روش های مهاجرت

مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی

هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به دلایل مختلف تصمیم به مهاجرت از کشور خود میگیرند . مهاجرت به اسلوونی ، یکی از کشورهایی که به دلیل داشتن استاندارهای قوی می تواند مکان مناسبی برای زندگی باشد . سطح بالای توسعه اقتصادی ، رفاه اجتماعی ، دانشگاه های معتبر ، فرهنگ اروپایی ، امکان کار و سرمایه گذاری به صرفه همه از عوامل جذب مهاجران به این کشور محسوب می شود و داشتن اقامت قانونی می تواند مزایای زیادی را برای فرد به ارمغان آورد .

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با بهره گیری از بهترین مشاوران در زمینه روش های قانونی مهاجرت آماده است تا شما را هرچه بهتر با کشور مورد نظرتان آشنا سازد و تمام شرایط موردنیاز برای مهاجرت را برایتان فراهم سازد . ما می توانیم در کوتاهترین زمان ممکن شما را در رسیدن به رویاهاتان یاری نماییم . در اینجا به بررسی شرایط و راه های متفاوت مهاجرت به اسلوونی می پردازیم .

روش های مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی به دلیل موقعیت مناسب و امکاناتی که برای شهروندان خود فراهم نموده است مکان بسیار مناسبی برای زندگی و اقامت می باشد .

هزینه های زندگی فرد به نحوه ورود او به این کشور بستگی دارد . اما کمترین میزان زندگی میتواند مربوط به زندگی دانشجویی باشد که در حدود 600 یورو به صورت ماهیانه می باشد و در صورت داشتن همراه و یا خانواده این هزینه افزایش می یابد .توجه داشته باشید که زندگی دانشجویی مثالی با کمترین هزینه است و در بقیه موارد ممکن است افزایش یابد .

راه های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم ولی هنگام مهاجرت باید از تمامی شرایط زندگی و هزینه ها آگاه شد و سپس اقدام نمود .

 • مهاجرت از طریق ویزای کار
 • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
 • مهاجرت با سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق ویزای کار در اسلوونی

اجازه کار در کشور اسلوونی مانند تمامی کشورها احتیاج به یک دعوتنامه کاری از یک کارفرمای مقیم این کشور دارد و در صورتی که متقاضی برای این کار در این کشور و یا کل اروپا پیدا نشود کارفرما اقدام به جذب نیروی موردنظر از دیگر کشورها می کند .

در این مدل ویزا به مدت یک سال برای فرد صادر میشود و امکان تمدید آن وجود دارد . روش دیگری برای اخذ ویزای کار در کشور اسلوونی دریافت مجوز برای کار شخصی می باشد که میتواند به مدت سه سال صادر شود .

مهاجرت از طریق ویزای کار در اسلوونی

فرد جهت یافتن کار و یا ایجاد یک کار شخصی با طی کردن شرایط مشخص میتواند ویزای این کشور را دریافت کرده و به کار مشغول شود .

حداقل ساعت کاری در این کشور 36 ساعت در هفته می باشد دقت داشته باشید که مدرک تحصیلی در جذب به کار بسیار موثر می باشد و اینکه امکان معادل سازی آن وجود دارد یا خیر .

مهاجرت از طریق تحصیل به اسلوونی

تحصیل در سیستم آموزشی اسلوونی از سن شش سالگی شروع میشود و دانش آموزان میتوانند در مدارس بین المللی این کشور به تحصیل مشغول شوند . دانش آموزان در سن 18 سالگی مدرک دیپلم خود را دریافت میکنند و میتوانند برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند .

مقاطع تحصیلی در دانشگاه شامل لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا می باشد . تمامی رشته ها در تمامی مقاطع به صورت پاره وقت و تمام وقت ارائه میشوند و دانشجویان میتوانند در کنار تحصیل خود ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند . امکان بورسیه تحصیلی نیز در مقاطع فوق لیسانس و دکترا وجود دارد که با توجه به رزومه به فرد تعلق میگیرد .

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اسلوونی ازدواج با یکی از اتباع این کشور می باشد . در صورت ازدواج اقامت موقت برای فرد صادر شده و برای رسیدن به اقامت دائم بایدشرایط خاصی را رعایت نمود .

در مدارک موردنیاز باید مدت زمان آشنایی ، خلاصه ای از زندگی شخصیتان ، محل موردنظر برای اقامت پس از ازدواج ، داشتن توانایی مالی و موارد دیگری را به سفارت جهت دریافت اقامت ارائه دهید . میتوانید برای اطلاع از جزئیات با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت از طریق تولد فرزند در اسلوونی

یکی از موارد تفاوت این کشور در اعطای تابعیت با دیگر کشورهای اروپایی مسئله اعطای تابعیت بر اساس خون می باشد .

اسلوونی مانند کشور آلمان اقامت خود را از طریق تولد بر اساس خون اعطا میکند . چنانچه پدر و مادر فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند و خود از اتباع این کشور نباشند به فرزند نیز تابعیت اسلوونی داده نمیشود ولی اگر یکی از پدر و یا مادر از شهروندان این کشور باشند فرزند میتواند اقامت در یافت نماید .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور است . شما می توانید با ثبت شرکت و پرداخت مالیات به مدت سه سال به اقامت این کشور برسید .

دقت کنید که ثبت شرکت باید در زمینه ای باشد که به رشد اقتصادی کشور کمک کرده و زمینه های کاری و سودی مناسبی را ایجاد کند .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی

ثبت شرکت احتیاج به یک نام تجاری ، افتتاح حساب بانکی و طی مراحل مشخصی دارد که پس از آن میتوان به اقامت یک ساله و با تمدید به مدت سه سال به اقامت دائم رسید .

مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از بدترین و پرخطر ترین راه های مهاجرت به کشوری دیگر می باشد و شرایط برای اقدام از این طریق راجب به همه ی کشورها تقریبا یکسان می باشد .

مشاوران ما به شما اصلا این راه را پیشنهاد نمی کنند زیرا ممکن است نه تنها کل سرمایه خود را از دست بدهید بلکه مجبور به بازگشت به کشور خود شوید و دوران سختی را سپری نمایید . اما در نهایت فردی که قصد پناهندگی دارد از حقوق اولیه مانند غذا و مسکن و حق کار میتواند بهره مند شود .

درباره کشور اسلوونی

جمهوری اسلوونی که در اروپای مرکزی قرار گرفته است با کشورهای ایتالیا ، اتریش ، کرواسی و مجارستان دارای مرز مشترک است .

لیوبلیانا پایتخت این کشور بوده که بخش زیادی از جمعیت کشور در آن زندگی می کنند . جمعیت اسلوونی دو میلیون و شصت هزار نفر می باشد و در حدود 60 % آنها مسیحی و بقیه بی دین یا پیرو ادیان دیگر می باشند .

واحد پول رسمی یورو بوده و صنعت گردشگری و معادن نقش مهمی در تامین درآمدهای کشور داشته اند و در چند سال اخیر کشور توانسته به ثبات اقتصادی مطلوبی دست پیدا کند .

از شهرهای مهم میتوان به ماریبور ، چلیه ، کرانی و ولنیه اشاره کرد . بیشتر مناطق اسلوونی کوهستانی بوده و آب و هوایی متنوع دارد . مناطق شمال آب و هوایی سرد و مناطق جنوب آب و هوایی معتدل دارند .

در موارد بالا توضیح مختصری از شرایط مهاجرت به اسلوونی را برای شما شرح دادیم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال در خصوص مهاجرت به اروپا با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از تمام راهنمایی ان ها بهره مند شوید . امید داریم که می توانیم به بهترین راه ممکن شما را به اهداف تان برسانیم .

Rate this post
بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “مهاجرت به اسلوونی

 1. Fahime گفت:

  سلام سوال داشتم دو دختر دارم یکی فوق لیسانس روانشناسی بالینی ویکی امسال دیپلم کامپیوتر میگیره دختر اولم برای کار ودختر دوم برای ادامه تحصیل چطور میتونن به اسلوونی مهاجرت کنن دختر اولم چطور میتونه کار پیدا کنه و همسرش فوق دیپلم برق داره واینجا دفتر خدمات حمل ونقل داره ایا میتونه همین دفتر خدمات رو اونجا داشته باشه ممنون میشم از راهنماییتون

 2. محسن گفت:

  کشوراسلوونی بزرگترین آرزوی ما هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.