تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی ، یک روش خارق العاده برای سفر و تجربه فرهنگ جدید در کنار تحصیلات پیشرفته در سطح جهان است ، با داشتن یکی از بالاترین درصد شهروندان تحصیل کرده ، تحصیلات در کره جنوبی به دلایل مختلفی از جمله نقش برجسته آن در هدایت توسعه اقتصادی این کشور مورد تحسین قرار گرفته است.

با جهانی شدن ، دانشجویان بیشتری شروع به تحصیل در خارج از کشور کرده اند و کشورهایی مانند کره هنوز نسبتاً کشف نشده هستند اما باید توجه داشت که تحصیل در این کشور فرصتی برای فراگیری زبان عجیب و چشم انداز آینده شغلی فراهم می کنند ؛ در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل در کره جنوبی را بررسی خواهند کرد.

از دهه گذشته ، این کشور تمرکز خود را بر سرعت بخشیدن به تعداد دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در کره جنوبی می آیند افزایش داده است و آنها به طور فزاینده ای در جذب دانشجویان بین المللی به برنامه های آموزشی خود موفق هستند.

تحصیل در کره جنوبی

سیستم آموزشی در کره جنوبی

در حال حاضر ، بیش از ۴۰۰ دانشگاه ملی و خصوصی با امکانات پیشرفته تحقیقاتی در چندین زمینه علمی نوظهور در کره جنوبی وجود دارد که در اغلب این موسسات آموزشی دروس در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، البته لازم به ذکر است که تعداد کمی از دانشگاه های این کشور کلیه دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

سیستم آموزشی در کره جنوبی

کره جنوبی با ثبت رکورد ثبت نام دانشجویان خارجی در دانشگاه های خود از سال ۲۰۱۷ ، در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد برتر آسیایی برای دانشجویان بین المللی است و جایگاه سومین کشور برتر برای تحصیل در بین کشور های آسیایی را به خود اختصاص داده است.

در راستای رویکرد بین المللی سیستم آموزشی در کره جنوبی ، دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه های دولتی این کشور به منظور جذب متقاضیان تحصیل در این کشور از سراسر جهان اقدام به تاسیس پردیس های بین المللی کرده اند که البته پنج دانشگاه آمریکایی نیز پردیس های خود را در این کشور افتتاح کرده اند.

متقاضیانی که مایل به تحصیل و مراجعه به دانشگاه های کره جنوبی هستند ، لازم است قبل از ارسال درخواست خود ، به اسناد و مدارک توجه ویژه داشته باشند.

دانشجویان عزیز ، گاهی اوقات هنگام آماده شدن برای تحصیل در خارج از کشور ، ممکن است یک مرحله را از دست بدهید یا یک مرحله را قبل از مرحله دیگر اجرا کنید ، به همین منظور ما در این مقاله مراحل و جزئیات تحصیل ، اخذ پذیرش و دیگر موارد ضروری برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی را بیان خواهیم کرد.

زمان و نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه های کره جنوبی

بیشتر دانشگاه ها سالی دو بار ، ۴ ماه قبل از شروع ترم برای دوره های دانشگاهی دانشجو پذیرش می کنند ، البته برنامه های دوره های زبان معمولا انعطاف پذیرتر هستند ، هر سه ماه یکبار یا حتی بیشتر با رویه های کاربردی ساده تر شروع می شوند ، هیچ مرجع پذیرش مرکزی در کره وجود ندارد ، بنابراین هر موسسه مهلت های خود را تعیین می کند که می تواند در صفحه اصلی موسسه مورد نظر یافت.

امروزه برخی از دانشگاه ها برنامه ها را بصورت آنلاین می پذیرند و این روند را کارآمد و آسان برای نظارت بر پیشرفت انجام می دهد ، اما بسیاری از دانشگاه ها هنوز بر درخواست های پذیرش کاغذی اصرار دارند.

مراحل تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی

 • یک دانشگاه در کره پیدا کنید ، توصیه می کنیم اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی تری در کره تحصیل کنید ، یادگیری زبان کره ای را شروع کنید ، حتی اگر می خواهید در دوره ای تحصیل کنید که اصولا به زبان انگلیسی تدریس می شود ؛ یادگیری زبان کره ای کلید لذت بردن و موفقیت در زندگی در کره است.
 • اگر می خواهید از طریق ویزای دانشجویی تحصیل کنید حداقل ۳ – ۴ ماه قبل از شروع دوره به دانشگاه خود مراجعه کنید.
 • بیمه دانشجویی دریافت کنید ، اگر ترجیح می دهید بیمه تحصیل در خارج از کشور داشته باشید ، این کار باید هنگام مراجعه به دانشگاه مورد نظر خود انجام شود ، در غیر این صورت باید بیمه ارائه شده توسط دانشگاه را خریداری کنید.
 • ویزای تحصیلی را دریافت کنید ، سپس دانشگاه به شما کمک می کند تا پس از اخذ پذیرش و پرداخت شهریه برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.
 • مسکن دانشجویی را رزرو کنید ، در صورت مراجعه به دانشگاه می توانید خوابگاه را همزمان رزرو کنید ؛ شما می توانید بعد از گرفتن ویزای تحصیلی محل اقامت در دانشگاه را پیدا و رزرو کنید.
 • سفر کنید و وارد کره شوید و از تحصیلات خود در کره لذت ببرید ، برای شوک اولیه فرهنگ آماده و خونسرد باشید.

معیار های پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی

 • دانشجویان خارجی دارای مدرک دیپلم دبیرستان بین ۱۸ تا ۲۵ سال می توانند از طریق آزمون های حرفه ای در سطح کالج در کره جنوبی تحصیل کنند.
 • دانشجویان خارجی دارای مدرک کارشناسی بین ۱۸ تا ۲۷ سال می توانند از طریق کسب نمره ۵۵۰ تافل در کره جنوبی به عنوان یک متخصص تحصیلات تکمیلی تحصیل کنند.
 • برای دانشجویان خارجی با مدرک کارشناسی ارشد محدودیت سنی وجود ندارد ، با این حال آنها باید نمره ۵۵۰ تافل را بدست آورند تا بتوانند برای برنامه های دکترا در کره جنوبی اقدام کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی

هر دانشگاه شرایط و الزامات خاص خود را برای پذیرش دارد و دانشجویان خود را به طور مستقل انتخاب می کند ، اگرچه تحصیل در دانشگاه های این کشور تا ماه مارس آغاز نمی شود ، اما تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها دو دوره پذیرش را ارائه می دهند که مهلت درخواست معمولا سپتامبر-نوامبر و مه-ژوئن است.

اغلب رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان کره ای ارائه می شوند و تنها یک سوم کل دوره های تحصیلی در کره جنوبی به زبان انگلیسی برگزار می شوند ، البته در سطح تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است تحصیل به سایر زبان های خارجی انجام شود برای پذیرش فرد باید دانش زبان انگلیسی یا کره ای خود را اثبات کند ، برای اثبات دانش زبان انگلیسی مدرک آیلتس و یا تافل و برای اثبات دانش زبان کره ای مدرک TOPIK مورد نیاز است.

الزامات اصلی پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی

 • سند تحصیلات قبلی (گواهی آموزش متوسطه یا لیسانس / کارشناسی ارشد)؛
 • گواهی زبان ؛
 • نامه تشویق ؛
 • نامه های پیشنهادی از محل تحصیل / کار قبلی ؛
 • اسنادی که تابعیت متقاضی و والدین وی را تأیید می کند (گذرنامه و / یا سایر اسناد).
 • نمونه کارها (برای تخصص های خلاق)؛

مطالب متفرقه – دستاوردهای فردی ، انتشارات ، پایان نامه (اختیاری). کلیه اسناد نیاز به ترجمه به زبان مطالعه (انگلیسی یا کره ای) با نسخه های معتبر دارد ؛ دانشگاه ممکن است مراحل انتخاب اضافی را در قالب آزمون ورودی یا مصاحبه معرفی کند.

تحصیل در کره جنوبی با مدرک دیپلم

یکی از الزامات پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کره جنوبی اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم دبیرستان است ، بنابراین افراد دارای مدرک دیپلم دبیرستان از خارج از کره جنوبی بایستی برای معادل سازی مدرک دیپلم دبیرستان خود اقدام کنند.

تحصیل در کره جنوبی با مدرک دیپلم

برای معادل سازی لازم است در صورت فاصله گرفتن از دوره دبیرستان آزمون معادلسازی GED کره جنوبی شرکت کرده و یا مدرک دیپلم دبیرستان خود را همراه با ترجمه به زبان انگلیسی و یا کره ای به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.

البته علاقمندان تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به محدودیت سنی که پیش از این بیان شد یعنی ۱۸ تا ۲۵ سال بایستی در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون می توانند در دانشگاه های کره جنوبی تحصیل کنند ، البته باید توجه داشت که این آزمون های ورودی ۶۰ درصد از معیار های پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های کره جنوبی را برآورده می کنند و بقیه ۴۰ درصد این معیار ها مربوط به نمرات و معدل دوره دبیرستان فرد متقاضی می باشد.

آزمون GED معادلسازی مدرک دیپلم

آزمون های توسعه عمومی آموزش (GED) گروهی از چهار آزمون موضوعی است که در صورت قبولی ، گواهینامه مهارت پذیرفته شده آزمون در سطح دبیرستان کره جنوبی ارائه می دهد ، البته نتیجه این آزمون گزینه جایگزین دیپلم دبیرستان ، HiSET و آزمون TASC ایالات متحده است.

آزمون های استاندارد برای پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی با مدرک دیپلم

برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی پس از اتمام دوره دبیرستان خود و به عنوان دانشجوی کارشناسی باید در یک آزمون استاندارد به عنوان فارغ التحصیلان دبیرستانی مانند SAT و ACT شرکت کنید ، بسته به کشوری که اهل آن هستید ، آزمون استاندارد مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

آزمون های موضوعی SAT جدا از SAT I هستند و دانش شما را در یک موضوع خاص مانند زیست شناسی یا ریاضی آزمایش می کنند ؛ این آزمون ۶۰ دقیقه ای معمولا توسط آمریکایی ها انجام می شود و در صورت کسب نمره بالا به درخواست پذیرش شما کمک زیادی می کند.

CSAT آزمونی است که برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کره جنوبی توسط دولت برگزار می شود ، این آزمون موضوعی متناسب با برنامه درسی دبیرستان نیست ، بلکه برای سنجش مهارت های تحصیلی و دانش عمومی دانش آموزان برای ارزیابی بهتر آمادگی آنها برای تحصیلات عالی طراحی شده است.

این آزمون معادل SAT در ایالات متحده ، همچنین به عنوان “SAT کره ای” شناخته می شود ؛ در اوایل هر سال تحصیلی ، موسسات معیار های پذیرش دانشجو مانند نمره CSAT ، سوابق جامع دبیرستان ، امتحانات موسسه ، مصاحبه ، مقاله و توصیه نامه را اعلام می کنند.

اگر می خواهید شانس بیشتری در پذیرش داشته باشید ، شرکت در آزمون های استاندارد مانند GRE (آزمون ثبت نام فارغ التحصیل) ایالات متحده و کسب نمره خوب کمک قابل توجهی می کند.

تحصیل رایگان در کره جنوبی

بدون شک تحصیل در خارج از کشور هزینه های زیادی به دانشجو و خانواده او تحمیل می کند ، این هزینه علاوه بر شهریه تحصیل شامل هزینه زندگی ، هزینه اجاره خوابگاه و هزینه بیمه و یا درمان در کشور مقصد می باشد ؛ بنابراین بسیار از افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور که توانایی مالی خوبی ندارند با وجود استعداد های خود از این تصمیم منصرف می شوند ، خبر خوب به این افراد این است که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های کره جنوبی وجود دارد البته به شرط آن که یکی از شرایط زیر را برآورده سازند.

تحصیل رایگان در کره جنوبی

دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در کره جنوبی

بهترین راه تحصیل در کره جنوبی بصورت رایگان گرفتن بورسیه دانشگاه های کره جنوبی است ، کره جنوبی یکی از کشورهایی است که بورس تحصیلی زیادی را در هر زمینه ارائه می دهد ، اکثر دانشگاه های معروف کره ای با رتبه برتر مانند KAIST ، Postech ، دانشگاه سئول برنامه های بورسیه تحصیلی خود را برای سال ۲۰۲۱ در آگوست ۲۰۲۰ باز می کنند.

لازم است خود را از قبل آماده کنید و از بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی استفاده کنید ، البته علاوه بر بورسیه های دانشگاهی سالانه بورسیه های تحصیلی متعددی از سوی دولت برای جذب دانشجویان برتر و با استعداد از سراسر جهان ارائه می شوند.

این بورسیه ها انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها کل هزینه تحصیل و برخی دیگر بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، با بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور در بخش بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی بیشتر آشنا خواهیم شد.

برای دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در کره جنوبی به رزومه تحصیلی قوی نیاز دارید ، برای داشتن رزومه قوی نیاز به چاپ مقالات در نشریه های معتبر بین المللی و یا تحقیقات رسمی دارید.

تحصیل در دانشگاه های ارزان کره جنوبی

اگر واجد شرایط هیچ بورسیه ای نیستید ناراحت نشوید ، با پایین آوردن هزینه های خود همچنان می توانید هزینه تحصیل خود را در کره پرداخت کنید ، یکی از راه های تحصیل رایگان در کره این است که به جای دانشگاه های خصوصی در دانشگاه های ملی یا دولتی تحصیل کنید.

بسته به برنامه مورد نظر خود ، ممکن است برای یک دوره کارشناسی در دانشگاه ملی به طور متوسط ۳۰۰۰ دلار یا کمتر در هر ترم نیاز داشته باشید ؛ همین برنامه ممکن است در دانشگاه خصوصی ۵۰٪ بیشتر برای شما هزینه داشته باشد.

بایستی نگاهی به لیست دانشگاه های مقرون به صرفه کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی بیندازید ؛ اگر در یکی از این دانشگاه های مقرون به صرفه پذیرش شوید ، می توانید با انجام کار های اضافی مانند گرفتن بورسیه تحصیلی و کار همزمان با تحصیل در کره به صورت رایگان تحصیل کنید.

اگر علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستید ، مقاله تحصیل در ترکیه را هم می توانید مطالعه کنید ؛ ترکیه از نظر فرهنگی به ایران بسیار شبیه است ، بورسیه های تحصیلی جذاب و هزینه زندگی پایین ، می تواند آن را به گزینه ای ایده آل تبدیل کند.

کار همزمان با تحصیل در کره جنوبی برای تحصیل رایگان

یکی دیگر از روش های تحصیل رایگان در کره جنوبی کار همزمان با تحصیل در دانشگاه های این کشور است ، دانشجویان بین المللی محصل در این کشور که دارای ویزای D4 هستند می توانند به صورت پاره وقت در سال تحصیلی و به صورت تمام وقت در ایام تعطیل در این کشور مشغول به کار شوند.

باید توجه داشت که میزان درآمد کار دانشجویی نمی تواند کل هزینه تحصیل در کره جنوبی را تامین کند و تنها می تواند به عنوان کمک هزینه به فرد کمک کرده و تجربه کاری او را افزایش دهد ، شرایط کار دانشجویی و انواع گزینه های موجود برای کار همزمان با تحصیل در این کشور را در بخش کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی بررسی خواهیم کرد.

تحصیل به زبان انگلیسی در کره جنوبی

برای رقابت در جهانی شدن ، دانشگاه های کره جنوبی تعداد برنامه های موجود به زبان انگلیسی را افزایش داده اند و دانشگاه های این کشور در تلاش برای ایجاد یک جامعه جهانی تر هر ساله دانشجویان بین المللی بیشتری را جذب می کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در کره جنوبی

پس در صورت عدم تسلط به زبان کره ای نگران نباشید چرا که اغلب دانشگاه های کره جنوبی تعدادی از برنامه های تحصیلی خود یعنی حدود ۳۰ تا ۴۰ دوره را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و برخی از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام دوره تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

البته باید توجه داشت که دوره های کارشناسی در دانشگاه های کره جنوبی اغلب به زبان کره ای تدریس می شوند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر است.

آزمون های مهارت زبان برای پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی

دانشگاه های کره انتظار دارند که کلیه دانشجویان بین المللی تا حدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند ؛ تسلط بر زبان کره ای لازم نیست ، اما اگر در زبان کره ای مسلط باشید فرصت بهتری برای دریافت بورسیه خواهید داشت ، بسیاری از دانشگاه ها برای تسلط بر زبان انگلیسی به TOEFL یا IELTS و برای مهارت در کره به TOPIK (آزمون مهارت در کره ای) نیاز دارند.

شرایط عمومی زبان انگلیسی برای تحصیل در کره جنوبی

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به حداقل نمره ۸۰ برای TOEFL اینترنتی یا ۵٫۵ برای آیلتس نیاز است.

باید توجه داشت پیش نیاز ها برای هر دانشگاه متفاوت است ، به عنوان مثال ، دانشگاه ملی سئول به حداقل ۸۰ برای تافل اینترنتی ، ۶ برای آیلتس یا ۵۵۱ برای TEPS در مهارت انگلیسی نیاز دارد و دانشگاه سونگ کیون کوان برای تحصیل در مقطع کارشناسی به حداقل نمره تافل ۹۰ و نمره آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر نیاز دارد.

رشته های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در کره جنوبی

رشته های تحصیلی مدیریت تجارت و فناوری ، MBA ، مدیریت کسب و کار ، اقتصاد جهانی ، مدیریت اجرایی ، تجارت بین الملل ، مطالعات NGO ، حقوق بین الملل ، امور مالی بین الملل ، زبان شناسی انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی ، اقتصاد بین الملل ، رشته های مهندسی مانند مهندسی مکانیک ، برق و الکترونیک معماری ؛ علوم طبیعی ، الهیات ، پزشکی و هنر در مقاطع تحصیلی مختلف به ویژه کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های کره به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

اگر تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارید می توانید به گزینه های دیگری مانند تحصیل در کشور مجارستان هم فکر کنید ، مجارستان ، با ارائه زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد ، در مقاله تحصیل در مجارستان به طور مفصل این موارد را بیان کرده ایم.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در کره جنوبی

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کره جنوبی بسته به رشته ، مقطع تحصیلی و زبان تحصیل متفاوت است و به طور قطع هزینه تحصیل به زبان کره ای ارزان تر است ، هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کره جنوبی به طور متوسط ۱۱۰۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی است.

تحصیل مهندسی در کره جنوبی

مهندسی رابطه ای بین علم ، ریاضیات و فناوری است و شامل استفاده از فیزیک ، ریاضیات ، معماری ، سیستم ماشین و غیره برای ایجاد یا نوآوری چیزی می شود ، با استفاده از دانش علمی ، اقتصادی و ریاضی ، مهندسان برای طراحی ، ساخت ، نگهداری و بهبود انواع موارد از جمله سازه ها ، ماشین آلات ، دستگاه های الکترونیکی ، سیستم ها و فرآیند ها تلاش می کنند ؛ مهندسان چگونگی کارکرد ها را کشف می کنند و روش های عملی برای اکتشافات علمی پیدا می کنند.

تحصیل مهندسی در کره جنوبی

دوره تحصیل در رشته های مهندسی در موسسات آموزشی کره جنوبی بسته به نوع دوره متفاوت است مثلا تحصیل در دوره شبیه کاردانی ۲ سال ، دوره کارشناسی ۳ تا ۴ سال و کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال و دکتری ۱ تا ۲ سال است.

تخصص های موجود در رشته مهندسی در دانشگاه های کره جنوبی

مهندسی عمران ، مهندسی شیمی ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی هسته ای و مهندسی پزشکی

شرایط و الزامات پذیرش در رشته های مهندسی در کره جنوبی

برای موفقیت در پذیرش در برنامه مهندسی ، دانشجویان باید حداقل دانش آکادمیک و شرایط زبان انگلیسی را داشته باشند ، با این حال ، الزامات بسته به موسسات متفاوت است ما به شما توصیه می کنیم برای جزئیات بیشتر مستقیما به موسسه مورد نظر مراجعه کنید.

 • دیپلم مهندسی: SPM با حداقل نمره ۵ در دروس علوم (فیزیک ، ریاضیات ، ریاضیات)
 • مدرک کارشناسی مهندسی:
  • مبانی / سطح A در علوم (فیزیک ، ریاضیات ، ریاضیات)
  • نمره قبولی ۴ در موضوعات مرتبط STPM از جمله انگلیسی
  • پذیرش در سال ۲ پس از اتمام دیپلم مهندسی برای افراد دارای مدرک کاردانی
 • مدرک کارشناسی ارشد مهندسی:
  • هر مدرک مهندسی مرتبط یا هر مدرک بین المللی معادل آن را با حداقل CGPA 2.0
 • دکترا (PhD)
  • یک مدرک کارشناسی ارشد مربوطه را از موسسات شناخته شده یا هر موسسه بین المللی معادل

الزامات زبان برای تحصیل در رشته مهندسی در کره جنوبی

برای تحصیل در رشته مهندسی به حداقل نمره آیلتس ۵ و تافل ۵٫۵ برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی نیاز است ، برای اثبات مهارت زبان کره ای دانشجویان بین المللی بایستی TOPIK سطح ۳ یا بالاتر را به همراه مدارک پذیرش و سایر فرم های درخواست ارسال کنند ، البته باید توجه داشت برای فارغ التحصیلی از دانشگاه های کره باید دوره های زبان کره ای را برای رسیدن به سطح ۴ TOPIK یا بالاتر ادامه دهند.

این شرایط زبان کره ای به درسی که قصد دارید در آن ثبت نام کنید نیز بستگی دارد ، بعضی از دوره ها فقط به زبان کره ای تدریس می شوند ، بنابراین برای رسیدن به حداقل نمره قبولی ، باید دوره زبان کره ای و TOPIK را بگذرانید.

برای تحصیل رشته های مهندسی می توانید به روسیه هم بروید ، مقاله جامع و جذاب تحصیل در روسیه را بخوانید.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در کره جنوبی

هزینه تحصیل در رشته مهندسی در کره جنوبی بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است:

 • مقطع کارشناسی : ۱۵۰۰۰ تا ۴۴۰۰۰ دلار
 • مقطع کارشناسی ارشد : ۱۷۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار
 • مقطع دکترا : ۱۷۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی دانشگاه هایی هستند که توسط کارشناسان وزارت علوم و با بررسی دانشگاه های معتبر این کشور در رتبه بندی های بین المللی یعنی QS ، تایمز و شانگهای تعیین و ارائه می شوند ، البته لازم به ذکر است که این فهرست هر ساله صادر می شود و امکان حذف یا افزودن دانشگاهی و یا حتی تغییر گروه بندی آن وجود دارد ، پس بایستی قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر از مورد تایید بودن آن اطمینان حاصل کرد چرا که تنها فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قادر به کار و ادامه تحصیل در ایران هستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

از میان ۴۰۰ موسسه آموزشی و دانشگاه در کره جنوبی ۴۳ دانشگاه این کشور در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم جای گرفته اند که از سه گروه الف ( ممتاز) ، گروه ب ( خوب ) و گروه ج ( متوسط ) تشکیل شده اند و در ادامه با تعدادی از این دانشگاه آشنا خواهیم شد.

گروه الف ( ممتاز)

 1. Chung-Ang University
 2. Gwangju Institute of Science & Technology (K-JIST)
 3. KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology
 4. Korea University
 5. Sejong University
 6. Ulsan National Institute of Science and Technology – Unist
 7. Yonsei University(Seoul campus)

گروه (ب) خوب

 1. Ajou University
 2. Chonnam National University
 3. Chungbuk National University صرفا در رشته های کشاورزی و گلداری
 4. Dankook University
 5. Seoul National University of Science and Technology
 6. University of Seoul

گروه ج ( متوسط)

 1. Dong A University
 2. Gachon University
 3. Jeju National University (Cheju)
 4. Korea Maritime University Busan
 5. Pukyong National University

تحصیل دکترا در کره جنوبی

مقطع دکترا سومین و بالاترین دوره تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کره جنوبی است ، این دوره تحصیلی ۳ تا ۵ سال طول می کشد ، مقطع دکترا یک دوره پژوهش محور است و اغلب بر نگارش مقالات و پژوهش در موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی تمرکز دارد و در آخر با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد.

تحصیل دکترا در کره جنوبی

برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کره جنوبی به یک استاد راهنما نیاز است ، این استاد راهنما بایستی در رشته تحصیلی مرتبط با موضوع پایان نامه دانشجو تحصیل کرده و دارای دانش کافی برای راهنمایی دانشجو باشد ، پس دانشجو بایستی پس از انتخاب موضوع مورد نظر برای پایان نامه دکترا خود به استاد مورد نظر ایمیل زده و از او برای انجام تحقیقات و نگارش پایان نامه راهنمایی دریافت کند.

محتوای مقطع دکترا در کره جنوبی

تحصیل در مقطع دکترا در کره جنوبی شامل سه مرحله است:

 • بسته به صلاحیت سطح کارشناسی ارشد ، ممکن است لازم باشد دوره های تحقیقاتی را به پایان برسانید و دوره هایی را با ارزش ۳۶ واحد ( تقریبا معادل ۷۲ اعتبار ECTS استفاده شده در سیستم بولونیا تحصیل کنید).
 • سپس ممکن است از شما خواسته شود یک امتحان کتبی را پشت سر بگذارید (که بعضا به آن ” آزمون جامع” گفته می شود)
 • سرانجام ، شما یک پایان نامه را تحت هدایت یک یا چند استاد راهنما معین تکمیل خواهید کرد.

پس از ارسال حداقل پنج نفر از محققان پایان نامه شما را ارزیابی می کنند ، در صورتی که داوران تایید کنند نیازی به دفاع شفاهی از پایان نامه شما وجود ندارد ، بایستی برای دریافت اطلاعات در مورد نتیجه ارزیابی با دانشگاه محل تحصیل خود ارتباط داشته باشید.

شرایط پذیرش برای تحصیل در مقطع دکترا در کره جنوبی

دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های کره جنوبی در هر یک از ترم های بهار و پاییز آغاز می شوند ، شرایط صلاحیت برای ورود به دوره دکترا در کره جنوبی بین موسسات متفاوت خواهد بود ؛ به طور کلی باید انتظار داشته باشید که یک مدرک کارشناسی ارشد (یا معادل آن) را در یک رشته مرتبط را ارائه کنید ، اما در برخی موارد یک مدرک کارشناسی خوب ممکن است کافی باشد چرا که امکان تحصیل بعد از مقطع کارشناسی در مقطع دکترا در برخی رشته های تحصیلی در کره جنوبی وجود دارد.

دولت کره جنوبی برخی از استاندارد های اساسی پذیرش را برای همه دانشگاه ها وضع کرده است که شامل

 • یک نسخه کامل از فرم درخواست موسسه شما
 • معرفی شخصی و طرح کلی برنامه مطالعه شما
 • یک توصیه نامه ، به طور معمول توسط یکی از اعضای هیئت علمی در موسسه ای که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد شما اعطا شده ؛
 • مستندات سوابق تحصیلی موجود در دانشگاه
 • اثبات ملیت شما (فتوکپی گذرنامه)
 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی و / یا کره ای (در صورت نیاز)

شما باید نشان دهید که در حین تحصیل در کره جنوبی از توانایی مالی کافی برای تأمین هزینه دوره و نگهداری دوره خود برخوردار هستید و ممکن است ملزم به تعهد شخصی در این زمینه باشید ، همچنین ممکن است لازم باشد تأیید کنید که شما یا حامی مالی شما بودجه کافی برای حمایت از شما را در اختیار دارید – دولت کره درخواست مدارکی برای موجودی بانکی ۱۰ هزار دلار می کند.

بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی

طی بررسی های صورت گرفته ، بهترین دانشگاه های کره جنوبی بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ،کره جنوبی دانشگاه های بسیار معتبری دارد که می تواند انتخاب خوب و مناسبی برای شما باشد ؛ در ادامه لیستی از بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی و شرح آنها ، اطلاعات کلی ، مبلغ کمک هزینه تحصیلی و تاریخ درخواست را ارائه می دهیم.

بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی

یکی از برجسته ترین بورسیه های تحصیلی کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی بورسیه دانشگاه علم و صنعت ( UST ) که می توانند برای آن ” دو بار در سال ” درخواست کرد.

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی از طرف دولت کره ، از طرف دانشگاه ها و یا از طرف موسسات ارائه می شوند.

در مقاله تحصیل در آلمان هم بورسیه های بسیار خوبی را معرفی کرده ایم ، مطالعه آن را از دست ندهید.

بورسیه های تحصیلی دولت کره (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا )

KGSP به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند که می خواهند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا در هر یک از دانشگاه های منتخب کره جنوبی با گزینه های انگلیسی و کره ای بسته به دانشگاه و برنامه ترجیحی ، تحصیلات تکمیلی را ادامه دهند.

این بورسیه تحصیلی کل بودجه را تأمین می کند و هزینه های بلیط هواپیما ، شهریه ، کمک هزینه تسویه حساب در ماه اول ورود ، کمک هزینه ماهانه ، کمک هزینه تحقیق در هر ترم برنامه دوره ، هزینه آموزش زبان کره ای ، کمک هزینه تکمیل بورسیه تحصیلی ، بازپرداخت هزینه چاپ مقاله و بیمه پزشکی را شامل می شود.

هنگامی که برای این بورسیه تحصیلی پذیرفته شدید ، صدور مجدد ویزا ، گرفتن کارت ثبت نام بیگانگان و دیگران راحت است و همچنین می توانید از کسب اطلاعات در مورد کارگاه ها ، نمایشگاه های شغلی ، سفر های رایگان ، مهمانی های شبکه و دیگران بهره مند شوید ، با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که حداقل TOPIK 3 را در پایان سال زبان دریافت کنید و حداقل ۸۰٪ درصد نمره خود را در طول دوره تحصیل خود حفظ کنید.

درخواست این بورس تحصیلی دو مسیر است ، مسیر سفارت که در آن شما از طریق سفارت اقدام می کنید که به شما این امکان را می دهد که سه دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و دانشگاهی که مستقیما از طریق دانشگاه درخواست می دهید اما فقط از طریق یک دانشگاه می توانید درخواست دهید.

برنامه بورسیه KOICA

آژانس همکاری بین المللی کره بورسیه های کاملا بودجه ای را به مقامات دولتی در کشور های در حال توسعه ارائه می دهد که می توانند در توسعه اقتصادی کشور های خود برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی کمک کنند ، این بورس تحصیلی هزینه های بلیط هواپیما ، شهریه ، کمک هزینه ماهانه ، محل اقامت ، کمک هزینه تسویه حساب ، بیمه پزشکی ، کمک هزینه تکمیل بورسیه تحصیلی و سایر هزینه ها را پوشش می دهد.

این بورسیه تحصیلی محدود به کارمندان دولت برای تحصیل در دوره های مرتبط با توسعه در هر یک از دانشگاه های شرکت کننده در کره برای مدت محدود ارائه می شود ، پس از پذیرش بورسیه تحصیلی ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چمدان خود را ببندید و آماده بهره مندی از برنامه های ویژه مشاوره ، سمینار های رهبری ، کنفرانس ها و سایر برنامه های سازمان یافته برای دانشجویان KOICA شوید.

بورسیه های دانشگاه ملی سئول (کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی)

بورسیه دانشگاه ملی سئول شامل بودجه کامل برای دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا است ، اگر به این بورس تحصیلی علاقه مند هستید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش درخواست ، باید به بورس های دانشگاه ملی سئول بروید.

دانشگاه ملی سئول یکی از لیگ های پیچک کره است که دانشگاه های “SKY” نامیده می شود. دانشگاه های “SKY” از دانشگاه ملی سئول ، دانشگاه یونسی و دانشگاه کره تشکیل شده است ؛ این دانشگاه شناخته شده ترین دانشگاه کره است و آرزوی بسیاری از دانشجویان کره ای حضور در این دانشگاه عالی است.

این دانشگاه بورسیه های کاملا بودجه ای را برای کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد ، سالانه بسیاری از بورس های تحصیلی اعطا می شود ، اما به دلیل رقابت سخت دریافت این بورسیه ها دشوار است.

بورسیه های دانشگاه یونسی (دوره کارشناسی)

مبلغ بورسیه تحصیلی شامل شهریه کامل برای دوره کارشناسی می باشد ، دانشگاه یونسی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی زیادی برای تحصیل در دانشگاه خود ارائه می دهد ، همانطور که قبلا ذکر شد دانشگاه یونسی بخشی از لیگ های پیچک کره است ؛ جنبه منحصر به فرد دانشگاه یونسی این است که این دانشگاه دارای کالج بین المللی برای دانشجویان مقطع کارشناسی به نام کالج بین المللی آندروود است ؛ دانشجویان و اساتید این کالج از سراسر جهان آمده اند.

از آنجا که این یک کالج بین المللی است ، کلیه کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، این دانشگاه برای تحصیل در یونسی بورسیه تحصیلی کامل به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

بورسیه های دانشگاه کره (کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی)

مبلغ بورس تحصیلی شامل شهریه کامل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و بودجه کامل برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد ، این دانشگاه عالی بورسیه تحصیلی زیادی را به دانشجویان بین المللی در کره جنوبی ارائه می دهد.

دانشگاه کره یک دانشگاه معتبر در کره جنوبی است که بورسیه های کاملا بودجه و تمام شهریه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، این دانشگاه به ویژه برای رشته های غیر STEM خود مانند علوم انسانی ، تجارت و علوم سیاسی بسیار شناخته شده است ؛ اگرچه دانشگاه کره به دلیل گرایش های غیر بنیادی خود شناخته شده است ، اما برنامه های STEM آنها یکی از برنامه های برجسته در کره است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه سوگانگ

دانشگاه سوگانگ بورسیه های تحصیلی جزئی و کامل را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، تحت بورسیه دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ، بورسیه تحصیلی پذیرش برای دانشجویان تازه وارد و بورس تحصیلی Global Emerging وجود دارد که هر دو به دسته هایی تقسیم می شوند.

برای بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی ، بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان تحت برنامه تحصیلات تکمیلی ، دانشکده تحصیلات تکمیلی مطالعات بین المللی و MBA (SIMBA) بین المللی سوگانگ در نظر گرفته شده است ؛ دوره و روش درخواست بسته به بورسیه تحصیلی متفاوت است.

کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی

دانشجویان خارجی ثبت نام شده در یک دوره منظم تحصیل می توانند در یک کار نیمه وقت کمتر از ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و کار نامحدود در زمان تعطیلات تحت مقررات نیمه وقت دانشجویان خارجی وزارت دادگستری مشغول به کار شوند ، برای این کار پاره وقت فقط لازم است دانشجویان خارجی توصیه استاد راهنمای خود را دریافت کنند.

کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی

دانشجویان دارنده ویزا D-2 و D-4 مطمئنا می توانند در هر شغل نیمه وقت مشروط بر مجاز بودن توسط موسسه محل تحصیل مشغول به کار شوند ، همچنین همانطور که در قوانین مهاجرت نشان داده شده است ، هر ویزا دارای یک فعالیت خاص است که مجاز به انجام آن است ؛ یعنی دارندگان ویزای D-2 می توانند ۲۰ ساعت یا کمتر از سه هفته حضور در دو سایت کاری مختلف را درخواست دهند ، در حالی که دارندگان ویزای D-4 می توانند یک ماه پس از ۶ ماه اقامت در کره و یک توصیه از طرف استاد راهنمای دانشگاه درخواست کار دهند.

شرایط لازم برای تأیید کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی

 • گذرنامه و کارت ثبت نام خارجی
 • فرم درخواست مجوز برای انجام فعالیتهایی فراتر از وضعیت فعلی اقامت
 • فرم یکپارچه برای کار نیمه وقت (باید توسط استاد راهنمای کارفرمای کارکنان دانشجویان خارجی در یک دانشگاه امضا شود)
 • گواهی دانشجویی
 • پرداخت هزینه: ۱۰،۰۰۰ KRW

مشاغل دانشجویی موجود در کره جنوبی

دانشگاه های مختلف ، مطابق با سیاست های مهاجرت ، مشاغلی را برشمرده اند که دانشجویان می توانند در حین تحصیل در آن ها مشغول شوند ، این امر برای جلوگیری از شرایطی است که ممکن است هنگام کار در یک کار نیمه وقت برای دانشجویان خارجی ایجاد شود.

محدودیت هایی در مشاغل خلاف موازین و رسوم اجتماعی ، تدریس خصوصی و سایر موارد ایجاد می شود ، کم و بیش ، دانشجویان همیشه سعی می کنند در رستوران ها ، مغازه ها یا آکادمی های کوچک و بزرگ کار کنند که به آنها اجازه می دهد مطابق با هدف خود کار کنند ؛ بعضی از دانشگاه ها حتی در موسسه خود موقعیت شغلی را مانند اجازه دادن به برنامه هایی برای تبادل زبان در صورت پرداخت کمک هزینه به دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

در کره جنوبی ، صنایع مشهور جهانی مانند سامسونگ ، ال جی ، هیوندای و بسیاری دیگر در جهان ارائه شده است که دانشجویان به راحتی می توانند در این شرکت ها کار کنند و مطابق میل خود درآمد کسب می کنند.

رهنمود هایی برای کارهای دانشجویی نیمه وقت در کره

 • در صورت شروع دوره می توانید به عنوان دانشجوی نیمه وقت کار کنید ، بیشتر مشاغل استخدام کارکنان دانشجویی نیمه وقت ممکن است نیاز به اثبات ثبت نام شما داشته باشند.
 • به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما فقط می توانید در کارهای نیمه وقت شرکت کنید که اغلب توسط دانشجویان انجام می شود ، ممکن است نتوانید برای نقش های حرفه ای یا مدیریتی ثبت نام کنید.
 • دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند حداکثر ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

حداقل دستمزد در کره جنوبی در سال ۲۰۲۰ برای هر ساعت ۸۵۹۰ وون است.

خدمات بیمه دانشجویی در کره جنوبی

یکی از الزامات تحصیل فراتر از ۶ ماه در دانشگاه ها و موسسات کره جنوبی دریافت بیمه است ، دانشجویان می توانند از بیمه ملی کره جنوبی ، بیمه خصوصی و یا بیمه های بین المللی طرف قرارداد در کره جنوبی برای مدت تحصیل خود استفاده کنند.

خدمات بیمه دانشجویی در کره جنوبی

قبل از عزیمت برای تحصیل در خارج از کشور در کره ، باید مطمئن شوید که با بیمه درمانی کره آشنا هستید و از موارد تحت پوشش بیمه دانشجویی این کشور آگاهی دترید ، تا اگر اتفاقی افتاد و در طول اقامت خود مریض یا مجروح شدید ، نمیبتوانید به راحتی از بیمه مورد نظر استفاده کنید.

مراقبت های بهداشتی در کره جنوبی توسط یک بیمه درمانی ملی اجباری (NHI) ارائه می شود ، هر شخصی که در کره جنوبی زندگی می کند فارغ از ملیت و حرفه واجد شرایط این بیمه است ، این بدان معناست که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در کره تحصیل می کنید ، واجد شرایط هستید ، زیرا خارجیانی که در کره جنوبی زندگی می کنند و در شرکت بیمه سلامت ملی ثبت نام کرده اند از مزایا و خدمات پزشکی مشابه شهروندان کره برخوردار می شوند.

موارد تحت پوشش بیمه سلامت ملی در کره جنوبی

مراقبت های بهداشتی عمومی کره بستگی به نیاز های فرد و درمانی که دارد بین ۵۰-۸۰٪ هزینه های پزشکی را پوشش می دهد ، این شامل هزینه های معاینه پزشکی ، اقدامات عمومی ، پوشش تصادفات و دارو های تجویز شده است.

هزینه بیمه دانشجویی در کره جنوبی

همان گونه که پیش از این بیان شد دانشجویان بین المللی می توانند همانند شهروندان کره جنوبی از بیمه سلامت ملی این کشور بهره مند شوند ، هزینه سالانه برای دریافت خدمات بیمه در این کشور بین ۸۵ تا ۹۴ دلار برای هر سال است.

بیمه خصوصی در کره جنوبی

بسیاری از ساکنان کره برای اطمینان از تحت پوشش قرار گرفتن کامل آنها در شرایط اضطراری ، ترجیح می دهند به یک طرح بیمه درمانی خصوصی نیز بپیوندند ؛ به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، بهتر است قبل از عزیمت ، بیمه مسافرتی را خریداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت تصادف یا موارد اضطراری تحت پوشش کامل قرار دارید ؛ هزینه بیمه خصوصی ۲۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰۰ دلار برای هر سال است.

خوابگاه های دانشجویی کشور کره جنوبی

پس از تصمیم برای تحصیل در کره جنوبی و انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل بایستی گزینه ای مناسب برای اقامت دانشجویی در آن کشور تعیین کنید ، در ادامه با انواع خوابگاه های دانشجویی در کره جنوبی و نحوه اجاره آن ها آشنا خواهیم شد.

خوابگاه های دانشجویی کشور کره جنوبی

پردیس دانشگاهی در کره جنوبی

بیشتر دانشگاه های کره برای دانشجویان خود خوابگاه دانشجویی فراهم می کنند ، اصولا وقتی به اقامتگاه دانشجویی در کره جنوبی فکر می کنید ، خوابگاه دانشگاهی اولین انتخاب شما می باشد ؛ برای دریافت مسکن دانشگاهی هنگام تحصیل در کره جنوبی ، باید دستورالعمل های ثبت نام را دنبال کنید ؛ با این حال ، این دستورالعمل ها گاها برای هر دانشگاه های کره متفاوت است.

بنابراین ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید شرایط بدست آوردن مسکن دانشگاه در دانشگاه کره را به دقت بررسی کنید و آنها را در نظر بگیرید ؛ برخی از شرایط عمومی مورد توافق شامل :

 • دوره درخواست اسکان در دانشگاه : درخواست اقامت در ترم اول (ترم پاییز) در ماه اوت است ، در حالی که درخواست اقامت در ترم دوم (ترم بهار) در ماه فوریه است.
 • نوع محل اقامت : اتاق برای یک ، دو یا چهار نفر.
 • دوره اسکان در خوابگاه دانشگاهی : ۶ ماه ، در ضمن برای تمدید دوره اسکان لازم است هر ترم جدید مجددا درخواست اسکان دهید.
 • هزینه اجاره خوابگاه دانشگاهی : ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کره وون (۷۸۰ یورو) برای یک دوره اقامت ۶ ماهه ، بعلاوه بعضی اوقات وعده های غذایی نیز در آن گنجانده می شود.
 • با توجه به هر دانشگاه برخی از مدارک و گواهینامه ها مورد نیاز است.

هتل دانشجویی در کره جنوبی

در صورتی که نتوانستید به خوابگاه دانشجویی دسترسی داشته باشید ، می توانید گزینه دوم را که هتل دانشجویی است در نظر بگیرید.

این یک هتل کوچک دانشجویی (مهمانسرا) است که فقط گروهی از دانشجویان را در بر می گیرد و در آن اتاق ها و غذا در ازای دریافت قیمتی متفاوت از یک منطقه به منطقه دیگر در کره جنوبی ارائه می شوند ، نکته حائز اهمیت این است که این هتل ها در نزدیک دانشگاه ها در کره جنوبی قرار دارند.

اساسا هزینه اجاره این هتل ها بسته به شهر از ۲۰۰،۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰،۰۰۰ کره وون در هر ماه (۱۵۵ € تا ۷۸۰ €) متغیر است ، در شهرهای بزرگ ، هزینه بالا است در حالی که در شهر های کوچک هزینه کاهش می یابد و علاوه بر این ، صبحانه و شام اغلب ارائه می شود.

چگونه این هتل های دانشجویی را پیدا می کنید؟

بهترین راه برای یافتن آن این است که خودتان در مناطق دانشگاه محل تحصیل خود تحقیق کنید ، برخی از دانشگاه های کره اطلاعات مفیدی را در مورد نحوه یافتن محل اقامت در هتل های دانشجویی نزدیک دانشگاه به دانشجویان ارائه می دهند.

گوشیوون در کره جنوبی

گوشیون ها اتاق های كوچكی هستند ( بیش از ۳ متر مربع ) كه دانشجویان دانشگاه برای تحصیل و آمادگی برای امتحانات در كره جنوبی در آن ها زندگی می كنند ، هرچند اتاق کوچک است اما به تهویه مطبوع و میز مطالعه و ماشین لباسشویی مشترک دانش آموزان مجهز است.

Goshiwon در نزدیکی مناطق دانشگاه های کره جنوبی قرار دارند و در نزدیکی آن ها می توانید چند رستوران کوچک نیز پیدا کنید ، هزینه Goshiwon از ۱۷۰،۰۰۰ تا ۴۵۰،۰۰۰ وون کره ای (۱۳۰ تا ۳۵۰ یورو ) در ماه است.

Hasukjip

این نوع خانه ها شکل قدیمی تر محل اقامت دانشجویی است ، این خانه ها به طور عمده توسط دانشجویان استفاده می شوند ، آن ها تقریبا همیشه توسط زنان مسن و متاهل مدیریت می شوند و هر روز صبحانه و شام را ارائه می دهند ، این گزینه می تواند واقعا برای دانشجویانی که نمی خواهند غذا درست کنند و یا نگران استراحت خود هستند بسیار خوب باشد .

یک hausukjip شبیه به اقامت در خانه است ، زیرا شما در خانه شخصی کره ای زندگی می کنید و می توانید بینشی در فرهنگ کره ای داشته باشید .

این نوع محل های اقامت تقریبا همیشه به طور مستقل از دانشگاه ها اداره می شوند ، اما گاهی اوقات گزینه های بیشتری در نزدیکی دانشگاه ها وجود دارد ، هزینه اجاره کمی گران تر از یک goshiwon است و هر ماه از حدود ۲۴۵ یورو شروع می شود.

اجاره آپارتمان یا یک اتاق در کره جنوبی

شما می توانید یک اتاق از یک آپارتمان و یا یک آپارتمان را به صورت مشترک با دیگر دانشجویان اجاره کنید ، یک خانه کامل که هزینه های آن با دانشجویان دیگر در کره جنوبی تقسیم می شود.

علاوه بر این ، در کره جنوبی معمول است که اتاق ها ، آپارتمان ها و همچنین خانه ها با مبلمان منزل تهیه نمی شوند ، بلکه این کار توسط مستأجر انجام می شود ، زیرا او می تواند وسایل خانه خود را تهیه و انتخاب کند.

با توجه به اینکه هزینه اجاره در کره جنوبی محدود نیست ، این کار با ۵۰۰۰۰۰ وون کره (۳۸۰ یورو) برای یک اتاق شروع می شود و برای یک خانه با ۳ اتاق خواب به ۱۰۰ میلیون وون کره (۷۸۰ یورو) می رسد که این اجاره بها با توجه به موقعیت ملک و همچنین امکانات آن تعیین می شود.

پرداخت اجاره بهای آپارتمان در کره جنوبی به دو روش پرداخت می شود که شامل بدون پیش پرداخت ، پرداخت کامل ماهانه اجاره و دیگری با پیش پرداخت ، ضمن کاهش پرداخت ماهانه اجاره می باشد.

بهترین دانشگاه های کره جنوبی

کره جنوبی با بیش از ۴۰۰ ارائه دهنده رسمی آموزش عالی ، موارد زیادی را به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد ، این کشور دارای حداقل چهار دانشگاه در بین ۲۰ دانشگاه برتر و در مجموع ۸۸ نماینده در رتبه بندی دانشگاه QS آسیا ۲۰۲۱ و ۲۹ موسسه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS می باشد ، در ادامه با بهترین دانشگاه های کره جنوبی آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول یکی از بهترین دانشگاه های کره جنوبی محسوب می شود و به دانشجویان این فرصت را می دهد که در قلب شهر شلوغ و پایتخت کشور تحصیل کنند ، سئول بار ها به عنوان یکی از بهترین شهر ها در جهان برای تحصیلات در مدارج بالا انتخاب شده و دانشگاه ملی سئول در میان دانشگاه های برتر آسیا قرار دارد.

این دانشگاه دارای ۱۶ کالج ، یک دبیرستان و ۱۰ دانشکده حرفه ایی است که به صد ها دانشجوی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری درس ارائه می کند ، پردیس اصلی ( Gwanak ) در جنوب سئول قرار دارد و دارای بیش از ۲۰۰ ساختمان است که به هزاران دانشجو و کارمند خدمت رسانی می کند و دارای ایستگاه مترو اختصاصی می باشد ، محوطه Yongon دانشگاه درست در شمال رودخانه هان قرار دارد و محل اصلی بیمارستان دانشگاه ملی سئول و دانشکده های پزشکی ، پرستاری و دندانپزشکی می باشد .

دانشگاه ملی سئول (SNU) در رتبه بندی دانشگاه QS در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۳۷ و شماره یک کره جنوبی قرار دارد و در رتبه بندی دانشگاه های جدید کره جنوبی QS در رتبه دوم قرار گرفت ، این دانشگاه برترین دانشگاه مهندسی کره جنوبی می باشد.

دانشگاه علم و صنعت

KAIST در سال ۱۹۷۱ با کمک مشاوران آمریکایی تاسیس شد و اولین دانشگاه علمی و فناوری کره جنوبی است ، این دانشگاه در شهر مرکزی دژجون تاسیس شد و به عنوان نیاز کشور به منابع انسانی نخبگان در زمینه علم و فناوری به رسمیت شناخته شده و به فلسفه بنیان گذاری خود ادامه داده است .

دانشگاه دارای یک سیستم آموزشی نوآورانه بوده و مجاز است خارج از برنامه درسی دولتی و مقررات پذیرش که در دانشگاه های دیگر اداره می شود ، به طور مستقل عمل کند ؛ KAIST دارای اولین سیستم پذیرش بدون آزمون ( پذیرش براساس نمرات ، توصیه نامه از سوی معلمان و بیانیه های شخصی صورت می گیرد ) است و دانشجویان مجاز به امتحان کردن دوره ها می باشند ، قبل از انتخاب رشته اصلی خود و مجاز به تغییر رشته خود در هر زمان هستند و بیش از ۸۰ درصد از دوره های KAIST به زبان انگلیسی تدریس می شود .

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه ۴۰ قرار دارد و همچنین در ۵۰ دانشگاه برتر زیر ۵۰ سال در رتبه سوم قرار دارد ، اکثر برنامه های KAIST در زمینه های STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) است و این دانشگاه در میان ۱۳ موسسه در میان ۱۰۰ موسسه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه علم و صنعت پوهانگ کره جنوبی

این دانشگاه تحقیقاتی در سال ۱۹۸۶ در شهر پوهانگ بندر جنوب شرقی تاسیس شده است که از بهترین دانشگاه های کره جنوبی است و در زمینه تحقیقات جهانی بسیار قدرتمند است و روابط نزدیک با شرکای صنعت و تجارت را تقویت می کند .

دانشگاه علم و صنعت پوهانگ یک موسسه نسبتا جدید و خصوصی است که رتبه بندی را با نرخ قابل توجهی در شناخت از جامعه دانشگاهی در سراسر جهان بدست آورده است ، این دانشگاه یک رویکرد نوآورانه و مبتنی بر دانشجو – پذیرش تعداد کمی از بهترین و درخشان ترین استعداد ها برای پرورش نسل بعدی نوآوران پیشرو در جهان دارد .

فعالیت های علمی و پژوهشی در زمینه علم و مهندسی با برخی از بهترین امکانات و بیش از ۷۰ موسسه پژوهشی متمرکز شده است ، POSTECH دارای یک دانشگاه دو زبانه و دانشجویان و اعضای هیات علمی از سراسر جهان است .

POSTECH یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که رتبه ۷۷ مشترک جهان براساس رتبه بندی QS و ششمین رتبه در رتبه بندی کره جنوبی و دانسشگاه های زیر ۵۰ سال را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه کره

دانشگاه کره که در سال ۱۹۰۵ تأسیس شد یکی از قدیمی ترین ، بزرگترین و بهترین دانشگاه های کره جنوبی است ، باشگاه ها و انجمن های بسیاری برای دانشجویان ( از جمله یک باشگاه پینگ پنگ ، باشگاه گیتار آکوستیک ، باشگاه حفظ محیط زیست ) در این دانشگاه وجود دارد .

این دانشگاه برای توسعه برنامه های آموزشی بین المللی شناخته شده است و دارای پردیس هایی در سراسر جهان است و مشارکت های بسیاری برای تسهیل مبادلات دانشجویان دارد ؛ علاوه بر ارسال هر ساله بیش از ۱۲۰۰ دانشجو در مبادلات دانشجویی ، ۴۵۰۰ دانشجوی بین المللی شامل دانشجویان کوتاه مدت و ۲۰۰۰ دانشجوی در رشته های تحصیلی دارد ، این دانشگاه در رتبه بندی ۶۹ مشترک در جهان و سوم در کره جنوبی رتبه بندی شده است.

دانشگاه Sungkyunkwan کره جنوبی

دانشگاه Sungkyunkwan بیش از ۶۰۰ سال پیش تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در شرق آسیا است ، این دانشگاه دارای دو محوطه دانشگاهی یعنی دانشگاه علوم انسانی و علوم اجتماعی در سئول و دانشگاه علوم طبیعی در سووان است.

دانشگاه دارای برنامه های تبادل آکادمیک و مشارکت با ۶۵۳ دانشگاه در ۷۳ کشور جهان است ، همچنین هدف آن گسترش برنامه های دوگانه خود با بسیاری از دانشگاه های معتبر در سراسر جهان است ، در حال حاضر SKKU در حال برنامه ریزی ۳۳ برنامه دو مدرکی با شرکایی از جمله دانشکده های فنی و بازرگانی MIT ، دانشکده بازرگانی Kelley University of Indiana ، دانشگاه Fudan ، دانشگاه پکن و دانشگاه بیرمنگام است.

SKKU همچنین اولین برنامه MBA به طور کامل انگلیسی را در کره ارائه می دهد ، امسال در رتبه بندی جهانی در رتبه ۸۸ و در رتبه بندی کره جنوبی در رتبه چهارم قرار دارد.

دیگر دانشگاه های برتر کره جنوبی

علاوه بر دانشگاه هایی که در بالا عنوان شد ، دانشگاه یونسی دارای رتبه ۸۵ در جهان و ۱۹ در رتبه بندی آسیا است و رتبه ۵ در کره جنوبی است ، دانشگاه Hanyang دارای رتبه ۱۴۶ در جهان و رتبه ۷ در کره جنوبی ، دانشگاه کیونگ هی دارای رتبه ۲۳۶ در جهان و رتبه ۳۳ در کره جنوبی و دانشگاه Ewha Womans دارای رتبه ۳۳ در جهان و رتبه ۹ در کره جنوبی هستند.

بهترین شهر های کره جنوبی برای تحصیل

کسانی که ترجیح می دهند در کره جنوبی تحصیل کنند ممکن است با درک این فرهنگ منحصر به فرد و چند وجهی ، درجه ای از شوک فرهنگی را تجربه کنند ؛ به خصوص در شهر ها ، سرعت زندگی سریع و رقابتی است و گرمای دما نیز می تواند بی وقفه باشد اما با مزیت های تحصیل در این کشور سبب می شود دشواری های فرهنگی را به جان خریده و آینده شغلی خوبی را برای خود رقم بزنید.

بهترین شهر های کره جنوبی برای تحصیل

برای تحصیل در این کشور لازم است علاوه بر بهترین دانشگاه های این کشور با بهترین شهر های آن برای تحصیل نیز آشنا شوید ، قطعا بهترین شهر برای تحصیل در کره جنوبی شهر سئول است که اغلب دانشگاه های برتر این کشور در آن جای گرفته اند ، در ادامه با دیگر گزینه های موجود برای تحصیل در کره جنوبی آشنا خواهیم شد.

سئول

پایتخت کره جنوبی یکی از بزرگترین شهر های جهان است که بیش از ۹٫۸ میلیون نفر جمعیت دارد (۲۵٫۶ میلیون نفر در کلانشهر های آن) ، پایتخت کره جنوبی میزبان ۴۰ دانشگاه از جمله سه معتبر “SKY” – دانشگاه ملی سئول ، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی است.

سئول که فقط در ۵۰ سال رشد سریع خود را به عنوان یک رهبر اقتصادی تثبیت کرده است ، اکنون به عنوان سایت آموزش ، فناوری ، فرهنگ ، تاریخ و طراحی توجهات را به خود جلب کرده است ؛ این شهر به عنوان پایتخت طراحی جهانی ۲۰۱۰ نامگذاری شد و مجموعه ای از پروژه های مرمت و توسعه در حال دگرگونی مکان های تاریخی شهر و پارک های عمومی حاشیه رودخانه هان هستند. سئول همچنین طبق QS بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است.

حمل و نقل در سئول بسیار درخشان است ، مواد غذایی رنگارنگ ، ارزان و متنوع است و گروه های دختران K-pop همه جا هستند ، مانند بسیاری از شهر های کره جنوبی ، سئولی ها دوست دارند “سخت کار کنند و سخت بازی کنند”.

روز کاری ممکن است دیر به پایان برسد ، در حالی که معاشرت و مهمانی اغلب در ساعات اولیه ادامه خواهد داشت ، در خیابان های Gangnam ، Hongdae و Dongdaemun مکان های ۲۴ ساعته برای همه چیز ، از جمله غذا خوردن ، نوشیدن ، خرید ، مهمانی و گشت و گذار در اینترنت ارائه می شود.

دژئون

داژئون که به دلیل تمرکز در زمینه تحقیقات و نوآوری شناخته می شود ، خانه چندین دانشگاه پیشرو در کره جنوبی از جمله KAIST – موسسه پیشرفته علم و فناوری کره ، دانشگاه ملی چونگنام ، دانشگاه ووسونگ و دانشگاه علم و صنعت کره است ؛ علاوه بر آزمایشگاه های تحقیقاتی داژئون محل استقرار پارک اکسپو ، یک پارک موضوعی علم و فناوری است که شامل شبیه سازی ها و نمایشگاه های مختلف و سینمای گنبد IMAX با ارتفاع نزدیک به ۹۰ فوت است.

در نزدیکی موزه علوم ملی و شهر علم Daedeok – سایتی اختصاص داده شده به تحقیق و توسعه که به عنوان “مغز” کره جنوبی شناخته می شود ، داژئون در حال حاضر با کسب بهترین نمره برای فعالیت کارفرمایان ، در رتبه ۸۶ در شاخص بهترین شهر های دانشجویی جهان قرار دارد.

پوهانگ

پوهانگ که یک بندر دریایی در ساحل شرقی است ، شایسته است به عنوان خانه دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH) ، سومین دانشگاه کره در رده بندی جهانی قرار گیرد ؛ مرکز شهر ، گرچه عمدتا صنعتی است ، اما فضای پرنشاطی را ارائه می دهد ، ساحل Bukbu در ضلع شمالی شهر مکانی محبوب برای مردم محلی و گردشگران است ، جاذبه های فرهنگی و تفریحی شامل بسیاری از موزه ها و پارک ها ، همراه با جشنواره آتش بازی معروف در Bukbu هر تابستان است.

بوسان

بوسان یک شهر بندری شلوغ است که به دلیل گویش محلی متمایز و شخصیت خشن شناخته می شود ، مکانی است که می توانید برای شناخت جنبه سنتی زندگی در کره جنوبی به آنجا بروید ؛ کمی از مسیر تردد و گردشگری دور مانده است ، بوسان دومین شهر پرجمعیت کشور بعد از سئول است و پر از جذابیت های پنهان شامل غذا های دریایی محلی معروف (ماهی مرکب زنده یک غذای خوشمزه محلی است) ، یک زندگی شبانه پر سر و صدا ، معابد تاریخی ، طوفانی خط ساحلی اطراف و جمعیت دانشجویی پر جنب و جوش به دلیل دانشگاه ملی پوسان محلی و دانشگاه دونگ-آ است.

هزینه های تحصیل در کره جنوبی

یک نکته مهم در مورد تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی این است که شهریه برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی یکسان است – این بخشی از برنامه ملی برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر به این کشور است ؛ هزینه های تحصیل در این کشور بسته به دوره تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود.

هزینه های تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف

 • هزینه یک دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی از ۲۰۰۰ دلار تا ۴۵۰۰ دلار آمریکا در هر ترم ( با موضوعات علوم انسانی در پایین ترین هزینه و پزشکی در بالاترین هزینه ) است ، در یک دانشگاه خصوصی کره جنوبی هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تخمین زده می شود ؛ میانگین شهریه سالانه در ۱۶ دانشگاه دارای رتبه بین المللی در سئول ۶۸۰۰ دلار آمریکا است ، برای محاسبه هزینه کل ، به خاطر داشته باشید که در هر سال تحصیلی دو ترم وجود دارد و دوره های کارشناسی کره جنوبی به طور معمول چهار سال (یا شش سال برای رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی) طول می کشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی بین ۲۴۰۰ دلار تا ۴۹۵۰ دلار در دانشگاه دولتی و ۳۶۸۰ دلار تا ۶۷۷۰ دلار در دانشگاه های خصوصی می باشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کره جنوبی ممکن است بین ۱۱۰۰ دلار تا ۲۲،۰۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی می باشد.

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کره جنوبی

اقامت در یک خوابگاه دانشگاهی معمولا ارزان ترین گزینه در دسترس برای دانشجویان در کره جنوبی است . تخمین زده می شود که هزینه ها بین ۳۰۰ تا ۱،۴۰۰ دلار در هر ترم است ، که بسته به تعداد افرادی که در یک اتاق با هم زندگی می کنند و خدمات دیگر مانند غذا متفاوت است .

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کره جنوبی

هزینه مسکن خصوصی می تواند بسیار متفاوت باشد ، در بعضی از مناطق اجاره می تواند به میزان ۱۸،۰۰۰ دلار آمریکا باشد ، اکثر شهر های کره جنوبی برای زندگی نسبتا ارزان هستند ، گرچه قیمت در سئول می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از سایر مناطق باشد .

اکثر دانشگاه ها غذا های مقرون به صرفه در محوطه های دانشگاه خود را ارائه می دهند و یک وعده غذایی در این مکان ها می تواند به اندازه ۲٫۵۰ دلار آمریکا هزینه داشته باشد ، به طور کلی غذا های بومی کره جنوبی هزینه کمتری نسبت به غذا های رستوران های غربی دارند اما هر دو مقرون به صرفه هستند؛ اگر بیشتر اوقات در دانشگاه غذا سرو هزینه غذا حدودا ۳۰۰ دلار در هر ماه تخمین زده می شود .

دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت در کره جنوبی معمولا حدود ۳۰ دلار در هر ماه هزینه دارد و هزینه بیمه خدمات درمانی ۲۰ دلار برای هر ماه می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت کره جنوبی

 • دانشگاه فنی سئول
  • مقطع کارشناسی : ۵۰۰۰ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی ۸۰۰۰ دلار
 • دانشگاه جهانی هاندونگ : ۷۱۷۵ دلار برای تمامی مقاطع تحصیلی
 • دانشگاه سونگسیل : ۷۵۰۰ دلار برای تمامی مقاطع تحصیلی
 • دانشگاه کره : ۷۲۸۰ دلار برای تمامی مقاطع تحصیلی
 • دانشگاه یونسی :
  • مقطع کارشناسی : تا ۵۸۹۰ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی : تا ۷۶۳۰ دلار
 • دانشگاه ملی سئول :
  • مقطع کارشناسی : ۵۳۳۰ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی : ۶۰۰۰ دلار
 • دانشگاه ملی پوسان
  • مقطع کارشناسی : تا ۲۵۳۵ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی تا ۳۱۲۰ دلار
 • دانشگاه سئول
  • مقطع کارشناسی : تا ۵۳۳۰ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی : تا ۸۴۰۰ دلار
 • دانشگاه سوگانگ
  • مقطع کارشناسی : ۷۰۰۰ دلار
  • مقطع تحصیلات تکمیلی : ۷۵۰۰ دلار

اکنون که با هزینه های تحصیل در این کشور آشنا شدید ، شاید بخواهید بدانید ارزان ترین کشورها برای تحصیل کدامند؟ مقاله تحصیل در خارج از کشور به این سوال شما پاسخ داده است.

مزایا و معایب تحصیل در کره جنوبی

تصمیم گیری در مورد محل تحصیل در خارج از کشور یک تصمیم دشوار است ، وقتی همه دنیا را برای کاوش در اختیار دارید ، انتخاب یک کشور طاقت فرسا به نظر می رسد ، ممكن است كشور هايي وجود داشته باشد كه حتي هنوز آنها را بررسی نکرده باشید.

مزایا و معایب تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی یکی از متنوع ترین و جالب ترین کشور ها برای تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی است البته به طور قطع دانشجویان بین المللی محصل در این کشور با چالش هایی رو به رو هستند ولی مزایای تحصیل در این کشور بی شمار است و بر معایب تحصیل در این کشور غلبه خواهند کرد در ادامه با تعدادی از مزایای تحصیل در این کشور آشنا خواهیم شد.

هزینه زندگی ارزان

زندگی در کره جنوبی به طور متوسط بسیار ارزان است ، این شامل هزینه اقامت ، غذا و حمل و نقل می شود. ، به عنوان مثال ، هزینه یک کیلومتر رانندگی با تاکسی ۱ دلار آمریکا است.

موسسات آموزش عالی

کره جنوبی به دلیل دانشگاه هایش مشهور است ، سه دانشگاه بزرگ شناخته شده در جهان دانشگاه ملی سئول ، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی هستند ، همه دانشگاه ها دارای نرخ اشتغال فوق لیسانس و شهرت عالی هستند ؛ کره جنوبی همچنین از موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره و دانشگاه Sungkyunkwan که موسسات کمتر شناخته شده اما به همان اندازه چشمگیر هستند ، می بالد.

غذای باورنکردنی

دو اولویت اصلی دانشجویان برای غذا ارزان و راحت بودن آن است ، اگر غذای ارزان و راحت هم خوشمزه باشد یک جایزه است.

غذای کره ای هر سه جنبه را دارد ، فرهنگ در کره جنوبی به شدت پیرامون غذا است و بسیاری از اجتماعات اجتماعی به عنوان نقطه کانونی غذا است.

زندگی شبانه متنوع و پر رونق

این کشور دارای یک زندگی شبانه پر جنب و جوش ، با یک “سخت تلاش ، بازی سخت” است ، بسیاری از باشگاه ها مضمون دارند که می توانند یک شب جالب را فراهم کنند و اکثر آن ها تا ساعات اولیه صبح باز می مانند.

مردم مهربان

دانشجویان کره ای به طور باورنکردنی از همتایان بین المللی خود استقبال می کنند ، آن ها اغلب مشتاق به اشتراک گذاشتن فرهنگ کره با افراد نا آشنا با کشورشان هستند ، بنابراین شما بهترین کارشناسان در مورد زندگی در این کشور را یاد خواهید گرفت.

فرصت سفر

کره جنوبی در موقعیت جغرافیایی بسیار خوب واقع شده است ، این کشور در نزدیکی بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله چین و ژاپن قرار دارد ، با هزینه های ارزان سفر ، سفر به آنها نسبتا آسان است.

تعادل کامل بین سنتی و مدرن

اگر ترکیبی از ساختمان های سنتی قدیمی و مجتمع ها و امکانات رفاهی مدرن می خواهید ، کره جنوبی محلی برای شماست ، کشور دارای آسمان خراش های شیشه ای بلند و معابد سنتی است ، دیدن این دو در کنار هم غیر معمول نیست.

زبان

بیشتر دانشگاه های کره جنوبی در کنار دوره های خود ، درس زبان را نیز ارائه می دهند ، کلاس ها از نظر سطح دشواری متفاوت است ، بنابراین شما می توانید به صورت تقریبا دو زبانه یا یک مبتدی در این دوره ها شرکت کنید.

سطح بالای زندگی

کره جنوبی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و یکی از برجسته ترین مراکز مالی جهان است ، در دوران رکود اقتصادی نسبتا آسیب ندیده و دارای رشد سریع اقتصادی بوده و آن را به مکانی امیدوار کننده برای زندگی ، کار و تحصیل تبدیل کرده است.

فرصت های شغلی برای دانشجویان در کره جنوبی

دانشجویان بین المللی می توانند هنگام تحصیل به صورت نیمه وقت کار کنند ، همزمان ، نمایشگاهی برای جذب دانش آموزان تحت نظارت و حمایت دولت کره برگزار می شود ؛ این امر هنگام درخواست کار از طریق شبکه الکترونیکی در کره جنوبی را آسان می کند.

معایب تحصیل در کره جنوبی

 • انتخاب دوره : در کره جنوبی انتخاب رشته بسیار رقابتی است ، دانشجویان باید دوره های مورد نظر خود را به محض فعال شدن پورتال آنلاین در یک ساعت و تاریخ مشخص انتخاب کنند ؛ با پر شدن کلاس ها در عرض چند ثانیه ، برخی از دانش آموزان قادر به انتخاب کلاس های خود نیستند و “در لیست انتظار” قرار می گیرند.
 • چالش دیگری که دانشجویان بین المللی با آن روبرو هستند اهمیت حضور در کلاس در کره جنوبی است ، به طور کلی ، دانش آموزانی که ۱۰٪ غیبت غیر موجه دارند ، به طور خودکار از دوره حذف می شوند ، همچنین در برخی از دانشگاه های سئول ، دانشجویان برای هر بار از دست دادن سخنرانی ها ، برخی از امتیازات را از دست می دهند.
 • کیفیت هوا و آب و هوا : اگرچه این امر بر زندگی روزمره ساکنان تأثیر نمی گذارد ، اما سئول دارای مقدار زیادی ریزگرد در هوا است ، دولت دائما در تلاش است تا روش های جدیدی برای کاهش آلودگی هوا به کار گیرد ؛ سئول چهار فصل مشخص دارد. در حالی که بهارها و پاییزها دلپذیر و زیبا هستند ، اما بسیار کوتاه هستند و تقریبا وجود ندارند.
 • زبان و فرهنگ : کره ای زبان رسمی کره جنوبی است و دانشجویان ممکن است در زندگی روزمره / اجتماعی با مشکلات جدی مانع زبانی روبرو شوند ، به همین دلیل مهارت های زبان کره ای در خارج از دانشگاه و هنگام برقراری ارتباط با نسل قدیمی بسیار مفید است.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

کلیه دانشجویان بین المللی متقاضی مدرک تحصیلی در کره جنوبی باید قبل از شروع ترم در دانشگاه کره ویزای دانشجویی (D-2) دریافت کنند انواع دیگر ویزا که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد در یک برنامه جستجوی مدرک دانشگاهی در کره ثبت نام کنند (به عنوان مثال نوع F ، نوع E ، نوع A و غیره) نیز قابل قبول است.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

با این حال ، ویزا های کوتاه مدت مانند ویزاهای نوع B یا C قابل قبول نیستند زیرا این ویزا ها به خارجی ها اجازه نمی دهد در دانشگاه های کره برنامه های آکادمیک بگذرانند ، ویزای دانشجویی (D-2) را می توان در سفارت کره یا کنسولگری در کشور متقاضی دریافت کرد.

برای ویزای D-2 شما باید هزینه پردازش حدود ۵۰ دلار آمریکا (برای یک بار ورود) یا ۸۰ دلار آمریکا (برای چند بار ورود) پرداخت کنید ، این ویزا به شما اجازه می دهد تا دو سال اقامت داشته باشید ،دانشجویان مهندسی می توانند برای ویزای D-2-7 اقدام کنند که به دانشجویان بین المللی دعوت شده توسط دولت اجازه می دهد پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار در کره جنوبی بمانند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی کره جنوبی

درخواست ویزای دانشجویی (D-2) به تعدادی اسناد مانند گواهینامه پذیرش (CoA) نیاز دارد که توسط تیم آموزش بین المللی در دانشگاه کره صادر می شود ، مدارک تحصیلی و بیانیه مالی نهایی (مانند حساب بانکی ، بورس تحصیلی و غیره) که به عنوان اثبات بودجه دانشجویی برای هزینه های اقامت در کره نیز مورد نیاز است.

به خاطر داشته باشید که ممکن است مدت زمان طولانی برای صدور این اسناد طول بکشد و ممکن است در طی مراحل مورد نیاز دیگری از شما خواسته شود ، از این رو توصیه می شود دانشجویان زودتر از موعد با سفارت کره یا کنسولگری در کشور مقیم خود تماس بگیرند و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی (D-2) را بخواهند و آن ها را برای دریافت به موقع ویزا آماده کنند.

پس از تأیید درخواست ، سفارت یا کنسولگری کره ویزای D-2-2 (برای دانشجویان کارشناسی) تحت نام دانشگاه کره صادر می کند ، برای دانشجویان تازه واردی که ممکن است با ویزای دانشجویی (D-2) قبلا در کره باشند و با گواهی پذیرش (CoA) از دانشگاه دیگری صادر شده باشد ، عزیمت و درخواست ویزای دانشجویی جدید برای با گواهی پذیرش (CoA) صادر شده از دانشگاه کره در سفارت کره یا کنسولگری کره در کشور خود اجباری است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی

 • تکمیل فرم درخواست (برای ویزا)
 • گذرنامه و یک نسخه از صفحه شناسنامه گذرنامه (صفحه ای که عکس شما را نشان می دهد)
 • عکس به اندازه گذرنامه (۳٫۵ سانتی متر × ۴٫۵ سانتی متر با پس زمینه سفید ؛ باید در ۶ ماه گذشته گرفته شود)
 • گواهی پذیرش (صادر شده توسط تیم آموزش بین المللی در دانشگاه کره)
 • هزینه درخواست ۶۰ ~ ۹۰ دلار است
 • کارت شناسایی (شناسنامه شخصی در کشور مقیم)
 • گواهی ثبت تجارت KU (در صورت نیاز برای تیم آموزش بین المللی KU به صورت جداگانه مورد نیاز است)
 • دعوت نامه از NIIED (موسسه ملی آموزش بین المللی کره) (در صورت وجود)
 • گواهی پایان دوره آموزش زبان کره ای (با ذکر میزان حضور در دوره آموزش) (در صورت وجود)
 • گواهی تست سل ( برای برخی از کشور ها)
 • اسناد اضافی (فقط برای دانشجویان ۲۱ کشور ذکر شده در زیر فقط لازم است): بنگلادش ، چین ، مصر ، غنا ، هند ، اندونزی ، ایران ، قزاقستان ، قرقیزستان ، مغولستان ، میانمار ، نپال ، نیجریه ، پاکستان ، پرو ، فیلیپین ، سریلانکا ، تایلند ، اوکراین ، ازبکستان و ویتنام
 • مدارک تحصیلی نهایی (یکی از موارد زیر را انتخاب کنید)
  آپوستیل / تأیید سفارت کره یا کنسولگری کره در کشوری که تحصیلات نهایی متقاضی در آن به پایان رسیده است / اسناد “تأیید اعتبار مدارک چین”برای دانشجویانی که از موسسات چین فارغ التحصیل شده اند.
 • صورت مالی – ۲۰،۰۰۰ (USD) با احتساب هزینه تحصیل (همراه با دریافت) و بورس تحصیلی (در صورت وجود)

توصیه می شود دانشجویان قبل از درخواست ویزا با سفارت کره یا کنسولگری کره در کشور خود تماس بگیرند تا سند اضافی مورد نیاز برای درخواست را بررسی کنند.

موسسات اعزام دانشجو به کره جنوبی

به طور قطع تا این بخش از مقاله با کلیات مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی مانند شرایط و نحوه دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر ، نحوه دریافت ویزای تحصیلی ، دانشگاه های برتر ، هزینه تحصیل و زندگی و غیره آشنا شده و توانسته اید به سوالات خود در زمینه های مختلف تحصیل در این کشور پاسخ دهید اما لازم به ذکر است که بهترین روش برای اقدام به مهاجرت تحصیلی مشاوره با افراد زبده و با تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی است که موسسات اعزام دانشجو به کره جنوبی می توانند یکی از گزینه های موجود برای مشاوره شما باشند.

موسسات اعزام دانشجو به کره جنوبی

موسسات اعزام دانشجو به کره جنوبی موسسه هایی هستند که مجوز فعالیت قانونی خود را از وزارت علوم دریافت می کنند و تنها قادر به انجام فعالیت در چارچوب مشخص شده توسط وزارت علوم به کشور دارای مجوز می باشند و آشنایی چندانی با مسائل روز مهاجرت و قوانین بین المللی این کار ندارند پس نمی توانند بهترین گزینه برای مشاوره شما در امر مهاجرت تحصیلی باشند.

توصیه مشاوران موسسه ما به افراد علاقمند به تحصیل کره جنوبی یا هر کشور دیگر این است که موسسه های مهاجرتی را به عنوان مشاوران خود انتخاب کنند چرا که این موسسات از تمامی قوانین و مسائل مهاجرتی آگاه بوده و دارای اطلاعات به روز در همه زمینه های مهاجرت علاوه بر مهاجرت تحصیلی هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در کره جنوبی

در مقاله فوق مهمترین نکات تحصیل در کره جنوبی را بیان کردیم ، برای ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) علاوه بر تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری ، می توانید از بخش دیدگاه های سایت بهره مند شوید و پرسش های خود را مطرح کرده و پاسخ دقیق و صحیح آن را دریافت نمایید.

آیا برای تحصیل در کره جنوبی ، محدودیت سنی وجود دارد؟

دانشجویان خارجی دارای مدرک دیپلم دبیرستان بین 18 تا 25 سال می توانند از طریق آزمون های حرفه ای در سطح کالج در کره جنوبی تحصیل کنند. دانشجویان خارجی دارای مدرک کارشناسی بین 18 تا 27 سال می توانند از طریق کسب نمره 550 تافل در کره جنوبی به عنوان یک متخصص تحصیلات تکمیلی تحصیل کنند. برای دانشجویان خارجی با مدرک کارشناسی ارشد محدودیت سنی وجود ندارد ، با این حال آنها باید نمره 550 تافل را بدست آورند تا بتوانند برای برنامه های دکترا در کره جنوبی اقدام کنند.

برای اثبات سطح دانش زبان کره ای چه مدرکی را باید ارائه داد؟

برای اثبات دانش زبان کره ای مدرک TOPIK مورد نیاز است.

آیا معدل دیپلم برای تحصیل در کره جنوبی ملاک است یا فقط قبولی در آزمون های دانشگاه ها کافیست؟

آزمون های ورودی 60 درصد از معیار های پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های کره جنوبی را برآورده می کنند و بقیه 40 درصد این معیار ها مربوط به نمرات و معدل دوره دبیرستان فرد متقاضی می باشد.

برای تحصیل در کره جنوبی نمره ایلتس و تافل باید چند باشد؟

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به حداقل نمره 80 برای TOEFL اینترنتی یا 5.5 برای آیلتس نیاز است.

هزینه تحصیل در کره جنوبی در مقاطع مختلف چقدر است؟

• مقطع کارشناسی : 15000 تا 44000 دلار • مقطع کارشناسی ارشد : 17000 تا 29000 دلار • مقطع دکترا : 17000 تا 29000 دلار

مهم ترین بورسیه تحصیلی کره جنوبی کدام بورسیه است؟

یکی از برجسته ترین بورسیه های تحصیلی کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی بورسیه دانشگاه علم و صنعت ( UST ) که می توانند برای آن ” دو بار در سال ” درخواست کرد.

آیا در هنگام تحصیل در کره جنوبی ، اجازه کار کردن دارم؟

دانشجویان خارجی ثبت نام شده در یک دوره منظم تحصیل می توانند در یک کار نیمه وقت کمتر از 20 ساعت در هفته در طول ترم و کار نامحدود در زمان تعطیلات مشغول باشند.

هزینه خدمات بیمه در کشور کره جنوبی برای دانشجویان چقدر است ؟

هزینه سالانه برای دریافت خدمات بیمه در این کشور بین 85 تا 94 دلار برای هر سال است.

هزینه تحصیل در کره جنوبی برای فوق لیسانس چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی بین 2400 دلار تا 4950 دلار در دانشگاه دولتی و 3680 دلار تا 6770 دلار در دانشگاه های خصوصی می باشد.

کمترین هزینه اقامت در کره جنوبی چه میزان است؟

اقامت در یک خوابگاه دانشگاهی معمولا ارزان ترین گزینه در دسترس برای دانشجویان در کره جنوبی است که هزینه ها بین ۳۰۰ تا ۱،۴۰۰ دلار در هر ترم است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مقاله تحصیل در کره جنوبی را به شما تقدیم کردند ، در صورت تمایل به آگاهی در مورد جزئیات مهاجرت به این کشور و یا سایر کشور های جهان با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز ، تماس حاصل فرمایید ، در پایان ، از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل در چین را نیز مطالعه کنید ، چراکه نام برخی دانشگاه های چین در بین صد دانشگاه برتر دنیا می درخشد.

Rate this post

10 دیدگاه در “تحصیل در کره جنوبی

 1. ابراهیم گفت:

  سلام ایا با دیپلم تجربی میتوان در رشته غیرمرتبط یعنی کارشناسی مهندسی کامپیوتر رو در کره خوند؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوان اپلای کرد .

   با تشکر از سوال شما

 2. محدثه گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشگاه ملی سئول در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته گرافیک کامپیوتر بورسیه می دهد؟
  همچین رشته ای در این دانشگاه وجود داره ؟
  اگر معدل دبیرستان من پایین تر از ۱۹ باشد ولی مدرک زبان (ایتلس ۶ ) داشته باشم شانسم بیشتر میشه ؟ معدل دبیرستان چقدر تاثیر داره ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بررسی لیست رشته ها مربوط به بخش اجرایی و کلاینت های موسسه می باشد. در صورت داشتن رزومه قوی احتمال دریافت بورسیه وجود دارد. معدل لیسانس تان تاثیر گذار است ولی دیپلم خیر.

   با تشکر از سوال شما

 3. sara گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ما دیگه هیچ شانسی برای دریافت بورسیه نداریم؟ چون ایران همه روابط علمی خودش رو با دنیا قطع کرد دیگه هیچ کشوری بورسیه تحصیلی نخواهد داد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر رزومه خوبی داشته باشید میتوانید برای برخی رشته ها در کره بورسیه بگیرید.
   ولی در کشور ایتالیا دریافت بورسیه با احتمال بیشتری انجام می‌شود.

   با تشکر از سوال شما

 4. مهر گفت:

  سلام کسي ک 26 سالشه وبخواد توي کره جنوبي کارشناسي بخونه و بورسيه نخواد اونوقت شرايط سني داره يني نميشه ؟؟
  يکيم چه رشته هايي هستن ک بعد تحصيل ميشه زود استخدام شد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بستگی به رشته انتخابی شما دارد
   به عنوان مثال برای رشته های مدیکال معمولا تا سن 26 سالگی می‌توان اپلای کرد، اما باز هم شرایط هم دانشگاهی می‌تواند متفاوت باشد.
   برای رشته های غیر پزشکی حتی تا سن 35 سالگی هم می‌شود اپلای کرد.
   با رشته های فنی مهندسی و پزشکی معمولا می‌توان زود کار پیدا کرد.

   با تشکر از سوال شما

 5. ن گفت:

  سلام
  دانشگاه ملی سئول در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی بورسیه می دهد؟
  همچین رشته ای در این دانشگاه وجود دارد ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن رزومه قوی می توانید درخواست بورسیه بدهید. سن، سطح زبان، معدل و غیره تاثیر گذارند.
   بررسی رشته و دانشگاه ها به عهده تیم پیگیری پرونده می باشد.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه