سوئد

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد که به عنوان یکی از ده کشور برجسته دنیا از لحاظ رفاه و امنیت اجتماعی شناخته می شود و اکثر مردم آن با زبان انگلیسی آشنایی دارند متقاضیان بسیار دارد و بدون شباهت به دیگر کشور های جهان که بر نتایج تحقیقات متمرکز هستند ، دانشگاه های سوئد به شدت بر دانشجویان خود متمرکز می باشند.

همه دوره ها و برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های این کشور کار گروهی ، نوآوری و تفکر انتقادی را تشویق می کنند و مؤسسات آموزش عالی به دلیل استاندارد سازی تحصیل و مدرک تحصیلی خود از فرایند بولونیا پیروی می کنند که همین امر سبب سهولت انتقال دانشجو می شود.

تحصیل در تمام مقاطع در دانشگاه های سوئد امکان پذیر است که شرایط خاص خود را در پذیرش دارند ، با تحصیل در سوئد یک فضا و محیط متفاوتی را هم در تحصیل و هم در زندگی خود تجربه خواهید کرد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا تحصیل در کشور سوئد را از تمامی جنبه های مهم آن بشناسیم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نمایید ؛ همچنین می توانید مقالات دیگر سایت را مطالعه کنید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید ، خواندن مقاله کامل و مفصل تحصیل در خارج از کشور را اکیداً به شما پیشنهاد می کنیم.

سوئد میزبان بهترین سیستم آموزشی

سیستم آموزشی سوئد یکی از پیشرفته ترین ها در دنیا است و توجه دولت و اختصاص بودجه های کلان برای توسعه بخش آموزشی ، سوئد را از بسیاری از کشور ها متمایز کرده است ، دانشمندان و نخبه های زیادی در این کشور به تحصیل و تدریس پرداخته اند که تاکنون بیش از سی جایزه نوبل را در حوزه های مختلف برای کشور سوئد به ارمغان آورده اند.

مدل تدریس در دانشگاه های سوئدی و کالج های دانشگاهی بر اساس شعار ” آزادی با مسئولیت ” است ، این بدان معنی است که دانشجویان این کشور کمتر از دیگر نقاط جهان تحت آموزش اساتید تحصیل می کنند ، تحصیل در دانشگاه های این کشور دانشجو محور است و دانشجویان به صورت فردی یا گروهی به مطالعه می پردازند.

سیستم آموزشی در کشور سوئد بسیار مدرن و مطابق با آخرین روش های آموزشی در جهان انجام می پذیرد و کسانی که از ایران قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارند از لحاظ آموزشی از همان مقطع اول ابتدایی تا پیمودن تحصیلات دانشگاهی هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت.

هرساله ایرانیان زیادی به این کشور مهاجرت کرده و در آن به کار و فعالیت مشغول می شوند ، دانشجویان از جمله بیشترین مهاجرین به این کشور هستند و سیستم آموزشی قوی باعث شده تا دانشجویان بتوانند در یک محیط علمی تحصیل کنند.

تحصیل در سوئد

سیستم آموزشی سوئد

هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی به جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئد ، این کشور را به عنوان یک مقصد برتر در میان تمام کشور های جهان بر می گزینند و تحصیل در رشته های مختلف را آغاز می کنند اما برخی نیز به دلایل مختلف تمایل دارند تا از مقاطع قبل از ورود به دانشگاه به سیستم آموزشی این کشور وارد شده و تحصیل در مدارس این کشور را تجربه نمایند.

سیستم آموزشی سوئد

تحصیل در سوئد از هفت سالگی به صورت رسمی آغاز می شود و ۹ سال آموزش اجباری را شامل می شود ، قبل از سن ۷ سالگی گذراندن دوره مهد کودک دلخواهی است و به عنوان یک دوره آموزشی و تفریحی توصیه می شود که امکان بودن در آنها از سن یک سالگی امکان پذیر است و برای والدین شاغل می تواند بسیار مناسب باشد.

دانش آموزان در سن شش سالگی به دوره پیش دبستانی وارد می شوند که ترکیبی از مهدکودک و دبستان بوده و بچه ها به خوبی آماده ورود به دوره ابتدایی می شوند ، در دوره ابتدایی که تا سن ۱۶ سالگی را شامل می شود.

دانش آموزان تمام آموزش های لازم در رابطه با نیازهای اصلی جامعه فرا گرفته و تا سال ششم تحصیلی نمره ای را دریافت نخواهند کرد و به والدین گزارش پیشرفت داده خواهد شد ، از سال ششم به بعد شیوه آموزشی تغییر کرده و دانش آموزان نمره دروس را در سطوح مختلف کسب می کنند.

سیستم آموزشی سوئد در دوره متوسطه

این دوره سیستم آموزشی سوئد به صورت اختیاری برای کسانی که با موفقیت دوره ابتدایی را پشت سرگذاشته اند برگزار می شود ، برای پذیرفته شدن در این دوره باید دانش آموزان معیار های مشخصی را پشت سر بگذارند که بیشتر آنها در رابطه با نمره کسب شده توسط دانش آموزان است.

متناسب با مدرسه و برنامه تحصیلی که قصد اقدام تحصیل در آن را دارید این معیار ها می تواند متفاوت باشد ، نمرات دانش آموزان در ۱۶ درس و مهارت مختلف به صورت کارنامه ای به آنها ارائه می شود و مجموع از ۳۲۰ محاسبه می گردد.

تحصیل در برخی مدارس این مقطع می تواند آزمون ورودی را نیز شامل شود ، اکثر دانش آموزان سوئدی با وجود اختیاری بودن این دوره در آن شرکت می کنند تا مجوز لازم جهت ورود به دانشگاه را به دست آورند ، تحصیل در این دوره به دانش آموزان کمک می کند که استعداد های خود را شناخته و بدانند که تحصیل در کدام رشته در دانشگاه مناسب آنها می باشد.

مدارس کشور سوئد اصولا توسط شهرداری ها اداره می شوند و تعداد کمی به عنوان خصوصی و شبانه روزی با دریافت شهریه مشخص فعالیت می کنند ، کسانی که موفق به پایان رساندن دوره متوسطه می شوند می توانند با فراهم نمودن سایر پیش نیازهای مشخص شده به دانشگاه و رشته تحصیلی دلخواه خود وارد شوند.

تحصیل در سوئد با مدرک دیپلم

سیستم آموزشی سوئد در مدارس این کشور را شناختیم و دریافتیم اما بسیاری از دانشجویان علاقه مند به دانشگاه های این کشور با داشتن مدرک دیپلم از مدارس کشور خود قصد ورود به مراکز آموزش عالی در سوئد را دارند.

تحصیل در سوئد با مدرک دیپلم

اهداف تحصیلات عالی به طور عمده توسط قانون تحصیلات عالی سوئد و دستورالعمل آموزش عالی این کشور اداره می شوند ، آنها مشخص می کنند که تمام آموزش ها در دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی باید بر اساس اصول علمی طراحی و عملی شوند.

کسانی که مدرک دیپلم خود را در دست دارند باید تمامی رشته های تحصیلی و دانشگاه های این کشور را به دقت بررسی نموده و یک رشته تحصیلی را از میان هزاران رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های سوئد انتخاب نمایند ، سپس تمامی اسناد مشخص شده از سوی دانشگاه را فراهم نموده و با پر نمودن فرم درخواست هزینه لازم را نیز پرداخت نمایند.

هنگام بررسی و انتخاب دانشگاه به شما توصیه می نماییم تا بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط هر دانشگاه را به خوبی جستجو نموده و از شرایط آن مطلع گردید ، داشتن معدل بالا و هم چنین مدرک تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی از شرایط اصلی تحصیل در سوئد هستند.

هنگامی که تحصیل خود را در دانشگاه های سوئد انتخاب می نمایید توانایی ارزیابی انتقادی مستقل ، توانایی شناسایی ، شکل دادن و حل مشکلات را خواهید یافت و آمادگی برای تغییر در زندگی حرفه ای دانشجویی را به دست خواهید آورد.

کارشناسی و کارشناسی ارشد در سوئد

داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شرط اصلی ورود به مقطع لیسانس دانشگاه های سوئد است ، برخی از رشته ها سه سال و برخی ۴ سال به طول می انجامد و داوطلبان می توانند زبان تحصیل و یا دروس پیش نیاز را در کالج های مربوطه سپری کنند ، دوره بعدی کارشناسی ارشد است که تقاضا برای تحصیل در آن بیشتر از دوره لیسانس است و بسته به رشته تحصیلی می تواند یک یا دو سال زمان ببرد.

مقطه کارشناسی در سوئد

در بهترین دانشگاه های سوئد دو نوع مختلف برنامه های کارشناسی ارشد وجود دارد ، برنامه کارشناسی ارشد دوساله ( ۱۲۰ ECTS ) و یا کارشناسی ارشد یک ساله ( ۶۰ ECTS ) ، در دانشگاه های این کشور ، همکاری برنامه های کارشناسی ارشد با صنعت خیلی رایج است که به دانشجویان فرصتی برای ترکیب مطالعات و کار عملی را می دهد که در نهایت می تواند برای استخدام دانشجو بسیار سودمند باشد.

در واقع دوره کارشناسی ارشد شامل حدود ۷۵٪ آموزش و ۲۵٪ تحقیق برای پروژه پایان نامه است ، متقاضی برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد ( دوره دوم یا فوق لیسانس ) باید یک مدرک کارشناسی معادل Kandidatexamen سوئدی از یک دانشگاه شناخته شده بین المللی دریافت کرده باشد.

متقاضی باید مهارت خود در زبان انگلیسی را با استفاده از یک آزمون بین المللی شناخته شده ، از قبیل تافل ، آیلتس ، و غیره اثبات کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد

امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای مهاجرین در کشور سوئد وجود دارد و دوره های آن نیز مانند زبان سوئدی با شرایط مختلف به متقاضیان ارائه می شود ، بهترین مزیت سیستم آموزشی این کشور قرار دادن دوره های پیش دانشگاهی انگلیسی می باشد ، یعنی اگر دانشجویی به هر دلیلی فرصت کافی برای بهبود زبان انگلیسی در کشور خود را نداشته در این کشور فرصت یادگیری کامل زبان انگلیسی به او داده می شود.

تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد

اصولا در سطح بین الملل مدرک آیلتس و تافل از دانشجویان پذیرفته می شود و شما موظف به ارائه آن هستید ، امکان اخذ این مدرک برای شما در داخل و خارج از کشور سوئد وجود دارد.

دوره های ترمی زبان انگلیسی دو بار در سال برگزار می شوند که هر کدام تقریبا ۴ ماه زمان برده و داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام الزامی است ، این دوره ها بیشتر مناسب کسانی است که قصد تحصیل در کشور سوئد را داشته و نیاز به زبان انگلیسی جهت تحصیل را دارند.

شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها و مخارج خود در کشورمان ایران اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید و با سپری کردن دوره های لازم و شرکت در آزمون نهایی مدرک آیلتس خود را به دست آورید ، کارشناسان ما قادرند تا شما را جهت ثبت نام در بهترین موسسات آموزش زبان یاری کنند.

دوره های زبان انگلیسی در سوئد

نوعی دیگر از دوره های زبان انگلیسی در سوئد یک سال تحصیلی را شامل می شود که نیاز به مدرک پیش دانشگاهی و آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ دارد.

این گزینه را می توان به عنوان بهترین انتخاب فراگیری زبان برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سوئد معرفی کرد ، کسانی که در این دوره ثبت نام می کنند می توانند برای خانواده نیز درخواست ویزا دهند ، اگر قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد را دارید برای این دوره نام نویسی کنید.

این دوره ها به صورت فشرده و عادی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و متقاضیان سال قبل از شروع تحصیل رسمی خود در دانشگاه را به فراگیری زبان اختصاص می دهند تا پس از کسب مهارت و تسلط کافی به رشته دلخواه خود به این رشته وارد شوند ، شما می توانید به منظور سپری کردن این دوره ها ویزا دریافت کرده و پس از به تمام رساندن کلاس ها و دریافت مدرک زبان اقدام به پذیرش در دانشگاه های سوئد نمایید.

تحصیل رایگان در سوئد

یکی از دغدغه های فکری دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور بالا بودن هزینه تحصیل است از این رو بعضی از موسسات و سازمان دولتی کشور سوئد شرایط تحصیل به صورت رایگان را برای دانشجویان فراهم نموده اند ، فرصت تحصیل به صورت رایگان از طریق اعطای بورسیه های تحصیلی مختلف صورت می پذیرد که با توجه به هر دانشگاه و شرایط تحصیلی دانشجو متغیر است.

تحصیل رایگان در سوئد

رسیدن به تحصیل رایگان را نمی توان مخصوص به دانشگاه ، رشته و یا مقطع خاصی دانست اما در دوره های کارشناسی ارشد و به ویژه دکترا ، دانشجویان شانس بسیار بالایی در دریافت کمک هزینه های مختلف دارند ؛ برای آگاهی از شرایط تحصیل رایگان توصیه می کنیم مقاله تحصیل در آلمان را نیز مطالعه کنید چراکه شرایط تحصیل رایگان در آلمان هم بسیار مطلوب است.

البته گفتنی ست که هنگامی که از تحصیل رایگان صحبت می کنیم منظور پرداخت تمامی هزینه ها از سوی دانشگاه نیست و دانشجویان باید بخشی از مخارج تحصیل در کشور سوئد را شخصا پرداخت نمایند ، اما شهریه دانشگاه که بیشترین و مهم ترین بخش هزینه تحصیل در سوئد است می تواند با کمک های مختلف کاهش یافته و حتی به صفر برسد.

علاوه بر دانشجویان ، محققان بین المللی نیز این فرصت را دارند تا با دریافت بورس های تحصیلی پژوهش های خود را در سوئد به اتمام برسانند ، در ادامه مقاله به انواع و شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد می پردازیم اما داشتن معدل خوب و رزومه قوی از جمله مقالات بین المللی و چاپ کتاب را به عنوان موثرترین عوامل رسیدن به بورسیه تحصیلی در سوئد فراموش نکنید.

درخواست پذیرش از دانشگاه های سوئد

افراد علاقمند به تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد باید درخواست خود را از طریق برنامه های کاربردی مرکزی سوئد ارسال کنند ، یک اصطلاح دیگر در سیستم آموزشی سوئد تحت عنوان Merit Rating ( MR ) به معنی « درجه توانایی » وجود دارد.

در واقع دانشگاه های سوئد بدین وسیله میزان توانایی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد را برای درخواست ثبت نام در دانشگاه ها مورد ارزیابی قرار می دهد.

در هر دانشگاه حد و مرزی برای MR وجود دارد ، در واقع هر کالج یا دانشگاهی پس از ارزیابی مدارک متقاضی مطابق نزدیکی توانایی فرد به سطح MR اعلام میکنند که احتمال پذیرش متقاضی در دانشگاه مورد نظر چه میزان است ، نمرات MR در دانشگاه ها هر سال ممکن است با سال قبل تفاوت داشته باشد.

مدارک پذیرش از دانشگاه های سوئد

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل و اعزام دانشجو به سوئد و پذیرش از دانشگاه های آن براساس مقطع تحصیلی متفاوت است ، به صورت کلی

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات ( متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • مدرک دانشگاهی ( متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)
 • کپی پاسپورت
 • CV به زبان انگلیسی
 • مدرک آیلتس حداقل ۶
 • نامه انگیزه تحصیل در سوئد

هزینه های تحصیل در سوئد

تا قبل از سال ۲۰۱۱ تحصیل در سوئد برای دانشجویان خارجی‌ رایگان بود ، اما پس از آن ، قانونی مبنی بر پرداخت شهریه‌ برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تصویب شد ، در حال حاضر دانشگاه رایگان در کشور سوئد برای دانشجویان ایرانی‌ وجود ندارد ، مگر اینکه دانشجویان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی‌ شوند.

هزینه های تحصیل در سوئد

دوره دکترا اغلب با دریافت بورسیه همراه است و در شرایطی حتی دانشجویان دکترا به ازای کار تحقیقاتی‌ و یا تدریس حقوق دریافت میکنند و طول دوره دکتری از نظر اداره مهاجرت سابقه محسوب میگردد و چنانچه طول دوره چهار سال باشد پس از این مدت به دانشجو و خانواده اقامت دائم میدهند.

دانشجویانی که در برنامه تبادل دانشجو و انتقالی به سوئد می روند نیز ملزم پرداخت هزینه های تحصیلی نیستند ، برخی از این هزینه ها در ادامه عنوان شده است:

 • هزینه ی دوره زبان در حدود ۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰ یورو
 • تحصیل در رشته‌های علوم انسانی ، حقوق و علوم اجتماعی به طور متوسط ۹۷۰۰ یورو در سال
 • هزینه رشته‌های مهندسی بسته به نوع رشته و دانشگاه تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال
 • هزینه تحصیل پزشکی با توجه به دانشگاه و تعداد واحد‌های عملی‌ و آزمایشگاهی رشته منتخب ، مابین ۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ یورو در سال
 • هزینه پذیرش و ثبت نام حدود ۱۰۰ یورو است که می توان به صورت آنلاین پرداخت کرد ، این مبلغ برای تمامی دانشجویان خارجی حتی دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا آمده اند و از پرداخت شهریه معاف هستند الزامیست.

سایر هزینه های تحصیل در سوئد

 • هزینه خرید کتاب های درسی در سوئد بر عهده خود دانشجو می باشد و هر دانشجو به طور متوسط ۷۵ یورو در ماه صرف کتاب می کند.
 • دانشجویان معمولا برای عضویت کمیسیون دانشجویان محلی به عضویت کمیسیون می روند و برای اینگونه فعالیت های اجتماعی حداقل ۷۰ یورو در ماه هزینه صرف می کنند.
 • هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به اینکه شهروند اتحادیه اروپا باشند یا نه ، متفاوت و حداقل ۳۰ یورو در ماه است.

اگر فردی پاسپورت یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس را داشته باشد ، از حق تحصیل رایگان در این کشور برخوردار خواهد بود.

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های سوئد می توانند به صورت تیمی در یک روش منحصر به فرد تحصیل کنند ، موسسات آموزشی سوئدی یک محیط هیجان انگیز و باز را با تمرکز قوی بر همکاری فراهم می نمایند که مهارت های ارزشمندی آنها را نمی توانید در سایر دانشگاه های سراسر جهان بیابید.

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

افراد محصل در دانشگاه های این کشور می توانند توانایی ها و استعداد های خود را کشف و به حداکثر برسانند ، دانشگاه های سوئد دانشجویان خود را تشویق می کنند تا بر نقاط قوت و استعداد های خود ، به جای خنثی کردن خلاقیت ، کار کنند.

دانشجویان محصل در دانشگاه های سوئد با نوآوری و خلاقیت احاطه خواهند شد ، تحقیقات ابتکاری و نوآورانه توسط دانشگاه ها و شرکت های سوئدی انجام می شود و نتایج آن ها سبب ایجاد ابداعات موفقیت آمیز در جهان می شود ، سوئد از نظر اقتصادی و علمی جزء پیشرفته ترین کشورهای اروپایی محسوب میشود و در واقع پایه اقتصاد این کشور مبتنی بر علم و فن آوری است.

پس از صدور ویزای دانشجویی از سوی دانشگاه های سوئد ، برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان که امکان صدور ویزا برای همراهان دانشجو وجود ندارد ، با در دست داشتن ویزای تحصیلی سوئد همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال بی درنگ ویزا و اجازه اقامت موقت را دریافت خواهند کرد.

شرایط تحصیل و زندگی ایده آل در سوئد برای همراه دانشجو

یکی از قوانین جالب توجه در سوئد این است که زمانی که یکی از زوجین به عنوان دانشجو در یکی از دانشگاه های سوئد مشغول به تحصیل شود ، پس از گذشت یک ترم و زمانی که هزینه ترم دوم را می پردازد ، همسر او می تواند در یکی از دانشگاه های این کشور به طور رایگان به تحصیل مشغول شود.

از همان ترم نخست نیز اگر همسر دانشجو به زبان سوئدی تسلط نداشته باشد ، می تواند از کلاس های آموزشی این زبان بهره مند شود ، فرزندان دانشجو که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند ، می توانند از مزیت تحصیل رایگان در مدارس بسیار پیشرفته و مجهز برخوردار شوند ؛ برای ثبت نام در مدارس بلافاصله پس از ورود به خاک سوئد باید به شهرداری مراجعه و آدرس اقامت را در آن جا ثبت کرد.

پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ روز امکان حضور کودک در مدرسه و تحصیل در سوئد وجود خواهد داشت ، یکی از مزیت های تحصیل کودکان خارجی در مدارس سوئد این مساله است که اگر دانش آموز به زبان انگلیسی یا سوئدی آشنا نباشد ، تا زمانی که کودک به سطح مناسبی از دانش زبانی برای برقراری ارتباط و تحصیل برسد ، یک مترجم در تمام ساعات مدرسه در کنار او خواهد بود.

نه تنها خود دانشجو بلکه همراه او نیز تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه اشتغال خواهد داشت که این قانون در بسیاری از کشورها وجود نداشته و همسر دانشجو اجازه کار کردن ندارد.

خدمات دانشجویی دانشگاه های سوئد

هنگام تعطیلات ، ورزش در فضای باز در سوئد بسیار محبوب است و بخش بزرگی از زندگی دانشجویان را تشکیل می دهد ، ایده عال این است که از طریق اتحادیه دانشجویی دانشگاه خود در این زمینه فعالیت کنید ، زیرا راه خوبی برای دیدار با افراد و پیدا کردن دوستان جدید است.

هنگامی که شما به اتحادیه دانشجویی خود پیوستید ، یک کارت دانشجویی دریافت خواهید کرد که به شما مزایای خاصی از جمله تخفیف در سفرهای داخلی را می دهد ، بسیاری از مغازه ها در سوئد همچنین تخفیف دانشجویی با ارائه این کارت به دانشجویان می دهند ، در تابستان ، فعالیت های زیادی در فستیوال های بزرگ در سوئد وجود دارد ، از جمله جشنواره های موسیقی و تئاتر در فضای باز.

معایب تحصیل در سوئد

دانشجویان مانند شهروندان می توانند از بیمه درمانی رایگان بهره مند شوند اما این نکته را باید در نظر داشت که گرچه هزینه های درمان مجانی هستند ولی افراد باید در نوبت های طولانی برای دریافت خدمات درمانی بمانند و به راحتی و هر زمان که اراده کنند نمی توانند به پزشک یا مراکز درمانی با بیمه شان مراجعه کنند.

گرچه دانشجویان و تمامی افراد اجتماع می توانند موقعیت های شغلی متناسب با شرایط و توانایی های خود داشته باشند اما هزینه های زندگی در این کشور اسکاندیناویایی بسیار گران است و افراد بجز هزینه های بالا باید مالیات های سنگینی نیز به دولت بپردازند ، چنانچه به دنبال تحصیل در کشورهای ارزان قیمت هستید مقالات تحصیل در لهستان ، کرواسی و ارمنستان را مطالعه نمایید.

درست است که فارغ التحصیلان دانشگاه های سوئد می توانند پس از فارغ التحصیلی به کاری مشغول شوند و پس از ۵ سال اشتغال پیاپی اقامت دائم یک کشور درجه یک اروپایی را کسب نمایند اما این فرآیند به آسانی گفتنش نیست و بدست آوردن کاری با شرایط مناسب و درآمد مکفی آنقدر هم در دسترس و آسان نیست.

سوالات پر تکرار تحصیل در سوئد

در مقاله ای که ارائه شد ، تلاش کردیم مهم ترین نکات تحصیل در سوئد را بررسی نماییم ، در زیر هم به سوالاتی که متقاضیان تحصیل در این کشور از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پرسیده اند پاسخ می دهیم ، برای دریافت پاسخ پرسش های خود از قسمت دیدگاه های سایت ، در زیر همین مطلب ، استفاده نمایید تا در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

برای آموزش زیان سوئدی در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان سوئدی را دارند باید در آزمون مهارت زبان سوئدی ( TISUS ) شرکت کنند ، این آزمون مانند آیلتس و تافل تراز بندی ندارد و جواب آزمون قبول یا مردود است.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد چه پیش نیارهایی لازم است؟

داشتن معدل بالا و مدرک تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی از شرایط اصلی تحصیل در سوئد هستند.

آیا برای تحصیل در سوئد آموزش هم ارائه می شود مانند آنچه در ایران وجود دارد؟

خیر ، دانشگاه های سوئد در رشته های تحصیلی دکترا خود آموزشی ارائه نمی دهد ؛ در عوض ، برنامه ها عمدتا مبتنی بر تحقیق هستند. خوب است بدانید که تحصیل مقطع دکترا در سوئد شغل محسوب شده و دانشجویان در طول تحصیل مبلغی را به عنوان حقوق دریافت خواهند کرد.

ایا می توانم بدون یادگیری زبان سوئدی ، تحصیل در سوئد را انتخاب کنم؟

خیر ، تمام مردم زبان سوئدی را به عنوان زبان رسمی خود پذیرفته اند و با اینکه زبان انگلیسی نیز در میان آنها جایگاه ویژه ای دارد و بیش از ۹۰% مردم به آن مسلط هستند ، اما برای تحصیل در سوئد بایستی به زبان سوئدی هم مسلط شوید.

من در ایران کارشناسی ارشد گرفتم ، آیا می توانم برای تحصیل مقطع دکترا در سوئد بورسیه بگیرم؟

از سال ۲۰۱۵ به بعد دانشگاه های سوئد مستقیماً از مقطع ارشد دانشجوی دکترا نمی پذیرند و اگر شخصی مایل به تحصیل در دوره دکترا باشد ، باید دوباره مقطع ارشد را بخواند (Re-Master) تا بتواند بورسیه دکترا را دریافت نماید.

دوره های زبان انگلیسی در سوئد به چه صورت برگزار می شود؟

دوره های ترمی زبان انگلیسی دو بار در سال برگزار می شوند که هر کدام تقریبا ۴ ماه زمان برده و داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام الزامی است ، این دوره ها بیشتر مناسب کسانی است که قصد تحصیل در کشور سوئد را داشته و نیاز به زبان انگلیسی جهت تحصیل را دارند.

در چه صورت می توانم با شرکت در دوره های زبان انگلیسی در سوئد برای خانواده ام ویزا بگیرم؟

نوعی از دوره های زبان انگلیسی در سوئد که یک سال تحصیلی را شامل می شود و نیاز به مدرک پیش دانشگاهی و آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ دارد را می توانید انتخاب کنید. این گزینه بهترین انتخاب برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سوئد هنگام فراگیری زبان است ، کسانی که در این دوره ثبت نام می کنند می توانند برای خانواده نیز درخواست ویزا دهند ، اگر قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد را دارید برای این دوره نام نویسی کنید.

آیا بدون دریافت بورسیه ، امکان تحصیل در سوئد به صورت رایگان وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر دانشگاه رایگان در کشور سوئد برای دانشجویان ایرانی‌ وجود ندارد ، مگر اینکه دانشجویان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی‌ شوند.

پس از پایان تحصیل در سوئد ، تا چه مدت می توانم در این کشور بمانم؟

شما می توانید تا شش ماه بعد از پایان دوره تحصیل خود در این کشور اقامت داشته و در جست وجوی کار باشید ، بعد از یافتن کار مورد نظر و پیشنهاد کاری می توانید برای دریافت مجوز کار و اخذ ویزای کار در این کشور اقدام نمایید.

اگر با همسرم برای تحصیل به سوئد بروم ، آیا ایشان هم می تواند در این کشور به تحصیل مشغول شود؟

زمانی که یکی از زوجین به عنوان دانشجو در یکی از دانشگاه های سوئد مشغول به تحصیل شود ، پس از گذشت یک ترم و زمانی که هزینه ترم دوم را می پردازد ، همسر او می تواند در یکی از دانشگاه های این کشور به طور رایگان به تحصیل مشغول شود ، فرزندان زیر 18 سال هم می توانند به سرعت به تحصیل رایگان مشغول شوند.

برای تمام مسائل مهاجرت تحصیلی ، تیم پردازش ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، یک ارزیابی دقیق از مشخصات متقاضی را انجام می دهد و سن ، تحصیلات ، حرفه ، تجربه کاری ، دارایی های شخصی و سایر شرایط لازم برای انتخاب روش صحیح مهاجرت را بررسی می کنند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئد و یا مقایسه آن با تحصیل در فرانسه ، کانادا و سایر کشورهای دنیا با دو دفتر شیراز و تهران موسسه تماس بگیرید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *