روش های مهاجرت

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

شما با دریافت اقامت یک کشور اروپایی می توانید از تمام مزایای اتحادیه اروپا بهره مند شوید ، به تمام کشورهای این قاره سفر کنید و به کار و تحصیل در اروپا بپردازید . شیوه های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی از جمله اسلواکی وجود دارد . در این مقاله روش های مهاجرت به اسلواکی را بررسی کرده و شما عزیزان می توانید جهت دریافت هرگونه اطلاعات با ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تماس حاصل فرمایید .

کشور اسلواکی که یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی جهت اقامت می باشد به افراد اجازه میدهد که از روش های مختلف وارد این کشور شده و اقامت دریافت نمایند . اسلواکی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا ، شینگن و سازمان ملل متحد است .

شرایط مهاجرت به اسلواکی

کشور اسلواکی واقع شده در اروپای مرکزی ، در حدود 5/5 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر براتیسلاوا می باشد . زبان رسمی ، زبان اسلواک و واحد پول کشور یورو می باشد . اکثر مردم پیرو آیین مسیحیت هستند و در حدود 13% به هیچ دینی باور ندارند .

کشورهای اتریش ، چک ، لهستان ، اوکراین و مجارستان کشورهای هم مرز اسلواکی به شمار میروند . بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان پوشیده شده و مناطق جنوبی با زمین های پست مهمترین منطقه کشاورزی کشور است .

آب و هوایی غالبا سرد و تابستان های کوتاه و معتدل است . شهرهای مهم کوشیتسه ، نیترا و ژیلینا می باشد . اقتصاد تا حدی زیادی به کشور آلمان وابسته بوده و تقاضای خارجی در زمینه های مختلف زیاد می باشد .

در ادامه به روش های مهاجرت به اسلواکی نگاه مختصری می اندازیم و موارد مهم هر روش را برای شما شرح می دهیم .

مهاجرت با ویزای کاری به اسلواکی

مهاجرت کاری یکی از روش های ورود و مهاجرت به اسلواکی می باشد . کار در این کشور از طریق قانون استخدام در اتحادیه اروپا پیروی می کند .

به این صورت که آگهی کار باید به مدت سه ماه در کشور اسلواکی و سه ما در اتحادیه اروپا به چاپ برسد و در صورتی که متقاضی برای شغل موردنظر یافت شد کارفرما نیروی خود را از دیگر کشورها استخدام می نماید .

این روش تقریبا غیر ممکن به نظر میرسد زیرا برای آگهی استخدام در اتحادیه اروپا قطعا کسی پیدا خواهد شد . بهتر است که شما ابتدا یک کارفرما در کشور اسلواکی پیدا کرده و از از این طریق ویزا دریافت نمایید .

مجوز کار در اسلواکی ابتدا به مدت دوسال داده میشود که با تمدید مداوم مجوز و پرداخت مالیات میتوان به اقامت دائم رسید .

مهاجرت با ویزای کاری به اسلواکی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور ثبت شرکت می باشد . برای ثبت شرکت باید ابتدا یک سفر به عنوان سفر توریستی به این کشور انجام داده و مراحل ابتدایی را به صورت قانونی انجام دهید سپس به کشور خود بازگشته و با اخذ ویزا اقامت یک ساله را دریافت نمایید .

حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت 20 هزار تا 25 هزار یورو است که باید در حساب شخص موجود باشد . شرکت باید هرسال تمدید شده و مالیات مشخص خود را پرداخت نماید .

با ثبت شرکت احتیاجی به اقامت دائم در اسلواکی نیست و فرد میتواند میان کشور خود و یا هر کشور اروپایی دیگر در رفت و آمد باشد ولی باید حداقل شش ماه در داخل خاک اسلواکی زندگی کند .

دقت داشته باشید که در صورت بردن اعضای خانواده و فرزندان مبلغ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی ممکن است به نسبت کمی افزایش می یابد .

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

ازدواج با یکی از اتباع کشور اسلواکی میتواند میتواند اقامت آن کشور را به همراه داشته باشد . ازدواج باید در رضایت کامل طرفین انجام شده و به طور رسمی در این کشور به ثبت برسد .

در صورتی که یکی از زوجین به زبان این کشور تسلط نداشته باشند باید یک مترجم در تمامی مراحل حضور داشته باشد . تمامی مدارک مورد نیاز توسط دو طرف باید تایید شده و به مراجع مربوطه تحویل داده شود . محل زندگی و میزان درآمدی که تامین کننده زندگی دو نفر می باشد نیز باید مشخص شود .

مهاجرت از طریق تحصیل به اسلواکی

تحصیل همواره یکی از روش های رایج مهاجرت بوده که برای مهاجرت به اسلواکی نیز صدق می کند . تحصیل در اسلواکی در اکثر رشته ها به زبان اسلواکیایی انجام می شود اما برای برخی رشته ها در مقاطع مختلف نیز امکان تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی میسر می باشد .

تحصیل در دانشگاه های اسلواکی دارای اعتبار جهانی و برخی از آن ها از بهترین دانشگاه های اروپا می باشند که هزینه کمتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپا دارد .

داشتن مدرک زبان از شرایط پذیرش در دانشگاه ها محسوب نمی شود اما می تواند یک امتیاز به شمار برود ، تسلط نسبی به زبان تحصیل الزامی است .

تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 تا 3 سال و دکترا 4 سال به طول می انجامد . تحصیل در هر رشته هزینه خاص خود را دارد اما هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی بیشتر می باشد . هزینه زندگی دانشجویی نیز در حدود 600 یورو در ماه است .

هرسال تحصیلی مانند دانشگاه های کشورمان شامل دو ترم می باشد و دانشجویان میتوانند در تابستان و اوقات فراغت خود به کارهای پاره وقت جهت تامین بخشی از هزینه ها و آشنایی با جامعه به کار مشغول شوند . امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار و اخذ اقامت به این روش نیز وجود دارد .

مهاجرت از طریق تحصیل به اسلواکی

مهاجرت از طریق پناهندگی و تولد فرزند

در روش پناهندگی که روشی سخت و نامناسبی است فرد باید هدف و انگیزه مشخصی برای مهاجرت به این کشور و اخذ پناهندگی داشته باشد .

پس از آنکه شخص درخواست پناهندگی خود را به صورت کتبی در داخل این کشور به پلیس اعلام نمود به کمپ های نگه داری مخصوص انتقال داده خواهد شد . دادگاه با بررسی و مصاحبه های مختلف روند پناهندگی را بررسی کرده و نتیجه را اعلام می نماید .

کمک هزینه مالی و تامین خوراک و پوشاک تا زمان مشخص شدن وضعیت فرد به وی تعلق خواهد گرفت و در صورت دریافت مجوز پناهندگی میتوانند به اقامت و مجوز کار دست یابند .

این شیوه پرخطر با ریسک بالا همراه می باشد که در توان تحمل بسیاری از افراد نیست و به هیچ وجه توصیه نمیشود . پیشنهاد ما به شما این است که روش های قانونی مهاجرت را در مهاجرت به اسلواکی بررسی نمایید .

در روش تولد فرزند ؛ کشور اسلواکی اعطای تابعیت از طریق خون را پذیرفته و اجرا می کند و به فرزندی که هردو و یا یکی از والدین او اسلواکیایی باشند اقامت اعطا می کند .

چنانچه فرزندی در این کشور متولد نشود که پدر و مادرش مشخص نباشند و یا نتواند تابعیت هیچ کدام را بگیرد به او تابعیت کشور اسلواکی داده میشود .

با اخذ اقامت کشور اسلواکی می توانید آزادانه به کلیه کشورهای اروپایی سفر کرده و به کار و تحصیل بپردازید . امکان خرید ملک و اتومبیل نیز برای شما فراهم است . هرساله افراد زیادی برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی از جمله اسلواکی تلاش می کنند ، کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهرآفرین رجبی می توانند در اخذ ویزا و اقامت به شما عزیزان به بهترین شکل ممکن کمک نمایند و در کوتاهترین زمان از روش های کاملا قانونی شما را به هدفتان یعنی مهاجرت به اروپا برسانند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.