روسیه

ویزای دوره زبان در روسیه

ویزای دوره زبان در روسیه

این مقاله در باب ویزای دوره زبان در روسیه ، با تلاش کادر تخصصی موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به نگارش در آمده است . پس از مطالعه این مقاله ، از مشاورین ما بخواهید تا شما را برای اطلاعات بیشتر در این زمینه یاری کنند . کادر تخصصی این موسسه تجربه کاری بالایی برای تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه دارند .

کشور روسیه با اختصاص یک هشتم از کل مساحت کره زمین ، پهناورترین کشور جهان است . مسکو پایتخت این کشور است و شهرهای سنت پترزبورگ و کازان از بزرگترین شهرهای آن به حساب می آید . زبان رسمی این کشور زبان روسی می باشد .

تحصیل در دانشگاه های روسیه از دیرباز بین ایرانیان رواج داشته است و در گذشته متقاضیان مشکلاتی برای یادگیری زبان روسی داشته اند اما ، امروزه با تدبیر مقامات آموزشی کشور روسیه ، این مشکلات کاملا برطرف شده است .

بررسی شرایط ویزای دوره زبان در روسیه

یکی از مزیت های تحصیل در روسیه این است که خود دانشگاه برای متقاضیان تحصیل به زبان روسی ، دوره زبان تحت عنوان دوره پادفک ، برگزار می کند و طی نه ماه زبان روسی را به دانشجویان آموزش می دهد و آنها را برای تحصیل در دانشگاه های روسیه آماده می کند .

برای آموزش زبان روسی در روسیه ، شما نیاز به اخذ ویزای دوره زبان در روسیه دارید . در ادامه ما شما را با جزییات این موضوع آشنا می کنیم .

دوره زبان روسی در روسیه

دوره زبان روسی اولین گام برای شروع تحصیل در روسیه است . اگر چه این روزها تمامی کشورها تلاش می کنند برای سهولت کار دانشجویان بین المللی ، بسیاری از برنامه های تحصیلی شان را به زبان انگلیسی ارائه بدهند و در حقیقت تفکر تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه ، اهمیت یادگیری زبان روسی را برای دانشجویان مقداری کمرنگ کرده است ، اما توجه داشته باشید که دانشگاه های دولتی و خصوصی روسیه ، اغلب دوره های حرفه ای خودشان را برای دانشجویان خارجی هنوز به زبان روسی ارائه می دهند .

دوره زبان روسی در روسیه

بنابراین ، به شدت به دانشجویان خارجی توصیه می شود که ، به زبان روسی به عنوان یک دوره آماده سازی برای تحصیلات عالی خود توجه ویژه ای داشته باشند و در دوره های زبان روسی در روسیه شرکت کنند .

بسیاری از برنامه های دوره ای در روسیه مانند پزشکی ، مهندسی ، حقوق و علوم انسانی و غیره به زبان روسی ارائه می شود . آموزش زبان روس ها به شما فرصت های زیادی از کار می دهد . همچنین شما با یادگیری زبان روسی ، در شناخت کشور روسیه ، اجتماع و مردمش لذت بیشتری خواهید برد .

روند کلی صدور ویزای دوره زبان در روسیه

در ابتدای امر باید خدمت شما عرض کنیم که ؛ روادید روسیه و دعوت نامه ی ویزا در روسیه دو مقوله کاملا متفاوت هستند . اگر می خواهید ویزای روسیه را دریافت کنید ، ابتدا باید دعوتنامه ای از کالج یا دانشگاه در این کشور را دریافت کنید .

برای شروع روند حمایت از ویزای دوره زبان در روسیه شما باید یک روند کلی را برای اخذ ویزا در روسیه انجام دهید ؛ به این صورت که ابتدا آنها به برنامه درخواست آنلاین شما نیاز دارند و شما باید فرم درخواست آنلاین را با مشاوره ی یک وکیل حقوقی معتبر تکمیل نمایید .

در مرحله بعد ، شما باید یک نسخه اسکن شده از گذرنامه و فرم تایید مشارکت در دوره ی زبان روسی را ارسال نمایید . موسسه زبان مورد نظر در روسیه ، پس از دریافت این مدارک ، یک دعوت نامه ی رسمی برای درخواست ویزای دوره زبان ، برای شما ارسال می کند و شما با در دست داشتن دعوت نامه ، می توانید به کنسولگری محلی و یا سفارت روسیه در کشورتان مراجعه و برای ویزای دوره زبان در روسیه درخواست بدهید .

نکات مهم در هنگام مراجعه به سفارت روسیه

 • معتبر بودن گذرنامه ؛ نکته مهم در این موضوع این است که ، چنانچه یک دانش آموز درخواست دعوت نامه صادر شده توسط مدرسه را داشته باشد ، گذرنامه باید حداقل از 6 ماه از تاریخ شروع ویزا تعیین شده باشد . اگر یک دانش آموز یا دانشجو نیاز به دعوت از طریق وزارت امور داخلی دارد ، گذرنامه باید حداقل 18 ماه از تاریخ شروع ویزا تعیین شده باشد .
 • دعوت نامه ها معمولا از طریق ایمیل یا فکس ارسال می شود . سفارتخانه ها یا کنسولگری های روسیه در برخی کشورها ممکن است از شما دعوت نامه اصلی را درخواست کنند . اگر چنین است ، شما باید از موسسه زبان در روسیه بخواهید که دعوت نامه را از طریق پست ارسال کنند . توجه داشته باشید که خدمات پستی روسیه بسیار آهسته و غیرقابل اعتماد است و باید بخواهید که حتما از طریق پست DHL ارسال کنند . هزینه ارسال پست الکترونیکی بستگی به کشور اقامت شما دارد .
 • اگر در حال حاضر ویزای مالتیپل ، ویزای بیزینس و یا ویزای توریستی روسیه را دارید ، هیچ جای نگرانی نیست ، شما با یک کپی از نامه دعوت نامه یا مدارک هماهنگ با دعوت نامه ی شرکت می توانید کارهای ثبت نام را انجام دهید .
 • اگر وقت کافی برای انجام کارهای ویزای دوره زبان در روسیه را نداشته باشید ، شما همچنین می توانید از یک شرکت خدمات مشاوره ای درخواست کنید تا ویزا را برای شما ترتیب دهند . ما در موسسه مهاجرتی به روسیه ، تمامی این خدمات را ارائه می دهیم .

موسسات زبان روسی موجود در روسیه

موسسات زبان روسی موجود در روسیه

در حال حاضر حدود 10 دانشگاه و مؤسسات زبان روسی برجسته در بزرگترین شهرهای روسیه مشغول به فعالیت هستند . این دانشگاه ها یک دوره زبان روسی را برای مدت یکسال ارائه می دهند .

دانشجو پس از فراگرفتن این دوره قادر به انجام بسیاری از برنامه های حرفه ای برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا ، تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل مهندسی در دانشگاه های روسیه از جمله تحصیل رشته هوانوردی در روسیه خواهد بود .

هزینه دوره زبان روسی در روسیه از 1599 دلار تا 2000 دلار متغیر است و تاریخ درخواست ویزای دوره زبان در روسیه معمولا ماه های ژوئن و سپتامبر می باشد . لازم به ذکر است که دانشگاه ها ترتیبات یک زندگی کامل همراه با رفاه و آسایش برای زبان آموزان ارائه می کنند . برای اطلاعات بیشتر در مورد خوابگاه های دانشجویی در روسیه میتوانید با ما تماس بگیرید .

مزایای شرکت در دوره زبان روسی

 • ویزا قابل تمدید است هر سال ( تا پنج سال )
 • دانشجو می تواند هر وقت که می خواهد برای تعطیلات به کشور خود سفر کند .
 • دانش آموزان می توانند پس از 6 ماه اقامت در روسیه ، برای ویزای توریستی اروپایی درخواست کنند و با آن کل اروپا را بازدید کنند .
 • زندگی دانشجویی در روسیه لذت بخش تر از اروپا است .
 • مدرسه زبان روسی برای حمایت از ویزای دوره زبان در روسیه ، به متقاضیان اجازه می دهد که اقامتشان بیش از دوره مجاز بدون روادید باشد .
 • طبق قانون روسیه ، شهروندان خارجی باید ظرف 5 روز کاری خود را از زمان ورود به روسیه ثبت نام کنند . مدرسه زبان روسی به عنوان یک سازمان دعوت کننده دانشجویان خود را ثبت نام می کند . برای دریافت ویزا در زمان ثبت نام ، دانشجو موظف است بعد از ورود به روسیه ، به دفتر مدرسه برسد . ثبت نام ویزا در خدمات پشتیبانی ویزا گنجانده شده است .

مطالعه زبان روسی در اوکراین

اگر تمایل داشته باشید می توانید یک دوره زبان روسی در اوکراین ( کیف یا اودسا ) نیز رزرو کنید ، توجه داشته باشید که شهروندان اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا ، کنفدراسیون سوئیس ، کانادا ، ژاپن ، آندورا ، ایسلند ، موناکو ، نروژ ، جمهوری کره ، لیختن اشتاین ، سان مارینو و واتیکان می توانند بدون ویزا به اوکراین بروند .

اگر شما از یک کشور دیگر غیر از کشورهای فوق هستید و قصد دارید زبان روسی را در کیف یا اودسا در اوکراین ، بگذرانید ، باید ویزای آموزش زبان روسی دریافت کنید . ما خوشحال خواهیم شد که در صورت امکان با این روند به شما کمک کنیم .

با ما تماس بگیرید و اسناد مورد نیاز را ارائه دهید و یا اینکه ما را از برنامه آنلاین خود مطلع سازید . برای اطلاعات بیشتر ، می توانید با کنسولگری اوکراین یا سفارت اوکراین در ایران تماس بگیرید .

مشاوره جهت اخذ ویزای دوره زبان روسیه

اگر مایل به گذراندن یک دوره زبان روسی در روسیه ( مسکو ، سنت پترزبورگ ، کالینینگراد ، ایرکوتسک ) هستید ، مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به روسیه ، قادر به راهنمایی نحوه تهیه دعوت نامه رسمی و مدارک لازم برای دریافت ویزای دوره زبان در روسیه ، هستند . دفاتر همکار موسسه در شهرهای تهران و شیراز در ساعات کاری ، پاسخگوی سوال های شما عزیزان خواهند بود . از اینکه ما را انتخاب می کنید ، سپاسگزاریم .

5/5 - (94 امتیاز)

10 دیدگاه در “ویزای دوره زبان در روسیه

 1. Ali گفت:

  سلام آیا میتوانید برای افغان ها هم ویزه زبان تهیه کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن کارت اقامت ایران می‌توانیم به شما کمک کنیم.

   با تشکر از سوال

  2. حسین گفت:

   سلام ببخشید من زبان روسی خوب می‌ شناسم و می تونم به راحتی حرف بزنم چطوری می تونم مدارکش بگیرم

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    می‌توانید در آزمون های زبان که در ایران یا روسیه برگزار می‌شود شرکت کرده و مدرک دریافت کنید.

    با تشکر از سوال شما

 2. یوسف گفت:

  سلام من 55 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل ندارم صرفا میخواهم ربان روسی را در روسیه بگذرانم.
  لطفا” راهنمایی بفرمایید.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما میتوانید پذیرش و ویزای تحصیلی دوره های آموزش زبان روسی در کشور روسیه را دریافت نمایید.
   چندین بار در سال این دوره ها پذیرش دارند و دارای هزینه های مناسبی اند. در شهرهای مختلف از جمله مسکو، سنت پترزبورگ، کازان و…. نیز امکان پذیرش وجود دارد. با توجه به زمان اقدام و بودجه شما می‌توان بهترین دوره زبان روسی را برای شما پذيرش گرفت.

   با تشکر از سوال شما

 3. احمد گفت:

  سلام خسته نباشید هزینه ویزای دوره زبان روسی به علاوه کار های دیگه چقدر میشود؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای اطلاع از هزینه های قراردادی و از صفر تا صد پروسه میتوانید با تیم متخصصان مهرافرین در ارتباط باشید.

   با تشکر از سوال شما

   1. Hossein گفت:

    درود
    با 250 هزار روبل میتونم در دوره زبان انگلیسی در روسیه شرکت کنم؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     روسیه دوره زبان انگلیسی ندارد. می‌توانید در ترکیه، مالزی، ارمنستان و… دوره زبان انگلیسی شرکت کنید.

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *