دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه ، دانشگاه دولتی مسکو ، به طور کامل Moscow M.V. Lomonosov State University ، موسسه آموزش عالی تحت کنترل دولت در مسکو ، قدیمی ترین بازمانده ، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه روسیه است که در سال 1755 توسط زبان شناس M.V. لومونوسف تاسیس شد که از دانشگاه های آلمان الگو گرفته شده است ، دانشکده اصلی آن عمدتا آلمانی بود ، این دانشگاه توسط الیزابت پتروونا ، ملکه روسیه در 25 ژانویه همان سال افتتاح شد ، تاریخی که هنوز در روسیه به عنوان روز دانشجو جشن گرفته می شود.

روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه در سراسر کشور است که درشهر های مختلف آن واقع شده اند ، برخی از این مراکز آموزشی طیف کاملی از برنامه ها را در تخصص های مختلف ارائه می دهند و برخی دیگر بسیار تخصصی هستند در یک زمینه خاص مانند پزشکی یا مهندسی فعالیت دارند ، در این مقاله با دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو روسیه آشنا خواهیم شد ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این دانشگاه و شرایط مهاجرت به روسیه مطلع شوید.

برای آشنایی هر چه بیشتر با سیستم آموزش عالی کشور روسیه و راه های مهاجرت تحصیلی به این کشور ، به مقاله تحصیل در روسیه مراجعه نمایید.

در 25 ژانویه سال 1755 روز تاتیانا بر اساس تقویم کلیسای ارتدکس روسیه ، ملکه الیزاوتا پتروونا فرمان تأسیس دانشگاه در مسکو را امضا کرد ، مراسم افتتاحیه در 26 آوریل برگزار شد و هر ساله در این دو تاریخ رویداد ها و جشن های خاصی در دانشگاه مسکو مشخص می شود ، کنفرانس سالانه که در آن دانش آموزان نتایج کار تحقیقاتی خود را ارائه می دهند ، به طور سنتی در آوریل برگزار می شود.

طبق برنامه لومونوسف ، ابتدا سه دانشکده در این دانشگاه وجود داشت ، ابتدا همه دانشجویان دانش جامعی در زمینه علوم و علوم انسانی در دانشکده فلسفه به دست آوردند ، سپس می توانستند در دانشکده فلسفه تخصص یافته و ادامه دهند یا به دانشکده حقوق یا دانشکده پزشکی بپیوندند ، دروس به زبان لاتین یا به زبان روسی ارائه می شد.

در ابتدا تحصیل در دانشگاه مسکو برای همه رایگان بود ، بعدا فقط دانشجویان فقیر از شهریه معاف شدند چرا که بودجه دولتی تمام هزینه های دانشگاه را پوشش نمی داد ، در ژوئن 1992 ، رئیس جمهور روسیه فرمان تعیین وضعیت دانشگاه مسکو به عنوان یک موسسه آموزش عالی خودگردان را صادر کرد ، در نوامبر 1998 پس از بحث های گسترده ، منشور دانشگاه مسکو به تصویب رسید و دانشگاه مسکو طبق منشور خود و قوانین فدراسیون روسیه فعالیت می کند.

امروزه ، همانطور که در طول تاریخ نشان داده دانشگاه نقش خود را به عنوان یک مرکز اصلی یادگیری و تحقیق و همچنین یک مرکز فرهنگی مهم حفظ کرده است.

دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه

دانشکده های دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو روسیه

دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو دارای 39 دانشکده و 15 مرکز تحقیقاتی است که شامل دانشکده مکانیک و ریاضی ، ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، دانشکده علوم مواد ، علوم خاک ، زمین شناسی ، جغرافیا ، مهندسی زیستی و بیوانفورماتیک ، پزشکی ، مهندسی فیزیک و شیمی بنیادی ، بیوتکنولوژی ، تحقیقات فضایی ، تاریخ ، فلسفه ، اقتصاد ، حقوق ، جامعه شناسی ، روزنامه نگاری ، روانشناسی ، موسسه مطالعات آسیایی و آفریقایی ، دانشکده علوم سیاسی ، زبان های خارجی و مطالعات منطقه ای ، مدیریت دولتی ، مکتب سیاست جهانی ، دانشکده مطالعات جهانی ، هنرهای زیبا و نمایشی ، مدرسه بازرگانی لومونوسوف MSUاقتصاد مسکو ، ترجمه و تفسیر ، پیشرفته مدیریت دولتی ، حسابرسی دولتی ، کارشناسی ارشد مدیریت و نوآوری ، تحصیلات تکمیلی تجارت نوآورانه ، دانشکده علوم اجتماعی معاصر ، مدرسه عالی سیاست گذاری در فرهنگ و مدیریت در حوزه علوم انسانی ، دانشکده مطالعات تربیتی ، مرکز تحقیقات Kolmogorov ، شعبه MSU در سواستوپول ، شعبه MSU در قزاقستان ، شعبه MSU در تاشکند ، شعبه MSU در باکو ، شعبه MSU در دوشنبه ، شعبه MSU در ایروان ، شعبه MSU در کوپر و دانشگاه شنژن MSU-BIT می باشد.

دانشکده های دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو

اگر چه زبان رسمی کشور روسی زبان روسی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شوند اما یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه لومونوسف امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته های تحصیلی است ، این رشته های تحصیلی اغلب در مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه های اقتصاد ، تجارت ، علوم سیاسی ، مطالعات جهانی ، روزنامه نگاری ، ریاضیات محاسبه ای ، شیمی و زیست شناسی می باشند ؛ برای پذیرش در این دانشگاه تسلط به زبان روسی و انگلیسی بسته به زبان انتخابی برای تحصیل در سطح b2 مورد نیاز است.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه لومونوسف روسیه

دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان خود تدارک دیده است ، البته باید توجه داشت که تعداد این بورسیه ها محدود است و در مجموع سالانه بیش از 150 بورسیه تحصیلی اعطا نمی شود که از این تعداد 50 مورد به دانشجویان دانشگاه دولتی مسکو و حداکثر 10 نفر به دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی مسکو اعطا می شود.

این بورسیه ها خاص معلمان و محققان جوان ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، دانشجویانی است که در فعالیت های علمی ، آموزشی ، اجتماعی ، ورزشی ، فرهنگی و خلاق ، مطالعات قابل توجهی دست یافته اند.

بورسیه ها برای یک سال تقویمی اعطا می شود ، بورسیه تحصیلی را می توان به یک فرد بیش از دو بار متوالی اعطا کرد ، صاحب بورسیه ای که دو بار پیاپی بورسیه دریافت کرده است ، ممکن است حداکثر یک سال پس از پایان پرداخت بورسیه تحصیلی ، برای شرکت در مسابقه بورسیه نامزد شود ، تعداد بورسیه ها و اندازه آنها برای هر سال تقویمی توسط شورای دانشگاهی دانشگاه دولتی مسکو به پیشنهاد رئیس دانشگاه دولتی مسکو تأیید می شود.

پادفک دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه

این برنامه برای کسانی طراحی شده است که مایل به ورود به یکی از دانشکده های MSU هستند یا خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد آماده می کنند ، برنامه پادفک یا آمادگی شامل دوره عمومی زبان روسی ؛ دوره روسی برای اهداف تحصیلی ؛ دوره های درسی برای رشته های علوم انسانی و علوم است.

پادفک دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه

اندازه کلاس ها کوچک است و گروهها شامل بیش از 10 دانش آموز در کلاسهای زبان روسی و بیش از 20 دانش آموز در کلاسهای دیگر موضوعات نیستند ، برنامه درسی دانشگاهی شامل پنج روز در هفته ، 6-8 ساعت تحصیلی در روز است ، این دوره می تواند یک سال تحصیلی (دو ترم) یا یک سال و نیم تحصیلی (سه ترم) باشد.

در پایان سال تحصیلی ، دانش آموزان به زبان روسی و موضوعات تخصصی خود امتحان می دهند ، پس از گذراندن امتحانات دوره ، دانش آموزان گواهینامه های مربوطه را دریافت می کنند که این گواهینامه به آنها اجازه می دهد تا با توجه به تخصص خود در یکی از دانشکده های اصلی MSU ثبت نام کنند ، هزینه تحصیل در دوره پادفک در دانشگاه Moscow M.V. Lomonosov State University 6000 دلار است.

تحصیل دکترا در دانشگاه دولتی لومونوسوف

برنامه های دکترا در دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه 3 تا 4 سال تحصیلی طول می کشد که این امر بسته به برنامه تحصیلی متغیر است ، متقاضیان با توجه به نتایج آزمون های ورودی ثبت نام می کنند.

توصیه می شود برای اطلاع از کلیه اطلاعات لازم در مورد برنامه های آموزشی ، مراحل پذیرش ، تاریخ و شرایط لازم برای امتحانات ، مقالات پذیرش و ویزا ، و سایر جزئیات سفر آینده و روند آموزشی خود ، با دفتر بین المللی دانشکده (IRO) تماس بگیرید.

رشته های ارائه شده در مقطع دکترا در دانشگاه MSU شامل ریاضیات و مکانیک ، کامپیوتر و علوم انففورماتیک ، فیزیک و ستاره شناسی ، علوم شیمی ، زمین شناسی ، زیست شناسی ، امنیت اطلاعات ، پزشکی پایه ، پزشکی بالینی ، داروسازی ، مطالعات کشاورزی ، علوم روانشناسی ، اقتصاد ، جامعه شناسی ، حقوق ، مطالعات منطقه ای و سیاسی ، روزنامه نگاری ، علوم اطلاعات ، زبان شناسی و تاریخ ادبیات ، تاریخ و باستان شناسی ، فلسفه ، تاریخ هنر و مطالعات فرهنگی است ، هزینه تحصیل در مقطع دکتری 580000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

رشته های فیزیک و شیمی دانشگاه دولتی لومونوسف

دانشجویان رشته اصلی خود را در بخش شیمی یا فیزیک انتخاب می کنند ، کارکنان دانشگاهی این دانشکده شامل هفت عضو کامل آکادمی علوم روسیه ، دو عضو متناظر آکادمی علوم روسیه ، بیش از سی پزشک و نامزد علوم است.

دانشجویان این رشته ها از تخصص محققان برجسته ای که در دانشکده کلاس می گذارند و همچنین از فرصت استفاده از تجهیزات پیشرفته ای که MSU ، آکادمی علوم روسیه و شرکای بین المللی استفاده می کنند ، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد که در کار تحقیقاتی مشارکت دارند ، کمک هزینه تحقیقاتی بیشتری دریافت می کنند.

در گروه شیمی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مختلف را مطالعه می کنند و در زمینه های مشکلات عمومی فیزیک شیمیایی ، ساختار بدن مولکولی و جامد ، سینتیک و مکانیسم واکنشهای شیمیایی پیچیده ، فیزیک شیمیایی احتراق و انفجار ، فیزیک شیمیایی پلیمریزاسیون و اصلاح پلیمرها ، فیزیک شیمیایی فرایندها و سیستمهای بیولوژیکی ، علوم مواد شیمیایی تحقیق می کنند.

در گروه فیزیک دانشجویان کارشناسی ارشد و فوق لیسانس دانش عمیقی کسب می کنند و در زمینه هایی که طیف وسیعی از مشکلات فیزیک ماده متراکم را در بر می گیرند مانند فیزیک پدیده های مغناطیسی ، فیزیک مواد ، فیزیک نیمه هادی و دی الکتریک ، فیزیک حالت جامد ، فلز فیزیک ، و فیزیک شیمیایی علم کسب می کنند.

هزینه تحصیل در این رشته ها در مقطع کارشناسی 325000 روبل و در مقطع تحصیلات تکمیلی 580000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

در سال 1992 ، با احیای سنت دانشگاه در زمینه آموزش پزشکی ، شورای دانشگاهی و دفتر ریاست جمهوری تصمیم به افتتاح دانشکده پزشکی بنیادی در MSU گرفتند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

برنامه درسی دانشکده پزشکی دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه در طول 6 سال ارائه می شود که بر روی علوم طبیعی و زیست شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی مولکولی و سلولی ، آناتومی ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، ژنتیک تمرکز دارد ، تاکید ویژه ای بر زبان های خارجی و کاربرد های پزشکی فناوری اطلاعات است.

برنامه درسی شامل تعدادی دوره در زمینه هنر های لیبرال است که توسط استادان MSU و سایر موسسات علمی و آموزشی ارائه شده است ، این دروس شامل تاریخ روسیه ، فلسفه ، سیاست شناسی ، اخلاق پزشکی و بیولوژیکی ، تاریخ پزشکی ، مبانی آموزش و روانشناسی ، حقوق جنبه های عمل پزشکی است.

این دانشکده دارای 12 دپارتمان و 4 آزمایشگاه تحقیقاتی است که شامل گروه فیزیولوژی طبیعی و توپوگرافی ، گروه آناتومی طبیعی و توپوگرافی ، گروه پزشکی فیزیکوشیمیایی ، گروه شیمی شیمی بیولوژیکی و پزشکی ، گروه داروسازی ، گروه جراحی ، گروه درمان ، گروه پزشکی داخلی ، گروه آموزشهای بالینی چند رشته ای ، گروه زنان و زایمان ، گروه آسیب شناسی عمومی و بالینی ، گروه پزشکی اکولوژیکی و فوق العاده می باشد.

فارغ التحصیلان دانشکده دارای مدرک مراقبت پزشکی و صلاحیت پزشک هستند ، دانشکده پزشکی بنیادی به فارغ التحصیلان خود آموزش کارآموزی یا رزیدنتی در زمینه زنان و زایمان و درمان یا تحصیلات تکمیلی در بیوشیمی ، بیوفیزیک ، داروسازی و فیزیولوژی ارائه می دهد ، هزینه تحصیل در این 9600 دلار برای هر سال تحصیلی است.

برای آشنای کامل با رشته های علوم پزشکی که در کشور روسیه بسیار هم معتبر و معروف هستند به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه مراجعه نمایید.

رشته اقتصاد دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه

دانشکده اقتصاد مسکو ، دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو (MSE MSU) به تصمیم رئیس جمهور در 29 آوریل 2004 تأسیس شد ، هدف MSE MSU تربیت متخصصان بسیار واجد شرایط با دانش نظری عمیق در زمینه اقتصاد و مهارتهای مدرن برای حل مشکلات عملی در شرایط رقابت جهانی برای کار موثر در محیط های بسیار رقابتی ، از جمله دولت فدرال و منطقه ای ، چند ملیتی است. امور مالی و تجاری ، و همچنین در تحقیقات و آموزش عالی است.

MSE از دانشمندان برجسته روسی از آکادمی علوم روسیه (RAS) دعوت می کند تا در MSE تدریس کنند ، دوره های ویژه توسط دانشمندان خارجی مشهور ، اعضای آکادمی علوم روسیه تدریس می شود.

MSE MSU یک چرخه کامل آموزش در زمینه اقتصاد در تمام سطوح تحصیلی- کارشناسی و کارشناسی ارشد از جمله برنامه های کارشناسی ارشد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود ، ارائه می دهد.

برنامه درسی برنامه کارشناسی نظریه و تجزیه و تحلیل اقتصادی (کارشناسی اقتصاد) با الزامات استاندارد های آموزشی بین المللی مطابقت دارد ، آموزش عمیق در زمینه نظریه اقتصادی مدرن ، ریاضیات ، فناوری اطلاعات ، آمار ، اقتصادسنجی ، زبان های خارجی با دوره های کاربردی در امور مالی و اقتصاد سنجی ترکیب شده است.

همه برنامه های MSE MSU به صورت تمام وقت آموزش ارائه می دهند ، تحصیل بر اساس شهریه است ؛ هزینه تحصیل در این رشته 400000 روبل است.

اگر بصورت خاص به رشته اقتصاد علاقه مندید ، می توانید مقاله تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را بخوانید تا با برترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در روسیه آشنا شوید.

رشته حقوق در دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه

امروزه دانشکده حقوق یکی از سه دانشکده قدیمی دانشگاه دولتی مسکو ، پیشروترین مدرسه آموزش و تحقیقات حقوقی در روسیه است ، دانشگاهیان دانشکده تحقیقات گسترده ای را در شاخه های مختلف فقه انجام می دهند ، به طور قابل توجهی در توسعه قوانین روسیه مشارکت می کنند ، در قانون گذاری مشارکت می کنند و مشاوره حقوقی برای نهاد های دولتی و سازمان های بین المللی ارائه می دهند.

رشته حقوق در دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه

در میان پرسنل دانشگاهی ما دارای 61 استاد کامل ، دارای مدرک دکتری عالی حقوق ، 108 استاد دانشیار ، دارای مدرک داوطلبان حقوق هستند ، این دانشکده همچنین دانشگاهیان و متخصصان شناخته شده ای را از سایر موسسات و سازمان های دولتی برای آموزش دروس در شاخه های مختلف فقه جذب می کند.

برنامه درسی دانشجویان شامل نظریه حقوقی و نظریه دولت ، سابقه مطالعات سیاسی و حقوقی ؛ سابقه حقوقی روسیه ؛ سابقه حقوقی خارجی ؛ قانون اساسی؛ حقوق اداری ؛ قانون شهرداری ؛ حقوق مالی ؛ قانون مدنی؛ قانون مدنی؛ قانون کیفری ؛ عدالت کیفری ؛ جرم شناسی ؛ قانون محیط زیست ؛ قانون زمین ؛ قانون کار ؛ قانون بین المللی ؛ قانون ایالتی ؛ قانون ایالت خارجی ؛ جرم شناسی ؛ جزوه شناسی ؛ سایبرنتیک قانونی ؛ حقوق شرکت ؛ حقوق تجارت ؛ قانون خانواده و برخی دیگر از دوره های حقوق می باشد.

در برنامه درسی لاتین ، زبانهای خارجی ، منطق ، علوم انسانی و علوم اجتماعی آمده است ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه 5600 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

پیش تر در همین سایت در مقاله تحصیل رشته حقوق در روسیه به بررسی تمام جوانب این رشته برای علاقه مندان آن پرداخته ایم.

رشته مدیریت در دانشگاه لومونوسف

دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت و نوآوری (دانشکده) دانشگاه دولتی مسکو در سال 2006 به ابتکار دانشگاه دولتی مسکو و AFK Sistema در پاسخ به چالش هایی که شرکت های مدرن با آن مواجه شده اند ، به ویژه در زمینه توسعه فناوری های جدید و گذار به اقتصاد دیجیتال می باشد.

وظیفه اصلی دانشکده این است که رهبران رقابتی ، کارآفرینان و متخصصان نسل آینده را با در نظر گرفتن الزامات مدرن بازار کار ، آماده کند ، اصل اصلی آموزش در دانشکده بین رشته ای و جهت گیری عملی دانش و مهارت است ؛ یک رهبر مدرن باید هم دانش مدیریتی و هم فناوریهای جدید را بر اساس دانش بنیادی ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و زبانهای خارجی داشته باشد ؛ فارغ التحصیلان ما می توانند با موفقیت تیمی متشکل از فیزیکدانان و غزل سرایان را برای رسیدن به اهداف خود مدیریت کنند.

این دانشکده در حال آموزش متخصصان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، بازآموزی حرفه ای ، MBA و برنامه های کوتاه مدت آموزش مداوم است ، هدف این برنامه تربیت متخصصان بسیار واجد شرایط (طراحان ، تکنسین ها ، سازمان دهندگان تولید ، مدیران پروژه های علمی و فشرده) برای توسعه نوآورانه مشاغل ، صنایع و مناطق است ، مدت تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است ، هزینه تحصیل در این رشته 300000 روبل است.

خوابگاه های دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه

خوابگاه های دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه مجموعه ای از پردیس های مدرن برای دانشجویان ، دانشجویان دکترا و کارکنان دانشگاهی است ، همه شرایط برای اقامت راحت ، خودآموزی و کار علمی ، تفریح ، انجام ورزش ، مشارکت در زندگی فرهنگی دانشگاه فراهم شده است.

خوابگاه های دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه

هر پردیس دارای اتاق های راحت و امکانات لازم برای زندگی مانند اتاق های غذاخوری ، مجتمع های خانه داری ، مناطق تفریحی ، کتابخانه ها ، زمینهای ورزشی ، سالنهای بدنسازی است.

در سالن های اقامتی نقاط دسترسی Wi-Fi وجود دارد که دسترسی نامحدود به اینترنت را امکان پذیر می کند ؛ دانشجویان بین المللی در پردیس های زیر زندگی می کنند که شامل سالن اقامت دانشجویی در Leninskie Gory (ساختمان اصلی DS ، LMSU) ؛ وابسته به تالار اقامت دانشجویی (FDS) ؛ سالن اقامت دانشجویی در چشم انداز Lomonosovsky (DSL) ؛ سالن اقامت دانشجویی در خیابان ورنادسکی (DSV) ؛ سالن اقامت دانشجویی در خیابان کراوچنکو (DSK) و سالن اقامت برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارآموزان (DAS)می باشد.

در صورت وجود مکان های خالی ، اقامت در سالن اقامت LMSU برای همه دانشجویان بین المللی به صورت قراردادی ارائه می شود ، بسته به شرایط دانشگاه و محل اقامت ، هزینه زندگی به طور متوسط 13000 روبل است و بستگی به شرایط زندگی دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه دولتی لومونوسوف در مسکو

آدرس دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه شامل GSP-1 ، Leninskie Gory ، مسکو ، 119991 ، فدراسیون روسیه است.

رتبه بندی دانشگاه لومونوسوف مسکو در دنیا

دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی روسیه است و برای دانشجویان آینده شرایط ورود سختی دارد ، با این وجود در رتبه بندی های بین المللی عملکرد ناسازگاری دارد ، در حالی که در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهانی 78 و رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 112 قرار داده است ، اما در رتبه بندی دانشگاه های تایمز در رتبه 296 قرار دارد ، این دانشگاه در رتبه دانشگاه های روسیه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

رتبه بندی دانشگاه لومونوسوف مسکو در دنیا

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه لومونوسوف روسیه

4 راه برای رفتن از مسکو به دانشگاه دولتی مسکو برای تردد بین شهری وجود دارد که شامل مترو ، تاکسی ، ماشین یا پیاده روی می باشد ، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به دانشگاه با مترو 40 دقیقه با هزینه 1 دلار ، با تاکسی 12 دقیقه با هزینه 3 تا 5 دلار ، رانندگی با ماشین با هزینه 1 دلار و پیاده روی نزدیک به 2 ساعت می باشد.

پنج فرودگاه تجاری اصلی در خدمت مسکو است که شامل فرودگاه بین المللی شرمتیوو ، فرودگاه بین المللی دومددوو ، فرودگاه بیکووو ، فرودگاه بین المللی ژوکوفسکی و فرودگاه بین المللی ونوکوو است ، فرودگاه بین المللی شرمتیوو شایع ترین نقطه ورود مسافران خارجی است که شصت درصد از تمام پروازهای بین المللی را انجام می دهد.

علاوه بر فرودگاه مسکو چندین ایستگاه قطار دارد که به شهر خدمات رسانی می کنند ، آنها نزدیک مرکز شهر واقع شده اند ، اما هر کدام دارای قطارهایی را از نقاط مختلف اروپا و آسیا هستند ، از آنجا که بلیط های قطار نسبتا ارزان هستند اغلب مردم روسیه قطار را برای سفر ترجیح می دهند.

سوالات پر تکرار دانشگاه لومونوسوف روسیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تلاش کردند شما را با دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه آشنا کنند ، شما هم دانشگاه ها و یا رشته های مد نظرتان را در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما بتوانند شما را راهنمایی کنند.

رتبه بندی دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه در جهان و روسیه به چه صورت است؟

دانشگاه دولتی مسکو یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی روسیه است و برای دانشجویان آینده شرایط ورود سختی دارد ، با این وجود در رتبه بندی های بین المللی عملکرد ناسازگاری دارد ، در حالی که در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهانی 78 و رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 112 قرار داده است ، اما در رتبه بندی دانشگاه های تایمز در رتبه 296 قرار دارد ، این دانشگاه در رتبه دانشگاه های روسیه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

هزینه تحصیل رشته های مدیریتی در روسیه در دانشگاه لومونوسوف چقدر است؟

مدت تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است ، هزینه تحصیل در این رشته 300000 روبل است.

اگر بخواهم در دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه ، رشته های علوم پزشکی را بخوانم هزینه تحصیل من چقدر خواهد بود؟

هزینه تحصیل این رشته ها 9600 دلار برای هر سال تحصیلی است.

رشته های ارائه شده در مقطع دکترا دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه چه رشته هایی هستند؟

رشته های ارائه شده در مقطع دکترا در دانشگاه MSU شامل ریاضیات و مکانیک ، کامپیوتر و علوم انففورماتیک ، فیزیک و ستاره شناسی ، علوم شیمی ، زمین شناسی ، زیست شناسی ، امنیت اطلاعات ، پزشکی پایه ، پزشکی بالینی ، داروسازی ، مطالعات کشاورزی ، علوم روانشناسی ، اقتصاد ، جامعه شناسی ، حقوق ، مطالعات منطقه ای و سیاسی ، روزنامه نگاری ، علوم اطلاعات ، زبان شناسی و تاریخ ادبیات ، تاریخ و باستان شناسی ، فلسفه ، تاریخ هنر و مطالعات فرهنگی است ، هزینه تحصیل در مقطع دکتری 580000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

زبان تحصیل در دانشگاه لومونوسوف مسکو روسیه چیست؟

اگر چه زبان رسمی کشور روسی زبان روسی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شوند اما یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه لومونوسف امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته های تحصیلی است ، این رشته های تحصیلی اغلب در مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه های اقتصاد ، تجارت ، علوم سیاسی ، مطالعات جهانی ، روزنامه نگاری ، ریاضیات محاسبه ای ، شیمی و زیست شناسی می باشند ؛ برای پذیرش در این دانشگاه تسلط به زبان روسی و انگلیسی بسته به زبان انتخابی برای تحصیل در سطح b2 مورد نیاز است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی یکی از دانشگاه های برتر روسیه یعنی ویژگی های دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه را بررسی کردند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید برای بررسی شرایط کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های روسیه مقاله کار در روسیه را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه