالتا به عنوان اصل تحصیل شناخته شده و معیارهای استاندادر اروپا را می توانید در تمامی بخش های آن ببینید.

با انتخاب مالتا شما در جزیره ای زیبا و منحصر بفرد زندگی در میان مردمانی خونگرم و مهمان نواز را تجربه خواهید کرد و اجازه سفر به کلیه کشورهای اروپایی را در هر زمان بدون ویزا به دست می آورید.

بدانید که مردم مالتا به جز دو زبان رسمی قادرند به زبان های ایتالیایی ، فرانسوی و آلمانی نیز صحبت کنند که می توان امتیازی مثبت برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند به سایر کشورهای اروپایی باشد.

معایب تحصیل در مالتا

مالتا نیز مانند تمامی کشورهای دنیا با وجود مزیای فراوان می تواند معایب خاص خود را نیز به همراه داشته باشد ، به عنوان مثال مالتا به دلیل کوچک بودن و داشتن جمعیت اندک دارای فرصت های شغلی متعدد و فراوان مانند برخی دیگر از کشورهای اروپایی نبوده و اکثر افرادی که تحصیلات آکادمیک خود را در این کشور به پایان می رسانند ، برای کار به سایر کشورهای جهان مهاجرت می کنند.

هم چنین شما برای سفر به این کشور باید تنها از فرودگاه اقدام کنید و امکان رفتن و آمد از طریق خشکی وجود ندارد ، تعداد پروازها نیز محدود بوده و باید در تاریخ های مشخصی سفر خود را تنظیم کنید.

در داخل کشور نیز اتوبوس ها با زمانبندی دقیق تردد نکرده و نارضایتی های زیادی وجود دارد ، چنانچه از مطالب بالا متوجه شده باشید تنوع در مراکز دانشگاهی نیز کم بوده و در هر شهر یک و یا نهایتا دو دانشگاه وجود دارد.

ویزای تحصیلی مالتا

جهت دریافت ویزای تحصیلی مالتا نخست بایستی از سوی یک دانشگاه در این کشور برای شما نامه پذیرش صادر گردد که پس از دریافت این نامه می توانید به سفارت مراجعه و درخواست ویزای تحصیلی داشته باشید.

ویزای تحصیلی مالتا

در واقع ویزای دانشجویی یک مجوز موقت یک ساله است که در نهایت باید برای تمامی دانشجویان خارجی پس از سه ماه نخست حضور در خاک این کشور به مدت زمان تحصیل تمدید شود ، این نامه اقامت به نام سند الکترونیکی E- Residence شناخته می شود و به گونه ای کارت هویت یک دانشجو در کشور مالتا است.

دو عامل مهم تعیین کننده واجد شرایط بودن فرد متقاضی در دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستند : ملیت و طول اقامت متقاضی ، بر اساس قوانین مالتا دانشجویان متقاضی از اتحادیه اروپا ، آمریکا و محصلان در دوره های کمتر از ۹۰ روز نیازی به دریافت ویزا ندارند ، اما برای برنامه هایی که بیش از سه ماه طول می کشند ، دانشجویان باید از طریق وزارت امور شهروندی و امور خارج از کشور درخواست مجوز تحصیلی ویزای شنگن نوع D طولانی مدت کنند.

مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی مالتا

هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی مالتا ، تمام اسناد لازم را هم به صورت اصل و هم فتوکپی تهیه کنید زیرا سفارت مالتا درخواست های نیمه کامل را در نظر نمی گیرد ، در لیست زیر اسناد و مدارک را که نیاز دارید ، ارائه شده است :

 • فرم درخواست تکمیل شده ویزا
 • گذرنامه / سند مسافرتی شما با تاریخ معتبر
 • دو عکس پاسپورتی رنگی که باید از شش ماه گذشته باشد ،
 • نامه پذیرش از دانشگاه مد نظر شما
 • اثبات بیمه مسافرت برای پوشش دادن مدت اقامت شما در مالتا ، شرکت بیمه به شما یک گواهی نامه برای درخواست شما ارائه می دهد.
 • اثبات برنامه سفر ( رزرو پرواز ، کشتی یا قطار ) ، سفارت مالتا اصرار دارد که قبل از درخواست ویزا ، باید بلیط سفر خود را رزرو کنید.
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات تمکن مالي : برای این منظور باید تمکن مالی پرداخت هزینه های زندگی در حدود ۳۰ یورو در روز را داشته باشید ، بیانیه های بانک ، فیش حقوقی ۳ ماه گذشته و یا چک های مسافرتی با مقادیر مربوطه برای اثبات این که نیازهای مالی را برآورده می کنید ، ضروری است.
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا : این هزینه ممکن است متفاوت باشد ، بنابراین بهتر است با سفارت مالتا تماس بگیرید تا از میزان واقعی و روش پرداخت مطلع شوید ، برای این منظور می توان از طریق وب سایت سفارت اقدام کرد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مالتا

اگر برای اخذ ویزا نیاز به مصاحبه باشد باید ۴ تا ۶ هفته پیش از آن برنامه ریزی شود زیرا وقت های سفارت محدود است و به سرعت پر می شوند ، پس از مصاحبه نیز مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی مالتا می تواند از ۱ تا ۴ هفته طول بکشد ، بنابراین ، از زمانی که دانشجو فرم درخواست ویزا را می فرستد ، تا زمانی که پاسپورت و ویزا را از کنسولگری دریافت کند ، تقریبا ۸ تا ۹ هفته طول می کشد.

موسسات اعزام دانشجو به مالتا

جهت اقدام به پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خارج کشور مسیرهای مختلفی وجود دارد که در صورت عدم آشنایی با روند صحیح ، امکان از دست رفتن زمان و هزینه به صورت جبران ناپذیری برایتان وجود دارد.

موسسات اعزام دانشجو به مالتا

شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های خارج کشور بخصوص کشور مالتا در گام اول باید ضمن دریافت مشاوره از افراد خبره در این زمینه ، همراهان خود در این مسیر را با دقت انتخاب کرده و امور مهاجرتی را تنها به متخصصان این امر بسپارید.

امروزه مراکز و موسسات زیادی تحت عنوان موسسات اعزام دانشجو به مالتا مشغول فعالیت در زمینه دریافت پذیر در دانشگاه ها هستند ، اما شما عزیزان باید دقت کنید که مهاجرت امری پیچیده است که به اقدامات همه جانبه نیاز دارد و تمامی این موسسات دارای محدودیت های متعدد در زمینه های مختلف هستند و در رابطه با اقدامات قبل از آغاز و یا پس از پایان تحصیل محدودیت های زیادی دارند ، هم چنین کلیه مراکز آموزشی در حیطه فعالیت آنها نیست.

سوالات پر تکرار تحصیل در مالتا

تا اینجا با تحصیل در مالتا آشنا شدید ، پیشنهاد می کنیم سوال و جواب های زیر را هم مطالعه نمایید و سپس سوالات خود را در بخش دیدگاه های سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در پایین همین مقاله مطرح کنید و در اسرع وقت به پاسخ دقیق خود دست یابید.

هزینه تحصیل در مالتا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است و از ۱۰۰۰ یورو در مقطع کارشناسی آغاز می شود ، در مقابل در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی بوده و تا دو یا سه برابر نیز می رسد.

هزینه تحصیل در مالتا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است و از 1000 یورو در مقطع کارشناسی آغاز می شود ، در مقابل در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی بوده و تا دو یا سه برابر نیز می رسد.

بهترین شهر مالتا برای تحصیل کدام است؟

شهر والتا می تواند بهترین انتخاب شما جهت سکونت در این کشور باشد که علاوه بر فرصت های تحصیلی و کاری ، سرگرمی و تفریحات خوبی را نیز برایتان فراهم می سازد که دوران دانشجویی فراموش نشدنی داشته باشید.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی مالتا چقدر است؟

از زمانی که دانشجو فرم درخواست ویزا را می فرستد ، تا زمانی که پاسپورت و ویزا را از کنسولگری دریافت کند ، تقریبا ۸ تا ۹ هفته طول می کشد.

درآمد کار دانشجویی در مالتا چقدر است؟

مشاغل پاره وقت با توجه به نوع کار میزان درآمد متفاوتی دارند اما دانشجویان به طور میانگین از ساعتی 5 تا 9 یورو درآمد خواهند داشت که ماهانه در حدود 400 تا 500 دلار است.

آیا برای دریافت بورسیه تحصیل در مالتا ، محدودیت سنی وجود دارد؟

متقاضان سن 18 و 19 در مقطع کارشناسی ، تا سن 24 سال در مقطع کارشناسی ارشد و تا سن 28 سال در مقطع دکترا در الویت دریافت بورسیه خواهند بود.

برای تحصیل در مالتا چه رشته هایی را پیشنهاد می کنید؟

رشته های معماری و عمران در کلیه کشورهای اروپایی از جمله مالتا محبوبیت بالایی دارد و یا مهندسی کامیپوتر که یکی از جدیدترین علم های دنیای امروز است.

آیا اگر برای گذراندن دوره های زبان به مالتا بروم ، نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارم؟

در صورتی که دوره زبان شما بیش از 90 روز طول بکشد نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت ، در غیر این صورت می توانید دوره های کوتاه مدت کمتر از 90 روز را با ویزاهای توریستی پشت سر بگذارید.

تحصیل در مالتا به چه زبانی است؟

در این کشور هر دو زبان مالتایی و انگلیسی رسمی هستند اما زبان انگلیسی در مراکز دانشگاهی استفاده بیشتری دارد.

کارشناسان و مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی آماده ارائه مشاوره و خدمات مهاجرتی به شما عزیزان در کلیه زمینه ها می باشند و در پایان امیدواریم که با مطالعه مطالب بالا با جنبه های مختلف تحصیل در مالتا آشنا شده باشید ، جهت هرگونه سوال و یا دریافت جزئیات تماس با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز را فراموش نکنید ، ضمناً اگر به دنبال کشورهای کم هزینه برای تحصیل هستید می توانید مقاله تحصیل در لهستان را نیز مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه