تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین
مشاور مهاجرتی

تحصیل در فیلیپین ، تحصیل در یک کشور تازه صنعتی شده و در حال ظهور در آسیا است ، فیلیپین در سال های اخیر از تعداد روزافزون دانشجویان بین المللی استقبال کرده است و همچنین به عنوان یک مقصد محبوب گردشگری خود را ارتقا داده است ، کسانی که در فیلیپین تحصیل می کنند قادر به کشف ترکیب جذاب آن از تأثیرات اسلامی ، مالایی ، اسپانیایی و آمریکایی بر فرهنگ فیلیپینی خواهند بود.

فیلیپین مجمع الجزایری با بیش از 7000 جزیره است که از شمال با تایوان ، از شرق با اقیانوس آرام ، از جنوب با اندونزی و بورنئو مالزی و از غرب با دریای چین جنوبی همسایه است ؛ ظرفیت پذیرش دانشگاه های فیلیپین بالاست و سالانه 5000 دانشجو بین المللی را پذیرش می کنند که همین آمار می تواند دلالت بر محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد تحصیلی داشته باشد.

اقدامات مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای تحصیل در فیلیپین

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در فیلیپین هستند ، می توانند در طول اقامت خود در این کشور ، تجربه ای دلپذیر و جالب را داشته باشند ؛ درست مانند هر تصمیم مهم در زندگی ، انتخاب برای تحصیل در خارج از کشور نیاز به برنامه ریزی قبلی دارد تا از مشکلات موجود در دوره درخواست و تحصیل در یک موسسه یا دانشگاه جلوگیری شود.

موسسه مهاجرتی رجبی با هدف یاری متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ، جنبه های مختلف تحصیل در فیلیپین را که آگاهی از آن برای یک دانشجو از جمله موارد کاربردی بشمار میرود ، مورد بحث و بررسی قرار داده است.

قبل از تصمیم گیری برای تحصیل در فیلیپین ، کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد مراحل و هزینه های پذیرش دانشگاه ، محل اقامت و شرایط ویزا ضروری است ، برای همین برای آگاهی از برترین دانشگاه های فیلیپین ، شهرهای دانشجویی ، برنامه ها و موارد دیگر ، در ادامه مطلب در این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در فیلیپین

سیستم آموزشی فیلیپین

تحصیل در فیلیپین از طریق سیستم های رسمی و غیررسمی ارائه می شود ، آموزش رسمی به طور معمول 14 سال طول می کشد و در یک سیستم 6 + 4 + 4 ساختار یافته است : 6 سال تحصیلات دبستان ، 4 سال تحصیلات متوسطه و 4 سال تحصیلات عالیه ، که منجر به مدرک لیسانس می شود ؛ این یکی از کوتاه ترین دوره های آموزش رسمی در جهان است.

سیستم آموزشی فیلیپین

در فیلیپین ، سال تحصیلی آکادمیک از ژوئن آغاز می شود و در مارس به پایان می رسد ، دوره ای که در کل 40 هفته را پوشش می دهد ؛ همچنین همه موسسات آموزش عالی با سیستم ترم کار می کنند – ترم پاییز ، ترم زمستان و یک ترم تابستانی اختیاری.

لازم به ذکر است که تحصیل در 6 سال اجباری است ، از 7 سالگی شروع می شود و در 12 سالگی به اوج خود می رسد ، این 6 سال نشان دهنده تحصیلات ابتدایی کودک است.

آموزش ابتدایی در فیلیپین

تحصیلات دوره ابتدایی در فیلیپین 6 سال طول می کشد و برای همه دانش آموزان اجباری است ، این سطح از آموزش به یک دوره ابتدایی 4 ساله و یک دوره متوسط 2 ساله تقسیم می شود.

در مدارس دولتی این کشور ، کودکان فیلیپینی معمولاً از 6 یا 7 سالگی مدرسه را شروع می کنند ، با این حال مدارس خصوصی معمولاً یک سال زودتر شروع می شوند و یک برنامه درسی 7 ساله دارند تا یک برنامه درسی 6 ساله!

در پایان هر سال تحصیلی ، دانش آموزان از یک پایه به پایه دیگر ارتقا می یابند ، با این فرض که استانداردهای پیشرفتی را که برای آن پایه خاص تعیین شده است ، برآورده می کنند.

در طول سال تحصیلی دانش آموزان 4 بار در هر موضوع رتبه بندی می شوند ، سیستم امتیازات تجمعی معمولاً به عنوان مبنای تبلیغات استفاده می شود ؛ برای گذراندن نمره ، دانش آموزان باید حداقل 75 امتیاز از 100 یا هفتاد و پنج درصد را کسب کنند.

از کلاس سوم تا کلاس ششم یا باقیمانده تحصیلات ابتدایی ، موضوعاتی مانند ریاضیات و علوم به زبان انگلیسی و دروس علوم اجتماعی و انسانی به زبان فیلپینی تدریس می شوند.

هنگامی که دانش آموزی هر یک از شش کلاس دبستان را با موفقیت به پایان رساند ، گواهی فارغ التحصیلی از مدرسه ای که در آن تحصیل کرده است ، به وی اعطا می شود ؛ برای پذیرش در مدارس متوسطه دولتی کشور هیچ آزمونی لازم نیست.

محتوای آموزشی سیستم دبستان در فیلیپین

محتوای آموزشی سیستم دبستان از یک کلاس و یک دوره به دوره دیگر متفاوت است ، همانطور که به یاد می آورید ، سیستم دبستان به دو دوره تقسیم می شود.

 • چرخه اولیه 4 سال – کلاس های 1-4 ، سن 6-11
 • چرخه متوسط – پایه 5 و 6 ، سن 11-13 سالگی

تعدادی از دروس اصلی وجود دارد که با درجات مختلف دشواری در هر شش کلاس دبستان تدریس می شود که عبارتند از هنرهای زبان ( فیلپینی ، انگلیسی و محلی ) ، ریاضیات ، سلامتی ، علوم پایه.

آموزش متوسطه ( ثانویه ) در فیلیپین

اگرچه تحصیلات متوسطه در فیلیپین اجباری نیست ، اما به ویژه در مناطق شهری این کشور به طور گسترده ای تحصیل می شود ؛ در این سطح ، مدارس خصوصی درصد بسیار بالاتری از دانش آموزان را نسبت به دوره ابتدایی ثبت نام می کنند.

طبق آمارهای وزارت آموزش و پرورش ، تقریباً 45 درصد دبیرستان های کشور خصوصی هستند و حدود 21 درصد از کل دانش آموزان دبیرستان را ثبت نام می کنند.

در سطح دبیرستان ، دو نوع مدرسه وجود دارد : مدارس متوسطه عمومی ، كه تقریباً 90 درصد دانش آموزان دبیرستان را ثبت نام می كنند و دبیرستان حرفه ای.

علاوه بر این ، چندین مدرسه وجود دارد که به عنوان “مدارس متوسطه علوم” شناخته می شوند – که دانش آموزانی را ثبت نام می کنند که مقام خاصی را در ریاضیات ، علوم یا فناوری در سطح دبستان دریافت کرده اند ؛ دبیرستان های حرفه ای فیلیپین از نظر مدارس متوسطه عمومی خود از این نظر تمرکز بیشتری بر آموزش حرفه ای گرا ، تجارت و هنرهای عملی دارند.

دانش آموزان متوسطه که در هر موضوع مشخص نمره 75 درصد را کسب نمی کنند باید آن درس را تکرار کنند ، اگرچه در بیشتر موارد مجاز به ورود به کلاس بعدی هستند.

هنگامی که دانش آموز هر 4 سال تحصیلات متوسطه خود را به پایان رساند ، با کسب 75 درصد یا بیشتر در همه دروس ، گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان به او اعطا می شود.

پذیرش و مدت زمان تحصیل مقاطع متوسطه در فیلیپین

پذیرش در مدارس دولتی به طور معمول برای آن دسته از دانش آموزانی که 6 سال تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند ، به صورت خودکار انجام می شود ، با این حال بسیاری از مدارس متوسطه خصوصی در کشور شرایط ورودی رقابتی دارند که معمولاً براساس نمره آزمون است ، ورود به دبیرستان های علوم نیز نتیجه آزمون های رقابتی است.

تحصیل در دوره 4 ساله متوسطه از کلاس های 7 تا 10 ، از 12 یا 13 سالگی شروع می شود و در 16 یا 17 سالگی به اوج خود می رسد ، برنامه درسی که دانش آموزان در معرض آن هستند به نوع مدرسه ای که در آن تحصیل می کنند بستگی دارد.

محتوای آموزشی مدارس متوسطه عمومی در فیلیپین

دانش آموزان در مدارس متوسطه عمومی باید دوره های متنوعی را بگذرانند ، در اینجا برنامه درسی شامل هنرهای ارتباطی زبان ( انگلیسی و فیلپینی ) ، ریاضیات ، علوم ، فناوری و علوم اجتماعی ( از جمله مردم شناسی ، تاریخ و دولت فیلیپین ، اقتصاد ، جغرافیا و جامعه شناسی ) است.

استادان همچنین جوانان را در زمینه هایی مانند تربیت بدنی ، آموزش بهداشت ، موسیقی و ارتش شهروندان و هنرهای عملی ( از جمله اقتصاد خانه ، کشاورزی و شیلات ، هنرهای صنعتی و کارآفرینی ) آموزش می دهند.

مدارس متوسطه شغلی در فیلیپین

این مدارس متوسطه تمایل به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در یکی از پنج زمینه اصلی : کشاورزی ، ماهیگیری ، تجارت / فنی ، صنعت خانگی و دوره های غیر سنتی با تعداد زیادی تخصص دارند.

انواع رشته های شغلی ارائه شده توسط این هنرستان ها معمولاً به منطقه خاصی که مدرسه در آن قرار دارد بستگی دارد ، به عنوان مثال در مناطق ساحلی ، شیلات یکی از محبوب ترین زمینه های حرفه ای است که ارائه می شود.

در طول 2 سال تحصیل اولیه در یکی از مدارس متوسطه حرفه ای کشور ، محصلان یک منطقه حرفه ای عمومی را مطالعه می کنند ، در طول سال های سوم و چهارم ، آنها باید در یک رشته خاص در آن زمینه شغلی عمومی تخصص داشته باشند ؛ تمام برنامه های مدارس متوسطه حرفه ای حاوی ترکیبی از دوره های تئوری و عملی است.

داوطلبان علاقه مند که مایل به تحصیل در یکی از مدارس حرفه ای متوسطه کشور هستند باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و گواهی فارغ التحصیلی را برای صلاحیت داشته باشند ، برنامه های فنی و حرفه ای منجر به یک گواهینامه ( اغلب با عنوان گواهی مهارت ) یا دیپلم می شوند ؛ کمیسیون تنظیم حرفه ای فیلیپین برنامه هایی را برای 38 حرفه مختلف تنظیم می کند و امتحانات مربوط به مجوز آنها را اداره می کند.

دبیرستان های علوم متوسطه در فیلیپین

سیستم دبیرستان علمی فیلیپین یک سیستم عمومی اختصاصی است که به عنوان آژانس متصل از وزارت علوم و فناوری فیلیپین فعالیت می کند ؛ دانش آموزان براساس نتایج آزمون ملی رقابتی سیستم PSHS به صورت مورد به مورد پذیرفته می شوند و فارغ التحصیلان PSHS هنگام ورود به دانشگاه ملزم به تحصیل در رشته های علوم خالص و کاربردی ، ریاضیات یا مهندسی هستند.

برنامه درسی در 9 مدرسه علوم متوسطه کشور بسیار شبیه به مدارس متوسطه عمومی است ، دانش آموزان آن مسیر برنامه درسی را از نزدیک دنبال می کنند اما با این حال ، آنها همچنین باید دوره های پیشرفته ریاضی و علوم را بگذرانند و بگذرانند.

دانش آموزانی که حداقل 4 سال تحصیل در هر یک از مدارس متوسطه کشور را به پایان می رسانند ، معمولاً از دبیرستان دیپلم یا کاتیبایان دریافت می کنند ، علاوه بر این به آنها توسط دپارتمان آموزش و پرورش گواهینامه فارغ التحصیلی دبیرستان ( Katunayan ) اعطا می شود ، همچنین یک پرونده دائمی یا فرم 137-A ، شامل کلیه کلاس های اخذ شده و نمرات کسب شده ، به فارغ التحصیلان اعطا می گردد.

آموزش عالی در فیلیپین

موسسات آموزش عالی دولتی شامل حدود 112 دانشگاه و کالج دولتی با مجموع 271 دانشگاه ماهواره ای است ، همچنین 50 دانشگاه محلی و تعداد معدودی از مدارس دولتی وجود دارد که تمرکز آنها بر آموزش فنی ، حرفه ای و معلمی است.

در فیلیپین اساساً سه مرحله تحصیلات عالی وجود دارد : لیسانس ( Batsilyer ) ، کارشناسی ارشد ( Masterado ) و دکترا ( Doktor sa Pilospiya ).

شما برای اطلاعات بیشتر درباره سیستم آموزش عالی فیلیپین می توانید ادامه مقاله زیر را که با همکاری مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نگارش یافته است را مطالعه کنید تا اطلاعات تکمیلی لازم را به دست آورید زیرا ما به جای ذکر کلی مطالب ، ریز جزئیات هر یک را بررسی کرده ایم و با گردآوری اطلاعات به صورت کاملا جامع و مفید ، سعی در آگاه سازی و موفقیت شما داریم.

تحصیل در فیلیپین با مدرک دیپلم

ساختار اعتبار و درجه تحصیلات دانشگاهی در فیلیپین شباهت زیادی به ایالات متحده دارد و ورود به دانشگاه های فیلیپین و سایر موسسات آموزش عالی به داشتن گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان و در برخی موارد به نتایج آزمون ملی موفقیت متوسطه ( NSAT ) یا نتایج بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها بستگی دارد.

تحصیل در فیلیپین با مدرک دیپلم

از آن جهت که شما متقاضی تحصیل در فیلیپین با مدرک دیپلم هستید ، بدیهی است که باید در ابتدا وارد درجات اولیه آموزش عالی شوید تا بتوانید پس از آن ، با ادامه تحصیل به مقاطع و درجات بالاتر دست یابید.

مدارک کارشناسی در فیلیپین

دوره های کارشناسی در فیلیپین حداقل 4 سال طول می کشد ، 2 سال اول به طور معمول به مطالعه دروس آموزش عمومی ( 63 واحد ) اختصاص می یابد و تمام کلاس ها در نظر گرفته شده در رشته ای است که دانشجو در 2 سال آخر انجام می دهد ؛ برخی از دوره های لیسانس بیش از 4 سال به طول می انجامد ، از جمله برنامه های کشاورزی ، داروسازی و مهندسی.

چرا مدرک لیسانس در فیلیپین اهمیت دارد؟

برای واجد شرایط بودن برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد ، دانشجویان باید دارای مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط باشند ، با نمره متوسط برابر یا بهتر از 2.00 ، 85 درصد یا میانگین B.

خوب است بدانید که دوره های کارشناسی ارشد در فیلیپین برای دانشجویان تمام وقت 2 سال طول می کشد که با پایان نامه جزئی یا یک آزمون جامع به پایان می رسد ؛ مدارک خاص حرفه ای مانند حقوق و پزشکی پس از اولین مدرک لیسانس آغاز می شود ، این برنامه ها ، بسیار فراتر از 2 سال تحصیل معمولی است.

چه چیزهایی را می توان در فیلیپین با مدرک دیپلم تحصیل کرد؟

موارد زیر برخی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در بین دانشجویان بین المللی حاضر در فیلیپین است.

 • مدارک تجاری در فیلیپین
 • مدارک مهندسی در فیلیپین
 • مدرک علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در فیلیپین
 • مدارک پزشکی در فیلیپین

شرایط پذیرش و تحصیل پزشکی در فیلیپین

از آن جهت که پزشکی از رشته های محبوب تحصیلی دانشجویان بین المللی بشمار میرود ، ما در صدد توضیح شرایط و ضوابط پذیرش و تحصیل دانشجویان پرداخته ایم تا بتوانیم مباحث مهم را برای شما شرح دهیم.

گام نخست برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی فیلیپین ، قبولی آزمون ملی ( NIMAT ) است که در فیلیپین برگزار می شود ، برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی فیلیپین ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است ، همچنین متقاضیان باید مدارکی مبنی بر مهارت زبان نشان دهند که در همین مقاله در بخشی مجزا و تفکیک شده به آن پرداخته ایم و توضیح داده ایم که درصورت عدم ارائه مدرک زبان ، چه اقداماتی باید انجام داد.

در کدام دانشگاه های فیلیپین می توان با مدرک دیپلم تحصیل کرد؟

در سراسر فیلیپین ، دانشگاه های معتبری وجود دارد که می توانید از بین آنها یکی را که مناسب با رشته تحصیلی مورد نظرتان است انتخاب کنید ، در اینجا برخی از بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل با مدرک دیپلم آورده شده است.

 • دانشگاه فیلیپین
 • دانشگاه آتنئو مانیل
 • دانشگاه د لا سال
 • دانشگاه سانتو توماس

اطلاعات کاربردی درباره پذیرش در فیلیپین با مدرک دیپلم

هر دانشگاه در فیلیپین سیستم پذیرش منحصر به خود را دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد مورد نظر درخواست دهند و ثبت نام کنند ، بنابراین هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید ، می توانید درخواست آنها را ارائه دهید و اسناد و موارد مورد نیاز را در آنجا ارسال کنید ؛ در اینجا اسنادی آورده شده است که ممکن است در هنگام درخواست دانشگاه برای تحصیل با مدرک دیپلم مورد نیاز باشد.

 • اسکن دیپلم شما ( دبیرستان یا لیسانس برای مقاطع بالاتر )
 • سوابق دوره های قبلی شما
 • اسکن گذرنامه و یا شناسنامه شما
 • CV
 • نمرات تست و امتحان
 • مدارک بورسیه یا بودجه
 • توصیه نامه ها ( 2 یا 3 )
 • نمونه کارها یا نوشته ها و مقالات

همانگونه که مشاهده کردید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش اطلاعات اولیه اما مفیدی از تحصیل در فیلیپین با مدرک دیپلم را در اختیار شما قرار داد ، امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما کارآمد بوده باشد و توانسته باشید اطلاعات لازم را به دست بیاورید ، لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تحصیل رایگان در فیلیپین

تحصیل رایگان در خارج از کشور یک موضوع بسیار محبوب است و متقاضیان تحصیل در فیلیپین نیز تمایل دارند از این مزایا آگاهی یابند ، شما به عنوان یک دانشجو بین المللی باید توجه داشته باشید که دولت با اتخاذ سیاست هایی در راستای کمک های مالی به دانشجویان و واجدین شرایط این امکان را به وجود آورده است تا دانشجویان بتوانند به صورت کاملا رایگان یا نیمه رایگان تحصیل کنند ، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش بورسیه های تحصیلی فیلیپین مراجعه نمائید.

تحصیل رایگان در فیلیپین

قابل توجه است که دولت فیلیپین برای ارائه خدمات آموزشی رایگان قوانینی وضع کرده است و در مقابل شرایطی را نیز برای عدم واجد شرایطین مشخص نموده است که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به آن می پردازد.

اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید با یادگیری زبان آلمانی ، می توانید در این کشور به طور کاملا رایگان تحصیل کنید ، در مقاله تحصیل در آلمان تمام راه های تحصیل رایگان در این کشور را شرح داده ایم.

آموزش عالی رایگان قانون جمهوری 10931 فیلیپین چیست؟

RA 10931 یا دسترسی جهانی به آموزش عالی با کیفیت ، یارانه کامل دولت را به دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع بالاتر یا فنی و حرفه ای را دارند تضمین می کند.

قانون برجسته برنامه ریزی شده است که از سال تحصیلی 2018-2019 به طور کامل در دانشگاه ها و کالج های دولتی ( SUC ) ، دانشگاه ها و کالج های محلی ( LUC ) و موسسات فنی و حرفه ای ( TVIs ) در سراسر فیلیپین اجرا شود.

رئیس جمهور رودریگو دوترته قانون را در 3 آگوست 2017 به عنوان بخشی از تعهد دولت خود برای ارائه آموزش با کیفیت و مقرون به صرفه برای همه امضا کرد ، کمیسیون آموزش عالی ( CHED ) هفت ماه پس از 26 مارس 2018 ، قوانین و مقررات اجرایی ( IRR ) را راه اندازی کرد.

چه محصلانی واجد شرایط آموزش رایگان نمی باشند؟

دانشجویانی که قبلاً از هر موسسه آموزش عالی دولتی یا خصوصی ( HEI ) لیسانس یا مدرک کارشناسی قابل مقایسه دریافت کرده اند ، دانشجویانی که نتوانند از سیاست های پذیرش و یا نگهداری SUC پیروی کنند ، دانشجویانی که در طی یک سال پس از دوره مقرر در برنامه خود ، موفق به گذراندن دوره کارشناسی یا دوره کارشناسی خود نمی شوند ، دانشجویانی که داوطلبانه از ارائه آموزش عالی رایگان انصراف می دهند.

مزایا تحصیل رایگان در فیلیپین

پوشش مزایا این قانون شهریه رایگان و هزینه های متفرقه را در بر می گیرد که شامل مواردی نظیر هزینه های کتابخانه ، رایانه ، آزمایشگاه ، هزینه های ورزشی ، پذیرش ، توسعه ، راهنمایی ، ورودی ، ثبت نام ، هزینه های پزشکی و دندانپزشکی و هزینه های فرهنگی می باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی در فیلیپین

فیلیپین بهترین مکان برای آموزش زبان و تحصیل به زبان انگلیسی است ، به گونه ای که بسیاری از دانشجویان کشورهای کره و ژاپن برای آموزش زبان بین المللی به فیلیپین می آیند.

تحصیل به زبان انگلیسی در فیلیپین

برای اینکه شما نیز یکی از دانشجویان حاضر در این کشور باشید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تحصیل به زبان انگلیسی در فیلیپین و دوره های آمادگی ارائه شده در این کشور را شرح داده است تا بتوانید اطلاعات صحیح و جامعی در این زمینه به دست آورید.

اگرچه انگلیسی از 1935 تا 1987 تنها زبان تدریس در فیلیپین بود ، در قانون اساسی جدید پیش بینی شده است که هر دو زبان فیلپینی ( تاگالوگ ) و انگلیسی ، زبان رسمی آموزش و ارتباطات باشند ، با این حال قابل توجه است که پس از دبستان ، زبان تدریس تقریباً همیشه انگلیسی است ، به ویژه در مناطق شهری و اکثر دانشگاه های کشور.

بنابراین بدیهی است که یک فارغ التحصیل دانشگاه در فیلیپین ، در کل تحصیلات خود از انگلیسی به عنوان زبان تحصیل استفاده کرده است ، همچنین گفته شده است که انگلیسی فیلیپینی به دلیل سابقه مستعمره بودن آمریکا به انگلیسی آمریکایی نزدیک است.

آزمون های زبان مورد نیاز برای تحصیل در فیلیپین

برای تحصیل در فیلیپین ، باید مدرکی مبنی بر اثبات مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید ، گواهینامه هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های فیلیپین پذیرفته می شوند عبارتند از PTE Academic ، TOEFL Ibt ، آیلتس آکادمیک ، مهارت 1C پیشرفته یا 2C.

قابل ذکر است که تقریبا تمامی دانشگاه های فیلیپین ، مدرک زبان آیلتس یا تافل را برای پذیرش دانشجویان تائید می کنند ، نمره مورد نیاز هر مدرک بسته به هر موسسه آموزش عالی متفاوت است اما به صورت کلی آیتلس 6 یا 6.5 به بالا مورد قبول دانشگاه های این کشور است.

با این حال ، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دقیقاً چه شرایطی لازم است زیرا در برخی از موسسات آموزش عالی نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد و برای دانشجویان بین المللی که در زبان تحصیل برنامه انتخاب شده ضعف دارند ، دوره های آمادگی برگزار می شود.

برخی از دانشگاه های ارائه دهنده برنامه های انگلیسی زبان در فیلیپین

 • دانشگاه آتنئو مانیل
 • دانشگاه ایالتی پانگاسینان
 • دانشگاه سنت پل مانیل
 • دانشگاه آدامسون
 • دانشگاه ایالتی لوزون مرکزی
 • دانشگاه بالیوآگ
 • دانشگاه وسلیان فیلیپین
 • دانشگاه سان آگوستین
 • دانشگاه سبو
 • دانشگاه فیلیپین دلیمان

بهبود بخشیدن زبان انگلیسی از طریق دوره های آمادگی در فیلیپین

از آن جهت که برای شرکت در یک برنامه انگلیسی زبان در فیلیپین باید ثابت کنید که مهارت های زبان شما به اندازه کافی برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها خوب است ، دوره های آمادگی برای کمک به ارتقا سطح زبانی دانشجویان تشکیل شده اند و همچنین شما را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کنند.

قابل توجه است که اکثر موسسات فیلیپین ، آموزش های معتبر مانند برنامه CELTA English Assessment English و سایر دوره های آموزش زبان انگلیسی عمومی را ارائه می دهند.

دوره های آمادگی انگلیسی در فیلیپین 1.5 ساعت طول می کشد و موضوعات مورد بحث ماهانه تغییر می کند تا منافع و نیازهای دانشجویان موجود و جدید را تامین کند ؛ برنامه های زبان انگلیسی شامل کلاس های گروهی ( گرامر ، واژگان ، کسب و کار و خواندن یا بحث کردن ) با آموزگاران آمریکایی ، کانادایی ، انگلیسی و فیلیپینی است ؛ هزینه دوره های آموزشی به شرح زیر می باشد.

 • 1 هفته : 337 دلار
 • 2 هفته : 647 دلار
 • 3 هفته : 928 دلار
 • 4 هفته : 928 دلار
 • هفته اضافی : 282 دلار

مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در فیلیپین

قابل توجه است که اخیراً ، وزارت امور خارجه اسپانیا و دولت ژاپن تصمیم گرفتند استادان فیلیپینی را برای برنامه های آموزش انگلیسی ارائه شده در دانشگاه های خود استخدام کنند ؛ استادان انگلیسی فیلیپین همگی در دانشگاه تحصیل کرده اند و بسیاری از آنها دوره تحصیلات خود را در آموزش و پرورش گذرانده اند.

مطمئناً بسیاری از شرکت های جهانی مانند IBM و Microsoft به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی و هزینه های مناسب منابع انسانی ، مراکز تماس خود را در فیلیپین مستقر کرده اند و به همین دلایل است که تجارت ESL در منطقه در حال رشد است.

طبق یک نظرسنجی توسط شرکت آمریکایی [Global English] که در حال فروش یک نرم افزار مکالمه انگلیسی تجاری آنلاین است ، در سال 2013 ، فیلیپین برای داشتن مهارت انگلیسی تجاری عالی رتبه اول را کسب کرد.

تحصیل رشته های مهندسی در فیلیپین

جمهوری فیلیپین یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا با بیشترین تعداد فارغ التحصیلان مهندسی است ، این فارغ التحصیلان ممکن است از طیف گسترده ای از انواع مختلف موسسات سطح بالا باشند ، دانشجویانی که به دنبال بهترین موسسات آموزش عالی مهندسی در فیلیپین می گردند ، می یابند که گزینه های بی شماری برای چنین کشور کوچکی وجود دارد!

تحصیل رشته های مهندسی در فیلیپین

مهندسی ممکن است یکی از سخت ترین رشته ها برای تحصیل باشد اما در بین رشته های مورد تقاضا قرار دارد ، با اعتماد روزافزون ما به فناوری ، مهندسی بیش از هر زمان دیگری مطرح است و دنیای سریع ما به مهندسین بیشتری احتیاج دارد و از همین رو ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به توضیح این رشته های پرطرفدار پرداخته است و اطلاعات لازم از تحصیل رشته های مهندسی در فیلیپین گرفته تا دانشگاه های ارائه دهنده آن را در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه های دانشگاهی مهندسی در فیلیپین

رشته های مهندسی در فیلیپین به درک گسترده ای از مهندسی کاربردی و دانش عمومی از تجهیزات ، روش ها و فرایندهای مهندسی و فناوری اشاره دارند و این حوزه که در اکثر گرایش ها و شاخه ها شامل مهارت های ریاضی و کامپیوتر ، درک اساسی مکانیک ، فیزیک مواد و آمار است ، دانشجویانی را می طلب که در این امور خبره باشند.

کالج ها و موسسات آموزش عالی مهندسی معمولاً مدرک کارشناسی و کاردانی را در مهندسی عمومی و فناوری ارائه می دهند ، دانشجویان معمولاً زمینه های بیشتری برای تمرکز یا زمینه های تخصصی فناوری را انتخاب می کنند ، این تخصص ها شامل مهندسی عمران و مهندسی مکانیک ، کنترل برق ، فناوری خودرو ، فناوری انتقال و توزیع نیرو یا تهیه پیش نویس رایانه است.

برنامه های دانشگاهی اهمیت زیادی در آزمایشگاه و مثال های کاربردی دارند ، دانشجویان اصول اساسی مهندسی را که در بهره گیری از فن آوری مدرن و روش های طراحی مفید است ، کسب می کنند و دارای مهارت ها و دانش چند رشته ای برای پرداختن به عملیات صنعتی می شوند.

مهارت های حیاتی مهندسی برای دانشجویان در فیلیپین

رهبری : کار در صنعت مهندسی یک نفره نیست و یک مهندس موثر کسی است که مهارت های رهبری قوی داشته باشد ، رهبری به معنای دادن دستورات نیست بلکه قادر به تفویض اختیار در مواقع لزوم و ممانعت از تفویض اختیار در موارد ضروری است.

کار تیمی : اگر تیمی وجود نداشته باشد هیچ رهبر وجود ندارد ، در کار گروهی این است که علی رغم تفاوت در نگرش و دیدگاه ها ، می توان برای یک هدف مشترک همکاری کرد.

ارتباطات : مهندسان باید در برقراری ارتباط با افراد از وضعیت متفاوت اطمینان داشته باشند ، این به این دلیل است که آنها نه تنها با تیم های مربوطه خود کار می کنند ، بلکه با مشتریان مختلف نیز کار خواهند کرد.

تفکر تحلیلی : مهندسان باید مشکل گشا باشند ، آنها به عنوان بخشی از کار خود به طور منظم با مشکل روبرو می شوند ، آنها باید در تجزیه و تحلیل موقعیت ها از بهترین روش ها استفاده کنند و برای اجرای موفقیت آمیز یک پروژه ، فرآیند ها را به بهترین شکل ممکن دنبال کنند.

استعداد : مهندسان باید قلباً یاد بگیرند و باید مایل باشند که دانش و مهارت هایشان با گذشت زمان تکامل یابد ؛ حضور در هر یک از مدارس تحصیلات تکمیلی قابل توجه در فیلیپین می تواند اهرم های مهمی را برای تأمین آینده شغلی مهندسی به منصه ظهور برساند.

دانشگاه های مهندسی در فیلیپین

انتخاب بهترین کالج مهندسی برای پیشرفت دانش و مهارت دانشجو بسیار مهم است ، بدون یادگیری دانش و مهارت های لازم ، دانشجو می تواند در فارغ التحصیلی موفق ظاهر نشود اما در نهایت ممکن است در حرفه خود شکست بخورد.

موسسات آموزش عالی نظیر دانشگاه ماپوآ ، دانشگاه فیلیپین و دانشگاه فیلیپین دیلیمان ( شهر کوزون ) ، یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی فیلیپین هستند که شما می توانید در انتخاب خود در صدر موسسات مهندسی برجسته قرار دهید.

شما از طریق اسامی موسسات آموزش عالی ارائه دهنده رشته های مهندسی زیر می توانید با جستجو رشته مورد نظر و همچنین تطابق بودجه خود با شهریه پرداختی هر دانشگاه ، اقدام به درخواست و پذیرش کنید و از تحصیل خود در این کشور لذت ببرید.

دوره ها و هزینه موسسات آموزش عالی مهندسی در فیلیپین

دانشگاه مپا : کارشناسی مهندسی عمران ، الکترونیک ، برق ، مکانیک ، کامپیوتر ، صنایع ، شیمی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران ، علوم مواد ، محیط زیست ؛ لیسانس 130000-195000 پوند در سال و ارشد 35000-74000 پزو در سال.

دانشگاه آتنئو مانیل : کارشناسی مهندسی الکترونیک ، کامپیوتر ، مدیریت ، برنامه های ممتاز BS / MS، کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک ؛ لیسانس 160000-180000 پزو در سال و ارشد50000-70000 پزو در سال.

دلا سال لاپا : کارشناسی مهندسی الکترونیک و ارتباطات ، برق ، کامپیوتر ، صنایع ؛ لیسانس 90000-120000 پزو در سال.

دانشگاه لیسئوم شمال غربی : کارشناسی مهندسی عمران ، مهندسی دریایی ، برق ، مکانیک ، کامپیوتر ، الکترونیک ؛ لیسانس 30000-36000 پزو در سال.

دانشگاه آسیا و اقیانوس آرام : کارشناسی مهندسی صنایع ؛ لیسانس 90000-95000 پزو در سال.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در فیلیپین

فارغ التحصیلان مهندسی در زمینه استفاده از اصول مهندسی در موضوعات مختلف فن آوری تخصص کسب می کنند و می توانند طرح های مفهومی را به سیستم های عملکردی تبدیل کنند.

فارغ التحصیلان می توانند در دفاتر معماری ، شرکت های ساختمانی ، آژانس های بیمه و شرکت های مهندسی یا تحقیق و توسعه کار کنند ، نمونه هایی از عناوین شغلی شامل تکنسین گاراژ ، تکنسین توسعه ، تکنسین مهندسی با کیفیت ، تکنسین تعمیر و نگهداری عمومی ، تکنسین فرآیند و بسیاری دیگر است.

یک مهندس در فیلیپین چقدر درآمد دارد؟

میزان حقوق دریافتی ، یکی از مهم ترین عوامل ترغیب دانشجویان برای تحصیل رشته های مهندسی در فیلیپین است ، قابل ذکر است که متوسط حقوق یک مهندس 307000 Php در مانیل ، فیلیپین است ؛ توجه داشته باشید که این میزان درآمد برای عناوین شغلی مرتبط مهندس عمران ، مهندس برق و مهندس صنایع می باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در فیلیپین

خبر خوب برای دانشجویانی که قصد دارند در یکی از موسسات آموزش عالی فیلیپین تحصیل کنند و هیچ نگرانی درباره اعتبار مدرک اخذ شده برای بازگشت به کشور خود با هدف تحصیل یا کار نداشته باشند ، این است که تعدادی از موسسات آموزش عالی فیلیپین توسط وزارت علوم ایران معتبر دانسته شده و شما با تحصیل در هر یک از دانشگاه های مذکور ، می توانید دلهره ها را کنار بگذارید و با خیالی آسوده به تحصیل برنامه مورد نظر مشغول شوید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در فیلیپین

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در فیلیپین به دو گروه خوب ( B ) و متوسط ( C ) تقسیم می شوند که هر کدام به ترتیب 4 و 3 موسسه آموزش عالی را در خود جای داده اند ، با ما در این بخش همراه باشید تا از اسامی دانشگاه های معتبر فیلیپین آگاهی یابید.

گروه خوب دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در فیلیپین

 • دانشگاه آتنئو مانیل Ateneo de Manila University
 • دانشگاه De La Salle مانیل De La Salle University Manila
 • دانشگاه سانتو توماس University of Santo Tomas
 • دانشگاه فیلیپین University of the Philippine

گروه متوسط دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در فیلیپین

 • دانشگاه ایالتی لوزون مرکزی Central Luzon State University
 • آکادمی دریایی آسیا و اقیانوس آرام ( MAAP ) Maritime Academy of Asia and the Pacific
 • دانشگاه سان کارلوس University of San Carlos

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مثل همیشه توصیه می کند تا حد امکان در موسسات آموزش عالی قرار گرفته در گروه های برتر تحصیل کنید تا از ریسک حذف دانشگاه از لیست و عدم اعتبار مدرک اعطا شده آن رهایی یابید ، با ما تماس بگیرید تا بهترین برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های معتبر فیلیپین را برایتان بررسی کنیم و نتایج را در اختیارتان قرار دهیم.

برای تحصیل در کشورهای آسیایی شما می توانید کشور چین را هم انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل در چین مزایا و معایب ، هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه های چین را به طور کامل توضیح داده ایم.

تحصیل مقطع دکترا در فیلیپین

به دلیل وجود دانشگاه های برجسته تحقیقاتی و پژوهشی در فیلیپین ، جای تعجب ندارد که دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل چرخه سوم آموزش عالی تمایل به ورود به این کشور دارند ، در واقع تحصیل مقطع دکترا در فیلیپین شامل بسیاری از دوره ها و همچنین یک پایان نامه است که ممکن است از یک پنجم تا یک سوم درجه آخر باشد.

تحصیل مقطع دکترا در فیلیپین

پذیرش در یکی از برنامه های دکترا در کشور بسیار انتخابی است و دانشجویان باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد با میانگین B یا بهتر داشته باشند ، قابل توجه است که بیشتر برنامه های دکترا 2 تا 4 سال به طول می انجامند ، بدون احتساب زمان لازم برای تکمیل پایان نامه ، که این مدت زمان بیشتر به تحقیق و پژوهش اختصاص می یابد ؛ مباحث پایان نامه ها باید توسط هیئت علمی دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می کند ، تأیید شود.

برای تحصیل در مقطع دکترا می توانید کشور مجارستان را نیز بررسی کنید ، هزینه تحصیل در این کشور پایین است و به سرعت می توانید ویزای خود را دریافت کنید ، مقاله تحصیل در مجارستان هم پیشتر به شما تقدیم شده است.

گروه ها و دوره های تحقیقاتی فیلیپین چه چیزی به دانشجو آموزش می دهند؟

زمانی را که یک داوطلب دکترا در گروه تحقیقاتی می گذراند ، نحوه تفکر او در مورد رویکرد تحقیق را شکل می دهد ، به بیانی بهتر ، محیط تحقیق از طریق مثال هایی که همکاران در کار و همکاری با سایر دانشجویان و فارغ التحصیلان تعیین می کنند بر رفتار و عملکرد داوطلبان دکترا تأثیر می گذارد ، به همین دلیل داوطلبان دکترا باید به دنبال گروهی باشند که به روشی حرفه ای ، مشارکتی ، باز و از نظر اخلاقی کاملاً سالم کار کند.

اخلاق کاری یک دانشکده را می توان با گفتگو با سایر دانشجویان دکترا و دانشجویان دیگری که قبلاً از امکانات تحقیقاتی در یک موسسه انتخاب شده استفاده می کردند ، کشف کرد.

دوره ها و موسسات ارائه دهنده مدرک دکترا در فیلیپین

معمولاً در لیست رشته هایی که مدارک دکترا ارائه می شود ، دوره های مربوط به پزشکی و مربوط به آموزش بیشتر است ، یکی از دلایل بیشتر اهمیت دادن به آن و فراوانی دوره های ارائه شده در این زمینه ، این است که بسیاری از دانشجویان این دوره ها بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از کالج پایه به تحصیل خود در مقاطع بالاتر ادامه می دهند.

از جمله موسسات برجسته فیلیپین که مدرک دکترا ارائه می دهند می توان به دانشگاه De La Salle ، Ateneo de Manila ، دانشگاه San Beda و University of Philippines-Diliman یا UP Diliman اشاره کرد.

دوره های دکترا ارائه شده در دانشگاه های فیلیپین

 • دانشگاه مرکزی مانیل : دکترای پزشکی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، مدیریت آموزشی.
 • دانشگاه د لا سال : دکترا آموزش ، مدیریت بازرگانی ، فلسفه ( منظم و نردبانی ) ، روانشناسی ، آموزش علوم ، زیست شناسی ، علوم کامپیوتر.
 • دانشگاه آتنئو مانیل : دکترا پزشکی ، دکتر جوریس ، فلسفه ، روانشناسی ، زیست شناسی ، علوم کامپیوتر ، ریاضیات ، الهیات.
 • دانشگاه ماپوآ : دکترا علوم کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک ، شیمی ، مهندسی شیمی ، مهندسی محیط زیست ، علوم و مهندسی مواد.
 • دانشگاه مسیحی فیلیپین : دکترا آموزش و پرورش ، مدیریت بازرگانی ، مطالعات دینی ، مدیریت توسعه ، میسیولوژی.
 • دانشگاه سنت پل مانیل : دکترا آموزش ، هنرهای موسیقی ، رهبری و حکمرانی در سازمان های مراقبت های بهداشتی ، پرستاری.
 • دانشگاه د لا سال ارانتا : دکتر دامپزشکی ، دکترای مدیریت آموزشی ، مدیریت ، علوم کشاورزی ، جنگلداری.
 • لیسه دانشگاه فیلیپین : دکترا در مدیریت بازرگانی ، سیاست و مدیریت عمومی ، مدیریت مالی.
 • دانشکده میریام : دکترا روانشناسی ، آموزش طراحی ، مدیریت و مطالعات محیطی.
 • دانشگاه ترینیتی آسیا : دکترا مدیریت دولتی ، آموزش و پرورش ، مدیریت پرستاری.
 • دانشگاه سن بدا : دکترا مدیریت بازرگانی.
 • دانشگاه فیلیپین دلیمان : دکترا مدیریت دولتی ، فلسفه ، ارتباطات ، زیست شناسی ( توسط پژوهش ) ، علوم کامپیوتر ، ریاضیات.
 • دانشگاه عادی فیلیپین : دکترا مدیریت آموزشی ، آموزش علوم ، ریاضیات ، ادبیات ، زبانشناسی ، راهنمایی و مشاوره ، برنامه درسی و آموزشی.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل مقطع دکترا در فیلیپین

 • دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد.
 • چنانچه متقاضی دارای مدرکی است که منطبق با رشته تحصیلی نیست ، تا زمانی که دوره های مقدماتی را نگذرانده باشد پذیرفته نمی شود.
 • دانشجو باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند و نمره لازم را به دست آورد.
 • دانشجو بایستی مورد قبول یکی از اساتید دانشگاه برای استاد راهنما واقع شود. علاوه بر موارد ذکر شده فوق ، ارائه مدارک و اسناد زیر برای تحصیل مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های فیلیپین مورد نیاز می باشد.
 • مدرک کارشناسی ارشد ( اصلی و فتوکپی )
 • نامه های پیشنهادی اساتید سابق
 • انگیزه نامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • کپی شناسنامه معتبر
 • کپی مدرک کارشناسی
 • یک قطعه عکس

در صورت تمایل به تحصیل مقطع دکترا در یکی از این موسسات آموزش عالی فیلیپین می توانید با متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید و اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید.

بورسیه های تحصیلی در فیلیپین

نمی دانید چگونه می توانید برای تحصیلات خود در فیلیپین بورس تحصیلی دانشگاه دریافت کنید؟ ما لیستی گسترده از فرصت های بورس تحصیلی فیلیپین را در این بخش ذکر کرده ایم ، بدین ترتیب شما می توانید از پایگاه داده های ما برای آگاهی بیشتر خود استفاده نمائید.

بورسیه های تحصیلی در فیلیپین

بورس تحصیلی مناسب را در فیلیپین پیدا کنید ، برای طیف گسترده ای از مدارک علمی ، از جمله بورسیه های بازرگانی و مدیریت ، بورسیه های مهندسی ، بورسیه های دانشکده حقوق یا دانشکده پزشکی و همچنین بورسیه های ورزشی ، هنری یا موسیقی برای پرداخت هزینه های تحصیل در خارج از کشور کمک هزینه تحصیلی ارائه می شود ؛ بورس تحصیلی در فیلیپین از دانشگاه تا دوره کارشناسی تا کارشناسی ارشد است.

چگونه بورس تحصیلی مناسب خود را در فیلیپین پیدا کنیم؟

تاثیر مقطع تحصیلی در بورسیه تحصیلی فیلیپین : برای واجد شرایط شدن بورس تحصیلی کامل یا جزئی دانشگاهی یا لیاقت ، باید به 10٪ برتر کلاس خود ، یا 10٪ برتر قبول شدگان در کنکور دانشگاه تعلق داشته باشید ؛ بورس تحصیلی معمولاً از دانشجویانی پشتیبانی می کند که معدل معینی دارند و این میزان معمولاً 85٪ یا بالاتر است ، نمرات شما شاخص توانایی علمی شما است و ارائه دهندگان بورس تحصیلی می خواهند مطمئن شوند که از دانش پژوهی حمایت می کنند که از طریق تحصیلات موفق خواهد بود.

تاثیر دوره در بورسیه تحصیلی فیلیپین : معمولاً بورسیه ها فقط دوره ها یا رشته های خاصی را پوشش می دهند ( به عنوان مثال دوره های پزشکی ، مربوط به STEM ، دانستن اینکه کدام دوره را می خواهید از ابتدای کار انتخاب کنید ، به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام فرصت های بورس تحصیلی برای شما مناسب است و می توانید تحت آن اقدام کنید.

نیاز مالی در بورسیه تحصیلی فیلیپین : بسیاری از بورس های تحصیلی نیاز به اثبات این دارند که درآمد خانواده شما زیر یک مقدار مشخص است. آنها می خواهند مطمئن شوند كه از دانش آموزانی كه نیاز به حمایت مالی را نشان می دهند حمایت می كنند. دانشجویان متعلق به خانواده هایی با درآمد سالانه PHP کمتر از 100000 PHP معمولاً برای بورسیه های تحصیلی کامل ، علاوه بر سایر شرایط و براساس نوع اعطای کمک هزینه در نظر گرفته می شوند.

نوع بورسیه های تحصیلی در فیلیپین

ببینید چه نوع بورسیه ای برای شما مناسب است ، برخی از سازمان ها برای شایستگی های مختلف بورسیه تحصیلی ارائه می دهند ، این موارد می تواند مبتنی بر شایستگی ، مهارت محور ، مبتنی بر زمینه و نیازها باشد.

بورس تحصیلی مبتنی بر لیاقت : 1703 برنامه های در حال اجرا ، بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی معمولاً مربوط به عملکرد تحصیلی هستند اما این موارد به کسانی که دارای تجربه رهبری و درگیر شدن در فعالیت های فوق برنامه دارند نیز تعلق می گیرد.

بورس تحصیلی مبتنی بر مهارت : 122 برنامه های در حال اجرا ، اگر در هنر برتر هستید یا در ورزش انتخابی خود برجسته هستید ، می توانید از این بورس تحصیلی بهره مند شوید! این می تواند هزینه کامل یا بخشی از شهریه را پوشش دهد و همچنین ممکن است شامل کمک هزینه ماهانه باشد.

بورس تحصیلی مبتنی بر نیاز : 1626 برنامه های در حال اجرا ، این بورسیه ها به طور معمول حداکثر درآمد سالانه یا ناخالص خانواده خود را به عنوان شرایط لازم برای درخواست بورس تحصیلی تعیین می کنند.

بورس تحصیلی مبتنی بر زمینه : 2068 برنامه های در حال اجرا ، آیا شما فرزند یک مقام نظامی هستید ، یک کارمند دولت ، یا یک کارمند شرکت / مدرسه هستید؟ آیا شما فارغ التحصیل هستید یا یک خواهر و برادر محصل دارید؟ بورس های تحصیلی مبتنی بر زمینه ، شرایطی هستند که به شرایط شما و خانواده شما بستگی دارند.

پوشش بورسیه تحصیلی در فیلیپین

مزایای پوشش یک بورس تحصیلی از یک بورس تحصیلی دیگر بسیار متفاوت است ، برخی از بورسیه ها تخفیف های شهریه را به طور کامل یا جزئی پوشش می دهند و علاوه بر پوشش شهریه ، موارد دیگری نیز وجود دارد که همچنین کمک هزینه اضافی یا کمک هزینه ای برای وسایل موسسه ، حمل و نقل و موارد دیگر فراهم می کنند.

از طرف دیگر ، برخی از بورس های تحصیلی صرفاً کمک هزینه ای برای کمک به هزینه های روزمره فراهم می کنند ، این نوع بورس تحصیلی معمولاً به دانشجویان کالج های بودجه دولتی ارائه می شود که شهریه آن قبلاً توسط دولت یارانه داده می شود.

بورس تحصیلی کامل در فیلیپین

بورسیه های تحصیلی کامل شهریه و هزینه ها را پوشش می دهند و همچنین ممکن است هزینه های متفرقه دیگری مانند محل اقامت ، کمک هزینه تحصیلی ، کمک هزینه کتاب و مواردی از این دست را نیز پوشش دهند.

بورسیه های تحصیلی کامل بطور خودکار به دانشجویانی که حداقل 95٪ در آزمون ورودی دانشگاه کسب کرده اند ارائه می شود ، برخی از دانشگاه ها و کالج ها همچنین بورس تحصیلی کاملی را به دانشجویانی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند ، ارائه می دهند ؛ برخی از موسسات نیز ممکن است بورس تحصیلی کامل براساس مجموعه ای خاص و جامع از شرایط را اعطا کنند.

بورس تحصیلی جزئی در فیلیپین

اگر در آزمون ورودی موسسه آموزش عالی یا کالج 90-94٪ کسب کرده اید یا بخشی از افتخار دسته فارغ التحصیلان خود هستید ، ممکن است فرصتی برای کسب این بورس تحصیلی داشته باشید! بورس تحصیلی جزئی یا کمک هزینه تحصیل جزئی شامل طیف متنوعی از تخفیفات شهریه از 25٪ تا 75٪ است که متداول ترین آن نیمی یا 50٪ کل مبلغ شهریه را شامل می شود ؛ داشتن تخفیف بالاتر احتمالاً به معنای تحقق یا احراز شرایط بالاتر است.

معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی در فیلیپین

بورسیه تحصیلی TESDA ، بورسیه پزشکی سنت لوک ، بورسیه کالج ملی تجارت و هنر و همچنین بورسیه تحصیلی د لا ساله ، برخی از بورسیه های تحصیلی هستند که در فیلیپین ارائه می شود و دانشجویان با برآورده کردن شرایط و ضوابط تعیین شده می توانند برای این کمک هزینه های مالی اقدام کنند.

چگونه کمک هزینه بورس تحصیلی د رفیلیپین را دریافت کنیم؟

روند دریافت پول بورس تحصیلی براساس ارائه دهنده متفاوت است ، برخی از بورس های تحصیلی به طور مستقیم به موسسه آموزشی پرداخت می شوند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است یک حساب بانکی مستقیم برای دانش پژوهان ایجاد کنند و به طور منظم پول واریز کنند ، برای اطلاع از نحوه دریافت مزایا می توانید از ارائه دهنده بورس تحصیلی یا موسسه استعلام کنید.

هنگام درخواست بورس تحصیلی فیلیپین چه چیزهایی را باید آماده کنیم؟

اگر می خواهید درخواست خود را برای بورس تحصیلی دنبال کنید ، اولین مرحله پر کردن و ارسال فرم درخواست قبل از مهلت مقرر است ، برخی از رایج ترین اسناد پشتیبانی که باید ارائه دهید عبارتند از :

 • عکس شناسنامه
 • مدرک قبولی از موسسه ای که درخواست کردید
 • کپی نمرات ( گزارش کارنامه / متن سوابق )
 • مقاله / نامه
 • گواهی حسن خلق و خوی اخلاقی
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد والدین ( سرپرست قانونی به مدت یک سال )
 • گواهی عدم احتیاط
 • توصیه نامه

چه مدت طول می کشد تا برای بورس تحصیلی فیلیپین اقدام کنیم؟

بورس های تحصیلی دارای جدول زمانی و فرایندهای مختلفی هستند ، بهتر است جستجوی بورس تحصیلی خود را در اسرع وقت ، یک سال قبل از ترم هدف خود ، شروع کنید ، اگر فرآیند شامل مصاحبه باشد ، ممکن است از زمان ارسال اولیه درخواست تا پذیرش ، یک ماه یا بیشتر طول بکشد.

شما می توانید روش بورس تحصیلی ارائه دهنده را برای روند درخواست بررسی کنید ، هرچه زودتر نیازها و الزامات را تکمیل کنید ، شانس شما برای پردازش درخواست بیشتر است.

از کشور های دیگری که بورسیه های خوبی به شما اعطا می کند ، کشور زیبای ایتالیا است ، ایتالیا خصوصا به دانشجویان دکترا ، بورسیه های بی نظیری را خواهد داد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را با دقت مطالعه کنید.

کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین

نکته ای که قبل از مهاجرت به فیلیپین باید در نظر داشته باشید این است که مجوز کار دانشجویی در فیلیپین بر خلاف سایر کشورها برای دانشجویان وجود ندارد و طبق قوانین فیلیپین دانشجویان و گردشگران نمی توانند به طور قانونی در فیلیپین کار کنند که همین موضوع به نوبه خود از محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب می کاهد.

کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین

علیرغم دشواری ها و سیاست های تعیین شده ، دانشجویان می توانند به روش هایی دیگر در فیلیپین مشغول به کار شوند اما در اینصورت میزان حقوق دریافتی چندان زیاد نیست زیرا کارها پاره وقت هستند و نمی توانند پاسخگو تمامی هزینه های شما باشد.

کارهایی که دانشجویان به عنوان مشاغل پاره وقت می توانند به آنها بپردازند عبارتند از کارهای ریموت و از راه دور ( که در ادامه به برخی از این کارها و دستمزد آنها پرداخته ایم ) و تدریس به صورت خصوصی یا اشتغال در کارهایی که نیازی به استخدام و مجوز کاری نداشته باشند.

همچنین در فیلیپین گردشگران و دانشجویان می توانند برای افتتاح یک شرکت داخلی اقدام کنند و تا 40 درصد سهم داشته باشند ، در گام آخر یک گزینه دیگر نیز موجود است که به هیچ عنوان ما توصیه نمی کنیم و آن ازدواج با یک شخص فیلیپینی است.

چه چیزهایی برای جستجو کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین باید آماده کنیم؟

برای بدست آوردن کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین ، فقط کافی نیست که آن را بخواهید بلکه شما همچنین باید ابزار و تجهیزات لازم را تهیه کنید ، در اینجا موارد لازم برای اکثر انواع حرفه ها ذکر شده است.

 • رزومه و اسناد مبنی بر مهارت و تجربه کاری مرتبط شما : حتی دانشجویان نیز نیاز به ایجاد رزومه دارند ، اگر هرگز شغلی نداشته اید ، تحصیلات ، تجربه داوطلبانه و ویژگی های ارزشمند خود را برجسته کنید.
 • تجهیزات مناسب با کار : از آن جهت که شما می توانید کارهای دور از خانه را انجام دهید باید یک لپ تاپ یا رایانه هوشمند که پاسخگو نیازها و کارهای شما باشد تهیه کنید.

گزینه ای که شما می توانید برای یافتن مشاغل پاره وقت دانشجویی در فیلیپین در نظر بگیرید ، برنامه ویژه استخدام دانشجویان ( SPES ) است که توسط واحدهای محلی در کشور ارائه می شود ، البته این برنامه برای دانشجویان فیلیپینی است اما می توانید شانس خود را امتحان کنید ؛ SPES فرصت های شغلی تابستانی را برای دانشجویان فراهم می کند ، بنابراین باعث تداخل در کلاس های شما نمی شود.

حقوق کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین

 • متخصص ورود اطلاعات : 100- 400 پزو در ساعت ، 5000- 20000 پزو در ماه
 • دستیار مجازی ( VA ) : 150- 500 در ساعت ، 10000- 15000 پزو در ماه
 • مدرس انگلیسی : 150- 260 در ساعت ، 10000- 19000 پزو در ماه
 • مترجم : به طور متوسط ماهانه 10000 پزو
 • وبلاگ نویس : 5000- 27000 پزو در ماه
 • رزومه نویس : 260- 1500پزو پرای هر رزومه
 • طراح گرافیک : 130- 260 پزو ساعت ، 10000- 30000 در ماه
 • نماینده خدمات مشتریان : 100- 260 پزو در ساعت ، 7000- 20000 پزو در ماه
 • بازاریابی تلفنی : 100- 300 پزو در ساعت ، 13000- 30000 پزو در ماه + کمیسیون
 • مدیر شبکه های اجتماعی : 5000- 20000 پزو در ماهبازاریابی
 • دفتردار / حسابدار : 100- 300 پزو در ساعت ، 10000- 20000 پزو در ماه

مزایای مشاغل نیمه وقت در فیلیپین

درآمد اضافی بزرگترین انگیزه برای پیدا کردن یک شغل جانبی است ؛ کار پاره وقت دانشجویی در فیلیپین برای دانشجویان ، بار مالی والدین آنها را کاهش می دهد و آنها را قادر می سازد تا در سنین پایین پس انداز کنند.

یک شغل پاره وقت به شما کمک می کند یک مهارت جدید را کشف کنید یا یک مهارت موجود را ارتقا دهید ، که می توانید در شغل روزانه یا شغل آینده خود استفاده کنید ؛ مهمترین مهارتی که کسب خواهید کرد مربوط به مدیریت زمان است.

نقاط ضعف مشاغل نیمه وقت در فیلیپین

با انجام کاره پاره وقت دانشجویی در فیلیپین یک فشار جانبی به وجود می آید و از اوقات فراغت خود غافل می شوید ، همیشه بین تحصیل و کار تعادل را حفظ کنید تا درصورت اشتغال ، به تحصیل و برنامه های درسی تان لطمه وارد نشود.

توجه داشته باشید که بیش از 40 ساعت کار در هفته می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد ، شما پول بیشتری دارید اما همچنین استرس و خستگی بیشتری نیز دارید که می تواند منجر به افسردگی و عدم رضایت شود.

خدمات بیمه به دانشجویان در فیلیپین

قبل از تحصیل در فیلیپین باید از بیمه درمانی مطمئن شوید ، شاید بتوانید این را از شرکت بیمه درمانی فیلیپین تهیه کنید که بیمه درمانی مقرون به صرفه ای را برای همه شهروندان فراهم می کند ، با این حال باید گزینه های موجود در کشور خود را نیز بررسی کنید ، همچنین بهتر است قبل از مراجعه به پزشک بهداشت خود مراجعه کرده و بررسی کنید که آیا قبل از عزیمت به فیلیپین به واکسیناسیون نیاز دارید یا خیر.

خدمات بیمه به دانشجویان در فیلیپین

فیلیپین دارای یک سیستم پزشکی عمومی با گزینه هایی برای انتخاب مراقبت‌های بهداشتی رایگان و دولتی و یا خرید مراقبت بهداشتی خصوصی است ، سیستم مراقبت‌های بهداشتی خدمات بیمه به دانشجویان در فیلیپین از طریق مراکز بهداشت عمومی و مراکز بهداشتی اولیه مرتبط با مراکز بهداشتی درمانی محلی بارانگای ( مرکز محلی ) ارائه می‌شوند.

خدمات بیمه به دانشجویان در فیلیپین یکی از مزایای تحصیل در این کشور است که برای دانشجویان بین المللی محصل در این کشور طراحی شده است ، این بیمه دوره تحصیل دانشجو در این کشور را پوشش می‌دهد و شامل هزینه‌های معاونت‌های بهداشتی پزشکی تصادفات ، بستری در بیمارستان و خرید دارو می باشد ؛ همچنین حائز اهمیت است که هزینه بیمه سلامت در فیلیپین پایین است که می تواند گزینه ای مثبت برای تحصیل در این کشور باشد.

بیمارستان های فیلیپین

حدود ۴۰ درصد از بیمارستان های فیلیپین عمومی و دولتی هستند ، پزشکان در بیمارستان‌های دولتی فیلیپین به خوبی آموزش دیده اند اما هنوز هم تعداد زیادی از پزشکان می‌گویند که تکنولوژی و تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان های دولتی به اندازه بیمارستان‌های خصوصی خوب نیست و بخش خصوصی مراقبت سلامت به ۳۰ درصد از جمعیت اختصاص دارد و بر اساس مدل‌های پزشکی آمریکای شمالی هستند ، خدمات پزشکی در بیمارستان های خصوصی اغلب با استانداردهای بالاتری ارائه می شوند اما قیمت آن نیز بالاتر می باشد.

بیمه سلامت دولتی فیلیپین

شبکه سلامت فیلیپین گزینه‌های مختلفی بسته به عوامل شخصی مانند درآمد و سن فرد بیمه شونده فراهم می‌کند ، این بیمه در سال ۱۹۹۵ برای پوشش کلی در قیمت های مقرون به صرفه تنظیم شد ، فرد می‌تواند برای عضویت در این نوع بیمه ، حق بیمه را دوره ای پرداخت کند و یا یک مبلغ واحد را برای عضویت در طول زندگی مشخص نماید ، شبکه سلامت فیلیپین شامل امکانات عمومی و خصوصی است و پوشش این نوع بیمه مزایای مختلفی دارد.

 • خدمات بستری و سرپایی
 • پوشش رسانه ها و تصادفات
 • جراحی
 • مزایای زایمان
 • سایر خدمات جانبی مانند خدمات آزمایشگاهی و دارو

بیمه سلامت خصوصی در فیلیپین

بیمه سلامت خصوصی سبب می‌شود فرد بیمه شده به شبکه های بهداشت و درمان خصوصی دسترسی داشته باشد اما انعطاف پذیری بیشتری نسبت به HMO ها ارائه می دهد.

بیمه خصوصی فیلیپین معمولا به دانشجویان و کارگران آزاد و یا شرکت‌هایی که کارکنان خود را به صورت خصوصی بیمه می کنند پیشنهاد می‌شود اما در این طرح ، حق بیمه به طور کامل توسط فرد بیمه شده پرداخت می‌شود ، اعضای خانواده فرد نیز می‌توانند از این بیمه بهره‌مند شوند اما این ممکن است با هزینه اضافی انجام شود.

بیمه‌های خصوصی مزایا و امکانات زیادی را ارائه می‌دهند و امکانات آنها با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد ؛ مزایای بیمه خصوصی شامل موارد زیر می باشد.

 • خدمات سرپایی و بستری
 • خدمات بستری و جراحی
 • کمک نقدی برای از دست دادن درآمد ناشی از حادثه بیماری

سایر خدمات جانبی مانند خدمات آزمایشگاهی و دارو طرح بیماری بحرانی چه تفاوتی با HMO دارد؟

HMO ها یا سازمان های نگهداری بهداشت دسترسی به پزشکان را در شبکه خود و همچنین بیمه مراقبت های بهداشتی جامع و قابل تنظیم ارائه می دهند که بیشتر شبیه بیمه خصوصی است ، این برنامه ها معمولاً به مقدار مشخصی محدود می شوند و بسته به برنامه ، ممکن است برای پوشش درمان بیماری های بحرانی کافی نباشد.

در همین حال ، برنامه های بیماری بحرانی ، مانند Health Start Lite ، یک پوشش اضافی برای محافظت از بیماری های جدی است و از آنجا که در صورت بروز یک بیماری یا بیماری تحت پوشش ، مبلغی را به شما پیشنهاد می دهد ، می تواند به شما در رفع سایر نیازها نیز کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر به دلیل شرایط بحرانی نتوانید کار کنید ، می توانید از بازپرداخت برنامه بیماری بحرانی استفاده کنید تا نه تنها هزینه درمان شما را پرداخت کند ، بلکه هزینه های دوره ای خود را مانند آب و برق ، مواد غذایی و سایر هزینه های زندگی را نیز تأمین نماید.

بنابراین اگر از قبل HMO دارید ، داشتن یک برنامه بیماری حیاتی ، مکمل حفاظت از سلامتی شما خواهد بود ، این روش طبیعی بودن شما را تضمین می کند ، به خصوص از آنجا که یک بیماری حیاتی ممکن است شما را قادر به کار نکند.

چه نوع بیماری در طرح HMO تحت پوشش قرار گرفته است؟

این طرح ، بیماری هایی نظیر سرطان خون ، لنفوم بدخیم ، بیماری هوچکین ، اختلالات بدخیم مغز استخوان ، سرطان متاستاتیک پوست و کارسینومای پستان در محل همراه با ماستکتومی رادیکال و رادیوتراپی را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه موقت در فیلیپین

برخی از گردشگران و مهاجران و دانشجویان متقاضی خدمات بیمه به دانشجویی در فیلیپین ممکن است بیمه مسافرتی موقت را که شامل معافیت های پزشکی و کمک های پزشکی است ، انتخاب کنند ؛ این نوع بیمه براساس موقعیت فرد و مدت زمانی که قصد اقامت در فیلیپین دارد ، طراحی می‌شود و ممکن است بهترین گزینه برای دانشجویان و مهاجران موقت در این کشور باشد.

هزینه متوسط بیمه سلامت

هزینه بیمه سلامت فیلیپین حدود ۲۴۰۰ تا ۳۶۰۰ پزو فیلیپین برای یکسال می باشد.

هزینه بیمه خصوصی حدود ۳۶۰۰ تا ۹۹۰۰ پزوی فیلیپین برای یک سال است که بسته به شرکت بیمه انتخابی و نوع خدمات متغیر است.

شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه به دانشجویان فیلیپین

 • Philhealth
 • Medicard
 • Ohilippine Prudential
 • Sunlife
 • Maxicare
 • Caritas Kealth Shield

مدت اعتبار و شرایط بیمه درمانی فیلیپین

مدت اعتبار بیمه خدمات درمانی برای دانشجویان در فیلیپین از زمان پرداخت هزینه بیمه به مدت یک سال است ، هزینه بیمه در این کشور به صورت یک ساله پرداخت می شود و با پرداخت هزینه بیمه قابل تمدید می باشد.

محصلان این کشور که در رده سنی بین ۳ تا ۲۴ سال هستند و معلمان و اساتیدی که در مدارس و دانشگاه‌های فیلیپین تدریس می کنند و در رده سنی ۱۸ تا 64 سال هستند ، می‌توانند از بیمه درمانی این کشور بهره‌مند شوند.

خوابگاه های دانشجویی کشور فیلیپین

دانشجویان بین المللی سه گزینه برای اسکان و اقامت در کشور فیلیپین دارند : تالارهای اقامت در محوطه دانشگاه ، خوابگاه های خارج از محوطه دانشگاه و آپارتمان های خارج از محوطه دانشگاه یا همان واحدهای مسکونی.

خوابگاه های دانشجویی کشور فیلیپین

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی یادآوری می کند که انتخاب محل اقامت در طول تحصیل به بودجه و ترجیح شخصی شما بستگی دارد اما ما برای سهولت هرچه بیشتر ، انواع محل اقامت را در این بخش توضیح داده ایم و هزینه مربوط به هر یک را بررسی کرده ایم تا بتوانیم یک تصور صحیح از گزینه های اسکان و هزینه های آنها در فیلیپین به شما ارائه دهیم.

تالارهای اقامت در پردیس در فیلیپین

دانشگاه های فیلیپین مانند دانشگاه آتنئو د مانیل دارای سه سالن محل اقامت هستند : سالن سروینی ( برای دانشجویان پسر ) ، سالن الیازو ( برای دانشجویان دختر ) و خوابگاه جدید دانشگاه.

دانشگاه آتنئو د مانیل در دانشگاه محل اقامت دانشجویان ، بازدید از اعضای هیئت علمی و مهمانان را دارد ، تالارهای اقامتگاه فضاهای مشترکی را برای یک جامعه متنوع فراهم می کنند و فرصت هایی برای غنی سازی و رشد شخصی ایجاد می کنند ؛ نرخ در هر ترم ( 5 ماه ) شارژ می شود و نرخ فعلی تقریباً 36000 P در هر ترم است.

رزرو مکان در تالارهای اقامت یا خوابگاه دانشگاه ممکن است در صورت درخواست از طریق دفتر روابط بین الملل انجام شود.

توجه داشته باشید که در برخی از دانشکده ها امکانات خوابگاه وجود ندارد – در برخی از کالج ها ، هیچ مرکز خوابگاهی توسط کالج ارائه نشده است ؛ در چنین شرایطی ، دانشجویان باید در PG ها و آپارتمان ها بمانند.

خوابگاه های خارج از دانشگاه در فیلیپین

پانسیون های خارج از دانشگاه برای دانشجویان دختر و پسر وجود دارد ، نرخ ها با توجه به نوع محل اقامت موجود متفاوت است و ممکن است بین 65 تا 210 دلار آمریکا در هر ماه باشد.

لیستی از خانه های شبانه روزی معتبر خارج از دانشگاه را می توان در معاونت رئیس امور دانشجویی دانشکده یا از طریق دفتر برنامه های بین المللی دریافت کرد یا برای سرعت بخشیدن به کار ، در همان ابتدا با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس گرفت.

واحد آپارتمان خارج از محوطه دانشگاه / واحدهای مسکونی در فیلیپین

در نزدیکی پردیس دانشگاه های فیلیپین نیز تعداد زیادی آپارتمان خارج از دانشگاه یا واحدهای آپارتمانی وجود دارد که فاصله اکثر آنها از دانشگاه 5 تا 10 دقیقه است.

واحدهای مبلمان حدوداً 250 دلار در ماه هزینه دارند و هزینه واحدهای نیمه تا کاملاً مبله از 300 تا 500 دلار در ماه است ، توجه داشته باشید که اجاره ماهانه شامل قبض های آب و برق ( به عنوان مثال برق ، آب ، تلفن ، اشتراک تلویزیون کابلی ) نیست.

دفتر روابط بین الملل لیستی از واحدهای آپارتمان یا آپارتمان موجود که دانشجویان می توانند از بین آنها انتخاب کنند را ارائه می دهد.

هزینه اسکان دانشجویی در فیلیپین

محل اقامت دانشجویان در شهر باگوئیو : در حالی که املاک و مستغلات در باگوئیو کمی گران است ، نرخ اجاره کاملا مناسب است و چندین محل اقامت مناسب برای آپارتمان های مشترک ارائه می دهند ؛ خانه های یک خوابه اجاره ای در باگوئیو در حال حاضر ماهیانه حدود 6000 Php هزینه دارند و در مناطق ایده آل مانند مناطق Burnham و Legarda واقع شده اند.

محل اقامت دانشجویان در شهر دوماگوئه : خانه های دانشجویی و آپارتمان های اجاره ای در Dumaguete بسیار مناسب است ، جایی که می توان خانه هایی با دو اتاق خواب و دو حمام را با 13000 Php در ماه اجاره کرد ، که برای 2 تا 4 دانشجو ایده آل است.

محل اقامت دانشجویان در شهر سبو : محل اقامت دانشجویی ، مانند مترو مانیل ، در Cebu کمی هزینه بر است و بودجه ای معادل 10000 Php در ماه برای یک واحد استودیویی در شهر کافی است که متراژ آن بین 18 تا 25 متر مربع است و امکان اسکان 1 یا 2 دانشجو اضافی را فراهم می کند.

محل اقامت دانشجویان در شهر داوائو : برخی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای اجاره آپارتمان های دانشجویی در شهر داوائو ، شامل منطقه Catalunan Grande این شهر است که نزدیکترین منطقه به دانشگاه جنوب شرقی فیلیپین و میندانائو است ، آپارتمان های مختلفی برای اجاره در کاتالونان وجود دارد که نرخ آنها برای یک ملک دو خوابه 70 متر مربع در هر ماه 10000 PHP است.

بهترین دانشگاه های فیلیپین

فیلیپین نه تنها یک کشور زیبا است ، بلکه دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در آسیا است که جایگاه 46 ام را در رتبه بندی سیستم آموزش عالی QS از آن خود کرده است ، بهترین دانشگاه های جهان را می توان تقریباً در هر جایی از این کشور یافت! در فیلیپین می توانید دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاهی شایسته در کنار بزرگترین دانشگاه های بین المللی به دست آورده اند.

بهترین دانشگاه های فیلیپین

دانشگاه ها ، کالج ها ، دانشکده های پزشکی ، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوق فیلیپین بسیار معتبر در جوامع آموزشی و دانشگاهی هستند و آنها همچنان به ارائه برنامه های معتبر لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا برای ماجراجویان باهوش ، مانند شما ادامه می دهند و در صورت تمایل می توانید از بین رقابتی ترین مدارک در بهترین دانشگاه های فیلیپین یکی را انتخاب کنید ، با ما همراه باشید تا از بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل آگاهی یابید.

دانشگاه فیلیپین دلیمان University of the Philippines UP Diliman

دانشگاه فیلیپین ( UP ) با رتبه 396 مشترک در رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2021 و 72 در آسیا ، در واقع یک سیستم دانشگاه دولتی است که از هفت موسسه سازنده و در مجموع 15 دانشگاه در سراسر کشور تشکیل شده است.

دانشگاه گل سرسبد و صندلی اداری آن دانشگاه فیلیپین دلیمان است که در شهر کوزون واقع شده و حدود 22765 دانشجو را آموزش می دهد ،UP توسط دولت استعماری آمریکا در سال 1908 تاسیس شد و از آن زمان شهرت زیادی کسب کرده است و به طور مداوم به عنوان دانشگاه برتر کشور شناخته می شود ، در حال حاضر این دانشگاه در میان 150 دانشگاه برتر جهان برای زبان و ادبیات انگلیسی و در 250 دانشکده برتر جهان برای علوم اجتماعی و مدیریت قرار دارد.

دانشگاه آتنئو مانیل Ateneo de Manila University

دانشگاه آتنئو مانیل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه 601-650 و در آسیا 124 مشترک است ، چهار پردیس آن در منطقه مترو مانیل واقع شده است و پردیس اصلی آن در شهر کوزون است ؛ این دانشگاه در سال 1859 توسط انجمن عیسی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است ، آتنئو به عنوان یکی از 200 دانشگاه برتر جهان در زمینه زبان و ادبیات انگلیسی شناخته می شود و دانشکده علوم و علوم انسانی آن در ردیف 350 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه د لا سال De La Salle University

در میان دانشگاه های برتر فیلیپین ، دانشگاه De La Salle ( DLSU ) در رتبه بندی 801-1000 در جهان و 156 ام در آخرین نسخه رتبه بندی دانشگاه QS Asia قرار دارد ، DLSU یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی و کاتولیک رومی است که در سال 1911 توسط برادران موسسات مسیحی تاسیس شد و در اصل موسسه پسرانه بود.

این دانشگاه حدود 18500 دانشجو آموزش می دهد و یک پردیس اصلی در قلب مانیل دارد ، DLSU مانند دانشگاه آتنئو د مانیل و دانشگاه فیلیپین از نظر زبان و ادبیات انگلیسی در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه سانتو توماس University of Santo Tomas

دانشگاه سانتو توماس ( UST ) ، همچنین به نام پاپتیفیکال و دانشگاه سلطنتی سانتو توماس ، در رده بندی جهانی رتبه 801-1000 و در آسیا 179 را کسب کرده است ، UST یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی و کاتولیک رومی است که در مانیل واقع شده است و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه فیلیپین و آسیا شناخته می شود که در سال 1611 تاسیس شده است.

این دانشگاه همچنین با بیش از 42000 دانشجو ، بزرگترین دانشگاه کاتولیک در جهان است ، UST در سیستم معیار QS Stars دارای چهار از پنج ستاره بوده و به عنوان ارائه دهنده معتبرترین برنامه های تحصیلی کشور در سال 2013 شناخته شده است.

بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در فیلیپین هستند ، باید بدانند که شهر تحصیل و محل اقامت آنها درصد بالایی از تجربه زندگی دانشجویی را در بر می گیرد و در اصل ، دانشگاه های برجسته فیلیپین نیز در شهرهای خوب آن قرار دارند و همین امر بر لزوم آگاهی از بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل می افزاید.

بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

به خاطر داشته باشید که شهرهای فیلیپین تنها محدود به اسامی مذکور نیست و شهرها و مناطق گردشگری زیادی در این کشور وجود دارد که سبب جذب گردشگران از سراسر جهان می شوند اما از آن جهت که تمرکز ما در این بخش بر شهرهای دانشجویی و دانشگاه های واقع شده در آن است ، به شرح 4 تا از بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل پرداخته ایم و ویژگی های کاربردی هر یک را توضیح داده ایم و امیدواریم که برای شما موثر واقع شود.

شهر مانیل در فیلیپین

مانیل ، پایتخت فیلیپین و محل زندگی بیش از 1.6 میلیون نفر ، به دلیل موقعیت جذاب در ساحل شرقی خلیج مانیل ، لقب “مروارید مشرق” را دارد ، اگرچه در ابتدا به نظر می رسد یک جنگل بتونی متراکم است ، اما مانیل با داشتن تعداد زیادی از بناهای برجسته معماری و فرهنگی ، تجربه فوق العاده ای را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، این شامل شهر دیواره ای قدیمی Intramuros است که در قرن 16 در زمان استعمار اسپانیا محل استقرار دولت بود.

مانیل همچنین از دوره استعمار مرکز آموزش کشور بوده است و برخی از برترین دانشگاه های فیلیپین از جمله دانشگاه فیلیپین مانیل و دانشگاه سانتو توما را در خود جای داده است.

شهر کوزون در فیلیپین

شهر کوزون نزد فیلیپینی ها به عنوان Lungsod Quezon یا به سادگی QC شناخته می شود ، شهر کوزون بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر فیلیپین است که بیش از 2.7 میلیون نفر در آن زندگی می کنند.

نام این شهر از نام مانوئل ال. كوزون ، دومین رئیس جمهور فیلیپین ، گرفته شده است كه آن را بنیان نهاد و برای جایگزینی مانیل به عنوان پایتخت بین سال های 1948 تا 1976 توسعه داد ، ستاد دولت بناهای برجسته فرهنگی در QC که “شهر افق های جدید” نامیده می شود ، شامل حلقه یادبود Quezon ، یک پارک ملی و زیارتگاه با بلندترین سازه شهر است که برای بزرگداشت مانوئل L. Quezon ساخته شده است.

همچنین این شهر دانشگاه های دارد که از ورود دانشجویان بین المللی استقبال می کنند ، موسسات آموزش عالی QC شامل گل سرسبد سیستم دانشگاه ، دانشگاه فیلیپین و دانشگاه آتنئو مانیل هستند.

شهر سبو در فیلیپین

شهر سبو ( Kalakhang Cebu به فیلیپینی ) پنجمین شهر پرجمعیت فیلیپین و همچنین قدیمی ترین شهر کشور است و خانه بیش از 866000 نفر می باشد ، این اولین محل اسکان اسپانیا ، که در سال 1565 تاسیس شد ، بوده است و همچنین اولین پایتخت فیلیپین بود.

این شهر همچنین به عنوان گسترده ترین شهر امن فیلیپین شناخته می شود و امروزه بناهای تاریخی و نشانه های گذشته استعماری خود را حفظ کرده است که معروف ترین آن صلیب ماژلان است ، در واقع این شهر یک مرکز فرهنگ فیلیپینی است – دانشجویان بین المللی که زندگی در شهر سبو را انتخاب می کنند قطعاً نباید جشنواره سالانه Sinulog-Santo Niño را که شامل یک رژه بزرگ و رقص سنتی است ، از دست بدهند.

قابل توجه است که شهر سبو دارای 11 دانشگاه بزرگ است از جمله دانشگاه کالبو ، دانشگاه فیلیپین و دانشگاه سن کارلوس مرکز تجارت و آموزش.

شهر باگوئیو در فیلیپین

باگوئیو شهری بسیار کوچکتر در همان جزیره مانیل و کوزون سیتی ( جزیره لوزون ) در ارتفاعات کوه ها در ارتفاع 1540 متری است ، این بدان معناست که دمای بسیار مطبوع تری نسبت به سایر شهرهای فیلیپین دارد و باعث جذب گردشگر از خارج از کشور و مردم فیلیپین از استان های دیگر می شود.

این شهر نام مستعار “پایتخت تابستانی فیلیپین” را به خود اختصاص داده و همچنین به یک مرکز تجارت و آموزش تبدیل شده است ؛ باگوئیو از نظر بسیاری به عنوان مرکز آموزشی شمالی لوزون شناخته می شود و خانه بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها است ، از جمله این موارد می توان به دانشگاه فیلیپین باگوئیو ، دانشگاه سنت لوئیس ، دانشگاه کوردیلیراس ، آکادمی نظامی فیلیپین و دانشگاه باگوئیو اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در فیلیپین

آیا مشتاق تحصیل در فیلیپین هستید اما از هزینه و شهریه های موجود آگاهی ندارید ؟ اگر چنین است ، آیا به اندازه کافی پس انداز می کنید ؟ در واقع هزینه های تحصیل در فیلیپین در مقایسه با کشورهایی نظیر استرالیا ، آمریکا و همپنین انگلیس ، بسیار مقرون به صرفه تر به نظر میرسد و می تواند به یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل گردد.

هزینه های تحصیل در فیلیپین

حائز اهمیت است که موسسات آموزش عالی کشور فیلیپین ، شهریه و سایر هزینه های سالانه خود را حدود 10 درصد افزایش می دهند ، با این حال اگر امور مهاجرتی خود را زودتر به اتمام برسانید ، آمادگی مالی برای آینده خود یا فرزندانتان عملی است.

حال ممکن است بپرسید برای تأمین تحصیلات خود یا فرزندم در فیلیپین چه مقدار باید پس انداز کنم ؟ مبلغی که برای اختصاص دادن به بودجه تحصیل در فیلیپین نیاز دارید به عوامل زیادی از جمله موسسه آموزش عالی مورد نظر ، رشته تحصیلی یا حتی مقطع تحصیلی مربوط بستگی دارد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه مقاله این عوامل را مورد بررسی قرار داده است تا بلکه بتواند بودجه مورد نیاز را شرح دهد و یک تصور صحیح از هزینه های تحصیل در فیلیپین ارائه دهد ، بنابراین با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در موسسات آموزش عالی فیلیپین

 • دانشگاه مپا : لیسانس 130000-195000 پزو در سال ، ارشد سالانه 44000-92000 پزو ، دکترا 65000-74000 پزو برنامه کامل.
 • انستیتوی فناوری دانشگاه شرق دور : کارشناسی 120000-130000 پزو در سال.
 • دانشگاه Centro Escolar: کارشناسی 70000-80000 پزو در سال ، ارشد 27000-51000 پزو در سال.
 • دانشگاه آدامسون : لیسانس 66000-120000 پزو در سال ، ارشد 20500-45000 پزو در سال ، دکترای 22000-53000 پزو در سال.
 • دانشگاه شرق دور : کارشناسی 100000-120000 پزو در سال ، ارشد سالانه 44000-70000 پزو ، دکترا برنامه کامل 140000-150000 پزو.
 • لیسه دانشگاه فیلیپین : لیسانس 80000-120000 پزو در سال ، ارشد 29000-50000 پزو در سال ، دکترا 145000 پزو برنامه کامل.
 • موسسه فناوری فیلیپین : لیسانس 60000-80000 پزو در سال ، ارشد سالانه 43000-65000 پزو.
 • دانشگاه د لا سال : لیسانس 205000-225000 پزو در سال ، ارشد 37000-100000 پزو در سال ، دکترای کامل 110000-205000 پزو.
 • دانشگاه عادی فیلیپین : لیسانس 4500-6000 پزو در سال ، ارشد سالانه 8400-17000 پزو ، دکترای 21000-24000 پزو در سال.
 • دانشگاه پلی تکنیک فیلیپین : ارشد 7200-14500 پزو در سال.
 • دانشگاه فیلیپین مانیل : لیسانس 40000-50000 پزو در سال ، ارشد 8900-33000 پزو در سال ، دکترای کامل 42000-52000 پزو.
 • دانشگاه فنی فیلیپین : لیسانس 20000-22000 پزو در سال ، ارشد 12000-15500 پزو در سال ، دکترای 56000 پزو برنامه کامل.
 • دانشگاه آتنئو د مانیل ( ADMU ) : هزینه سالانه 180000 تا 200000 پزو.
 • دانشگاه سانتو توماس ( UST ) : هزینه سالانه 120000 تا 150000 پزو.
 • دانشگاه سلیمان ( SU ) : هزینه سالانه 70000 تا 180000 پزو.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در فیلیپین

همانگونه که مشاهده کردید ، ما شهریه تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه های فیلیپین را ذکر کردیم اما از آن جهت که رشته های پزشکی متقاضی بیشتری نسبت به سایر رشته ها دارند ، هزینه پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین را نیز مورد بررسی قرار داده ایم.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین ، نیز پایین تر از دیگر کشورهاست و با توجه به دانشگاه انتخابی تقریبا مبلغی مابین 120000 تا 150000 پزو ( معادل 3000 تا 5000 دلار ) در سال است که می تواند برای شما مفید و مقرون به صرفه باشد.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می توانید دانشگاه های روسیه را هم انتخاب نمایید ، در مقاله تحصیل در روسیه گفته ایم که اعتبار رشته های علوم پزشکی در کشور روسیه در جهان مثال زدنی است.

مزایا و معایب تحصیل در فیلیپین

نکته ای که قبل از هر چیزی باید بدان توجه لازم را داشته باشید ، این است که هیچ کشوری عاری از مشکلات نیست و حتی کشورهایی که در صدر لیست بهترین کشورهای جهان از آنها نام برده می شود نیز ممکن است دارای ویژگی هایی باشند که در تماس بودن مداوم با آنها برای شما دشوار به نظر برسد!

مزایا و معایب تحصیل در فیلیپین

اما این شما هستید که قبل از هر چیزی باید به صورت عاقلانه و با چشم باز درباره این موارد بیندیشید و تصمیم بگیرید که آیا جوانب مثبت و منفی موجود در یک کشور را می توانید مدیریت کنید یا خیر!

تحصیل در فیلیپین چگونه است؟

در صورتی که از قبل واضح نباشد ، با تحصیل در فیلیپین احساس تعطیلات می کنید ، کلاس ها و امتحانات هنوز توجه و تلاش شما را می طلبد اما در اوقات فراغت خود می توانید از منابع موجود در کشور لذت ببرید ، شما در آنجا تنها دانشجو بین المللی نخواهید بود زیرا جوانان سایر کشورهای آسیایی و روسیه یا برزیل نیز در دانشگاه های فیلیپین ثبت نام می کنند.

دانشگاه های معتبر فیلیپین

از مهم ترین و از جمله بارزترین مزایا تحصیل در یک کشور ، دانشگاه های معتبر آن است که فیلیپین نیز توانسته با گنجانیدن برخی از موسسات آموزش عالی برجسته خود در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم ، مورد استقبال دانشجویان ایرانی زیادی قرار بگیرد.

قابل ذکر است که موسسات آموزش عالی و دانشگاه های فیلیپین نیز همواره از ورود دانشجویان بین المللی استقبال زیادی به عمل می آورند و با سیستم پذیرش ساده خود ، هرساله میزبان تعداد چشمگیری از دانشجویان ایرانی نیز می باشند.

سیستم های دانشگاه و کالج آمریکایی مستقر در فیلیپین

جنبه دیگری که قابل ذکر است ، سیستم آموزشی مستقر در ایالات متحده است ، درست است! شما با تحصیل در فیلیپین ، همان سیستم کالج آمریکایی ، همان مزایا و ساختار مستحکم ، اما بدون بدهی دانشجو و شهریه های عظیم را دریافت می کنید.

زندگی و تحصیل مقرون به صرفه در فیلیپین

برای تحصیل در فیلیپین نیازی به بالا بردن سپرده خود در بانک ندارید ، این کشور در مقایسه با مقصد محبوب تحصیل ، مانند ایالات متحده یا انگلستان ، شهریه بسیار کمی دارد و هزینه های زندگی در آن نیز مقرون به صرفه است ، به این معنی که می توانید پول بیشتری برای سفر و گشت و گذار در جزایر اختصاص دهید و از اقامت خود در فیلیپین به عنوان یک دانشجو جوان بین المللی لدت ببرید.

انگلیسی ، زبان رسمی فیلیپین

عدم تکلم به زبان محلی می تواند در هنگام تحصیل در خارج از کشور به سرعت مشکل ساز شود ، خصوصاً وقتی انگلیسی زیاد صحبت نمی شود ، خوشبختانه شما در فیلیپین این دردسر را نخواهید داشت ؛ این کشور مجمع الجزایر ، از انگلیسی به عنوان زبان پیش فرض آموزش در موسسات آموزشی خود استفاده می کند-از کودکستان ها تا دانشگاه ها.

انگلیسی نیز در کنار فیلیپینی یک زبان ملی است و این بدان معناست که شما می توانید به راحتی با مردم محلی مکالمه کنید ، راهنمایی بخواهید یا هر چیزی را که می خواهید سفارش دهید و در امور روزمره خود با مشکل مواجه نشوید.

فیلیپین ، یک بهشت گرمسیری

دانشجویان در فیلیپین با بیش از 7000 جزیره ، سواحل بکر و صخره های مرجانی زنده ، می توانند پس از کلاس های خود از استراحت شایسته ای لذت ببرند ، هوای آفتابی و آب و هوای استوایی تمام نگرانی های شما را برطرف می کند اما اگر از ساحل دریا لذت نمی برید ، گنجینه های ملی دیگر مانند جنگل های بارانی ، کوه ها و آبشارهای زرق و برق دار نیز وجود دارد که می توانید کشف کنید و از اوقات فراغت خود در این کشور نهایت استفاده را ببرید.

نکاتی درباره ایمنی در فیلیپین

ابتدا لازم است ذکر کنیم که به دلیل ادامه خشونت ، مسافران و گردشگران نباید از مناطق خاصی در فیلیپین اجتناب کنند ، به عنوان مثال وزارت امور خارجه ایالات متحده در 6 آگوست 2020 مشاوره سفر برای فیلیپین و به ویژه شهر مراوی ، جزیره میندانائو و مجمع الجزایر سولو ، از جمله منطقه جنوبی دریای سولو را صادر کرد اما دولت پیشنهاد كرد كه شهروندان آمریكایی به دلیل تهدیدهای تروریستی و سایر خطرات ، از سفرهای غیر ضروری به این مناطق خودداری كنند و در هنگام سفر به سایر مناطق میندانائو احتیاط زیادی انجام دهند.

بنابراین شما نیز در حد امکان به توصیه های دولت های دیگر عمل کنید تا خطرات احتمالی را کنار بگذارید اما حائز اهمیت است که علیرغم باورهای عمومی ، مناطق دیگر در فیلیپین ، از جمله بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل ، به طور کلی مانند سایر مکان های جنوب شرقی آسیا امن محسوب می شوند.

ویزای تحصیلی فیلیپین

متقاضی ویزای تحصیلی فیلیپین ، با داشتن توانایی کافی برای تحصیل و پشتیبانی خود در این کشور ، باید حداقل هجده ( 18) سال داشته باشد و به دنبال گذراندن دوره ای بالاتر از سطوح دبیرستان باشد و در یک دانشگاه ، حوزه علمیه ، آکادمی ، کالج یا موسسه آموزشی تأیید شده برای دانشجویان خارجی توسط کمیسیون مهاجرت درخواست خود را ارائه دهد.

ویزای تحصیلی فیلیپین

توجه داشته باشید که متقاضی ابتدا باید با موسسه مربوطه ارتباط برقرار کند و از الزامات نهادی موسسه پیروی کند.

دانشجو باید درخواست خود را برای تصویب به کمیسیون آموزش عالی ( CHED ) ارسال کند ، پس از تأیید ، بسته درخواست توسط CHED به اداره مهاجرت و اخراج (BID ) تأیید می شود و در صورت تصویب ، به وزارت امور خارجه ( DFA ) ارسال می شود ، DFA به سفارت فیلیپین برای صدور ویزای تحصیلی اطلاع می دهد ، سپس سفارت فیلیپین باید دانشجو را از این طریق مطلع سازد.

شرایط ویزای دانشجویی فیلیپین

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه اصلی دارای اعتبار بیش از 6 ماه و مدت زمان در نظر گرفته شده برای اقامت در فیلیپین
 • دو قطعه عکس
 • اصل و یک فتوکپی شناسنامه ، تأیید و احراز هویت در سفارت فیلیپین
 • اصل و یک فتوکپی مبایعه نامه ای که توسط والدین یا قیم قانونی اجرا می شود تا در سفارت فیلیپین احراز هویت شود
 • دو فتوکپی از صفحه داده گذرنامه والدین / سرپرست
 • اصل و یک فتوکپی رونوشت سوابق تأیید شده در سفارت فیلیپین
 • اصل و یک فتوکپی گواهی نامه حسن خلق تائید شده در سفارت فیلیپین
 • اصل و یک فتوکپی گواهی پلیس تائید شده توسط سفارت فیلیپین
 • نسخه اصلی و یک فتوکپی گزارش معاینه پزشکی ، از جمله فیلم اشعه ایکس موجود در پاکت تأیید شده در سفارت فیلیپین
 • فرم های بیانیه تاریخ ترم از موسسه مربوطه
 • لیست جامع افراد ممکن التماس دانشجو در فیلیپین

روش های درخواست ویزا تحصیلی فیلیپین برای دانشجویان غیر درجه / مبادله

به دانشجویان مبادله بین المللی توصیه می شود در طول مدت برنامه تبادل در دانشگاه آتنئو د مانیل از ویزای توریستی همراه با مجوز تحصیل ویژه ( SSP ) استفاده کنند ، دانشجویان بین المللی ضمن حفظ ویزای توریستی که هر 2 ماه یک بار تمدید می شود ، برای SSP درخواست می کنند که به آنها امکان می دهد دوره های بدون درجه را در فیلیپین برای مدت بیش از 1 سال بخوانند.

مراحل ویزای توریستی و مجوز تحصیل ویژه فیلیپین

ما به دانشجویان توصیه می کنیم قبل از ورود به فیلیپین ویزای توریستی 59 روزه را در سفارت / کنسولگری فیلیپین در کشور مبدا تهیه کنند.

توجه : دانشجویان از کشورهای با محدودیت لازم است ویزای ورود دریافت کنند ، دانشجویانی که از کشورهای غیرمحدود وارد می شوند این امکان را دارند که بدون نیاز به ویزای ورود به فیلیپین وارد شوند ، اگر از کشوری غیر محدودیت آمده اید ، هنگام ورود ویزای توریستی 21 روزه به طور خودکار در فرودگاه بین المللی فیلیپین برای شما صادر می شود و تنها شرط ، داشتن گذرنامه ای است که برای مدت زمان اقامت در فیلیپین و بلیط سفر برگشت معتبر باشد.

اگر از کشوری غیرمجاز هستید و پس از ورود به فیلیپین ویزای توریستی خود را ( 21 روز ) دریافت می کنید ، مرحله بعدی تمدید ویزای توریستی 21 روزه اولیه برای 38 روز اضافی است ، افسر رابط موسسه به دفتر مهاجرت می رود تا از طرف شما درخواست تمدید ویزا کند ، هزینه تمدید ویزا برای 38 روز اضافی P 3.030.00 است.

مرحله بعدی درخواست SSP است که هزینه درخواست آن 4,740.00 P و به علاوه هزینه اسناد رسمی که P 300.00 است ؛ کاربرد SSP همچنین شامل برنامه اجباری کارت ACR I ( کارت ثبت نام بیگانه ) به ارزش 2,900.00 P می باشد.

تمدید ویزای توریستی هر دو ماه یکبار ( 14 روز قبل از انقضا ویزای توریستی ) لازم است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با بررسی انواع ویزا برای ورود به فیلیپین ، در سهولت بخشیدن به امور مهاجرتی شما نقشی موثر ایفا می کنند و اسباب موفقیت شما را فراهم می آورند ، بنابراین با ما تماس بگیرید تا شرایط و ضوابط موجود را برایتان شرح دهیم.

موسسات اعزام دانشجو به فیلیپین

موسسه مهاجرتی رجبی تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا در این مقاله اطلاعاتی صحیح و جامع از تحصیل در فیلیپین را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا بلکه بتوانید با مطالعه آن ، از جنبه های مختلف تحصیل و از همه مهم تر شرایط و ضوابط موجود آگاهی یابید.

موسسات اعزام دانشجو به فیلیپین

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با سابقه درخشان خود در عرصه انجام امور مهاجرتی با کمال میل شما را در تمامی مراحل راهنمایی خواهند کرد و حتی می توانند انجام کلیه امور مهاجرتی دانشجویان را از صفر تا صد بر عهده بگیرند ، به خاطر داشته باشید که انجام هر کاری با یک متخصص می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از عدم آگاهی را کاهش دهد و به سرعت انجام کارها بیفزاید.

نکاتی درباره موسسات اعزام دانشجو به فیلیپین

نکته ای که شما و هر دانشجو بین المللی که متقاضی تحصیل در خارج از کشور است باید بدان توجه داشته باشید ، این است که بسیاری از موسسات ادعا می کنند که در تمامی امور و زمینه ها دانش و آگاهی دارند و به قول عامیه با چرب زبانی سعی در فریب دانشجویان و جذب سرمایه آنان دارند.

همانگونه که همیشه تاکید می کنیم بدون تحقیق و آگاهی به انجام کاری اقدام نکنید ، اکنون نیز توصیه می کنیم قبل از هر چیزی با موسسه ما تماس بگیرید تا از دام فریبکاران رهایی یابید ، توجه داشته باشید که یک شرکت مهاجرتی باید شماره ثبت داشته باشد و اختیارات حقوقی او در آن درج شده باشد و خدمات مهاجرتی خود را از همان ابتدا برای شما شرح دهد.

اگر تمایل دارید که در جایی دیگر یا شخصا فقط با انجام یک دور مشاوره کارهای خود را پیش ببرید ، بسیار خاطر جمع باشید و مراحل را ریز ریز مورد بررسی قرار دهید تا از اتلاف وقت و هزینه پیشگیری کنید ، به خاطر داشته باشید که موسسه ما در هر زمان و هر مکان پاسخگو شما هستند و می توانید تنها از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید ، همچنین اگر تمایل دارید که از مشاوره حضوری بهره مند شوید ، به مراکز ما در تهران و شیراز مراجعه نمائید.

سوالات پر تکرار تحصیل در فیلیپین

اگر با خواندن این مقاله به تحصیل در فیلیپین علاقه مند شده اید ، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به صورت حضوری یا غیر حضوری در این زمینه مشورت نمایید ، همچنین شما می توانید سوالات خود را در پایین همین مقاله در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

زبان تحصیل در دانشگاه های فیلیپین چیست؟

در کل ، تحصیلات در فیلیپین از دوران مدرسه تا دانشگاه به زبان نگلیسی است ، همچنین گفته شده است که انگلیسی فیلیپینی به دلیل سابقه مستعمره بودن آمریکا به انگلیسی آمریکایی نزدیک است.

اگر بخواهم برای تحصیل در فیلیپین ، رشته مهندسی کامپیوتر را انتخاب کنیم ، هزینه تحصیل آن چقدر خواهد بود؟

کارشناسی مهندسی الکترونیک ، کامپیوتر در مقطع لیسانس 160000-180000 پزو در سال و ارشد 50000-70000 پزو در سال.

بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل مقطع دکترا کدام دانشگاه ها هستند؟

از جمله موسسات برجسته فیلیپین که مدرک دکترا ارائه می دهند می توان به دانشگاه De La Salle ، Ateneo de Manila ، دانشگاه San Beda و University of Philippines-Diliman یا UP Diliman اشاره کرد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین ، نیز پایین تر از دیگر کشورهاست و با توجه به دانشگاه انتخابی تقریبا مبلغی مابین 120000 تا 150000 پزو ( معادل 3000 تا 5000 دلار ) در سال است.

چه کسانی می توانند از بیمه درمانی فیلیپین استفاده کنند؟

محصلان این کشور که در رده سنی بین ۳ تا ۲۴ سال هستند و معلمان و اساتیدی که در مدارس و دانشگاه‌های فیلیپین تدریس می کنند و در رده سنی ۱۸ تا 64 سال هستند ، می‌توانند از بیمه درمانی این کشور بهره‌مند شوند.

حقوق کار دانشجویی هنگام تحصیل در فیلیپین چقدر است؟

چند نمونه از حقوق پاره وقت در فیلیپین را بدانید: مدرس انگلیسی : 150- 260 در ساعت ، 10000- 19000 پزو در ماه مترجم : به طور متوسط ماهانه 10000 پزو وبلاگ نویس : 5000- 27000 پزو در ماه رزومه نویس : 260- 1500پزو پرای هر رزومه

چه مدت طول می کشد تا بورس تحصیلی فیلیپین را دریافت کنیم؟

بورس های تحصیلی دارای جدول زمانی و فرایندهای مختلفی هستند ، بهتر است جستجوی بورس تحصیلی خود را در اسرع وقت ، یک سال قبل از ترم هدف خود ، شروع کنید ، اگر فرآیند شامل مصاحبه باشد ، ممکن است از زمان ارسال اولیه درخواست تا پذیرش ، یک ماه یا بیشتر طول بکشد.

متوسط حقوق یک مهندس در فیلیپین چقدر است؟

متوسط حقوق یک مهندس 307000 Php در مانیل فیلیپین است ؛ توجه داشته باشید که این میزان درآمد برای عناوین شغلی مرتبط مهندس عمران ، مهندس برق و مهندس صنایع می باشد.

بهترین دانشگاه های مهندسی در فیلیپین کدامند؟

موسسات آموزش عالی نظیر دانشگاه ماپوآ ، دانشگاه فیلیپین و دانشگاه فیلیپین دیلیمان ( شهر کوزون ) ، یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی فیلیپین هستند که شما می توانید در انتخاب خود در صدر موسسات مهندسی برجسته قرار دهید.

آیا دانشگاه های فیلیپین مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

بله ، برخی دانشگاه های فیلیپین در رده بندی خوب در بین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هستند : دانشگاه آتنئو مانیل Ateneo de Manila University دانشگاه De La Salle مانیل De La Salle University Manila

چنانچه در خصوص تحصیل در فیلیپین نیاز به مشاوره و دانستن جزییات بیشتر دارید با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند ، ضمناً شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور برای رشته مورد نظر خود بهترین کشور ها و دانشگاه ها را در جهان بیابید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “تحصیل در فیلیپین

 1. کیان گفت:

  سلام و درود
  میشه ماکزیم و مینیمم هزینه های یک سال تحصیلی در دانشگاه پزشکی رو به ریال بگین
  من تازه 18 سالمع

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با نرخ روز ( شهریور ۱۴۰۱ )
   حدودا بین ۷۵ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سال .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *