سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در سال های اخیر ، در مرکز توجه بسیاری از محصلان بین المللی بوده است و از این جهت مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قصد دارند جنبه های مختلف تحصیل در این کشور ، از سیستم آموزشی گرفته تا ریز جزئیات پذیرش و هزینه ها و غیره را برای متقاضیان و والدینی که دوست دارند خود یا فرزندانشان در این کشور تحصیل کنند را شرح دهد تا با آگاهی هر چه تمام اقدام به درخواست و پذیرش کنند.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، اطلاعات جامع مهاجرت به کشورهای مختلف را در اختیار علاقه مندان قرار می دهیم ، اگر علاقه مند به مهاجرت و زندگی و تحصیل در سنگاپور هستید ، در این مقاله به زبانی ساده به سنگاپور پرداخته ایم و اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به سنگاپور که هر فردی قبل از اقدام و برای شروع حرکت خود نیاز دارند را بیان کرده ایم.

اگر به رشته ای خاص علاقه مندید و نمی دانید کدام دانشگاه و یا کدام کشور را باید انتخاب کنید ، می توانید از مقاله تحصیل در خارج از کشور کمک بگیرید.

چرا تحصیل در سنگاپور به دانشجویان بین المللی توصیه می شود؟

دانشگاه های سنگاپور با ابزار مدرن تدریس ، فناوری و امکانات تحقیقاتی دوره هایی با کیفیت بالا را ارائه می دهند که خلاقیت ، نوآوری و کارآفرینی دانشجویان را پرورش می دهد ، پیوندهای محکم بین دانشگاه ها و صنایع نیز دوره های مربوط را برای کسب مهارت های عملی ارزشمند تضمین می کند.

سنگاپور سالانه پذیرای بیش از ۸۶۰۰۰ دانشجو بین المللی از ۱۲۰ ملیت است ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تضمین می کند که تحصیل در سنگاپور ، یک محیط امن و محرک توسعه نسل بعدی در جهان است.

آنچه که در امر مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور مهم است ، این است که شما به صورت هر چه تمام جنبه های مختلف اعم از مزایا و معایب ، سیستم آموزشی ، اعتبار دانشگاه ها ، برنامه های تحصیلی و غیره را مورد بررسی قرار دهید که چندان کار آسانی نیست و می تواند بسیار وقتگیر باشد!

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به سوالات شما پاسخ می دهند و انجام اقدامات لازم را برعهده می گیرند ، شما می توانید برای اخذ مشاوره تخصصی با متخصصان ما تماس حاصل فرمائید و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید اما قبل از هر چیزی بهتر است مقاله زیر را که از منابع معتبر گردآوری شده است را مطالعه نمائید.

تحصیل در سنگاپور

سیستم آموزشی سنگاپور

سیستم آموزشی سنگاپور تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش ( MOE ) قرار دارد و آنها جزئیاتی مانند سال تحصیلی اجباری را تعیین می کنند که از ژانویه شروع می شود و در نوامبر پایان می یابد ، در حالی که تعطیلات بین المللی مدارس متفاوت است ، مدارس دولتی چهار دوره تعطیلات دارند و تعطیلات رسمی را رعایت می کنند ، علاوه بر روز ملی ( ۹ اوت ) این موارد عبارتند از:

سیستم آموزشی سنگاپور
 • سال نو چینی
 • تعطیلات مسیحی جمعه خوب و روز کریسمس
 • جشنواره های مسلمانان هاری رایا Puasaand Har Raya Haji
 • جشنواره هندو ( دیوالی )
 • جشنواره بودایی وساک

سیستم مدارس در سنگاپور چگونه است؟

مفید است که بدانید سال های تحصیل در سنگاپور بر اساس سن تقسیم می شود ، این شبیه سیستم درجه بندی در ایالات متحده است.

 • ۳-۴ مهد کودک
 • ۵-۷ مهد کودک و پیش دبستانی
 • ۷-۱۱ / ۱۲ دبستان
 • ۱۲-۱۷ دبیرستان
 • ۱۷-۱۸ کالج اختیاری جونیور ( یا صلاحیت های شغلی )
 • ۱۸+ آموزش عالی اختیاری ( دانشگاه ، پلی تکنیک ، موسسه هنری و غیره )

حقایق آموزشی در مورد سیستم مدارس سنگاپور

 • دوره ابتدایی ۶ سال و دوره متوسطه ۴ سال طول می کشد و کودکان را برای انتقال به کالج متوسطه ( در مرحله آمادگی برای دانشگاه ) یا پلی تکنیک ( برای آموزش حرفه ای و یادگیری بزرگسالان ) آماده می کند.
 • با تشکر از تأکید بر آموزش ، تقریباً همه ( حدود ۹۷٪ ) جمعیت سنگاپور بالای ۱۵ سال باسواد هستند.
 • سنگاپور با رتبه بندی بالاتر از ژاپن ، یک رهبر جهانی در زمینه خواندن و مهارت علمی است.

مهد کودک ها در سنگاپور

کودکستان ها در سنگاپور حداکثر سه سال پیش دبستانی را برای کودکان ۳ تا ۶ ساله فراهم می کنند ، این سه سال به ترتیب مهد کودک ، کودکستان ۱( ۲K ) و کودکستان ۲ ( ۲ K) نامیده می شوند.

مهد کودک ها محیطی را برای کودکان فراهم می کنند تا یاد بگیرند چگونه با دیگران تعامل داشته باشند و همچنین آنها را برای آموزش رسمی در دبستان آماده می کنند ، فعالیت ها شامل یادگیری زبان نوشتاری و شفاهی و اعداد ، رشد مهارت های شخصی و اجتماعی ، سرگرمی ، موسیقی و بازی در فضای باز است.

کودکان در مهدکودک دو زبان انگلیسی و زبان مادری رسمی خود ( ماندارین ، مالایی یا تامیل ) را می آموزند ، بسیاری از مهد کودک های خصوصی یا کلیسایی ممکن است مالایی و یا تامیل را ارائه ندهند ، بنابراین دانش آموزان غیر چینی نیز ممکن است برخی از ماندارین استاندارد را در این مهد کودک ها یاد بگیرند.

مهد کودک ها توسط بخش خصوصی ، از جمله بنیادهای جامعه ، هیئت های مذهبی و گروه های مدنی یا بازرگانی اداره می شوند ؛ قابل توجه است که حزب اقدام خلق ، که از سال ۱۹۵۷ سنگاپور را اداره می کند ، به بیش از ۳۷۰ کودکستان از طریق موسسه خیریه خود ، بنیاد PAP Community رسیدگی می کند.

آموزش ابتدایی در سنگاپور

تحصیلات ابتدایی ، به طور معمول از هفت سالگی آغاز می شود و شامل یک مرحله چهار ساله پایه ( ابتدایی ۱ تا ۴ ) و یک دوره دو ساله جهت گیری ( ابتدایی ۵ تا ۶ ) است ؛ آموزش ابتدایی طبق قانون از سال ۲۰۰۳ اجباری است.

دانش آموزانی که در خانه آموزش می بینند ، در یک موسسه مذهبی تمام وقت تحصیل می کنند ، همچنین برای افراد با نیازهای ویژه که قادر به تحصیل در مدارس اصلی نیستند ، معافیت هایی اعمال می شود ، با این وجود والدین باید قبل از اعطای این معافیت ها ، شرایط تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش را داشته باشند ؛ دانش آموزان باید در مقطع ابتدایی ۴ امتحان دهند تا مشخص شود آیا می توانند در منزل مسکونی تحصیل خود را ادامه دهند یا خیر!

تحصیلات ابتدایی برای کلیه شهروندان سنگاپوری در مدارس تحت اختیار وزارت آموزش و پرورش رایگان است ، هر چند برای هر دانشجو جهت پوشش هزینه های متفرقه ماهانه حداکثر ۱۳ SGD هزینه پرداخت می شود.

مراحل و مواد آموزشی مقطع ابتدایی در سنگاپور

مرحله بنیاد اولین مرحله آموزش رسمی است و چهار سال ، از ابتدای کلاس ۱ تا ۴ ، به انگلیسی ، زبان مادری ( که شامل ماندارین استاندارد ، مالایی ، تامیل یا یک زبان هندی غیر تامیل (NTIL) ، پنجابی و بنگالی ) ، ریاضیات و علوم پرداخته می شود ؛ سایر دروس شامل آموزش مدنی و اخلاقی ، هنرها و صنایع دستی ، موسیقی ، آموزش بهداشت ، مطالعات اجتماعی و تربیت بدنی است که در کل دوره ابتدایی ۱ تا ۶ تدریس می شوند.

قابل توجه است که علم و دانش از کلاس سوم دبستان ( ۹ سالگی ) به بعد آموزش داده می شود و همچنین همه دانش آموزان پس از کلاس چهارم ابتدایی به مرحله جهت گیری می روند ، جایی که آموزش با توجه به توانایی دانش آموز جریان دارد.

و براساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش ، انگلیسی در مدارس ابتدایی به عنوان زبان اول آموزش داده می شود زیرا انگلیسی زبان بین المللی تجارت ، علوم و فن آوری است ؛ دوزبانه بودن سنگ بنای سیستم آموزشی سنگاپور محسوب می شود و همه دانش آموزان باید برای ثبت نام در مدرسه ابتدایی زبان دوم ( زبان چینی ، مالایی یا تامیلی ) را انتخاب کنند.

اتمام تحصیلات ابتدایی در مدارس سنگاپور

پس از ۶ سال تحصیلات ابتدایی ، دانش آموزان باید در آزمون ملی ترک مدارس ابتدایی ( PSLE ) شرکت کنند ، سپس دانش آموزان بر اساس نتایج خود در این آزمون ، تحصیل متوسطه مورد نظر خود را انتخاب می کنند و بر اساس لیاقت و انتخاب خود به مدرسه متوسطه اعزام می شوند.

دانش آموزان همچنین تحت یک برنامه جداگانه “پذیرش مستقیم مدارس” در یک مدرسه متوسطه پذیرفته می شوند ، به موجب این امر مدارس متوسطه می توانند تعداد مشخصی دانش آموز را بر اساس استعدادهای خاص خود قبل از اینکه این دانش آموزان از PSLE استفاده کنند ، انتخاب نمایند ، دانش آموزان پذیرفته شده تحت این طرح نمی توانند مدارس خود را براساس نتایج PSLE برگزینند.

سیستم آموزشی بالاتر سنگاپور چگونه است؟

سنگاپور تا سال ۲۰۲۴ از یک سیستم جریان برای آموزش دانشجویان استفاده خواهد کرد ، این سیستم کودکان را بر اساس توانایی های تحصیلی آنها به “جریان” یا مسیرهایی تقسیم می کند ، حائز اهمیت است که حضور شهروندان سنگاپوری در مدارس بین المللی بدون اجازه قبلی از وزارت امور داخله ممنوع هستند.

سه “جریان” مبتنی بر توانایی ها عبارتند از عادی-جریان آکادمیک ، آماده شدن برای دانشگاه ، عادی-جریان فنی ، آماده سازی برای صلاحیت های حرفه ای و دانشجویان Express یا با موفقیت بالا که انتظار می رود در دانشگاه سرآمد باشند.

دانش آموزان اکسپرس بین ۶ تا ۱۰ سطح GCE سنگاپور-کمبریج کسب می کنند ، در حالی که دانش آموزان عادی قبل از اینکه سطح O را بگذرانند ، در یک آزمون “سطح عادی” شرکت می کنند ؛ دانش آموزان عادی-فنی تشویق می شوند مباحث حرفه ای را انتخاب کنند.

تحصیلات پیش دانشگاهی و متوسطه در سنگاپور

مراکز پیش دانشگاهی سنگاپور مانند کالج های جونیور و انستیتوی متمرکز برای محصلانی طراحی شده اند که پس از ۲ تا ۳ سال آموزش پیش دانشگاهی مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه محلی هستند ، متناوباً ، موسسات پلی تکنیک و هنر در سنگاپور دانشجویان را برای هر دو نیروی کار و تحصیلات دانشگاهی آماده می کند.

علاوه بر کالج ها ، اکثر فارغ التحصیلان موسسات پلی تکنیک و هنر به ادامه تحصیلات عالی در دانشگاه های محلی و خارج از کشور می پردازند ؛ به کسانی که در واحدهای دانشگاهی که در پلی تکنیک تکمیل کرده اند نمره خوبی کسب کرده باشند ، در اکثر دانشگاه های سنگاپور معافیت هایی مشخص اعطا می شود.

سیستم آموزش عالی در سنگاپور

شایان ذکر است که موسسات ارائه دهنده تحصیلات عالی سنگاپور ، یک سیستم متنوع از دانشگاه های محلی ، دانشگاه های خارجی و دانشگاه های خصوصی را شامل می شوند که شما می توانید برحسب علاقه و بودجه خود برای پذیرش یکی از این موسسات آموزش عالی اقدام کنید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه مقاله ریز نکات مربوط به تحصیلات عالی در سنگاپور را توضیح داده است ، بنابراین با ما همراه باشید و از جنبه های مختلف سطح اول آموزش عالی ، لیسانس ، تا مقاطع تحصیلات تکمیلی ، فوق لیسانس و دکترا ، آگاهی یابید.

تحصیل در سنگاپور با مدرک دیپلم

متقاضیانی که قصد دارند در سنگاپور با مدرک دیپلم تحصیل کنند ، باید توجه داشته باشند که آنها می توانند وارد سطوح ابتدایی آموزش عالی شوند و در حقیقت لزوم دستیابی به آموزش عالی بیشتر ، اخذ مدرک لیسانس است.

تحصیل در سنگاپور با مدرک دیپلم

شرایط پذیرش برای دانشگاه های سنگاپور با توجه به سیستم آموزشی منحصر به فرد ، روند درخواست و همچنین مهلت تعیین شده بسته به مدارکی که متقاضی دارد متفاوت است ، متقاضیان برنامه لیسانس در دسته های زیر دسته بندی می شوند.

 • دارندگان سطح Cambridge ‘A’
 • دارندگان دیپلم پلی تکنیک
 • دارندگان دیپلم دبیرستان سنگاپور
 • دارندگان مدرک لیسانس بین المللی
 • شهروند سنگاپوری / مقیم دائم سنگاپور با شرایط بین المللی

صلاحیت های بین المللی برای تحصیل در سنگاپور

دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره لیسانس خود در سنگاپور هستند باید بدانند که روش و الزامات درخواست بسته به نوع مدرک تحصیلی و ملیت شما متفاوت است.

برای متقاضیان برنامه کارشناسی ارشد ، پیچیدگی کمتری دارد و متقاضیان فقط باید یک مدرک لیسانس چهار ساله داشته باشند که نمره لازم را کسب کنند ، یا یک مدرک معادل در موضوع یا رشته های مرتبط داشته باشند.

در زیر شرایط پذیرش برای تحصیل در سنگاپور ، معیارهای واجد شرایط بودن ، روش پذیرش برای دوره های کارشناسی را مشاهده خواهید کرد ، از آن جهت که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به دنبال تکمیل اطلاعات به بهترین نحو است ، شرایط پذیرش کارشناسی ارشد را نیز مورد بررسی قرار داده است.

اگر داوطلب مایل است تحصیلات عالی خود را در سنگاپور دنبال کند ، لازم است کلیه شرایط واجد شرایط بودن و پذیرش دوره های UG و PG در سنگاپور را برآورده سازد ، این الزامات ممکن است با توجه به دانشگاه یا موسسه ای که برای تحصیل انتخاب شده است متفاوت باشد.

الزامات واجد شرایط بودن برای دوره های کارشناسی در سنگاپور

اگر دانشجویان بخواهند در دوره های کارشناسی در دانشگاه های سنگاپور پذیرش بگیرند ، رعایت کلیه شرایط واجد شرایط بودن برای دوره های کارشناسی اجباری است.

 • برای دوره های کارشناسی ، تکمیل کلاس ۱۲ یا یک آزمون معادل از هیئت مدیره شناخته شده لازم است ؛ دانشگاه های سنگاپور نسبت به هیئت های دولتی برخی از هیئت های مدیره مانند CBSE و ICSE را ترجیح می دهند.
 • لازم است که امتحان کلاس ۱۲ با حداقل ۸۵٪ نمره واجد شرایط باشد.
 • پذیرش در دوره های کارشناسی مستلزم این است که داوطلب نمرات IELTS / TOEFL را به مقامات دانشگاه ارسال کند ( در ادامه به شرایط آن به صورت مجزا می پردازیم ).
 • مدارک تحصیلی لازم است فقط به زبان انگلیسی به مقامات دانشگاه ارسال شوند.
 • امتحانات مختلفی وجود دارد که به منظور ارائه پذیرش در دانشگاه های برتر سنگاپور انجام می شود ، برخی از آنها مربوط به سنجش سطح زبان متقاضی هستند.

موضوعات لیسانس در سنگاپور

قبل از مهاجرت به سنگاپور ، شما باید رشته تحصیلی خود را مشخص نمائید ، برخی از رشته های محبوب در سنگاپور که دانشجویان بین المللی به انها علاقه نشان دهنده اند به شرح زیر می باشد.

حسابداری معماری، علوم و علوم اجتماعی ، علوم بیولوژیکی ، ساختمان و املاک و مستغلات ، مدیریت کسب و کار ، ارتباطات محاسبه ، دندانپزشکی ، اقتصاد ، انگلیسی ، مهندسی ( زیست ، شیمی ، عمران ، محیط زیست ، برق ، مکانیک و غیره ) ، طراحی صنعتی ، مطالعات اطلاعاتی قانون ، علوم ریاضی ، پزشکی و موسیقی ، پرستاری ، داروسازی ، فیزیک ، روانشناسی ، علوم پایه ، جامعه شناسی ، کار اجتماعی و غیره.

الزامات واجد شرایط بودن برای دوره های کارشناسی ارشد در سنگاپور

الزامات واجد شرایط بودن دوره های کارشناسی ارشد در سنگاپور در اینجا ذکر شده است ، برای پذیرش در دوره های ارشد ، لازم است کلیه شرایط زیر را انجام دهید.

 • برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد لازم است که داوطلب دارای مدرک لیسانس یا معادل آن از دانشگاه یا موسسه معتبر باشد.
 • کارت های امتیاز GMAT ، GRE و غیره برای ارسال به مقامات دانشگاه مورد نیاز است.
 • برای پذیرش در دوره MBA ، لازم است دانشجو ۲ تا ۳ سال سابقه کار داشته باشد.
 • حداقل ۲٫۸ CGPA در سطح فارغ التحصیلی اجباری است.

روش پذیرش برای دوره های آموزش عالی در سنگاپور

اگر داوطلب می خواهد در دوره های UG و PG پذیرش شود ، لازم است مراحل پذیرش دوره ها را بداند.

 • دانشجو می تواند فرم درخواست را از طریق وب سایت رسمی دانشگاه منتخب دریافت کند.
 • هیچ آژانس مرکزی برای پذیرش آموزش عالی در دانشگاه های سنگاپور وجود ندارد ، داوطلب باید مستقیماً به دانشگاهی که در آن علاقه دارد مراجعه کند.
 • دانشجویان باید توصیه نامه ها و بیانیه هدف را در توصیف دلیل مناسب برای تحصیل ارائه دهند.
 • کلیه اسناد و مدارک لازم باید همراه با فرم درخواست پذیرش در دوره های UG و PG ارائه شود.
 • به داوطلبان توصیه می شود قبل از پایان مهلت مقرر ، فرم تقاضانامه را ارسال و مراحل پذیرش را تکمیل کنند.

اطلاعات مربوط به شرایط واجد شرایط بودن و پذیرش برای دوره های UG و PG در سنگاپور در اینجا ذکر شده است. سایر اطلاعات را می توان از طریق بروشور اطلاعاتی دانشگاه به دست آورد.

تقویم تحصیلی در سنگاپور

اگر شما به دنبال تحصیل در موسسات آموزش عالی سنگاپور هستید باید توجه داشته باشید که سال تحصیلی در دانشگاه های سنگاپور به طور کلی از ماه اوت آغاز می شود ، یا در آغاز یا پایان آن ، و در ژوئیه سال آینده به پایان می رسد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل را مورد نقد و بررسی قرار داده است و از همین جهت در این بخش از نام بردن موسسات آموزش عالی این کشور سر باز زده است ، برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را مطالعه نمائید و درصورت بروز هرگونه سوال ، با ما تماس بگیرید.

تحصیل رایگان در سنگاپور

این کاملا امری بدیهی است که تمامی دانشجویان و به خصوص دانشجویان بین المللی برای کاهش هزینه های خود در سنگاپور تمایل دارند که در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان تحصیل کنند ، اما آیا این امر شدنی است؟

تحصیل رایگان در سنگاپور

خارج از لطف نیست اگر بگوئیم که دانشگاه های سنگاپور هزینه و شهریه خوبی را در مقایسه با برخی از دانشگاه های خارج از کشور ، چه دولتی و چه خصوصی ، شامل می شوند ، اما اینکه شما انتظار یافتن دانشگاهی را داشته باشید که از ابتدا خدمات آموزشی خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجویان قرار دهند ، امری نشدنی است!

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی یادآوری می کند که تحصیلات ابتدایی برای کلیه شهروندان سنگاپوری در مدارس تحت اختیار وزارت آموزش و پرورش رایگان است ، هرچند برای هر دانش آموز ماهیانه ۱۳ SGD هزینه پرداخت می شود تا هزینه های متفرقه را پوشش دهد.

اما دانشجویان با ورود به مقاطع آموزش عالی ملزم به پرداخت هزینه هستند و سیاست های اجرایی متفاوتی در خصوص دانشجویان بین المللی وجود دارد که در بخش هزینه های تحصیل در سنگاپور ، شهریه پرداختی را مورد بررسی قرار داده ایم.

گزینه های کمک تحصیلی برای آموزش رایگان در سنگاپور

همچنین اگر شما مایل هستید که در سنگاپور به صورت رایگان تحصیل کنید ، دولت مزایایی را برای دانشجویان بالقوه در نظر گرفته است و تنها کافی است شما ضوابط و الزامات تعیین شده را با شرایط خود تطبیق دهید ، بورسیه های تحصیلی سنگاپور و کمک های مالی که در این کشور ارائه می شود می تواند بسیار کارآمد باشد و از همین جهت متقاضیانی زیادی نیز دارد ، بنابراین وقت را هدر دهید و ادامه مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

تحصیل به زبان انگلیسی در سنگاپور

بیشتر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در سنگاپور به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، بنابراین افراد بومی غیر انگلیسی نیز باید گواهی مهارت انگلیسی را به عنوان مدرک مهارت خود در زبان انگلیسی تهیه کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در سنگاپور

به طور کلی ، همه دانشگاه ها گواهینامه های صادر شده توسط IELTS ( سیستم بین المللی آزمایش زبان انگلیسی ) و TOEFL ( آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی ) را می پذیرند ، سایر گواهینامه ها بسته به دانشگاه قابل قبول هستند.

بیش از ۱۵۰ برنامه انگلیسی تدریس شده در سنگاپور وجود دارد و از آنجایی که تحصیلات دانشگاهی در سنگاپور انگلیسی را به عنوان واسطه اصلی تحصیلات در اختیار دارند ، دانشجویان باید در تمام جنبه های زبان مهارت داشته باشند : خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن ، و گوش دادن.

کارت نمره آیلتس یا تافل باید برای تأیید همان مورد به دانشگاه مربوطه ارسال شود ، هنگام آمادگی برای آزمون ، حداقل نمره مورد نیاز را می توانید از دانشگاه جویا شوید.

آیا ارائه مدرک زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی در سنگاپور الزامی است؟

در بعضی از دانشگاه ها می توان بدون نیاز به حضور در آزمون آیلتس یا تافل اقدام به درخواست نمود ، فقط اگر دانشجویان در تمام مدت تحصیلات خود انگلیسی داشته باشند و به ویژه نمره خوبی در امتحان انگلیسی کسب کرده باشند ، اگر دانشگاه متقاعد شود ، ممکن است از این شرط پذیرش صرف نظر کند.

بررسی اجمالی آزمون های زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی در سنگاپور

پذیرش در برخی از دوره ها در برخی از دانشگاه ها منوط به یک آزمون ورودی یا رقابتی است که دانشجویان باید آن را با نمره خوب پاس کنند.

 • TOEFL : این آزمون برای بررسی توانایی دانش آموز در صحبت کردن و درک زبان انگلیسی انجام می شود و توسط دانشگاه های سنگاپور پذیرفته می شود
 • آیلتس : در این آزمون چهار قسمت وجود دارد و سپس نمره کلی با ترکیب نمرات در همه بخش ها محاسبه می شود ، میانگین نمره قابل قبول برای دانشگاه های سنگاپور ، نمره ۶٫۵ است.
 • SAT : SAT یک آزمون استاندارد است که توسط هیئت کالج انجام می شود ، این امتحانی است که برای ارائه پذیرش در دوره های کارشناسی انجام می شود.

مدارک زبان برای تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

از آنجا که کلیه برنامه های دکترا سنگاپور به زبان انگلیسی آموزش داده شده است ، باید مهارت خود را در این زبان نشان دهید ، اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست و مدرک های قبلی شما به زبان انگلیسی آموزش داده نشده است ، لازم است مدارک امتحانات رسمی انگلیسی آیلتس یا تافل و یا C1 پیشرفته ارائه دهید که تقریباً در همه دانشگاه های سنگاپور قابل قبول است.

لازم به ذکر است که بسیاری از برنامه های مطالعاتی دارای یک سیاست دو زبانه هستند که انگلیسی را با زبان های مالایی ، ماندارین یا تامیل ترکیب می کنند.

تحصیل رشته های مهندسی در سنگاپور

جامعه در حال درک این موضوع است که مهارت های مهندسی ، پایه مهمی برای مشاغل مختلف بشمار میروند ، به گونه ای که براساس داده های رسمی اعلام شده ، ۵ مهارت از ۱۰ مهارت برتر مورد تقاضای کارفرمایان سنگاپور تحت چتر مهندسی قرار می گیرند.

تحصیل رشته های مهندسی در سنگاپور

تحصیل رشته های مهندسی در سنگاپور موضوعی گسترده است که می تواند به چندین رشته تقسیم شود ، دانشجویان می توانند در دانشگاه های سنگاپور به تحصیل رشته هایی نظیر مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی شیمی ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق و مهندسی هوانوردی و سایر رشته های مرتبط بپردازند.

دانشجویان با تحصیل رشته های فوق می توانند به مهندسان آینده تبدیل گردند و در ساختار جامعه خود نقشی مفید ایفا کنند ، قابل ذکر است که تحصیل رشته های مهندسی در دوره های کارشناسی ۳-۵ سال و در دوره های تحصیلات تکمیلی ۱- ۳ سال به طول می انجامد.

در واقع مهندسان متخصصانی هستند که کاربرد علم را برای طراحی ، ساخت ، آزمایش و تجزیه و تحلیل ساختارها ، ماشین ها ، مواد ، فرآیندها ، سیستم ها و سازمان ها اعمال می کنند.

برای تحصیل مهندسی ، می توانید دانشگاه های بسیار معتبر انگلستان را انتخاب کنید ، تحصیل مهندسی در انگلستان را در مقاله تحصیل در انگلستان بطور مفصل شرح داده ایم و تمام شرایط و هزینه های آن را بیان کرده ایم.

رشته های مهندسی و موسسات آموزش عالی در سنگاپور

قابل توجه است که بعد از رشته های مدیریت و حسابداری ، بیشترین تعداد ثبت نام در سنگاپور ، به رشته های مهندسی اختصاص دارد و هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل رشته های مهندسی در سنگاپور با یکدیگر به رقابت می پردازند.

دانشگاه های برتر سنگاپور ، از جمله دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه ملی فن آوری ، دوره های محبوب مهندسی ارائه می دهند که مورد توجه دانشجویان داخلی و بین المللی قرار گرفته است ، هر دو دانشگاه در لیست های رتبه بندی منتشر شده توسط آژانس های بزرگ مانند QS و Times Higher Education در ۵۰ دانشگاه برتر جهان برای مهندسی و فناوری قرار دارند.

لازم به ذکر است که دانشگاه های مهندسی سنگاپور با دانشگاه های استرالیا ، انگلستان و آمریکا همکاری دارند ، به طور خاص ، برنامه های اعطا شده در مقطع لیسانس در رشته های برق ، الکترونیک و مهندسی مکانیک با گواهی اعطا شده توسط دانشگاه نیوکاسل استرالیا ، یا دانشگاه کاونتری انگلستان ، انجام می شود و برخی دانشگاه ها نیز برنامه کارشناسی ارشد را با همکاری دانشگاه کاونتری ارائه می دهند.

برخی از رشته های مهندسی محبوب در سنگاپور

 • مهندسی مکانیک هسته اصلی اکثر دروس مهندسی است ، این رشته با بیش از ۵۰ سال سابقه اولین دوره در سنگاپور است و بیش از ۲۰۰۰۰ فارغ التحصیل را تولید کرده است که توسط رهبران صنعت و دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی شناخته شده اند.
 • معماری ترکیبی از هر دو حوزه هنری و علمی در روند برنامه ریزی ، طراحی و ساخت ساختمان است ، بهترین موسسات آموزش عالی سنگاپور که دانشجویان می توانند در آنجا به تحصیل رشته معماری بپردازند عبارتند از دانشگاه ملی سنگاپور ، دانشگاه فنی Nanyang ، پلی تکنیک نانیانگ ، پلی تکنیک سنگاپور ، پلی تکنیک Ngee Ann ، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور وکالج جهانی ترنت.
 • مهندسی عمران از دیگر رشته های پرطرفدار در سنگاپور است که توسط بسیاری از دانشگاه های برجسته این کشور نظیر NUS ارائه می شود- این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها در جهان است و در رشته مهندسی ساختمانی و عمران ، در رتبه ۱۰ دانشگاه های برتر قرار دارد.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در سنگاپور

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در سنگاپور قادر هستند در شرکت های ساختمانی ، پروژه های راه و شهرسازی ، دفاتر معماری و شرکت های مهندسی اشتغال یابند ، همچنین متخصصان رشته های مهندسی توانایی تالیف کتاب هایی در زمینه تخصص خود را دارند.

بسیاری از این فارغ التحصیلان اکنون در شرکت های بزرگ مشغول به کار هستند و توانسته اند مقام و جایگاه مناسبی کسب کنند که می توان گفت تحصیل در سنگاپور نقشی اساسی در اشتغال و پیشرفت آنها داشته است.

بازار کار رشته های محبوب مهندسی و درآمد آنها در سنگاپور

بازار کار مهندسی مکانیک در سنگاپور بسیار گسترده است و حقوق مهندسانی که دوره کارشناسی این رشته را به پایان رسانده اند ، تقریبا ۴۲۷۰ دلار سنگاپور در هر ماه می باشد.

فارغ التحصیلان رشته معماری در سنگاپور در آمد قابل توجهی دارند و بطور معمول مبلغ دریافتی آنها بالغ بر ۷۲۵۰ دلار سنگاپور در ماه است.

وقتی صحبت از مشاغل مهندسی عمران در سنگاپور می شود ، تقاضای مداوم وجود دارد و پروژه های بزرگ مانند پایانه Changi T5 ، نوسازی بندر Tuas ، برنامه دولت برای اتصال خانوارها با خطوط MRT ، زیرساخت های اجتماعی و پروژه های مسکونی تقاضا را بالا نگه می دارند ؛ بنابراین به دلیل وجود پروژه های فوق میزان اشتغال فارغ التحصیلان افزایش می یابد و بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران در سنگاپور فرام می شود.

تحصیل رشته های مهندسی در سنگاپور انتخابی مناسب برای دانشجویان آینده نگری است که قصد دارند به درجات والا دست یابند زیرا طی چند دهه گذشته ، برخی از گزارش های جهانی سنگاپور را به عنوان یک رهبر عالی در تحقیقات و نوآوری معرفی کرده اند و همین امر در سوق دادن توجه ها به سوی این کشور تاثیر شایانی داشته است ، پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا متخصصان ما با ارزیابی و سنجش شرایط شما ، اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور نسبت به برخی کشورهایی که تعداد موسسات آموزش عالی چندان چشمگیری در این لیست ندارند ، قابل توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته زیرا موسسات آموزش عالی این کشور در سه دسته ممتاز ، خوب و متوسط رتبه بندی شده اند که همین امر بیانگر پیشرفت و توسعه سیستم آموزشی سنگاپور و همچنین اعتبار مدارک اعطا شده موسسات آموزش عالی آن است.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور

به دانشجویانی که میخواهند از بین موسسات آموزش عالی قرار گرفته در این لیست یکی را انتخاب و به تحصیل رشته مورد نظر بپردازند ، توصیه می کنیم دانشگاه خود را از گروه های برتر انتخاب نمایند زیرا لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم هر ساله به روزرسانی می شود و احتمال اینکه امسال یک دانشگاه در گروه های تائید شده قرار داشته باشد و سال بعد حذف شود ، وجود دارد اما این ریسک در گروه های پایین ، بیشتر است!

گروه A دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور

 • Nanyang Technological University
 • National University of Singapore
 • Singapore Management University

گروه B دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور

 • Singapore Institute of Management

گروه C دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در سنگاپور

 • Lee Kong Chian School of Business
 • Nanyang Business School
 • Singapore University of Technology and Design

در ادامه مقاله با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید تا از بهترین دانشگاه های سنگاپور آگاهی یابید زیرا همانگونه که مشاهده کردید ، موسسه آموزش عالی نقش بسیاری در آینده تحصیلی و کاری شما چه در خارج از کشور و چه در ایران دارد!

تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

قابل ذکر است که سنگاپور دارای ۶ دانشگاه دولتی است که برنامه های دکترا را ارائه می دهند ، آموزش برنامه ها در مقطع دکترا از طریق تحقیقات است ، سنگاپور به دلیل داشتن سطح بالای تحصیلات مشهور است و شما با تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور می توانید در کنار محققان برجسته جهان کار کنید.

تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

اخذ مدرک دکترا در سنگاپور بسته به موضوع مورد مطالعه می تواند بین ۲ تا ۵ سال طول بکشد اما به طور متوسط حدود ۴ سال به طول می انجامد ، ساختار تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور با آنچه معمولاً در سایر نقاط جهان یافت می شود متفاوت است.

سال اول تحصیل برنامه مورد نظر در مقطع دکترا شامل یک عنصر تدریس شده است و از شما انتظار می رود با تکمیل ماژول های واجد شرایط ، تعداد معینی اعتبار کسب کنید ، همچنین می توانید در این مدت تکنیک هایی را که در آینده به آن ها احتیاج دارید را بیاموزید.

آزمون واجد شرایط بودن تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

پس از سال اول تحصیل خود و به شرطی که عنصر تدریس شده برنامه را با موفقیت پشت سر بگذارید ، می توانید یک پروژه تحقیقاتی خاص را انتخاب کنید ، سپس سرپرست شما طی کردن آزمون واجد شرایط QE را ترتیب خواهد داد.

QE ترکیبی از امتحان شفاهی و کتبی است که برای ارزیابی توانایی شما در درک و انتقاد از ادبیات و همچنین آزمایش دانش خاص در مورد پروژه تحقیقاتی انتخاب شده طراحی شده است ؛ پس از گذراندن این امتحان ، شما به عنوان کاندیدای دکترا تأیید می شوید و برای تولید پایان نامه خود تلاش می کنید ، اگر در این امتحان شکست بخورید می توانید آن را قبل از پایان سال دوم خود مجدداً بگذرانید.

دفاع پایان نامه مقطع دکترا در سنگاپور

برای به دست آوردن مدرک دکترا ، باید پایان نامه خود را ارسال کرده و سپس تحت عنوان دفاع رسمی رساله اقدام کنید ، برای اثبات تحقیقات ، دو یا چند متخصص آکادمیک در مورد پایان نامه شما سؤال خواهند کرد و دانش شما برای اعطای مدرک دکترا را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

ثبت نام در مقطع دکترا در سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور به طور کلی دارای ۲ ورودی هستند ، یکی در ماه اوت و دیگری در ژانویه ؛ برای تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور باید به دانشکده مربوط درخواست خود را ارسال نمایید ، هر دانشکده برنامه های متنوعی را با تمرکز بر طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می دهد ، پس از انتخاب برنامه ای که می خواهید درخواست کنید ، باید مطمئن شوید که معیارهای زیر را برای بررسی در نظر گرفته اید.

ثبت نام در مقطع دکترا در سنگاپور
 • مدرک مربوط به رشته مورد نظر
 • نمره عالی GRE
 • مهارت درانگلیسی

پاسخگویی به الزامات برنامه ، پذیرش در برنامه مربوطه را تضمین نمی کند زیرا تعداد متقاضیان اغلب از تعداد مکان های موجود بیشتر است.

درخواست تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

برای اینکه درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد ، نیاز به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مربوط دارید ، مطمئناً هنگام تهیه مدارک برنامه ، نیاز به تهیه نسخه دانشگاهی خواهید داشت رونوشت های رسمی را می توان توسط دانشگاه قبلی ارائه داد اما تمام نسخه ها باید به انگلیسی ترجمه شوند این کار با هزینه شما و با یک سرویس ترجمه شناخته شده انجام می گیرد.

نمره امتحانات سوابق تحصیلات تکمیلی ( GRE ) در سنگاپور

GRE یک آزمون استاندارد است که برای پذیرش اکثر مدارس تحصیلات تکمیلی ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان ، یک الزام پذیرش است ، GRE توسط سرویس آزمون آموزشی اداره می شود و استعداد شما را برای استدلال کلامی ، استدلال کمی و نوشتن تحلیلی آزمایش می کند ، به عبارت دیگر تمام مواردی که در طول دوره تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور از شما انتظار می رود را در بر می گیرد.

اکثر دانشکده های سنگاپور توصیه می کنند که نمره این آزمون ارائه شود تا از درخواست شما پشتیبانی کند ، در برخی دانشگاه ها نیز معیار پذیرش است ، نمرات برای ۵ سال پس از برگزاری آزمون معتبر است ، از آنجا که این آزمون مبتنی بر رایانه است ، می توانید در هر زمان از سال در یک مرکز ثبت نام آزمون با رزرو آنلاین انجام دهید.

پیشنهاد تحقیق یا بیان اهداف در سنگاپور

از شما خواسته می شود یک سند کوتاه ( ۱۰۰۰ – ۵۰۰۰ کلمه ) ارائه دهید که جزئیات تجربه ، علاقه تحقیق و دلایل شما را توضیح دهد ، همچنین ممکن است لازم باشد شما خلاصه ای مختصر از جهت تحقیق خود را در نظر بگیرید.

اسناد لازم برای پیشنهاد پژوهشی دکترا در سنگاپور

طرح تحقیق بدون توجه به جایی که شما برای تحصیل انتخاب می کنید ، بخش مهمی از هر برنامه PhD است ، شما نیاز به ارائه منابع از حداکثر ۳ داور دارید ، این داوران باید با کارهای آکادمیک قبلی شما آشنا باشند.

رقابت برای پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی در سنگاپور بسیار زیاد است ، اگر شواهد بیشتری برای پیشرفت تحصیلی دارید ، ممکن است بخواهید برای تقویت برنامه های خود ، ارائه آن را در نظر بگیرید ، به عنوان مثال شواهدی از تجربه تحقیق ، نشریات ژورنال و غیره.

اگر شما از واجدین شرایط تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور هستید و قصد دارید رشته تحصیلی خود را در سنگاپور ادامه دهید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مشورت کنید تا رشته های تحصیلی مرتبط با برنامه تحصیلی پیشین شما را بررسی کنند و بهترین آن را برای شما عزیزان انتخاب نمایند.

بورسیه های تحصیلی در سنگاپور

۷۸۰ بورس تحصیلی بسیار شناخته شده در سنگاپور اکنون باز است ، بورس تحصیلی برای تحصیل در سنگاپور به طور کامل توسط دولت سنگاپور و دانشگاه های برتر دولتی سنگاپور تأمین می شود ، شما قادر به بهره مندی از تحصیلی در لیسانس تمام وقت ، کارشناسی ارشد و دکترا خواهید بود.

بورسیه های تحصیلی در سنگاپور

بورس تحصیلی سنگاپور برای متقاضیان از هر جای دنیا با هر ملیت که واجد شرایط هستند در دسترس است ، هیچ مبلغی جهت ثبت نام لازم نیست و می توانید به صورت رایگان اقدام کنید.

دولت سنگاپور طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی دانشگاهی را برای دانشجویان بین المللی ارائه داده است که معیارهای محدودیت سنی برای این بورسیه های بین المللی سنگاپور وجود ندارد.

حداکثر دوره بورسیه های سنگاپور برای نامزدهای کارشناسی ارشد ۲ سال و برای داوطلبان دکترا ۴ سال و نامزدهای BS 4 سال است ، هیچ باند متصل به بورس تحصیلی وجود ندارد.

برخی از بورسیه هاس تحصیلی ارائه شده در سنگاپور

 • بورس تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور : دانشگاه ملی سنگاپور ۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، شما می توانید از برنامه های درسی چند رشته ای گسترده ، از جمله بیش از ۷۰ دوره مشترک ، همزمان و دو درجه با دانشگاه های برجسته جهان انتخاب کنید.
 • بورس تحصیلی دانشگاه نانیانگ : ۲۴۰ بورس تحصیلی Nanyang سنگاپور با بودجه کامل برای برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می شود ؛ پوشش مالی شامل شهریه کامل ، بلیط هواپیما ، وعده های غذایی ، محل اقامت ، کمک هزینه رایانه ، کمک هزینه زندگی می باشد.
 • بورس تحصیلی دولت سنگاپور : ۲۴۰ بورس تحصیلی دولت سنگاپور برای دانشجویان بین المللی برای ثبت نام در سال جاری برای گذراندن دوره های لیسانس ، برنامه های کارشناسی ارشد و Ph.D. برنامه های تحصیلی در دسترس است ؛ پوشش مالی شامل شهریه کامل ، بلیط هواپیما ، وعده های غذایی ، محل اقامت ، کمک هزینه رایانه ، کمک هزینه زندگی می باشد.
 • بورس تحصیلیSINGA : بورس تحصیلی SINGA ، بورسیه کاملاً بودجه ای در سنگاپور است ، معیارهای محدودیت سنی برای بورس تحصیلی بین المللی فارغ التحصیل سنگاپور وجود ندارد و شامل شهریه کامل ، بلیط هواپیما ، وعده های غذایی ، محل اقامت ، کمک هزینه رایانه ، کمک هزینه زندگی است.

کمک هزینه اعطا شده دولت برای تحصیل در سنگاپور

MOE کمک هزینه ای است که توسط دولت سنگاپور برای کمک به دانشجویان در مدیریت هزینه های تحصیلات عالی تمام وقت در این کشور ارائه شده است که شهروندان واجد شرایط سنگاپور ، اقامت دائم و دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دوره های کارشناسی تمام وقت در دانشگاه های خودمختار ممکن است آن را دریافت کنند.

قابل توجه است که شهروندان سنگاپور با شروع تحصیلات خود بطور خودکار این کمک هزینه را دریافت می کنند ، در حالی که ساکنان اقامت دائم و دانشجویان بین المللی نیاز به ارائه درخواست دارند ؛ دانشجویانی که پیشنهادات کمک هزینه تحصیل آنها پذیرفته می شود فقط باید هزینه های یارانه پرداخت کنند ، مبلغ کمک هزینه بسته به ملیت متفاوت است و شهروندان سنگاپوری بالاترین سطح یارانه شهریه را دریافت می کنند.

شرایط دارندگان بورسیه تحصیلی سنگاپور بعد از فارغ التحصیلی

شهروندان سنگاپور پس از فارغ التحصیلی در صورت گرفتن کمک هزینه تحصیل نیازی به پرداخت تعهد اوراق ندارند اما ساکنان دائمی و دانشجویان بین المللی که کمک هزینه تحصیل دریافت می کنند ، پس از فارغ التحصیلی لازم است که برای مدت ۳ سال در یک نهاد سنگاپور کار کنند.

کسانی که مایل به گرفتن کمک هزینه تحصیل و تعهد اوراق قرضه آن نیستند ، هزینه های غیر یارانه ای را در طول دوره تحصیل خود پرداخت می کنند.

قابل ذکر است که شهروندان سنگاپوری برای دریافت بورسیه های کمیسیون خدمات عمومی ( PSC ) ملزم به انجام اوراق قرضه خدمات تحت شرایط بورسیه خواهند بود.

اگر به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا هستید ، می توانید بورسیه های جذاب دانشگاه های کانادا را بررسی کنید ، در مقاله تحصیل در کانادا شرح کاملی از بورسیه های مقطع دکترا ارائه شده است.

کار پاره وقت دانشجویی در سنگاپور

اکثر دانشجویانی که در دانشگاه های سنگاپور تحصیل می کنند تمایل دارند برای پوشش برخی از هزینه های زندگی و همچنین تحصیل خود ، کار پاره وقت دانشجویی انجام دهند ، اما مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی خاطرنشان می شود که انجام کار پاره وقت دانشجویی در هر کشوری ملزم رعایت شرایط و ضوابطی تعیین شده است و سنگاپور نیز از این اصل مستثنی نیست!

کار پاره وقت دانشجویی در سنگاپور

شما به عنوان یک دانشجو بین المللی در سنگاپور می توانید تا ۱۶ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید ، برای کسانی که می خواهند در طول تعطیلات کار کنند مجوز کار لازم نیست زیرا می توانند تمام وقت و بدون محدودیت ویزا کار کنند.

پس از اتمام برنامه درجه ، دانشجویان بین المللی می توانند در صورت تمایل به دنبال فرصت های شغلی در سنگاپور ، درخواست مجوز یک ساله مراجعه به ICA ( اداره مهاجرت و بازرسی های سنگاپور ) را ارائه دهند ، این کار بصورت آنلاین از طریق e-VP انجام می شود.

شرایط کار پاره وقت دانشجویی در سنگاپور

کار پاره وقت تحت شرایط خاصی مجاز است و باید مورد تایید دانشگاهی باشد که شما در آن تحصیل می کنید ، قبل از اینکه به دنبال اشتغال پاره وقت باشید ، بهتر است در دفتر دانشگاه مربوطه استعلام کنید.

کارفرمایان محلی می توانند برای دانشجویان بین المللی اشتغال پاره وقت ارائه دهند ، به عنوان دانشجو باید یک مجوز از موسسه خود ارائه دهید که به شما امکان می دهد شغل پاره وقت داشته باشید.

اگر مایل به انجام کار پاره وقت در سنگاپور هستید ، اطمینان حاصل کنید که ویزای شما اجازه انجام کار با حقوق را می دهد.

معضلات کار دانشجویی در سنگاپور

اکثر دانشگاه های سنگاپور کار خارج از دانشگاه را تأیید نمی کنند ، طبق قانون دانشجویان هنگام تحصیل می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند اما در بیشتر موارد ، مشاغل محدود به دانشگاه است ؛ اگر خودتان کار را انتخاب کنید ، انتظار میرود با شرایطی روبرو شوید که موسسه ، محل کار انتخابی شما را تأیید نکند زیرا وظیفه اصلی شما در این مرحله استفاده از دانش و تحصیل در دانشگاه است ، نه کسب درآمد!

باید توجه داشته باشید که اگر مدیریت برنامه تشخیص دهد که کار مورد نظر در بالا بردن صلاحیت شما در رشته تخصصی خود کمک نمی کند ، آن را تأیید نخواهد کرد.

انواع مشاغل دانشجویی و دستمزد آنها در سنگاپور

انواع مختلفی از مشاغل برای دانشجویان در سنگاپور موجود است و شما برای آگاهی بهتر می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، اما برای آشنایی هرچه بهتر شما ، برخی از مشاغل پاره وقت دانشجویی در سنگاپور به شرح زیر می باشد.

 • Service Associate ( قرارداد پاره وقت ) – تبلیغات دانشجویی
 • همیار فروش ( نیمه وقت )
 • تولید کننده پذیرش
 • دستیار خرده فروشی نیمه وقت ( جستجوگر انقضا )
 • راهنمای تورهای محلی ( پاره وقت )
 • مدرس نیمه وقت ( دانشکده تجارت Nanyang ، NBS )
 • دستیار آزمایشگاه

در کل دانشجویان با کار پاره وقت دانشجویی در سنگاپور می توانند به صورت میانگین ۱۰ دلار در ساعت درآمد داشته باشند که به نظر مناسب میرسد اما هنگامی که مجموع ساعات مجاز کار دانشجویی را در نظر بگیرید ، شاید شرایط کمی دشوارتر شود!

اما فرصت های مناسبی با میزان حقوق دریافتی بالایی نیز در سنگاپور وجود دارد ، مانند مدرس خصوصی ( مشاغل شهریه ) که ۲۵ دلار – ۱۲۰ دلار در ساعت درآمد دارد و می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.

خدمات بیمه دانشجویی در سنگاپور

اگرچه دولت سنگاپور کارهای زیادی برای دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل می کنند انجام داده است ، اما در حال حاضر هزینه پزشکی این دانشجویان را تأمین نمی کند ، بنابراین دانشجویان خارجی در سنگاپور باید از برنامه های بیمه درمانی موجود در این کشور استفاده کنند.

خدمات بیمه دانشجویی در سنگاپور

بسیاری از دانشجویان خارجی که در دانشگاه های سراسر سنگاپور تحصیل می کنند ، ممکن است از یک فوریت پزشکی رنج ببرند و در چنین شرایطی ، یک طرح بیمه درمانی که میزان کافی از پوشش را فراهم می کند ، می تواند دانشجو را از متحمل شدن هزینه های سنگینی که بدون استفاده از بیمه تحمیل می شود ، در امان نگه دارد.

چرا بیمه درمانی سنگاپور برای دانشجویان خارجی مهم است؟

به دانشجو در یک کشور خارجی توصیه می شود از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار باشد ، بنابراین هر کسی که در یک کشور خارجی دانشجو است ، باید یک طرح بیمه خریداری کند که یک دوره را پوشش دهد.

معمولاً کالج ها یا دانشگاه ها انتظار دارند که هر دانشجو خارجی قبل از پذیرش ، برنامه بیمه درمانی قابل قبولی داشته باشد.

اهمیت دستیابی به پوشش بیمه درمانی مناسب به عنوان یک دانشجو بین المللی هرگز قابل اغماض نیست ، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا موسسات اغلب بر دانشجویان خارجی دارای بیمه درمانی اصرار می ورزند ، یکی از این موارد فقدان مراقبت های بهداشتی تحت حمایت دولت است و معمولاً دولت یک کشور ، بودجه ای را برای دانشجویان بین المللی تأمین نمی کند ، بنابراین این واقعیت باعث می شود که دانشجویان بین المللی بخواهند برای پوشش بیمه درمانی خود برنامه ریزی یا سازماندهی کنند.

علاوه بر این ، هزینه مراقبت های بهداشتی اغلب برای یک دانشجو بین المللی بسیار زیاد است تا بتواند آن را در زمان اضطراری مدیریت کند ، این امر باعث می شود که بیمار از یک بحران مالی رنج ببرد ، بنابراین یک شکل کافی از پوشش بیمه ای گزینه بهتری برای مدیریت مراقبت های بهداشتی یک دانشجوی خارجی است.

در غیر این صورت ، صورتحساب های پزشکی ممکن است انباشته شده و اگر بیش از حد زیاد شود ، باعث می شود دانشجو تحت فشار بیش از حد بدهی قرار گیرد.

تاثیر بیمه درمانی بر هزینه های پزشکی دانشجویان در سنگاپور

بیمه درمانی همچنین هزینه کلی دانشجویان خارجی را کاهش می دهد ، از طریق استفاده از پوشش بیمه ، یک دانشجو خارجی اکثر صورتحساب های پزشکی را یارانه می گیرد و فقط پرداخت بسیار کمتری را نسبت به آنچه بدون استفاده از پوشش بیمه پرداخت می شود ، متحمل می شود ؛ مبلغی که پرداخت می شود شامل مالیات و سایر کسورات است.

دانشجویان خارجی با بیمه نیز ممکن است از هزینه کمتری برای مشاوره با پزشکان بهره مند شوند ، این معمولاً به این دلیل است که بسیاری از شرکت های بیمه با پزشکان ، کلینیک ها و بیمارستان های خاصی معامله می کنند که به بیمه گذار امکان پرداخت هزینه مشاوره کمتری را می دهد.

مزایا بیمه درمانی در سنگاپور

مزایای مختلفی وجود دارد که یک دانشجو خارجی در سنگاپور می تواند از هر طرح بیمه درمانی مربوطه بدست آورد.

از مهمترین مزایایی که ممکن است یک دانشجو خارجی از آن بهره مند شود شامل ویزیت دو طرفه بیمارستان است ، این مزیت باعث می شود تا یک دانشجو خارجی که در بیمارستان بستری شده است ، یکی از اعضای خانواده اش برای ملاقات به سنگاپور سفر کند در حالی که دانشجو در بیمارستان بستری است ؛ این امر به وسیله ارائه دهنده بیمه و ارتباط با یکی از اعضای اصلی خانواده مورد نظر امکان پذیر است ، سپس به این عضو خانواده امکان دیدار از سنگاپور داده می شود تا در بیمارستان در کنار دانشجو بیمار باشد.

حمایت مالی یکی دیگر از مزایایی است که به دانشجویان خارجی با برنامه های بیمه درمانی در سنگاپور اعطا می شود ، برای یک دانشجو خارجی می توان حداکثر ۱۵۰۰۰ دلار تضمین کرد که می تواند برای پرداخت شهریه پرداخت نشده در صورت نابودی اسپانسر دانشجو استفاده شود ، حمایت حامی مالی ممکن است در مواردی از کار افتادگی دائمی نیز تأثیر بگذارد.

در موارد خاص ، یک دانشجو خارجی ممکن است مجبور شود برای بیماری یا جراحت شدید در کشوری غیر از سنگاپور تحت معالجه قرار گیرد ، مزایایی که ممکن است ادعا شود شامل پوشش هزینه های سفر در چنین موارد اضطراری پزشکی است تا دانشجو در کشوری که قرار است درمان پزشکی در آن انجام شود تحت درمان قرار گیرد.

آیا با ایجاد وقفه در تحصیل ، بیمه درمانی سنگاپور لغو می شود؟

برنامه های بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی در سنگاپور همچنین وقفه های تحصیل را در بر می گیرد ، اگر هر دانشجو خارجی به دلیل بستری شدن در بیمارستان یا بیماری قادر به گذراندن دوره ای از تحصیل نباشد ، پوشش بیمه ای اعمال می شود و با پرداخت مبلغی حداکثر ۱۰ هزار دلار شهریه دانشجو را جبران می کند.

ویژگی های منحصر به فرد برنامه های بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی در سنگاپور

برنامه های بیمه دیگری برای دانشجویان خارجی در سنگاپور دارای چندین مزیت اضافی است ، در این میان مزایای اختصاصی وجود دارد که توسط تعدادی از برنامه های بیمه دیگر ارائه نمی شود ، این مزایای اختصاصی شامل پوشش برای آسیب های قبلی ، بیماری های روانی ، زایمان و بستری در بیمارستان مربوط به زایمان و همه داروهای تجویز شده است.

در صورتي كه دانشجو هنگام ورود به سنگاپور يكي از اعضاي خانواده خود را به همراه خود بياورد ، مي توان اين پوشش بيمه را نيز تحت پوشش قرار داد ، این گزینه به عنوان جایگزینی برای خرید یک برنامه پزشکی سفر برای همین اعضای خانواده است.

برنامه های بیمه درمانی دانشجویان خارجی سنگاپور نیازی به تمدید ندارند ، برنامه های بیمه سنگاپور برای دانشجویان خارجی برای پوشش کل مدت دوره ایجاد شده است ، بنابراین نیازی به تمدید پوشش بیمه در طول اقامت دانشجو در کشور نیست.

جزئیات مالی چنین برنامه هایی را می توان به منظور کاهش بیشتر هزینه کلی چنین برنامه های بیمه ای ، بهینه سازی کرد ، هزینه طرح بیمه دانشجویان خارجی در سنگاپور نسبتاً ارزان است زیرا این دانشجویان جوان و معمولاً سالم هستند ، به همین دلیل دانشجویان خارجی حق بیمه کمتری در مقایسه با سایر خارجیان سنگاپور پرداخت می کنند ، فرض بر این است که اکثر آنها سالم و جوان هستند و بنابراین نسبت به افراد مسن خارجی ، کمتر به سختی بیمار می شوند یا صدمات جدی می بینند.

آیا بیمه ای که توسط دانشجویان خارجی در سنگاپور خریداری می شود در کشورهای دیگر معتبر است؟

پوشش بیمه ای که توسط هر دانشجو خارجی محصل در سنگاپور خریداری می شود ، در خارج از کشور فاقد اعتبار است و اعتبار این پوشش محدود به مدت تحصیل دانشجو در سنگاپور است.

برای اطلاعات دقیق تر و بررسی تمام جزئیات مربوط به خدمات بیمه دانشجویی در سنگاپور ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا راهنمایی های لازم را به عمل آوریم.

خوابگاه های دانشجویی کشور سنگاپور

اسکان دانشجویی برای دانشجویان بین المللی مهمترین نیاز است ، طیف گسترده ای از محل اقامت در سنگاپور برای مطابقت با هر جیب در دسترس است.

خوابگاه های دانشجویی کشور سنگاپور

دانشجویان قبل از ورود به سنگاپور باید مقدمات اسکان را فراهم کنند ، قبل از اینکه از کشور خود خارج شوید می توانید محل اقامت موقت را ترتیب دهید و به شما فرصت می دهد تا هنگام رسیدن ، برای زندگی خود برنامه ریزی کنید.

بیشتر موسسات آموزشی دارای یک دفتر دانشجویی بین المللی هستند که در زمینه نیازهای دانشجویان بین المللی تخصص دارد ، کارکنان این مراکز در مورد روش های اقامت ، تماس برای پیشنهادات شخصی اجاره ای ، خدمات تطبیق دانشجویان در اتاق ، نکات مفید در مورد اجاره خانه های دانشجویی و همچنین در انتخاب نوع محل اقامت متناسب با نیاز دانشجویان به شما مشاوره می دهند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر به انواع اقامتی که عموماً در اختیار دانشجویان خارجی در سنگاپور قرار دارد ، پرداخته است ، بنابراین با ما همراه باشید.

تالارهای اقامتگاه و هاستل برای دانشجویان در سنگاپور

دانشجویان بین المللی سال اول معمولاً هنگام تقاضا برای اسکان در دانشگاه اولویت دارند ، اتاق ها می توانند یک نفره یا مشترک باشند ، همچنین بسته های غذا با هزینه اضافی در دسترس هستند.

تالارهای اقامتی امکاناتی از قبیل اتاق های تلویزیون ، اتاق های مطالعه ، اتاق های لباسشویی ، اتاق های رایانه ، آشپزخانه و غیره را فراهم می کنند ، خدمات رفاهی و فعالیت های پیوند نیز برای ساکنان آن سازمان یافته است.

نرخ اتاق از ۱۴۰ الی ۴۴۰ دلار در ماه می باشد و در واقع مقدار آن بستگی به تعداد دانشجویان مشترک اتاق دارد.

مقایسه خوابگاه های خصوصی و معمولی در سنگاپور

خوابگاه های خصوصی توسط موسسات آموزشی یا آژانس های مستقل اداره می شوند ، گزینه های تک یا اشتراک به طور معمول در دسترس هستند.

بهترین گزینه این است که از طریق دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید ، محل اقامت خود را جستجو کنید ، خوابگاه های دانشجویی معمولی در هر واحد ۶ دانشجو دارند ، اتاق ها اغلب مبله هستند و معمولاً دفتر مسکن دانشجویی وجود دارد که در صورت خراب شدن یا کار نکردن هر چیزی به آنها کمک می کند.

به علاوه ، خوابگاه های دانشجویی راهی عالی برای شناخت مردم است ، دانشجویان از سنگاپور و خارج از کشور با هم زندگی می کنند که یادگیری آداب و رسوم مختلف از سراسر جهان را آسان تر می کند!

مدارس شبانه روزی در سنگاپور

مدارس شبانه روزی معمولاً برای محصلان متوسطه و کالج جونیور بین ۱۳ تا ۱۹ سال آزاد هستند ؛ خدمات شبانه روزی شامل محل اقامت ، وعده های غذایی ، خدمات خشکشویی ، امنیت ۲۴ ساعته ، راهنمایی شبانی ، شهریه ، نظارت ، امکانات ورزشی و تفریحی است.

همچنین روحیه رفاقت خوبی اغلب به دلیل پیوند و دوستی که در میان شبانه روزی ها ایجاد می شود ، وجود دارد ؛ قابل ذکر است که نرخ اقامت در چنین گزینه ای از ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در هر سال تحصیلی است.!

اقامت در خانه بومی در سنگاپور

برخی از خانوارها در سنگاپور در خانه های خود را باز می کنند و برای دانشجویان بین المللی خدمات شبانه روزی کامل ارائه می دهند ، هزینه خانه اقامت از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر ماه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید با انجمن شرکت های مدیریت در سنگاپور تماس بگیرید اما برای سهولت بیشتر ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زمینه یافتن محل اسکان در کنار یک خاناده بومی در سنگاپور که از مزایای بسیاری نیز برخوردار است ، به شما کمک خواهند کرد.

آپارتمان ها / خانه های عمومی و خصوصی در سنگاپور

دانشجویان ممکن است بخواهند اجاره یک اتاق یا آپارتمان یا خانه را مستقیماً از صاحبان مسکن عمومی یا خصوصی در نظر بگیرند ، از دانشجویان انتظار می رود حداقل یک ماه اجاره پیش پرداخت و یک ماه سپرده ضمانت پرداخت کنند.

آپارتمان کانکس با امکانات حمام مشترک یا فقط یک اتاق در یک آپارتمان مشترک می تواند ماهیانه تقریباً ۷۰۰ – ۲۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد ؛ اگر می خواهید کاملاً شخصی زندگی کنید ، استودیوها و آپارتمان های یک خوابه ماهیانه ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار هزینه دارند.

خوشبختانه می توانید با زندگی در دورتر از مرکز شهر مقداری پس انداز کنید و با داشتن یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد ، هنوز هم می توانید با خیالی آسوده به کلاس بروید و از کلاس خارج شوید.

به طور معمول ، مرکز خدمات بین المللی دانشجویی تماس با نمایندگان مسکن و خدمات تطبیق را برای کمک به دانشجویان در یافتن محل اقامت با کیفیت فراهم می کند.

هتل ها و سرویس آپارتمان در سنگاپور

کسانی که یک دوره کوتاه مدت مانند یک برنامه آموزش اجرایی را دنبال می کنند ، طیف گسترده ای از هتل ها را برای انتخاب دارند ، نرخ هتل به مکان و سطح خدمات دهی آنها بستگی دارد.

برای کسانی که مدت زمان بیشتری در سنگاپور اقامت دارند یا اعضای خانواده آنها را همراهی می کنند ، آپارتمان های سرویس دار بهترین گزینه بعدی است ، آپارتمان های خدماتی با راحتی در خانه داری ، همه راحتی خانه را فراهم می کنند.

بهترین دانشگاه های سنگاپور

۳۴ دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که ۶ تا از آنها دانشگاه ملی هستند ، ۲ دانشگاه شناخته شده دانشگاه ملی سنگاپور ( NUS ) و دانشگاه فناوری Nanyang ( NTU ) هر دو دارای ویژگی های بسیار بالایی در QS World Rankings World 2021 هستند.

بهترین دانشگاه های سنگاپور

قابل توجه است که بهترین دانشگاه های سنگاپور به قدری محبوب هستند که دوره هایی را در طیف گسترده ای از موضوعات برای جمعیت دانشجویی بیش از ۳۰۰۰۰ نفر ارائه می دهند.

اگر شما نیز می خواهید یکی از این دانشجویان باشید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش همراه باشید تا از بهترین دانشگاه های سنگاپور آگاهی یابید.

دانشگاه ملی سنگاپور National University of Singapore

سوپراستار جهانی سنگاپور ، دانشگاه ملی سنگاپور ( NUS ) در حال حاضر در یازدهمین رتبه بندی دانشگاه جهانی QS و اولین در رتبه بندی دانشگاه QS آسیا ۲۰۲۱ قرار دارد ، NUS در رتبه بندی دانشگاه های QS توسط موضوع ، عملکرد بالایی را نشان می دهد که تعداد کمی از دانشگاه های جهان می توانند با آن رقابت کنند.

این دانشگاه اکنون دارای رتبه هفتم در جهان برای موضوع گسترده مهندسی و فناوری و ششم برای مهندسی عمران است ، همچنین در فهرست ۱۰ مورد برتر علوم اجتماعی و مدیریت قرار دارد.

NUS رویکردی یکپارچه و چند رشته ای برای تحقیق در پیش گرفته و با شرکایی از صنعت ، دولت و دانشگاه برای کار در مسائل مهم و پیچیده مرتبط با آسیا و جهان همکاری می کند ؛ این دانشگاه بسیاری از برنامه های دانشگاهی نوآورانه که شامل تبادل دانشجو ، کارآموزی و کارآفرینی و همچنین برنامه های مشترک می باشد را همزمان با برخی از بهترین دانشگاه های جهان ارائه می دهد.

NUS دارای ۱۷ دانشکده و موسسه در ۳ دانشگاه است که عبارتند از علوم و علوم اجتماعی ، کسب و کار ، محاسبه ، آموزش مداوم و مادام العمر ، دندانپزشکی ، طراحی و محیط ، دانشکده پزشکی Duke-NUS ، مهندسی ، علوم و مهندسی یکپارچه ، قانون ، دارو ، موسیقی ، سلامت عمومی ، سیاست ، علوم پایه ، برنامه دانش پژوهان دانشگاه ، کالج Yale-NUS.

دانشگاه فنی Nanyang

دانشگاه فناوری Nanyang در جایگاه یازدهم جهانی و برای پنجمین سال متوالی در میان بهترین دانشگاه های جوان جهان ( بر اساس رتبه بندی دانشگاه های QS ) تنها دو رتبه پایین تر از دانشگاه ملی سنگاپور قرار گرفته است ؛ علاوه بر این ، این دانشگاه توانسته به دلیل تولید تحقیق ، نوآوری و تعالی عالی خود ، تحسین جهانی را به دست آورد.

دانشگاه فنی Nanyang سنگاپور ( NTU ) دانشگاهی جوان و پرتحرک با ۳۳۰۰۰ دانشجو کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی ، بازرگانی ، علوم ، علوم انسانی ، هنر ، علوم اجتماعی ، آموزش و پزشکی است.

این دانشگاه به دلیل دوره های مهندسی خود و در رتبه بندی QS World University by Subject در پنج دانشگاه برتر جهانی برای موضوع گسترده مهندسی و فناوری بسیار مورد توجه است و همچنین برای علوم مواد در رتبه سوم قرار دارد.

NTU خانه موسسات جهانی نظیر انستیتو ملی آموزش ، رصدخانه زمین سنگاپور و مرکز مهندسی علوم زیست محیطی سنگاپور و همچنین مراکز تحقیقاتی برجسته مانند موسسه تحقیقات محیط زیست و آب Nanyang و انستیتوی تحقیقات انرژی می باشد.

پردیس هوشمند NTU اغلب در میان ۱۵ پردیس برتر جهان قرار دارد و علاوه بر پردیس اصلی خود در بخش غربی سنگاپور ، دارای یک پردیس پزشکی در Novena ، منطقه بهداشتی سنگاپور است.

دانشگاه مدیریت سنگاپور Singapore Management University

دانشگاه مدیریت سنگاپور ( SMU ) که در ۲۹ ژوئیه ۲۰۰۰ تأسیس شد سومین دانشگاه خودمختار سنگاپور است ، این دانشگاه برنامه های تجاری گسترده ای را ارائه می دهد که از طریق موسسه Wharton از دانشگاه پنسیلوانیا الگوبرداری شده است.

SMU شامل ۶ موسسه است که برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را در زمینه هایی نظیر مدیریت بازرگانی ، تجزیه و تحلیل تجارت ، خدمات مالی ، حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت سیستم های اطلاعاتی ، حقوق و علوم اجتماعی ارائه می دهد.

این دانشگاه دارای بیش از ۳۰ موسسه تحقیقاتی و مراکز تعالی است و آموزش های سازمانی و یادگیری مادام العمر برای افراد را از طریق برنامه های توسعه حرفه ای و اجرایی ارائه می دهد ، قابل توجه است که SMU توسط AACSB International ، EQUIS و AMBA معتبر شناخته شده است.

بهترین شهرهای سنگاپور برای تحصیل

شما به عنوان یک دانشجو بین المللی باید توجه داشته باشید که محیط بیشترین تاثیر را در تجارب و خاطرات شما هنگام اقامت در خارج از کشور خواهد داشت و نباید به سادگی از شهر و محل اقامت بگذرید و تنها هدف خود را بر قبولی و پذیرش یکی از موسسات آموزشی عالی واقع در سنگاپور متمرکز کنید.

بهترین شهرهای سنگاپور برای تحصیل

از آن جهت که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی احساس کرده که ممکن است شما از بهترین شهرهای سنگاپور برای تحصیل غافل شوید ، در این بخش برخی از این شهرها را معرفی کرده است اما برای اطلاعات دقیق تر و بررسی کامل تر می توانید با ما تماس بگیرید.

شهر سنگاپور

شهر سنگاپور یکی از شهرهای مهم کشور سنگاپور می باشد که به عنوان پایتخت این کشور ، یکی از تمیزترین و زیباترین پایتخت ها است ، همچنین ساختمان های بلند این شهر و معماری بی نظیر آن باعث شده تصویر زیبایی از این شهر به وجود آید.

جالب است بدانید که شهر سنگاپور با سه میلیون نفر اقوامی از نژادهای چینی ، مالایایی و هندی و ادیان بودایی ، مسلمان ، مسیحی و غیره را تشکیل می دهند که زبان های چینی مالایی ، تامیل و انگلیسی صحبت می کنند.

حائز اهمیت است که موسسات آموزش عالی برجسته ای نیز در این شهر واقع شده است که هرساله از ورود دانشجویان بین المللی استقبال می کنند و شما با خیالی راحت می توانید در این شهر امن به تحصیل بپردازید.

تحصیل در Bukit Timah

بوکیت تیما بیشتر به خاطر چشم انداز طبیعی اش مشهور است و یک توریست در سنگاپور همیشه در فهرست جاذبه های بازدید خود از طبیعت طبیعی BukitTimah و پارک پرندگان جورونگ دیدن می کند.

بیش از یک مکان توریستی ، Bukit Timah مکانی ایده آل برای زندگی دانشگاهی یک دانشجو بین المللی در سنگاپور است و چندین موسسه معتبر بین المللی برای آموزش عالی را در خود جای داده است ، به عنوان مثال دانشگاه ملی سنگاپور ( یکی از دانشگاه های بسیار مورد توجه سنگاپور ) ؛ این مرکز همچنین خانه سایر موسسات معتبر آموزشی مانند موسسه HwaChong ، موسسه بین المللی کانادا وکالج دالویچ می باشد.

موسسات و مراکز تجاری مهم نیز در این شهر وجود دارند و سبک زندگی راحتی را برای همه ساکنان Bukit Timah فراهم می کنند ، علاوه بر این سیستم حمل و نقل در منطقه به اندازه سایر مناطق سنگاپور کارآمد است.

از این رو ، دانشجویان بین المللی که خواهان مکانی مناسب ، آموزش عالی و آرامش زیبا هستند ، باید آنچه بوکیت تیمه ارائه می دهد را کشف کنند.

سایر شهرهای مهم در سنگاپور

 • شهر آنگ مو کیو در کشور سنگاپور
 • شهر بدوک در کشور سنگاپور
 • شهر بوکیت باتوک در کشور سنگاپور
 • شهر بوکیت مراه در کشور سنگاپور
 • شهر گیلانگ در کشور سنگاپور
 • شهر هوگانگ در کشور سنگاپور
 • شهر مارین پرید در کشور سنگاپور

هزینه های تحصیل در سنگاپور

هزینه های تحصیل در سنگاپور از جمله مواردی است که متقاضیان باید بدان توجه لازم را داشته باشند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای کمک به دانشجویان و سهولت هر چه بیشتر کار آنها ، شهریه و عوامل مرتبط با آن در دانشگاه های سنگاپور را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات به دست آمده را با شما به اشتراک گذاشته است.

هزینه های تحصیل در سنگاپور

اغلب ، هزینه های تحصیل در سنگاپور به دانشگاه و برنامه تحصیلی و تابعیت شما بستگی دارد ، هزینه های تحصیل در دانشگاه های سنگاپور ممکن است بیشتر از دانشگاه های کشورهای همسایه باشد ، با این حال ، دانشگاه های دولتی سنگاپور بسیار ارزان تر از بسیاری از دانشگاه های خصوصی و دولتی خارج از کشور هستند ؛ قابل توجه است که عامل اصلی تأثیرگذار در میزان شهریه ، ملیت دانشجو است و در این کشور ، چهار مبلغ مختلف بسته به وضعیت دانشجو اعمال می شود.

 • هزینه های یارانه ای سالانه قابل پرداخت توسط شهروندان سنگاپور
 • هزینه های یارانه ای سالانه قابل پرداخت توسط ساکنان دائمی
 • هزینه های یارانه سالانه قابل پرداخت توسط دانشجویان بین المللی
 • هزینه های سالانه غیر یارانه ای

چگونگی بررسی هزینه های تحصیل در سنگاپور از سوی موسسات

براساس سیستم آموزشی سنگاپور ، هزینه های تحصیل به طور سالانه مورد بررسی قرار می گیرند و هر زمان که لازم باشد با هر گروه جدید از دانشجویان تعدیلاتی انجام می شود ، هر گروه جدید از مقدار دقیق شهریه هایی که باید در طول دوره تحصیل خود بپردازد ، مطلع خواهد شد ؛ این امر دانشجویان را قادر می سازد تا برای تأمین مالی تحصیلات خود برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

افزایش شهریه و هزینه های تحصیل در سنگاپور

سنگاپور افزایش شهریه را برای شهروندان سنگاپوری که با یارانه دولت در برنامه های کارشناسی ثبت نام کرده اند مسدود کرده است ، این امر به کاهش تأثیر هزینه ها بر خانوارهای سنگاپوری در این اوقات دشوار کمک می کند – مسدود شدن افزایش شهریه در مورد هزینه های قابل پرداخت توسط مقیم دائم سنگاپور ( PR ) و دانشجویان بین المللی ( IS ) اعمال نمی شود.

شهریه پرداخت شده در هر ترم بستگی به تعداد دوره های اخذ شده دارد و هزینه های تحصیل کلیه موارد مطالعه ، کلاس ها ، تکالیف و امتحانات را شامل می شود ، با این حال ، گاهی این هزینه ها کتاب های درسی و سایر موارد اضافی مشخص شده توسط دانشگاه های سنگاپور را شامل نمی شوند.

به طور کلی ، تحصیل در یک دانشگاه دولتی تقریباً ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ SGD در سال است ، البته این قیمت یارانه ای است و این هزینه برای دانشجویان غیر یارانه ای و غیر سنگاپوری در حدود ۱۰۰۰۰ SGD یا بیشتر است ؛ برخی از برنامه ها در دانشگاه ها نیز توسط دولت شامل یارانه می شوند.

هزینه معمولی یک دوره تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور برای دانشجویان بین المللی حدود ۳۶۰۰۰ دلار است ، با این حال ، بسیاری از دوره ها برای دریافت یارانه دولتی واجد شرایط هستند و هزینه شهریه را به حدود ۲۰۰۰۰ دلار کاهش می دهند ، این یارانه از طریق وزارت آموزش و پرورش ( MOE ) در دسترس است.

هزینه های زندگی در سنگاپور

مهم است که قبل از تحصیل در سنگاپور شما بودجه مورد نیاز را درک کرده و از نظر مالی برای تحصیلات تمام وقت آماده باشید اما علاوه بر هزینه های تحصیل در سنگاپور ، هزینه های زندگی نیز تاثیر بسزایی بر بودجه دانشجو دارد و باید در نظر گرفته شود.

معمولاً می دانیم که متوسط هزینه زندگی در سنگاپور زیاد است و برای یک نفر در سنگاپور ، متوسط هزینه های زندگی ( به استثنای اجاره ) حدود ۸۰۰ SGD ( 575 دلار ) در ماه است ، برای یک خانواده چهار نفره این میزان به مراتب بیشتر است و ماهانه حدود ۴۴۰۰ SGD (3200 دلار آمریکا ) می باشد.

اگر هزینه های تحصیل در خارج از کشور برایتان بالاست ، شاید بخواهید بدانید یکی از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل کجاست ، مجارستان ، می تواند گزینه مناسبی باشد ، مقاله تحصیل در مجارستان را بخوانید. 

مزایا و معایب تحصیل در سنگاپور

اگر می خواهید بهترین های شرق و غرب را تجربه کنید ، سنگاپور به عنوان بهترین مقصد برای دانشجویان خارجی با هدف آموزش با کیفیت بالا شناخته می شود ، این کشور همچنین مکانی عالی برای دانشجویان ماجراجو است که دوست دارند به راحتی به مقصد محبوب آسیای جنوب شرقی دسترسی داشته باشند اما قبل از اقدام و درخواست حتما مزایا و معایب تحصیل در سنگاپور که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نگارش یافته را مطالعه کنید تا از آنچه که در پیش روی شماست آگاهی یابید.

مزایا و معایب تحصیل در سنگاپور

در هر شرایطی به یاد داشته باشید که مزایا و معایب تحصیل در سنگاپور مفاهیمی نسبی هستند و در نهایت این به خود شما بستگی دارد که در این کشور تحصیل کنید یا خیر!

اعتبار مدارک دانشگاه های سنگاپور

مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های سنگاپور در سطح جهانی شناخته شده است و دانشجویان می توانند در هر قسمت از جهان بدون هیچ نگرانی اشتغال یابند یا ادامه تحصیل دهند ، در سنگاپور دانشگاه ها و کالج های بی شماری وجود دارند که در میان آنها می توان هرکدام را به دلخواه انتخاب کرد ، البته مکان و مهمتر از همه بودجه مورد نیاز را باید در نظر داشته باشید.

موسسات آموزشی بین المللی در سنگاپور

سنگاپور مجموعه ای از موسسات مشارکتی است که اخیراً تأسیس شده اند و دانشگاه های سنگاپور را با دانشگاه های برجسته جهان گرد هم آورده اند ، یک مثال دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور است که با همکاری موسسه فناوری ماساچوست ایالات متحده و دانشگاه ژجیانگ چین توسعه یافته است.

کالج Yale-NUS یکی دیگر از همکاری های بین المللی است که به عنوان مشارکت بین دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه ییل در سال ۲۰۱۱ به عنوان اولین کالج هنرهای لیبرال در سنگاپور راه اندازی شد ، این همکاری ها نشان دهنده تمرکز گسترده ای بر بین المللی سازی و نوآوری در میان دانشگاه های سنگاپور است که در حال ایجاد انتخاب فزاینده ای از گزینه های هیجان انگیز برای دانشجویان احتمالی است.

لازم به ذکر است بسیاری از دانشگاه های این کشور توسط وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران نیز به رسمیت شناخته شده اند و فرصت های بسیاری برای تحصیل و همچنین اشتغال دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی ایجاد کرده اند.

شفافیت مراحل پذیرش در سنگاپور

شرایط پذیرش دانشگاه های سنگاپور برای هر برنامه به وضوح مشخص شده است و شما می توانید سطح فعلی دانش خود را به طور دقیق ارزیابی کنید و یک برنامه تحصیلی مناسب را انتخاب نمائید ، اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش در وب سایت هر دانشگاه درج شده است.

رقابت بالا برای تحصیل در موسسات آموزش عالی سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور برای خارجی ها مکان های زیادی را فراهم نمی کنند زیرا مردم محلی نیز علاقه زیادی به آموزش عالی دارند و دولت تمام تلاش خود را برای حفظ این علاقه و پرورش متخصصان بسیار ماهر انجام می دهد ، بنابراین تحصیل در دانشگاه مورد نظر چندان آسان نیست و شمار زیاد متقاضیان این پروسه را دشوار می سازد.

ملیت چند فرهنگی و دانشجویان بین المللی در سنگاپور

سنگاپور ممكن است كشور كوچكی باشد اما در فرهنگ های مختلف غنی است كه دانشجویان بین المللی را برای تجربه آنها كنجكاو می کند ؛ جالب است بدانید که فقط در یک مکان می توانید با ترکیبی از اقوام ، ادیان ، غذا ، معماری و فرهنگ های مختلف ارتباط داشته باشید.

اگرچه این کشور از خارجی ها استقبال می کند ، دولت از سال ۲۰۱۱ تعداد دانشجویان بین المللی را در دانشگاه ها محدود کرده است که این امر باعث کاهش تعداد دانشجویان خارجی از ۱۸ درصد به حدود ۱۵ درصد شده است.

بسته به رشته تحصیلی که می خواهید دنبال کنید ، ممکن است این محدودیت روی شما تأثیر نگذارد ، اما انتظار نداشته باشید که در مقایسه با ایالات متحده و اروپا تعداد دانشجویان خارجی یکسانی را ببینید.

متداول بودن زبان انگلیسی در سنگاپور

وقتی فکر می کنیم در خارج از کشور تحصیل کنیم ، زبان تحصیل به یک مانع تبدیل می شود زیرا بیشتر کشورها ترجیح می دهند برنامه درسی را به زبان خود آموزش دهند اما در سنگاپور ، این موضوع مسئله ای نیست زیرا زبان انگلیسی در اینجا بسیار زیاد صحبت می شود و موضوعات نیز به همان زبان تدریس می شوند ، همچنین مکالمه انگلیسی در خارج از محیط دانشگاه نیز امری معمول است.

محیط امن و راحت سنگاپور

سنگاپور کشوری است که با قوانین سخت شناخته می شود ، با این حال این قوانین به ایجاد فضای امن برای افراد محلی و خارجی کمک کرده است ؛ علاوه بر این ، زیرساخت های پیشرفته کشور و سیستم حمل و نقل مناسب سنگاپور باعث می شود دانشجویان خارجی بتوانند به راحتی در سراسر کشور پرسه بزنند.

طیف گسترده ای از برنامه های تجاری سنگاپور

سنگاپور به دلیل محبوبیت به عنوان یک کشور ابتکاری و رقابتی در زمینه اقتصاد و تجارت ، اغلب گزینه قابل توجهی برای تحصیل در زمینه تجارت است زیرا برخی از شرکت های بزرگ و حتی استارتاپ های مهم در این کشور واقع شده اند.

در سنگاپور تجارت ، سرمایه گذاری و کارآفرینی کلمات کلیدی روزمره هستند و شما در یافتن بهترین تخصص MBA برای خود مشکل نخواهید داشت.

هزینه های بالای زندگی در سنگاپور

از آن جهت که سنگاپور یک کشور کوچک است ، زندگی در این کشور می تواند بسیار گران باشد ؛ فضاهای اجاره ای در سنگاپور گران هستند و همچنین هزینه قبض های آب و برق نیز بالا است و هنگامی که بها غذا و نوشیدنی را بسیار گرانتر از آنچه که در زادگاه خود است پرداخت می کنید ، شوکه نشوید.

اگر می خواهید در بیرون غذا بخورید ، دکه های فروش بسیاری وجود دارد که می توانند بهترین مکان برای دیدن فرهنگ و چشیدن غذای محلی نیز باشند اما اگر قصد دارید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و پس انداز داشته باشید ، بهتر است خودتان آشپزی کنید.

سایر جوانب تحصیل در سنگاپور

علاوه بر موارد فوق ، جوانبی وجود دارد که می تواند برای برخی از دانشجویان معضل به نظر برسد اما از آن جهت که در این مقاله ، در بخشی مجزا ، به توضیح کامل آن پرداخته ایم ، در اینجا از بازگو کردن آن خودداری نموده ایم.

شما در ابتدا می توانید شرایط کار پاره وقت دانشجویی در سنگاپور و سایر موارد نگارش یافته در این مقاله را مطالعه کنید و سپس از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمائید ، ما راهنمای شما در این مسیر خواهیم بود.

ویزای تحصیلی سنگاپور

طبق قانون مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی ، سنگاپور نیز طبق ویزای تحصیلی به دانشجویان اجازه اقامت می دهد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، در نوشتار ذیل شرایط و ضوابط درخواست برای ویزای تحصیلی سنگاپور را به صورت مختصر و مفید توضیح داده است ، امیدوایم که اطلاعات نگارش یافته در این بخش برای شما مفید واقع شود.

ویزای تحصیلی سنگاپور

توضیحات ویزای دانشجویی سنگاپور

روال کلی مهاجرت تحصیلی به سنگاپور به این صورت است که دانشجویان پس از دریافت نامه پیشنهادی خود از موسسه مورد نظر برای یک دوره خاص باید برای ورود به سنگاپور نیز مجوز جداگانه داشته باشند ، این مجوز همان ویزای تحصیلی سنگاپور می باشد.

موسسات سنگاپور به نمایندگی از دانشجویان پاسپورت دانشجویی سنگاپور را به اداره مهاجرت و بازرسی سنگاپور ( ICA ) ارائه می دهند ، برنامه ها از طریق سیستم ثبت نام آنلاین ( SOLAR ) ارسال می شوند ، تقاضاهای جدید برای گذرنامه دانشجویی باید حداقل دو ماه قبل از شروع دوره ارائه شود.

شرایط ویزا برای ورود به سنگاپور

در سنگاپور ، هر ویزا به عنوان ” پاس ” معرفی می شود ، بنابراین ” پاس محصل ” هیچ تفاوتی با ویزای دانشجویی ندارد ؛ به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، در صورتی که از طرف یک موسسه آموزشی برای پذیرش تحصیل تمام وقت در سنگاپور پذیرفته شده اید ، می توانید درخواست پاس دانشجویی ( ویزا ) بدهید.

به شما توصیه می شود قبل از ورود به سنگاپور ، برای ویزای دانشجویی سنگاپور درخواست کنید ، شما می توانید وارد سنگاپور شوید تا تشریفات مربوط به صدور گذرنامه دانشجویی را تنها پس از تأیید درخواست خود تکمیل کنید ، برای یک دوره کوتاه که می تواند در مدت ۳۰ روز به پایان برسد یا اعتبار تمبر ورودی که در ایست بازرسی دریافت کرده اید ، نیازی به گذرنامه دانشجویی ندارید.

اسناد مورد نیاز برای اهداف برنامه ویزای دانشجویی سنگاپور

 • گذرنامه معتبر ؛ گذرنامه شما باید حداقل برای مدت سه ماه از مدت اقامت در سنگاپور معتبر باشد.
 • فرم های درخواست ویزای دانشجویی تکمیل شده ؛ فرم ICA 16 و فرم V36
 • رسید پرداخت هزینه برنامه
 • نامه پذیرش در دانشگاه سنگاپور ؛ شما نیاز به ارائه یک محل از یک موسسه / دانشگاه سنگاپور دارید ، فرم ها معمولاً پس از دریافت شهریه صادر می شوند.
 • دو عکس با اندازه گذرنامه ( در صورت وجود )
 • صورت حساب تمکن بانکی ؛ بودجه نشان داده شده = شهریه + ۸۴۰۰ دلار
 • رسید سپرده ثابت ( در صورت لزوم )
 • نامه تحریم وام بانکی ( در صورت لزوم )
 • رونوشت ها ، دیپلم ها ، مدرکها یا گواهینامه هایی از مدارسی که در آن شرکت کرده اید.
 • نمرات مورد نیاز دانشکده خود مانند TOEFL ، GRE یا GMAT.
 • اثبات اینکه چگونه هزینه های تحصیلی ، زندگی و مسافرت را پرداخت خواهید کرد.

توجه : ممکن است مستندات اضافی لازم باشد ؛ در طی مصاحبه شخصی ، مصاحبه کننده ممکن است از متقاضی مدارک دیگری درخواست کند ، اینها ممکن است اسنادی برای اثبات شواهد وضعیت تحصیلی یا مالی باشد.

هزینه ویزای دانشجویی سنگاپور

 • هزینه پردازش ؛ هزینه پردازش ۳۰ دلار سنگاپور برای هر درخواست ارائه شده به ICA مورد نیاز است ، هزینه غیر قابل استرداد است ، برای ارسال از طریق SOLAR ، شما ملزم به پرداخت از طریق کارت اعتباری یا شبکه بانکداری اینترنتی می کنید.
 • هزینه صدور ؛ هزینه صدور برای هر کارت دانشجویی صادر شده ۶۰ دلار سنگاپور بوده و برای هزینه ویزای مالتیپل ۳۰ دلار دیگر پرداخت می شود ، مبلغ قابل پرداخت برای ویزای ورود ، ۱۳۶ RMB است ( به استثنای هزینه خدمات که توسط نمایندگان مجاز ویزا مجاز است ) ، وقتی متقاضی درخواست ویزا را از طریق نمایندگان مجاز که توسط ماموریت های سنگاپور در چین تعیین شده اند دریافت می کند ، این هزینه پس از دریافت نامه تأیید قابل پرداخت است.

چگونه درخواست ویزای تحصیلی سنگاپور را ارائه دهیم؟

همانطور که پیش تر اشاره شد ، برنامه های جدید برای ویزای دانشجویی سنگاپور باید حداقل یک ماه قبل از شروع دوره ارائه شود ، برنامه ها باید از طریق سیستم ثبت نام آنلاین دانش آموزان (SOLAR) ارسال شوند ، تکمیل فرم الکترونیکی ۱۶ نیز مرحله مهمی از برنامه است ، در ادامه مراحل آن را با جزییات بیشتری بررسی می کنیم.

ثبت نام برنامه توسط موسسه آموزش عالی سنگاپور

قبل از اینکه دانشجو خارجی درخواست پاس دانشجویی SOLAR را ارائه کند ، دانشکده ابتدا باید دانشجو را از طریق SOLAR با اطلاعات زیر ثبت نام کند:

 • نام ، تاریخ تولد ، جنسیت و ملیت دانش آموز
 • جزئیات دوره ، شروع دوره و تاریخ پایان دوره
 • شماره مرجع برنامه SOLAR

ارسال فرم الکترونیکی ۱۶ توسط دانشجو در سنگاپور

پس از ثبت نام موفقیت آمیز در دانشکده ، دانشجو می تواند برای ارسال فرم الکترونیکی ۱۶ وارد SOLAR شود ، متقاضیان قبل از ورود به SOLAR باید متضمن اطلاعات زیر باشند:

 • اعلامیه تأیید ثبت نام با اطلاعات ورود به سیستم ارائه شده توسط دانشکده
 • جزئیات گذرنامه ( شماره گذرنامه ، تاریخ انقضا و غیره )
 • آدرس و اطلاعات تماس سنگاپور ( در صورت عدم وجود ، آدرس ثبت شده مدرسه را تهیه کنید )
 • آدرس ایمیل متقاضی
 • یک عکس رنگی در اندازه گذرنامه

پس از ارسال فرم الکترونیکی ۱۶ از طریق سیستم SOLAR ، دانشجویان مکلفند نسخه ای از آن را برای ارسال به واحد دانشجویی چاپ کنند تا تشریفات مربوط به صدور ویزا را تکمیل کنند.

موسسات اعزام دانشجو به سنگاپور

موسسه مهاجرتی رجبی طیف کاملی از خدمات مهاجرت و تحصیل در سنگاپور را ارائه می دهد ، ما ارزیابی کاملی از کلیه عوامل برنامه شما ارائه خواهیم داد و اطمینان می دهیم که مطابق با استانداردهای فعلی هستند.

موسسات اعزام دانشجو به سنگاپور

راهنمایی و میزان موفقیت قابل اعتماد ما با سال ها تجربه همراه است و به طور مداوم در ارتباط با به روز رسانی های مقررات مهاجرت سنگاپور است ، بنابراین اگر می خواهید که در سنگاپور تحصیل کنید ، ما اطلاعات جامع و کابردی مهاجرت تحصیلی به سنگاپور را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد ، تیم ما اطمینان حاصل خواهد کرد که تمام مراحل به درستی رعایت شده باشد و شما با حداقل مشکلات ممکن تعداد پاس خود را دریافت کنید.

علت نگارش مقاله تحصیل در سنگاپور توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را به دست آورده باشید و با تصمیم درست ، آینده خود را هر چه بهتر از قبل بسازید ، هدف ما این است که گامی هرچند کوچک در نزدیک شدن شما به هدفتان برداشته باشیم.

در حقیقت در این مقاله تمام تمرکز ما بر آگاهی هر چه بیشتر شما از ویژگی ها و شرایط و ضوابط تحصیل در سنگاپور بوده است اما اگر با مطالعه این مقاله ، هنوز پاسخ پرسش های خود را نیافته اید ، پیشنهاد می کنیم با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند ، متخصصان ما با به کارگیری تجارب خود و دانش سایر مشاوران موسسه ، پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

همچنین اگر شما به مشاوره حضوری علاقه دارید ، می توانید به مراکز ما در شیراز و تهران مراجعه کنید و با اخذ وقت مشاوره حضوری ، یک گام به هدف خود نزدیک تر شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل در سنگاپور

در مقاله ای که خواندید هزینه های تحصیل در سنگاپور ، برترین شهر ها و دانشگاه ، نحوه اخذ ویزا ، بورسیه و خوابگاه های دانشجویی ، مطرح شد ، شما می توانید برای ارتباط با کارشناسان ما در خصوص مطالب هر مقاله به پایین همان صفحه مراجعه نموده و سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه بنویسید ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بصورت روزانه به این بخش ، پاسخ کامل و دقیق میدهند.

برای تحصیل در سنگاپور مدرک آیلتس با چه نمره ای لازم است؟

مدرک آیلتس 6 به بالا

هزینه تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

به طور کلی ، تحصیل در یک دانشگاه دولتی تقریباً 8000 تا 9000 SGD در سال است ، البته این قیمت یارانه ای است و این هزینه برای دانشجویان غیر یارانه ای و غیر سنگاپوری در حدود 10000 SGD یا بیشتر است ؛ برخی از برنامه ها در دانشگاه ها نیز توسط دولت شامل یارانه می شوند.

بهترین دانشگاه های سنگاپور چه دانشگاه هایی هستند؟

34 دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که 6 تا از آنها دانشگاه ملی هستند ، 2 دانشگاه شناخته شده دانشگاه ملی سنگاپور ( NUS ) و دانشگاه فناوری Nanyang ( NTU ) هر دو دارای ویژگی های بسیار بالایی در QS World Rankings World 2021 هستند.

اقامت در خانواده های سنگاپوری به چه صورت است؟

برخی از خانوارها در سنگاپور در خانه های خود را باز می کنند و برای دانشجویان بین المللی خدمات شبانه روزی کامل ارائه می دهند ، هزینه خانه اقامت از 500 تا 1000 دلار در هر ماه است.

یک دانشجو میتواند چند ساعت در هفته کار کند؟

شما به عنوان یک دانشجو بین المللی در سنگاپور می توانید تا 16 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید ، برای کسانی که می خواهند در طول تعطیلات کار کنند مجوز کار لازم نیست زیرا می توانند تمام وقت و بدون محدودیت ویزا کار کنند.

تحصیل مدیریت در سنگاپور امکان پذیر است؟

رشته های مدیریتی مانند مدیریت امور بازرگانی و رشته سازماندهی و رهبری ، رشته های حسابداری مانند مدیریت مالی ، رشته های مهندسی مانند رشته مهندسی محیط جزو بهترین رشته های تحصیلی در کشور سنگاپور هستند .

هزینه تحصیل دکترا در سنگاپور چقدر است ؟

هزینه معمولی یک دوره تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور برای دانشجویان بین المللی حدود 36000 دلار است ، با این حال ، بسیاری از دوره ها برای دریافت یارانه دولتی واجد شرایط هستند و هزینه شهریه را به حدود 20000 دلار کاهش می دهند ، این یارانه از طریق وزارت آموزش و پرورش ( MOE ) در دسترس است.

هزینه پردازش ویزا برای تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

هزینه پردازش ؛ هزینه پردازش 30 دلار سنگاپور برای هر درخواست ارائه شده به ICA مورد نیاز است ، هزینه غیر قابل استرداد است.

متوسط هزینه زندگی در سنگاپور چه میزان است؟

متوسط هزینه زندگی در سنگاپور زیاد است و برای یک نفر در سنگاپور ، متوسط هزینه های زندگی ( به استثنای اجاره ) حدود 800 SGD ( 575 دلار ) در ماه است ، برای یک خانواده چهار نفره این میزان به مراتب بیشتر است و ماهانه حدود 4400 SGD (3200 دلار آمریکا ) می باشد.

حال که با تحصیل در سنگاپور آشنا شدید ، ممکن است بخواهید شرایط خود را برای تحصیل در این کشور بسنجید ، خوب است بدانید مشاوره با کارشناسان حرفه ای موسسه مهاجرتی رجبی ، رایگان است ، ضمناً می توانید به دفاتر فعال شیراز و تهران برای دریافت مشاوره حضوری مراجعه نمایید ، مقالات دیگر سایت نیز مانند همین مقاله به شما در شناخت کشورها و دانشگاه ها کمک می کند ، مثلا مقاله تحصیل در ترکیه را می توانید بخوانید و با نکات بسیار مثبت آن آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *